بازدید 34053

قرار گرفتن اشخاص و نهادهای انگلیسی در فهرست تروریستی از سوی ایران / توافق ۲۷ کشور اروپایی برای تحریم ایران 

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای فهرستی از تحریم‌ها علیه نهاد‌ها و اشخاص انگلیسی را اعلام کرد. اروپا نیز تحریم‌هایی علیه ایران اعمال کرد.
کد خبر: ۱۱۴۶۱۰۶
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۲ 19 October 2022

قرار گرفتن اشخاص و نهادهای انگلیسی در فهرست تروریستی از سوی ایران/ توافق ۲۷ کشور اروپایی برای تحریم ایران 

بین الملل تابناک: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای فهرستی از تحریم‌ها علیه نهادها و اشخاص انگلیسی را اعلام کرد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران وفق مصوبات مراجع ذیربط، در چارچوب قواعد حقوقی مرتبط و سازوکارهای تحریمی مربوطه و به عنوان عمل متقابل، تعدادی از نهادها و اشخاص بریتانیایی را به دلیل اقدامات عامدانه آنان در حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی، ترویج و تحریک به تروریسم، خشونت و نفرت پراکنی و نقض حقوق بشر تحریم می‌کند.

اشخاص حقیقی و حقوقی فهرست شده، از جمله فعالیت هایی کرده اند که منجر به اغتشاش، خشونت و اقدامات تروریستی علیه ملت ایران شده است.

جمهوری اسلامی ایران با یادآوری تعهدات بین المللی بریتانیا در زمینه مبارزه با تروریسم و نفرت پراکنی و رعایت حقوق بشر، اعلام می کند که خودداری آن دولت از مقابله با اقدامات اشخاص مذکور و حمایت و تسهیل اقدامات آنان، نقض فاحش تعهدات بین المللی بریتانیاست.

نهادهای زیر وفق رویه و نظام تحریمی جمهوری اسلامی ایران، تحت تحریم قرار می‌گیرند؛

- مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا؛
- ستاد ارتباطات دولت بریتانیا (GCHQ)؛
- شرکت های ولانت مدیا، گلوبال مدیا و دی ام ای مدیا و بی بی سی فارسی و ایران اینترنشنال به عنوان شبکه های تحت پوشش آنها.

اشخاص زیر وفق رویه و نظام تحریمی جمهوری اسلامی ایران، تحت تحریم قرار می‌گیرند؛

 - تام توگنهات (Tom Tugendhat)، معاون امنیتی وزارت کشور بریتانیا؛
- دان مک کینون (Don MacKinnon)، فرمانده نظامی بریتانیا در خلیج فارس؛
- استیو مک کیب (Steve McCabe)، رئیس گروه دوستی رژیم صهیونیستی از حزب کارگر درمجلس عوام بریتانیا؛
- استیفن کراب (Stephen Crabb)، رئیس گروه دوستی رژیم صهیونیستی از حزب محافظه کار در مجلس عوام بریتانیا؛
-  استوارت پولاک (Stuart Polak)، رئیس افتخاری گروه دوستی رژیم صهیونیستی از حزب محافظه کار در مجلس اعیان بریتانیا؛
- باب بلکمن (Bob Blackman)، نماینده مجلس عوام؛
- ترزا ویلیرز (Theresa Cilliers)، نماینده مجلس عوام و وزیر پیشین محیط زیست؛
 - آنته آ مک اینتایر (Anthea McIntyre)، سیاستمدار بریتانیایی.
- ژنرال مارک کارلتون-اسمیت (General Mark Carleton-Smith)، رئیس پیشین ستاد نیروهای مسلح (در زمان ترور سردار شهید قاسم سلیمانی)؛

تحریم‌های یاد شده شامل ممنوعیت صدور روادید و عدم امکان ورود اشخاص فوق به جمهوری اسلامی ایران، توقیف اموال و دارایی آنان در قلمرو تحت صلاحیت جمهوری اسلامی ایران و انسداد حساب‌های بانکی آنان در نظام مالی و بانکی جمهوری اسلامی ایران می‌شود.  

بدیهی است این اقدام تحریمی، نافی پیگیری کیفری افراد به سبب دست داشتن در اقدامات مجرمانه در محاکم قانونی دارای صلاحیت نخواهد بود.

جمهوری اسلامی ایران ضمن اعمال این تحریم‌ها، دولت بریتانیا را در قبال حمایت از تروریست‌ها و ناقضان حقوق بشر که از خاک این کشور به سازماندهی و تحریک اغتشاشات و اقدامات تروریستی در ایران مبادرت می‌ورزند، مسئول و پاسخگو می‌داند.

توافق ۲۷ کشور اروپایی برای تحریم ایران 

روزنامه انگلیسی «گاردین» در گزارشی درباره جزئیات بسته تحریمی جدید اتحادیه اروپا، مدعی شد بروکسل قصد دارد تحریم‌هایی را علیه سه فرمانده ارشد نظامی ایران و شرکت تولیدکننده پهپادهای ایرانی که ادعا می‌شود در حملات روسیه در اوکراین مورد استفاده قرار می‌گیرد، اعمال کند.

گاردین مدعی شده انتظار می‌رود بر سر پیش‌نویس فهرست تحریم‌ها که به رویت این روزنامه رسیده، در چند روز آینده توافق شود. طبق این گزارش، تحریم‌های اتحادیه اروپا «صنایع هوایی شاهد» را هدف قرار می‌دهد. مقامات اتحادیه اروپا ادعا کرده‌اند این شرکت با نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارتباط دارد و مسئول طراحی و توسعه هواپیماهای بدون سرنشین است.

به نوشته گاردین، اتحادیه اروپا همچنین قصد دارد سه چهره نظامی ارشد از جمله سرلشکر محمد حسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران را ـ که به گفته مقام‌های اروپایی، نقش اساسی در همکاری دفاعی ایران با روسیه ایفا می‌کند ـ تحریم کند.

بر اساس این گزارش، «این فهرست همچنین ژنرال (سردار) سید حجت‌الله قریشی، مسئول تامین و تحقیقات وزارت دفاع ایران و سرتیپ سعید آقاجانی فرمانده واحد پهپادی نیروی هوا‌فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را شامل می‌شود.» در این گزارش ادعا شده قریشی مسئول مذاکره بر سر قرارداد تامین با روسیه بوده و آقاجانی هم در فهرست اتحادیه اروپا به عنوان «مهره اصلی برنامه پهپادی ایران» توصیف شده است.

طبق این گزارش، فهرست نهایی باید قبل از اجرایی شدن مورد تایید دیپلمات‌های ارشد ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا قرار بگیرد. به اذعان گاردین، تحریم‌های اتحادیه اروپا عمدتا نمادین است و طبق آن‌ها، ورود افراد به کشورهای عضو این بلوک ممنوع و هر گونه دارایی آن‌ها در این اتحادیه مسدود می‌شود.

پیشتر، سخنگوی اتحادیه اروپا مدعی شد بروکسل شواهد کافی برای تحریم ایران به دلیل آنچه وی «ارسال پهپاد به روسیه» خواند، در اختیار دارد.

به گزارش رویترز، «نبیلا ماسرالی» سخنگوی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه این ادعا افزود: اکنون که شواهد کافی خود را جمع کرده‌ایم، کار در شورای اروپا با توجه به پاسخ روشن، سریع و محکم اتحادیه اروپا در جریان است.

نشریه «پولیتیکو» هم به نقل از مقام‌ها و دیپلمات‌های اروپایی گزارش داد، احتمالاً امروز بر سر جزئیات بسته تحریمی جدید بروکسل علیه ایران ـ که پنج فرد و سه نهاد ایرانی را شامل می‌شود ـ توافق خواهد شد.

مقامات اوکراینی، اروپایی و آمریکایی در روزهای اخیر سر و صدای زیادی را در خصوص آنچه ارسال پهپادهای ایرانی به روسیه می‌خوانند، به پا کرده‌اند. وزیر خارجه اوکراین دوشنبه خواستار تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران با ادعای استفاده روسیه از هواپیماهای بدون سرنشین ساخت ایران شد. وی سه‌شنبه نیز گفت که پیشنهاد قطع روابط دیپلماتیک با ایران را به «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین ارائه کرده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۶
در انتظار بررسی: ۷۷
انتشار یافته: ۶۴
روادید بهشون بدید وقتی اومدن دستگیرشان کنید مثل خودشان
خیلی برای این افراد بد شد الان مسئولین در انگلیس نگران بچه های خود هستند که فرستادن ایران زندگی لاکچری داشته باشن فقط بعد از این به سختی به اونها پول خواهند فرستاد.
خب حالا اثرش چیه
مانع معاملات تجاری این افراد را با بزرگترین اقتصاد جهان ایران شدید؟
خیلی برای این افراد بد شد الان مسئولین در انگلیس نگران بچه های خود هستند که فرستادن ایران زندگی لاکچری داشته باشن فقط بعد از این به سختی به اونها پول خواهند فرستاد.
انقدر پهپاد به روسیه بدید که کل اروپا رو شخم بزنه یاد بگیرن با ایران درست رفتار کنن
جانم قدرت ایران که انگلیس رو تحریم میکند دوران ابر قدرتی ایران عزیز شروع شد
شما چی رو تحریم کردید؟ خخخخخخخخ
حرفی برای گفتن ندارم! برای چی بنویسیم؟ برای چی باید انتقاد کنیم؟ وقتی حرف ها شنیده نمیشه!
بامزه بود :)
:))))))))))
الان انگلیس عزا گرفته که ایران تحریمش کرده ، ‌‌‌‌‌..،،،،،..
تو خدا طوری این کشورها را تحریم کنید که وضع مردم مثل ما بشه.
حالا چکار بکنند این افراد نمی تونند دیگه ایران بیاند و تجارت کنند . حداقل یه تخفیفی می دادید
زدین انگلیس رو نابود کردین حالا چطور پولشون رو از بانگ های ایران بیرون بکشن. بیچاره انگلیسیا
اروپا نیز رو قشنگ اومدی.
وای چه فاجعه ای،حالاانگلیس واروپا میخواهندچیکارکنند،
اروپا هم مثل امریکاست ، خودشون هر غلطی بخواهند میکنند ، تو جنگ ایران و عراق همه شون سلاح دادند ، برای جنگ سوریه ، یمن هم همینطور ، باید برند بمیرند
این غربی ها با این تنوع زبانی که دارند وقتی موضوع استعمار و استثمار دیگر ملت ها مطرح باشه همه با هم همکاری می کنند و چپی و راستی و اینجور چیزها را کنار می گذارند. یعنی این 27 کشور شاید 20 تا زبان مختلف داشته باشند از اسپانیایی و پرتغالی بگیرید تا انگلیسی و آلمانی و سوئدی و غیره ولی وقتی یک دشمن بیرونی دارند سریع همه اختلافات را کنار می گذارند و وحدت خودشون را حفظ می کنند.

در همین آمریکا هم وقتی بحث قوانین داخلی باشه مثلا سر مالیات و بیمه و اینجور چیزها می بینید 49-51 رای میدن ولی وقتی صحبت دشمنی با یک کشور خارجی مثل ایران باشه 99 یا 100 تا علیه اون کشور رای میدن و در مورد دشمن خارجی به هیچ شکل نمیان با یک رسانه خارجی یا دشمن خارجی دوستی کنند.
:)))
شما که اروپا رو نابود کردین!!!!!!
کته جالب تحریم های ما و اروپا اینکه ، اونا نه اصلا به کشور ما میان ، نه ملک و دارایی در ایران دارند و نه حساب بانکی . از اونطرف مسئولان ما تا دلتان بخواد میگن اروپا ( دیدن بچه ها) ، حساب بانکی دارند ( پول برا بچه ها) و دارایی هم دارن اونجا. واقعا خسته نباشید به وزارت خارجه میگم
باید سفارت انگلیس به علت دخالت در امور ایران تعطیل شود. تحریم نفت آنها از خلیج فارس هم باید انجام شود
بدبخت شدن حسابهای ریالیشون رو ببندید و به ایرانخودرو و سایپا هم بگید ماشین بهشون ندن
یعنی چی دقیقا؟؟ ما به سیستم کردیت کارتی که افغانستان وصله وصل نیستیم بعد تحریم می کنیم!؟ حالتون خوبه جدی
روزبروز داره وضع بهترمیشه
وا مصیبتا!!!! الان اروپاییها می خوان چه بکنن!

ریال هاشون از بین رفت!!!
واقعا مرگ بر استعمار‌ پیر انگلیس‌ !
تمام‌ مشکلات خاورمیانه زیر سر انگلیسه‌ !
نکنید این کارو باهاشون
شما چقدر سنگدل هستید
با این کارتون اونها بیچاره میشن
این بار رو رحم کنید
فروش گاز رو به اروپا محدود و حتی متوقف کنید. تحریم اقتصادی در مقابل تحریم اقتصادی. پول گاز رو به ریال ایران پرداخت کنند.
خیلی خوب تحریم کردین فقط موندم این تحریم به فکر چه کسایی رسیده
وای الان سهامشون سقوط میکنه و تورم کشورهای اروپایی به شدت افزایش پیدا میکنه
آنها مارا تحریم کنند من هم آنها را تحریم میکنم فقط یک مشکل وجود دارد وان اینکه کجا
اینجوری فایده نداره ما باید کل اروپا را تحریم کنیم .مگه اسفند دود میکنید که یکی یکی نام می برید
تاسیساتی که قرار بود با بمب گذاری جلوی فعالیتش رو بگیرن ولی شکست خوردن الان با تحریم میخوان اینکار رو بکنن . همکاری اروپا و اسراییل در این زمینه کاملا مشهوده
چرا به خاطر منافع شخصی سفارت انگلیس و فرانسه و بلژیک و سوید را تعطیل نمی کنید می ترسید حقوق نجومی شما به خطر بیفتد؟
چی بگم
حاجی فقط سیگارم کو!!
اقدامات دولتمردان با کفایت ایران در خصوص تحریم انگلیس مکا ستودنی هست، باید سفیران کشورهای اروپایی خائن از ایران اخراج بشن تا درس عبرت بگیرند و التماس کنند
در صورت إمکان اجانبی که از اروپا و آمریکا در اغتشاشات دستگیر شدند، نام و سمتشان رسانه ای شود.
بزارید تحریم کنند
مگه تو این چهل و خورده ای سال
تونستن کاری کنن ک الان بخوان انجام بدن
خدا و امام زمان با ماست و همین ب شدت کافیه
بگو اولا در مورد تحریم هر غلطی میخواهید بکنید چون بار اولتون نیست و چیزی تو این تحریمها نیست بجز اینکه میخواهید خودی نشون بدید ولی کور خوندید دیگه عملا شمایی از لحاظ قدرت و سیاسی و اقتصادی وجود نداره... دوما ایران قدرتمند ترسی نداره و گفته که هیچ نوع سلاحی به جنگ روسیه و اوکراین نداده و اینا همش بهانه است و اینو بدونید دیگه مردم دنیا هیچوقت نامردیها و دروغها و بهانه های واهی شما و اربابتون امریکا را که خودشان هم‌ به ان اذعان کردند را در مورد حمله به عراق و افغانستان و حمایت از صدام در زمان جنگ صدام علیه ایران و... را فراموش نخواهند کرد و اما سوما این شماها هستید که چند تا کشور بقولا قدرتمند قدرتی بنام ناتو تشکیل داده اید و علنن دارید به کشورهای مستقل و مظلوم یا حمله میکنید و یا در ان برای فروش اسلحه هاتون جنگ راه میندازید همچون سوریه و یمن مظلوم ولی قدرتمند و الان هم اکراین فریب خورده و بازیچه دست شما قرار گرفته! پس این شماها هستید که جنایتکارید و باید تاوان پس بدهید که وعده خدا نزدیک است و بزودی تاوان اینهمه‌ ظلم سالهای قبل و حالای خود را خواهید پرداخت.... دیگه دورانتون تموم شده....
حیف شد ! الان این مقامات اروپایی چطور بچه های خودشون رو به ایران بفرستند یا بیان ا ایران سیسمونی بخرن ؟
ایران باید اعلام کند بعد از یک مهلت تعیین شده اقدامات ایران غیر قابل بازگشت خواهد بود و در صورت رفع همه تحریمها فقط متوقف میشود و بازگشتی در کار نخواهد بود و اگر دوباره تحریم شدیم از همانجا ادامه پیدا خواهد کرد و غنی سازی را تا 90 درصد ادامه دهد و تا یک مرحله برای ساخت سلاح هسته‌ای ادامه دهد ایران هسته ای با تحریم بهتر از ایران بدون هسته ای با تحریم است
با تحریم های که علیه بریتانیا کردند قطعا تحریم های اروپا بی اثر و کنارشان شکست،
دم ایران گرم با این تحریمش مشت محکمی بر دهان آمریکا و اسراییل زده شد. احسنت دورد
ولی
ولی حالا تحریم ۲۷کشور رو کجایی دلمون بذاریم؟؟؟
بریتانیای ها بدبخت شدن رفت، ازین ب بعد نمیتونن بیان شاه عبدلعظبم و میدان میوه تره بار شهرداری، بدتر ازونم نمیتونن تو قرعه کشی ایران‌خودرو سایپا شرکت کنن، ب این میگن قدرت واقعی ایران، یاد بگیرین
کوری چشم دولتهای اروپایی وامریکای خداوند انقدر به کشور اسلامی ایران نعمت داده که وابسته به شما جنایت کار ها نباشد دنیا محتاج ایران است نیروی خلاق وجوان ثروتهای خدا دادی انبوه ملت ودولتی شجاع و متحد ووالله اکبر
پایه های این نظام ازخون شهیدانی چون حسین فهمیده هاست خداوند وخون تمامی عزیزان شهید حافظ ونگهدارنده ی کشور ایران ازتوطئه های خارجی وداخلی هست....
متن:::::::::.....تحریم‌های یاد شده شامل ممنوعیت صدور روادید و عدم امکان ورود اشخاص فوق به جمهوری اسلامی ایران، توقیف اموال و دارایی آنان در قلمرو تحت صلاحیت جمهوری اسلامی ایران و انسداد حساب‌های بانکی آنان در نظام مالی و بانکی جمهوری اسلامی ایران می‌شود. .....

آقای جنتی یک بار در پاسخ به تحریم خودش گفت: حیف شد نمیتونم کریس مس به آمریکا برم.

آیا تحریم شده های خارجی توسط ایران، ممکن نیست چنین نظری بدهند؟
ممنوع الخروج میشند؟
وااااای خداااااااااا.
اینهمه سروصدا بخاطر همون هایی است که وقتی ازشون رونمایی شد ، میگفتن قوطی حلبی به درد نخور....‌‌

میگفتن: ایران نمیتونه یه قوطی رب گوجه درست کنه و بهترین اتومبیلش پرایده ، اینا فتوشاپه و مسخره میکردن....

اون پراید هم بخاطر مدیریت غربگراهای دنباله روی صنعت خودرو است که این شکلیه وگرنه همه میدونن سخت ترین تحریمها و کمترین بودجه از اول انقلاب نصیب صنعت دفاع کشورمون شده
تاثیر گذار بود. یه خرده خندیدیم
خیلی جالبه مگر گرو کشی هست.. دولت مشکل ملت خودت حل کن.
اروپا امسال به فضل خدا یخ می بندد و در بهار اینده شاهد به گل نشستن باغ اروپایی خواهیم بود
آخ آخ بیچاره شدن تحریمشون کردید
چه وحشتناک
خدا شکر شاکریم که کشور عزیزمان ایران مردمان فیهم وبا فرهنگی دارد ،تحت تاثیر جوسازی کشورهای متجاوز اروپایی قرار نمیکیرد،

ولی مسولین که اینقدر تأثیر این کشورهای قرار گرفته بودن ونجات ملت ايران را درپیروی از آنها میدیدن حالا متوجه خطا خود باشن
بارها رهبری فرمودن قول این کشورهای غربی را در برجام نخوردید،
حالا این کشورها شکت در جنک اوکراین را وکرفتاری مردمشان را مخواهن به ديگران، منتقل کنند،
حالا چي ميشه ؟ با اين تحريم هاي وحشتناك ،انگلستان چجوري به حيات سياسي ننگين خود ادامه مي دهد؟
دم ايران گرم
ایران باید تنگه هرمز را به روی کشتیهای فقط فرانسه ببنده و کشتیهای انگلیسی را توقیف کند
حالا اروپایی های بیچاره چکار کنند؟؟؟؟
آیا اروپا افراد و نهادهایی که حقوق بشر و آزادی های مدنی مردم رو نادیده می گیرند را تحریم نکرده ؟
من از مخالفان جنگم چون در جنگ چه پیروز و چه شکست خورده هر دو کشور بازنده جنگ هستند چون خونهای زیادی بیکناه ریخته میشه ولی وقتی کل دنیا به داعش اسلحه میداد و نفتش رو میخرید اروپایها کجا بودن چون خودشون شریک بودن حالا چون فکرش رو نمیکردن پهبادهای ایران تحریم شده، ورق جنگ روسیه و اوکراین رو برگردونه هول وله برداشتشون
اروپاییها قانون بوش پسر در جنگ عراق رو دارن الان اجرا می کنند : “یا با ما یا علیه ما”
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی