بازدید 6215
۱

برداشت اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد در فردو

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: از زنجیره جدید از ماشین‌های سانتریفیوژ که دو هفته پیش فرآیند نصب و گازدهی به آن‌ها در فردو به انجام رسید، اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد برداشت شد.
کد خبر: ۱۱۲۸۹۸۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹ 10 July 2022

به گزارش «تابناک»، کمالوندی در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا وسیما، با اشاره به انتشار اخبار در رسانه های بین المللی مبنی بر «افزایش میزان غنی‌سازی اورانیوم در ایران» گفت: گاز دهی به یک زنجیره جدید از ماشین های سانتریفیوژ IR6 حداقل دو هفته پیش به آژانس اطلاع داده شد، و پیشتر آژانس در این خصوص اطلاع رسانی کرد که بلافاصله، رسانه های بین المللی با هدف پیگیری اهداف خاص، آنرا با بزرگنمایی منعکس کردند.

وی ادامه داد: اقدام روز گذشته ایران در برداشت محصول بیست درصد از این زنجیره بخش فنی پایانی این اقدام اعلام شده قبلی بود که توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشتر اطلاع رسانی و اخیرا هم راستی آزمائی شده است.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: این اقدام سازمان انرژی اتمی در اجرای تکالیف قانونی سازمان در راه اندازی و گاز دهی یک هزار دستگاه (شش زنجیره) از ماشین سانتریفیوژ IR6 صورت گرفته است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۱
این اورانیوم 20 % یا 100% یا بمب اتم چه مشکلی از مردم حل خواهد کرد؟ آیا باعث میشود تحریمها کنار برود؟ آیا باعث میشه که مسئولین بترسند؟ آیا با فروش اورانیوم غنی شده به جای نفت مشکلات اقتصادی حل میشه؟ میشه یه کم توضیح بدید؟
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022