بازدید 23978
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اعلام شهریه مدارس غیردولتی گفت: اگر اولیاء احساس کردند مبلغی بیش از شهریه مصوب اعلامی از آنها اخذ شده، موارد را به ما منعکس کنند تا پیگیری کنیم.
کد خبر: ۱۱۲۶۵۱۶
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۶ 26 June 2022

به گزارش «تابناک»، احمد محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اعلام شهریه مدارس غیردولتی که از طریق سامانه مشارکت‌ها به نشانی https://mosharekatha.ir/ برای تمام اولیاء قابل مشاهده است اظهار کرد: امسال میزان افزایش شهریه مدارس را به صورت درصدی اعلام نکردیم، بلکه شهریه هر مدرسه متناسب با عملکردش افزایش پیدا کرده است. بر این اساس کمترین شهریه مصوب ثابت چهار میلیون تومان و بیشترین شهریه ۳۵ میلیون تومان خواهد بود.

وی افزود: سقف شهریه مصوب برای دوره متوسطه دوم، ۳۴ میلیون تومان، برای دوره متوسطه اول، ۳۳ میلیون تومان و برای دوره ابتدایی ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و شهریه‌ای بالاتر از رقم اعلام شده نخواهیم داشت.

محمودزاده تاکید کرد که موسسان و مدیران مدارس حق دریافت شهریه‌ای بیش از مبلغ مصوب که در سامانه اجازه داده شده است، ندارند. در حال حاضر مشغول نظارت بر روند ثبت نام در مدارس غیردولتی هستیم و تیم‌های کاری ما بازرسی از مدارس را در برنامه‌های خود دارند. علاوه بر این اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش نیز این آمادگی را دارند که اگر اعتراضی وجود داشت بررسی کنند.

وی افزود: به این ترتیب اگر اولیاء احساس کردند مبلغی بیش از شهریه مصوب اعلامی از آنها اخذ شده، موارد را به ما منعکس کنند تا پیگیری کنیم.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس موظف هستند شهریه مصوب را حتما روی تابلو مدرسه نصب کرده و در معرض دید اولیاء قرار دهند اظهار کرد: از اولیای دانش‌آموزان انتظار می‌رود در حین ثبت‌نام و در طول سال تحصیلی عملکرد و فرایندهای آموزشی و پرورشی مدارس را به دقت نظارت کنند و اگر جایی کاستی بود به ادارات مشارکت در استان‌ها اعلام کنند تا ما بررسی کنیم.

وی افزود: همچنین تدریس و آموزش کامل کتب درسی باید انجام شود. اولیاء باید این موضوع را از مدرسه بخواهند و طوری نباشد روی کتابی کمتر و روی کتابی بیشتر کار شود. برنامه درسی مصوب باید در زمان خودش به دانش آموزان آموزش داده شود.

محمودزاده ضمن تصریح این نکته که شهریه اعلامی، شهریه ثابت است که می‌تواند به آن افزوده شود؛ البته این افزایش برای فوق برنامه‌ها باید از شورای نظارت منطقه و استان تاییدیه گرفته و مصوبه انجمن اولیاء و مربیان مدرسه را نیز داشته باشد گفت: هزینه‌هایی چون سرویس حمل و نقل، تغذیه و لباس فرم جزو شهریه ثابت مدارس نیست و معمولا طی توافق مدرسه با اولیاء تعیین و اخذ می‌شود.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: اولیاء به تفکیک میان شهریه ثابت و فوق برنامه درسی و سایر آیتم‌ها توجه داشته باشند و نگویند آموزش و پرورش عددی را به عنوان شهریه اعلام کرده و مدرسه دارد مبلغ بیشتری دریافت می‌کند. اگر قصور مدرسه مربوط به شهریه ثابت بود حتما اعتراض را به ما اعلام کنند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۰
انتشار یافته: ۱۰
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
مگه میوه فروشیه . بابا یه سایت راه اندازی کنن کد مدرسه توش زده بشه هزینه ها مدرسه رو نمایش بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
پرداخت بیشتر نمرات بهتر، واقعیت تلخ آموزش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
توو سایت که چیزی نمیاره. هنوز تاریخ سال تحصیلی قبلی هست. اول خودت یه سر به سایت داغونت بزن بعد بیا حرف بزن
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
متاسفانه سیاست آموزشی کشور هر روز با عدالت فاصله می گیرد و وجود مدارس غیر دولتی خود دلیل بر وجود طبقات است واکنون با افزایش شهریه ها این فاصله بیش از پیش خودش را نشان می دهد اکنون با وضعیتی که مدارس دولتی دارند همه افشار تلاش میکنند بچه اشان را در مدارس غیر دولتی ثبت نام کنند این یعنی فرار از درس و مشق است به هر میزان که مدارس غیر دولتی افزایش می یابد به همان اندازه هم کیفیت تحصیل افت می کند اگر کسی معتقد باشد که مدارس پولی ( غیر دولتی ) کیفیت آموزشی خوبی دارد یا از آموزش سر در نمی آورد ویا خود از بانیان مدارس پولی ( غیر دولتی ) است
آیا تا حالا دیدی در مدارس غیر دولتی ( پولی ) دانش آموز رفوزه بشه و سال بعد مجددا در آن مدرسه آموزش ببینه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ قبل از انقلاب مدارس همه دولتی بودند و مدارس غیر دولتی بسیار محدود بود در شهر ما یک مدرسه غیر دولتی بود که برخی آنرا به باد انقتاد گرفته و گفتند دولت بین فقیر و غنی شکاف ایجاد کرده است ولی در حال حاضر مدارس پولی افتخاری به آموزش شده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
خود این بنده خدا رفته سایت چک کنه اصلا؟؟؟ فعلا که از هزینه امسال خبری نیست!
سجاد
|
-
|
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
پول نداریم یه مدرسه بزنیم .خوب رایگان کردید تحصیص رو خوووب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
رفتم تو سایت چیزی قابل مشاهده نیست. شهریه سال قبل به چه درد من می خوره. لطفا دروغ نگید. کارتون رو بلد نیست
علی احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
متاسفانه شهریه درساعات پایانی پنج شنبه اعلام گردید بطور مثال برای مقطع ابتدایی25میلیون تومان اعلام شد تا 40درصد شهریه سال گذشته درحالیکه حقوق کارمندان 10درصد،نکته دوم درسامانه آموزش وپروش خود عزیزان به خودشون زحمت ندادند مراجعه کنند که شهریه سال1401-1402هرمدرسه علی رغم تبلیغات اعلام کنند ودرحال حاضرمدارس به دلخواه حداقل یک سوم شهریه را می گیرنند-نکته بعدی اکثرمدارس قرارداد رانمی دهند وبابت هزینه های اختیاری هیچ گونه لیست برنامه ای مجزا اعلام نمی کنند واجبارا این بخش از هزینه راباید پرداخت شود.ونکته آخر سهم یک دانش آموز که توسط خانواده بامشکلات بسیار هزینه مدرسه پرداخت می شود سرانه این فرد دروزارت آموزش وپروش به چه صورت لحاظ ومحاسبه می شود.
جعفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
من چهل و سه سالم هست از اولین روزی که به مدرسه دولتی رفتم گفتند گرفتن پول ممنوع هست و نباید مدارس پول بگیرند. همیشه از ما پول گرفتند الان هم که بچه هام به مدرسه می روند اونجا هم پول میخوان. دولت هنوز نتونسته تو مدارس خودش قانون را اجرا کنه چطور میتونه در مدارس غیر انتفاعی اجراش بکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
آقا حالت خوبه اینجا بنگاه دلالی است یا مدرسه. یا اینکه محل کسب درآمد برای شما وقتیکه بازنشسته می شوید بروید آنجا فعالیت کنید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محرم ماهواره خیام هوشنگ ابتهاج سلمان رشدی آیات شیطانی سامانه سماح
آخرین اخبار
وب گردی