بازدید 32228
آخرین تحولات خاورمیانه
روایت عربستان از چهار دور مذاکره با ایران، هشدار شمخانی به الهام علی‌اف، عزل و نصب‌های جدید پادشاه عربستان، کشته و زخمی شدن هفت نظامی ترکیه‌ای در ادلب سوریه و دیدار مشاور امنیت ملی آمریکا با وزیر خارجه امارات، از مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۰۸۲۳۰۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۳ 16 October 2021

روایت عربستان از چهار دور مذاکره با ایران/ هشدار شمخانی به الهام علی‌اف/ عزل و نصب‌های جدید پادشاه عربستان/ کشته و زخمی شدن هفت نظامی ترکیه‌ای در ادلب سوریه

بین الملل تابناک/ تحولات خاورمیانه: روایت عربستان از چهار دور مذاکره با ایران، هشدار شمخانی به الهام علی‌اف، عزل و نصب‌های جدید پادشاه عربستان، کشته و زخمی شدن هفت نظامی ترکیه‌ای در ادلب سوریه و دیدار مشاور امنیت ملی آمریکا با وزیر خارجه امارات، از مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

روایت عربستان از چهار دور مذاکره با ایران

«فیصل بن فرحان» وزیر خارجه سعودی که در واشنگتن به سر می‌برد، گفت: ایران در حال شتاب‌بخشی به فعالیت‌های هسته‌ای خود بوده و منطقه را به مکانی بسیار خطرناک تبدیل کرده است.

بن فرحان که در کنفرانس خبری در واشنگتن صحبت می‌کرد، در ادامه از ایران خواست تا نقض توافق هسته‌ای برجام را متوقف کند.

وزیر خارجه سعودی در ادامه کنفرانس خبری خود در واشنگتن، با اشاره به اینکه ریاض تا کنون چهار نشست با تهران برگزار کرده، گفت: «گفت‌وگوها با تهران دوستانه بوده اما پیشرفت ملموسی نداشته است.»

روایت عربستان از چهار دور مذاکره با ایران/ هشدار شمخانی به الهام علی‌اف/ عزل و نصب‌های جدید پادشاه عربستان/ کشته و زخمی شدن هفت نظامی ترکیه‌ای در ادلب سوریه

فیصل بن فرحان پیشتر و در مصاحبه با نشریه «فایننشال تایمز» گفته است: ریاض در حال بررسی دادن مجوز به ایران برای باز کردن کنسولگری خود در شهر بندری جده است و افزود که مذاکرات پیشرفت کافی برای احیای کامل روابط دیپلماتیک نداشته؛ چیزی که به ادعای این مقام، خواست ایران است.

هشدار شمخانی به الهام علی‌اف

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی امشب (جمعه) در توئیتی در واکنش به ادعای کذب الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان درباره کشورمان نوشت: بی توجهی به اصول و الزامات همسایگی و بیان اظهارات کذب و غیرسازنده، نشانه حسن نیت و تدبیر نیست.

وی افزود: اتهام زنی به کشوری که جامعه جهانی آن را به عنوان قهرمان مبارزه با مواد مخدر می‌شناسد، اثری جز بی اعتبارسازی کلام گوینده ندارد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: مراقب دام‌های پرهزینه شیاطین باشید.

«الهام علی‌اف» رئیس‌ جمهور آذربایجان در گزافه‌گویی ضد ایرانی جدید خود، گفت ارمنستان با کمک ایران مواد مخدر به اروپا قاچاق می‌کرده است. 

طبق گزارش خبرگزاری «ترند» جمهوری آذربایجان امروز (جمعه) علی‌اف در سخنرانی خود در جلسه شورای سران کشورهای مستقل مشترک المنافع که در قالب یک ویدئو کنفرانس برگزار شد، ادعا کرد: ارمنستان در تبانی با ایران از مناطق اشغالی سابق جمهوری آذربایجان (در اشاره به مناطق تحت اشغال جمهوری ارمنستان که در پی آتش‌بس قره‌باغ آزاد شد) برای انجام قاچاق مواد مخدر به اروپا به مدت حدود سی سال استفاده می‌کرد.

عزل و نصب‌های جدید پادشاه عربستان

عضو شورای عالی سیاسی یمن در سخنانی تعیین فرمانده جدید نیروهای مشترک ائتلاف متجاوز عربی از سوی پادشاه عربستان را اثبات شکست ریاض در جنگ یمن خواند.

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن و از رهبران جنبش انصارالله این کشور در سخنانی به تعیین فرمانده جدید نیروهای مشترک ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی واکنش نشان داد.

وی در توییتی در این باره نوشت: تعیین فرمانده جدید نیروهای مشترک ائتلاف متجاوز عربی از سوی ملک سلمان به عبد العزیز، پادشاه عربستان سعودی تنها بیانگر اثبات شکست آنهاست.

الحوثی تاکید کرد: تغییر سیاست مفید است، اما تغییر رهبران تنها به معنای "اثبات شکست" است.

روایت عربستان از چهار دور مذاکره با ایران/ هشدار شمخانی به الهام علی‌اف/ عزل و نصب‌های جدید پادشاه عربستان/ کشته و زخمی شدن هفت نظامی ترکیه‌ای در ادلب سوریه

این اظهارات پس از آن مطرح شد که ملک سلمان در حکمی "مطلق بن سالم بن مطلق الازیمع"، را به عنوان فرمانده جدید نیروهای مشترک ائتلاف متجاوز عربی تعیین کرد.

پادشاه عربستان همچنین در احکام دیگری "توفیق بن فوزان بن محمد الربیعه"، وزیر بهداشت را برکنار و "فهد بن عبد الرحمن بن داحس الجلاجل" را جایگزین وی کرد.

ملک سلمان توفیق بن فوزان بن محمد الربیعه را به عنوان وزیر حج و عمره منصوب و عبد العزیز بن عبد الرحمن بن عبد العزیز العریفی، معاون وزیر حمل و نقل و خدمات لجستیک را از سمتش برکنار و او را در سمت مشاور دبیرخانه عمومی شورای وزیران منصوب کرد.

کشته و زخمی شدن هفت نظامی ترکیه‌ای در ادلب سوریه

رسانه‌های محلی روز جمعه گزارش داده‌اند که در مسیر حرکت یک کاروان نظامی ترکیه در بخش‌های اشغالی ادلب سوریه یک بمب کنار جاده‌ای منفجر شده است.

خبرگزاری اسپوتنیک روسی نیز نوشت، در این انفجار دست کم دو نظامی ترکیه‌ای کشته شده و پنج نظامی دیگر مجروح شده‌اند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه دوشنبه گذشته گفته بود، آنکارا در اسرع وقت اقدامات لازم را در سوریه انجام خواهد داد.

این سخنان به دنبال حمله اخیر گروه یگان‌های مدافع خلق از شاخه‌های «پ‌ک‌ک» در سوریه که منجر به کشته شدن دو نظامی ترکیه شد، مطرح شد. 

روایت عربستان از چهار دور مذاکره با ایران/ هشدار شمخانی به الهام علی‌اف/ عزل و نصب‌های جدید پادشاه عربستان/ کشته و زخمی شدن هفت نظامی ترکیه‌ای در ادلب سوریه

رئیس جمهور ترکیه پس از جلسه کابینه، بر عزم این کشور برای از بین بردن تهدید یگان‌های مدافع خلق تاکید کرد. وی گفت: «صبر ما تمام شده است. ترکیه مصمم است تهدیدها در شمال سوریه را از بین ببرد.»

وزارت کشور ترکیه روز یکشنبه اعلام کرد در پی حمله گروه یگان‌های مدافع خلق به سوریه دو افسر ارتش ترکیه کشته و دو تن دیگر زخمی شدند. این وزارتخانه اعلام کرد، نیروهای یگان‌های مدافع خلق در منطقه عملیات سپر فرات با یک موشک هدایت شونده به یک خودروی زرهی حمله کردند.

از سوی دیگر، «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه روز دوشنبه گذشته با سفر به «بلگراد» پایتخت صربستان در مراسم شصت و ششمین سالگرد تأسیس جنبش عدم تعهد در سخنرانی گفت که برخی کشورها همچنان با نام «ائتلاف بین‌المللی مبارزه با تروریسم داعش» به دنبال اجرای طرح‌های ژئوسیاسی خود در سوریه و منطقه هستند و در این میان، ترکیه به وضوح با جذب تروریست‌ها از اقصی نقاط جهان و تلاش برای نابودی سوریه، به دنبال امیال استعماری خود است.

وزیر خارجه سوریه در ادامه به قطع آب ساکنان شمال شرق سوریه اشاره کرد و گفت که ترکیه برای بیست و پنجمین بار مانع از رسیدن آب به ایستگاه پمپاژ «علوک» شده و میزان آب ورودی از رود فرات به سوریه را کاهش داده است که این اقدامات ضمن وارد آوردن خسارات جبران ‌ناپذیر به زندگی میلیون‌ها سوری، بر خلاف منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی است.

دیدار مشاور امنیت ملی آمریکا با وزیر خارجه امارات

کاخ سفید اعلام کرد، مشاور امنیت ملی آمریکا در واشنگتن با وزیر خارجه امارات دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش سایت شبکه خبری روسیا الیوم، کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا و عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات در جریان دیدار با یکدیگر در خصوص همکاری راهبردی میان دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

روایت عربستان از چهار دور مذاکره با ایران/ هشدار شمخانی به الهام علی‌اف/ عزل و نصب‌های جدید پادشاه عربستان/ کشته و زخمی شدن هفت نظامی ترکیه‌ای در ادلب سوریه

در بیانیه مذکور همچنین آمده است، سالیوان و آل نهیان همچنین در خصوص شماری از پرونده‌های مهم و مورد توجه دو کشور از جمله مکانیسم رشد و توسعه و رایزنی منطقه‌ای و همچنین توسعه روابط دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

امارات در کنار بحرین، مراکش و سودان در سال ۲۰۲۰ با میانجیگری آمریکا به توافق‌های عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی دست یافتند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۵
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۵۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
حالا هم که داریم با عربا خوب میشیم این جوجه علیف شروع کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
پاسخ قاطع تر باید به الهام علی اف داد . این پلسخ ها مثل پاسخ هایی است که اول جنگ به صدام دادیم ولی او هارتر شد و به ایران حمله کرد . پاسخ ایران باید در چارچوب عهده نامه گلستان و ترکمنچای باشد جهت الحاق دوباره به ایران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
عواقب داخلی و خارجی حمله را سنجیده اید؟؟؟؟
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
عجله نکن به زودی این نادون رو سرجاش می شونیم و استانمون رو ازشون پس میگیریم. و به استان سرافراز کشورمون ملحق میکنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
بسیار لازم است که ایران در مقابل آذربایجان کوتاه نیاید حتی به قیمت جنگ. مردم ایران کاملا پشتیبان مواضع محکم جمهوری اسلامی در این خصوص هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
مزخرف نگو، ما هیچ جنگی با برادران آذربایجانی خود نداریم
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
همون 48.8 درصد برن بجنگند ...اونا پشتیبان اند...البته اگر اهل جنگیدن باشند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
جنگ بشه، شما و آقازاده هاو ژنهای خوب باید برید. ما نیستیم....
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
ما تابع نظر ولی فقیه هستیم هر دستوری فرمایند چه جنک یا صلح اجرا میکنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
جنگ؟؟؟
انقلاب کردیم و 8 سال جنگیدیم. یه عده ای رو به جایی رسوندیم که نمی باس میرسوندیم
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
اتفاقا ما نیازی به وطن فروشای بیغیرت نداریم هموطور ک با دست خالی جلوی صدام و ۱۰۰کشور دنیا جنگیدیم اینفعه با اینهمه سلاح و پهپاد میترکونیم
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
نشان دادن قدرت و اقتدار ضروری است، اما جنگ با آذربایجان چیزی جز برادر کشی و استفاده ترکیه، اسرائیل و آمریکا از آن نیست
آذربایجان برادران این کشور هستند که از ما جدا شدند
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
قطعا در صورت وقوع جنگ اولین شرکت کنندگان همین برادران آذربایجان خواهند بود و به سرعتی برادران تحت ظلم کشور همسایه را آزاد کرده و بخشی از مملکتمون رو که ازمون دور افتاده به کشورمون ملحق میکنیم
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
پوتین‌ رویای‌ روسیه‌ تزاری‌ و شوروی‌ بلشویک‌ در سر دارد‌ اردوغان‌ در‌ خواب‌ خودش‌ حکومت‌ عثمانی‌ و حاکمیت‌ تا خلیج‌ فارس‌ و تمامی‌ متطقه‌ را می بیند‌ و ولیعهد‌ ال‌ سعود‌ هم‌ خود را ام القرای‌ ملل‌ اسلامی‌ بحساب‌ می اورد‌ .... و اما‌ این‌ وسط‌ قاعدتا‌ ما‌ هم اقلا باید‌ گستره‌ مرزهای‌ ایران‌ دوره‌ نادر‌ را در سر داشته‌ باشیم‌ !!! و این‌ در حالیست‌ که رئیس‌ جمهور‌ ما‌ در تخت‌ جمشید‌ که نماد‌ اوج‌ تمدن‌ و اصالت‌ تاریخی‌ ماست‌ به این‌ فکر می افتد‌ که نماینده‌ مظلومین‌ عالم‌ است‌ و تخت جمشید‌ را‌ و بناهای باقیمانده‌ از آن دوران‌ را‌ نتیجه‌ ظلم‌ شاهان‌ هخامنشی‌ اعلام‌ می کند‌ و سابقه‌ تاریخی‌ ملت‌ خودش‌ را له و لورده‌ می کند‌ !!!!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
در حال حاضر دشمنان اصلی ایران، روسیه و ترکیه هستن.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
ترکیه و روسیه از خیلی جهات و خیلی از رفتارهاشون با هم فرق دارند. تو از کدوم زاویه نگاه کردی که مثلا روسیه رو خطرناکتر از انگلیس یا عربستان دیدی؟!!!!!!!!!
ناشناس
|
Japan
|
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
عربستان داردهمان کاری رامیکندکه جمهوری اسلامی با۱+۵انجام داده ومیدهد یعنی درحالی که مذاکره میکنندومیروندومیایندکارخودشان راهم میکنند
دنا اورمزد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
مگه شبانه روز در بوق و کرنا نمی دمیدید که ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی آلزایمر دارد و دچار زوال عقلی است
پس چرا الآن با صحت کامل جسمی و روحی و روانی در حال اداره ی کشور ثروتمند و متمول عربستان سعودی است؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
ظاهرا شما خودت رو بی خودی دانا می بینی قبل از نظر دادن یه مشورتی با یه دانشجوی رشته حقوق بین الملل کنی متوجه می شی. بعدش نظر بهتری می دی
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
علی اف و اردغان دو دغل باز خبیث هستند که سیاست های آنان در منطقه به جز جنگ و ویرانی عایدی دیگری نداشته . مسئول ویرانی سوریه اردغان پلید است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
مودب باش ، حیف از فضای مجازی که در اختیار افراد بی تربیتی مثل تو قرلر گرفته است.
اگر آقای اردوغان آنگونه است که تو میگویی، پس دوستی پایدار و روابط صمیمانه بین کشورهای ایران و ترکیه را چگونه توجیه میکنی؟
آرش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
آفرین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
دوبار در سازمان ملل فقط وفقط آزربایجان و ترکیه بود که به نفع ایران رای داد حتی اون دوست ارمنی تان برعلیه ایران رای داد
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
ناشناس 13:54 الان تو خیلی با ادب بودی؟ خیلی نظر بهتری دادی؟ تو هنوز درک نکردی که معنی صحبت های دیپلمات های دنیای سیاست با مردم عادی خیلی فرق داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
الهام علی اف رییس جمهور کشور آذربایجان است و لذا اگر ما شفافیت لازم را داشتیم باید پاسخش توسط همتای او یعنی آقای رییسی داده میشد، نه آقای شمخانی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
آذربایجان با جمعیت 7 میلیونی یک استان ما حساب میشود و آقای شعمخانی هم نیاید پاسخ می داد یک فرماندار یا استاندار کوچک ما کافی بود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
خوب ایشان انوقت مطمئنا مدارک را هم رو می کنه چون کسی که در همچنین کنفرانسی این ادعا را مطرح کرده یعنی پرونده زیر بغلشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
گذاشتن بمب کنار جاده ای که منجر به شهدت دو سرباز ترکیه گردید، کار گروه های تروریستی بزدل است که از مقابله با سربازان طرف مقابل واهمه دارند. دنیا بزودی شاهد خواهد بود که اردوغان بساط تروریسم را در کل منطقه خواهد خشکانید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
حالا بخندیم یا گریه کنیم
ناشناس
| United Kingdom |
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
دوست من شما احتمالا داری شوخی میکنی.
خود منابع غربی ترکیه رو عامل پاگرفتن داعش در سوریه و عراق میدونن.
یه سرچی تو گوگل انگلیسی بکن.فیلمای ورود داعش از ترکیه به سوریه ام هست.
naser
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
ناشناس 14:40 اگر اسناد شما با سرچ در گوگل بدست می آید من هزار تا خلاف گفته های شما از گوگل می آورم! داعش ساخته آمریکا و کشورهای عربی مثل عربستان و... است الکی تهمت نزن. خود هیلاری کلینتون به بوجود آمدن داعش توسط آمریکا اذعان کرده.0
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
چرا عزل و نصب های پادشاه عربستان باید برای ما مهم باشد که آنرا تیتر اخبار تابناک بنماییم؟ مگر سعودی ها جزئیات اخبار داخلی ما را در رسانه های خود نشر میدهند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
کجای عرف دیپلوماتیک دنیا مرسومه که هرکسی از جاش بلند بشه و جواب اظهارات(ولو کذب) یک رئیس جمهور کشور دیگه رو بده؟ قاعدتا پاسخ رئیس جمهور آذربایجان رو باید رئیس جمهور ایران بده نه آقای شمعدانی و افراد دیگه، اینکار باعث ایجاد هرج و مرج و القای بی نظمی و بی ثباتی کشورمون بین کشورهای دیگه میشه، یادمون نمیره که اینگونه اظهارات توسط افراد غیر مرتبط چه هزینه های گزافی رو تا به حال به کشور ما تحمیل کرده، انگار در حوزه های سیاست گذاری هیچ خط و مرز مشخصی در کشور وجود نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
جناب وزن کشورها فرق می کند . رییس جمهور آدربایجان معادل همبن اقای شمعخانی است
naser
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
آقای 13:39 کافر همه را به کیش خود پندارد! تو خود کوچکی که دیگران را کوچک می بینی.0
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
سخنگوی وزارت امور خارجه برای پاسخگویی کافی است
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
اصلا خبر انفجار دیروز قندهار رو در کشور طالبان بی کفایت گذاشتین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
مذاکره با عربستان فقط برای باز شدن راه حج و کاسبی یک عده خاص یا نه توی تفکرات عربستان و اهالی آن نسبت به ایران هیچ تغییر نکرده
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
دنیا دنیای وحش مدرن است .
فرحان خان به جای گله از همسایه به میان ناخوانده بکو پایت را اندازه گلیم آن دراز کن .
روزی که مثل سیل پول و سرباز و اطلاعات روانه عراق می کردید تا صدام نافهم با تبدیل آن به جنگ افزار ملت ما را زیر شدیدترین حملات خود قرار دهد فکر این روز را نمی کردید .
ضرب‌المثلی ایرانی است که می گوید :
خودم کردم که لعنت بر خودم باد .
فیلسوفوسکی
|
Germany
|
۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
متاسفانه سیاستمداران خاورمیانه و البته خیلی جاهای دیگه دنیا ک قدرت طلب هستن همگی دوروی یک سکه اند

و فقط شعارهایشان فرق میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
پیشنهاد می کنم مفاد معاهده ترکمنچای و گلستان در مجلس بررسی شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
خوب بررسی شه که چی بشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
بهتره مناطق بیشتری به مفاد آن اضافه بشه تا از این جهنم تورمی خلاص شویم هر جا که راحت زندگی کنیم آنجا دقیقا وطن ماست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
نظر خود ملت آذربایجان در دو سوی ارس چی؟ اردوغان دوباره شعر ی را که دو قرن هست ملت آذربایجان دردوسوی آراز می خواند را بخوان!
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
یکی از مشکلات کشور ما اینست که در کنار هر سازمان و یا وزارت خانه ای یک سازمان شورایی یا رابردی درست گردن به همین خاطر است که معلوم نیست کی حرف اول واخر می زند ولی کشورها دیکر حرف اول واخر ریس دولت میزند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
علیف ابتدا به نقشه نگاه کنه . ما با ارمنستان مرز داریم . گیریم که مواد مخدر هم فرستاده شده . اخه نادان چه احتیاجی به قره باغ است .
یعنی علیف مرزهای حماقت رو جابه جا کرده .
علیف اخر هفته ها می ره کاخش لب دریای کاسپین لبی تر می کنه این بار هم زیادی خورده دری وری گفته .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
ادب هم خوب چیزیه بی ادب
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
انشاله ابران به خودش میاد وترکیه شغال صفت را از سوریه با توجه به جایگاه قدرتمندش بندازه بیرون.به تلافی طوطئه هایش بر علیه ایران.
امیر
|
United States
|
۱۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
فعلا اقای رئیس جمهمور روستا گردی می کنند.نه کاری به سیاست خارجی دارند.ونه موضع گیری سیاسی ...بجای رئیس جمهوربعضی از مسئولان تیشه بر ریشه روابط با همسایگان می زنند.یکی از بزرگترین شعار انتخاباتی رئیس جمهوری بازسازی وگسترش روابط با همسایگان بود....
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
سیاست مدار های ما فکر میکنند میدان سیاست ، چاله میدان است و برای هر حرفی داد و بیداد میکنند اگر اینگونه در مقابل کارکنان گمرک با قاطعیت باشید کسی نمیتونه بگه دولت حمایت کرده .وقتی کامیون با بارنامه و مهر و پلمپ گمرک به سمت جاده های بین المللی در حرکت است یعنی کشور مبدا تضمین کرده این کامیون کالای قاچاق نداره ولی متاسفانه با این مهر و پلمپ دولتی کلی تا به حال مواد مخدر در خارج مرزهای ایران از کامیونها و کشتی های ایرانی کشف شده و این هر کجای دنیا که باشه فرقی نمیکنه پای دولتمردها را به میان میکشه .علی اف هم با استناد به این مهر و پلمپ ها این ادعا را کرده است و ضمنا خود آقای روحانی مگر غرب را با هجوم پناهجویان و مواد مخدر تهدید نکرد. بالخره قبل تهدید علت را پیدا کنید که آیا درونی است یا بیرونی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
حالا علی تف هم واسه ما شاخ و شونه میکشه ترا خدا ببین چه روزگاری داریم یه روزی امیر امارات کفش نفر اول کشور مارا بوس میکرد حالا گردن کلفت شدن
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
همه سر کاریم ؟بکجا رساندن ملت را که همیشه برای سرگرمی ما داستانی دارند ؟ولی هنوز برای خودمان در خوابیم ؟..
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین سیل جنگ یمن بودجه 1401 روابط ایران و روسیه اومیکرون