بازدید 7824

تلگرام بیش از ۶۰ کانال را در آلمان مسدود کرد

_تلگرام ۶۴ کانال این سرویس پیام رسان را در آلمان مسدود کرد.
کد خبر: ۱۱۰۴۳۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۷ 12 February 2022

 

به گزارش تابناک از ایسنا، نشریه زوددویچه سایتونگ بدون نام بردن از منبع آگاه خود گزارش کرد: اقدام تلگرام پس از درخواست دفتر پلیس جنایی فدرال آلمان از تلگرام برای بستن این کانالها انجام شده است.

تلگرام در آلمان به دلیل کمک به ترویج نظریه های توطئه مخالفان واکسن کرونا که مطالبی را درباره خطرات این واکسن منتشر کرده و اعتراضات خشونت آمیزی را سازماندهی می کنند، هدف انتقاد قرار گرفته است.

طبق گزارش زوددویچه سایتونگ، یکی از کانالهای مسدود شده متعلق به یک سلبریتی گیاهخوار بود که نظریه های توطئه را درباره ویروس کرونا برای بیش از ۱۰۰ هزار هوادارش در تلگرام پخش می کرد.

وزارت کشور آلمان هفته گذشته اعلام کرده بود مذاکرات سازنده ای با تلگرام داشته است اما درباره گزارش زوددویچه سایتونگ اظهارنظر نکرد.

اپلیکیشن تلگرام محبوبیت فزاینده ای در میان کنشگران و معترضان پیدا کرده است؛ به خصوص که پلتفرمهایی نظیر فیس بوک تحت فشار دولتها برای مقابله با انتشار مطالب دروغ، تهدیدآمیز یا ترویج نظریه های توطئه، انتشار چنین محتوایی را محدود کرده اند.

بر اساس گزارش رویترز، نانسی فزر، وزیر کشور آلمان ماه گذشته گفته بود آلمان ممکن است تلگرام را مسدود کند و این کشور سرگرم گفت و گو با شرکای خود در اتحادیه اروپا درباره نحوه ساماندهی این سرویس پیام رسان است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار