روز گذشته مورخه ۱ خرداد ۱۴۰۱ مجمع ومعادن به منظور تصمیم گیری درباره افزایش سرمایه در این نماد برگزار شد. در این مجمع چه گذشت؟
کد خبر: ۱۱۲۰۴۳۹
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۸ 23 May 2022

به گزارش بورس تابناک به نقل از نبض بورس، مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با حضور ۶۵ درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای شبانی برگزار گردید، گزارش افزایش سرمایه به صورت زیر ارائه گردید:

هدف از انجام افزایش سرمایه

شرکت در نظر دارد به منظور اصلاح ساختار مالی، جبران مخارج انجام شده و مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر برای حفظ درصد سهامداری خود در شرکت‌های زیر مجموعه و افزایش سهام تملیکی، سرمایه خود را از مبلغ ۸۴ هزار میلیارد ریال تا مبلغ ۲۰۰ هزار میلیارد ریال معادل ۱۳۸ درصد از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته افزایش دهد.

سرمایه گذاری مورد نیاز و منابع تأمین آن

مجمع ومعادن ۱۴۰۱ | افزایش سرمایه چه شد؟
 

مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر

معدنی و صنعتی صبا نور با درصد مالکیت ۸۴ درصدی: شرکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر و تکمیل پروژه‌های شرکت صبا امید غرب خاورمیانه و پروژه فولاد کردستان.

معدنی و صنعتی گل گهر با درصد مالکیت ۲۲.۵ درصد: تامین منابع جهت افزایش ظرفیت کارخانه گندله سازی ۱ و ۲ و جبران مخارج انجام شده بابت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر توسعه آهن و فولاد گل گهر، تامین و انتقال آب خلیج فارس، کاوند نهان زمین و سرمایه گذاری و توسعه گل گهر.

کارخانجات شهید قندی با درصد مالکیت ۶۹.۴۷ درصدی: اصلاح ساختار مالی.

تجلی توسعه معادن فلزات با درصد مالکیت ۵۰.۹ درصدی: تکمیل طرح‌های توسعه‌ای شرکت در شرکت‌های سرمایه پذیر صبا امید غرب خاورمیانه، تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان، صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه، فولاد سازی به ظرفیت ۶۰۰ هزار تن واحد احیا مستقیم به ظرفیت ۱ میلیون تن و نورد سیم به ظرفیت ۴۰۰ هزار تن.

توسعه آهن و فولاد گل گهر به مالکیت ۱۰ درصدی: تامین منابع لازم جهت اجرای پروژه ذوب، ریخته گری و نورد و پروژه واحد سوم مگامدول احیای مستقیم.

تولید و توسعه پویا انرژی نگین سبز خاورمیانه با مالکیت ۱۰۰ درصدی: جبران مخارج انجام شده بابت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت گهر انرژی سیرجان و سرمایه گذاری در نیروگاه خورشیدی.

پرتو تابان معادن و فلزات با مالکیت ۹۹ درصدی: اصلاح ساختار مالی.

جمع کل مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر ۳۴.۱۷۹.۳۰۵ میلیون ریال بوده است.

 

سوالات مطرح شده در مجمع

ظرفیت احیا در فولاد کردستان چقدر است؟ ظرفیت احیا ۱.۶ میلیون تن می‌باشد. در فولاد کردستان پروژه‌های خوبی در دست اقدام است، پروژه ۱.۶ میلیون تنی آهن اسفنجی و یک پروژه ۱ میلیون تنی فولاد سازی در دست اقدام است. پروژه آرتابیل اردبیل نیز شفاف بوده و در کدال اطلاع رسانی خواهد شد. این پروژه نیز ۱ میلیون تنی است.

در شرکت صبا نور نیز پتانسیل خوبی در منطقه وجود دارد و ذخایر باید افزایش یابد، ضمن اینکه پروژه‌های خوبی در زمینه کنسانتره و گندله در دو استان کردستان و همدان برای صبا نور در دست اقدام است

در انتها افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۸.۴۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۱۹.۲۴۰ میلیارد ریال (معادل ۱۲۹ درصد) از محل مطالبات و آورده نقدی و سود انباشته مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محمد هادی زاهدی وفا امیرحسین بانکی پورفرد محمد کاظمی حسین طائب
وب گردی