بازدید 7976
۳

بورل ایران را تهدید به تحریم کرد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تکرار ادعاها و اظهارات مداخله‌جویانه درباره حوادث اخیر از بسته تحریمی جدید علیه ایران خبر داد که در دست بررسی وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا قرار دارد.
کد خبر: ۱۱۴۵۶۳۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷ 17 October 2022

به گزارش تابناک، ایرنا نوشت: «جوسپ بورل» صبح دوشنبه در آستانه نشست شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا افزود که این تحریم‌ها در حمایت از حوادث اخیر ایران است و در ادامه اظهارات مداخله‌جویانه خود در امور ایران ابراز امیدواری کرد که در جلسه امروز تصویب شود.

وی افزود که امروز درباره سایر مسائل پیرامون روابط با ایران هم بحث خواهد شد.

بورل در پاسخ به سوالی درباره ادعای استفاده از پهپادهای ساخت ایران در جنگ اوکراین نیز گفت که این موضوع در جلسه مورد بحث قرار خواهد گرفت. وی عنوان کرد: ما به دنبال شواهد محکمی خواهیم بود که ایران با قوی‌ترین لحن ممکن آن را رد کرده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره تاثیر وضع تحریم‌ها بر توافق هسته‌ای هم ادعا کرد که تحریم‌ها با آنچه او "سرکوب معترضان ایرانی توصیف کرد" مرتبط است.

بورل اضافه کرد: این بسته تحریمی (از قبل) مورد بحث قرار گرفته و آماده شده است و اطمینان دارم که امروز تصویب می‌شود.

بورل در بخش دیگری از اظهارات خود به اهمیت برجام اشاره کرد و گفت که این توافق «همواره برای من منشاء امنیت در منطقه (غرب آسیا)، برای ما در اروپا و فراتر از آن بوده است»
وی اضافه کرد: همانطور که می‌دانید مذاکرات در هفته‌های اخیر متوقف شده و انتظار حرکتی (در این زمینه) ندارم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بدون اشاره به عامل اصلی وضع موجود در اجرای برجام و اینکه کدام کشور همچنان قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره توافق هسته‌ای را نقض می‌کند، افزود: (وضع موجود) مایه تاسف است چون ما خیلی به توافق نزدیک بودیم. باید صبر کنیم.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۳
احسنت
سر چه چیزهای ساده ای این قدر به مردم و کشور هزینه تحمیل می کنیم ؟ به نظرم سایت تابناک الان می تواند به عنوان یک معتدل سیاسی عملکرد داشته باشد و مطالبات مردم رو با توجه به روابطی که در سطوح مدیریتی کشور دارد مطالبه نماید و واقعا از اشخاص تصمیم گیر مملکت سوال کند که چرا گذاشتند مسائل پیش پا افتاده تا کنون حل نشود و واقعا چرا همین الان نیز اقدام به حل این مشائل نمی کنند تا بیش از این به اعماق فقر و تباهی نیفتیم .
تحریم مردم برای حمایت از مردم.
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه