بازدید 47969
سه هزار و بیست و هشتمین بسته ویژه خبری «تابناک»

صدیقی: معتقدیم رهبری از بالا تعیین شده /پناهیان: اگر مداحان روانشناسی بلد باشند به مغز مخاطب ورود می‌کنند/سپاه: خبر ترور یکی از کارکنان سپاه قم کذب است/درخواست ستاد امر به معروف برای ساخت «دینامیت۲»

در بسته خبری امروز «تابناک»، تیتر‌هایی مانند «۱.۶ میلیارد دلار قاچاق لوازم خانگی داریم» / «ابهام در پرداخت خسارت به صاحبان صندوق‌های اجاره‌ای سرقت شده » / «تقاضا برای سوخت، نفت را گران کرد» / «قرارداد خرید ۴۴ میلیارد دلاری ماسک فسخ می‌شود؟» و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۲۳۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۳ 07 June 2022

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت

حسین شریعتمداری در واکنش به قطعنامه احتمالی شورای حکام: تنها راه ایران خروج از ان‌پی‌تی است
مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: همه شواهد حاکی از آن است که چالش هسته‌ای فقط یک بهانه است و تنها راه پیش روی ایران برای گرفتن این بهانه از دست دشمن، استفاده از ماده ۱۰ NPT و خروج از این معاهده است. حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در مورد قطعنامه احتمالی شورای حکام علیه ایران و در پاسخ به این سوال که آیا این قطعنامه می‌تواند روند مذاکرات را تحت تاثیر قرار دهد، اظهار داشت: این قطعنامه روال قانونی و طبیعی ندارد؛ اساس قضیه این است که انتظارات و خواسته‌های طرف مقابل بر اساس اطلاعاتی است که رژیم صهیونیستی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و این مسئله را طرف غربی انکار نمی‌کند شریعتمداری گفت: بعد از سومین سفر البرادعی مدیر کل وقت آژانس به ایران و با ارزیابی مواضع تروئیکای اروپائی یعنی انگلیس و فرانسه و آلمان به وضوح قابل درک بود که مسئله مورد مناقشه غرب با ما نگرانی آن‌ها از گرایش برنامه هسته‌ای کشورمان به سوی تولید سلاح هسته‌ای نیست و آن‌ها با این بهانه میدان دیگری را برای مقابله با ایران اسلامی گشوده بودند. وی خاطرنشان کرد: به همین علت با استناد به ماده ۱۰ معاهده NPT پیشنهاد خروج از این پیمان را ارائه کردیم. با این توضیح که در ماده ۱۰ ان پی تی تصریح شده است «هر دولتی باید حق داشته باشد در اجرای حاکمیت ملی خود در صورتی که احساس کند موارد فوق‌العاده‌ای در رابطه با موضوعات این پیمان، منافع حیاتی کشورش را به مخاطره انداخته است، از پیمان خارج شود». مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: این پیشنهاد با اعتراض شدید دولت وقت و جناب روحانی که مسئول مذاکرات هسته‌ای بود روبرو شد. مقامات و رسانه‌های غربی نیز سر و صدای زیادی علیه آن به راه انداختند، اما بعد‌ها خروج از NPT به عنوان یکی از گزینه‌ها مطرح شد، ولی متاسفانه خیلی زود کنار گذاشته شد.

پناهیان: اگر مداحان روانشناسی بلد باشند به مغز مخاطب ورود می‌کنند
علیرضا پناهیان:کودکان پس از ۷ سالگی به دنبال ابرقدرت‌ها هستند تا فرمانبرداری کنند، تفاوتی که در سرود «سلام فرمانده» و سرود‌های قبلی این گروه وجود دارد این است که شعر «سلام فرمانده» به ذهن کودکان ورود پیدا کرده و وارد بازی‌های آن‌ها شده است. اگر مداح نیز در موضوعات روانشناسی افراد، سر رشته داشته باشد می‌تواند به مغز مخاطبین خود ورود پیدا کند و تاثیرگذار باشد. مداحی هنر تحمیل نیست، مداح باید با استفاده از جاذبه‌ها و تکنیک‌های هنر خود به مخاطبین رسوخ کند. /کیهان

صدیقی: معتقدیم رهبری از بالا تعیین شده
کاظم صدیقی، رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به سه رکن رهبری، برنامه، و مردم گفت: در هر حرکتی، سه چیز بسیار مهم است. رکن اول رهبری است. رکن دوم برنامه و طراحی است. سوم مردم، ملت، و مستضعفین هستند. امام زمان (عج) حاضر است و منتظر ماست. منتظر آمادگی ماست. ایشان غصه می‌خورند که ما دیر بیدار شدیم. در زمان غیبت ما صرفا با معیار فقاهت و تقوا کسی، ولی فقیه نمی‌دانیم. معتقدیم رهبری از بالا تعیین شده است. خلیفه خداوند با انتصاب خداوند روی زمین محور همه موجودات شد. صدیقی با بیان اینکه امام زمان حجت خداوند است. ولایت فقیه هم حجت ِحجت خداوند است؛ گفت: ولایت فقیه یک امر اعتباری مثل ریاست جمهوری و ریاست مجلس نیست. تا زمانی که خلوصی برای ایجاد سنخیت بین امام زمان (عج) و نایب ایجاد نشود، پرچم رهبری شیعه به دست کسی نمی‌افتد. در انقلاب اسلام ایران امام جلو افتاد. امام شرایط رهبری را داشت. زمانی که شاه اعلام حکومت نظامی کرد. امام فرمودند که به خیابان‌ها بریزد. کسی که نایب امام زمان است؛ خداوند و امام زمان با ولایت تکوینی هوای نایبش را دارد. ما تا به امروز در کشتی نجات اهل بیت هستیم.


عباس عبدی: برای متروپل دادگاهی مستقل و آزاد برگزار کنید
عباس عبدی نوشت:متروپل فرو ریخته و تاکنون بیش از ۴۰ نفر قربانی شده‌اند. هزینه‌های مادی و روانی سنگینی به مردم شهر و استان وارد شده است. دو پرسش اساسی برای جامعه وجود دارد. اول اینکه چرا این اتفاق رخ داده و چه کسانی مقصر بوده‌اند؟ دوم اینکه آیا درباره آنان عدالت اجرا خواهد شد؟ بیایید برای فروریزی متروپل راه دیگری را در پیش بگیریم. دادگاهی مستقل و کاملا آزاد که محدودیت‌های امنیتی و مصلحتی برای آن برقرار نشود و همه افراد و دست‌اندرکاران احتمالی و دارای نقش فراخوانده شوند برگزار شود. در نهایت نیز حکمی مناسب که نشانگر اجرای عدالت باشد برای اقناع وجدان عمومی صادر شود.

طبقه متوسط با برنج داخلی خداحافظی کرد
حسن تقی زاده  با بیان اینکه برنج داخلی در یک ماه اخیر افزایش نرخ ۱۵ درصدی را تجربه کرده است، گفت: قیمت برنج کشت دوم (هاشمی، امراللهی، بی‌نام) در بنکداری به کیلویی ۱۳۰ هزار تومان و برنج کشت اول به کیلویی ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تومان رسیده است. این فعال اقتصادی با اشاره به نرخ ارقام مختلف برنج داخلی در بنکداری، افزود: فجر کیلویی ۹۲ هزار تومان، شیرودی کیلویی ۷۸ هزار تومان، ندا کیلویی ۷۰ هزار تومان شده است. به گفته وی؛ نرخ برنج خارجی نیز روند افزایشی شده و برنج باسماتی پاکستانی کیلویی ۴۰ هزار تومان و برنج پاکستانی ۳۸۶ به کیلویی ۲۷ هزار تومان رسیده است. تقی‌زاده با اشاره به تاثیر برنج خارجی در ایجاد تعادل در بازار، گفت: طبقه متوسط و رو به پایین با برنج ایرانی خداحافظی کردند چراکه توان خرید هیچ یک از ارقام برنج ایرانی را ندارند.

استاد اقتصاد خطاب به ائمه جمعه: از افزایش قیمت‌ها حمایت نکنید
حسن سبحانی اقتصاددان:مشفقانه به ائمه محترم جمعه و جماعات توصیه می‌کنم که در خطبه‌های نماز، به موضوع حمایت از امری بسیار پیچیده همچون افزایش قیمت‌ها ورود نکنید. با سبقت برای دفاع از اقدامات منجر به فقر و فلاکت عموم مردم، که بسیاری از شما‌ها هم از آنان هستید، حس اطمینان صادقانه به صحت کلام خطیب جمعه را با حس ناخوشایند تردید به باور‌های دینی مخاطبان خویش جایگزین ننمایید.

متهم به آزار بازیگران، از مدعی شکایت کرد
مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت موضوع سوءاستفاده جنسی از بازیگران گفت: این مسایل که در فضای مجازی مطرح شده بسیار تلخ و تاسف بار است، اما متاسفانه وجود دارد و کسانی مطرح می‌کنند که از ناحیه کسان دیگر مورد تعرض واقع شدند. دستگاه قضایی براساس مقررات اگر شکایتی صورت گرفت ورود میکند و می‌توانند در مقام طرح شکایت کیفری آن را مطرح کنند و اگر شکایت صورت گرفت ما رسیدگی می‌کنیم. وی با طرح این سوال که آیا شکایتی در این زمینه شده یا خیر؟ گفت: تا روز گذشته شکایتی مطرح نشده بود، اما امروز با طرح شکایتی از طرف مقابل نسبت به کسانی که این موضوع را اعلام‌کردند مواجه شدیم و شاکی خواستار تعقیب فردی که آن را را اعلام کرده شده است. وی از اعلام اسم شاکی خودداری کرد.

سارقان بانک مجهز به ابزار‌های پیشرفته بودند!
عضو هیات رئیسه بانک ملی:سارقان از ۲۵۰ صندوق امانات، ۱۶۲ صندوق را با دیلم شکسته‌اند و هر صندوقی که پر بوده را خالی کرده‌اند. سارقان با ابزار و امکانات پیشرفته‌ای وارد ساختمان شدند و متاسفانه این اتفاق ناگوار رخ داده است. با نظارت مراجع قضایی خسارت تمامی مالباختگان توسط بانک ملی پرداخت خواهد شد. /تسنیم

قاتل دو طلبه در حرم امام رضا به اعدام محکوم شد
سخنگوی دستگاه قضا گفت: قاتل دو طلبه در حرم مطهر رضوی به اعدام محکوم شد و وکیل او درخواست فرجام خواهی کرده است که پرونده به دیوان عالی رفته است. روز ۱۶ فروردین امسال فردی در حرم امام رضا در مشهد به سه روحانی حمله کرد که یکی از آن‌ها به نام «محمد اصلانی» در همان محل به شهادت رسید و یکی دیگر از طلبه‌ها به نام «محمدصادق دارایی» نیز بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان شهید شد. احمد وحیدی، وزیر کشور حمله یاد شده را «تروریستی» خواند و گفت از غرب و آمریکا به‌دلیل این‌که «به وجودآورنده و حامی این تفکرات» هستند، انتظار محکوم کردن نداریم.

سپاه: خبر ترور یکی از کارکنان سپاه قم کذب است
به دنبال انتشار خبری مبنی بر ترور یکی از کارکنان سپاه استان قم، روابط عمومی سپاه علی بن ابی طالب (ع) طی بیانیه‌ای این خبر را تکذیب کرد. روابط عمومی سپاه علی بن ابی طالب (ع) قم در خصوص خبر ترور یکی از کارکنان سپاه استان قم بیانیه‌ای صادر کرد که به شرح زیر است:
بسمه تعالی
پیرو انتشار خبری جعلی مبنی بر ترور یکی از کارکنان سپاه استان قم، ضمن تکذیب این خبر اعلام می‌دارد، فیلم منتشر شده در فضای مجازی مربوط به ماجرای درگیری مسلحانه چند روز قبل مأمورین فرماندهی انتظامی استان با قاچاقچیان متواری مواد مخدر بوده که در این درگیری، متأسفانه راننده یک خودروی عبوری مورد اصابت گلوله قاچاقچیان قرار گرفته و در اثر شدت جراحات وارده، جان باخت؛ لذا ضمن تکذیب تروریستی بودن این حادثه و انتساب فرد جان باخته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به فعالان رسانه یادآور می‌شود که از انتشار اخبار کذب که منجر به رواج شایعه و تشویش اذهان عمومی می‌شود، پرهیز نمایند.

درخواست ستاد امر به معروف برای ساخت «دینامیت۲»
در حالی که طی هفته‌های گذشته خبر شکایت قضایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر از دو فیلم «دینامیت» و «گشت ۳» و درخواست خسارت اکران این دو فیلم منتشر شده بود. مسعود اطیابی به دیدار اعضای این ستاد رفت. در این جلسه هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور ضمن تشکر از مسعود اطیابی، از او خواست برای ساخت فیلم «دینامیت ۲» به منظور نشان دادن روش صحیح امر به معروف و نهی از منکر و فواید ناشی از آن اقدام نماید. دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در این جلسه گفت: «ما از عوامل و تولید کنندگان فیلم «دینامیت» شکایتی نداریم چرا که به صورت قانونی و با دریافت مجوز‌های قانونی اقدام به تولید و اکران این فیلم کرده‌اند. شکایت ما از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که چرا به مسئولیت حاکمیتی خود عمل نمی‌کند و حتی سکانس ارزشی این فیلم را که مرز امر به معروف و نهی از منکر صحیح و غلط را مشخص کرده حذف کرده و بدون توجه به اشکالات و تأثیرات منفی که برخی سکانس‌های فیلم می‌تواند بر روی نگرش مخاطب نسبت به این دو واجب الهی بگذارد، مجوز تولید و اکران داده است.

چمران: حمله سایبری به سامانه‌های شهرداری تهران، از سوی موساد انجام شد
مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در خصوص حمله سایبری به سامانه‌های شهرداری تهران خاطرنشان کرد: برنامه ریزی مفصلی از سوی موساد و منافقین با همکاری یکدیگر صورت گرفت و تمام افراد ضد انقلاب که علیه جمهوری اسلامی و استقلال ایران قد علم کردند، این اقدام را انجام دادند و در ایام سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) که اهمیت خاص و بالایی دارد، حمله سایبری را برنامه ریزی کردند.

فراستی: «عنکبوت مقدس» یک اثر مفلوک و حقیر است
فراستی منتقد سینما: «عنکبوت مقدس» یک اثر مفلوک، حقیر بی همه چیز و بی وطن و غلط است، پس اصلا غلط کرده بتواند به امام رضا (ع) توهین کند، اصلا در این حد نیست، از این رو این اندازه حساسیت نیز نیاز نیست. /فارس

نماینده امنیتی مجلس: مردم دیگر طاقت گرانی را ندارند
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «ملت طاقت گرانی و هزینه‌های بیشتر را ندارند»، گفت: دولت باید راهکاری به مردم برای تامین هزینه‌های زندگی‌شان نشان دهد بعد ما از هر جراحی اقتصادی و نظام عادلانه‌ای حمایت می‌کنیم. جلیل رحیمی جهان آبادی با اشاره به اقدام دولت در اصلاح نظام پرداخت یارانه اظهار کرد: تقریبا از اوایل انقلاب تا ورود به دوران جنگ نظام اقتصاد دولتی و اقتصاد مبتنی بر یارانه را در کشور اجرا کردیم، چون چاره‌ای هم وجود نداشت ما بابت هزینه‌های مختلف مردم یارانه در حوزه‌های مختلف پرداخت می‌کردیم. اما با توجه به تحریم‌ها و مشکلات و کمبود منابع ارزی و گرفتاری‌های به وجود آمده در کشور توان دولت در پرداخت یارانه کاهش پیدا کرده است به طوری که اکنون در شرایطی هستیم که درآمد ارزی کشور به شدت پایین آمده است. وی ادامه داد: ما تا اینجا دولت را درک می‌کنیم، اما به عنوان نماینده ملت یک سوال خیلی ساده داریم؛ آیا وقتی یارانه حذف می‌شود مردم توان خرید کالا‌ها با نرخ فعلی را دارند مثال می‌آورند که قیمت بنزین، آرد، روغن و خدمات در کشور‌های همسایه فلان مقدار است و در کشور ما با یارانه فلان مقدار است. اما آیا درآمد یک ایرانی با درآمد کشور همسایه یکی است؟ برای فهمیدن این موضوع فقط کافی است حداقل حقوق و دستمزد یک هفته کارگر با کشور‌های همسایه را مقایسه کنید. در حال حاضر نرخ مسکن، اجاره، خودرو و خیلی از کالا‌های مورد نیاز معیشت مردم مثل برنج، روغن و قند همسطح با کشور‌های پیشرفته دنیا است. این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: حرف ما این است که دولت راهکاری برای زندگی به مردم نشان دهند آن زمان ما از هر جراحی اقتصادی و نظام عادلانه‌ای حمایت می‌کنیم البته که عادلانه بودن هم فقط در پرداخت یارانه نیست و باید عدالت در پرداخت حقوق و دستمزد و یک زندگی ایده‌آل وجود داشته باشد.

لاریجانی: مجلس عضویت ایران در NPT را تعلیق کند
محمدجواد لاریجانی گفت: مجلس در واکنش به اقدام سیاسی و غیرحرفه‌ای مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، تعلیق عضویت ایران در NPT را بررسی کند. معاون اسبق وزارت خارجه و کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل با اشاره به سفر رافایل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به سرزمین‌های اشغالی و رایزنی با مقامات رژیم صهیونیستی درباره موضوع هسته‌ای ایران، خاطرنشان کرد: این اقدام گروسی بیش از حد غیرحرفه‌ای و سیاسی است. وی ادامه داد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طبق NPT موظف است برای کشور‌هایی مانند ایران که فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای را دنبال می‌کنند هم در توسعه فنی و هم در مباحث مربوط به ایمنی کمک کند، امّا آقای گروسی با فراموشی تعهدات و وظایف آژانس، آن را ظاهراً به یک نهاد سیاسی در خدمت صهیونیست‌ها تبدیل کرده است. محمدجواد لاریجانی درباره چگونگی واکنش متناسب ایران به اقدام غیرحرفه‌ای گروسی تاکید کرد: معتقدم مجلس ایران دست‌کم دو کار را می‌تواند در برهه فعلی در دستور کار قرار دهد. نخست اینکه طرحی را تصویب کند که از وزارت خارجه بخواهد تا سفر گروسی به تهران را محدود کند؛ و دوم اینکه در صورت ادامه روند فعلی آژانس، مجلس تعلیق عضویت ایران در NPT را مورد بررسی قرار دهد. این کارشناس مسائل بین‌الملل و موضوع هسته‌ای تاکید کرد که آژانس باید برای اقدامات غیرحرفه‌ای و سیاسی خود پاسخ متناسبی از ناحیه ایران دریافت کند.

قطعنامه صادر می‌شود یا نه؟
نشست فصلی شورای حکام روز دوشنبه ۱۶ خرداد ماه آغاز شد و مسئله ایران یکی از دستورکار‌های اصلی این نشست است. حتی گمانه‌زنی اغلب کارشناسان و تحلیلگران بر آن است که احتمالا در این نشست قطعنامه‌ای علیه ایران صادر خواهد شد. اما عبدالرسول دیوسالار، استاد دانشگاه می‌گوید بعید به نظر می‌رسد که کشور‌های غربی بخواهند با صدور قطعنامه، بار دیگر پرونده ایران را به شورای امنیت ارجاع دهند؛ چرا که همچنان ساختار برجام برای آن‌ها بسیار اهمیت دارد و فعلا می‌خواهند آن را حفظ کنند.

سرلشکر صفوی: اگر رهبر انقلاب نبودند سوریه و عراق وضعیت دیگری پیدا می‌کرد
سرلشکر صفوی گفت: رهبر انقلاب طی ۳۲ ایران را باوجود توطئه‌های گوناگون داخلی و پیرامونی با حکمت و درایت و قانون گرایی رهبری کردند. دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ساعاتی قبل از آغاز برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در بازدید از قرارگاه شهید فهمیده که مسئولیت تأمین امنیت و اجرای این مراسم را بر عهده دارد، گفت: اگر رهبر انقلاب نبودند سوریه و عراق وضعیت دیگری پیدا می‌کردند، شرایط فلسطین طور دیگری بود، الان حضرت آقا فرماندهی جبهه مقاومت را برعهده دارند. سرلشکر صفوی در ادامه گفت: ایشان طی ۳۲ سال اداره کشور و قوای سه گانه قوای مسلح و مقابله با توطئه‌های گوناگون داخلی و پیرامونی، ایران را با حکمت و درایت و قانون گرایی رهبری کردند و آن مسیر نورانی حضرت امام را با صلابت ادامه دادند و پرچمدار عزت و اقتدار مسلمین هستند.

۱.۶ میلیارد دلار قاچاق لوازم خانگی داریم
سخنگوی ستاد مبازه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه برای مقابله با این کالا‌های قاچاق، زیرساخت‌های قانونی و اجرایی فراهم شده است، بیان کرد: پیش از برداشتن این گام‌ها، میزان قاچاق لوازم خانگی در ایران بیش از دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بود، اما این عدد در حال حاضر به حدود ۱.۶ میلیارد دلار کاهش یافته و قطعا برای پایین‌تر آوردن آن، باید برنامه‌ریزی‌های لازم را نهایی کرد.

ابهام در پرداخت خسارت به صاحبان صندوق‌های اجاره‌ای سرقت شده
در پی سرقت تعدادی از صندوق‌های اجاره‌ای یکی از شعب بانک ملی در تهران، روابط عمومی این بانک اعلام کرد که در این خصوص هماهنگی‌های لازم با مقامات قضایی جهت تعیین بازپرس ویژه برای حضور در محل و رسیدگی به درخواست‌های متقاضیان بعمل آمده و با هماهنگی مقام قضایی  و در اسرع وقت نسبت به جبران کامل بهای اموال مسروقه اقدام خواهد شد. در همین رابطه جمشیدی - دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی- در پاسخ به این سوال که پرداخت خسارت به صاحبان صندوق در صورت آسیب دیدن یا به سرقت رفتن اجناس و اشیای داخل آن‌ها چگونه انجام می‌شود، گفته که ساختمان بانک و اموال آن تحت پوشش بیمه قرار دارد، اما صندوق بانک تحت پوشش بیمه نیست و بانک نیز در صورتی می‌تواند خسارات وارد شده به این صندوق‌ها را بپردازد که مشتری بتواند ثابت کند که چه میزان کالا یا اشیا در صندوق داشته است.  

قطعی برق صدای فولادی‌ها را درآورد
به دنبال اعمال محدودیت‌های برق صنایع و ابلاغ محدودیت‌های واحد‌های فولادسازی، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نسبت به این محدودیت‌های برق فولادسازان معترض شده و ضمن تاکید صریح بر اینکه بایستی خاموشی‌ها در همه صنایع و با برنامه کارشناسی اعمال شود، در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت، خواستار اصلاح محدودیت‌های تامین برق کارخانه‌های فولادی شده است.

تقاضا برای سوخت، نفت را گران کرد
قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر انتظار سرمایه‌گذاران برای بهبود تقاضا برای سوخت در چین و تردید‌ها نسبت به تحقق اهداف تولید بالاتر اوپک پلاس، افزایش یافت. بهای معاملات نفت برنت با ۱۹ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۱۹ دلار و ۷۰۹ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز گذشته ۰.۲ درصد کاهش داشت. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۵ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۱۸ دلار و ۷۵ سنت در هر بشکه رسید. این شاخص روز دوشنبه تا مرز ۱۲۰ دلار و ۹۹ سنت صعود کرده بود، اما با ۰.۳ درصد کاهش بسته شد. تحلیلگران گروه ANZ Research در یادداشتی نوشتند: تسهیل محدودیت‌های سفر در چین، تقاضا برای نفت را در هفته‌های آینده افزایش خواهد داد.

قرارداد خرید ۴۴ میلیارد دلاری ماسک فسخ می‌شود؟
ایلان ماسک به توییتر هشدار داد اگر این شرکت اطلاعات مورد درخواست وی درباره حساب‌های جعلی را فراهم نکند، ممکن است قرارداد خرید ۴۴ میلیارد دلاری این شرکت شبکه اجتماعی را فسخ کند. برای نخستین بار نیست که ماسک علنا می‌گویند خرید توییتر ممکن است اتفاق نیافتد. اما این هشدار که در نامه‌ای از سوی وکلای ایلان ماسک به ویجایا گاد، مدیر حقوقی توییتر ارسال شده است، نشان دهنده تشدید این مسئله است و در آن توییتر متهم به نقض اساسی تعهدات توافق خود شده است. تهدید ایلان ماسک برای برهم زدن قرارداد با ریزش ارزش سهام شرکت‌های فناوری از جمله شرکت خودروسازی برقی تسلا به دلیل نگرانی سرمایه گذاران نسبت به کندی رشد اقتصادی و نرخ بهره بالاتر در مواجهه به تورم بی‌سابقه، همزمان شده است. ارزش سهام توییتر روز دوشنبه ۱.۵ درصد سقوط کرد و به ۳۹.۵۷ دلار رسید که با قیمت ۵۲.۲۰ دلار توافق خرید این شرکت، فاصله زیادی دارند. سرمایه گذاران انتظار دارند ماسک توییتر را مجاب کند با قیمت پایین‌تری برای قرارداد فروش موافقت کند یا قرارداد خرید توییتر را برهم بزند.

رجب طیب اردوغان: به کاهش نرخ بهره ادامه خواهیم داد
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در صریح‌ترین اظهارات خود همزمان با افزایش تورم قول داد که به جای افزایش نرخ بهره، به کاهش نرخ بهره ادامه دهد. اردوغان اعلام کرد که این دولت نرخ بهره را افزایش نخواهد داد و هیچ‌کس نباید این انتظار را از ما داشته باشد برعکس، به کاهش نرخ‌ها ادامه خواهیم داد. اردوغان بار دیگر مخالفت خود را با افزایش هزینه‌های استقراضی تکرار کرد که به گفته وی تنها ثروتمندان را ثروتمندتر و فقرا را فقیرتر می‌کند. رئیس‌جمهور ترکیه تعهد خود را برای تقویت تولید، صادرات و اشتغال با سیاست نرخ پایین دوچندان کرد. وی دوباره وعده مازاد حساب جاری را داد که در نهایت لیر ترکیه را ثابت می‌کند و تورم را کاهش می‌دهد.

میانگین قیمت هر متر خانه در تهران به بیش از ۳۶ میلیون تومان رسید
طبق اعلام بانک مرکزی، در اردیبهشت امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران ۳۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۶.۱ و ۲۶.۲ درصد افزایش یافته است. 


رفت وبرگشت سکه به کانال ۱۵ میلیون تومان
سکه طرح جدید در معاملات امروز سه شنبه ۱۷ خرداد بازار آزاد تهران با کاهش ۱۰ هزار تومانی وارد کانال ۱۴ میلیون تومانی شد و به قیمت ۱۴ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان به فروش رسید. این در حالی است که بلافاصله از نیمه‌های روز بار دیگر قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید رشد قیمت داشت و نرخ ۱۵ میلیون و ۵۳ هزار تومان افزایش یافت. نیم سکه بدون تغییر قیمتی بوده و ۸ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان عرضه می‌شود. ربع سکه ۹۰ هزار تومان سقوط کرد و ۵.۵ میلیون تومان در حال معامله است، ولی سکه یک گرمی ۵۰ هزار تومان رشد داشت و ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

تجارت غیر نفتی ۹ ماهه دولت سیزدهم چند میلیارد دلار شد؟
سخنگوی گمرک در خصوص کارنامه تجارت خارجی کشور در دولت سیزدهم (از اول شهریور ۱۴۰۰ تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۱) اظهار داشت: از اول شهریور سال ۱۴۰۰و استقرار دولت سیزدهم تا پایان اردیبهشت امسال تجارت غیر نفتی کشور به ۱۲۶ میلیون و ۸۷۷ هزار تن کالا و به ۸۳ میلیارد و ۹۷۱ میلیون دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه در دولت دوازدهم ۸ درصد در وزن و ۳۶ درصد در ارزش افزایش داشته است.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱۲
در انتظار بررسی: ۷۳
انتشار یافته: ۱۶۰
منظورش از بالا مجلس خبرگانه ؟
حاج صدیقی یادت باشه که رهبری با انتخاب افراد بوده.
حرفای امثال آقای صدیقی و علم الهدی بیشتر از این گرونی ها به اعصاب آدم فشار میاره.
کاظم صدیقی ...... !!!
این پناهیان مدرک لازم برای دخالت در امور روانشناسی را داره که تحلیل روانشناسانه می کنه
عزیزانی که ملبس به لباس روحانیت هستند حرف هایی بزنند که برای عموم مردم قابل فهم باشد. اگر برنامه و طرح مشخصی بود، نبایستی خیلی از اتفاقات ناگوار رخ می داد.
خوشحالی کاسبان تحریم از قطعنامه کاملاً اشکار است.
آقای صدیقی !!!!!!!؟؟؟؟

آقای شریعتمداری تو (حیف کلمه شما) و هم طیف و هم صداهاتون برجام رو که از ریل روحانی خارج کردید حالا هم که به بن بست رسیده صم بکم شده اید راستی زاکانی و رسایی دیگه برجا برجام نمی کنند چرا ؟

آقای لاریجانی فعلا گوساله های رانت و فسادی رو که با کمک اخوی هاتون زاییدید بزرگ کنید
سردار اگر عراق و سوریه و فلسطین و لبنان و یمن هم نباشند مردم ایران وضع دیگری داشتند
چند مدت پیش یک مطلبی دیدم از آقای حسین مرعشی(کارگزاران) ، مطلب این بود:
در نبود جمهوری اسلامی [فروپاشی] ، ایران در یک سیاه چاله ای خواهد افتاد که اصلا معلوم نیست کی بتواند سر دربیاورد.

این مطلب را از یک اصولگرا شنیدن چندان عجیب نیست اما از یکی از چهره های شاخص اصلاح طلب شنیدن برام خیلی جالب بود.

انصافا اگر به این مطلب دقت نظر داشته باشیم حرف بی حسابی هم نزده بدلایلی،
در ایران گسلهای زیادی وجود دارد که هر آن ممکنه فعال بشه و کشور را بسمت آشوب و آنارشیسم و هرج و مرج سوق دهد.
برخی از این گسلها عبارتند از:

۱- تعدد مذهب و فرقه در ایران ، خصوصا وجود اهل سنت که متاثر از عربستان سعودی و بخشی از اون ها هم متاثر از تکفیری ها و وهابیت هستند از زمینه های ایجاد تلاطم هستند(جنگ مذهبی و فرقه ای) و چه بسا با فروپاشی این گسل به شدت فعال شود.

۲-تعدد قومیت ها که در نبود یک سیستم قوی این قومیت ها با تحریک بیرونی ، ممکن است به جان هم بیفتند خصوصا خوزستان عرب نشین و سیستان بلوچ که فریاد جدایی و استقلال سر دهند و درگیر شوند با مرکز.
مثلا بخشی از مردم فلان استان با تبلیغات اون ور آبی احتمالا تحریک شوند، که ما باید یک کشور جدای مستقل باشیم چرا باید چاه های نفت و گاز ما که در خاک ما واقع شده باید متعلق به همه ی ایران باشه؟؟؟؟؟ این نفت در خاک ماست و فقط متعلق به ماست.
حالا ایرانی را تصور کنید بدون استان یا استانهای جنوبی، دیگر نه نفتی هست نه گازی، نه ارتباط با دریا..‌.


۳-گسل بعدی اختلاف شدید بین استانی سر مسأله مهم و راهبردی آب یا دیگر معادن است، خصوصا اختلافات جدی آبی بین استانهای یزد ، اصفهان چهار محال ، خوزستان که در این آشفتگی تغییر و با دخالت دست های ناپاک ، مردم به جان هم خواهند افتاد. همین الان جمهوری اسلامی با یک مکافاتی اینها را کنترل کرده.

۴- اما گسل بسیار مهم بعدی وجود دشمنان سرسختی است که با فرهنگ و تفکر شیعه با فرهنگ عاشورا و کربلا ، ستیزی بی امان دارند. اینجا دیگر چپ و راست ، اصلاح طلب و اصولگرا معنایی ندارد ، دشمن با ذات شیعه و اون روح ضد استکباری مخالف است.
دشمنانی همچون سعودی ، صهیونیسم جهانی ، مجاهدین خلق ، داعش و جریان تکفیر ، آمریکا ، اسراییل امارات و...
اگر یادتان باشد سر ماجری تغییر قیمت بنزین کشور دچار یک تلاطمی شد و فقط در عرض 48 ساعت آشوبگران سازمان یافته هزاران بانک ، پمپ بنزین ، فروشگاه ، خودرو و موتورسیکلت و... را به آتش کشیدند.(مطمئنا مردم عادی جرأت آتش زدن بانک و امثالهم را ندارند)
حالا شما فرض کنید یک سال یا سالهای متمادی بخاطر نبود یک نظام قوی کشور دچار آشفتگی شود و مملکت محل تاخت و تاز این گروهک های ضد اسلام و ضد شیعه قرار بگیرد ، قریب به یقین انها تمام زیر ساخت های کشور را از بین خواهند برد. یعنی علاوه بر آن ناامنی ها و ترورهای فراوانی که انجام می دهند کاری خواهند کرد که دیگر شیعه قدرت بلند شدن نداشته باشد. و بعید نیست در این مدت اغلب دانشمندان ما در همه ی حوزه ها به دست جوخه های ترور به قتل برسند.
و اینهایی که عرض شد همان سیاه چالی است که آقای حسین مرعشی به آن اشاره داشتند.
#ما-همه-در-یک-کشتی-هستیم
این صدیقی راست گفت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۷
از بالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
فخرالدین حجازی هم یکبار مشابه این ادعا را در لفافه و در جمع به امام خمینی گفتند

و در زمانی که جنگ بود و اکثریت قاطع مردم، عاشق امام بودند


ولی ، با پاسخ کوبنده و صریح و جدی امام که ایشان را نهی کردند ، روبرو شدند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
روسیه بازهم سهم بازار فروش نفت و فولاد و پتروشیمی تحریمی ما به چین و چند کشور معدود را
که با ارزانترین نرخ و با قبول مشکلات زیاد و تاخیر در دریافت ، یافته بودیم

را علنا و صراحتا و با پررویی و گستاخی زیاد ، از چنگ ایران بیرون میکنند!!؟

ولی متاسفانه شریعتمداری ها و جواد لاریجانی ها ؛امثالهم

بجای مقابله با روسهای بد قول و مذبذب و خودخواه و نارفیق

میخواهند تا سنگ بزرگتری را به داخل چاه برجام و رفع تنش با دنیا را بازهم مجددا بیندازند !!!؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
دقیقا .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
منظور از بالا؟
کجاست؟
کیه؟
چیه؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
این نظر را قبول دارم و اضافه میکنم که آقای هاشمی رفسنجانی هم در فیلم مستندی که همه دیدیم به عنوان واسطه عمل کرده است.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
تابناک تو رو جون عزیزت نظر منو سانسور نکن!!مارأی میدیم نمایندگان مجلس خبرگان را انتخاب میکنیم،اونا تو یه بزنگاه تاریخی رهبر را انتخاب میکنند،پس رهبر بایه واسطه توسط ر أی مردم انتخاب میشه حضرت عباسی این کارکجاش توسط حضرت حق انجام میشه؟؟؟
مردم اون صندوق امانات را اجاره میکنن تا وسایل گرانبها خود رادر ان بگذراند و چیزی جای ثبت نشود حالا چطوری ثابت کنن که چه در انها بود، بانک مسئولیت دزدی را اعلام کند و خسارت مردم را بپردازد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
قطعا دزدها کاملا آشنا به محل صندوقها بوده اند
و قطعا یا از نیروهای بانک بوده و یا توسط آنها راهنمایی و هدایت و کمک فنی مهندسی آنها
برخوردار بوده اند و هستند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
نکته اش همینه. آقا دزده به جایی زده که نیاز به جبران خسارت ملت نباشه. ای دزد شیطون بلا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
با توجه به محرمانه بودن محتویات صندوقها دیگه طرف خودش و وجدانش . میتونه بگه من جواهر اون تو داشتم بالای 100 میلیارد تومن ارزش داشته زود خسارتم رو رد کن بیاد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
ما برای یکی از اقوام دیشب اونجا بودیم... پول رو نمیدن.. حالا حالا ها ملت باید بدوند... مساله اونقدر خنده داره که حتی پلیس کف کرده... بانک ملی به سیستم اعلان خطر پلیس وصل نبوده !!! باور میکنید؟؟؟
اول مردم هستند و مردم تعیین کننده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
خیر، در جامعه دینی و ولایی ما این خداوند متعال است که به مردم الهام میکند که چه کسی انتخاب شود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
امنیت و یکپارچگی تمامیت کشور

و رفاه و آسایش و امنیت و تندرستی جسم و روان مردم

اصلی ترین اولویت های هر کشوری

از جمله کشور ایران بوده و هست و خواهد بود

هیچ شخص و موضوعی مهمتر و بالاتر از کشور و مردم نمیباشد
محمد جواد لاریجانی! خوبی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
متاسفانه کسانی چون جواد لاریجانی و شریعتمداری کیهان با بی توجهی کامل به اوضاع و احوال اسفبار و فلاکت بارتر کشور و مردم

و به جای کمک در بر قراری رفع تنش با دنیا و منطقه و کنار گذاشتن سیاستهای اشتباه بزرگ مکرر خارجی و داخلی

بنزین بر روی آتش تنش ها و اختلافات ریخته
و قطعا اگرکارشان از روی عمد و با هدف گرفتارتر کردن بیشتر کشور نباشد !!!؟؟؟

حتما از روی ناآگاهی و کم سوادی و بی کفایتی محض و بنفع اسراییل و روسیه و چین و عربستان است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
ایکاش جواد لاریجانی از ۴۳ سال گذشته به همان کشاورزی و پرورش شترمرغ در چند صد هکتار مزارع پسته و گندم و ذرت خودش در ورامین چسبیده بود

که قطعا برای خودش و کشور و مردم مفید تر و بهتر بود
ناشناس
| United States of America |
۱۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
املاک ورامین چطوره؟
آقای پناهیان بچه ۷ساله اسم پدر و مادرش راخوب نمی داند بعد شما می خواهید مغز شویی روانی بکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
فعلا ایشان توصیح بدهند که چرا باید مالک یک کارخانه ماکارونی ثروتمند یک دستگاه اپارتمان اشرافی در گرانترین نقطه تهران به ایشان ببخشند ؟

شخصا اگر صد فرزند داشتم

حتی یکی از انها را نمیگذاشتم تا پای منبر ایشان و مشابه ایشان بنشینند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
جناب پناهیان
شما هر شعری یا سرودی را با این همه هزینه و با این وسعت، پخش کنی همین بازخورد رو میگیری.
مهم موندگار شدن اثره که انشالله سال دیگه این موقع در موردش حرف میزنیم
تنها راه نجات ایران، مراجعه امثال شما به روانپزشک هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
دقیقا
شاید شما به مزاح گفتید ولی من فکر می کنم واقعا نیاز به درمان دارند
مداحان؟ نخبه هاتونو می گید؟!!!
در اراک اداره برق کتبا به واخد های صنعتی هشدار داده که باید در هفته دو روز غیر از 5 شنبه و جمعه ، واخدها را تعطیل کنند و تهدید کرده اگر نعطیل نکنند چنین و چنان می کننداین هم مدیریت انقلابی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
مدیریت هیأتی و ....
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
هدیه به صنایع در سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
البته مردمی، میدانی، جهادی رو هم فراموش نکنید!چون خدارو شکر همه جمعند!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
و جهادی
از کدام بالا؟ یادت رفته آقای رفسنجانی در مجلس خبرگان تعیین کرد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
مگه چند تا بالا داریم؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
آمد که بگیرد ز علی نقطه ضعفی
بیچاره ندانست که علی نقطه ندارد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
چه خبر از آلبانی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
تابي
از ترست مثبت ها رو صفر كردي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
علیرضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
!! آن موقع ایشون در قید حیاط نبودند
سارقین بانک ملی خودی بودن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
احتمالا بودجه کم اومده و کفگیر پشتوانه بانک مرکزی به ته .دیگ خورده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
قطعاً
سیستم اعلان خطر بانک به پلیس وصل نبوده (الان صرافی ها هم وصل هستن!)
آقای رییس پیامک رو نادیده گرفته (الان ساده ترین دزدگیرهای خانگی هم آنلاین تصویر پخش میکنن
دزدها بعد از خروج حتی در رو قفل هم کردند
دزدها کل سیستم رو میشناختن حتی جای دوربینها و سرور رو دقی قمیدونستند
این که بررسی نداره بدینشون دست من 24 ساعته دزدها
رو براتون در میارم.. اگر عزمش باشه میتونن پیدا کنن ولی عزمش نیست مثل پولی که از مردم در بورس پیچوندن
مردم قشر فقیر و متوسط زیر چرخ خشن فقر و فلاکت دارند له میشن اونوقت جواد جان دستور خروج از ان پی تی میده . واقعا مسئولان با ما مردم بیگانه اند.
فرق مداح و روضه خون چیه ؟
این دولت داره کارهای احمقانه میکنه، یکی نیست بفهمه؟!
از اول شهریور سال ۱۴۰۰و استقرار دولت سیزدهم تا پایان اردیبهشت امسال تجارت غیر نفتی کشور به ۱۲۶ میلیون و ۸۷۷ هزار تن کالا و به ۸۳ میلیارد و ۹۷۱ میلیون دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه در دولت دوازدهم ۸ درصد در وزن و ۳۶ درصد در ارزش افزایش داشته است.
با این همه صادرات چه این همه تورم‌?!
برخلاف احکام اعتقادات عقلی هست. هر رساله ای که خواستیم ببینیم. اولش نوشته در اعتقادات تقلید جایز نیست. حالا هرکس یه جوری میرسه ولی این مهمه که همه بدانند اگر گفتند ما اعتقاد داریم که فلان.... اولا باید دلیل عقلی بیارند. دوم دیگران ممکنه اون اعتقاد رو نداشته باشند چرا؟ چون دلیلی براش پیدا نکرده باشند.
همین طوریش هم مغز ما رو سوراخ کردین. بستون نیست؟
از کی تا حالا دیلم شده ابزار پیشرفته؟
به نظرم توهم نه اخبار
صدیقی( آقای گریه) چه صلاحیتی داشت که امام جمعه تهران شد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
به اعتقاد بنده نفس گریه کردن بر مصائب و مشکلات مردم خود بالاترین صلاحیت برای یک امام جمعه است.
اگر مداحان روان شناسي بلد باشند به مغز مخاطب ورود مي كنند .... جناب پناهيان !!
--------------
بسيار خوب ! ممكنه اين يك قاعده باشد ، اما يك قاعده ديگر هم براي مداحان هست -- يا بايد باشد -- و آن اين كه " سخن كز دل بر آيد لاجرم بر دل نشيند » !! يادش بخير ، ايامي كه دوران كودكي را پشت سر مي گذاشتيم و به دوران نوجواني نزديك مي شديم ، خوب يادمه آسيد نصرالله وقتي كه بعد از وعظ و سخنراني روضه را شروع مي كرد ، روضه را مختصر مي خواند ، زياد طول نمي داد ، اما در همين مدت كوتاه چه قدر حضار گريه مي كردند و عجيب تر اين كه خود آسيد نصرالله از بقيه بيشتر ! خوب يادمه آن مرحوم به پهناي صورت اشك مي ريخت ! ... رحمت الله عليه ! ... حالا علت چه بوده ؟ معلومه برادر سخن كه از دل بر آيد لاجرم بر دل نشيند ، حتي بر دل خود مداح !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
آسید نصرالله با سیدحسن نصرالله قوم و خویش نبوده؟
جناب پناهيان گفته اند كه با دانستن روان شناسي مي توان به مغز مخاطب وارد شد ! ... اما به نظرم مداحان بايد به دل و قلب مخاطب وارد شوند ! به نظرم به مغز مخاطب وارد شدن در حيطه رياضي و فيزيك و شيمي و زيست و امثالهم باشد ! ... چه فرمودي برادر ؟ ... شايد دارم اشتباه مي كنم ؟ ... معذور بدار برادرم ! بنده در حد سواد و تحصيلات خودم چند كلمه عرض كردم ، به طور قاطع عرض نكردم !
من شاید به جریان اصولگرایی اعتقادی ندارم ولی واقعا نفس رهبری رو حق میدونم ولله قسم حاضرم جانم رو هم فدای رهبری و کشورم کنم .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
شعار نده... باسم الله
کشوری که دارنده منابع غنی انرژی می باشد زمستانها با کمبود گاز مواجهه ودر تابستونا کمبود برق اقتدار یعنی این و
مردم حرف و خواست شان با امثال صدیقی یکی نیست
واردات باید آزاد باشه تا مردم حق انتخاب در فضای رقابتی داشته باشند.
آقای رییسی ، میرکاظمی، عرب اسدی و علی احمدی شما بعنوان یکی از جنایتکاران در حق خانواده فرهنگیان محسوب میشوی ،، ان شالله بزودی در دادگاه عدل و عدالت محاکمه خواهید شد،
اگه راست می‌گید در مورد برنامه‌ی هسته‌ای یه رفراندوم آزاد برگزار کنید و بگذارید مردم تصمیم بگیرن که بمب اتم می‌خوان یا نه.
بیچاره ما مردم....خدایا به ما کمک کن نجات پیدا کنیم.گرانی نکبت فقر بی کاری.درد.....
طبقه متوسط با برنج داخلي خدا حافظي كرد !!
-------------------
عرض مي كنم كه « لاكچري » دو گونه است :
١ -- لاكچري آزادانه !
٢ - لاكچري محكومانه !!
لاكچري آزادانه مثل كي ؟ ... مثل آناني كه پول شان از پارو بالا ميرود و در حساب و كتاب شان به يك ميليارد مي گويند « يك تومن » !!
-- شمس الملوك خانوم ! مبارك باشد ، ماشين آقا كامي چند شد ؟ آلمانيه يا ژاپني ؟
-- نميدونم اقدس الملوك ! به نظرم پنج يا شش تومني شده باشه ! حالا يا كمتر يا بيشتر ! و نيز كساني كه حقوق ماهانه من نوعي كه حالا يا ،كارمند م و يا كارگر و يا بازنشسته ، پول پفك نمكي بچه نوكرشان هم نميشه !!
-- بسيار خوب ! لاكچري محكومانه كي ها هستند ؟
-- معلومه اخوي ، ما كار گرها و حقوق بگيران و فرهيختگان -. منظور بازنشستگان است - كه با حقوق ثابت اغلب زير ده تومان با افزايش ١٠ درصد ، بخواهيم لاكچري زندگي كنيم ، يعني مجبور باشيم كه لاكچري زندگي كنيم ! قبول نمي فرمايي ؟ ... مگه ماكاروني لاكچري نيست ! يك كره به اندازه يك قوطي كبريت به قيمت پنج هزارتومن مگه لاكچري نيست ؟ .. مگه برنج دودي لاكچري نشد .. مگه چهارتا قاشق روغن در يك بطري به قيمت هفتاد يا هشتاد تومن لاكچري نيست ؟ يك بطري شير كه سه تا ليوان هم نيست به قيمت ٢٦/٥ هزارتومن لاكچري نيست ؟ البته كه هست !! يكديگه از گوشت و برنج و پنير وووو نگو
پس ملتفت شديد مفهوم لاكچري محكومانه ؟!! ... آري برادر ! من نوعي لاكچري زندكي مي كنم اما لاكچري محكومانه !!
به نظرم با این توهین و بی احترامی که رییسی و امثال عرب اسدی که معلمان می‌کنند، باید مجلس بی کفایت رییسی رو بخاطر این بد عهدی استیضاح کنه ، حداقل مجلس قبلی یه جو غیرت داشت که طرح سوال از روحانی رو عملیاتی کرد .ولی این مجلس فقط دکور هستند
تا وقتی معلمان مفت نمره بدن
تا وقتی معلمان برای خودشان ارزش قائل نباشد
تا وقتی معلمان مفت برگه صحیح کنند بعد از یکسال که ارزش پول نصف بشه پول بگیرن
دولت هم مسخره شده برای چنین جماعت ساده لوحی ارزش قائل بشه یه لقمه بخور و نمیر بهشون میده میگه خفه خون بگیرین بخورین
آقای رییسی دیگه معلمان طاقت بی احترامی انسانهای مثل عرب اسدی رو ندارن که بگه همین حقوق بخور و نمییر براشون کافیه به همشون یه لقمه بدین ساکت بشن
شکم حسین شریعت واقعا سیره که صحبت از خروج از آن پی تی میده
شکم حسین شریعت واقعا سیره که صحبت از خروج از آن پی تی میده
آقای فراستی!
فحش میدهی، پس هستی و خیلی مهمی، نه؟
چقدر موجه و حرفه ای و با شخصیتی تو بشر!
با خواندن تمامی کامنت های کاربران محترم به این نتیجه رسیدم که خوشبختانه آگاهی ملت ما بسیار بالا رفته و دیگر نمیتوان مردم را با دروغ و شانتاژ فریب داد.
انشاالله که خداوند حافظ این ملت رنجدیده و فهمیده باشد و امیدوارم تا خائنان به این مرز بوم هرچه زودتر به سزای اعمال ننگین خود برسند
باور کردنی نیست این حرفها از تریبون رسمی زده میشه
اینها مشکل اساسی دارند
نیاز به درمان دارند
چمران خودش ماشا... یه نفره یک شرکت امنیت سایبریه
سریع تشخیص داد حمله از کجاست
همه ی انسان ها از بالا انتخاب شده اند
نه آقای پناهیان دیگه جواب نمیده مردم ترفندشماهارافهمیدن والان هم سی چهل سال پیش نیست که بتوانیدباحرف وحدیث ووو...
تا وقتی امثال صدیقی و خانمی و علم الهدی از این حرفهای خوب بزنن مطمئن باشن نزد مردم جایگاه ویژه‌ای دارن!!!
منظور از بالا یعنی کسانی که قدرت دارند! یا داشتند،یعنی خودم خودم را انتخاب میکنم،کسی هم نخواست بره به جهنم!
این خسارتهای خرج کردن بیرویه از دین به خاطر قدرت مثل خسارتهای استفاده بیرویه از ضرب پول بی پشتوانه دین و اعتقادات را از بین میبره .آقای صدیقی وقتی شما نهاد ملت و قدرت تصمیم گیری ملت را از بین میبری در اصل یکی از کارکردها و تواناییهای ملت و اختیاراتش را که خدا به عنوان همان با امانت یعنی آزادی را ازش میگیری این یعنی تعطیل کردن بخشی از اهداف حضور انسان در زمین . یکی از تمرینهای رشد بشر را ازش میگیرید . رهبری اعتبار داره که نه خدا بلکه آدمها با اختیار انتخابش کنند این یعنی تبلور قدرت انسان و خدا ---کاش میتونستم منظورم را بگم بهت آقای صدیقی
از آقای صدیقی حرفی غیر از این انتظار نداریم. حرف های دیگر ایشان را نیز با دقت بالا می توان حدس زد.
هدف اين سرقت وادار كردن بقيه مردم به خوداظهاري اموالشان در صندوق هاي بانكهاي ديگر است. منتظر پرده بعدي نمايش باشيد.
هاشمی فرشته مقرب خدا بود و
از بالا تعیین شده.. رفسنجانی طی سه ساعت انتخاب کرد و بس
آقای حاج حسین شریعتمداروف....چشم حرف شما رو گوش میدیم...
خود مقام معظم رهبری هم راضی نیست که از او قدیس و پیامبر بسازند.ایشان یک فرد با تقوا و خداشناس هستند نه کسی که به او وحی می شود.
ظاهراً صهیونیست ها تلاش خود برای تحقق خروج ایران از ان پی تی را در داخل وخارج افزایش داده اند !
آقای پناهیان شما که مثل سوهان روح می مونی.
آقای صدیقی، شما هر اعتقادی داری محترم فقط دروغ نگو.
آقای صدیقی، ما حضرت آقا را خیلی دوست داریم ولی شما را نه. لطفا شما در مورد حضرت آقا اظهار نظر نکنید چون احساس میشود صرفا بخاطر منافع خودتون هست.**جانم فدای رهبر**
سارقان بانک مجهز به ابزار‌های پیشرفته بودند!
مرد حسابی ۶۶ ٪ صندوق هاروبا دیلم شکستن و محتوی اونا رو بردند.. دیلم شده ابزار مدرن و پیشرفته؟
دوربین های بانک کجا بوده ؟ سرو صدای شکستن صندوق ها چی؟
خیلی دلم می خواد بدونم این اقای صدیقی در زمان امام خمینی در کجا بودند.
رکن سوم اقای صدیقی که گفتند : مردم ، ملت و مستضعفین ، دقیقا چه کسانی هستند
اقای صدیقی ..............
صدیقی و شریعتمداری راست میگن. من خودم اونجا بودم.
آخه وقتی مردم توان خرید برنج،میوه،گوشت و ... ندارند دم از پیشرفت وامنیت و .. منطقی نیست
اون موقع که آقای رفسنجانی هنوز روی زمین بود اون بالا نبود
احتمالا این سرقت برای دور کردن اذهان از مسایل حادث شده میباشد
آقای صدیقی رهبری از بالا تعیین شده است یعنی شماها اون بالائید
"مردم دیگر طاقت گرانی را ندارند" هر کسی خربزه میخورد پای لرزش هم باید بنشیند دیگر طاقت ندارد نداریم. به قول ظریف انتخاب کردیم جور دیگری زندگی کنیم باید پای کار کردند بایستند
این آشیخ حسین تا مارا درگیر جنگ نکنه دست بردار نیست !!!
چون ولایت از بالا تعیین می شود پس تعیین شده گان از طرف ولایت هم از جانب خدا می آیند و همچنین تعیین شدگان از طرف امامان جمعه هم همین طور.و همینطور ادامه بده تا بررسی به نمایندگان مجلس و.....
آقای صدقی با یه حساب سر انگشتی شما و آقای شریعتمداری و خیلی های دیگر هم از آسمان نازل شده اند.مگر میشود انتخاب برگزیده خدا خودشان از جانب خدا نباشند.خدایا خودت جو.ابگوی این برگزیدها یت باش.
یکی جلوی این آقای صدیقی رو بگیره.
عضویت ایران در NPT باید حتما معلق شود .
بالای آقای صدیقی آقای هاشمی رفسنجانی است!
صدیقی: معتقدیم رهبری از بالا تعیین شده :
بدترین دفاع ممکن از رهبری
آقای صدیقی دست خوش
در سال 68 در مجلس خبرگان یک عده به ایشان رای دادند و یک عده نیز مخالف بودند که رهبری موقت رو بعهده بگیرند. در نهایت تصویب شد و ایشان بعنوان رهبر تعیین شدند. چرا کاری میکنید که باعث نابودی دین و اعتقادات ملت میشوید. بخدا بایستی جوابگو باشید .
خود ایشان از ابتدا کاملا وصد در صد مخالف بودن که مسئولیت رهبری را به عهده بگیرند
اینا که میگفتن امسال قطعی برق نداریم.
یعنی اونقدر مغزشون زنگ زده هست که یادشون رفته چه وعده هایی دادن
آقای ریئسی ابراهیم کمر شکن زمان شد
اگر هبر از بالا تایید میشه اینهمه انتخابات برای مجلس خبرگان برای چیه؟جمع کنیدش
آقاي لاريجاني لطفا آدرس منزل تان ومتراژآن را بفرمائيد ونيز ميزان اراضي كه ازمنابع ملي گرفته ايد وچندين حلقه چاهي كه با رانت در آن ها حفر كرده ايد اعلام بفرماييديك هزارم اموالتانويك ده هزارم درآمد ساليانه تان را به هر ايراني بدهيد تا قدس سينه خيز مي رود و مي گويد با همه دنيا حاضرم بجنگم وتحريم هرچه دلشان خواست انجام دهند ما ايستاده ايم فرزندانتان هم كه در ممالك كفر دارند بهترين زندگي را مي كنند چه خبر داري از بدبختي ما وفرزندان بيكارمان با مدارك دانشگاهي كه هرموقع از پدرشان مي خواهند پول توجيبي بگيرند از خجالت آب مي شوندوسن ازداجشان هم دارد مي گذرد نفستان از جاي گرم در مي آيد شما اگر هم به سيره امام هم باشيد مي دانيد كه امام به دلخواه قطعنامه 598 را قبول نكرد
آقا دکان درست کردید بدجوری هم سود میده حالا حالا کار میکنه
ولی همه فکر می کنن مجلس خبرگان رهبری رو تعیین کرده!!
منظور آقای صدیقی از بالا، غیر از مجلس خبرگان است؟!!
اگر قرار بود رهبری از بالا تعیین شود فکر نمی کنید علی ابن ابیطالب(ع) مستهق تر از هر کسی بود که بعد از پیامبر رهبر و خلیفه مردم شود؟ ولی نشد! چون خداوند اختیار را به خود مردم داده.
چطور شما فکر میکنید جمهوری اسلامی از اصل اصل اسلام هم بیشتر مورد توجه و عنایت خداوند است که بعد از پیامبر رهبری امت از بالا تعیین نشد ولی در جمهوری اسلامی این اتفاق افتاده!!!
نیاز مفرط کشور تعامل با دنیاست آنوقت دعوت به خروج از NPT می کنند. اگر راست می گوئید از مشاغل مادام العمرتان استعفا دهید و مثل بقیه مردم زندگی کنید.
باز هم افضات پناهیان متخصص همه چی!! اینکه به مغز مخاطبان نفوذ کنند چیزی جز تحمیل نیست! باید به قلب مخاطبان نفوذ کرد
اینهمه شعار میدادید امثال تابستون قطع برق نداریم و هنوز تابستون نیومده شروع به قطع برق صتایع کردید. نشون میده چقدر بی اطلاع حرف میزدید و می زنید!!!!
این صندوقها متعلق به اشخاص خاصی بود سندها و پس اندازهای روز فرار عده ای بر باد رفت احتمالا کار اسراییل بوده
بخدا اینا دارن مملکت را ویران میکنند.
کاش اولویت اول کشور، توسعه کشور و تقویت اقیصاد بود و می تونستیم ملت رو قوی و یکپارچه کنیم و بعد .....
آقای صدیقی
ما هم معتقدیم که مروحم آقای مصباح هنگام غسل چشم باز نکردند و نگاه مهربانانه به غسال نینداختن
اگر مداحان کشاورزی یاد بگیرند خیرشان به همه خواهد رسید .
حالا مجلس انقلابی ساعت ها را تغییر می دهد .اصلا دولت کجا نشسته بود وقتی قانون تغییر ساعت لغو شد .با این وضع معلومه سال آینده وضع برق خیلی خلی خرابتر خواهد بود ...
مجلس انقلابی.
پناهیان !!!!!
چطوره یه دکترای افتخاری به مداح سلام فرمانده بدی!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
همینطور که به بسیاری از نمایندگان مجلس کارشناسی ارشد میدن. به بسیاری که الان تو این دولت دکتری گرفتن و دارند کار میکنند. کاری نداره که!
اگر رهبري از بالا تعيين شده پس شما اين پايين چه کار ميكني و پول از مجلس خبرگان ميگيري ؟!!!!!!!!!!!!!
حیف وقت صرف کردن بابت خوندن این اراجیف اههههههههههه
در تعجبم می گویند از شنبه آینده اداره ها ی در بعضی شهرهای بزرگ از ساعت 5!6 باز می شوند وحال آقایان قانون تصویب کردن از سال دیگر تغییر ساعت تابستانی َََ نداریم این نشان می دهد که چقدر این ها با واقعیت های ایران بیگانه هستند
آقای صدیقی . وقتی مردم رو در آخر میاری تکلیفت روشنه.
دریغ از یه خبر خوب
فامیل ایشان اصلا با سخنان و گفتارشان تطابق ندارد ا
تا اونجاییکه میدونیم قاتل اون طلبه ها یک افغانی تبار بوده که از سپاه فاطمیون هم بوده و بدلیل اینکه یکی از طلبه ها خواهر این مدافع حرم رو در یک روز به سه نفر مختلف به عقد رسونده بود بدلیل فقر مالی اون خانم این شخص به اون طلبه حمله کرده و کشته اون رو .... داستان امریکا و اسرائیل کجاش بود.
اردوغان شمر
خیلی از مداحان همینطوری دروغ و حرف های توهم زا تحویل مردم میدهند وای بحال روزی که روانشناسی هم به آن اضافه کنند.
مداح ها چی بلد هستند که با تکنیک های روانشناسی به مغز مخاطب وارد کنند ؟
در ضمن نقش خانواده ها را در شکل گیری ذهن و باور کودکان نادیده نگیرید
اگر پدر و مادر راضی و خوشحال باشند بچه هم همین رویکرد را خواهد داشت
بچه ای که پدر و مادرش از فقر و گرفتاری و گرانی و تبعیض صبح تا شب فحش می دهند با سرود سلام فرمانده تغییر جهت نمی دهد
تناقض در سخنان صدیقی، جایی که می گوید خلیفه خداوند، حجت خداوند و بالتبع حجتِ حجتِ خداوندرأسا توسط خود خدا نصب می شوند و آنجا که انتصابات از طریق انتخابات و رأی گیری و بررسی های کارشناسی در محیط هایی مثل مجلس شورای اسلامی برای تعیین رئیس مجلس را اعتباری می داند ولی دقت نمی کند که ولی فقیه بر اساس اصول قانون اساسی و بر اساس بررسی کارشناسی ِ مجلس خبرگان رهبری تعیین می شود و هیچ سند قرآنی و روایی بر اینکه فردی با نام یا بدون نام، حجت ِ حجتِ خدا در زمین باشد موجود نیست و ضمنا ولی فقیه مجهز به معجزه و علم غیب نیست و حتی امکان قطعیِ ارتباط با امام زمان هم برای او قابل اثبات نیست که او در امور مهمه از امام زمان کسب تکلیف کند.
صدیقی: "خلیفه خداوند با انتصاب خداوند روی زمین محور همه موجودات شد. صدیقی با بیان اینکه امام زمان حجت خداوند است. ولایت فقیه هم حجت ِحجت خداوند است"
صدیقی: "ولایت فقیه یک امر اعتباری مثل ریاست جمهوری و ریاست مجلس نیست."
اینکه برخی (امثال صدیقی و برخی از علمای درگذشته) با فلسفه بافی ِ ذهنی و بدون سند و مدرک و مستند در آیات و روایات، برای خلق ، حجت تراشی می کنند و از سوی علمای دیگر به چالش کشیده نمی شوند و کسی درخواست مناظره در موضوع برای افشای ادعا ها را نمی دهد بسی عجیب است.
جناب آقای حسن تقی زاده چه غم چون ما بازنشسگان کشوری هم قرار است 10 درصد به حقوقمان اضافه شود
صندوق امانات را برای اولین بار سرقت کردند
با چه رویی می گویید امنیت داریم
واقعا اتفاق بد دیگری هم هست که اتفاق نیفتاده باشد
سارقان بانک مجهز به ابزار‌های پیشرفته بودند!

پس از دزدی سرمایه مردم از چاههای نفت.
پس از دزدی سرمایه و پس انداز مردم در صندوق بازنسشتگی کشوری.
پس از دزدی سرمایه و پس انداز مردم در موسسات مالی و اعتباری.
پس از دزدی سرمایه و پس انداز مردم در بانکها.
پس از دزدی سرمایه و پس انداز مردم در بازار سرمایه(بورس).
پس از دزدی سرمایه و پس انداز مردم در ساخت و سازهای بی‌کیفیت.

حالا نوبت دزدی به اینجا رسیده!
آقای صدیقی شما اعتقاد داری اعتقادات رو برای خودت بزار
امثال صدیقی که فقط دنبال تعریف و تمجید هستند کشور را نابود می کنند
فقط پیامبران از سوی بالا تعیین می گردند و بس ، کفرگویی نفرمایید .
منظور آقای صدیقی از بالا کجاست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
منظورشان عرش اعلاست
اقای صدیقی با این حرفها هم حرمت دین را از بین می برید و هم رهبری را. رهبری را مجلس خبرگان تعیین میکند و این اصل قانون اساسی است. اقا بهتر است در خاه بنشینید و با مشغول درس و بحث حوزوی شوید و سیاست را کنار بگذارید تا جای شما در ان بالا خدشه دار نشود. چرا فکر می کنید برای یک رهبر باید جایگاه ماورایی ایجاد کرد تا مشروعیت و مقبولیت پیدا کند. برای مردم امریکا رییس جمهورشان به اندازه جایگاه رهبری ما قداست دارد چون منتخب خود انهاست و قانون این جایگاه را هم به او داده است . جایگاهی پرقدرت
در جواب جناب صدیقی جز دندان بر لب گزیدن نمیتوان کاری کرد. خداوند ایشان را در نور و عشق الهی غوطه ور سازند شاید اصلاح شوند
صدیقی، شریعت مداری، پناهیان ، ... !!! آدم می مونه چی بگه.!!!
این نمی دوته که قایل مذاکرات تعیین رهیر با حزییات مذاکرات در اختیار همگان است؟
من دارم می رم با اسید خودم را حلق آویز کنم
پيام مرا كه در رابطه با لزوم حفاظت از دانشمندان در هر زمينه اى و نيروهاى نخبه نظامى بود منتشر نكرديد، اين يعنى فرار از واقعيت يعنى عزمى براى مقاباه با نفوذ دشمن نيست واقعا باعث تاسف بسيار است حيف از اين نيروها. آيا عاقبت مغزى كه به كشور خودش خدمت ميكند و نميرود آمريكا و كانادا تا به دشمنان كشورش خدمت كند بايد اين باشد؟ بايد ترور شود؟ بايد كشته شود؟
وقتى پيامهايى از اين دست را منتشر نميكنيد يعنى واقعا دركى از اهميت اين مساله نداريد، لاقل انتقال دهيد به همان دوستان اطلاعاتى اطرافتان، شايد بينشان دلسوزى پيدا شود
خدا به داد ايران برسد
اقای صدیقی، به کجا چنین شتابان!!!ایعنی چه از بالا
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
وب گردی