سهامداران خودرویی بخوانند

گزارش عملکرد سال ۱۴۰۰ شرکت‌های خودروسازی چندروز گذشته در سامانه کدال منتشر گردیده است، در این مطلب به جزییات عملکرد ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ۱۴۰۰ نماد‌های خودرویی می‌پردازیم و اینکه کدام نماد سودآورتر بوده است و چه عاملی سبب زیان سایر نماد‌های خودرویی می‌باشد؟
کد خبر: ۱۱۲۵۵۴۸
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۲ 20 June 2022

 گزارش عملکرد سال ۱۴۰۰ شرکت‌های خودروسازی چندروز گذشته در سامانه کدال منتشر گردیده است، در این مطلب به جزییات عملکرد ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ۱۴۰۰ نماد‌های خودرویی می‌پردازیم و اینکه کدام نماد سودآورتر بوده است و چه عاملی سبب زیان سایر نماد‌های خودرویی می‌باشد؟  

به گزارش بورس تابناک،  عملکرد سودآوری شرکت‌های خودروساز در سال ۱۴۰۰ نشان داد؛ شرکت سایپا دیزل سودآورترین شرکت خودروساز در سال ۱۴۰۰ است و با سود ناخالص ۳۴۲ میلیارد تومانی برترین شرکت خودروساز از نظر سودسازی بوده است.  اما دو خودروساز بزرگ کشور، خساپا و خوردو بخاطر قیمت گذاری دستوری، متحمل بیشترین زیان در سال ۱۴۰۰ شدند.

 

«خگستر» و عملکرد ۲ ماهه منتهی به اردیبهشت

شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو در اردیبهشت ماه حدود ۲ میلیارد تومان از معاملات خود زیان کسب نمود. ارزش پرتفوی بورسی این شرکت نیز در این ماه به ۱۲۱۴۵ میلیارد تومان رسید و ۸۶۲ میلیارد تومان افزایش داشت.

«خودرو» و زیان ۵۱۴ ریالی به ازای هر سهم

شرکت ایران خودرو از عملکرد ۱۲ ماهه خود گزارش داد. خودرو در ۱۲ ماهه منتهی به اسفند حسابرسی نشده برای هر سهم ۴۳۲ ریال زیان محقق کرد این درحالیست که در دوره مشابه سال قبل شرکت برای هر سهم ۵۱۴ ریال زیان ساخته بود که نسبت به مدت مشابه قبل ۱۶ درصد زیانش کمتر شده است. درآمد‌های عملیاتی این شرکت با افزایش ۶۴ درصدی به ۱۰۹۸۵۷ میلیارد تومان و زیان خالص به ۱۳۰۳۷ میلیارد تومان رسید

«خپارس» و ۱۲۰ ریال زیان به ازای هر سهم

شرکت پارس خودرو صورت‌های مالی حسابرسی نشده ۱۲ ماهه خود را منتشر کرد. بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال شرکت پارس خودرو در پروسه زمانی ذکر شده برای هر سهم ۱۲۰ ریال زیان شناسایی کرده است؛ که نسبت به مدت مشابه قبل ۶۷ درصد زیانش کمتر شده است. مجموع زیان خالص این شرکت به ۱۳۶۰ میلیارد تومان رسید.

«خساپا» و ۴۷۴ ریال زیان به ازای هر سهم

شرکت ایرانی تولید اتومبیل (سایپا) صورت‌های مالی حسابرسی نشده ۱۲ ماهه خود را منتشر کرد. بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال شرکت ایرانی تولید اتومبیل (سایپا) در پروسه زمانی ذکر شده برای هر سهم ۴۷۴ ریال زیان شناسایی کرده است؛ که نسبت به مدت مشابه قبل ۴۳ درصد زیانش افزایش پیدا کرده است. مجموع زیان خالص این شرکت به ۹۲۶۶ میلیارد تومان رسید.

«خدیزل» و ۴۶۲ ریال سود برای سهم 

شرکت سایپا دیزل در ۱۲ ماهه منتهی به اسفند برای هر سهم ۴۶۲ ریال سود محقق کرد در حالی که دوره مشابه قبل ۹۹۵ ریال زیان شناسایی کرده بود. سود ناخالص با افزایش ۶۵ درصدی به ۳۴۲ میلیارد تومان و سود خالص به ۱۲۲ میلیارد تومان رسید.

«خاور» و ۳۹۵ ریال سود به ازای هر سهم

شرکت ایران خودرو دیزل در ۱۲ ماهه منتهی به اسفند به سود خالص ۱۴۳۶ میلیارد تومانی دست یافت که در مقایسه با مدت مشابه قبل با کاهش ۱۳ درصدی همراه بود. این شرکت به ازای هر سهم نیز سود ۳۹۵ ریالی ساخته است.

منبع: نبض بورس

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه