بازدید 3591
۱

کسب و کار مردم در خطر است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره وضعیت کسب و کارهای اینترنتی در شرایط فعلی کشور، گفت: دولت باید زحمت بکشد یا این فضا را زودتر در اختیار کاربران قرار بدهد و یا کاری کند که در چنین شرایطی، فضای کسب و کار با استفاده از اینترنت داخلی، تعطیل نشود.
کد خبر: ۱۱۴۶۷۵۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۸ 23 October 2022

 

به گزارش تابناک، شهریار حیدری در گفت و گو با شفقنا در خصوص آسیب قطعی اینترنت به کسب و کارهای فضای مجازی، گفت: یکی از دلایل اعتراضات اخیر، بیکاری است یعنی حجم بیکاری و تورم یکی از موضوعاتی است که می تواند در شکل گیری تجمعات موثر باشد. البته بحث بیگانگان و مخالفین هم قطعا مطرح است که نمی توان آن را منکر شد.

وی ادامه داد: بالاخره فضای مجازی اشتغال زیادی ایجاد کرده است اما به دلایل مسایل امنیتی که به وجود آمده، هم پهنای اینترنتی ضعیف شده است و هم در حال حاضر فضای مجازی برای کسب و کار مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. در این شرایط دولت باید زحمت بکشد یا این فضا را زودتر در اختیار کاربران قرار بدهد و یا کاری کند که در چنین شرایطی، فضای کسب و کار با استفاده از اینترنت داخلی، تعطیل نشود.

آقای حیدری با بیان اینکه وضعیت اینترنت، اشتغال های زیادی را تعطیل کرده است، گفت: امیدوارم وزارت ارتباطات چاره اندیشی کند تا بتواند برای آینده جایگزین مناسبی داشته باشد تا در بروز چنین حوادثی، فضای کسب و کار تعطیل مردم با مشکل مواجه نشود.

وی در خصوص جبران خسارت ناشی از تعطیلی فضای کسب و کار و قول وزیر اقتصاد در این رابطه، گفت: وزیر اقتصاد برود تورم را مهار کند نمی خواهد تبعات این وضعیت را جبران کند؛ به اعتقاد من صحبت های وزیر پایه و اساس چندانی ندارد زیرا تورم یکی از مولفه های اثرگذار این تجمعات بود و با اینکه بارها تذکر دادیم که کمک کنید فضای کسب و کار بهبود یابد و توزیع عادلانه ثروت صورت بگیرد اما عملا چنین چیزی اتفاق نیفتاد که منجر به بیکاری شد و نتیجه آن را الان در کف خیابان می بینیم.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۲
انتشار یافته: ۱
همینکه وزیر اقتصاد درآمد مالیاتی 180 هزار میلیاردی سال 1400 برای سال 1402 مبلغ 650 هزار میلیارد پیش بینی کرده مشخصه چقدر بفکر کاهش تورمه.ایشون حتی نمی تونه یه بقالی مدیریت کنه چه برسه به یه وزارتخونه
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی