حکم قصاص پنج محکوم به مرگ که در جریان پرونده‌های جداگانه مرتکب قتل شده‌بودند، سحرگاه دیروز در زندان رجایی شهر کرج اجرا شد، سه محکوم به قصاص هم موفق شدند با تلاش تیم صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران از اولیای‌دم مهلت بگیرند.
کد خبر: ۱۱۳۶۹۴۶
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰ 25 August 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه حوان، سحرگاه دیروز یکم شهریور هشت قاتل که حکم قصاص آن‌ها از سوی رئیس قوه قضائیه تأیید شده‌بود، برای اجرای حکم پای چوبه دار زندان رجایی‌شهر حاضر شدند که پنج نفر از آن‌ها قصاص و سه نفر موفق به گرفتن مهلت شدند.

اولین قاتلی که قصاص شد، مردی به نام پیمان بود. وی در شامگاه پنج شنبه ۲۸ بهمن سال ۹۵ در بزرگراه آزادگان شوهر عشق سابقش را با شلیک دو گلوله به قتل رساند.

زن مقتول که با قاتل همدست بود روز حادثه در ادعایی به مأموران گفت: «خودروام در بزرگراه آزادگان پنچر شده‌بود که شوهرم برای کمک پیش من آمد، اما همان لحظه مرد نقابداری با اسلحه کلت به شوهرم شلیک کرد و او را به قتل رساند.»

بررسی‌های مأموران نشان داد خودروی همسر مقتول پنچر نبوده و او در ماجرای قتل دست داشته‌است. همسر مقتول پس از بازداشت اعتراف کرد که مردی به نام پیمان که خواستگار سابقش بوده شوهرش را به قتل رسانده‌است. بنابراین مأموران پیمان را بازداشت کردند و او هم به قتل اعتراف کرد و گفت: «من نویسنده و بازیگر هستم و سرم به کار خودم بود که در اینستاگرام با همسر مقتول آشنا شدم. او از شوهرش بد می‌گفت که در نهایت تصمیم گرفتم او را بکشم و بعد با همسرش ازدواج کنم.» متهم سحرگاه دیروز قصاص شد.

قصاص قاتل مرد طلافروش

دومین قاتلی که صبح دیروز با طناب دار قصاص شد، مرد بنگاهداری به نام سیروس بود. متهم دی ماه سال ۹۵ صاحب طلافروشی را به قتل رسانده‌بود.

۲۵ دی سال ۹۵ زنی در تهران به اداره پلیس رفت و از گم شدن ناگهانی شوهرش شکایت کرد. شاکی گفت: «شوهرم مغازه طلافروشی دارد و هر روز برای ناهار به خانه می‌آمد، اما امروز نیامد و تلفن همراهش هم خاموش است و احتمال می‌دهم اتفاق بدی برای او رخ داده باشد.»

با طرح این شکایت تحقیقات برای مرد گمشده آغاز شد تا اینکه دو روز مأموران بعد جسد مثله شده وی را در چند سطل زباله کشف کردند. مأموران پلیس در بررسی‌های خود و اظهارات یکی از شاهدان عینی به رد پای مرد بنگاهداری رسیدند که قسمتی از جسد را به داخل سطل زباله‌ای منتقل کرده‌بود.

بدین ترتیب مأموران متهم را به نام سیروس شناسایی و بازداشت کردند. وی در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت: «مشکل مالی داشتم و تصمیم گرفتم از طلافروشی مقتول سرقت کنم. روز حادثه او از مغازه‌اش بیرون آمد و با خودرواش به راه افتاد که او را تعقیب کردم و تصادف ساختگی انجام دادم. او را به بهانه پرداخت غرامت به مغازه‌ام کشاندم و در آنجا او را به قتل رساندم و بعد کلید مغازه طلافروشی را برداشتم و طلاهایش را سرقت کردم.»
متهم پس از اعتراف در دادگاه به قصاص محکوم شد و حکمش صبح دیروز اجرا شد.

قاتل پدر و برادر قصاص شد

سومین متهم مرد جوانی بود که ۶ مهر ماه سال ۹۱ برادرش را به قتل رسانده‌بود و پس از دستگیری به قتل پدرش هم اعتراف کرده‌بود.

آبان ماه سال ۹۱ زنی در کرج وحشت‌زده به اداره پلیس رفت و گفت شوهرش پدر و برادر خودش را به قتل رسانده‌است. وی گفت: «شوهرم ستار در سال ۸۹ پدرش را به قتل رسانده‌بود تا اینکه مهرماه امسال به من گفت برادرش متوجه موضوع شده‌است و برای اینکه به پلیس معرفی‌اش نکند، او را هم باید بکشد. شوهرم برادرش را با آبمیوه مسموم بی‌هوش کرد و بعد به قتل رساند. او از من خواست دو نفری جسد را به یکی از شهر‌های شمالی ببریم و در آنجا رها کنیم و من هم از ترس قبول کردم. او مدتی است مرا هم تهدید می‌کند و می‌ترسم مرا هم بکشد.»

بدین ترتیب مأموران ستار را بازداشت کردند و وی هم به قتل پدر و برادرش اعتراف کرد. وی گفت: «مادرم چند سال قبل خودکشی کرد و من احتمال دادم پدرم مقصر است و به همین‌خاطر پدرم را در خواب به قتل رساندم تا اینکه مدتی قبل فهمیدم برادرم متوجه شده‌است و از ترس او را هم به قتل رساندم.» متهم صبح دیروز قصاص شد.

قاتل همسر

چهارمین متهمی که قصاص شد مردی بود که در سال ۸۹ همسرش را به قتل رسانده بود. ۱۵ آبان سال ۸۹ مأموران پلیس تهران از مرگ زن جوانی در خانه‌اش باخبر و راهی محل شدند. بررسی‌ها نشان داد زن جوان به طرز مشکوکی به قتل رسیده‌است. در ادامه بررسی‌ها مشخص شد مقتول با شوهرش اختلاف داشته‌است، بنابراین وی را بازداشت و مورد بازجویی قرار دادند. متهم در تحقیقات پلیسی قتل را انکار کرد، اما با توجه دلایل و شواهد مجرم شناخته و به قصاص محکوم شد.

قاتل پسر جوان

آخرین قاتل هم دوم مهرماه سال ۹۴ روبه‌روی پارک کوثر در درگیری پسر جوانی را به قتل رسانده‌بود. متهم پس از دستگیری به قتل اعتراف کرد و به قصاص محکوم شد.

قاتل اسید‌پاش به سلولش بازگشت

یکی از متهمانی که از پای چوبه دار به سلولش بازگشت، مرد جوانی است که در ۱۱ مرداد ۸۹ در شهرک شهید مطهری اسلامشهر به صورت دختر مورد علاقه‌اش اسید پاشید و او را به قتل رساند. وی صبح دیروز پای چوبه دار حاضر شد، اما به خاطر اینکه اولیای‌دم در زندان حضور نداشتند، حکمش اجرا نشد و به سلولش برگشت.

قاتل مرد بنگاهدار مهلت گرفت

این محکوم ۱۶ مرداد سال ۹۲ مرد بنگاهداری را به قتل رسانده‌بود. وی در بازجویی‌ها با اعتراف به قتل گفت که مقتول مزاحم همسر برادرش بوده‌است. متهم پای چوبه دار از اولیای‌دم مهلت گرفت.

آخرین قاتلی هم که پای چوبه دار از اولیای‌دم مهلت گرفت، مردی بود که در ۲۸ آبان سال ۹۳ به خاطر مواد‌مخدر مرد دیگری را به قتل رسانده‌بود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
جام جهانی قطر آلودگی هوا تیم ملی فوتبال ایران وریا غفوری روزبه چشمی رامین رضاییان
آخرین اخبار