بازدید 7998

پیشنهاد تشکیل‌کارگروه‌همکاری‌اقتصادی عراق‌و‌خوزستان

استاندار خوزستان در نشست با سرکنسول عراق در اهواز از پیشنهاد تشکیل کارگروه تنظیم همکاری اقتصادی و تجاری با استان خوزستان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۷۱۵۷
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۹ 05 January 2022

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان صادق خلیلیان، روز سه‌شنبه نشستی با ابراهیم صالح محمد سرکنسول عراق در اهواز و هیات همراه پیرامون توسعه روابط خوزستان با استان‌های هم مرز در عراق برگزار کرد.

در این نشست استاندار خوزستان با بیان اینکه عراق از مهم‌ترین همسایگان جمهوری اسلامی از نظر روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است بیان کرد: تسهیل تجارت، رفت و آمد گردشگران و اتباع ۲ کشور و همچنین رفع موانع و مشکلات موجود در این زمینه‌ها بسیار ضروری است.

خلیلیان با تاکید بر توسعه روابط تجاری میان کشور عراق و جمهوری اسلامی افزود: در این راستا پیشنهاد می‌شود تا کارگروه تنظیم همکاری‌های اقتصادی و تجاری عراق با استان خوزستان تشکیل شود تا از این طریق علاوه بر جدیت در روند همکاری‌ها، گام‌های مهمی نیز در توسعه تجارت برداشته شود.

وی اتصال ریلی ایران و عراق را برای هر ۲ کشور بسیار مهم خواند و گفت: راه‌اندازی راه آهن "خرمشهر- شلمچه - بصره" در زمینه‌های مختلف به ویژه ایجاد بستری ارزان در حوزه صادرات بسیار کمک کننده و موثر خواهد بود.

استاندار خوزستان همچنین بر تسریع راه‌ندازی خطوط پروازی میان خوزستان - نجف و بغداد تاکید کرد و وجود پرواز میان این ۲ کشور را امر مهمی در توسعه گردشگری و امور بازرگانی بیان کرد.

وی با تشکر از پیگیری و تلاش سرکنسول عراق در اهواز در افزایش توسعه روابط تجاری بین ۲ کشور گفت: امیدوارم شاهد هر چه بیشتر روابط میان جمهوری اسلامی ایران و عراق باشیم.

سرکنسول عراق در اهواز نیز در این نشست ابراز امیدواری کرد تا روابط تجاری بین کشور عراق و جمهوری اسلامی ایران هر چه بیشتر توسعه یابد.

ابراهیم صالح محمد با تاکید بر تشکیل کارگروه تنظیم همکاری اقتصادی، تجاری عراق با استان خوزستان افزود: این کارگروه می‌تواند در حوزه‌های مختلف موثر باشد.

وی همچنین دایر کردن خط پرواز میان خوزستان و عراق را بسیار ضروری دانست و بر تسریع در انجام آن تاکید کرد.

خوزستان با استان‌های میسان و بصره عراق هم مرز است.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم