بازدید 3871

عربستان: ۳۸ تن از حجاج به کرونا مبتلا شدند

وزیر بهداشت عربستان اعلام کرد: بالغ بر ۳۸ مورد ابتلا به ویروس کرونا بدون ثبت موارد ثانویه در بین حجاج شناسایی شد.
کد خبر: ۱۱۲۹۶۵۵
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳ 13 July 2022


به گزارش تابناک از ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، «فهد الجلاجل» ـ وزیر بهداشت عربستان ـ در بیانیه‌ای برنامه‌های بهداشتی حج امسال ـ ۱۴۴۳ هجری قمری (۲۰۲۲) ـ را موفقیت‌آمیز اعلام کرد و گفت: حج امسال عاری از شیوع بیماری یا سایر عوارض بر سلامت عمومی حجاج بود.

وی در عین حال خبر داد: تعداد محدودی بالغ بر ۳۸ مورد ابتلا به ویروس کرونا بدون ثبت موارد ثانویه در بین حجاج شناسایی شد. این زائران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، توانستند مناسک حج خود را به جای آورند.

وزیر بهداشت عربستان همچنین اعلام کرد: ۱۳۰ هزار نفر از زائران در ایام حج خدمات بهداشتی و درمانی دریافت کردند که شامل ۱۰ عمل جراحی قلب باز و بیش از ۱۸۷ کاتتریزاسیون قلبی و ۴۴۷ جلسه دیالیز بوده و بیمارستان مجازی سلامت نیز به بیش از دو هزار نفر خدمات‌رسانی کرده است.

مراسم حج امسال از تاریخ ۱۶ تا ۲۱ تیرماه برگزار شد و بنا بر مقررات عربستان در دوران کرونا، امسال یک میلیون زائر از سراسر جهان مجاز به حضور در این مراسم بودند. عربستان در دو سال گذشته به دلیل کرونا، حج را محدود و با زائرانی از داخل این کشور برگزار کرد. امسال نیز زائرانی مجاز به شرکت در مناسک حج شدند که کمتر از ۶۵ سال سن داشتند و دو دز واکسن کرونا را تزریق کرده بودند.

 

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی