بازدید 69031
حقوق‌های نجومی؛ اصطلاحی که این روز‌ها دوباره با منتشر شدن فیش حقوقی برخی مدیران، به تیتر یک رسانه‌ها تبدیل شده است. نکته جالب اینجاست که گفته می‌شود این حقوق‌ها قانونی بوده و این نکته‌ای است که رئیس سابق دیوان محاسبات در دی ماه سال گذشته به آن اشاره کرده بود!
کد خبر: ۱۰۷۲۶۳۹
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۰ 28 August 2021
پیش بینی ای که درست از آب درآمد؛ حقوق نجومی چند ده میلیونی تعجب ندارد؟!

حقوق‌های نجومی؛ اصطلاحی که این روز‌ها دوباره با منتشر شدن فیش حقوقی برخی مدیران، به تیتر یک رسانه‌ها تبدیل شده است. نکته جالب اینجاست که گفته می‌شود این حقوق‌ها قانونی بوده و این نکته‌ای است که رئیس سابق دیوان محاسبات در دی ماه سال گذشته به آن اشاره کرده بود!

به گزارش تابناک اقتصادی، روز بعد در هفدهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ اخبار ساعت ۲۱ شبکه اول صدا و سیما در گزارشی با ارجاع به فیش‌های حقوقی منتشر شده در وب سایت‌ها گفت، سه مدیر ارشد بیمه مرکزی در اسفند ماه ۱۳۹۴ روی هم ۱۸۰ میلیون تومان حقوق و مزایا گرفته اند. در نوزدهم اردیبهشت ۹۵ بود که خبرگزاری میزان نیز با انتشار تصاویری از فیش‌های حقوقی چند ده میلیون تومانی معاونان بیمه مرکزی خبر داد. این ماجرا تا آنجا پیش رفت که رئیس بیمه مرکزی استعفا داد.

پس از رونمایی از حقوق‌های نجومی، پیشنهاد‌هایی در راستای مقابله و عدم تکرار این موضوع ارائه شد. یکی از این پیشنهادها، راه اندازی سامانه‌ای جهت ثبت حقوق و دستمزد‌های مدیران بود که عموم مردم به آن دسترسی داشته باشند. این پیشنهاد جهت عملیاتی شدن در متن قانون برنامه ششم توسعه ورود پیدا کرد.

سامانه ثبت حقوق و دستمزد‌های مدیران و دسترسی مردم به این سامانه نیز به مانند سایر وعده‌های دولت تدبیر و امید فقط در حد وعده باقی ماند تا اینکه باز دوباره این روز‌ها با رو شدن فیش‌های حقوقی نجومی، داغ دل مردم که با حداقل حقوق‌ها زندگی می‌کنند تازه شود.
 
اما پیش از اینکه به فیش های حقوقی با ارقام خاص بپردازیم، بهتر است ابتدا بررسی کنیم که سقف پرداخت حقوق در سال جاری چقدر باید باشد.

سقف پرداخت حقوق چقدر است؟

به نقل از فارس، طبق جزء ۷ بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ سقف ناخالص حقوق و مزایای مستمر و غیر مستمر (مجموع دریافتی) گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در ‌دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی (به استثنای مشمولین قانون کار جمهوری اسلامی ایران) برای سال ۱۴۰۰، از (۲۱) برابر حداقل حقوق مصوب شورای حقوق و دستمزد به (۱۵) برابر حداقل حقوق و دستمزد موضوع ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری کاهش یافته است.

همچنین براساس بند ۴ مصوبه هیات وزیران در مورد تعیین ضریب افزایش حقوق در سال ۱۴۰۰، حداقل حقوق و فوق العاده های مستمر شاغلین موضوع ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاه های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولین ماده مذکور به استثنای مشمولین قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال ۱۴۰۰ به میزان بیست و دو میلیون و چهارصد و هشت هزار (۲۲.۴۶۸.۰۰۰) ریال تعیین شده است.

در نتیجه، ۱۵ برابر رقم ذکر شده یعنی ۳۳۷.۰۲۰.۰۰۰ ریال (۳۳ میلیون و ۷۰۲ هزار تومان) حداکثر حقوق ناخالص دستگاه‌های اجرایی و دستگاه‌های موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه است.

 

فیش حقوقی نجومی مدیران مناطق آزاد

در پنجم مرداد ماه سال جاری بود که از فیش‌های حقوقی نجومی مدیران مناطق آزاد رونمایی شد. این فیش‌ها نشان می‌داد که سه نفر در دبیرخانه شامل، حمیدرضا مومنی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بیش از ۵۳ میلیون تومان، مرتضی شیخ زاده مشاور و سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیش از ۵۴ میلیون تومان و محمدرضا عباسی سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد حدود ۵۴ میلیون تومان در خرداد ماه امسال خالص دریافتی داشته‌اند.
 
پس از آن شعبان شاهکوهی مدیر امور مجامع و حسین ناوی مدیر مالی و توسعه منابع انسانی دبیرخانه به ترتیب بیش از ۴۳ و ۴۸ میلیون تومان در خرداد ماه حقوق دریافت کرده بودند؛ هرچند در واکنش به این فیش های حقوقی و نامتعارف، دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی این پرداخت حقوق های نجومی در مناطق آزاد را تکذیب کرد و اظهار داشت: «كليه پرداخت‌هاي حقوق و دستمزد در دبيرخانه شورايعالي مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي و ويژه اقتصادي و سازمان‌هاي مناطق آزاد كشور مبتني بر نظام طبقه‌بندي مشاغل مورد تاييد وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي و برمبناي كاركرد ماهانه ثبت شده كاركنان محاسبه و اعمال مي‌شود.»

حقوق ناخالص ۴۲ میلیون تومانی یک مسئول دفتر

خبرگزاری فارس در مردادماه گزارش داد: دامنه پرداخت حقوق‌های نامتعارف یا نجومی به سازمان نظام مهندسی تهران نیز کشیده شده است. بر این اساس، بررسی جمع حقوق و مزایای دریافتی (حقوق «ناخالص») مسئول دفتر رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران در خردادماه سال جاری بیش از ۴۲ میلیونی توسط این فرد را مشخص می‌کند. این مسئول دفتر در قالب ۳ ردیف اضافه‌کاری، اضافه‌کاری ثابت و اضافه‌کاری تعطیل بالغ بر ۲۲.۵ میلیون تومان دریافتی داشته است. البته با توجه به کسورات (مالیات و بیمه و اقساط وام)، میزان «خالص» دریافتی این فرد ۳۲.۳ میلیون تومان بوده است.

پیش بینی ای که درست از آب درآمد؛ حقوق نجومی چند ده میلیونی تعجب ندارد؟!
 

فیش حقوقی نجومی سرپرست سابق وزارت صمت!

همچنین چند روز پیش بود که فیش حقوقی حسین مدرس خیابانی، مدیرعامل شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وابسته به بانک سپه) رسانه‌ای شد. (وی در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ طی حکمی از طرف حسن روحانی رئیس جمهور وقت به عنوان سرپرست وزارت صمت منصوب شد.)

در فیش حقوقی تیرماه ۱۴۰۰ حسین مدرس خیابانی مدیرعامل شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وابسته به بانک سپه)  مبالغ حقوق پایه ۲۲۳.۱۷۲.۶۹۴ ریال، حق جذب ۵۲.۱۱۰.۸۱۵ ریال و فوق العاده شغل ۹۳.۷۹۹.۴۶۵  ریال درج  شده بود  و همچنین مبلغ اضافه کاری تیرماه ۱۴۰۰ وی  ۳۱۲.۵۲۹.۹۳۸ ریال بود.

براین اساس در فیش تیرماه جمع حقوق و مزایا  مدیرعامل شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، به غیر از فیش تجمیعی تیرماه ۷۰۰.۰۷۹.۳۹۷ ریال درج شده بود. در فیش تجمیعی تیرماه وی نیز در مجموع بابت حق ماموریت و کارانه مبلغ ۴۷۵.۶۵۳.۱۳۷ ریال درج شده بود که مبلغ ۱۰۰.۰۰۹.۵۸۰ ریال مربوط به ماموریت و مبلغ ۳۷۵.۶۴۳.۵۵۷ ریال مربوط به کارانه بود.
 
پیش بینی ای که درست از آب درآمد؛ حقوق نجومی چند ده میلیونی تعجب ندارد؟!


بعد از انتشار این فیش حقوقی نجومی محمد اسدی معاون مالی و اداری شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید طی مصاحبه‌ای از این حقوق دفاع و آن را قانونی اعلام کرد.

پیش بینی جالب رئیس سابق دیوان محاسبات از حقوق ماهانه ۶۰ میلیون تومانی در سال ۱۴۰۰

پیش بینی ای که درست از آب درآمد؛ حقوق نجومی چند ده میلیونی تعجب ندارد؟!
 
در دی ماه سال گذشته بود که عادل آذر رئیس سابق دیوان محاسبات طی گفتگویی و با توجه به وضعیت حقوق‌ها در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اعلام کرد اگر مردم در سال آینده حقوق ماهانه ۶۰ میلیون تومانی را دیدند تعجب نکنند!

وی در مورخه ۲ دی ۹۹ گفت: با افزایش حقوق کارمندان باید انتظار حقوق ماهیانه ۶۰ میلیونی هم داشت. عادل آذر با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی حقوق در بودجه ۱۴۰۰ گفت، با توجه به ملحقات و دریافتی‌های برخی مدیران، سال آینده باید انتظار حقوق ۶۰ میلیونی هم داشت و دولت در این باره دست و دلبازی کرده است. این حقوق ۶۰ میلیون تومانی ماهانه برای مدیران گویا قانونی است، اما غیرقابل هضم است!


به هر صورت این صحبت‌های عادل آذر در این روز‌ها محقق شده است و حقوق‌های بالای ۶۰ میلیون تومان را می‌بینیم که هر چند از دیدگاه مردم عادی نجومی است، اما در واقع قانونی است و دیگر نمی‌توان به آن معترض بود!

واکنش عضو هیات رئیسه مجلس به حقوق‌های نجومی؛ برخی نان شب ندارند که بخورند!

حسینعلی حاجی دلیگانی، در نشست علنی روز سه‌شنبه، ۱۹ مردادماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی تحقیق و تفحص از پرداخت حقوق‌های نامتعارف در دستگاه‌های اجرایی دولت دوازدهم با عنوان نماینده درخواست کنندگان گفت: پیشنهاد تحقیق و تفحص مربوط به سال ۹۶ است که در کمیسیون برنامه و بودجه نوبت بررسی آن فراهم نشد و همچنین در صحن مطرح نشد، اما در این مجلس فرصت طرح به آن داده شد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: در سال‌های ۹۵ و بعد از آن که این موضوع مطرح شد اعلام گشت، اگر کسی بالاتر از ۲۰ میلیون تومان حقوق بگیرد، غیرمتعارف و نجومی است در حالی که هیچ جای قانون چنین عددی تعیین نشده بود و به نوعی خواستند صورت مساله را پاک کنند. در همان زمان با وضعیت اقتصادی نامناسبی که وجود داشت، اعلام شد که ایرادی ندارد تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه به مدیران داده شود، در حالی که هیچ جای قانون چنین اجازه‌ای برای پرداخت این وام قرض‌الحسنه به مدیران وجود نداشت و این خود نوعی برداشت نجومی از بیت‌المال بود.    

حاجی دلیگانی یادآور شد: پس از تأکیدات رهبر معظم انقلاب پیگیری‌هایی انجام، اما به درستی شفاف سازی نشد که چه کسانی این مبالغ را برداشت و چه کسانی دستور پرداخت کردند و چه کسانی آن را برگرداندند یا برنگرداندند و بعضاً گفته شد که افرادی که مبالغ را برگشت داده‌اند که بر اساس اعتبارات و اختیارات وزیر وام را اخذ کردند و به جای اینکه شخصاً پول‌ها را برگردانند، از بیت‌المال برگرداندند. در آن زمان قرار شد دیوان محاسبات و دولت موضوع را پیگیری کنند، اما در بررسی‌ها دیدیم که دنبال پاک کردن صورت مساله هستند و تنها اتفاقی که افتاد نگذاشتند، هیچ فیش حقوقی منتشر شود. این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در آن زمان که اوج مطرح شدن این بحث بود، رسیدگی دقیقی صورت نگرفت و مشخص نشد چه مقدار به بیت‌المال آسیب وارد شده است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه حقوق‌های نجومی نوعی هجوم به ارزش‌هایی است که انقلاب اسلامی آفرید، تصریح کرد: این نوع برداشت‌ها گناه و خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی و برداشت و دریافت حقوق‌های نجومی غیرمنصفانه، ظلم به بیت‌المال بود؛ حقوق‌های نجومی یعنی دریافتی‌های نامشروع و علت اصلی آن ترویج اشرافی‌گری، اسراف  و تجمل‌گرایی بود. ما کشور را برای مردم بسیار گران اداره می‌کنیم، مگر ما پیمانکار از طرف مردم نیستیم، مگر مردم کارفرما نیستند، آیا آن‌ها به ما اجازه دادند که شرکتی ایجاد شود و برخی ماهانه ۳۰ میلیون تومان دریافت کنند. چه کسی چنین اجازه‌ای به ما داده است، چرا در سی سال گذشته هزینه‌های جاری کشور در حال افزایش بوده، در حالی که در گذشته ۷۰ درصد بودجه کشور عمرانی، اما در حال حاضر ۷۰ درصد بودجه جاری است. آیا این اتفاقی ناگوار نیست؟ نمی‌شود در گرفتن مالیات به مردم سخت‌گیری شود و از یک ریال آن نگذرند و در پرداخت مالیات سختگیری شود. این چه نوع اداره کردن کشور توسط قوه مجریه است؛ آیا مردم چنین اجازه‌ای به ما داده‌اند؟

حاجی دلیگانی یادآور شد: اگر این بحث را بر اساس اصل ۵۹ به رفراندوم بگذاریم و به مردم بگوییم که حقوق‌های نجومی به مدیران پرداخت شود، آیا مردم با آن موافقت می‌کنند؟ به هچ وجه اجازه چنین کاری را نمی‌دهند که در سال ۹۸ حقوق ۶۴ میلیون تومانی داشته باشیم. چگونه در مقابل برداشت و حقوق‌های نامتعارف بی‌تفاوت باشیم در حالی که برخی نان شب ندارند که بخورند.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی در قوه مجریه حقوق‌هایی را دریافت می‌کنند که مبلغ آن به اندازه‌ای است که نمی‌دانند با آن چه کاری انجام دهند. چگونه باید قبول کرد که پرداختی‌ها در یک سازمان بین افراد تا ۱۵ برابر تفاوت بین کف و سقف باشد؟

وی ادامه داد: باید دید که مسئولان و کارکنان بورس چقدر در ماه دریافت می‌کنند البته به جز افرادی که به صورت شرکتی و قرارداد‌های دیگر مشغول به کار هستند. در یکی از سازمان‌ها به معاونان ۱۲ میلیون در ماه، به مدیران ۹ میلیون در ماه و به سایرین ۶ میلیون در ماه به عنوان رفاهی پرداخت می‌شود، اما حقوق کارمند و خدمتکار مدرسه را نمی‌توان افزایش داد. با توجه به اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم، مرتب بخشنامه‌هایی به نفع مدیران داشتیم، انتظار می‌رود نمایندگان به تحقیق و تفحص رأی موافق دهند.

سخن پایانی

 
حالا باید دولت جدید بررسی‌های لازم را در این زمینه داشته باشد، چون این افزایش حقوق‌ها و حقوق‌های نجومی که پرداخت می‌شود نه تنها با زندگی فعلی مردم سازگاری ندارد بلکه دولت نیز با این کسری بودجه‌ای که دارد نمی‌تواند در آینده پاسخگوی این نوع حقوق‌ها باشد. بهتر است بازنگری در پرداخت این نوع حقوق‌ها انجام شود تا چهره اعتماد عمومی را بیشتر از این خدشه دار نکند!
 
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۰۳
فدوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
اگر جرم است چرا جلوگیری نمی شود .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
بله قبول که حقوق پنجاه میلیونی درمقایسه با دریافتی کارگران و برخی کارمندان عادی زیاد است اما فراموش نشود درامد یک مغازه کوچک بنجل فروشی به صورت کاملا ساده از این حقوق بالاتر است و ارزش دارایی مغازه او نیز با تورم به سرعت بالا می رود. اکنون مشاغلی با درامد روزانه چند ده و چند صد میلیون به سادگی قابل مشاهده هستند و بهتر است خود را با این داستان تکراری نجومی (در مقایسه با حقوق فراموش شده کارگر و کارمند ساده) سرگرم نکنیم تا دلالان و سوداگران و مشاغل آزاد بیش از این فربه نشده اند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
دقیقا چون اکثرا قانونی وبا مزاج رقبا ناخوشایند
البته به استثنا متخلفین ورانتخواران وآقازاده ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۸
اگه واقعاً یک مغازه بنجل فروشی این قدر درآمد داره پیشنهاد می کنم کل مدیران را بازخرید کنند یک مقداری اهم بنجل بهشان بدهند برند مغازه باز کنند ببینم می توانند این قدر دربیاورند؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
علت اصلی کسری بودجه همین حقوق هایی است که تقریبا برای هیچ پرداخت می شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
واقعا اینطور فکر میکنی
۳۰۰۰میلیارد پیگیری کنند بهترنیست؟
واکسن مردم ایران درمجلس پیگیری کنند اولویت مهمتر نیست
حقوق ومزایا دقت کنید مزایا وامتیازات وهزینه راننده ومحافظ وخودرو وسوخت وغیره
البته کسانیکه حقوق وپست نامتعارف میگیرند برخورد شود کسی مخالف نیست اما جایگاه ومسائل مهمتری دراولویتند
جوانان بیکارند،،کارگران وکارمندان حقوق مناسبی ندارن به جای افزایش حقوق این اقشار چندتا حقوق بالا راهم کم می کنند چون اینطور به صرفه تر تا حقوق هزاران کارمن وکارگر بخواند زیاد کنند
قیمت مسکن بنزین،گوشت،مرغ،کالا،خودرو،اجاره مسکن،طلا،سکه،دلار،مهمترازحقوق۴تامدیر۲۰تا۳۰میلیونی
حقوق نجومی صرف نظر از یکسری از واقعیات،سیاسی کاری،ذهن یکسری از مردپم مشغول میکنه
یه مهندس یایک دکترماهی ۱۰۰تا۳۰۰میلیون تومان درآمد داره،،حلا چندتا مدیر یا معاون ماهی ۵۰تومان بگیرند
اتفاقا حقوق بالا بدهند بشون خدمت کنن،،اگر حقوق بالا ندند به فکر اختلاس وقراردادهای صوری ...
بالاخره من کارگر باید فرق داشته باشم با یه مدیرکل باتحصیلات عالی،،،نباید من کارگر باماهی۴تومان با یک دکتر یامهندس،از لحاظحقوق قیاس کرد
این مبحث حقوق نجومی برای تسویه حساب است
نه برای من کارگر
اگر دلسوز ما بودن حقوق مارا افزایش میدادند
نه اینکه از بقیه راهم کنند وصورت مساله راپاک کنند
خداکنه این جناحها دست از سر مردم بردارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
فرض کنید کسی 25 میلیون تومان حقوق می گیرد. و باز فرض کنید دلار 25000 تومان باشد یعنی این شخص معادل 1000 دلار میگیرد ، با توجه به حقوق های پرداختی در اکثریت قریب به اتفاق دنیا حقوقها از 3000 دلار شروع می شود یعنی حقوق 25 میلیونی بع عبارتی یک سوم حد اقل حقوق دیگر کشورهاست کسی اگر 75 میلیون تومان حقوق بگیرد در واقع حداقل حقوق دیگر کشورها را دریافت کرده است و کسانیکه 100 میلیون به بالا میگیرند حقوق نسبتا نرمالی را دارند بهتره انصاف داشته باشیم و در هنگام نوشتن اینگونه اخبار رعایت حال همه را بکنیم نه فقط مسئولان و مدیران تراز بالای کشور
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
عده زیادی از مردم کشور به نان شب محتاج هستند چطور این پولها را میخورند ایا این ظلم نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
بابا بی خیال این ها که مهم نیست طرح صیانت از حقوق کاربرها رو بگین مجلس دنبال کنن
اون خیلی مهم تره چون این حقوق ها اونجا دیده میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
مدیران بقیه ادارات و سازمانها همین فیش ها رو می بینین و هوایی میشن و حقوقها و مزایای آنچنانی برای خودشون تصویب میکنن!
منصف
|
-
|
۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
گروه سرمایه‌گذاری امید چند صد هزار میلیارد تومان دارایی دارد. به نظر شما کسی که مسئولیت این داراییها را بر عهده دارد باید به اندازه من کارمند که مسئول یک دفتر 10 میلیون تومانی هستم یک اندازه حقوق دریافت کند!!
دلسوز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
تازه این بریز و بپاشها و خوردن ها در ویترین و قابل دسترسی است و بعبارتی نوک قله کوه یخی است و ان که اقتصاد مملکت را به ویرانی می کشد صرفا این حقوها نیست و شاید ادرس غلط دادن است زد و بند ها در قرار دادها و رانت های گوناگون و فامیل بازیها و استفاده از مزیات اقا زاده بودن و ......که کمر اقتصاد را می شکند امید که در رسانه ای کردن این بخور بخور ها دستگاه های نظارتی با صداقت موارد را با مردم در میان بگذارند .
R
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
این که در مملکت ما در این پستها قرار می‌گیرند چه توانایی از خودشان بروز می‌دهند که باید از چنین حقوقهای برخوردار باشند اگر تصور کرده‌اند که توانایی تخم دو زرده گذاشتن دارند که ملت جز مصیبت از این آقایان چیزی ندیده اند. این آقایان تصور می‌کنند خیلی آدم مهمی هستند و بدون آنها کار پیش نمی‌رود آقا نفت را فروختن و پول آن را خرج کردندکه کار هر بزرگی نیست هر بچه‌ای بهتر از اینها این کار انجام میدهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
کاش امروز صبح یکی در جلسه دولت و مقام معظم رهبری بود و این فیش ها را نشان میداد
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۰۹:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۸
اونوقت ایشون هیچ دسترسی به اخبار کشور و اینترنت و...نداره که یک نفر باید فیش ها رو کپی کنه و ببره بهش نشون بده؟ یعنی چرا نفهمیده و نسنجیده هر حرفی رو میزنی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۸
همه خبر دارند که چه خبره تو این کشور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
این 40 50 60 میلیون که میگین برای یه نفر تو اون سازمان یا 5 نفر تو اون سازمان اونم تو مقیاس مدیر یا معاون یازمان در کل کشور هستش ولی بیایین بیمارستان دولتی ببینین ضعیف ترین پزشکها با حضور واقعی کمتر از 8 ساعت راحت دارن این پول ها و حتی بیشترش رو میگیرن اگرهم بهشون ندن پزشکای محترم قهر میکنن دیگه بیمارستان نمیان
پرستار اضافه کارش این ماه ساعتی 6 هزار تومان محاسبه شد با بیشت از 120 ساعت اضافه کار(شما بخوان 15 روز کاری اضافه ) واقعی با حق کرونا و مدرک ارشد 15 سال سابقه 9 میلیون دریافتی
خانوم دکتر ...با حضور واقعی روزی کمتر از 4 ساعت بجای 8 ساعت و کشیشک شب به صورت تلفنی بیمار ویزیت میکنه 68 میلیون دریافتی خالص
ناظر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
وقت کردید سری به هویچ فروشی ها صافکاری ها دلار فروش ها .. بزنید شاید فقرا را یافتید از این حقوق های فیشی بستانید و به آن ها بپردازید-
کاربر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
خوب این همه که از 0کرونا) می میرند برای دولتی ها خیلی مهمّ بوده. خوب حالا بعضی ها هم از نداشتن (نان شب) بمیرند خوب مگه چیه . حالا خیلی برای مسئولین مهمّه؟؟؟
هر کسی در این مملکت باید مراقب جان و مال و حیثیت و اموال ونان آب و دارایی و تعلقات خویشتن خویش باشد وگر نه مقداری از راه قانونی و باقیمانده از راه حوادث بر باد خواهد رفت. مهم این است که بله گزارشش را دولت می تواند با ناراحتی اعلام بکند و هیچ...!!!! سیل باشه طوفان بی برقی بی آبی بی پولی اینها مهم نیست این ها بهانه های خوبی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
اللن که کروناست و خیلی از رفقای کارمند منزل تشریف دارند و کارها انجام می شود به روال قبل، حجم نیروی اضافی دولت کاملا مشهود است. نجومی بگیری هم قوز بالا قوز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
همینی که هست هر کی ناراحته جمع کنه بره ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
خخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
تا زمانی سیستم درصدی افزایش حقوق وجود دارد، مشکل حل نمی شود وهرسال فاصله پرداخت پایین دست وبالا دست افزایش پیدا می کند
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
کجای این قانون که حقوق یک مسئول 15 برابر حداقل دستمزد باشه با عهد نامه مالک اشتر میسازه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
تابناک جان با هویج گیلوی 35 تومان حقوق 33.7 م گه نجومی نیست 1- حداقل حقوق 2.2 م بیشرمی هست حداقل حقوق باید 7 م باشه و حداکثر 7 برابر 49 م دریافتی که 1500 دلار میشه شما موارد فوق که اسمشو نجومی گذاشتی با دلار جهانگری جساب کردی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
سطحی ترین نظرات همین نظرات " مگه به دلار چقدر میشه؟" است... دوست عزیز عرف یک جامعه و شکاف موجود را ببینید نه مقایسه ما به هلند و دانمارک
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
دستاورد جناب روحانی و جهانگیری است
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
باسلام
این فیش مشخص است که حقوق ایشان نیست و عددها علی الحساب و کارانه و اضافه کار مجموع چند ماه است که در بسیاری از شرکتهای رایج است
بترسیم که بخاطر دعوای سیاسی مردم را بد نام کنیم. زیرا اخرتی نیز هست
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
نکته ای که به آن توجه نمیشود درآمد این مدیران است که حقوقهای نجومی در برابر آنها ناچیز است.به عنوان مثال در مورد ...که خودم دقیقا اطلاع دارم و از رسانه ها استدعا دارم آنرا بررسی کنند این است: ایشان مدیر یک شرکت سرمایه گذاری است که با سرمایه چند هزار میلیاردی در بورس کار میکنند. به راحتی در برخی از نمادها صف فروش و یا صف خرید ایجاد میکنند. با توجه به اینکه خودشان تصمیم گیر هستند قبل از ورود حقوقی، سرمایه شخصی خود و کسانی که با آنها کار میکند وارد این نمادها کرده و یا از نمادها خارج میشوند و سپس شرکت حقوقی آنها جهش شدید قیمتی ایجاد خواهد کرد که به تبع آن سرمایه های شخصی آنها به صورت نجومی سود میکند.در آمدی که از این رانت اطلاعاتی و قدرت تاثیرگذاری در بورس دارند چند صد برابر حقوق آنها است. فیشهای حقوقی رد گم کردن این درآمدها است که به نام رانت یا سوء استفاده از موقعیت میشناسیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
خدایایکی راداده ای صدنازونعمت. یکی گرسنه ومانده درقیامت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
پیشنهاد میدهم آنهایی که نان شب ندارند را بگذارید مدیر و حقوق هم ۳ تومان بهش بدهید شکرگزار هم خواهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
تابستونه ولی فاضلابها توی شهرک بعثت ماهشهر منازل پتروشبمی بالا میزنن.متاسفم که میتونستیم و نرفتیم یه جای خوب زندگی کنیم
پاسخ ها
R
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
ببخشید اشتباهی منفی دادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
تا کی باید فقط این اخبار خوانده شود و پیگیری نشود
naser
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
حقوق 55 میلیون تومانی به عبارتی می شود 2000 دلار. متاسفم برای کشوری که حقوق 2000 دلاری نجومی محسوب می شود!!! اول حقوق خودتان را البته به همراه مزایای دیگری که دریافت می کنید و حتی از حقوق اصلی تان نیز بیشتر است را شفاف سازی کنید بعد به حقوق مدیران بپردازید. چرا به اختلاس ها، رانت ها، واگذاری شرکت های دولتی به قیمت های بسیار نازل به آقازاده ها، قاچاق های سازمان یافته و... که سودهای چند هزار میلیاردی دارند پرداخته نمی شود!؟ آیا این رفتارها این شائبه را پیش نمی آورد که اینها همه نمایش و رد گم کنی است!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
حقوق گرفتن اشکالی نداره فقط بگن چکار کردن که حقوق نجومی گرفتن یه مشت مدیر با بازده منفی که نبودنشون بهتر از بودنشونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
اینها بیان بیرون 3 تومن هم بهشون نمی دن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
شعار مبارزه با فساد رو باید گذاشت توي کوزه و آبش رو خورد
بیچاره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
من االان یک سال ونیم نتونستم اجاره بدم وه تیکه لباس برا وخترم بگیرم فعلا که زورم به اینا نمیرسه ولی اون دنیا از یه یک قرآنی نمیگذرم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۸
بله.واقعا فعلا انها نقد را چسبیده اند و به ما میگویند دعای نسیه بفرمایید....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
بهتر است به حقوق و پاداش مدیرعاملان بانک ها هم اشاره ای بشود
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
این اعداد در برابر کارانه پزشک متخصص پول تو جیبی حساب می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
تنها راه حل بازنگری در قانون خدمات کشوری است بطوری که کلیه شرکتها ،سازمانها و دستگاههایی که برای فرار از قانون خدمات کشوری مستثنی و خاص شدند و مجلس وقت مصوب نیز کرد لذا با بازنگری در قانون خدمات کشوری کلیه کارکنان دولت به هر نحو باید تابع قانون خدمات کشوری بشوند ،نفتی ها نیز همینطور،فقط به نفتی هایی که عملیاتی هستند فوق العاده روزانه پرداخت شود نه همه نفتی ها .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
در زمینه حقوق یکی از بدترین نوع پرداختها را داریم که الکی برای بعضیها پست مدیریتی درست میکنند و حقوق و پاداش انچنانی میدهند .من کارمند یکی از دلایلی که دلم نمیخاست کار کنم فقط همین حقوق و پاداش مفتی بود که به رییس اداره و معاونینش میدادند در صورتیکه بعضی سالها که رییس نداشتیم و یکسالی با سرپرست اداره میشد کارها خیلی هم بهتر پیش میرفت یعنی پست رییس واقعا الکی بود
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
چرا شورای نگهبان در مجلس قبل مصوبه مجلس مبنی بر محدود کردن حقوق های نجومی رو رد کرد ؟.؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
خب جواب بچه ها وفک وفامیل را چه میدادند؟فکر میکنید ما یا بچه های ما این حقوق های نجومی را میگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
بحمدالله موضوع حقوق های نجومی ختم بخیر شد و هیچ اشکالی ندارد برویم مسائل دیگر رو بسرعت حل و فصل کنیم
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
خدا بده برکت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
نوش جونتون.این ملت هنوز خیلی جا دارد...‌‌‌‌
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
جالبه بعد حقوق کارگر زحمت کش ماهی سه یا چهار میلیون تومان تعیین میشه انشالله ک حقوقهای اضافی وحق کارگران بشه درد و ازگلوتون بیرون بیاد
نصرآزادانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
زودتر ازاینهاباید جلی حقوقهای نجومی گرفته می شد..
پاسخ ها
naser
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
باید جلوی حقوق های کم گرفته بشه! یعنی حقوق های کم افزایش پیدا بکنه. چرا همه می خواهند با هم در فقر غوطه بخورند!؟
فرخ محمودی از فیروزآباد فارس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
سلام علیکم از قدیم گفته اند که دهدار را ببین ده را غارت کن نمایندگان که در راس کار هستند از پیگیری عاجزند و حرف آنها را اهمیتی نمی‌دهند از دست من ناتوان چکاری بر می‌آید و من با حقوق 1320000 هزار تومان چکار کنم
ناشناس
|
Georgia
|
۲۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
البته همه که حقوق های نجومی نمیگیرند، کارمند، حقوقش هرساله مشخص ، میشود، الان سازمان بازرسی باید حقوق‌ها بانک مرکزی ،سازمان ها که هست مدیره آنها بودجه دولتی یا خصوصیلتی بانک‌ها خصوصی،
جهت اشتباه
|
France
|
۲۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
۳۰ میلیون تومان میشه هزار دلار! پول بی ارزش شده اینا نجومی نیستن!!! باید حقوق کارگر ‌و کارمند و پرستار ‌معلم و … را سه برابر کتید تا بتوانند زندگی کنند! نه اینکه از حقوق یک نفر کم‌کنید که به دیگری اضافه کنید!
پول ملی هم تنها با قبول برجام و اف ای تی اف و‌بازگشت به بازار جهانی ارزش پیدا میکنه!!!
صورت مسئله را اشتباه فهمیدین و دارید عوام‌فریبی میکنید! مردمی هم که حقوقشون‌کمه فکر میکنن چاره کار بدبخت کردن‌همه است تا اونا احساس تنهایی نکنن!! قضیه ی « بز اونو ‌بکُش » است!
«یک فرشته میاد زمین میره ایران میبینه یه نفر تو‌ بیابون‌وسط کویر تنها زیر چادر نشسته داره با چرکها‌ی پاش ور میره هیچی نداره فلک زده! دلش میسوزه میگه خیلی داغونی یک آرزو‌ کن برایت برآورده کنم!
طرف نگاهش میکنه میگه اون یکی کپر را میبینی کنارش یک‌ بز بسته شده؟
فرشته میگه : بله! ایرانیه میگه « بز اونو بُکُش!»»
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
مامنکرحق تخصص نیستیم متاسفانه عدالت در بحث حقوق رعایت نمیشه یه کارکوچک درشهرداری درنظر بگیرید که شاید همه ما برای یکبارشده درکوچه خیابان شهرمان ازنزدیک دیدیم دهنفر ایستادن وبرای یک نفر کارراتوضیح میدن بخدا وحشت ناکه تواین چند سال هر ریسی هر کارفرمایی تاتونسته آشنا وآقازادهای بدون مهارت راسرکار برده وحقوقهای آنچنانی برایشان تاین کرده
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
حالا این بنده خداهایارانه میگیرند،.یارارانه شون امریکاقطع کردتحریم هستند
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
خیلی کم میگیرند
حبیب الله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
مال ملت میخورید.باید جوابگو باشید.روز پاسخگویی میرسد.
مهراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
همه آقا زاده ها حقوق نجومی می گیرند در حالیکه کارکنان دیگر دولت مثل جهاد گران معلمان و ملت ایران ب زور شکم خود را سیر می کنند ی حقوق پنج میلیونی میدن فقط پانزده روز میشه سر کرد و بخور نمیر در حالیکه آقازاده روز ب روز حقوق بالاتر می گیرند علی برکت الله
پاسخ ها
naser
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۸
آقازاده ها کارمند نیستند که حقوق بالا بگیرند آنها نیازی به حقوق ماهانه ندارند! درآمد آقازاده ها از راه رانت، اختلاس و ویژه خواری است اشتباه نکنید!0
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
یکی بیست میلیون میخوره یکی دوسال زحمت میکشه بادست خالی پرت میشه بیرون بعد از دین حرف میزنن این کجای عدالت موالایمان علی هست
شیرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
وقتی صندوق وکلید دست خودشان باشد تازه این یک هزارم کاره کجاشو ملت دیده ۹۹ درصد پول این مملکت به فنا میره کسانی که ۳۰ سال خدمت چه کشوری چه کسان دیگر مگر قانون نداریم قدیم گروه بود تا وزرا وهمه کارکنان دولت حالا بعد ۴۳ سال هنوز هیچ کسی واداره حقوقش مشخص نیست کسانی که بازنشست میشن امروزه ویا ۲۰ و۳۰ و۱۰ سال پیش باید با تورم حقوق متناسب باشد یعنی ۱۰ میلیون زیر فقر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
این‌حرفافقط زخم‌دل‌مردموتازه‌میکنه‌وگرنه‌هیچ‌سودی‌نداره‌‌آب‌رفته‌رادیگه‌نمیشه‌برگردند‌به‌جوی
همشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
سقف حقوق از ۸ برای مقامات دولتی نباید بیشتر باشد بعد ببینم کی خودشو میکشه برای رئیس جمهور شدن یا وزیر شدن
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
حقوق کارگربابدبه دلارباشه باید حداقل ۷۵میلیون حقوقش باشه نه که ۳میلیون مسخره اس
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
قابل توجه آقای الیاس نادران و آقای شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان که گفته بودند حقوق بازنشستگان باعث تورم شده. حالا بیاببین هرچند که خودتان هم حقوق خوبی نسبت به ماها کارگران دارید. بازنشسته باحقوق ماهیانه ۴ میلیون تومان.شماهاچطور وچقدرحقوق ؟؟؟؟
حمید احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
اینها همه بازی زرگری توسط مدیران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
این بارهم مثل سالهای قبل فقط حرف میزنن وسرمردم روبااین بازارگرمی هامشغول میکنند من درسال۱۳۸۵که شرکتی که دران کارمیکردم تعطیل شدحقوق یک سال من روندادن به اداره کارشکایت کردم به داددادگاه هم شکایت کردم هیچ کاری برایم نکردن وحقوق یک سال من مبلغ۱۳۰۰۰۰۰تومن درسال۸۵ میشددردادگستری پرونده من ماند خاک شدولی صاحبان کارخانه پول داروپولدارترشدن فقط خدا
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
طرف ماهی تقریبا به اندازه ۲سال من در امد دارد بعد میگن عدالت هم هست؟؟؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
حقوقهای نجوی و به اندازه سه یا چهار برابر آن هم برای حق ماموریت و پاداش و مزایا . اگر درآمد آمریکا را هم به مدیران و مسئولین ایران بدهند باز هم نان خشک نصیب نود درصد مردم مظلوم ایران میشود. عدالت شما واقعا مثال زدنی هست
نازنین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
ماشالله ۵حقوق میگیریم همش میخواهیم برای دیگران کمک کنیم شایدم اینهاکمک میکنن بازم خدا میدونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
بیت المال برای طبقه مایین حرام است ولی برای حقوق بگیران نجومی حلال است زمانی که می خواهندافزایش حقوق بدهنداول بفکرکیسه خودشان می افتنندبعدطبقه گارکرو کارمند
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
اگر بر مبنای دلار حساب کنید اصلا نجومی نیست. بلکه متاسفانه به کارگران حقوقی پرداخت نمی‌شود.
قیمت بسیاری از کالاها بر اساس دلار تعیین شده و حتی قیمت خودرو بالاتر از نرخ واقعی دلار تعیین شده.
بنابراین کف حقوق ماهانه یک کارگر باید حدود 1000 دلار یعنی چیزی حدود 27 میلیون تومان باشد!!!!
ربیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
۸۵ درصد بودجه کل کشور صرف هزبنه های خود دولت مبگردد .بقیه مردم باید از فقر بمیرند ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
ببین چه خبره !البته میفرمایند قانونی هست نباید کسی معترض بشه چون این افراد خیلی زحمت میکشند !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
طرف اضافه کارش از حقوقش بیشتره. اضافه کارش سه برابر حقوق منه هرکس ندونه فکر می‌کنه تخم دو زرده میزاره. طرف سه مدل اضافه کار میگیره. معلومه چه خبره ساعت خوابش رو هم اضافه کار گرفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
به خدا بنده با 21 سال دارم 5.300 حقوق میگیرم خودمم اجاره نشین هستم خدا ازتون نگذره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
دولت باید امسال از حقوق نجومی بگیرا ن بگیرد و به کارگران وکار مندانی که حقوق پایین می گیرند بدهد اینطوری تورم هم کنترل می شود دولت از بودجه خودش دست نزند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
انشاا...بعد از راه اندازی کامل سامانه ثبت املاک برای زیردستان سامانه ثبت فیش حقوقی مدیران دربرنامه 25دولت نهادینه شده....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
حقوق چند ده میلیونی در برابر درامد چند صد میلیونی پزشکان و وکلا و دفترخانه ها و ... که همگی به نوعی به نحوه تنظیم مرتبط است، اصلا بالا نیست.
اشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
هر جور حساب کنی میبینی با تورم موجود اونا نجومی بگیر نیستن بلکه وصدالبته این دریافتی کارگر حداقل حقوق خیلی پاینه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
جدا از این مسئله که خیلیها اصلا نباید حقوق بگیرند و میگیرند، مطرح کردن موضوع حقوقهای نجومی برای دربرابر هم قرار دادن مردم و فراموشی کم بودن حداقل حقوق هست. حق مردم این هست که حد اقل حقوق به 10 میلیون تومان افزایش پیدا کند نه اینکه از حقوق بقیه کم بشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
قوانین ما شدیدا ایراد داره در تصویب قوانین کفه به نفع بعضیها سنگینی می کنه از اون گذشته مسئولی که نجومی بگیر هس به فکر کم درآمدها نخواهد بود وضعیت رو طوری بی خیال مدیریت خواهد کرد که تورم در دایره تعریف کم درآمدها، بیداد خواهد کرد اونموقع گرانفروشان با یک مغازه بنجل!! در این اوضاع تورمی درآمد بالا خواهد داشت و این وضعیت منتهی به این خواهد شد که نجومی بگیران دریافتی شان را با مقایسه با درآمد مغازه دار بحق خواهند دانست!!!!این سیاست اقتصادی همیشه بوده و هست در یه کاری یه عده رو پیش می اندازند و کار خود را در مقایسه با آنها توجیه می کنند همانطور که وضعیت فروش ایرانخودرو و سایپا همینه یه عده دلال بازاری خودی رو پیش انداختند و مانع از گرانفروشیشان نمی شوند تا افزایش قیمت در کارخانه را نسبت به سه سال پیش رو توجیه کنند تازه طلبکار هم هستند که ما از بازار آزاد خیلی پایین میفروشیم و ضرر هم میدیم!!!!
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
مدیری که بهترین خانه و ماشین و لوازم و پس انداز و خورد و خوراک را دارد دیگه به فکر نیازمند نیست و درد مردم را نمیفهمد چون نیازی ندارد خودش سیر و بهترین زدگی بقیه هم براش مهم نیست باید در فیش حقوقی یک حق تحصیلات مشخص کنند و به ان ضریب منطقی بخورد و بقیه حقوق با همه همکاران یکسان باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
دولت امید چه امیدی داد به مردم به امید نداشتن نون شب گرسنگی خودوخانواده هایشان با حقوق های نجومی بهترین زندگی کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
سطح حقوق، درآمد و دستمزد ما پایینه،!از اونا زیاد نیست!
شهباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
دریافتی یه پیک موتوری توی لندن از رییس جمهور ما بیشتره (:-
دریافتی باید با مسولیت همخوانی داشته باشه وگرنه باعث فساد خواهد بود
این قدر هم با عجز و ناله اذهان ملت رو تحریک نکنید بجای اون از مجلس و سایر نهاد ها بخواهید قوانینی همچون محاسبه حقوق با تورم و بازنگری در حداقل حقوق ها بر اساس میانگین سبد خانوار رو اجرایی کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
نه بابا مگه رییس جمهور چقدر حقوقشه بمیرم براش پس روحانی حقوقش کم بود دل به کار نمیداد
بازنشسته تامین احتماعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
بد بخت از ما بازنشسته های تامین اجتماعی. ازحقوق ما میزنن واسه این نجوم گیرها.
الف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
جالبه هرسال این حرفها هست و کسی دنبال درست کردنش نیست آقای ریسی با اقتدار این مسئله را هم حل خواهند کرد.البته که درست شدنی نیست انقدرفساد هست که وقت به این خورده پاشها نیست
ذوالفقار آریآن پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
حقوق کارمند در کشورهای همسایه ۲۵۰۰الی ۳۰۰۰دلار می باشد بنابراین مبلغ. زیادی نیست باید حقوق سایر کارمندان اضافه شود نه اینکه آنها کم شود
مرتضی
|
United Kingdom
|
۱۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
ان ها حقوق نجومی میگیرند ولی ما بازنشسته سنوات قبل که خواهان متناسب سازی حقوق هستیم. میگن بار تورمی داره حفوق نجومی بار تورمی نداره
پاسخ ها
قانون گرا
| United States |
۰۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
همسان سازي حقوق بازنشستگان قانون مصوب مجلس شوراي اسلامي كه به بركت بي توجهي وعدم احساس مسؤليت قوه مجريه و مديران اجرايي غير ذينفع ( بدليل شاغل بودن و دريافت حقوق هاي نجومي )اين قانون سالهاست كه خاك ميخورد. طبق اين قانون حقوق يك باز نشسته نبايد كمتر از ٩٠٪؜ حقوق شاغل همرديف اش باشد. در حال حاضر بطور مثال در وزارت نفت يك بازنشسته دهه ٨٠ كمتر از نصف حقوق شاغل هم تراز خود را دريافت ميكند. از نمايندگان محترم انتظار داريم از زمين ماندن قانون هاي مصوب جلوگيري بكند.
محمد سبزواری - رهجو
|
France
|
۲۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
بنظر این کمترین ، نظام سرمایه داریِ متعادل می‌تواند مشکل را حل کند .
بنام آرامبخش دلها .

در این حدی که فهمیدم جهان را --
بصد افسوس که کم فهمیدم آن را .
شب و روزم بسر آمد    در این غم --
چرا از دست بدادم من   زمان را .
دلار و سکه و           اموال دنیا --
چرا باشد مرا مصداقِ    جان را ؟
اگر مالم نباشد        بهر خوردن --
چرا مصرف کنم من این دهان را .
بدو گفتا که ای  پولدارِ  جاندار  --
ز ذهنِ خود ببر  یکصد   گمان را . 
که رهجو*گر  بیابد     راهِ انسان  --
نباشد این  چنین هرگز جهان را . 
بگفتا چون طلا بر  چشم گذاریم --
نمی بینیم  چنین و  آنچنا ن  را .
اگر یابیم همانا گنجِ       عدل را --
بدست آریم زمین و    آسمان را .
موفق و موُید باشی . روی ماهت .
* : هر انسان یک رهجوست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
متاسفانه.ما بازنشستگان.تامین.اجتماعی.حقحقوقمون۵روزاول.تمومه.چجوری.این.پولارو.میخورن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۸
وای بحال ما بدبختو بیچاره خدارو در نظر بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۸
انتشار این اخبار آدرس عوضی دادن به مردم است. و گرنه اگر فردی به خاطر شایستگی مسئولیت سازمان بزرگی را برعهده می گیرد بایستی تامین شوند.به قول کاربران وقتی یک بنگاهی املاک با سواد زیر دیپلم ماهی بالای 30میلیون درآمد دارد نباید یک مدیر کل با سابقه، تحصیلات و تخصص حقوق 50 میلیونی داشته باشد. من یک کارشناس عادی دانشگاه هستم ولی به نظرم اگر عملکرد مدیر یک سازمان بزرگ خوب باشد باید چنین حقوقی داشته باشد. طرح این مسائل سرگرم کردن مردم و منحرف کردن آنها از اصل علت گرانی ها و گرانی و مشکلات کشور است.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۸
سلام اگر اختلاف کف وسقف حقوها را کم کنیم این نابرابریها کمتر میشود چرادیک عده بیشترین پول را بگیرند ویک عده کمترین حقوق را این بیعدالتی از خود مجلس اغاز شده وباید ترتیبی اتخاذ شود که حقوقهای پایین تر رشد کنند متاسفانه اگر ۲۰ درصد تایید شود بازهم به قشر ضعیف فشار میاید باید عدد به حقوق اضافه شود نه درصد
IRANNEJAD
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
امروز حقوق 30تا40ميلوني يك كارشناس ماهر در يك صنعت خاص و يا يك متخصص حقوق بالائي نيست عزيزان.
حداقل حقوق اعلام شده از طرف دولت و حاكميت انصافا" خيلي كم است و كفاف 10روز از يك ماه زندگي كارگر را نمي دهد. ولي مردم مواظب باشيد حاكميت و(دولت-مجلس)آدرس اشتباه به شما ندهند.
تعداد افرادي كه در كشور حقوق بالاي 30ميليون مي گيرند اولا" خيلي كم است و در ثاني حق مسلم آنهاست ولي تعداافرادي كه حداقل حقوق ماهيانه را دارند چندين ميليون نفر است. دولت و مجلس بجاي اينكه بفكر افزايش حقوق حداقليها باشند كه بار مالي زيادي هم دارد به عمد به جان حداكثر حقوق بگير ها افتاده اند كه تعدادشان اندك است. هدف گمراه كردن مردم از حق مسلم خودشان است.
اگرمهندس با سابقه و متخصص و يا دكتر متخصص حقوق كمتر از 40ميليون در شرايط تورم كشور ما بگيرد ماندگار نخواهد شدلطفا" بجاي القاي تفكر نجومي بگير از طرف مجلس و نهادهاي حاكميتي تلاش كنيد تورم را كنترل و حقوق حداقل بگيران را افزايش دهيد. دلار 27800تومان و حقوق يك مهندس كار بلد بغير از ايران در هر جاي دنيا بيش از 7000دلار است .
يك حساب سرانگشتي ميگه كه بيش از 150ميليون تومان. پس بجاي فراري دادن افراد كار بلد لطفا" تورم را كنترل كنيد و از كاهش ارزش پول ملي در قبال پول بين المللي دلار جلوگيري كنيدوحقوق حداقلي بگيران را افزايش دهيد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
چطوری برای مدیران حقوق نجومی می گبرندمشکلی نیست ولی سرسال برای افزایش حقوق کارگران و کارمندان ۱۰درصدراباهزاران که زورتان بیاید ثصویب می کنید خوش حالی مل شمابدبختی مال کارمندانو.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۳
مشکل فقط حقوق های نجومی نیست.مشکل اصلی اینجاست : لطفا بررسی نمایید که چند نفردرکشوربه صورت ماهیانه وکاملاً قانونی وهرماه ازبیت المال وخزانه کشوربیش ازیک حقوق( دویاچند حقوق) می گیرندکه بااین مبلغ دریافتی اضافه می توان هرماه هزاران شغل ایجادکردومعظل بیکاری وازدواج جوانان را بکلی حل نمود.قطعاً به عددی خواهیم رسید که حقوق های نجومی دربرابرش قابل صرف نظرکردن است.همین ویژه خواری هاست که دمارازروزگارکشورونظام درآورده است.
ارتباطات مبین نت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۸
مطالب خیلی خوبی داشتی عالی بود من هرروز به سایت شما سر میزنم که آخرین مطالب سایت شمارو بررسی کنم واقعا عالیه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
ربیع الاول طرح صیانت از حقوق کاربران طرح جهش تولید مسکن عابدین خرم