بازدید 4380

لاپید و اردوغان با هم دیدار می کنند

روزنامه‌نگار معروف رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که نخست وزیر این رژیم با اردوغان در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل دیدار خواهد کرد.
کد خبر: ۱۱۴۱۰۴۱
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۷ 18 September 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «باراک راوید»، روزنامه‌نگار معروف رژیم صهیونیستی اعلام کرد که «یائیر لاپید»، نخست وزیر این رژیم روز سه شنبه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه دیدار خواهد کرد.

جزئیاتی از موضوعات مورد بحث مقامات ترکیه و رژیم صهیونیستی اعلام نشده است.

با روی کارآمدن دولت «بایدن-هریس» در کاخ سفید، افزایش مشکلات اقتصادی ترکیه و تغییر راهبرد مقامات ترکیه در منطقه غرب آسیا، سیاست خارجی این کشور به سمت «انجماد تنش‌ها» و بهبود روابط با رقبا و «دشمنان دیروز» خود حرکت کرد. یکی از مصادیق این تغییر راهبرد در آنکارا بهبود روابط این کشور با رژیم صهیونیستی بود. از زمان روی کارآمدن حزب عدالت و توسعه در ترکیه، رجب طیب اردوغان خود را سیاست مداری ضد صهیونیست و حامی مردم آرمان فلسطین نشان می‌داد.

روز چهارشنبه ۱۷ اوت ۲۰۲۲ یائیر لاپید نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی از عادی‌سازی کامل روابط با ترکیه و ارتقا سطح روابط دیپلماتیک تا سطح سفیر خبر داد. یک مسئول بلندپایه صهیونیست سه‌شنبه در گفت‌وگو با روزنامه «یدیعوت آحارونوت» گفته بود، تل آویو و ترکیه در حال نزدیک شدن به توافق‌هایی هستند که امکان بازگشت هواپیماهای اسرائیلی به فرودگاه‌های ترکیه را پس از سال‌ها ممنوعیت فراهم خواهند کرد. وی در ادامه این گفت‌وگو احتمال داد که شرکت‌های هواپیمایی تجاری رژیم صهیونیستی ظرف چند هفته آینده اجازه فرود در فرودگاه‌های ترکیه را به‌دست خواهند آورد. انتشار این اخبار پس از دیدار هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی با اردوغان در ترکیه صورت گرفت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه