بازدید 10983

بارش باران و برف در تهران

آسمان تهران فردا (۲۳دی ماه) قسمتی ابری گاهی همراه با غبارمحلی، به‌تدریج نیمه ابری با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد است.
کد خبر: ۱۰۹۸۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۵ 12 January 2022

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش برف و باران و وزش باد شدید و مه رقیق خبر داد و نسبت به کاهش دما و یخبندان هشدار داد.

 بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران امروز (۲۲دی ماه) تا ظهر فردا آسمان نیمه ابری گاهی همراه با غبار محلی در بعضی ساعات به‌ویژه امروز ظهر تا شنبه (۲۵دی ماه) همراه با وزش باد و کاهش ابر گاهی وزش باد نسبتا شدید در جنوب و غرب پیش‌بینی می‌شود.

از عصر فردا (۲۳دی ماه) با نفوذ سامانه بارشی به‌تدریج افزایش ابر و از اوایل وقت جمعه (۲۴دی ماه) تا اواخر وقت شنبه (۲۵دی ماه)، بارش باران در نیمه جنوبی، بارش باران و برف در نواحی شمالی و بارش برف و کولاک در ارتفاعات مورد انتظار است.

طی این مدت در بعضی ساعات مه و کاهش دید، گاهی وزش تندباد موقتی و رگبار و رعدوبرق با احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود همچنین به دلیل بارندگی متوسط تا شدید در بعضی ساعت‌ها، آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب به ویژه در نیمه شمالی استان مورد انتظار است.

روز یکشنبه (۲۶دی ماه) آسمانی نیمه ابری همراه با وزش باد و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

از جمعه (۲۴دی ماه) تا یکشنبه (۲۶ دی ماه) شب کاهش محسوس دما بطور میانگین بین ۵ تا ۸ درجه سلسیوس و یخبندان شبانه سطح زمین در بیشتر نواحی به ویژه در نیمه شمالی مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه با دمای ۴- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

آسمان تهران فردا (۲۳دی ماه) قسمتی ابری گاهی همراه با غبارمحلی، به‌تدریج نیمه ابری با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و جمعه (۲۴ دی ماه) ابری بارش باران و مه رقیق وگاهی وزش باد و رگبار باران با احتمال وقوع رعد و برق با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۱درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به بارش شدید باران و برف گاهی همراه با مه و کولاک هشدار داد.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی رنگ از نفوذ و فعالیت سامانه بارشی و بارش متوسط و گاهی شدید باران و برف، گاهی همراه با مه و در مناطق مرتفع کولاک در استان تهران به‌ویژه در نیمه شمالی خبر داد. این وضعیت جوی از بامداد جمعه (۲۴دی ماه) شروع می‌شود و تا صبح یکشنبه (۲۶ دی ماه) ادامه دارد.

به سبب حاکمیت این شرایط جوی لغزندگی معابر و جاده‌ها، آبگرفتگی و جاری شدن رواناب در بعضی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، مه و کاهش دید، کولاک برف و خطر سقوط بهمن در ارتفاعات، خطر رعدوبرق و صاعقه و بارش تگرگ در نقاط مستعد، احتمال محدودیت تردد در بعضی راه‌ها به‌ویژه در جاده‌ها و گردنه‌های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران احتیاط در تردد درون شهری و پرهیز از مسافرت‌های بین شهری به‌ویژه در مسیر‌های کوهستانی، همراه داشتن زنجیر چرخ و امکانات ایمنی در گذر از بخش‌های کوهستانی، عدم توقف و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از کوهنوردی، صعود به ارتفاعات، خودداری از پرواز گلایدر و هواپیما‌های سبک، آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای پیشگیری از خسارات احتمالی را توصیه می‌کند.

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به نفوذ سامانه بارشی و بارش برف و باران و کاهش محسوس دما هشدار داد.

در پی این هشدار کاهش محسوس دما در نیمه شمالی استان ۷ تا ۱۲ درجه سانتیگراد، در نیمه جنوبی استان ۵ تا ۸ درجه سلسیوس مورد انتظار است که این شرایط جوی از جمعه (۲۴ دی ماه) شروع و یکشنبه شب (۲۶ دی ماه) تمام می‌شود.

در این شرایط جوی یخبندان سطح زمین در نواحی شمالی، یخبندان شبانه سطح زمین در بعضی نواحی مرکزی و جنوبی استان، احتمال آسیب رسیدن به لوله‌های آب و تاسیسات، احتمال آسیب به خودرو‌ها و ماشین آلات دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی محافظت و پوشش لوله‌های آب و تاسیسات، استفاده از ضد یخ در خودرو‌ها و ماشین آلات، کنترل دما و مدیریت حامل‌های انرژی را توصیه می‌کند.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم