بازدید 11355

تصاویر جدید از زندان اوین

براساس نقشه ناآگاهانه از پیش طراحی شده، یکی از آشوبگران نقش بیمار را بازی می‌کند و بعد از درخواست کمک از زندانبان در‌های بند برای خروج بیمار باز می‌شوند، بلافاصله پس از باز شدن درها، همراهان فردی که خود را به بیماری زده بود به نگهبان حمله می‌کنند.
کد خبر: ۱۱۴۷۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۹ 24 October 2022

به گزارش تابناک، خبرگزاری میزان نوشت: شنبه گذشته در پی آشوب زندانیان در چند بند ساختمان شماره ۷ ندامتگاه اوین، یکی از ساختمان‌های قدیمی و مهم برای اشتغال و سرگرمی مددجویان این زندان آسیب جدی دید. در این بخش از زندان، تعدادی بند نگهداری مددجویان، کارگاه خراطی، خیاطی، سالن آمفی تئائر و سینما و زورخانه وجود داشت که زندانیان از آن‌ها برای کارآموزی، ورزش، اشتغال بعد از محکومیت و کسب درآمد در دوران محکومیت و سرگرمی استفاده می‌کردند.

براساس نقشه ناآگاهانه از پیش طراحی شده، یکی از آشوبگران نقش بیمار را بازی می‌کند و بعد از درخواست کمک از زندانبان در‌های بند برای خروج بیمار باز می‌شوند، بلافاصله پس از باز شدن درها، همراهان فردی که خود را به بیماری زده بود به نگهبان حمله می‌کنند، سپس تعداد زیادی از آشوبگران که از قبل آماده بودند به سمت سالن اصلی بند حمله‌ور می‌شوند که با هوشیاری و تلاش ماموران زندان موفق به خروج از سالن نمی‌شوند.

آشوبگران که نقشه اصلی آن‌ها با شکست روبرو شده بود، از این فرصت استفاده و تلاش می‌کنند بند‌های دیگر را با خود همراه کنند و سعی در شکاندن قفل در‌های بند‌های دیگر می‌کنند که زندانیان با آن‌ها همراهی نکرده و مانع پیشروی آشوبگران می‌شوند.

در همین حال عده‌ای از آشوبگران شروع به آتش زدن بند می‌کنند و عده‌ای هم همزمان به سمت یکی از بالکن‌های بند می‌ورند تا بتوانند از طریق شیروانی از ساختمان فرار کنند، ولی ارتفاع سقف زیاد بوده و احتمال فرار از آن قسمت غیر ممکن بوده است.

آشوبگران در آخرین تلاش خود برای فرار وارد هواخوری شده و به سالن زورخانه و کشتی می‎روند و تجهیزات را تخریب می‌کنند، اما در نهایت این تعداد دستگیر می‌شوند.

در نهایت، آشوبگران کار به جایی نمی‌برند و با توجه به ورود نیرو‌های امنیتی و پلیس به زندان، آشوب کنترل می‌شود.

متاسفانه دود آتش و تخریب آشوبگران به چشم دیگر مددجویان رفته است؛ براثر اقدامات آشوبگران و آتش‌سوزی، بخش‌هایی از ندامتگاه اوین تخریب و آسیب جدی دید که مددجویان از آن برای آموزش، ورزش، سرگرمی و بازپروری و آمادگی برای ورود مجدد به جامعه استفاده می‌کردند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل