بازدید 62410
بعد از رونمایی از حقوق های نجومی مدیران مناطق آزاد، یک مسئول دفتر و همچنین سرپرست سابق وزارت صمت، روز گذشته برای چندمین بار در سال جاری مسئله حقوق های نجومی این بار در پتروشیمی امیرکبیر رسانه ای شد. فیش هایی که برابر با خرید مسکن مهر در برخی از نقاط کشور است.
کد خبر: ۱۰۸۹۴۱۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳ 23 November 2021

۴۲۴ میلیون تومان حقوق برای این سه نفر/ نجومی بگیران دولت روحانی همچنان مشغول کارند؟ / از سامانه ثبت حقوق و مزایا چه خبر؟

حقوق های نجومی اصطلاحی بود که برای اولین بار در اردیبهشت ماه سال 1395 مطرح شد. در تاریخ 16 اردیبهشت 95 که چند شبکه تلگرامی و وب سایت سیاسی موضوع حقوق های نجومی مدیران دولتی را مطرح کردند. بحثی که سرآغازش فیش حقوقی یکی از مدیران بیمه مرکزی بود.

به گزارش تابناک اقتصادی، روز بعد در 17 اردیبهشت ماه 1395 اخبار ساعت 21 شبکه اول صدا و سیما در گزارشی با ارجاع به فیش های حقوقی منتشر شده در وب سایت ها گفت سه مدیر ارشد بیمه مرکزی در اسفند ماه 1394 روی هم 180 میلیون تومان حقوق و مزایا گرفته اند. در 19 اردیبهشت 95 بود که خبرگزاری میزان نیز با انتشار تصاویری از فیش های حقوقی چند ده میلیون تومانی معاونان بیمه مرکزی خبر داد. این ماجرا تا آنجا پیش رفت که رئیس بیمه مرکزی استعفا داد.

تذکر رهبر انقلاب به دولت روحانی درباره حقوق‌های نجومی

رهبر انقلاب در 2 تیرماه همان سال 95 در دیدار رمضانی رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت، به موضوع حقوق‌های کلان اشاره و تأکید کردند: «موضوع حقوق‌های نجومی، درواقع هجوم به ارزش‌ها است اما همه بدانند که این موضوع از استثناها است و اکثر مدیران دستگاه‌ها، انسان‌های پاک‌دست هستند، اما همین تعداد کم نیز خیلی بد است و باید حتماً با آن برخورد شود. این موضوع نباید شامل مرور زمان شود بلکه باید حتماً به‌صورت جدی پیگیری، و نتیجه آن به اطلاع مردم رسانده شود.»

رهبر انقلاب دو ماه بعد یعنی در 3 شهریور 95 نیز در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت به ماجرای فیش‌های حقوقی نجومی اشاره کردند و فرمودند: «و آخرین مسئله هم همین مسئله حقوق‌های نجومی است که اتفاقاً در صحبت آقای دکتر روحانی هم آخرین مسئله بود. من خواهش می‌کنم از این قضیّه آسان عبور نکنید. بله، دامن زدنِ به این قضیّه به آن معنا -که به قول ایشان مدام بازخوانی‌کردن و آمار دادن که فلان کس این‌قدر می‌گیرد، فلان کس [آن‌قدر] - شاید کار خیلی مثبتی نیست؛ امّا از آن‌طرف، اقدامی که شما در مقابل می‌کنید، خیلی مهم است؛ یعنی به مردم بگویید که چه‌کار کردید. در این قضیّه، مردم اعتمادشان ضربه خورده. ببینید، مردم خیلی از این ارقام بزرگ و مانند این‌ها را هضم نمی‌کنند؛ امّا حقوق شصت میلیون تومان و پنجاه میلیون تومان و چهل میلیون تومان را خوب هضم می‌کنند؛ یعنی کسی که در ماه یک‌میلیون یا یک‌میلیون‌ودویست یا یک‌میلیون‌وپانصد درآمد دارد، خوب می‌فهمد که پنجاه‌میلیون یعنی چه؛ در کشور کم نیستند کسانی که حقوق‌هایشان این است. این اعتماد مردم را -که به‌درستی آقای روحانی گفتند که مایه اصلی ما، اعتماد مردم و امید مردم است- با این کارها نباید ضایع کرد. شما این‌ همه زحمت بکشید، کار کنید، تلاش کنید، بعد ناگهان مثلاً فرض کنید یک‌نفری با یک کار حقوق غیرعادلانه [همه را ضایع کند]. آیا فاصله بین پنجاه‌میلیون و یک‌میلیون غیرعادلانه نیست؟ شما امروز در دستگاه دولتی‌تان کسی که از شما یک‌میلیون، یک‌میلیون‌ودویست، یک‌میلیون‌وپانصد، دو میلیون حقوق بگیرد ندارید؟ فراوان. خب، آن‌وقت یک نفر هم سی‌میلیون می‌گیرد، چهل‌میلیون می‌گیرد! این غیرعادلانه نیست؟ ...»

بی توجهی دولت تدبیر و امید و تکرار دوباره فیش های نجومی!

بر اساس این گزارش؛ بعد از ماجرای انتشار فیش های حقوقی نجومی و کلان، فعالیت هایی در راستای مقابله با حقوق های نجومی شکل گرفت اما باز هم بعد از گذشت 5 سال از آن ماجرای رسوایی حقوق های نجومی، به دلیل کم کاری و بی توجهی دولت تدبیر و امید، این نوع حقوق ها همچنان ادامه داشت و هر از چندگاهی به تیتر یک رسانه ها تبدیل می شود.

بعد از حقوق های نجومی مدیران مناطق آزاد که در سال جاری رسانه ای شد، حالا چند روزی است که از حقوق های نجومی مدیران شرکت پتروشیمی امیرکبیر رونمایی شده است. موضوعی که مسلما ریشه در سیاست گذاری ها و تصمیمات دولت گذشته دارد.

ماجرای حقوق های نجومی کارکنان پتروشیمی امیرکبیر چه بود؟

ابتدا اخباری مبنی بر پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران شرکت پتروشیمی امیرکبیر در رسانه ها انتشار یافت و سپس، ظهر روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه، خبر عزل دو نفر از مدیران نجومی بگیر از سوی محمد بهمئی مدیرعامل جدید این شرکت و انتصاب دو مدیر دیگر به جای آن‌ها منتشر شد.

۴۲۴ میلیون تومان حقوق برای این سه نفر/ نجومی بگیران دولت روحانی همچنان مشغول کارند؟ / از سامانه ثبت حقوق و مزایا چه خبر؟

۴۲۴ میلیون تومان حقوق برای این سه نفر/ نجومی بگیران دولت روحانی همچنان مشغول کارند؟ / از سامانه ثبت حقوق و مزایا چه خبر؟

خبری که فریدون بندری، سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر، بلافاصله درباره آن توضیح داد: بر اساس ابلاغیه استانداری خوزستان، هیچ یک از رؤسای ادارات و مدیران عامل شرکت‌هایی که به نوعی وابستگی به دولت دارند، اجازه عزل و نصب در هیچ یک از سطوح مدیریتی بدون هماهنگی با استانداری خوزستان را ندارند.

او افزود: با توجه به اعلام دستورالعمل مذکور به مدیرعامل فعلی این شرکت، لازم است نسبت به بررسی و تعیین تکلیف احکام صادره اقدام فوری صورت گیرد. مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر در تماس تلفنی، هر گونه صدور حکم و تغییرات احتمالی مدیریتی در این شرکت را تکذیب کرده بود.

به هر صورت روز گذشته مورخه 1 آذر 1400 چهار سند مربوط به حقوق‌های نجومی سه تن از مدیران این شرکت در فضای مجازی منتشر شد که واکنش‌های زیادی را در پی داشت. مبالغ حقوق این مدیران طبق این اسناد، ارقام ۸۴، ۱۲۵، ۱۵۰ و ۲۱۵ میلیون تومانی را نشان می‌داد.

گفته شد که حقوق های نجومی دریافتی به شرح زیر بوده است: (به عبارت دیگر همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می شود، این سه تن از کارکنان شرکت پتروشیمی امیرکبیر روی‌هم 424 میلیون حقوق گرفته‌اند)

  • « ف - ر» مدیر مالی: ۲۱۵ میلیون تومان
  • « ع - ج» مدیر منابع انسانی: ۱۲۵ میلیون تومان
  • « ‬ح - الف» رئیس حراست: ۸۴ میلیون تومان
۴۲۴ میلیون تومان حقوق برای این سه نفر/ نجومی بگیران دولت روحانی همچنان مشغول کارند؟ / از سامانه ثبت حقوق و مزایا چه خبر؟
 ۴۲۴ میلیون تومان حقوق برای این سه نفر/ نجومی بگیران دولت روحانی همچنان مشغول کارند؟ / از سامانه ثبت حقوق و مزایا چه خبر؟

 

(تصویر بالا مربوط به فیش حقوقی مدیر مالی در اردیبهشت ماه امسال است که در شهریورماه با افزایش قابل توجهی همراه شده است.)

 

آیا اسناد منتشر شده فاقد اصالت یا جعلی است؟

موضوعی که روابط عمومی شرکت پتروشیمی امیرکبیر حتی حاضر به ارائه توضیحات درباره آن به خبرگزاری رسمی سازمان صداوسیما هم نشد. البته سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بلافاصله در این رابطه اطلاعیه‌ای را منتشر کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

«به آگاهی می‌رساند براساس اطلاع واصله از مراجع ذیصلاح و پیرو بررسی‌های انجام شده، اسناد منتشره، فیش حقوقی نبوده و فاقد اصالت از این لحاظ است. ضمن آنکه طبق اطلاع داده شده برخی از ارقام مربوط به مزایای غیر مستمر مندرج در این تصاویر اساسا مرتبط با پرداخت‌های سنوات گذشته بوده که بصورت تجمیعی در یکماه منظور شده است. لازم بذکر است برابر مقررات جاری، دریافت هر گونه حقوق و مزایا در مجموعه‌های صنعت که تابع مقررات حقوق وزارت نفت می‌باشند، سقف مشخصی تعریف گردیده که برای همگان لازم الاجرا است. این روابط عمومی ضمن استقبال از شفافیت اطلاعات و لزوم نظارت و پایش عملکردها، بر نقش مهم رسانه، بعنوان ابزار اطلاع رسانی و فرهنگ ساز و هدایت گر جریان فکری جامعه و ارتقاء سطح اعتماد عمومی از طریق ارائه اخبار دقیق، بر اخلاق مداری فضای رسانه‌ای تاکید می‌نماید».

شرکت پتروشیمی امیرکبیر و طرح اُلفین ششم 

در اردیبهشت ماه ۱۳۷۷، شرکت ملی صنایع پتروشیمی اقدام به تاسیس شرکت پتروشیمی امیرکبیر به عنوان یک شرکت سهامی عام کرد تا این شرکت، مسئولیت اجرای طرح اُلفین ششم که از طرح‌های مصوب برنامه پنج ساله دوم شرکت ملی صنایع پتروشیمی محسوب می‌شد را بر عهده بگیرد. به صورت کلی، ترکیبات موجود در نفت خام به چهار دسته پارافین‌ها، الفین‌ها، نفتا و آروماتیک‌ها تقسیم می‌شود. الفین‌ها به دلیل واکنش‌پذیر بودن ترکیباتشان محصولات متنوعی را شامل می‌شوند و تقاضا برای آن‌ها در سطح جهان رو به افزایش است.

مالکان عمده این شرکت نیز طبق اعلام سایت رسمی پتروشیمی امیرکبیر، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان بازنشستگی کشوری هستند. به هر حال، اکنون چند روزی می‌شود که مجری طرح اُلفین ششم کشور، درگیر حاشیه‌هایی شده است. 

۴۲۴ میلیون تومان حقوق برای این سه نفر/ نجومی بگیران دولت روحانی همچنان مشغول کارند؟ / از سامانه ثبت حقوق و مزایا چه خبر؟

 

بعد از این ماجراها و با انتشار حقوق های نجومی، یکی از کانال های نزدیک به دولت خبر داد که آقای رئیسی، رئیس‌جمهور محترم کشورمان بلافاصله دستور برکناری مدیران شرکت یاد شده را صادر کرده اند.

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان نیز در بخشی از یادداشت خود تحت عنوان «انگور را دانه دانه می‌خورند!» با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر برکناری مدیران شرکت یاد شده، نوشت:

«همه ساله بیش از ۷۰ درصد بودجه کل کشور به شرکت‌های دولتی (از جمله شرکت یاد شده) اختصاص داده می‌شود (سال گذشته ۷۵ درصد‎ بودجه و امسال اگرچه هنوز رقم رسمی اعلام نشده است ولی گفته می‌شود که درصد آن افزایش هم یافته است). بر اساس آمار موجود از ۳۹۸ شرکت دولتی، ۳۲۳ شرکت زیانده هستند و سؤال این است که هفتاد و چند درصد بودجه کشور که از سفره توده‌های مردم برداشته می‌شود، به حلقوم چه کسانی ریخته می‌شود؟! بدیهی است که شرکت‌های کارآمد و مدیران لایق بیرون از این دایره‌اند. همان دیروز، یکی از کانال‌های خبری نزدیک به دولت خبر داد که آقای رئیسی، رئیس‌جمهور محترم کشورمان بلافاصله بعد از انتشار خبر حقوق‌های نجومی مورد اشاره، دستور برکناری مدیران شرکت یاد شده را صادر کرده‌اند. اقدامی درخور تقدیر که از جناب رئیسی غیر از این هم انتظار نرفته و نمی‌رود. ولی این اقدام اگرچه شایسته تحسین است ولی کامل نیست و به دو اقدام بسیار ضروری و حیاتی دیگر نیاز دارد. اول؛ اینکه مدیران حرامخوار برای مجازات به قوه قضائیه معرفی شوند. دوم؛ در حالی که بیش از سه ماه از شروع به کار دولت انقلابی و مردمی جناب رئیسی می‌گذرد، کار بررسی صلاحیت برخی از مدیرانی که در دولت قبل به بدنه قوه اجرائیه تزریق (بخوانید تحمیل) شده‌اند و از شایستگی لازم برای حضور در مسئولیت‌های حساس برخوردار نیستند، صورت نپذیرفته است.»

پیش بینی ای که جدی گرفته نشد!

هر چند که اقدام رئیس جمهور شایسته تقدیر بوده است اما باید گفت که در دی ماه سال گذشته بود که عادل آذر رئیس سابق دیوان محاسبات طی گفتگویی و با توجه به وضعیت حقوق ها در لایحه بودجه سال 1400 اعلام کرد که اگر مردم در سال آینده حقوق ماهانه 60 میلیون تومانی را دیدند تعجب نکنند!

وی در مورخه 2 دی 99 گفت: با افزایش حقوق کارمندان باید انتظار حقوق ماهیانه 60 میلیونی هم داشت. عادل آذر با اشاره به افزایش 25 درصدی حقوق در بودجه 1400 گفت با توجه به ملحقات و دریافتی های برخی مدیران گفت سال آینده باید انتظار حقوق 60 میلیونی هم داشت و دولت در این باره دست و دلبازی کرده است. این حقوق 60 میلیون تومانی ماهانه برای مدیران گویا قانونی است اما غیرقابل هضم است!

بنابراین به نظر می رسد که گویا پرداخت برخی از حقوق های نجومی نه تنها غیرقانونی نیست بلکه گویا بر اساس بودجه سال جاری قانونی نیز می باشد.

سامانه حقوق و دستمزد به کجا رسید؟

گفتنی است پس از رونمایی از حقوق های نجومی در سال 1395، پیشنهادهایی در راستای مقابله و عدم تکرار  این موضوع ارائه شد. یکی از این پیشنهادات راه اندازی سامانه ای جهت ثبت حقوق و دستمزدهای مدیران بود که عموم مردم به آن دسترسی داشته باشند.

پیشنهاد راه اندازی سامانه حقوق و دستمزد جهت اجرایی شدن در متن قانون برنامه ششم توسعه گنجانده شد. در ماده 29  قانون برنامه ششم توسعه ذکر شد: "دولت مکلف است طی سال اول اجرای قانون برنامه نسبت به راه‌ اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام کند".

از این رو سازمان اداری و استخدامی مسئول طراحی و ساماندهی سامانه حقوق و مزایا شد. همچنین همان گونه که از متن قانون برنامه ششم توسعه نیز مشخص است این سامانه باید در سال اول اجرای قانون برنامه ششم توسعه یعنی تا پایان سال 1396 راه اندازی می شد اما این امر محقق نشد و راه اندازی آن به سال 1397 موکول شد. در مورخه 2 اردیبهشت ماه 1397 آئین نامه اجرای این قانون تدوین و در 10 اردیبهشت ماه 1397 در هیات دولت مورد بررسی قرار گرفت. در این آئین نامه اجرایی تصمیم گرفته شد که از ابتدای مهر ماه سال 1397 اطلاعات حقوق مدیران روی این سامانه قرار بگیرد.

با نزدیک شدن به مهرماه 1397، جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی در گفتگوی ویژه خبری مورخه 4 شهریور 1397 حضور پیدا کرد و در مورد زمان راه اندازی این سامانه گفت: طبق برنامه ‌ریزی های انجام شده در مورد دستگاه های دولتی بارگذاری این سامانه تا پایان تابستان انجام می شود، ولی در مورد دستگاه های خارج از دولت اطلاعات هنوز در سامانه بارگذاری نشده است.

به هر حال هر آنچه بود راه اندازی این سامانه به سال 1397 هم نرسید. زمان گذشت و در جریان بررسی لایحه بودجه سال 1398 ماده ای به تصویب رسید که باید سامانه ثبت حقوق و مزایا به وزارت امور اقتصادی و دارایی منتقل می شد.

گرچه می بایست بنا بر تکلیف قانونی مسئولیت سامانه ثبت حقوق و مزایا برعهده وزارت امور اقتصاد و دارایی قرار می گرفت اما اظهارات جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی در خرداد ماه سال 1398 نشان می داد که این وزارتخانه بعد از گذشت سه ماه از سال اقدامی برای تحویل این سامانه انجام نداده است.

در مورخه 27 مرداد ماه 1398 جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: بر اساس دستور رییس ‌جمهور درخصوص انتشار حقوق ها، دریافتی مدیران تا شهریورماه منتشر خواهد شد و همچنین صندوق های زیرمجموعه دولت نیز باید اطلاعات حقوق را در سامانه وارد کنند.

شکایت مجلس از دولت روحانی به ‌خاطر اهمال در اجرای شفافیت حقوق و درآمد مسؤولان

سال گذشته (آذرماه 99) تعدادی از نمایندگان مجلس یازدهم در قالب ماده 234 آیین‌نامه داخلی مجلس از دولت به خاطر استنکاف از راه‌اندازی سامانه حقوق و مزایا شکایت کردند.

در متن طرح شکایت نمایندگان از دولت آمده بود: «موارد اعلامی استنکاف از اجرای قانون؛ استنکاف دولت از راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا، احتراماً به استحضار می‌رساند که دولت مکلف بوده مطابق ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه در سال اول اجرای قانون برنامه یعنی پایان سال 96، نسبت به راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام کند و امکان تجمیع کلیه پرداخت‌ها به مقامات، روسا، مدیران کلیه دستگاه‌های اجرایی شامل قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران را فراهم نماید، به ‌نحوی ‌که میزان ناخالص پرداختی به هر یک از افراد فوق مشخص و امکان دسترسی برای نهادهای نظارتی و عموم مردم فراهم شود که متأسفانه دولت از این حکم قانونی استنکاف کرده است. لذا امضاکنندگان اعمال ماده 234 را درباره رئیس‌جمهور به علت استنکاف از اجرای قانون خواستارند.»

به هر صورت هر آنچه بود دولت تدبیر و امید کنار رفت و به صورت واضح مشخص نشد که کار راه اندازی این سامانه به کجا رسید؟ اذهان عمومی پاسخ مشخصی در این زمینه دریافت نکردند و هنوز هم این ابهام وجود دارد که این سامانه راه اندازی شد یا خیر؟ چگونه کار می کند؟ آیا همه مردم می توانند به این حقوق ها دسترسی پیدا کنند یا خیر؟ به هر حال بد نیست حالا که دوباره موضوع حقوق های نجومی مطرح شده است مسئولین توضیحات روشن تری در این زمینه ارائه دهند.

دولت جدید که یکی از شعارهایش شفافیت و مقابله با فساد بود، بهتر است هر چه زودتر تکلیف این سامانه حقوق و دستمزد را مشخص کند و در گزارشی شفاف به مردم اعلام کند که کار راه اندازی این سامانه به کجا رسیده است و چه کسانی می توانند به آن دسترسی پیدا کنند؟

یادآوری این نکته در انتها ضروری است که رونمایی این گونه حقوق های نجومی اعتماد عمومی را خدشه دار می کند. به خصوص در شرایطی که حداقل حقوق و دستمزد کارگران در سال جاری آن هم با این تورم سنگین معادل دو میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۹۳ تومان می باشد و استخوان های مردم زیر بار گرانی با این حقوق های کم در حال خرد شدن است.

 

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۹
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۳۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
مثل همیشه ماست مالی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
سیاه نمایی نکن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
من خودم یک کارمند معمولی هستم و نمازجماعت ظهر و عصر اداره رو برپا میکنم با یک حقوق ناچیز ماهیانه 20 میلیون تومان و هر شش ماه مساعده 70 میلیون تومانی واقعا نباید اجازه بدهیم نجومی بگیرها نفس بکشند
ناشناس
| Canada |
۱۷:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
بترسید از روزی که صبر مردم تمام بشود
ناشناس
| Canada |
۱۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
چرا مدعی العموم به موضوع حقوقهای نجومی وارد ننیشود واین مبالغ را از حلقوم چپاولگران بیت المال بیرون نمیکشد؟ پرونده املاک نجومی به کجاکشید ؟!!!
ناشناس
| Canada |
۲۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
شمارابخدا به ایتمهای فیش حقوقی اینها توجه کنید بخصوص حقوق ومزایای غیرمستقیم؛
کارانه
کارت هدیه
ملت کارت
اعیاد ومناسلتها
پاداش
فقط کارانه اش معادل یکسال حقوق من فوق لیسانس بازنشسته با ۳۰ سال کارهست
خدایا به خودت واگذارمیکنم از دست ما که کاری ساخته نیست
ناشناس
| Canada |
۲۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
ترکیه در ده سال گذشته شش برابر ارزش پولش سقوط کرده و ایران سی برابر. ولی این همه داستان نیست. ترکیه در ده سال گذشته با وجود سقوط ارزش پولش توانسته اقتصادش را دو برابر و درامد سرانه مردمش را 90 درصد افزایش دهد ولی ما متاسفانه رشد منفی داشتیم و الان در 1400 اقتصاد ایران کوچکتر از اقتصادش در 1390 هست و درامد سرانه مردم ایران الان به 1380 رسیده یعنی بیست سال را از دست دادیم. ولی چین در همین بیست سال درامد سرانه مردمش را تا 15 برابر کرده. اینها مهم هست که معلوم بشود چه کردیم و چه مدیریتی داشتیم که به اینجا رسیدیم. ترکیه اگر سقوط ارزش پول دارد ولی رشد اقتصادی داشته ولی ما هم سقوط ارزش پول داشتیم و هم به معنی واقعی کلمه سقوط در حجم اقتصاد و درامد سرانه. همین است که ویژه خواران و داماد سالاران برای خود و فامیل حقوقهای دویست میلیونی می گیرند. در خارج از کشور به دلیل شغلم با این دانشجویان جدید ایران و خانواده های انها اشنا هستم. الان نحوه زندگی اغلب انها ماهی بیست هزار دلار خرج دارد که یک زندگی متوسط در خارج از کشور هست . ولی همیشه این سوال برایم بوده که چگونه خانواده های انها می توانند این هزینه ها را بدهند. بعد از این جریان فیشهای حقوقی نجومی جواب سوال خود را متوجه شدم. همین هست که 75 درصد مردم ایران رفتند زیر خط فقر و 35 درصد انها رفتند زیر خط فقر مطلق و ما باز متوجه نیستیم و می گیم ترکیه فلان یا امریکا و اروپا بهمان. به خود بیاییم. ترکیه فقیر شود یا میلیاردر شود فرقی برای ما ندارد. ما باید به وضع ملت و اقتصاد و معیشت خود برسیم.
ناشناس
| Canada |
۲۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
وقتی میگوییم باید به خود بیاییم دلیل دارد. در اخبار امده بود که ایران سالی باید 35 میلیون تن! گندم و نهاده های دامی و روغن و کالاهای اساسی وارد کند. ترکیه همین میزان صادرات این فراورده ها را دارد. ترکیه حتی یک بشکه نفت و گاز درست و حسابی ندارد و همه مصرف انرژی خود را مانند ژاپن و کره جنوبی و تایوان باید وارد کند. ولی ما در بیست سال گذشته نه تنها نیاز به واردات انرژی نداشتیم بلکه سه برابر مصرف نفت و گاز ترکیه صادرات داشتیم. چه کردیم که به اینجا رسیدیم و حالا حجم اقتصاد ترکیه سه برابر ایران است؟ خدمت شما به عنوان کسی که هم در ایران در سازمان های مربوط به توسعه کار کردم وهم سالهاست که در اروپا و امریکای شمالی مشغولم می گویم. در سرتاسر اروپا و به میزان بسیار کمتر در امریکا و کانادا شما با جمعیت بزرگی از ترکهای مهاجر ترکیه برخورد می کنید. ولی تقریبا همه انها به عنوان نیروی کار به اروپا و امریکا و از روستاها یا طبقات بیکار و فقیر ترکیه بودند و نه تنها از ترکیه چیزی نکندند بلکه برای ترکیه و میهنشان درامد ایجاد کردند ولی ما در ایران با همین بازی با کلمات و داماد سالاریها و ظاهر سالاریها و کسانی که همش از غرب بد می گویند و فرزندان و خودشان همش در گرانترین شهرها . دانشگاههای امریکاو اروپا مشغول کار و زندگی و درس خواندن و سرمایه گذاری هستند وثروت عظیم ملت 80 میلیونی ایران را با سیاست به ظاهر به نفت مردم فقیر یعنی تثبیت و ارزان کردن دلار نفتی به خارج پمپاژ کردند. اغلب کاری نمی کنند و اغلب انها بهترین ماشینها و خانه ها در گرانترین محلها را دارند. این فاجعه و بلایی بود که ما سر ملت خود اوردیم. الان هم حاضر به پذیرش نیستیم و می گوییم از ما بهتر مدیر نبوده. اگر این را نگوییم چه بگوییم!
ناشناس
| Canada |
۲۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
چرا اینقدر شلوغش میکنید ؟ این بنده خداها به دلار حقوق میگیرند خوب حق هم دارند چون تمام هزینه های زندگی درایران وقیمت کالاها ومسکن وخودرو هم برمبنای دلار محاسبه میشود حالا اگر بااین شراط تورمی کارگران و کارمندان و معلمین وبازنشستگان و در یک کلام قشر عادیو نه ژن های خوب حقوقشان رابه ریال میگیرند دیگه مشکل خودشان هست و بقول خانم بازیگر از بی دست وپایی شان هست !!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
وقتی که مردم سالهاست عکس العملی جدی و سخت

در مقابل هزاران دزدی و اختلاس و کلاهبرداری مسولان

نداشته اند

معلوم است که بر تعداد و میزان دزدی ها و مفتخوری ها
اصافه میگردد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
اصلا هم زیاد نیست . سه نفری روی هم هنوز به اندازه یک پزشک متخصص توی این مملکت پول نمی گیرند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
باشه تو خوبی
ناشناس
| Canada |
۱۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
کنکور پزشکی قبول نشدی ؟!!!
دانیال
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
فکر میکردیم مشکلات اقتصادی بخاطره وادادگیو اختلاسو حقوقای نجومیه و با کار انقلابی حداقل نصف اقتصاد درست میشه اما نشد چون در این افکار زیاده روی کردیم البته هم اختلاس بود هم وادادگیو حقوقای نجومی اما اصل مطلب تحریم بوده و هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
هنوز فرق یک فرد مفید مانند پزشک متخصص را با یک کارمند که شاید بود و نبودش فرقی به حال آن اداره نداشته باشد را متوجه نیستی لطفا نظر نده
naser
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
پاسخ ها به این کامنت بسیار نا امید کننده است. پاسخ دهندگان از دو حالت خارج نیستند یاپزشک هستند یا مغرض! آیا صرف انجام کار مفید مجوز درآمد چند صد میلیونی را به کسی می دهد!؟ آیا جان مردم را باید به در آمدهای میلیاردی پزشکان متصل کرد!؟ هر کاری ارزش و اعتبار خودش را دارد. جدای از سیستم غلط و سوء استفاده های بعضی از کارمندان در بعضی از ادارات، این چنین تاختن به کل کارمندان بی انصافی و دور از انسانیت است. ناشناس 12:56 واقعا بود و نبود خود شما با این کامنت های الکی چقدر مهم است!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
همینی که هست هر کی ناراحته جمع کنه بره والسلام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
کجا بریم؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
برو کانادا
خاوری هم از دستمزد کمش ناراحت بود رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
چه حقوقایی به جیب میزنند اینا
هلو برو تو گلو
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
مگه از جیب تو زدیم؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
برای همینه مردم به نان شب محتاج و طبق اعلام حکومت 45 درصد زیر خط فقر هستند . زباله گردی شغل شده و شهر داری ایها از آنان حق عضویت و قرار داد میگیرند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
دقیقا از جیب مردم است.فکر کردی ارث پدرت هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
یعنی این سه نفر در این چهار ماه دولت رییسی یک میلیارد و ششصد و نود و شش میلیون تومان حقوق گرفتند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
در این چند سال ببین چند گرفتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
عجیب کشوری داریم.
چپاول و غارت مستند بیت المال=فیش حقوقی نجومی
هیچ اراده ای هم برای برخورد وجود ندارد.
مردم هم می دانند.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
همینه که هرکی میتونه داره میره و عطای ماندن را به لقایش میبخشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
حقوقهای نجومی بیشتر دربرخی از پزشکان متخصص و برخی محضرداران و مدیران سازمانها و نهادهای کشور دیده میشه که اونا هم چون اکثرا فرزندان مسوولین و وابستگان مدیران هستند تا حالا حقوقاشون اصلاح نشده و نقص قوانین باعث دریافت بالای مشاغل خاص شده
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
وکلا ، مخصوصا وکلای دادگستری رو فراموش نکن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
البته پزشکان حقشان است زیرا به درد مردم می رسند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
هیچ پزشکی حقوق نجومی ندارد.بلکه دستمزد کار شبانه روزی و ویزیت بیمارانش را در بخش خصوصی یا دولتی میگیرد. ولی اینها با یک شیفت کار در روز از خزانه برمیدارند بدون دلیل وبدون انجام ذره ای کار مفید .اگر مفید بودن الان وضع کشور این نبود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
وکیل حق وکالت میگیرد نه از بودجه قوه قضاییه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
من یه کارمند با سی سال اسبقه کار با چهارتا دانشجو وهفت سر عائله میگیرم هشت میلیون در شرکت پتروشیمی کار میکنم اونوقت هم پست من در همین شرکت که یه بچه داره میگیره سی و پنج میلیون تومن
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۷:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
یعنی شما انتظار دارید مدیر مالی شرکت پتروشیمی به اندازه شما حقوق بگیره؟ با چه منطقی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
ببین عزیز
هرکسی داره هرچی از دستش میاد می برد.
اگرنمی برد از خوبی خودشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
در پاسخ به 17:03 همچین میگید مدیر مالی که انگار شق القمر کرده. یک شرکت ملیاتی داره کار می کنه مدیر مالی اون مثل تمام مدیر مالی ادارجات دیگه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
مدیر مال پتروشیمی با مدیر مالی بهداشت درمان چه کار شاقی انچام میدهد فقط رقم هایش بزرگتر و حسابهایش بی حسابتر است.
ناشناس
|
Canada
|
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
بخدا ظلمه اینهمه تفاوت وبی عدالتی
چرا باید من با مدرک فوق لیسانس بعدازسی سال کار شرافتمندانه وبدون دزددی واختلاس حقوق بازنشستگیم زیر خط فقر باشه و حضرات حقوقهای انچنانی بگیرند و خانه هاوویلاهای انچنانی داشته باشند ؟!
چراهیچکس جلوی این بی عدالتی ها را نمیگیره؟٫
درد فقر ونداری یکطرف دیدن اینهمه تبعیض واجحاف طرف دیگه
افرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
اونوقت وقتی میگن طرح یکسان سازی بازنشستگان تامین اجتماعی هم اجرا شود همه نمایندگان و مدیران تامین اجتماعی یک طوری موضع می گیرند انگار وا السلاما شده
مهدی ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
باسلام و احترام. بنده فرهنگی هستم با فوق لیسانس دارم 4300میگیرم نتونستم خونه تمدید کنم صاحب خونه گفت 30تومن رهن 3میلیون اجاره. خونه بردم شهرستان هر هفته حدود 800کیلومتر میام و بر میگردم اخه این انصافه حقوق معلم انقدر پایین باشه. من نمیگم حقوق من رو زیاد کنید تو این شرایط لطف کنید حقوق بقیه رو مثل حقوق ما بدید.......
پاسخ ها
فرهنگی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
من هم فرهنگی هستم و شرایطم متاسفانه همینه. هر هفته 500 کیلومتر میرم و بر میگردم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
چه تلخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
والله معلم ریاضی فرزندم کلی کلاس داره، بهترین منزل وماشین را داره، که البته نوش جانش چون باسواد و پرتلاش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
اینها هنوز تو منابع انسانی گیر کردن و نمی دونن که الان پرسنل شرکت ها به عنوان سرمایه شرکت محسوب شده و واحدی به نام مدیریت سرمایه انسانی داریم.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
آیا این حقوق ها برگردانده می شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
حتما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
من که هضم نمیکنم اینایی که تو این خبر گفتن یعنی چه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
سرکه یا آبغوره بخور به هضم کمک میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
متاسفانه بسیاری از شرکتهای سهامی عام یا شرکتهای سهامی خاص که سهامدار عمده آنها شرکتهای دولتی یا بورسی هستند، به اسم خصوصی شدن، به محلی برای حقوقهای نجومی و سایر تخلفات سنگین مالی تبدیل شده اند که سهامداران خرد هزینه این بریز و بپاشها و سوء استفاده ها را بدون داشتن هیچ گونه اختیاری در کنترل و مدیریت آن میپردازند.
پاسخ ها
حجه الاسلام یاراحمدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
بورس قمار است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
۵ سال قبل در یه دانشگاه در جنوب ایران تحصیل میکردم حقوق من ۲ میلیون حقوق استاد ۵ میلیون یادم میاد استاده میگفت حاضرم ۵ میلیون به دولت بدم بذاره برم در گمرک کار کنم! بعدا همینا حقوق خودشون رو به سی چهل میلیون رساندند اون حالا اختلاف حقوق ما شده ۳۵ میلیون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
باسلام
من در یکی از دانشگاه های کشور مشغول به کار هستم ، هیات علمی های هستند که حقوق هشتاد میلیونی دریافت می کنند و بسیار داریم که با اجرای طرح تمام وقت ویزچژه حقوق های آنها به پنجاه میلیون به بالا رسیده است آنهم با تدریس یک روزه در هر هفته.....
آیا این انصاف است تفاوت حقوق هیات علمی باکارکنان دانشگاه شش هفت برابر است. و بیچاره تر از همه کارکنان خدمات که دریافتی های بسیار پایین دارند. ما همه در یک کشور با مشکلات یکسان زندگی می کنیم این همه تفاوت برای چیست، این چه عدالتی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
خوب اینها در سه ماه گذشته دولت انقلابی هم این حقوقها را گرفته آند پس چرا مانع نشدند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
نبايد این شغل های نون و آبدارو رسانه ای کرد! از این به بعد دامادا و باجناق ها هم حقوق اینجوری میخوان!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
این خقوق‌ها ربطی به دولت روحانی ندارد متاسفانه تا زمانی که من به یاد می‌آورم وجود داشته و همیشه بحث همسان‌سازی مطرح می‌شده است اما هیج کس جرئت اجرای آن را نداشته است.
حقوق معلمین واقعا شرم‌آور است. درآمد برخی پزشکان و و کلا به نوعی مربوط به انحصار چذب دانشجو و مساله آزمون وکلاست.
خیلی نهادها با وجودی که حقوق بالایی ندارند، بیش از حقوق مزایای جنبی دارند.

چهار سال دیگر باید ببینیم که ادعاهای آقای رییسی چقدر درست بوده است البته گمان نمی‌کنم اتفاق خاصی بیفتد به حکم آن که سالی که نکوست ..
با این اقدامات نمایشی حاصلی به دست نمی‌آید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
یه عده مثل اینا اینجوری حقوق میگیرن بعد همه فکر میکنن توو شرکت نفت بقیه هم حقوقشون اینجوریه. با ۱۶ سال سابقه توو عسلویه الان ۱۱ تومن میگیرم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
حقوق یک نفر برابر حقوق سه سال منه
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
اگر تعداد نجومی بگیران را در نظر بگیرید اینها به گرد پای پزشکان متخصص هم نمی رسند.
ناشناس
|
-
|
۱۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
مدیر مالی یک شرکت تولیدی بزرگ در یک کشور صنعتی سی چهل برابر بیشتر از وزیر صنعت یا رئیس جمهور در همان کشور حقوق میگیرد... بعضی تخصصها در همه جای دنیا مهم و ارزشمند و بی رقیب است... یک جراح متخصص باید درآمدش بالا باشد یک ستاره سینما یا یک ستاره فوتبال هم حتماً درآمدش بالاست... شما در این خبر نوشته اید که دریافتی اقای مدیرمالی پتروشیمی 215 میلیون تومن در ماه بوده در حالی که حقوق مستمر وی حدود سی میلیون تومن است و بقیه اش کارانه و هدیه غیرمستمر است در حالی که اگر میخواهیم صنایعمان رشد کنند و ثروتمند شویم باید حقوق مستمر و ثابت یک مدیر مالی توانمند حداقل معادل همترازش در یک کشور صنعتی یعنی حداقل ششصد میلیون تومن در هر ماه باشه نه سی میلیون تومن...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
ما این رشد که به قیمتی غارت وچپاول است نخواستیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
در یک شرکت تمام خصوصی درست است نه در یک شرکت دولتی یا نیمه دولتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
لابد بابات مدیر مالی بوده؟مدیر مالی یک شرکت تولیدی در یک کشور صنعتی هم حد اکثر سی هزار دلار هست و اون نفر بر اساس سواد و دانش و کارایی انتخاب شدن نه مثل این مدیران که برای خاموش کردن کامپیوتر هم سیم برق را می کشند ولی حقوق نجومی می گیرند چون هم نورچشمی و وابسطه به فلان قدرت هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
اگر توانمند باشد و بتواند تغییرات مهمی ایجاد کند. ایشان آیا این توانایی را داشت؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
تا مهندسها و متخصصهای اون شرکت نیاند کار کنند ایده بدهند و شرکت تولید و درامد نداشته باشه مدیر مالی شرکت می خواد چه گردش مالی را مدیریت کنه و حقوق انچنانی بگیره؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
با سلام
هروقت همه‌ی سیستم کشور ما مانند بقیه کشورهای صنعتی پیشرفته شد آن موقع باید حقوق این مدیران به آن سمت و سو برود. چه صنعتی، مدام پیشرفت؟! هروقت توانستیم در صنعت مانند صنعت تولید خودرو چون صنهعت خودروی آلمان شویم آن وقت باشه حقوق مدیرانش آنچنانی شود نه با تولید پراید ادعای صنعت کنیم.....
پیشرفت نه کلاه بر سر مردم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
چه چیزی ثابت میکنه توانمندخ

قطعا تو هم یا داری میخوری یا امیدواری در اینده بخوری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
اولا سیستم دولتیه ن جراح ن باریگر که از بخش خصوصی پول در میارن
ثانیا اینها هیچ توانمندی خاصی ندارن وصع مملکت گویای این مسیله هست
پیلا پیلا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
این مدیر مالی توانمند چرا برای خودش کار نمیکند؟ مشکل مملکت ما بیش از تحریم فساد سازمان یافته این چنینی است! این مملکت چقدر ثروتمند است و چقدر در حال چپاول است که مردم اینگونه شده اند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
اینهمه ظلم و بی عدالتی
هرگز ندیده ملتی!!!
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
همچین تیتر زدی روئسای دولت روحانی که انگار اون شخصا حقوقاشون رو تعیین کرده! ضمن اینکه الان هر کسی دیگه هم بیاد همینقدر میگیره!! ضمن اینکه چه بسیارند مدیرانی که الان هم هستند یا جدید اومدن و دارن حقوق های کلان میگیرن!!
Sam farasati
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
حقوق اونابااین تورم درست داده میشه
بقیه هم بایدهمینقدرحقوق بگیرندکه نمیگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
تو این پتروشیمی ها چه خبره؟! چرا نظارت نیست!!!
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
عیب نداره،این بره یکی دیگه میاد سرجاش حوصله کن
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
اول از همه باید حقوق بازنشستگی شخصی زیر ذره بین بره که گفته میشه بالاترین حقوق بازنشستگی تاریخ را داره میگیره !!!
مگر شماها چه کار مثبتی کردید در این مدت ۸ ساله که حالا باید توقع دریافت چنین مبالغ کلانی را داشته باشید ؟
عمارلو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
اونوقت من فرهنگی متاهل با یه فرزند 3900 حقوق میگیرم........ واقعا جای تاسف داره.......
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
زیاد میگیری
یه نگا بخودت بنداز اول چی کار میکنی مگه؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
نجومی بگیران دولت روحانی؟ جند ماه است دولت روخانی وجود خارجی ندارد. به پای همسایه نیندازید
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
بترسید از روزی که صبر وتحمل این مردم مظلوم تمام بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
شما ببین اینهارو زمان روحانی افراد رد اول مملکت اینارو میدونستن ولی چیزی نمیگفتن
زینال بندری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
من یه فرهنگی هستم هفتهپیش ازشدت فقر و نداری خودکشی کردم و بدیدار معبود شتافتم
شادی روحم فاتحه مع صلوات
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
خدایت بیامرزد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
مدیرانی که بتوانند در آمد شرکت موثر باشند .کاری که دیگران از انجام آن عاجزند حق دارند .اما نه در بخش دولتی برن از بخش خصوصی کار بگیرند .در بخش دولتی باید سقف حداکثری رعایت شود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
فقط حرف.....اگه بخان با فساد مبارزه کنند دیگه مدیری نمیمونه....
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
من کهنه سرباز این وطن با پنج سال سابقه جبهه تنها پسر ۲۸ ساله ام بدلیل بیکاری ازدواج نکرده وحرفی برای گفتن ندارم ان شالله خدا عنایتی بفرماید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
در این کشور هر چه بی سوادتر باشی جایگاهت بالاتر هست در تمام سازمانها و ادارات بی سوادترین آدمها مدیران و معاونین هستند و کارشناسی که صد برابر آنها سواد دارد ده درصد آانها هم حقوق و مزایا ندارد
ک. یوسفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
خرج که ازکیسه دولت بود، حقوق نجومی برداشتن اسان بود...
ماهم کارمندیم و بامدرک فوق لیسانس حدویک دوازدهم رییس حراست این پتروشیمی حقوقمونه یعنی حقوق یکسال ما برابر حقوق یک ماه رییس حراست پ امیرکبیره... ـواقعا عدالت وپاکی موج میزنه بین مسوولین ومدیران
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
یا خود خدا.من یه کارگر هستم که بعد از 16سال سابقه دریافتی ام 4میلیون و200هزارتومن است.چه اتفاقی توی این مملکت داره میافته؟مثلا ادعای مسلمانی هم میکنیم.لابد چند سال دیگه کل بودجه مملکت رو باید فقط حقوق بظاهر قانونی اینهابدن.اخه تا کی باید این چیز ها رو بشنویم؟!؟!حقوق نجومی....انتسابات فامیلی.... آقا زاده ها.......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
کهنه سرباز وطن وهمرزم من اتفاقا ما خیلی حرف برای گفتن داریم .ما حرف نزدیم و مدعی نبودیم که کار به اینجا کشیده شد ما شاهد پر پر شدن همرزمانمان بودیم اگر فریاد نزنیم به نسل‌های بعدی خیانت کرده ایم اصلا قرار نبود اینگونه بشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
همه با هم دارند حقوق های آن‌چنانی می‌گیرند که صدا شون درنمی‌آید این فیش‌ها هم معلوم نیست توسط کدام شیر پاک خورده تو فضای مجازی منتشر شده که در آینده نزدیک با طرح صیانت دیگه منتشر نمیشه تا مدیران احساس نا امنی نکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
اگر این صحبت ها راست هست همین امشب این حقوقها قطع تا کسری بودجه دولت تامین بشود و نمایند گان مجلس باید حقوق خود را شفاف کنند با حق دفتر ایاب ذهاب همه مزایا بیان کنند که فکر نکنم دیگر قاضی ها چون قوه قضاییه این همه جوان در حوزه ها ادمهای سالم انها را مشغول کار با اند حقوق انجام می دهند قضاوت را و قاضی که چند ده میلیون می گیرد کم شود حقوق ان یا نمی خواهد برود جای دیگر مشغول بشوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
دیگر امیدی برای ما ایرانی‌ها از دست اینها وجود ندارد .هیچ کس هم به داد ما نمی‌رسد .خدایا فاسدان را نابود بگردان .
سرگشته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
خانه از پای بست ویران است خواجه در فکر نقش ایوان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
قابل توجه کاربرانی که میگن معلما حقوق مفت میگیرن و تو خانه خوابیدن . یک ماه درس بده ۵تومان دریافت کن . اما این مدیران چندتا فقط امضا کن بعدش ۲۱۵ تومان نوش جان کن . تو یک ماه برابر ۴سال حقوق معلم
محمد
|
France
|
۱۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
حداقل با این ارقام نجومی کار مثبتی برای کشور ومردم کرده باشند ولی حاشا این کشور برای عدهای شده محل چپاول ودر آخر از ناکجا آباد سر در میاورند وتازه معلوم میشود میلیاردها میلیارد نیز با خود به سرزمینهای کفر بردهاند وکشور را خراب وآنجا را آباد میکنند چون کسی جلودارشان نیست
رجب صفروف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
استغفرالله هردولت و حکومتی بیاد سرکار همین آش و همین کاسه هست دولت روحانی هم مثل ادی نژاد و رفسنجانی تایید شدن .مگه همین دولت روحانی نبود که با دوقوای دیگه گرونی بنزین واون قیامتها رو بپاکرد؟پس فکر دولت فخیمه نباشید در روی همون پاشنه میگرده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
یک کارگر یا یک کارمند ساده بعد سی روز زحمت وشیفت وشب نخوابی وبا حقوق اداره کار با همه سختی واضافه کاری کاری پنج تومان حقوق میگیرن که انسان پاک دامن وشیر حلال خورده هستند ،ولی یکی با یه مدرک تحصیلی وبدون تجربه که درروز سه ساعت کار دفتری هم انجام نمیدن ،باید حقوق ۱۰۰ نفر کار ،حق وحقوق ۱۰۰ تا خانواده را ناحق به حساب خودشون می‌ریزند این افراد به مردم وکشور خیانت کرد
دلسوز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم اینهائیکه در سطح مدیران هستند مراحل گزینش را طی و با توجه به اینکه مورد تائید نظام هستند پست مدیریتی را گرفته اند و متاسفانه چنین مسائلی نه تنها وجهه فرد مزبور بلکه نظام را نیز که نظاره گر این بی عدالتی ها است خدشه دار می کند مسئله جالبی که در یکی از این فیشها است و نجومی بگیر مسئول حراست هستند هرچه بگندد نمکش می زنند وای بروزی که بگندد نمک این موضوع را ملت به کجای دلش بگذارد این طور برداشت می شود خیلی از انهائئکه چنین پستها را برمسندش می نشینند ظرفیتش را نداشته و یا شایسته ان نیستند قران کریم چه زیبا می فرماید ان الانسان لیطغی ان راه استغنی که این افراد مصداق این ایه هستند .
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
چرا مرز بندی می کنید به نام دولت روحانی ؟ روحانی و این یکی و آن یکی نداره همه بهره مند می شن کشور آب نداره به درک برق نداره به درک سوخت نداره به درک محیط زیست نابود شده به درک نخبه ها مهاجرت می کنند به درک اقتصاد نابود شده به درک
مستاصل
|
United States
|
۱۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
فقط باید بخدا پناه برد فقط او میتواند حق پابرهنه هارا بگیرد
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
خوب حالا این فیش حقوق نجومی هم نشان مردم دادید بعدش چطور می‌خواهد بشود هیچی این چه نفعی به حال مردم دارد هیچی فکر اساسی باید برداشت........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
هنوز نتونستن جلوی حقوق های نجومی رو بگیرن و خیلی ها هنوز حقوقشون نجومیه
دارن این مملکت و غارت میکنن
بعد مجلس افتاده به جون حیوونای زبون بسته بی گناه،واسه ما طرح صیانت درست کردن
...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
با سلام .انشاله در دولت سیزدهم برای همیشه بعد از 20 سال سیاست تامین مالی از طریق کاهش ارزش پول ملی بکنار گذاشته شود و دولت تلاش کند که منایع مالی خویش را از طریق مالیات و صادرات تامین نماید تا تفکر ورادات برای همیشه از ذهن نمایندگان و مدیران اجرایی از بین برود و واحدهای تولیدی در تلاش برای ارتقا کیفیت باشند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
کشورهای پیشرفته همه حقوقها وپولهایی که به حسابشون میادوپیگیری میکنن توکشور ایران همچین کاری نمیکنن به خاطر همین حق خیلی ها خورده میشه وبا خیال راحت دزدی میکنن
حبیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
با سلام و وقت بخیر من فارغ التحصیل مقطع دکتری یکی از دانشگاههای ممتاز از خارج کشور هستم و در یکی از دانشگاههای کشور بعنوان کارمند کار میکنم و هر روز صدها بار به خودم لعنت میگم که با حقوق ۵ میلیونی که دستم میاد شرمنده خانواده ام هستم امروز یکی از دوستان بنده که در پتروشیمی با مدرک کارشناسی کار می کند دریافتی خودش را که ۱۷ میلیون تومان بود گفت و از گرانی شکایت می کرد قلبم گرفت که ما با نزدیک یک چهارم حقوق ایشان چطوری زندگی می کنیم آقایان لطفا به فکر برابر سازی حقوق ها باشید ما هم در منابع کشور حقی داریم لا اقل درست تقسیم کنید و عدالت را رعایت کنید خدا از شما راضی نخواهد بود اگر بنده ای بخاطر این تبعیض و ضعف مدیریت دچار لغزش و انحراف مالی بشود. یا حق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
بعد کارگران 3تومن به زور منت واز الان تا یک ما بعد عید راجب حقوقشون کلی بحث میشه...گرانی برای همه هست اونا بهترین غذاها و چیزها را می خرند ما مثل سگ زندگی میکنیم اگر اقتصاد خرابه وتحریم هست باید برای همه باشه آقای رئیسی لطفا کاری کن ما به شما رای دادیم عدالت حقوق یکسان برای بخش دولتی وخصوصی وکلا همه ممنون
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
من مثلاً با همگام سازی حقوقم شده ۵ تومن که ۵۰۰ تومنش میره برا بیمه مالیات.دلم‌خوشه کارمندم بخدا کم آوردم بسختی زندگی میکنم اونوقت اینا نمی‌دونن چکار کنن با اینهمه پول.
هالو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
دوباره ف_ق /ا_ب / س_ش/ شروع شد.
شما باشید چی میگید. ما هم همونو بگیم.
همه مردم را حمار فرض کرده اند، خود را عاقل.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
اینا تازه چن نمونه اس. حالا برین حقوق نمایندگان و وزرا و سایر مدیرانو در بیارین
کرمانشاهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
ملت ما بخاطر وجود همین تبعیض‌ها انقلاب کرد تا عدالت برقرار شود انقلاب مستضعفان قرار بود مفید به حالشان باشد نه اینکه ثمره آن را نجومی بگیران و آقازاده‌ها ببرند ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
چه بزن بزنیه چه بخور بخوریه همه اش به هیچ زود باشد که کالبد تیره به خاک سپرده شود و برای خاک همه در یک ترازند کتشکی به روحمان حقوق نجومی می دادیم که اون هم دست هر شخص خودشه این روح هاست که می مانند و همه خوابند و به آن نمی رسند به بیهوده مشغول باطل شدیم کودک که بودم جوانی و پیری را هیچ وقت درک نکردم تا زمانی که به دنیا و مادیات تعلق دارم هیچگاه اهمیت روح را نخواهم دریافت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
فعلا که اقتصاد در دولت فعلی وقبلی نابوده عادته هر دولتی مشکلات را بر دوش دولت قبل میزاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
خدایی مردم باید چیکار کنند چرا از دست درازی به بیت المال کوتاه نمی آیند متاسفانه مسول حراست هم در این باند وجود وارد
صادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
به نظر من این فیش ها برای اینه که مردم رو به جون هم بندازند.من بگم پتروشیمی زیاد می گیره، اون بگه وزارت خارجه زیاد می گیره.بعدی بگه وکیل ها ، بعدی بگه استادهای دانشگاه زیاد می گیرند. اون بگه پزشکا و بعدی بگه جراحان زیاد می گیرند و بعدی بگه قاضی زیاد می گیره و بعد همه با هم دشمن و علیه هم. اما هیچ کس نمی گه که این حقوق چند نفر بوده که باید صحیح و منطقی بررسی بشه که علت این پرداخت چی بوده و اگر یک ریال اضافی داده شده، ازش پس بگیرند. این بار پرسنل پتروشیمی همه با هم سیبل می شن.. یکی می گفت اگه چند تا خرچنگ رو توی یک ظرف بندازی، هیچ وقت نمی تونند بیرون بیان چون هر وقت یکی می ره بالا، بقیه اون رو می کشند پایین.ما چرا همدیگه رو نمی کشیم بالا؟؟؟! چرا باید یه کارگر ۲ میلیون حقوق بگیره؟ چرا باید توی این شرایط اقتصادی، یه کارمند بازنشسته مثلا آموزش پروش این قدر کم حقوق بگیره.؟؟ با این ۲ و ۳ یا ۴ میلیون توی این شرایط اقتصادی چطور میشه یک ماه رو سر کرد.؟؟ یه خورده از جوگیری بیاییم بیرون و با منطق دست اونهایی رو که پایین هستند رو بگیریم و از اون عده معدودی که این طور حقوق می گیرند هم حقمون رو پس بگیریم...امیدوارم که صدای هم رو بشنویم.
باقری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
خدایا تو رو به اسم اعظم خودت به داد ما برس یکی مثل این مدیران بالای ۲۰۰ میلیون حقوق میگیرن ما هم با هزار بدبختی و هزار جور اذیت و نون بری از روسای بالا دستی حقوق بخور و نمیر میگیریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
الان چهل سال است که در تحریم هستیم و مسولان حقوق های نجومی می گیرند و روز به روز بر ثروتشان افزوده می شود و برای مردم نسخه می پیچند که کشور در تحریم است و مقاومت کنید و
مسولان تحریم را نعمت هم می دانند در صورتی که مسولان حتی یک روز هم نمی توانند با حقوق یک کارگر زندگی کنند و دانم دم از مقاومت می زنند و وعده روزهای روشن را به مردم می دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
فعلاً هر اتفاق و هر موردی که تو این کشور بوجود میاد تقصیر روحانی است ولی برادران ارزشی ارجمند حواستان باشد شش ماه از دوره شما طی شد و 42 ماه آینده نیز بسان برق و باد عبور میکند آنروز دیگر انداختن همه گناهها به گردن روحانی دردی از شما دوا نمیکند !
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
باز اگه دکتر بودن و انقدر حقوق میگرفتن میگفتیم نوش جونشون لااقل درد مردم را درمان میکنن...الان رییس حراست پتروشیمی چیکار میکنه و چه دردی از مردم دوا میکنه که ۸۴ میلیون حقوق میگیره؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
نخیرآقاجون اگر دکتر هم بودن باید یه حقوق قابل قبول دریافت میکردن دکتر هم زحمت کشیده درس خونده ولی نه اینکه 10برابر بقیه حقوق بگیره بیخود توقع مردم رو نبرید بالا همین خود شما فردا بری یه ویزیت 150هزارتومنی به دکتر بدی به زمین وزمان ایراد میگیری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
اگه راست دارند میگن حقوق همه مسئولان از بالا تاپایین را اعلام کنندوگرنه سه چهار تا فیش که فایده نداره اون جاهایی که مالیات نمیدهند چراجوابگو نیستند
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
ایاحرفهای این ۳ نفر را هم شنیدید ایا اینها را مدیرعامل خلاف کار که از اینها خواستهای غیر قانونی داشته را هم شنیدید .چرا کسی یا مسیولی به حرف اینها گوش نمیکنن و بعد اعدامشان کنن.این ارقام و اعداد معلومه دروغه .ایا صنعت نفت اینقدر بی درو پیکره که هر کس برای خودش ارقام نجومی بر داره پس روسا مدیران وزیر اینها کجا بودن . مردم را احمق فرض نکنید
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
بدبخت ما معلولان بدون خونه پنج نفر عضو خانواده حقوق سابت ۱۱۰۰هزار ...پول جهزیه دخترمونم سهام عدالت فروختیم بخریم اونم واریز نگردند عجب دولتی داریم سه تا معلوليت شدید دارم پنج نفر و سرپرست خانواده هستم حتی حق پرستاري هم برام واریز نمیکنند
خاله الی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
همسرم من تو شرکت خصوصی با حقوق ماهی ۴میلیون و ۸۰۰مشغوله و کو حقوق از فرودین بهش ندادن با هزار بدبختی روزگار میگذرونیم.. اینه عدالت تو کشورمون
Bz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
این محل پرداخت حقوق نجومی را مشخص کنیدتاملت مظلوم عظیم غیور دلاور شهید پرور و همیشه در صحنه به آنجا مراجعه وثبت نام کنند تا آنها نیز از مزایای وپاداشهای حقوق نجومی برخوردارشوند
منو ببین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
مدرک دکترای تخصصی دارم. ۱۰ سال سابقه. رییس یه اداره در یه شهر متوسط. ۵ سر عائله. به نظرت چقدر میگیرم؟؟
بخدا ۸ تومن.
خیر سرم دکترررررر هستم و ریییییس اداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
سلام
اونوقت مجلس گیر دادند به دستمزد هزار دلاری و کمتر اساتید تمام وقت وزارت بهداشت و دارند بن نحو عالی همه را بی انگیزه و مأیوس می کنند و در بر سر دوراهی ماندن یا رفتن قرار می دهند...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
چطور از حلقومشان پایین میرود..
یک هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
بخدا با33 سال کار توکارخانه که الان نگاه میکنم 5800 بیشتر حقوق نمیگیرم .بخدا ظلمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
باسلام من فقط تو این ماندم که مسئولینی که این فیشها را دیدن و برخورد نکردند چه جوابی به خدا در روز قیامت دارن
naser
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
من نمی فهمم مگه سقف حقوق گذاشته نشده؟ چطوری اینها توانستند سه چهار برابر سقف، حقوق بگیرند!؟ یا این فیش ها ساختگی است و یا خلاف قانون عمل می کنند! طبق فیش حقوق منتشره اصل حقوق اینها زیر بیست و بیست و پنج میلیون است بقیه پاداش و کارانه و ... است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
اول درست هست که باید با کسانی که حقوق خارج ازعرف وغیرقانون می گیرند برخورد شود ولی به این نکته توجه داشته باشید که حقوق همه کارمندان با این تورم بالا می بایستی همین قدر وبالای صد میلیون تومان باشد تابشود یک زندگی معمولی درایران داشت.
دوم دولت که میخواهد ومیتواند جلوی حقوق های نجومی غیر قانونی رابگیرد خوب بگیرد چرا آن را توی بوق کرنا میکندبرای من که حقوقم پایین هست به فرض که جلوی حقوق های نجومی رابگیرند آیا دردی ازمن دوا میکند ؟آیا حقوق من افزایش پیدا میکند؟آیا تورم کاهش پیدا میکند؟جواب خیرهست پس دولت ومتولیان اقتصادی بجای بدبین کردن مردم ازهمدیگر به فکر چاره اندیشی اصولی وعلمی برای جراحی ودرمان اقتصاد ورکود وتورم باشند به فکر تولید درکشور باشند که نابود شده است به فکر موتورمحرکه اقتصادی یعنی قسرمتوسط باشندکه نابود شده اند تنها جمله ای که همه متولیان اقتصاددولت یاد گرفته اند اینکه نقدینگی باعث تورم میشود واین جمله را مرتب تکرار میکنند
سوم آقایان عزیز دولتمردان گرامی چرا نمخواهید قبول کنید که عامل تورم ورکود ،عقب ماندگی و ورشکستگی تولید هست تولید نابود شده وبرای اینکه همه مشکلات از تورم ،رکود،تولیدو...درکشور حل شود می بایستی با تمام دنیا ارتباط داشت تراز صادارات وواردات می بایستی به تعادل برسد چگونه کشوری که با هزار بدبختی صادارت انجام میده ولی نمیتواند پول آن را وارد کشور کند میتواند مشکل معیشت مردم را حل کند وجلوی تورم وگرانی رابگیردواقعیت مشکلات اقتصادی کشور این هست تورا بخدا مردم 43 سال ساختند دیگه شعار ندید مردم کشورما بااین همه منابع نباید حسرت زندگی کردن در یک کشور عربی که 40 سال پیش چگونه بودند والان چگونه هست را داشته باشندیاحق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
اول درست هست که باید با کسانی که حقوق خارج ازعرف وغیرقانون می گیرند برخورد شود ولی به این نکته توجه داشته باشید که حقوق همه کارمندان با این تورم بالا می بایستی همین قدر وبالای صد میلیون تومان باشد تابشود یک زندگی معمولی درایران داشت.
دوم دولت که میخواهد ومیتواند جلوی حقوق های نجومی غیر قانونی رابگیرد خوب بگیرد چرا آن را توی بوق کرنا میکندبرای من که حقوقم پایین هست به فرض که جلوی حقوق های نجومی رابگیرند آیا دردی ازمن دوا میکند ؟آیا حقوق من افزایش پیدا میکند؟آیا تورم کاهش پیدا میکند؟جواب خیرهست پس دولت ومتولیان اقتصادی بجای بدبین کردن مردم ازهمدیگر به فکر چاره اندیشی اصولی وعلمی برای جراحی ودرمان اقتصاد ورکود وتورم باشند به فکر تولید درکشور باشند که نابود شده است به فکر موتورمحرکه اقتصادی یعنی قسرمتوسط باشندکه نابود شده اند تنها جمله ای که همه متولیان اقتصاددولت یاد گرفته اند اینکه نقدینگی باعث تورم میشود واین جمله را مرتب تکرار میکنند
سوم آقایان عزیز دولتمردان گرامی چرا نمخواهید قبول کنید که عامل تورم ورکود ،عقب ماندگی و ورشکستگی تولید هست تولید نابود شده وبرای اینکه همه مشکلات از تورم ،رکود،تولیدو...درکشور حل شود می بایستی با تمام دنیا ارتباط داشت تراز صادارات وواردات می بایستی به تعادل برسد چگونه کشوری که با هزار بدبختی صادارت انجام میده ولی نمیتواند پول آن را وارد کشور کند میتواند مشکل معیشت مردم را حل کند وجلوی تورم وگرانی رابگیردواقعیت مشکلات اقتصادی کشور این هست تورا بخدا مردم 43 سال ساختند دیگه شعار ندید مردم کشورما بااین همه منابع نباید حسرت زندگی کردن در یک کشور عربی که 40 سال پیش چگونه بودند والان چگونه هست را داشته باشندیاحق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
اینو به کاظمی برنامه و بودجه بگید که برای افزایش چندرغازحقوق کارمندان مرثیه می سراید. برید این حقوقها رو کم کنید. حالمون بهم خورد ازاین رانت خواری ها ، ویژه خواری ها و حقوق های نجومی،سودهای کلان بانکهاو...
اینجا واقعاً مملکت اسلامی است با این همه حرام خواری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
دقیقا برابر با کل حقوق من در طول سی سال خدمت در جهاد سازندگی و جهاد کشاورزی
اخه منم آدمم،
mostafa sohraby
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
مساوات يعني اينکه هر انسان در حد زحمتي که ميکشد برداشت کند واقعا خجالت اور است که با نام اسلام مساوات جامعه را از بين برده ايد. کارمندان وخود شما در روز 20 دقيقه کار مفيد داريد وبالاي 8 ميليون تومان درامد در ماه ولي کارگران بخش خصوصي ده ساعت در روز کار ميکنند ونصف شما حقوق ميگيرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
خرج که ازکیسه دولت بود، حقوق نجومی برداشتن اسان بود...
ماهم کارمندیم و بامدرک فوق لیسانس حدویک دوازدهم رییس حراست این پتروشیمی حقوقمونه یعنی حقوق یکسال ما برابر حقوق یک ماه رییس حراست پ امیرکبیره... ـواقعا عدالت وپاکی موج میزنه بین مسوولین ومدیران
ehsan
|
Japan
|
۱۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
« ‬ح - الف» رئیس حراست: ۸۴ میلیون تومان!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
ظلم از این بیشتر اینها هم مرغ رو 37 میگیری با این حقوقها ما هم با 5 تومن دریافتی مرغ رو میگیریم 37 ولی این کجا وآن کجا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
سلام حقوق بازنشستگان بهداشت را طبق حکم قانونی ندادند واین دولت هم میگوید من تقصیر ندارم وپاسخگو نیستند همش می گویند برجام من برجام تو برجام من برجام تو .و................
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین سیل جنگ یمن بودجه 1401 روابط ایران و روسیه اومیکرون
آخرین اخبار