بازدید 33209
رافائل گروسی اعلام کرد

از مدار خارج شدن ۲۷ دوربین نظارتی آژانس در تاسیسات هسته‌ای ایران

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی درباره احتمال توسعه فعالیت‌های اتمی ایران هم گفت: این موضوع تازه‌ای نیست و ایران از مدت‌ها قبل قصد داشته تا ظرفیت‌های خود را در این زمینه توسعه دهد. گروسی عنوان کرد که به محض دریافت اطلاعات جدید، اعضای شورای حکام را از این موضوع مطلع خواهد کرد.
کد خبر: ۱۱۲۳۲۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱ 08 June 2022

دوربین‌های فراپادمانی آژانس در یکی از مراکز هسته‌ای ایران قطع شد!

سیاست خارجی تابناک: سازمان انرژی اتمی ایران در واکنش به رفتار‌های غیرحقوقی و گزارش‌های سیاسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اقداماتی را در دستور کار قرار داده است؛ اقداماتی که قرار است از سوی سازمان انرژی اتمی کشورمان به اجرا گذارده شود، به مسئولین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام شده است.

از مدار خارج شدن 27 دوربین نظارتی آژانس در تاسیسات هسته ای ایران
۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۸:۱۸

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه تائید کرد که بر اساس اطلاعاتی که دیشب (چهارشنبه) دریافت کرده است، ۲۷ دوربین نظارتی این سازمان در مراکز هسته‌ای ایران از مدار خارج می‌شوند.

 رافائل گروسی که در جمع خبرنگاران در وین صحبت می‌کرد افزود که این موضوع را به اطلاع اعضای شورای حکام رسانده است. وی ادعا کرد که اقدام ایران چالش جدی در خصوص توانمندی آژانس برای تائید اعلامیه‌های ایران تحت برجام ایجاد می‌کند.

مدیرکل آژانس در ادامه اظهاراتش به خبرنگاران عنوان کرد که بر اساس اعلامیه ایران، ۲۷ دوربین‌ نظارتی آژانس که در تاسیسات مختلف هسته‌ای نصب شده‌اند، از امروز برچیده خواهند شد. وی تائید کرد که دستگاه فلومتر هم غیرفعال خواهد شد.

گروسی اذعان داشت که این دستگاه‌ها فراتر از تعهدات ایران ذیل توافقنامه جامع پادمان است. مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داد که حدود ۴۰ دوربین نظارتی این سازمان در چارچوب تعهداتی پادمانی در ایران می‌ماند. دوربین‌هایی که برچیده خواهد شد به گفته او عمدتا از مراکزی است که در آنجا تولید قطعات سانتریفیوژ انجام می‌شود.

او در پاسخ به سووالی که آیا با اقدام اخیر ایران، تداوم دانش آژانس از فعالیت‌های اتمی در این کشور مختل خواهد شد گفت: نه، اما خیلی به این نقطه خیلی نزدیک می‌شویم. به نظرم پنجره فرصت خیلی کوچک می‌شود.

گروسی در پاسخ به سووال دیگری درباره ارتباط قطعنامه اخیر شورای حکام علیه ایران با سفر تحریک آمیز و سووال برانگیز وی به فلسطین اشغالی تکرار کرد که موضوع قطعنامه در حوزه تصمیم‌گیری شورا است و او دخالتی در این زمینه ندارد. وی گفت: تصویب قطعنامه علیه ایران به اعضای شورای حکام مرتبط می‌شود و این طور نیست که کسی به آن‌ها مراجعه کنند و به آن‌ها بگوید که چه کاری انجام دهند

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی درباره احتمال توسعه فعالیت‌های اتمی ایران هم گفت که این موضوع تازه‌ای نیست و ایران از مدت‌ها قبل قصد داشته تا ظرفیت‌های خود را در این زمینه توسعه دهد. گروسی عنوان کرد که به محض دریافت اطلاعات جدید، اعضای شورای حکام را از این موضوع مطلع خواهد کرد.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی در پاسخ به سووالی درباره تبعات اقدام ایران گفت که او تمایل دارد به همکاری با ایران ادامه دهد. وی بر همین اساس برای مذاکره با مقامات ایران در خصوص بررسی راهکارهایی که مانع افزایش فاصله دو طرف شود اعلام آمادگی کرد و گفت: من از ایران دعوت می‌کنم تا در بحث درباره آن چه که می‌توان برای جلوگیری از وخامت اوضاع فعلی انجام داد، شرکت کند واگر ایرانی‌ها می‌خواهند با من دیدار کنند، آماده‌ام برای گفت‌وگو درباره تحولات شرایط کنونی نزد آن‌ها بروم.

او در پاسخ به سووالی درباره احتمال سفرش به ایران هم گفت که از نظر او باید این سفر انجام شود. وی ادعا کرد: ما در خصوص یک فرایند با یکدیگر توافق کردیم اما این فرایند، نتیجه‌ای که به دنبال آن بودیم را حاصل نکرد.

گروسی سپس با اشاره به کاهش قدرت دید آژانس در نتیجه تصمیم ایران مدعی شد که اگر اجرای برجام ازسرگرفته شود، آژانس امکان ارائه خدمات (راستی آزمایی) در زمینه فعالیت‌های هسته‌ای ایران به طرف‌های امضاکننده را ندارد و کار به گمانه‌زنی می‌کشد. وی با بیان اینکه ما از توانایی‌های هسته‌ای کنونی ایران آگاه هستیم، مدعی شد: در آینده نمی‌توانیم اطلاعات دقیقی ارائه کنیم.

وی در همین حال مدعی شد که اگر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نتواند ظرف سه الی چهار هفته آینده اطلاعات مورد نیاز در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران را در اختیار طرف‌های عضو برجام قرار دهد به تعبیر او ضربه مرگباری به مذاکرات وین وارد خواهد شد

رویترز:گروسی درمورد قطع دوربین‌های آژانس اطلاع داده بود
۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۸:۱۷

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت که رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشتر درمورد قطع دوربین‌ها توسط ایران اطلاع رسانی کرده بود.

 خبرگزاری رویترز روز پنج شنبه به نقل از دیپلمات‌های آگاه گزارش داد: گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به شورای حکام گفت که ایران از طریق نامه اطلاع داده که قصد دارد 20 دوربین و دیگر تجهیزات نظارتی آژانس انرژی اتمی را قطع کند.

سازمان انرژی اتمی در اطلاعیه‌ای از قطع دوربین‌های فراپادمانی آژانس بین المللی انرژی اتمی در یکی از مراکز هسته‌ای کشورمان خبر داد. این اقدام همچنین شامل توقف فعالیت دستگاه اندازه گیری برخط سطح غنا و فلومتر (OLEM) می‌گردد.

در این اطلاعیه آمده است، آژانس نه تنها قدردان حسن نیت ایران نبوده است، بلکه آن را یک وظیفه تلقی می‌کند.

این بیانیه یادآور شده است: البته بیش از ۸۰ درصد دوربین‌های موجود آژانس، دوربین‌های پادمانی هستند که همچون گذشته فعالیت این دوربین‌ها ادامه خواهد یافت.

براساس اعلام سازمان انرژی اتمی، «بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران امروز با حضور در یکی از مراکز هسته‌ای بر قطع فعالیت دو دوربین آژانس نظارت کرد.

محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، پیش از ظهر امروز چهارشنبه (18 خرداد) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، در رابطه با نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و پیش‌نویس قطعنامه علیه کشورمان، اظهار داشت: این حرکت اخیری که سه کشور اروپایی و آمریکایی انجام داده اند و ارائه پیش‌نویس قطعنامه علیه ایران، حرکتی سیاسی در راستای سیاست فشار حداکثری است که اهداف اصلی آن با پشتوانه فکری و رهبری رژیم صهیونیستی دنبال می‌شود.

وی با اشاره به موارد اتهامی کشورهای غربی تصریح کرد: موارد اتهامی آنها بیست سال است به ایران نسبت داده می‌شود، اگر ایران برجام را پذیرفت به این دلیل بود که این اتهام ها رفع و اعتمادسازی شود.

اسلامی بیان کرد: تفاهمی صورت گرفت که طرف مقابل به آن عمل نکرد و ایران هم‌ پذیرفته محدودیتی در بیشتر برنامه هسته ای خود داشته باشد، اما اکنون با این قطعنامه به اول خط برگشته ایم و دوباره همان داستان هاست.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: ایران ماه ها مذاکره کرده و متن توافق تمام شده و در رابطه با تحریم ها نیز گفت و گو شده است. در حال حاضر رژیم صهیونیستی با عملیات تروریستی و تخریبی و با زیاده‌گویی و یاوه‌گویی کشورمان را تهدید می‌کند که اگر برنامه هسته ای ایران را متوقف نکند، ما متوقف می‌کنیم! مگر قانون جنگل است؟!

اسلامی افزود: ایران هیچ فعالیت هسته ای پنهان و نانوشته‌ای ندارد و هیچ سایت و فعالیت معرفی نشده‌ای وجود ندارد؛ این اسناد کذایی، یک حرکت سیاسی برای تداوم فشار حداکثری است، در حالی که ایران حداکثر همکاری را با آژانس داشته است.

پس از انتشار گزارش اخیر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و همچنین تلاش سه کشور اروپایی و آمریکا برای تهیه قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام آژانس ـ که دیروز در اختیار اعضای این شورا قرار گرفت ـ مقامات جمهوری اسلامی ایران به صراحت اعلام کردند که پاسخ ایران به این اقدامات متناسب، فوری و موثر خواهد داد و مسئولیت آن نیز متوجه مدیرکل آژانس و بانیان آن است.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ۱۶ خرداد ماه در توئیتی تصریح کرد: اگر بانیان قطعنامه ضد ایرانی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روش تهدید را دنبال کنند، مسئول همه عواقب آن هستند.

نشست شورای حکام آژانس از روز دوشنبه ۱۶ خرداد ماه در مقر سازمان در وین آغاز به کار کرده و گفته می‌شود امروز یا فردا احتمالا قطعنامه ضد ایرانی پیشنهادی سه کشور اروپایی و آمریکا به رای گیری گذاشته شود.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۵
در انتظار بررسی: ۱۶
انتشار یافته: ۱۱۶
آفرین تا میتونید موضوع رو پیچیده تر کنید. خب؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
نجومی بگیرهای خودرای خبری از مشکلات معیشتی مررم ندارند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
آي كيو، استفاده ابزاري از آژانس را چطوري بايد پاسخ داد؟
وقتي آمريكا براي تحميل خواسته هاي خود به ايران گروسي را تحت فشار گذاشته تا يك گزارش منفي توليد كند چكار بايد بكنيم؟ دست روي دست بگذاريم و تماشا كنيم يا التماس كنيم كه بله، هر چه شما مي فرمائيد درست است!
دهها بار تجربه كرده ايم كه اگر يك قدم جلو برويم كشورهاي غربي يك قدم عقب خواهند رفت ولي اگر يك قدم عقب بيائيم آنها 10 قدم جلو خواهند آمد
ایرانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
خدارو شکر شما تصمصم گیرنده نیستی - - ازهمون اول جلوی زیاده خواهی ها وا داده بودی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است، با این کار ظن آژانس و اروپایی ها و افکار جهانی را بیشتر می کنید و در نهایت هزینه بیشتری باید پرداخت کرد، خود دانید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
توکه توخارج نشستی داری زراضافه میزنی حق صحبت کردن نداری این کشورهای غربی وصهیونیستی دشمن ایران هستندچه با همکاری چه غیره. پس بایدجلوی این بی وجدانها ایستاد. البته باید نصف اون دوربینهارو پلمپ کردنه فقط بیست درصد. اینکه نشدجواب. مدیون خون شهیدان هستین جواب درستی بهشون ندید.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
واقعا با توجه به تجربيات گذشته خيلي ناداني كه چنين حرفي ميزني
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
ناشناس ۱۴:۴۷

استفاده ابزاری رو شما داری میگی

وگرنه از سال 83 معلوم هست که دنبال بمب بودند و هستند
ناشناس
| Germany |
۱۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
اگه نفتکش یونانی رو ضبط نمی‌کردیم الان نفتکش ما رو می‌دادن؟ یکی میزنه تو گوش شما نگاش می‌کنی فقط؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
بیست سال از قطعنامه صادر کردن گذشته...چه فرقی می کند....
ناشناس
| Syrian Arab Republic |
۲۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
برای شما غربیها باید موضوع را غیر قابل حل کرد تا گورتونو گم کنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
موضوع وقتی پیچیده شد که مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی یکراست از ایران رفت اسرائیل و تمام اطلاعات ایران رو دودستی تقدیم تروریستها کرد.
مطمئنا با یک سری هزینه برای این مملکت دوباره نصب نیشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
تسلیم می‌طلبی؟
ناشناس
| United States of America |
۱۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
فیلم دوربینها که به آژانس تحویل داده نمیشد
پس چرا قطع کردند؟؟
ناشناس
| United States of America |
۲۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
دوربینهای آژانس که الان تصاویرش نزد خود ایران می ماند و ارایه نمیشود تا مذاکرات به سرانجام نرسد طبق قانون مجلس ، دیگر چرا دوربینها را جمع میکنند؟؟؟
ایران را در نقطه خاص قرار میدهد این موضوع
همین دسته....باید مث خودشون رفتار کنین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
دسته؟
سرباز فرمانده
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
به نظر من باید الان با اقدامی محکم به استکبار نشان دهیم که ما کوتاه بیا نیستیم پیشنهاد میکنم حمله به پایگاههای امریکا در خاورمیانه حمله به ناوهای هواپیمابر هک پنتاگون نامه گزاشتن در جیب رییس سیا و یاداوری این نکته که تا جیب کتتان ما اشراف اطلاعاتی داریم منهدم کردن هواپیماهای کاغذی اف ۳۵ امریکا با جنگنده های داخلی و در نهایت با خاک یکسان کردن حیفا و تل ابیب باید امروز دشمنان اسلام بفهمند دوران بزن دررو دیگر تمام شده در این جهان چند قطبی ما هم ابرقدت هستیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
حالا که اینهمه تحریم را تحمیل کردند به مردم ایران
مطالبه مردم ایران ساخت سلاح هسته ای است.
ندارید هم بخرید.
این کارو باید خیلی وقت پیش انجام میدادین تا فک نکنن وظیفه هست....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
اصلا دوربین اینجا نباس باشه.چرا دوربین تو اسراییل نیست.
سیمان تو اراک میخواید چیکار کنین؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
میله های جایگزین دارن که در قلب راکتور قرار بدن
چقدر ترسناک.
به به !
خوبه ، اوضاع خیلی خوب داره پیش میره !
مسوولین با تدبیر قراره با تحریم های سنگین تر ، کشور رو شکوفاتر کنن !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
تحریمها نعمت هستند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
دشمن تحقیر و تحریم می‌کنه، دوست داری تسلیم بشی تا جلوش را بگیری؟
ایرانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
تحریمها نعمت هستند و ایضا قطعنامه ها ورق پاره و بی اثر و صدالبته آثارش امتحان الهی فقط برای مردم!!ا
ناشناس
| Syrian Arab Republic |
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
تو چرا ترسیدی ، تو که از اونها هستی
نعمت
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
تحریمها نعمت هستند؟
پس من کی هست؟
ما جراجویی ما فایده ای نداره
بمب بسازید ما که همه تحریم هارو کشیدیم یک گوشمالی خوب هم به اسرائیل بدید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
اخه بقیه که بمب ندارن فقط ما داریم واسه همین ما می زنیم اونا تماشا می کنن
ناشناس
| Germany |
۱۷:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
اولا کسی جیگر اینکار ساخت و کار برد بمب اتمی رو تو ایران نداره. در ثانی یکی بزنی ده‌ها از سراسر جهان دریافت میکنی. شما کجا تشریف دارین کره ماه یا مریخ که همچین توصیه‌ی راهبردی‌ای (!) میکنین؟ همیشه‌، مردم گوشت قربونی میشن.
ناشناس
| United States of America |
۱۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
هر چی زودتر
تو رو خدا این هسته ای شدن رو بی خیال بشید .مملکت رو با فشارها و تحریمهای هسته ای به نابودی کشیدید آخه مگه منفعت این هسته ای شدن چه قدره که باید بابتش این همه خسارت متحمل بشیم ؟ اگه لج ولجبازیه والله مردم خسته شدن .مملکت عقب مونده شده فرسوده شده بی برنامه و رها شده هیچ چیز رو روال ونظم نیست وهر روز هم یک فاجعه به بار میاد .بعد جالبه صدا سیما چند تا حادثه از این طرف واون طرف دنیا جمع می کنه و تا ثابت کنه حادثه همه جا هست !! بله حادثه همه جا هست اما چرا این حوادث گوناگون همشون تو کشور ما یکجا پیش میان ؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
خواهشن هسته‌ای و کشاورزی و نانوتکنولوژی و تولید دارو و ازدواج و قرآن و هرچی دارید بی‌خیال بشید!
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
یعنی شما هنوز متوجه نشدید که موضوع فقط به هسته ای شدن یا نشدن ختم نمیشه!!!؟؟؟؟( ب) رو که بگی تا آخرش
باید بری
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
بدبخت هسته ای بهانه هست اونها ایران بی دفاع مثل لیبی واکراین میخواهندکه صدالبته مگرتوخواب اینوببینن. جای ترسوهاتوایران نیست.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
برق - کشاورزی - اب شیرین - دارو - انرزی جایگزین گاز و نفت ...
شهاب
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
خیلی کوتاه بین باید باشی تا فکر کنی اینا مشکلشون هسته ای هست...
مجید
| France |
۱۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
هسته ای شدن خیلی مزیت داره اگر شما سوادش رو داشته باشی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
هسته ای بهانه است. از این پا پس بکشیم. میاند روی موضوعات دیگر گیر می دهند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
برو بگیر بخواب مسواک یادت نره !!
ناشناس
| Syrian Arab Republic |
۲۳:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
از طرف خودت حرف بزن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
به آمریکا بگویید از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.
به آمریکا بگویید از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.
(شهید دکتر بهشتی)

قُلْ مُوتُوا بِغَيْظِكُمْ... بگو با همین خشم (و کینه ای که در دل دارید) بمیرید.
(سوره آل عمران،آیه 119)
فقط قطعنامه هفتم منشور سازمان ملل میتونه مشکل مردم و کشور ایران رو حل کنه یکبار برای همیشه
از اقای شریعت مداری بپرسید مردم که مهم نیستند
به به تیریک به ملت ایران خودتونو برا یه امتحان الهی سختر اماده کنید امتحانی که فقط مال مردم نه اقازادها
خروج ازان پی تی وساخت بمب اتم باید دردستورقراربگیره دیگه مدارا فایده نداره وقتی بمب داشته باشی دیگه کسی کاری نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
بمب ساخته شده . بفرما یا علی ببینم چکار می کنی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
بمب که اماده است بسم الله مرد باش و هر کاری که بلدی بکن
اره جناب قانون جنگل است . شیر و گرگ و شغال و روباه و لاشخورها همه با هم هستند .
خیلی کار خوبی کردید، تو دنیای ما ، قانون یعنی هر چی امریکا گفت ، یا قانون رو قبول کنیددارم یا نمی کنیددونم اونقدر قوی باشید که خودتون بشیدرو قانون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
مطمین باشد نهایت روسیه و چین هم علیه ایران رای میدن. بعد می بینی فقط امریکا نیست.
میایندمی زنند وهمه تاسیسات رابمباران میکنندبعدهم احتمالابه همین آژانس انرژی اتمی شکایت ببریدهمین تمام!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
مگه ما موشک نداریم؟
دوربین ها رو روشن کنید نیان صندوق امانات انرژی هسته ای و مدارک رو بدزدن
باید با زبون خودشون باهاشون صحبت کنین...هشت سال دارین بهشون باج میدین تحری ها کمتر شده؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
تو هنوز نفهمیدی فصل هفت چیه که محمود خان پرونده را کشید به اونجا، اشکال نداره، بزودی می فهمی فصل 7 چیه، بعدش متوجه میشی روابط بین الملل در دنیا پایه گذاری شده نه در حرف های عباسی یا رایفی پور، سعی کن سوادت را ببری بالا. اون چیزی که تو متصوری تفاوت داره با اون چیزی که رخ میده.
خوب کاری کردین....باریک
احسنت
همینهدیه
به نظر شما این خانم قبل از کاشت ابرو زیباتر نبود؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
موافقم باهات رفیق
با عرض سلام واحترام
این هم نتیجه عملکرد،دولت جدید، ادامه تنش و احتمالا ارسال پرونده ایران به شورای امنیت.پس قول رفع تحریم ها چی شد.شما که می گفتین ظریف اشتباه کرده.ما بهتر میتونیم تحریم ها رو لغو کنیم.بهتره تا اوضاع رو ار این بدتر نکردین،ومردم رو بیشتر گرفتار نکردین،همان ظریف رو بیاورید،بالاخره کار بلد بود والان مشخص شد.شما اینکاره نیستید.
احسنت به تدبیرتان با تحریمهای بیشتر نعمت بیشتری نصیب ملت کنید نعمت را تمام کردید بر ما هر دو دنیایمان را اباد کردید
بد نیست ، مشکل اونا هسته ای نیست مشکل اونا اسلام ، باتفرقه وجنگ میخوان سلاح هاشون حراج کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
داود خان بهتره به یک روانپزشک مراجعه کنی
احسنت به این می گویند اقتدار ،باید با این غربی های کودن همین جوری برخورد کرد .تا کدخدای دنیا نباشند ،که هر چه آنها بگویند دیگران بگویند چشم ،دیگر کدخدایی تمام شده .احترام متقابل .،از کاربرانی که فکر منفی دارند خواهشن به فکر ایران مقتدر باشند .مسئله مسئولین فاسد را با اقتدار ایران قاطی نکنند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
ماشالا به اقتدار!!!!! پنیر کیلویی چند؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
وقتی روسبه وچین هم رای مثبت دادند میفهمی فقط غربی ها کودن نیستن اونها هم هستن. کلا از نظر شما همه دنیا کودن هستن.
ما که قرار نیست روی خوش این مملکت رو ببینیم حداقل بمب اتم رو بسازید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
بمب اتم برای ما نون میشه یا آب ؟
وقت تعامل با جهان است نه تقابل که فردا شاید خیلی دیر باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
تعامل یا تسلیم؟
غرب در رابطه با مطرح نمودن مسائل انتقادي علیه ایران در آژانس می‌خواهد بیش از پیش ایران را متقاعد به ادامه وضع موجود نماید تا همواره هم تحریم ادامه داشته باشه وهم جلو رشد وتوسعه ایران در همه زمینه ها به خصوص پیشرفت اتمی گرفته شود وما همه بی خیال انگار نه انگار!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
کاش جوابیه در حرف های بیانیه داشتی،
مثلا 60 درصد چه استفاده صلح آمیزی داره؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
دقیقا باید سریع تر از آژانس هسته ای خارج شد
اونا ایران و تحریم میکنند اقتصاد ایرانو نابود می‌کنند ما یه دوربین قطع میکنیم خوشحالیم از اونور هم قسم میخوریم سمت بمب نریم.
دوربین یعنی چه ؟! جان مال وحیثیت مارا با تحریم های طولانی وفشار دارند می گیرند آخر مگر ما چه کردیم
پاسخ ها
ناشناس
| Syrian Arab Republic |
۲۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
از امریکای اشغال پیروی نکردیم
آقا ما کل انرژیمون گرفته شد تا انرژی هسته ای داشته باشیم.
انرژی هسته ای نخوایم کی رو باید ببینیم؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
آش خالته , بخوری پاته , نخوری هم پاته
کاسبان تحریم خوشحالند
خروج از آن پی تی و پیش به سدی بمب اتم
ذرود به شرفتان
دوربینهای بیشتری بایست از مدار خارج شوند.
نترسید و به پشتوانه مردم کارتان را با شجاعت و بدون تاخیر انجام دهید.
این که در کمتر از 1 سال پرونده ایران را به شورای حکام و سپس به شورای امنیت ارسال شود، نشون میده دولت جهادی داره پیش میره
مگه قانون جنگل نیست؟
ایولا. باید یاد بگیرند که حتی حرف مفت زدن بر علیه ایران هم هزینه داره.
قطعا ایران را خودی ها اداره نمی کنند...قطعا وگرنه این حجم از بی عقلی فقط از دشمن ایران در قبال ایران انتظار می ره
کلشو درارید بیام اتیش بزنم تموم بشه گروسی هم بایدتحریم بشه حتمابزاریدهرکاری که میخوان بکنن که هیچ غلطی نتونستن بکنن خودشون تحریمن الان میخوان باخرید نفت ایران تحریمو دوربزنن
خاموش کردن یکی ۲تا دوربین همانا و .. . بازم باریکلا ما دوربینارو خاموش می کنیم روسیه هم کشته میده . ببینیم چی میشه یا هند و پاکستان میشیم یا .. . الله اعلم
اندک اندک جمع مستان می رود به زیر همان بند هفت آسمان که ایران از زیرش بیرون آمد توسط ظریف با ظرافت بر جام جام گرفت دولت تدبیر و امید حالا
دولت جدید دولت جان مردم و نان
این ره که نو میروی به ترکستان است
ما بمب میخوایم یاللا
واي خدايا چه اقدام متحورانه اي ! الان همه دنيا به دست و پايتان ميافتن !
چه دلیلی دارد تصویر کارکنان سایت ها، علنی شود؟ این خلاف اصول ایمنی نیست؟
درود بر سیاست اقتدار آفرین دولت مستعضفین واقعا خوب کاری رو کردید نگاه به داخل باعث شکوفایی اقتصاد، فقر زدایی، ریشه کن شدن اقتصاد و کاهش فاصله طبقاتی می شه با این سیاست که این دولت خدمتگزار در پیش گرفته به زودی آینده روشنی برای ایران د ایرانی در پیش هست.
دوستان که می خواند نظر فنی بدند به مقاله ای تحت عنوان بین خط نویسی لئو اشتراوس توجه کنند.
دوربینهاراقطع کردیدفرداپسفردابیدارمیشویدمیبینیدکل تاسیسات راباهسته اش وسانتی فوروژهاش!اسراییلی هابردندوهیچ مدرکی برای اثبات ندارید!!
نیازی به دوربین نیست جهان بدون دوربین مارا می بیند وماهواره ای کنترل می کند الکی ما با برداشتن دوربین ابروی خودمان را در مجامع بین المللی می بریم
توی ایران همه چی از مدار خارج شده
اقتصاد سیاست فرهنگ و ...
۲۷ تا دوربین هم رووش
با کی دارید لج میکنید؟ با اروپا و آمریکا؟ ارزش پول کدوم کشور با این حرکت نزولی شد؟ غرب یا ایران؟ واقعا آدم میمونه چی بگه.
اگر اوکراین در جنگ شکست بخورد و برنامه اتمی ایران ادامه پیدا کند دهها کشور دیگر هم بدنبال سلاح اتمی خواهند رفت. فرض کنید روسیه و چین مجبور باشند با ژاپن و کره جنوبی اتمی و سلاح اتمی در شرق اروپا دست و پنجه نرم کنند!
و رقابت اتمی بکشه به خاورمیانه. قشنگ یک شمشیر دو لبه هست. با عربستان و امارات و ترکیه اتمی می خواهید چکار کنید؟
آقا یان خانمها بفرمائید این غنی سازی چه تاثیری در زندگی مردم و اقتصاد کشور دارد حتی سوخت نیروگاه بوشهر که کمتر از ۴درصد غنا نیاز دارد از روسیه تامین می شود
موضوع هسته ای ایران از سال ۲۰۰۳تاکنون بیش از ۱۰۰۰ میلیارد دلار به اقتصاد کشور خسارت وارد کرده است
کشتی ایرانی توو یونان رفع توقیف شد.
یونان به غلط کردن افتاد.
خبرنگار آمریکایی از کارشناس پرسید اگر قرار باشه آمریکا به یکی از دشمنانش یعنی چین، روسیه ، کره شمالی و یا ایران حمله کنه به کدوم حمله میکنه؟ گفت ایران چون سلاح اتمی نداره.
با همین فرمون ادامه بدید وگرنه اکراین بعدی ما خواهیم بود.
ساخت بمب اتم شش ماه از صفر تا صد خواهد بود. سانتریفیوژ رو رها کنید از روش سلول رامان استفاده کنید. من هستم.
بزرگ‌ترین حماقت اینست که حماقت قبلی را ادامه بدهید! فقط موضوع را غیر قابل حل تر میکنید!!!
ازعضویت ازاژانس خارج شویدمثل اکثرکشورها وکلیه دوربین هاراجمع کنیدوبسمت پدافند اتمی حرکت کنید
ما صد تا توافق هم با آمریکا امضا کنیم، لابی اسراییل نیمذاره نفع مهمی ببریم. چاره ای نداریم جز اینکه اقتصادمون رو قوی کنیم و اگر هم شرایط اجازه داد بریم سراغ بمب. البته اون هم ریسکهای خودش رو داره.
ازاین پیشرفت اتمی چی نصیب شده توضیحدهید
این کفتارها و پدر داعش اسقاطی هیچ غلطی نمی توانند بکنند. بدبخت های مفلوک غربی خودشان را مسخره می کنند.
نظرات عده ای کامنت گذار همان نظر و خواسته آمریکا و اروپا و صهیونیستاست
حتما به فروغی خبر بدین چون اون میدونه با از مدار خارج شده ها چیکار باید بکنه
تورا به خدا دوربین هارا قطع نکنید ؛ بابا شما که دارید با اینکارهایتان آمریکا را نابود میکنید ؛ الان اسرائیل دیگر خواب و خوراک ندارد!!!
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو