بازدید 38239
دو هزار و هشتصد و سومین بسته ویژه خبری «تابناک»
در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: واکنش معاون روحانی به اتهام زنی جدید کمیسیون اصل نود مجلس/ واکنش علی جنتی وزیر اسبق ارشاد به ترکیب هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی/ماجرای پلمب شرکت بورس تهران چیست؟ و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۰۸۳۴۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۳ 21 October 2021

بسته ویژه خبری «تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیترهایی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

اظهار نظر یک نماینده درباره مذاکرات: ما باید متن مذاکرات بعدی را بنویسیم

عباس گلرو رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس:غربی‌ها نباید هیچ شرط و شروطی برای ما بگذارند و دولت، مجلس و مردم این موضوع را نمی‌پذیرند. شرط و شروط زمانی منطقی است که متقابل باشد اما در شرایطی که غربی‌ها بدعهدی کردند، غیرمنطقی و غیر قابل قبول است.این بار ما باید متن مذاکرات را بنویسیم، متن اروپایی‌ها مورد قبول ما نیست و متن مذاکرات را باید این بار مسئولان و کارشناسان ما به دقت بنویسند، تحویل غربی‌ها دهند و اگر آنان با متن ما موافقت کردند، آن وقت مذاکرات می‌تواند ادامه یابد.غربی‌ها اساساً در برجام و مذاکرات فقط به دنبال این نبودند که فعالیت‌های هسته‌ای ایران متوقف شود، بلکه یکی از اهداف اصلی آنان مذاکره درباره سیاست‌های منطقه‌ای و مسائل موشکی ایران بود.ما الان از مذاکره درباره مسائل منطقه‌ای و موشکی عبور کردیم و به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که درباره توانمندی‌های مشروع نظامی یک کشور مذاکره شود و کشورهایی که به دنبال این مسائل هستند، وقاحت خودشان را نشان می‌دهند./مهر

سلیمی نمین : آقای هاشمی فرد محور بود/ کرباسچی: آقای هاشمی ایران محور بود

عباس سلیمی نمین و غلامحسین کرباسچی در اتاق اصلاح طلب ، اصولگرا (کلاب کافه خبر) :سلیمی نمین: آقای هاشمی، چون انسان توانمندی بود، شخصی خود محور است. چون او منشاء بسیاری از تغییرات، یعنی در شکل گیری قانون اساسی و شکل گیری نظام جدید، بود بنابراین، او منشاء این تغییرات بوده، امروز، فکر او اساس و محور است نه قانون. مصالح را بر اساس بینش خودش می‌بیند. نگاه ایشان این است که جریان های توانمند را به خودش متصل کند.

کرباسچی: آقای هاشمی، ایران محور بود. نه اصلاح طلب، نه اصولگرا، اصلی‌ترین مسئله ایشان، توسعه ایران بود. راه توسعه را هم در کنار قدرت و در حاکمیت، مشورت دادن و با رای مردم جامعه را به رشد و توسعه رساندن می دانست. اندیشه‌های ایشان را الان بعد از گذشت چندین سال از رحلتشان، می فهمیم که چقدر واقعیت داشته و درست است.

ماجرای درآمد ۱۰ هزار میلیاردی صداوسیما!

محمد سرافراز رییس اسبق صداوسیما با ارجاع به درآمد آگهی‌ها در زمان خودش که بیش از هزار میلیارد بوده، گفته است که این آگهی‌ها از زمان او در سال ۹۴ تا الان می‌بایست چند برابر و درآمد سازمان از آن‌ها معادل ۱۰ هزار میلیارد شده باشد.رافراز به درامدهای زمان خودش از آگهی‌ها اشاره می‌کند و با احتساب به آن می‌گوید این درامدها «الان باید ۱۰ برابر شده باشد و با درآمد ۱۰ هزار میلیارد، صداوسیما به کمک دولت هم نیاز ندارد.»این در حالیست که صداوسیما در همین چند سال اخیر بیشترین معضل تولید آثار نمایشی و بهره گیری از هنرمندان را با نبود بودجه مرتبط می‌دانست. بودجه‌ای که به زعم آنها لازم بوده است بخشی از آن از طرف دولت تامین شود و گاهی به دلیل برخی سیاست‌های چالشی با دولت، با تاخیر هم همراه بود.میزان واقعی درآمدهای صداوسیما از آگهی‌های بازرگانی، رپورتاژها و اسپانسرینگ برنامه‌ها هیچ گاه به صورت شفاف اعلام نشده است و این یکی از موارد حاشیه دار و چالش برانگیز سازمان در همه این سال‌ها بوده است.اگرچه از طرفی سازمان قراردادهای مالی پرسودی هم در این زمینه بسته است اما از طرف دیگر کمتر تاثیر آن در بهبود برنامه سازی و خروجی آثار نمایشی با پروداکشن های متفاوت دیده شده است و حتی این گمانه زنی را تقویت می‌کند که این سازمان بیشتر از نبود بودجه با نبود مدیریت درست مواجه است./مهر

ماجرای پلمب شرکت بورس تهران چیست؟

محمد گودرزی سرپرست شرکت بورس تهران:معاملات بورس هیچ ارتباطی با پلمب در ورودی پارکینگ شرکت بورس ندارد.براساس مذاکرات صورت گرفته بنر نصب شده و برچسب‌های پلمب روی در ورودی پارکینگ شرکت بورس تهران برداشته و این ساختمان فک پلمب شد.شهرداری معتقد است که کاربری ساختمان شرکت بورس تهران تجاری است و نمی‌توان این ساختمان را اداری تلقی کرد.زمانی که کاربری یک ساختمان تجاری شود، عملا تعداد پارکینگ هایی که باید برای آن ملک در نظر گرفته شود افزایش پیدا می کند.بحث اضافه بنا هم برای ساختمان شرکت بورس تهران مطرح است اما اکنون مذاکراتی را با شهرداری منطقه ۲ صورت گرفت و بنای ما برای همکاری با شهرداری براساس تعامل است.براساس مذاکرات صورت گرفته اکنون بنر نصب شده و برچسب‌های پلمب روی در پارکینگ شرکت بورس تهران برداشته و این ساختمان فک پلمب شد./ایرنا

واکنش علی جنتی وزیر اسبق ارشاد به ترکیب هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی

علی جنتی وزیر اسبق ارشاد در واکنش به ترکیب هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی توییت زد.واقعا جای وزیران جهاد کشاورزی، راه وشهرسازی، نیرو و صمت خالی است تا سینمای ایران به اوج شکوفایی برسد. اصولاسینمانیازی به تخصص ندارد.

واکنش معاون روحانی به اتهام زنی جدید کمیسیون اصل نود مجلس

 معصومه ابتکار در توئیتی در واکنش به اتهامات سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس نوشت: آمادگی دارم به این اتهام که برخی راذوق زده کرده، در هر مرجعی پاسخ دهم.خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل۹۰ مدعی شد: آقای زنگنه و خانم ابتکار در نقض تعهد شرعی و قانونی نه تنها باعث تشویش اذهان عمومی، اشتباه محاسباتی و خسارت میلیاردی شدند بلکه حقوق عامه را نیز ضایع کردند.بعد از قرائت گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس درباره تخلفات وزارت نفت و سازمان محیط زیست در دولت سابق در ارائه گزارش غلط درباره بنزین تولیدی پتروشیمی‌ها، مقرر شد این تخلفات از سوی قوه قضائیه مورد رسیدگی قرار گیرد.معصومه ابتکار در توئیتی در واکنش به اتهامات سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس نوشت: امادگی دارم به این اتهام که برخی راذوق زده کرده، در هر مرجعی پاسخ داده روشنگری کنم.دربحث بنزین پتروشیمی اعلام میکنم بعنوان ایمونولوژیست ورییس سازمان محیط زیست در۹۲و۹۳بر حق سلامت مردم اصرار کردم. سرطانزایی آن بنزین روشن بود پس کوتاه نیامدم. آقای زنگنه هم گامی درست درحذف آن برداشت.

ضرب المثل معنی دار اسنودن به زبان فارسی!

 ادوارد اسنودن یک ضرب المثل ایرانی را توئیتر منتشر کرد.

کارمند سابق سازمان اطلاعات آمریکا، که همیشه در مقام افشاگر علیه سیستم جاسوسی آمریکا از شهروندان ورود کرده است؛ این بار توئیتی به زبان فارسی منتشر کرده است، اما مشخص نیست، خطاب به چه کسی.

«دیوار موش داره، موش هم گوش داره»، ضرب المثلی که اسنودن منتشر کرده است کنایه از استراق سمع است.

هشدار نماینده مجلس به سرمایه‌گذاران ایرانی در ترکیه

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی به مردم هشدار داد که مراقب سرمایه های خود در ترکیه باشند.
علیرضا سلیمی نماینده محلات در صفحه توییتر خود نوشت: «مراقب سرمایه های خود باشید !!‏ سقوط سنگین ارزش لیر ⁧‫ترکیه‬⁩ در برابر دلار به دلیل بدهی خارجی بیش از ۵۰۰ میلیارد دلاری. خریداران خانه در ترکیه اگر همین امروز فروشنده باشند باید ۳۵ درصد مالیات بر عایدی سرمایه بدهند.
‏این غیر از ۴ نوع مالیات دیگر است ....
‏احتیاط شرط عقل است .»
بسیاری از کارشناسان اقتصادی درباره خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه هشدار داده اند؛اخیرا مصطفی ‌قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت که وعده اقامت با خرید آپارتمان در ترکیه و دوبی، سرابی است که برخی مردم گرفتار آن می‌شوند. مردم نباید فریب تبلیغات خرید خانه در کشور ترکیه و قبرس را بخورند چرا که این کشورها به راحتی اقامت یا سند رسمی را به خریداران نمی‌دهند.

گروسی: هفته‌ های آتی برای سرنوشت مذاکرات وین «تعیین کننده» است

مدیرکل آژانس بین‌الملل انرژی اتمی ضمن اعلام این که به زودی برای دیدار با مقام‌های جمهوری اسلامی، به ایران سفر می‌کند گفت که چند هفته آینده در تعیین این که آیا مذاکرات «وین» برای احیای برجام از سرگرفته می‌شود، «سرنوشت‌ساز» است.«رافائل گروسی» در مصاحبه با روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» گفت: که چند هفته آینده در تعیین این که آیا ایالات متحده و ایران می‌توانند به مذاکرات «وین» برای احیای برجام بازگردند یا خیر،‌ «تعیین‌کننده» است.مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داد که ایران در پاسخ به درخواست فوری وی، از او دعوت کرده است تا طی روزهای آینده با رهبران سیاسی جمهوری اسلامی ایران در تهران دیدار کند.واشنگتن‌پست در این خصوص گزارش کرد، وقفه در روند برنامه بازرسی‌های آژانس از تأسیسات هسته‌ای ایران یکی از موضوعاتی است که گروسی قصد دارد در دیدار با مقام‌های ایرانی مطرح کند و در صورتیکه این موضوع به صورت حل نشده باقی بماند، بازگشت به برجام، تقریباً غیرممکن خواهد شد.گروسی در این گفت‌وگو در خصوص آینده مذاکرات وین گفت که تمامی اعضای برجام از جمله انگلیس، آلمان،‌روسیه و چین به همراه اتحادیه اروپا که نقش هماهنگ کننده را دارد و آمریکا که به صورت یکجانبه از برجام خارج شده‌اند، به وی گفته اند در صورتیکه نظام نظارتی آژانس در ایران به طور کامل احیا نشود، «دستیابی به چنین توافقی (احیای برجام) بسیار دشوار خواهد بود».

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۸۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
یک راه چاره بیشتر ندارید و آن اینکه قیمتهای کاذب توهمی مسکن را که با تبانی از سال 96 به بعد به مردم تحمیل کرده اید را بردارید و به قیمتهای قبل سال 86 برسانید آن وقت می توانید انتظار عدم خرید مسکن در ترکیه را داشته باشید!
هیچ راه دیگه ای نداره زور نزنید!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
راه دیگر این است که افراد دو تابعیتی حق درآمد در داخل ایران و خرج در خارج از کشور را نداشته باشند یا اینکه معادل پولی که از کشور خارج میکنند را مالیات بپردازند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
حتما.....تازه میخوان مالیات بگیرنداز خانه هایی که خودشون با کمک دلالها چند برابر کردند.....فکر کردین از این لقمه چرب ظرف نظرمیکنند ........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
یاشاسین آزربایجان و تورکیه
پاسخ ها
ناشناس
| Poland |
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
برو عمو بزار باد بیاد
فقط ایران
حبیب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
ما خاک وطن میخوریم و خون برای وطن میدیم ولی اثر پای هیچ دشمنی رو رو ی خاک مقدس وطن نمی تابیم چه اون دشمن ترک عثمانی باشد چه عرب حاشیه خلیج فارس، با هیچ حزب و گروه و رژیمی کاری نداریم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
حرف مفت میزنی حاضری خونه زندگی اینجات رو ول کنی بری آذربایجان یا ترکیه زندگی کنی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
اقای نماینذه برای سفوط ارزش لیر بحای "سنگین" کلمه ای بنویسید که برای سفوط سرسام اور ریال خوذمون هم یک لعت مناسب باقی بمونه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
اقای نماینده محترم شما نمی خواد در باره ترکیه هشدار بدی بی زحمت به اون همکارت نماینده استان در مورد استخدام غیر قانونی دخترش تو شرکت نفت هشدا ربده ممنون .
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
خوب در انجا مالیات میگیرند و امکاناتی میدهند اگه در ایران باشد علاوه بر مالات های مختلف مالیات بر دارای هم اضافه شده تازه در مقابلش هیچی امکاناتی نمی دهند مثل امنیت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
اگر امنیت نداریم، چرا در ایران درآمد کسب میکنی؟
نادر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
اگه پولش را داشتم یک ثانیه هم نمی ماندم با این که جزو فعالین انقلاب بودم 28 ماه د بدترین خط جبهه از جزیره مجنون گرفته تا نفت شهر و سومار و شرهانی بود م و کارت رشادت و ایثار هم دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
هاشمی عامل اصلی کاستی های بنیادین سیاسی - اقتصادی کشور است و در آن دنیا باید جوابگو باشد
وی ضمن کسب انحصار قدرت برای خویش در سی سال بعد از انقلاب اسلامی، خدمات فراوانی به اصولگرایانی کرد که بعدا زیر پای او را خالی نمودند و او را در هر دو دنیا متضرر و بی اعتبار کردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
منظورش جاسوسی روسیه از ایران و ایرانیان است.
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
دروغ چراازاینجاتاقبرچهارانگشت فاصله است شمامطمئنید این چیزهائیکه درموردوضع اسفناک اقتصادترکیه فرمودید واقعیت دارد یاازحسادت کسی به خریداران خانه درترکیه است چون درترکیه اینطوری که ازدوستانی که درآنجا خانه خریده اندشنیده ام میگویند مالیات یکبارآنهم زمان معامله گرفته میشود
ومبلغ آن چیزسنگینی نیست ودیگر آنجا مالیاتهای عجیب غریب همچون خانه لوکس وخانه خالی وامثالهم وجودندارد و کسانیکه باپول اندکی ملک میخرند اقامت ترکیه رامیگیرند واکسن فایزر هم میزنند البته هیچ جاوطن آدم نیست ولی خوب اطلاعات غلط دادن هم ازاعتباراطلاع دهنده میکاهد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
مالیات خانه ها و اتومبیلهای لوکس با این توجیهات حذف نمیشود بلکه تشدید میشود تا امثال شما پول کمتری برای سرمایه گذاری در خارج داشته باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
ترکیه از اشنایان هر کس خانه خریده پاسپورت و اقامت هم گرفته .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
بعضیا فکر می کنم می تونن با فروش ۱۰ برابری قیمت مسکن در ایران می تونن برن ترکیه ۱۰ تا خونه بخرم! زهی خیال باطل که کسی نمی خره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
برای نوشتن سند مذاکرات باید ایشان (گلرو) دیکته کند و کریمی قدوسی هم بنویسد
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
صدا‌ و سیمایی‌ که اینهمه در امد‌ فقط‌ از راه‌ تبلیغات‌ کسب کرده‌ واقعا‌ چه‌ دست آوردی داشته‌ و چه ه مخاطب‌ ارائه کرده‌ ؟!
یکسری سریال‌ و برنامه بی کیفیت‌ و ابکی‌ که کسی گوش نمیده و نمی بینه‌ و یا اینکه سریالهای نخ نمای‌ دهها‌ سال‌ پیش‌ !
فقط‌ چهره‌ مجریان‌ اتو کشیده‌ که از قرار‌ حقوقهای عالی دریافت می کنند ...
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
سلام جناب سلیمی ، این اعتمادسازی که ترکیه توانسته ایجاد کند که سرمایه ایرانیان و عرب ها و افغان ها را جذب بازار مسکن آن کشور می کند نشان از سطح مدیریت و قدرت برنامه ریزی اقتصادی آنها دارد برعکس آنها ما استاد فراری دادن سرمایه ها هستیم. یک روز خانه های خالی را علم می کنیم و مردم را بی جهت می ترسانیم. یک روز حساب های ارزی مردم را با نرخ دولتی پرداخت می کنیم و با این کارها اعتماد عمومی را بر باد داده ایم. انشالله دولت جدید برنامه ریزی های عاقلانه و پسندیده در راستای جلب دوباره اعتماد مردم خواهد کرد. به خصوص در بخش مالیات بردرآمد های شغلی. متاسفانه اکنون شاهدیم که در بعضی مشاغل و تخصص ها که درآمد نجومی دارند برای فرار مالیاتی هنگام پرداخت مشتری، حساب اشخاص دیگر یا نزدیکان خود را می دهند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
کسانی که تابعیت کشور رقییب را با خروج سرمایه میگیرند، حق کسب درآمد در داخل را ندارند چه برسد به نپرداختن مالیات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
چون اسنودن ضرب المثل فارسي را به فارسي توئيت كرده قطعا خطاب به مسئولين ايراني بوده كه مواظب باشيد جاسوسان هنوز فعال هستند
به سادگي مي توان اين موشوع را فهميد و دقت و توجه بيشتر در ارتباطات و انتخاب هايمان داشته باشيم
يا اينكه خواسته تشويش ذهن كند
تفسير واقعي ان كار نيروهاي اطلاعاتي و امنيتي كشور است
من هم ان چيزي كه برداشت كردم گفتم
علیرضا نیکرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
اکبر هاشمی رفسنجانی حزب باد بود
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
اون خیال میکرد میتونه در حاشیه باشه و حال کنه ، البته اشتباه کرد
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
سلام دوستان، این آقای اسنودن با زبان بی زبانی به ما پیغام رسانده که خودتان را جمع و جور کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
اقای گلرو! لطفاً بک ادم باسواد پیدا کنید که متن پیشنهادی را بنویسد. عامر و آنی ور آنی تایم و ام پی تی نباشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
اقای گلرو! لطفاً بک ادم باسواد پیدا کنید که متن پیشنهادی را بنویسد. عامر و آنی ور آنی تایم و ام پی تی نباشد.
ناشناس
|
Romania
|
۲۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
آقای گلرو درست میگه و مجلس باید آنی ور آنی تایم و بعنوان عامر متن مذاکرات را بنویسه و گرنه از ام پی تی خارج خواهد شد!
ناشناس
|
Turkey
|
۲۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
آقای خسروی به فکر جیب خودشون هسند و املاک نجومی که رو دستشون باد کرده
آخه فقط یه اجمق میاد و متری ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون بابت هر متر مربع که با یه زلزله ۱۰ ریشتری قراره نابود بشه ، پول میده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
اظهار نظر یک نماینده درباره مذاکرات: ما باید متن مذاکرات بعدی را بنویسیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اشکالی ندارد بنویسید ، هر کس هم میخواهد بنویسد فقط به آقای کریمی قدوسی ندهید بنویسد ! خیلی ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
اگه مملکت رو برای مردم .ج... نمیکردین کسی نمیرفت توو یه کشور دیگه با اون همه ریسک ملک بخره یا سرمایه گذاری کنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
برو تو همون ترکیه هم کسب درآمد کن، این کشور به درد شما نمیخورد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
در مورد کسانی که در ترکیه اقامت دارند باید بررسی دقیق گردد که پولهای که خارج کردند از کجا آوردند . واگر مرتکب فساد گردیدند از طریق پلیس انترپل به کشور باز گردانده شوند ومحاکمه گردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
دلیل فرار سرمایه ها همین تورم لجام گسیخته است. وقتی مردم را جهت حفظ سرمایه های نقدی خود با خرید خانه در داخل کشور، منع می کنید، چه انتظاری از مردم دارید؟ حداقل اجازه هم نمی دهید ئول دارها خانه دهند و انرا اجاره دهند به مردم کم بضاعت. همش تهدید مالیات و .... را دارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
اگر مالیات درست و حسابی به سراغ ثروتمندان برود، دیگر بیجا کنند در ترکیه ملک و املاک بخرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
مهران غفوریان عزیز یک ایران دعاگوی سلامتی توست
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
از دست شماها مردم ترک وطن می کنند!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
برید ولی دیگه اسم ایران را نیاورید. کشور به شما هیچ نیازی ندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
یعنی ما سی و یک نفر بریم بمونید شما صفر نفر ؟ آقای ناشناس نگاهی به منفی و مثبت بنداز.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
17:01
همون شماها براش خوبید که وضعمون شده این
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
اکثر این سرمایه ها از راه نامشروع کسب شده سرمایه دار به علت خلاف ترس از اینکه در کشور بدانند از کجا بدست آورده شده ومی ترسد توقیف گردد در واقع مال نامشروع را همراه خود به کشورهای دیگر منتقل میکنند. تاراحت خوشگذرانی کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
احسنت این آدمایی که مردم رو میترسونن خودشون زودتر از بقیه رفتن اونجا خونه خریدند مثله بیت کوین و واکسن و خیلی چیزای دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
نمایندگان مدعی انقلابگری و عدالت محوری بجای تهمت و افترا به مقامات ،بهتر است خودشان اقدامات مثبتی که لااقل بخشی از جامعه را از مشکل معیشت رهایی نسبی میکند انجام دهند ؟و دیگر اینکه افرادی که ثروت مملکت را به خارج کشور منتقل میکنند مانند خانه خریدن ، چه تعداد از اتباع همسایگان الخصوص ترکبه ای ها در ایران ملک خریده اند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
ایران باید جلو خروج ارز وسرمایه های مشکوک را بگیرد باید از طرف بازرسان امین کشور افرادی که خواهان خروج هستند دقیقا مورد تحقیق وتفحص قرار بگیرند .وقتی که جلو خروجی ایران آزادانه باز باشد هر خلافکاری براحتی ارزو سرمایه های نامشروع را خارج میکنند این کارهارا کردند که اینگونه قیمت ارز بالا رفته وتورم حکم فرماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
سوالاتی برام مطرحه و ایا کسی میتونه حواب بهم بده؟اول اینکه خرید مایحتاج منازل 3 قوه چجوری تامین میشه؟ایا اعضای خونشون خرید میکنن یا مامورینی برای این کار هستند؟ایا بابت این خریدها به مغازه های معمولی مراجعه میشه؟ایا پرداخت این خریدها چجوریه؟خودشون پرداخت میکنن یا بودجه جداگانه داره؟حقوق روسای 3 قوه چقدره؟اصلا خونه های روسای این 3 قوه کجاس؟اینا پرسش های ساده هستند که تقریبا در تمام کشورها جوابشون مشخصه ولی اینجا فقط خونه روحانی رو لو دادند که ببینین روحانی ولنجک میشینه و از هیچی خبر نداره.کلا رابطه مردم و مسئولین شاهکاره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
نه اینکه بورس، موسسات مالی . . . سراب نبود ترکیه فقط سراب دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
اظهار نظر یک نماینده درباره مذاکرات: ما باید متن مذاکرات بعدی را بنویسیم جناب گلرو اگر متن برجام را ایران بنویسد یعنی امثال قدوسی امر وعامر را تشخیص ندهد ویا امثال خانم الهیان که گفته .اکسن فایزر عقیم کننده هست وحاج اقا سلیمیان گفته جی پی اس دارد واقای نوروزی هم گفته شنود باید کلااین بار فاتحه ایران را بخوانیم اقای گلررررررررررو با کدام مدیرباسواد مثل فدراسیون فوتبال با مربی خارجی قرارداد میبندد که اخرش کلی بدهکار به مربی میشود شماها هم مثل اوناهستید 99درصد شماها مدرک دکترا ومهندسی شما ارزش اول راهنمایی اموزش وپرورش را ندارد چون سهمیه ای بدون حضوردرکلاس وازمون مدرک گرفتید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
منظور نماینده مجلس اینکه مثل امثال ایشون و مسئولین ترکیه تو آمریکا و کانادا خونه بخرن تا با گرون شدن دلار سرمایه هاشون بیشتر بشه
محسن
|
Belgium
|
۰۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
ترکیه کشور توریستی است و درامد ارزی خوبی از توریست دارد این قوانین خرید خانه قبلا فقط برای اروپایها بود و حالا ایرانیان نیز می توانند که خرید خانه داشته باشند و اقامت ترکیه بگیرند ولی به عنوان فرد ترک بحساب نمی ایند، مسکن تنها چیزی است که خرید ان در تمام دنیا بدون ضرر است.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
کارگر ساده جای جین در ترکیه ماهانه پنجاه میلیون است در حالی در ایران سه میلیون تومان می‌باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
چرا برخی از مردم ایران قصد اخذ اقامت کشورهای دیگر را دارندچرا مسئولین ریشه یابی نمی کنند و نسبت به اجابت خواسته های آنان اعتنایی نمی شود ایرانی باید وطن دوست باشد و از کشور خود نباید برود ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
فارسی نوشته دیگه . معلوم نیست خطاب به کیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
من یکبار یک ماشین تو آگهی دیوار دیدم . با مبلغی که برای خرید آن ماشین باید پرداختی میکردی ، میتوانستی یک خانه در ترکیه بخری و باقی پول هم همان ماشین را در ترکیه بخری .
به نظر خودتان چرا مردم رفتن را به ماندن ترجیه میدهند؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
ترجیح میدن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
اگر نظام اسلامی مالیات درست و حسابی از ثروتمندان بگیرد، پولی برای خروج از ایران نخواهند داشت. همچنین امکان کسب و کار و درآمد در داخل کشور برای این افراد بایدلغو شود
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
امیدوارم همه کسانی که پول و ثروت ایران را خارج می کنند، در ترکیه ضرر کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
عباس گلرو که رئیس کمیته سیاست خارجی باشه و هیچ اطلاعاتی از نوشتن صورت جلسات و دستور کار و ... نداشته باشه و اینگونه اظهار نظر کند و تصور کند که ساسایت دنیا در دستان ایشان است همین میشود که شده و بدتر از این هم خواهد شد. این اول کاره
محمد ت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
وقتیکه ضرب المثل فارسی می گوید منظورش ما هستیم که باید مواظب موش های کثیف باشیم که بعضی ها نقش دوستی برایمان بازی نکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
تنها راه نجات و رفاه درخاورمیانه رفتن زیر بیرق ترکها و تلاش بر احیای امپراطوری عثمانی است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
واقعا فهمت در همین حده؟
محمد ت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
اینا همون موشی هایی هستند که اسنودن گفته. پرچم خودشان را به بیرق عثمانی می فروشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
به محض اینکه روابط ایران و ترکیه خراب شود که بسیار محتمل است، خریداران مسکن در ترکیه نقره داغ میشوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
آقای سرافراز درآمد در کل کشور نسبت به سال 94 بیش از 2 برابر شده ولی هزینه ها 20 برابر شدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
یکی از دلایل سرمایه گذاری در ترکیه، بستر فساد در داخل است همه شاهدیم و داریم می بینیم که پول هایی که از شوارع فساد آلود بدست می آید بخاطر فرار از ردگیری و پیگیری به ترکیه می رود و تبدیل به ملک و بدنبال آن امکانات بانکی سرمایه گذاری در آنجا می شود. شما ببینید مفسدین اقتصادی که در ایران به قید وثیقه آزاد شده اند به ترکیه رفته و در محله لاکچری جنگل بلگراد قصرهای رویایی خریده اند و جالب است که ترکیه هم به این اقشار به آسانی پاسپورت ترکیه می دهد که نقدینگی های بعدی را هم جذب کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
درست می فرمایید
شرط عقل نیست که در ترکیه خانه بخریم
ولی ما مثل شمل نمی تونیم در امریکا و کانادا و انگلیس خانه بخریم
وسع ما در همین حد ترکیه است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
احسنت
والی
|
Japan
|
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
شما متن مذاکره رو بنویس منتهی کیه که قبول کنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
جناب نماینده
مردم خودشان عقل دارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
معنی عبارت اسنودن کاملا واضح است
در مرزهای ایران موش ها دارند اطلاعات اساسی ایران را در اشکال فردی و یا با امواج رادیویی سرقت می کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
داداش برا ساله چندی؟ امواج رادیویی؟
:))))))))))))))))))
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
مردم را تشويق به خريدخانه در تركيه و امارات كرديد
ناشناس
|
Turkey
|
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
چرا ترکیه!!!! بیارید توی بورس ایران ما در کمتر از شش ماه سرمایه شما را یک سوم میکنیم. کاری میکنیم که نه راه پس داشته باشید نه راه پیش. کاری میکنیم هینجوری روی هوا معلق بمانید.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
خروج سرمایه از کشور به سمت ترکیه ، به دلیل عدم احساس امنیت و آزادی های فردی است . کسی آنجا سرمایه گذاری مولد نمیکند و بیشترین میزان سرمایه صرف خرید ملک و آپارتمان شده است و این به مفهوم داشتن سرپناه امن است که در کنارش آزادیهای نسبی هم احساس شود
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
باسلام
آقای سرافراز دچار مشکل حساب است. زمان خودش هم این صحبت ها رو کرد. وجلسه معارفه اش هم از این گونه صحبت ها کرد. وقتی هم دچار مشکل شد و زمین های سازمان رو می خواست بفروشه برایش صاحب پیدا شد و درگیر مشکلات حاشیه ای شد و ... . شاید حرف های ایشان تا حدودی درست باشه ولی با هیاهو مثل احمدی نژاد نمی شود مدیریت کرد.
ناشناس
|
Japan
|
۱۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
هشدار!سرمایه هاتون درترکیه رابعلت خطرازبین رفتن ومالیات خوردن برداریدبیاریدایران بدیدبه ما!یعنی به اینا!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
من هم تصمیم دارم ترکیه خونه بخرم و اقامت بگیرم به خاطر فرزندم چون سهمیه نداره که بنوته تو دانشگاه یه رشته خوب قبول بشه و بخاطر نداشتن سهمیه استخدام هم نمیشه پس ما تو ایران شهروند درجه 2 هستیم و بهتره بریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
شما اگه دلسوز واقعی مردم هستید باید درجه اول داخل رو درست کنید که کسی نره ترکیه ولی اگر به هر دلیلی اونجا هم رفت شما در ترکیه هم با استفاده از روابط دیپلماتیک باید بتونید سرمایه های مردم رو حفظ کنید.
Kkl
|
United States
|
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
خیلی عجیب است هیچ کدام از سایت ها نقطه نظرات مرجع عالیقدر جهان حضرت آیت الله کلپایانی را منتشر نکردند که وی از دولت ایران خواسته بود با تمام کشورها رابطه قرار کند الخق چه مرجع متفکر با شعور و فهمیده ای او ضمن انتقاد از وضعیت اقتصادی کشوروروابط,تیره ایران با کشورهای دیگر انتقاد کرد و گفت مردم نجیب و شریف کشورمان مستحق این وضعیت نیستند ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
اگر در مورد حجاب تذکر داده بودند الان صدا و‌سیمای میلی هزار بار تکرارش می کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
ازین مملکت خستم خستن همه خسته ایم
بسه گرونی
بسه بی پولی
امینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
بنده طی دو سال اخیر 80 درصد دارایی ام را که پس انداز سالها کار کردنم بود، در اثر دست بردن آقایان در جیب مردم در بورس ایران از دست دادم. مطمئن هستم هیچگاه در ترکیه یا هیچ کشور خارجی؛ جنین اجحافی در حق من و امثال من صورت نمی گیرد.
آقایان در ابتدا باید به فکر ایجاد شرایط مطمئن و با ثبات در کشورمان باشند، قطعاً در این حالت کسی سرمایه اش را به کشورهای خارجی منتقل نخواهد کرد.
محمد
|
Japan
|
۱۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟بیایم تو ایران سرمایه بزاریم؟؟؟؟؟
من و خیلی های دیگه پولمون رو گذاشتیم تو بورس و همه اش رو باختیم حالا بگیم بورس به کنار اومدم خونه ام رو فروختم تا برم یه خونه ی بزرگتر بخرم تا بچه ها که بزرگ شدن راحت باشن ولی از همون روزی که فروختم هر روز قیمت عجیب بالا رفت و هرچقدم وام گرفتم و قرض کردم نتونستم حتی مثل خونه ی قبلی خودم رو بخرم والان سالهاست مستاجرم و شرمنده ی خانواده با این که از ترکیه خوشم نمیاد و میدونم که سیاست مدارهاش ورق باز و.... هستن ولی میدونم از شما ها باعرضه ترن همه چیز که جوشک نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
خرید ملک در ترکیه امنیت ملی را به خطر می اندازد. مقامات عالی متوجه این موضوع هستند و به دنبال چاره ولی اقدام انقلابی میطلبد....
پورعلیزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
هیچ کدام از توجیهاتی که در نظرات نوشته شده، دلیلی برای خروج سرمایه ازکشور و ورود آن به کشور رقیب و دشمن نمیباشد. بسیار زشت است برای دولت و نظام اسلامی و انقلابی که برخی از مسئولان و وابستگان آنها از بیت المال حقوق بگیرند یا در این کشور کسب درآمد کنند و در خارج سرمایه گذاری و هزینه تا در نتیجه آن روز به روز فقر و بیکاری در این کشور بیشتر شود.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
این نمایندگان اقلیتی نگران مردم نیستند نگران دلالان مسکن در وطن هستند.
محمدایوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
خانم ابتکار عجله نکن انشاالله. بزودی در دادگاه هر چه میخواهی بگو. البته این راهم بگو وارد کننده. بنزین که بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
انتقاد از جبهه پایداری و اعضاش هم رفت تو قسمت اسمش رو نبر. یعنی سانسور.
س ج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
جناب آقای سلیم نمين اصولا در مقابل فهمیدن و درک مسائل منطقی مقاومت شدیدی نشان میدن.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت فرامرز صدیقی کوهرنگ