بازدید 47194
دو هزار و نهصد و سی و هشتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: دفاع سفیر اسبق ایران در روسیه از سخنان جنجالی اخیر خود / جمهوری آذربایجان ۲۱ زندانی ایرانی را از مرز آستارا تحویل داد / نشست طالبان در تهران، محور گفت‌وگو‌های عبدالله عبدالله با سفیر ایران در کابل / اظهارات سفیر ایران در انگلیس درباره سفر رییسی به مسکو / جلسه قالیباف و مسئولان دولتی درباره ارز ترجیحی تکذیب شد ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۰۰۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴ 19 January 2022

بسته ویژه خبری «تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیترهایی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

روزنامه رسالت: روسیه زمان پوتین روسیه تزاری و شوروی نیست

روزنامه رسالت نوشت: پوتین که به تهران آمد نه در دست «مانیفست کمونیست» داشت و نه در سر ایده‌های پوسیده دموکراسی لیبرال، او با هدیه یک جلد کلام الله مجید به محضر رهبر انقلاب شرفیاب شد. دولت وقت فلسفه این هدیه را درک نکرد و پوتین با بی‌مهری روحانی تهران را ترک کرد. جامعه روشنفکری ما که هنوز دل در گرو غرب دارد چه آنها که به نیمه چپ یا نیمه راست غرب به لحاظ فکری پناهنده هستند، از ظهور شخصیت علمی فردی به نام الکساندر دوگین فیلسوف و جامعه‌شناس روسی به عنوان پدر روشنفکری جدید روسیه بی‌خبر است. از مبانی فکری او در پدیداری تئوری «اوراسیایی» اطلاعی ندارد.برخی سیاستمداران ما متأسفانه روسیه را به «روسیه تزارها» و «روسیه شوروی» می‌شناسند و حاضر نیستند یک تکانی به حافظه تاریخی خود بدهند و تحولات روسیه را پس از فروپاشی شوروی ارزیابی کنند و بسنجند، به‌ویژه روسیه‌ای که با پوتین وارد هزاره سوم شد.

دانش‌آموزان «شاد» را هک می‌کنند

زهرا طاهریان، معلم ادبیات فارسی مدرسه تربیت اردستان: یک‌بار بعد از گرفتن امتحان ترم، بلافاصله اکانت من هک شد و تمام برگه‌های امتحانی از بین رفت. به مدیر مدرسه و پلیس هم اطلاع دادیم که بعدا فهمیدیم کار یکی از دانش‌آموزان بوده است. همین دانش‌آموز یک‌ بار دیگر به کمک ۲ نفر دیگر اکانت مدیر مدرسه را هک کرده بودند.سرهنگ علی‌محمد رجبی، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا: در برخی موارد هکرها با اکانت‌های جعلی اقدام به ارسال محتوای نامناسب و غیراخلاقی برای دیگران می‌کنند.گاهی دیگر، دسترسی مدیر یا معلم مدرسه به کلاس را از بین می‌برند و کلاس‌های درس ایجاد شده را حذف می‌کنند و محتوای داخل آن را از بین می‌برند./ همشهری

رفتارهای ضداجتماعی حوزه ترافیک در مردان سه برابر زنان است!

سوری، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد رفتارهای ضد اجتماعی در حوزه ترافیک در مردان حدود سه برابر بیشتر از زنان است.بوق زدن های مکرر، ایجاد سروصدا، تغییر در وضعیت رانندگی مانند لایی کشیدن و دوردور زدن ها از جمله حرکات و رفتار این افراد هستند؛ این افراد معمولا رفتار یک رانندگی رقابت جویانه را دارند و به عبارتی رفتارهای آنها خطرپذیر است./ ایرنا

"اعتراض" ناشی از ناکامی، سرخوردگی و خشم است

مهرداد عربستانی، ‏عضو هیأت علمی دانشگاه تهران:تقلیل نارضایی و خشم مردم تنها به یک موضوع مثلا مشکل اقتصادی، کج فهمی است که نتیجه آن ادامه همین شرایط است.تقلیل دادن این موضوع که این خشم فقط به دلیل مسائل اقتصادی است به معنی این است که سایر موارد خوب است در صورتی که اینگونه نیست.کسانی که تصمیم‌گیر یا تصمیم‌ساز هستند، نباید به خشم به عنوان یک چیز زائد که باید ساکت یا تسکین داده شود، نگاه کنند. اگر واقعا کسی به دنبال این باشد که کار بنیادی انجام دهد، باید این خشم را مانند یک نشانگان بداند که دلالت بر امور دیگری دارند که در زیر آنها نهفته‌اند.اگر می‌خواهیم جامعه سالم‌تری داشته باشیم باید برای شنیدن ناگفته‌ها و چیزهایی که دوست نداریم بشنویم، آماده شویم.باید زاویه دید را به سمت جاهایی برد که نادیده گرفته شده‌اند، به زوایای به محاق رفته ای که به نوعی موجد وضعیت موجود هستند./ایلنا

توضیحات رئیس قوه قضائیه از زمان قضاوت و نوع مواجهه‌اش با آمار

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای: گاهی دو ماه می‌گذشت و از شعبه ی من آمار می‌گرفتند که چند پرونده بررسی کرده‌ای، می‌گفتم یک پرونده. اگر شش ماه هم می‌گذشت و هنوز این پرونده تمام نشده بود باز هم می‌گفتم به یک پرونده رسیدگی کردم، البته رسیدگی سالانه‌ام بیشتر از بقیه بود.بازدارندگی و آثار ناشی از این پرونده‌ها که منتج به نتیجه می‌شدند، شاید به اندازه هزار پرونده بود؛ به همین خاطر هیچ وقت بهره‌وری به من تعلق نمی‌گرفت. آمار شاخص است و نمی‌توان از آن صرف نظر کرد.

فرزند ربوده شده نماینده مردم تهران، آزاد شد

به گزارش رکنا، فرزند اقبال شاکری نماینده تهران در مجلس که از چندی پیش توسط کردهای سوریه ربوده شده بود با تلاش نیروی قدس سپاه آزاد شد.پسر اقبال شاکری در سوریه به عنوان پیمانکار پروژه های عمرانی حضور داشت و در مناطق شمالی سوریه که کردهای سوریه حضور دارند مشغول فعالیت بود؛ اما از هفته های گذشته توسط آنان ربوده شده بود.گفته می شود با رایزنی نیروی قدس سپاه و در یک اقدام مبادله، فرزند اقبال شاکری از چنگال کردهای سوریه که با آمریکایی ها رابطه بسیار نزدیکی دارند، خارج شده است.

محسن هاشمی: زیبنده نظام نیست درگذشت هاشمی به عنوان یک ابهام بماند

محسن هاشمی درباره اظهارات اخیرش با انتشار یادداشتی، نوشت:انتشار واگویی یا روایت دقيق تر اینجانب به مناسب پنجمين سالگرد فوت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با نگاهي به مجموعه وقايع پيش و پس از رحلت ايشان در رسانه ها و فضای مجازی، با انعکاس قابل توجهي همراه شد و در مطبوعات با تفكرات مختلف، واكنش‌هایي را برانگيخت و حتي نوشتند كه خارج از چارچوب بوده است.پراکندن دروغ‌هایی نظیر، درگذشت ایشان در استخر فرح، درحالی که این استخر توسط نهاد رياست جمهوري در مجموعه وابسته به نهاد ریاست جمهوری بازآفريني شد، یا شایعه کثیف خودکشی ایشان که شائبه غیرطبیعی بودن درگذشت را افزایش داد، به صورت گسترده‌ای توسط رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی وابسته به برخی نهادها بازنشر شد وعمق مظلومیت ایشان را آشکار ساخت.تاریخ در مورد حقایق قضاوت خواهد کرد، کمااینکه علت درگذشت امیرکبیر نیز پس از گذشت سیزده سال فاش شد؛ پس چه بهتر که ما خود با شفاف‌سازی، ابهامات را برطرف کنیم.

پیشنهاد فعال اصلاح‌طلب: اول یارانه بدهید بعد ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنید

یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: برای اینکه مردم با سیاست حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مخالفت نکنند، دولت باید یک ماه جلوتر یارانه نقدی به مردم بدهد و سپس این ارز را حذف کند.علی محمد نمازی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه من موافق یکسان سازی نرخ ارز و واقعی کردن قیمت کالاها و خدمات هستم، اظهار کرد: یکسان سازی نرخ ارز مانع بروز رانت و فساد می شود، اما وقتی ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف می شود، باید به مردم یارانه نقدی پرداخت کرد؛ البته باید شیوه درستی برای اجرای این سیاست در نظر گرفته شود و مردم توجیه شوند.

وی ادامه داد: با اجرای این سیاست برای یک بار شوکی وارد می شود اما لوکوموتیو اقتصاد کشور به ریل اصلی خود می افتد، البته مردم هم باید برای اجرای این سیاست توجیه شوند تا همراهی کنند. پیشنهاد من این است که دولت یک ماه جلوتر یارانه نقدی به مردم داده و سپس ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند تا مردم متوجه شوند که قرار نیست چیزی از آنها گرفته شود.این فعال سیاسی در پاسخ به این پرسش که آیا پرداخت نقدی یارانه ها موجب افزایش نقدینگی و تورم نخواهد شد، تصریح کرد: تا حالا به جای اینکه پول به مردم داده شود، به افرادی داده می شد که کالا و خدمات ارائه می کنند. در این روش دورریز و پرت منابع زیادی پیش می آید، ولی اگر پول مستقیم به مردم برسد، در هزینه های دولت هم صرفه جویی می شود مخصوصا در حوزه نان و حامل های انرژی.

توئیت فوتبالیِ سخنگوی دولت با هشتگ «همه برای ایران»

سخنگوی دولت از برگزاری جلسه خود با مسئولان ورزش کشور برای چگونگی برگزاری دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق خبر داد.علی بهادری جهرمی در حساب کاربری خود در توییتر با استفاده از هشتگ «همه برای ایران» نوشت: «‏امروز جلسه خوبی با وزیر ورزش، رئیس فدراسیون فوتبال و جمعی از فعالان رسانه‌ای درباره برگزاری هرچه باشکوه‌تر مسابقه ایران و عراق با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی داشتم. ان‌شاءالله باصعود مقتدرانه تیم ملی به جام‌ جهانی شاهد یک جشن ملی باشیم.»

توئیت شمخانی در آستانه سفر رئیس‌جمهور به روسیه

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در آستانه سفر رئیس جمهور به روسیه در توئیتی این سفر را زمینه ساز شکل‌گیری تجربیات موفق جدیدی عنوان کرد.در توئیت علی شمخانی آمده است: مشارکت ایران با روسیه در موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی، سیاست یکجانبه‌گرائی آمریکا را با افول مواجه ساخت. همکاری‌های اقتصادی بلندمدت می‌تواند زمینه شکل‌گیری تجربیات موفق جدیدی باشد.

تحلیل سالک از سفر رئیسی به مسکو

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: با اتحادی که میان چین، روسیه، هند، ایران و سایر کشورهای منطقه در حال شکل‌گیری است، هیمنه پوشالی استکبار شکسته می‌شود.حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده ادوار مجلس درگفتگو با مهر، درخصوص شعار دولت سیزدهم مبنی بر افزایش ارتباطات کشورمان با منطقه اظهار داشت: جمهوری اسلامی بر مبنای ارزش‌هایی که برای ارتقای کشور در سطوح مختلف و توجه همه ملت‌ها در سراسر دنیا به ویژه ملت‌های مسلمان دارد، بر اساس سیاست‌های خود باید ارتباطات خود را با ملت‌های جهان بیش از گذشته تقویت کند. راه و کانال این سیاست، حضور در مجامع بین‌المللی است.وی اظهار کرد: اقدامات رئیس جمهور همچون سفر به شانگهای و عضویت در آن، آن هم در ابتدای روی کار آمدن دولت، فرصت بسیار مناسبی برای کشور است تا ارتباطات خود را در شرق افزایش دهد.عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اظهار داشت: حکومت‌های قبلی، بیشتر با اروپا و آمریکا انس داشتند و اهمیت چندانی برای شرق قائل نبودند؛ اما نگاه جمهوری اسلامی به مسائل جغرافیایی نیست بلکه در پی این است که منافع ملت ایران را مقتدرانه و عادلانه همراه با حفظ امنیت و جایگاه بشریت تأمین کند.

پیشنهاد حقیقت‌پور درخصوص روابط با روسیه

منصور حقیقت‌پور نماینده پیشین مجلس که سابقه عضوریت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را نیز دارد در همین گروه جای دارد. او در گفت‌و گو با «فردا» می‌گوید: « من شخصا منتقد برخی سیاست‌های روس‌ها هستم اما معتقدم که این سفر با همه کم و زیاد آن می‌تواند رهاوردهای متنوعی برای ایران داشته باشد.»

وی توضیح داد: «روسیه با یک رفتار راهبردی سیاسی و امنیتی در حال همکاری با ماست. البته هر وقت هم که لازم بداند مثل مورد قفقاز ما را جا می‌گذارد. آن هم در حالی که پان ترک‌ها خطر مشترک و جدی برای ایران و روسیه هستند.»حقیقت‌پور در ادامه به همکاری‌های ایران روسیه در سوریه اشاره کرد و گفت: «روسیه در سوریه نشان داده که می‌توان بین دو کشور روابط سیاسی و امنیتی راهبردی برقرار کرد تا آثار و برکات آن را هر دو کشور مشاهده کنند.»

این کارشناس مسائل سیاسی اصولگرا در ادامه گفت: «به نظر من جا داشت که روسیه در قفقاز با ایران همکاری بیشتری داشته باشد و البته هنوز هم دیر نشده و می‌تواند جبران کند. بنابراین در فضای سیاسی می‌توانیم مراودات خوبی داشته باشیم.»حقیقت‌پور تاکید کرد: «ما به همراه روسیه و چین می‌توانیم یک حوزه اقتصادی جدید با همان زیرساخت شانگهای طراحی کنیم و این ظرفیت بسیار گسترده‌ای است که حوزه‌های انرژی، صنایع، معادن، کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی و… در آن جای دارند.»

جلسه قالیباف و مسئولان دولتی درباره ارز ترجیحی تکذیب شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق ۱۴۰۱ گفته جلسه ای میان رئیس مجلس و مسئولان دولتی برای تصمیم گیری در مورد ارز ترجیحی برگزار نشده است.رحیم زارع این گفته را در نشست خبری کمیسیون تلفیق اعلام کرده و آن را شایعه خوانده است.دو روز گذشته، برخی رسانه ها از برگزاری نشستی میان محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس و سید مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه برای بررسی بسته پیشنهادی حذف ارز ترجیحی خبر داده بودند.این در حالی است که سخنگوی کمیسیون تلفیق از تشکیل یک کارگروه برای بررسی حذف یا تعیین نرخ ارز ترجیحی خبر داده بود.

اظهارات سفیر ایران در انگلیس درباره سفر رییسی به مسکو

سفیر ایران در لندن با اشاره به سفر رییس جمهوی کشورمان به مسکو گفت: ایران با هر کشوری که با او با زبان احترام سخن بگوید به حاکمیت ملی او احترام بگذارد و هدف آن تعامل بر اساس منافع مشترک روابط دوستانه و همکاری های متقابل باشد، روابطش را تقویت می کند.محسن بهاروند در صفحه اینستاگرام خود با انتشار تصویری از پرچم ایران و روسیه نوشت: ایران مانند هر کشوری روابط خود را با کشورهایی تقویت می کند که با زبان احترام با او سخن بگویند، به حاکمیت ملی او احترام بگذارند و هدف آنان تعامل بر اساس منافع مشترک، روابط دوستانه و همکاری های متقابل باشد.وی ادامه داد: کشور ما چون نگینی درخشان در غرب آسیا در شکل گیری توازن نظام جدید بین الملل نقش موثری دارد. در طول بیش از دو قرن روابط جدی دیپلماتیک با غربی ها رفتار آنها همواره توام با دخالت، زورگویی، تحمیل، تحریم و شرط و شروط تحقیرکننده بود. دیپلماسی ایران به تدریج در حال شکل گیری است و راه خود را پیدا می کند.شایان ذکر است، ابراهیم رییسی رییس جمهوری کشورمان روز چهارشنبه به دعوت روسیه راهی این کشور شد.

نشست طالبان در تهران محور گفت‌وگوهای عبدالله عبدالله با سفیر ایران در کابل

رئیس سابق شورای عالی مصالحه ملی افغانستان اعلام کرد، با سفیر جمهوری اسلامی ایران در باره نشست هفته گذشته طالبان در تهران و توسعه روابط ایران و افغانستان تبادل نظر کرده است.عبدالله عبدالله امروز (چهارشنبه) در صفحه فیسبوک خود نوشت در دیدار با بهادر امینیان از کمک های جمهوری اسلامی ایران به مردم افغانستان قدردانی شده است.وی اظهار داشت در این دیدارر اسدالله سعادتی، معاون سابق شورای عالی مصالحه ملی و فضل هادی مسلمیار رئیس سابق مجلس سنای افغانستان نیز حضور داشتند.شنبه شب، ۱۸ دی ماه «مولوی امیرخان متقی»، سرپرست وزارت امور خارجه هیات حاکمه افغانستان در راس یک هیات اقتصادی و سیاسی وارد تهران شد و با تعدادی از مقامات ایران از جمله حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه و حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رئیس‌جمهور ایران در امور افغانستان دیدار کرد. تهران دوشنبه گذشته میزبان نشستی بین سرپرست وزارت امور خارجه طالبان و رهبران مخالف از جمله احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی و اسماعیل خان، والی پیشین هرات بود.سفیر جمهوری اسلامی ایران دوشنبه گذشته نیز با حامد کرزی رئیس جمهوری سابق افغانستان دیدار و درباره توسعه روابط دو کشور بحث و تبادل نظر کرده بودند.جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار مردم افغانستان بوده و طی ۴۰ سال گذشته از مردم این کشور حمایت کرده است.

جمهوری آذربایجان ۲۱ زندانی ایرانی را از مرز آستارا تحویل داد

جمهوری آذربایجان ۲۱ زندانی ایرانی را برای دومین بار در سال جاری با حضور جمعی از مقامات مرزبانی و قضایی از طریق گمرک آستارا به مسئولان ایرانی تحویل داد.سرپرست فرمانداری آستارا روز چهارشنبه در بازدید از تحویل زندانیان در پل مرزی این شهرستان گفت: انتقال زندانیان بر اساس موافقت نامه مبادله زندانیان بین دو کشور انجام شد و ۱۸ زندانی مرد برای سپری کردن مرحله قرنطینه به زندان حویق تالش و سه زندانی زن نیز به زندان لاکان رشت منتقل شدند.سعید میرقربانی اظهار کرد: اغلب این افراد به اتهام قاچاق و حمل، خرید و فروش مواد مخدر زندانی شده بودند و بقیه دوران محکومیت خود را در زندان های کشورمان سپری خواهند کرد و امکان ملاقات زندانیان با خانواده هایشان و اجرای عادلانه قانون در مورد آنها، از هدف های انتقال زندانیان است.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۷۸ قرارداد انتقال محکومان بین ایران و جمهوری آذربایجان اجرا می شود و هموطنان برای سفر به جمهوری آذربایجان، از طریق گمرک و با طی مراحل قانونی اقدام و سپس مدت اقامت خود را ثبت کنند تا مشمول جرائم نقدی و حبس نشوند.شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و گمرک در سه مرز زمینی، دریایی و ریلی آن به صورت شبانه روزی دایر است.

دفاع سفیر اسبق ایران در روسیه از سخنان جنجالی اخیر خود

سجادی در دفاع از صحبت‌های خود در برنامه جهان آرا گفت: روزنامه‌های روسی، مقالاتی از بدعهدی پولی ما نخواهند نوشت؟ با گفتن این که بانک مرکزی ما خوب است و ادعا‌های واهی کردن و اینکه همه تقصیر را گردن دیگران بندازیم، مسائل حل می‌شود؟ آیا مسئولین خارجی حقایق را به مردم خود نمی‌گویند؟ وی همچنین با اشاره به تلاش تاریخی انگلیس برای رقابت با روسیه گفت: نکته چهارم این که از کی تاحالا انگلیس نگران آبروی ماست؟ و از منِ سرباز نظام، بیشتر برای آبروی ما دلسوزی می‌کند؟ وی ادامه داد: ایرانیان به نیکی می‌دانند که از زمان کمپانی هند شرقی و تاراج هندوستان توسط انگلیسی‌ها، انگلیسی‌ها همواره دنبال فتنه گری بین ایران و همسایه شمالی ما بوده اند تا مبادا اتحادی بین ایران و روسیه علیه منافع انگلیس در هند شکل بگیرد. سفیر اسبق کشورمان در پایان با تاکید بر رویکرد تاریخی انگلیس در قبال ایران گفت: از طرف دیگر، انگلیس ۴۰ سال است سعی می‌کند در دنیا برای ما آبرویی نگذارد! و ملت شریف ما را تروریست خطاب می‌کند. حال برای آبروی ما نگرانند! سجاد در پایان گفت: ما به حکم تربیت اسلامی، دوستدار و خیرخواه همه بشریت هستیم، به جز مستکبرین سیاه روی غربی که صفحات تاریخ از جنایت‌های آن‌ها پر است.

جزئیاتی از دیدارهای روحانی و رئیس دولت اصلاحات

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: موضوع دیدارهای اخیر روسای جمهور دوران اصلاحات و تدبیر و امید و ناطق نوری تبادل نظر درباره مشکلات و تجربیات گذشته است و ارتباطی با بازسازی جبهه اصلاحات و انتخابات ندارد.جواد امام فعال در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص خبر دیدارهای حسن روحانی و سیدمحمد خاتمی دو رئیس‌جمهور پیشین و علی‌اکبر ناطق نوری گفت:‌ این دیدارها هیچ ارتباطی با بازسازی جبهه اصلاحات و انتخابات نداشته است. ضمن احترام به تمام این شخصیت‌ها، این دیدارها یک بازدید معمولی است که شاید هرچند وقت یک بار انجام شود.وی درباره حضور ناطق نوری در این جلسات هم گفت:‌ آقای ناطق نوری شخصیت مورد احترامی است و در دوره‌های خاصی در نظام حضور داشته و یک شخصیت اعتدالی اصولگراست و جریان اصلاحات را نمایندگی نمی‌کند. این دیدارها مربوط به هفته‌های اخیر هم نبوده است.جواد امام گفت: دیدار منظمی نیست که بخواهیم بگوییم ادامه دار هست یا نه. حتی این دیدارها تشکیلاتی هم نیست که ادامه دار باشد.رئیس دفتر رئیس جمهور دوران اصلاحات در پاسخ به این که این جلسه به دعوت آقای خاتمی انجام شده است، گفت:‌ هرچند وقت یک بار کسی بانی می‌شود تا دیدارهای مشترکی بین این شخصیت‌ها انجام شود. این دیدار به دعوت آقای خاتمی نبود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۹
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۷۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
جناب سالک روابط با چین و روسیه در اغلب جامعه ایران هوادار چندانی ندارد و مبنای آن برای ایران صرفا سیاسی است که خود آنها هم چندان تمایلی به گسترش این روابط ندارند انها همچنان منافع خود را در تفاهم با غرب می دانند تنها نتیجه این روابط برای انها است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
در ميان غرب زده ها جايگاهي ندارد عمو . ملت ايران با هر دولت ازاده اي كه در سلطه آمريكا نباشد مذاكره ميكند شمام بچسبيد به ارباب وحشيتون آمريكا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
۱۰:۳۵
مردم ایران اگر اکثریت هم غرب زده باشند باز هم اکثریت هستند . حالا برو پشت در اتاق پوتین وایسا تا هروقت کارش تموم شد درو برات باز کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
فرزند ربوده شده نماینده مردم تهران، آزاد شدفرزندان ملت باید دربرابر رداعش بجگند فرزندان مقامات باید درسوریه پیمانکاری وپول پارو کنند اینم یک رانت از اصولگرایان انقلابی وجهادی
پاسخ ها
مصطفی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
شما هم اگه جرات کار در این شرایط در سوریه را دارید، راه برایتان باز است.
مصطفی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
شما هم اگرجرات کار با این شرایط در سوریه را دارید، راه باز است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
جالب است. امثال حججی ها و فرزندان ملت رفتند سوریه جان خود را از دست دادند حالا فرزندان نمایندگان و آقازاده ها رفتند با پیمانکاری و پروژه های اقتصادی پول پارو می کنند و بهره برداری می کنند. خدایا این چه عدالتی است
شاپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
سالک جان در خیالات نگرد.بیشترین مهاجرین در جهان هندیها و چینیها هستند.دست کم بیست میلیون هندی در کشورهای غربی زندگی می کنند.چند هندی در ایران میبینی؟مها جران چینی در غرب کم نیستند.نه چینیها نه هندیها به دنبال کارت اقامت ایران نیستند.بیدار شو .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
گدایان غرب نگران شدن از این سفر و با دروغ و دغل می گویند نه شرقی و نه غربی به فنا رفت!!
حالا جالب است که برای برجام که اتفاقا دخالت در امور داخلی ما بود این چیزها را نمی گفتند
خیلی باحال هستید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
خواهش میکنم.با حالی از خودتونه.اصلا منزل خودتونه.
ناشناس
| United States |
۱۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
وقتی متون قراردادی با چین و روسیه محدمانه است ومردم ازجزییات ان اطلاعی ندارند شما از چی دفاع میکنید؟ بعلاوه قرارداد چه با غرب چه با شرق بایدشفاف باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
اقای نویسنده روزنامه رسالت که فکر میکنید روسیه الان با زمان تزار فرق میکند کاملا در اشتباهید....خر همان خر است فقط پالانش عوض شده.......... اقا سالک بفرمائید چرا انقدر براتون جالبه با کشورهایی که خدا نشناس وکمونیست هستند رابطه داشته باشید ....کسی که خدا را قبول ندارد وبی دین است انسانیت ندارد وهر لحظه باید منتظر حمله اش باشید تا شما را به خاطر منافع خودش از میان بردارد.......از ترس غرب غش نکنید تو بغل این دشمن اصلی ایران وایرانی............
نعمت
|
Canada
|
۲۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
این سران فتنه را دستگیر اعدام و سپس دادگاهی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
روسیه و چین خوبن؟
چرا آقازاده هاتونو نمی فرستید چین و روسیه ...
عجیبه...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
چین و روسیه بهانه است، آقازاده ها فقط به رندگی در غرب عادت دارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
چون اون برای دولت اصلاحطلب روحانی غرب زده بود این دولت اهل اینها نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
کاسبان تحریم و آشوب حتی تحمل دیدار روسای جمهور ایران و روسیه را هم ندارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
خود روسیه اصلی ترین کاسب تحریم است عزیز دل برادر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
وقتی از 30 سال پیش دستکاری کردید در طبیعت خدا و زنان را فراری دادین از خانه تا کار کنند و در کنار آن آموزش دنیا پرستی در دانشگاه ها معلوم است چه اتفاقی خواهد افتاد چون تجربه شده بوده قبل آن در کشورهای دیگر و چه بلایی سر خانواده و اخلاق می آورد که الان غرق در افسردگی و خود کشی هستند و شما هم دیر بجنبید و همان راه بروید بیشتر خواهد و مشکلات اقتصادی هم فقط تاثیر گذار خواهد بود و نه عامل اصلی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
مغلطه
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران از "بی‌اثر شدن" تحریمها با افزایش فروش نفت ایران خبر داده است.

او در توییتی نوشته: فروش نفت ایران و بازگشت پول آن به شرایط مناسب و غیر قابل بازگشتی رسیده است؛ نمی‌شود برای امتیازگیری، قول رفع تحریمی را داد که بی‌اثر شده است
پس چرا و به چه دلیلی مذاکره می‌کنیم وقتی تحریم ها بی اثر هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
آقای شمخانی پوتین آموزش دیده ک گ ب است هنوز سودای احیای شوروی در سر دارد بازی دادن و سیاست بازی دستور کارش هست آقای شمخانی تاریخ ایران فراز و نشیب زیاد داشته است موجبات نشیب را فراهم نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
یعنی نمی دونین،یا نمی خواین بفهمین، همه کشورها بر اساس منافعشان عمل میکنن نه براساس ایدئولوژی و راهبردی. تا کی میخاین اینو بفهمین.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
شعار نه شرقی و نه غربی خیلی وقت پیش کنار رفته
زمانی که در مورد خاکمان با 3 کشور غربی حرف زدیم و توافق کردیم و پلمپ شد در حالی که قانون بین‌الملل که آژانس بود اصلا این چیزها در آن وجود نداشت تا اینکه به برجام رسیدم و کشورهای شرقی هم اضافه شدن و بتن ریخته شد در صنعت خودمان در کنار برخی پلمپ ها و محدودیت ها که آن هم غیر قانونی بود و در مورد خاکمان با این چند کشور غرب و شرق حرف زدیم و اجازه دخالت در امور داخلی خودمان را دادیم
منتقد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
مرگ بر روسیه
مرگ بر پوتین کافر
مرگ بر سوسیالیست !!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
یکی بهش آب یخ بده، دماش رفته بالا
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
سفیر سابق تازه بخشی از واقعیت را گفته! از جمله اینکه اکثریت مردم موافق رابطه اینچنینی را روسیه نیستند،اما گروه های فشار و در قدرت با اینکه چند درصدی هستند اما ۱۰۰درصد کشور در را اداره میکنند.
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
هر کاری که می خواستید در دوره صدارت خود انجام بدهید باید انجام می دادید ،
حالا که دستتان کوتاه شده بروید از محصول .... و مالی استفاده کنید و حالش را ببرید ،
این ملت و دولت را بگذارید به حال خود !
از الان نقشه کشی برای مرحله بعدی را شروع کرده اید!
شاعر بنا دقیق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
کامنت مربوط به خبر سفر رئیسی به روسیه ( تابناک لطفا منتشر کن )
طبق فتوای فقهادر سفر حرام نماز کامل است وشکسته نیست آقای رئیسی مطابق ادعای دوستانشان آیت اله هستند باید نماز را کامل می خواندند چون ضمن احترام ، ایشان رئیس جمهور حداکثر ۴۸٪ مردم ایران هستند و۵۲٪ ایشان راقبول ندارند لذا هزینه سفر اشکال شرعی داشته و سفرشان حرام ونمازشان کامل است !
پاسخ ها
هافهاف
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
بعضی واقعا در مصرف صنعتی افراط دارن و میان چنین کامنتایی میزارن!
ali
|
United States
|
۲۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
هاشمی امیر کبیر نبود. میرزا تقی خان آزاد مرد و وطن پرست بود. هاشمی خود پرست
پاسخ ها
رحمانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
امثال تو به امیرکبیر هم همین فحش هارو میدادند
تاریخ در مورد عظمت هاشمی قضائت خواهد کرد مثل امیرکبیر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
چطور تا زمانی که رئیس شورای شهر بودی همه چیز عادی و بدون مشکل بود ؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
شاید بهتره بگیم ابوموسی اشعری بود با حمایت از روحانی
ناشناس
|
Romania
|
۲۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
چرا فرزندان نمایندگان باید در سوریه پیمانکاری کنند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
چونكه زيرا!!!!!!!!!!!!!!!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
مثلی هست که میگوید ذات بد نیکو نگردد چونکه بنیادش کج است حالا چطور شده روزنامه رسالت روسها را تطهیر میکند بماند شاید روسیه دوران پوتین رویه دیگری انتخاب کرده که بی شباهت به دوران تزاری وکمونیزم نباشد ولی استفاده از قوه قهریه همین روسیه تطهیر شده صدها بار از آن دورران بیشترو شدیدتر میباشد چون اینها در زمان همین تزار مدرن چچنستان را به خاک وخون کشیدند مخالفان داخلی را سرکوب اقلیتهای قومی در آذربایجان وگرجستان واوکراین تحریک به جدایی وجنگ کردند آنچه را در داخل از آن اجتناب میکنند برای دیگر کشورها روا میدارند با تحریک عوامل روس پرست باقی مانده در کشورهای مستقل شده از شوروی شبانه روز توطئه میکنند در امور داخلی دیگران دخالت میکنند بی شک سیاست غرب نیز مثل همین روسها منفور ودخالت در امور دیگران است وچطور ما از سیاست نه شرقی نه غربی که مصداق مبارزه با سلطه طلبی همین قدرتهای تجاوزگر بود جدا افتادیم باید در ضعف خودمان که نشان از از بی اعتقادی وسستی خودمان دارد را جستجو بکنیم که آنقدر وقت وانرژی وسرمایه این کشور غنی را هدر دادیم که امروز مجبور به تمجیداز دشمنان تاریخی وقسم خورده ایران ومسلمانان شدهایم الزام به روابط دیپلماتیک جدای از این مسائل است ما در هر حال باید با هر کشوری در سطح واندازه مناسباتش با همسایگان وجهان ارتباط برقرار کنیم روسها وامثالهم برای فریب ما شاید ادعای مسلمانی هم بکنند وما چطور برداشت خواهیم کرد را آنها بهتر میدانند که ما همیشه ظاهر قضیه را میبینیم وباور خواهیم کرد هرچند طرف از پشت به ما خنجر بزند امثال الکساندر دوگین از همین طیف آدمهاست که ناسیونلیزم روسی را تبلیغ وبه رویکرد نظامی همراه با تسخیر سایر کشورها تاکید میکند و خوب نبض امثال مارا با گفتن حرفهای ساده لوحانه میگیرد ولی در نهایت کار آنها خدمت به سیاستهای روسیه وتامین منافع آن از هر طریق ممکن است ما چطور در مناسبتهای بین المللی منافع ملی خود را چطور تامین میکنیم ویا برای فرار از بار مشکلات اقتصادی از غرب بریده وبه روسیه وچین پناه میبریم وفکر میکنیم با چنین رویکردی مشکلات انباشته شده ما حل خواهد شد آنها خوب میدانند که با چه زبانی با ما صحبت بکنند که منافع نامشروعشان تامین وما را سپر بلای خود قرار دهند چه زود فراموش میکنیم تاریخ دور ونزدیک را که سلاح همین نجیب زاده ها در هشت سال دفاع مقدس شهرهای ما را ویرا ن ومردم ما را به خاک وخون کشیدند باور نیت صادقانه اینها واقعا ساده لوحی است وما باید در روابط اینچنینی دقت عمل بیشتری نسبت به سایر کشورها ی دنیا داشته واز منافع ملی خود دفاع بکنیم چون روسیه وغرب نه تنها خیر وصلاح ما را نمی خواهند هیچ بلکه به طرق مختلف ایرانی آباد ومستقل با اقتصاد وسیاستی مستقل را هیچوقت تحمل نخواهند کرد ونمیکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
جلسه گذاشتن یه ۸سال دیگه آواره تحویل بدند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
اشتباه نکن
میخوانآورا برداری کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
پسر اقبال شاکری در سوریه پیمانکار می شود و فرزندان امردم در سوریه مدافع حرم
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
با سلام به نویسنده محترم روزنامه وزین رسالت ....قطعنامه های تحریم ایران را نه تزار رومانف امضا کرده ونه گرباچف وسایران رهبران شوروی .گرچه در دوران جنگ موشکهایسان دزفول را شخم میزد. . سایر مسائل رااز قبیل تاخیر مکرر در راه اندازی نیروگاه بوشهر.تاخیر در تحویل سامنه پدافند اس ۳۰۰ .ماجرای صادرات گاز ایران به اروپا ووووووو را همه میدانند که کی ودر دوران چه کسی بوده.
مفتخری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
باید از ناطق نوری پرسید هدف از دیدار با فتنه گران چه معنایی دارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
ناطق نوری چه فرقی با اون دوتا داره
بینام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
موضوع روابط با روسیه و چین نیست اگه بر پایه منافع ملی باشه مشکلی نیست مشکل افرادی در داخل هستند که به دلایلی غش میکنن طرف غرب یا شرق ، نیروگاه بوشهر ، آزاد راه تهران شمال ، خشک کردن هورالعظیم ، فروش ماشینهای درجه چندم چینی در ایران که خود چینیها سوار نمیشوند ...، و نحوه کنترل اینترنت در این دوکشور که دقیقا همون طرح اینجا میخوان اجرا کنن و...سابقه بدی تو ذهن مردم گذاشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
روسیه چقدر خوب بوده ،مسئولین اینو میدونستن ولی عوام نمی دونستن و نخواهند دونست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
رسالت و دیگر اصولگرایان در تمجید و تعریف از روسیه با هم مسابقه میدهند !!

ایا روسیه در جنگ ۸ ساله ، فقط طرف دشمن ما عراق را فقط نگرفت ؟
ایا روسیه در ساخت نیروگاه اتمی بوشهر ۲۲ سال ما را بر سر کار نگذاشت ؟
ایا روسیه ۷ قطعنامه تحریمی شورای امنیت بر علیه ما را تایید و امضا نکرد ؟
ایا در قصیه تقسیم سهم دریای خزر سهم ما را از ۵۰ به ۱۱ درصد کاهش نداد ؟
ایا در دادن پدافند اس ۴۰۰ که به همه داد به جایش با تاخیر اس ۳۰۰ نداد ؟
ایا در سوریه با اسراییل برای تهاجم چند صد باره به ما هماهنگی نکرد ؟
ایا مانع کشیدن خط لوله گاز ما به اروپا نشده است ؟
ایا در قره باغ و قفقاز ما را تنها نگداشت و خیانت نکرد ؟
ایا به ما در بهره برداری از نفت دریای چالوس مانع نشده است ؟
ایا در بازسازی سوریه عملا ما را کنار نگداشت ؟
ایا محصولات کشاورزی و سبزیجات صادراتی ما را پس نفرستاد ؟

اینها گوشه هایی از عملکرد روسیه فعلی بر علیه ایران است
و ربطی به روسیه تزاری و شوروی ندارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
تو ایران مردم چیزی رو می بینند که دولتها دوست دارند
مصطفی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
همه این ها روتنهایی گفتی یا زیباکلاغ هم کمکت کرده؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
ای کاش همه میفهمیدند
محمود‌
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
استراتژی‌ که طی این چهل و اندی سال‌ در رابطه‌ با سیاست خارجی اتخاذ فرمودید‌ چه ره آوردی مثبتی برای این‌ مملکت داشته که حالا پس از گذشت نیم قرن‌ به صرافت‌ رابطه‌ بی چون چرا‌ با کشورهای نوبتی مانند روس‌ خائن‌ و چین‌ کمونیست‌ بی هویت افتادید‌ ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
بابا چی از جون محسن هاشمی می خواهید؟ انتظار دارید بیاد رسما اعلام بکنه که پدرش در اثر آشنا نبودن با فن شنا، غرق شده و نجات غریق هم اونجا نبوده؟؟؟؟؟
شرم نمیکنید؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
جناب روزنامه رسالت
سوءظن مردم ایران به روسیه فقط به دلیل رفتار این کشور در گذشته دور نیست
بدعهدی در تکمیل به موقع نیروگاه بوشهر، تاخیر در تحویل اس ۳۰۰، تانک های تی ۷۰، جنگنده سوخو ۳۰، همکاری با اسراییل در بمباران مواضع نیروهای ایران در سوریه، خالی کردن پشت ایران در صحنه بین المللی ،بازی با کارت ایران در برابر امریکا و خیانت به ایران، کارشکنی در برقراری روابط ایران با اروپا به دلیل رقابت در فروش منابع انرژی و ...
نمونه های کوچکی از خیانت دائمی روس ها به ایران هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
روحانی عزیز، حسن جان لطفا دیگه هیچ مسئولیت سیاسی رو قبول نکن، برو استراحت کن عزیز دلم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
یک سرچ کوچک در اینترنت فرق استقبال پوتین از ترامپ آنهم در اوج کرونا واستقبال از رئیسی را آشکار می کند!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
حتی با اردوغان هم کنار هم نشسته بودن با رییسی رفته ۱۰۰ کیلومتر اونور میز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
آقایی که نماینده مجلسی گوش کن و جواب بده
در سوریه چه منافعی رو ایران دنبال کرد؟
و همچنین با این حساب در این مدت چه به روسیه رسید و چه به ایران؟
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
خخخ مستکبران غربی، مستکبرغربی و شرقی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
خود محسن هاشـمی قبول داره مرحوم پدرش تو استخر فرح فوت شده.
توجه کنید.

"درگذشت ایشان در استخر فرح، درحالی که این استخر توسط نهاد رياست جمهوري در مجموعه وابسته به نهاد ریاست جمهوری بازآفريني شد"
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
اصلاح طلب اصولگرا هیچ فرقی با هم ندارن
زنبورک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
در زمان ریاست جمهوری مرحوم هاشمی من بیچاره ازدواج کردم. در آن زمان هرجا که پا می گذاشتیم از شهر و روستا، توی جاده و خیابون ها تابلوی فرزند کمتر، زندگی بهتر نصب کرده بودن. توی رادیو و تلویزیون و سایر رسانه ها هم مرتباً همین رو تأکید می کردن و من جوان دانشجوی اون دوران فریب خوردم و به دو فرزند اکتفا کردم ولی بعدها فهمیدم که خود مرحوم هاشمی هشتاد تا بچه داره
ناشناس
|
Canada
|
۰۷:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
خخخخخ
فرزند نماینده رفته پروژه کلان تو سوریه گرفته
احتمالا خیلی هم شایسته بوده
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
دنیای سیاست از ابتدای ایجاد جوامع بشری تاکنون نشان از هزاران هزار قرار داد دارد که منعقد شده اند و پس از مدتی بنا به مصلحت و منافع یک یا هر دو طرف قرار داد از بین رفته اند ایران از سه قرن پیش تاکنون دهها بار با قدرتهای مسلط جهان با روش افراطی و تفریطی قرار دادهای بسیاری منعقد نموده که هر بار بنا به مصلحت و منفعت این دولتها این قرار دادها به باد فنا داده شده اند در این میان روسها یکی از قطورترین پرونده های عهد شکنی با ایران و یکی از قهارترین عهد شکنان تاریخ با ایران بوده اندو در بزنگاههای بسیاری پشت ایران را خالی کرده اند شاید تصور شود نگارنده ی این سطور فردی است دارای اندیشه ی متوهم و یا دارای سوء ظن بسیار یا ضد روسی و موافق غربی یا بنا به عادات مالوف این روزها یک اصطلاح طلب دو آتشه خیر بنده کتب تاریخ نوشته ی شرق و غرب را بسیار مطالعه می کنم و هر مطالعه گر تاریخ برایش معلوم است که هم غربیها و هم روسها و شرقی ها در عهد شکنی با خود و با سایر دول و با ایران به ویژه یدی طولا دارند . روسیه چند ماهی است در حال تدارک برای تصرف مناطق اغلب روسی نشین اوکراین است مقامات روسیه اخیراً بسیار برای ایران سینه چاک می کنند و دل می سوزانند آنچه که مسجل است روسیه این مناطق را با قوه قهریه متصرف خواهد شد (قرن بیست و یکم قرن هر چند قرن فناوریهای نسل پنجمی و ششمی است اما قرن تغییرات ژئوپلیتیک عمیق و تغییر در نقشه ی جغرافیای جهان در میدان و بر روی زمین نیز هست ) حال برای پایین آوردن فتیلیه ی این جنگ پرتنش در جهان چه قربانیی بهتر از ایران و شاید تا حدی سوریه و حزب الله، در این میان پس از آن چین به احتمال زیاد (چون در گیرو دار جنگ روسیه بر علیه اوکراین چین سرسختانه از روسیه دفاع خواهد نمود ) نیز در سطح بین الملل و اقتصاد جهانی به دلیل عقب نشینی از مواضع سرسختانه ی اولیه خود در خصوص دفاع از روسیبه عقب خواهد نشست و امتیازات خود را از نظام بین الملل به ویژه غربیها در معنای عام کلمه اخذ می نماید اما بعد ایران می ماند و گرگهای گرسنه پس بهتر است دل به هیچ قرار دادی ملت و حاکمیت ایران نه با شرقی ها و نه با غربیها نبندد و بازگشتی جدی به مردم خود داشته باشد تا استقلال واقعی این ملت در قرن بیست و یکم محقق گردد و از تکرار ، تکرار تاریخ در این مملکت جلوگیری شود
نعمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
روحانی و خاتمی و ناطق از بنده دعوت کردند که در جلسه آنها حضور کنم لکن بنده احساس کسر شان کردم و این دعوت را نپذیرفته و حضور نیافتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
داداش و ابجی ات سعی در براندازی نظام داشتند. حالا می گی چی زیبنده نظام است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
بنده خدا هاشمی از دست فرزندان ناخلفش مهدی و فائزه دق مرگ شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
فعلا اکثریت اصولگرایان برای اثبات داشتن روابط استراتزیک و حمایت همه جانبه از توافق بلند مدت با روسیه مسابقه میدهند !!!!!

تنها مشکل اینجاست که هر چه می گردند ، در طول تاریخ ۳۰۰ سال گذشته و خصوصا در ۴۰ ساله معاصر

چیزی جز تجاوز و اشغال و نارفیقی و بد قولی و تاخیر در تعهدات
و امصاء ۷ قطعنامه تحریمی و سنگ اندازی و دخالت منفی در برجام و رفاقت با اسراییل ووووامثالهم
چیز دندان گیری برای نمونه و یاداوری مثبت از روسیه پیدا نمی کنند و به زحمت افتاده اند !!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
جزئیاتش از جلسات محرمانه برجام بیشتر گفته شد.
ناشناس
|
Japan
|
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
آی ملت!تراخدادیگه گول خاتمی روحانی رانخوریداین به اصطلاح اصلاحطلب هافقط مواقعی که خیلی وضع خرابه برای پایین کشیدن فتیله مردم پیدایشان میشودحرفهای خوب وعده های قشنگ ووقتی آبهاازآسیاب افتادازتمام مواضع قبلی بسادگی عقب نشینی ومردم راباکوهی ازمشکلات تنهامیگذارندروی پای خودتان بایستیدحق گرفتند است نه دادنی!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
تو انتخابات آخری نشون دادن ملت دیگه گول کسیو نمیخورن وقتی ارای باطله دوم شد
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
خوش به حال روسیه با سر افتاده تو عسل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
"شکل گیری اسرائیل بیشتر به نامه و وعده بالفور وزیر خارجه وقت بریتانیا در 104 سال پیش به روچیلد از رهبران یهودیان این کشور برای تاسیس "میهن ملی برای یهودیان" نسبت داده می‌شود؛ اما در سال 2005 لیونید ملیچن نویسنده یهودی روسی مشهور با انتشار کتابی با عنوان "چرا استالین اسرائیل را تاسیس کرد؟" مدعی است که اگر استالین نبود، اسرائیلی شکل نمی‌گرفت" دعوای زرگری اسرائیل و روسیه و آمریکا و چه نگون بخت اند مردمانی که اختیارشان به دست شرق و غرب هست ولی خودشان نه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
جناب هاشمی شایعه در مملکت زیاد هست و خواهد بود
چرا شما به فکر قضاوت خداوند نیستید و دنبال قضاوت تاریخ هستید عده ای انقلاب نکردند که در تاریخ ماندگار باشند برای رضای خدا انقلاب کردند
ناشناس
|
Japan
|
۱۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
رفتارهای ضداجتماعی حوزه ترافیک مردان افتضاح است ! کسی که جلوی مغازش سبد پلاستیکی میذاره
که بقیه پارک نکنن نباید شاکی بشه چرا تو لواسان یه سری که زورشون بیشتره زمین خواری میکنن.
کارمندی که به ارباب رجوع میگه برو فردا بیا
نباید شاکی بشه چرا حقوقش دو هفته دیر میشه.
راننده تاکسی ای که پول خرد نداره نباید شاکی بشه چرا کارمند اداره کارشو درست انجام نمیده.
مکانیکی که قطعه تعمیری رو میگه تعویض کن نباید شاکی بشه چرا ارتوپد به جای فیزیوتراپی، جراحی تجویز میکنه. کابینت سازی که سه ماه دیرتر کارشو تحویل میده، نباید شاکی بشه چرا ایران خودرو و سایپا ماشینی رو که باید عید تحویل میگرفته هنوز بهش ندادن
متوجه منظورم شدی یا تا صبح ادامه بدم؟
ما شبیه همیم.
مثل یه راننده قانون گریز اگه پشت موتور بشینیم دو نفرو زیر میگیریم ، اگه پشت اتوبوس باشیم صد نفرو میکشیم .
نوع نگاهمون با مسئولامون یکیه فقط مقیاس اشتباهامون کوچیک تره.
بیشتر اوقات مقیاس متفاوته
شاید فقط کمی کوچیکتر و قابل توجیه تر!
وگرنه خیلی از ماها در خیلی از جاها حق همدیگر رو می‌خوریم (شاید یه لیوان آبم از روش بخوریم) و در عین حال از زمین و زمان شاکی هستیم!
تا حالا شده یه شب با خودمون خلوت کنیم و رفتار اون روزمون رو خیلی بی‌طرفانه تحلیل کنیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
دوباره بعضی هوس ساندیس کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
حسن کلید منفورترین ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
رسالت ادم فریب تو فدایی رئیسی هستی یا فدایی پوتین روسی . منطقت ،تفسیرت و افکارت به اندازه قوز بز ارزش ندارد و خودفریبی و ادم فریبی می کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
سلام

من که کافر به طاغوت غرب و شرق هستم. فقط اسلام
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
محمد هادی زاهدی وفا محمد کاظمی حسین طائب ناصر کنعانی چافی
آخرین اخبار
وب گردی