بازدید 40025
دو هزار و هفتصد و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»

کنایه سنگین کرباسچی به دو اصلاح طلب خارج نشین / از لیس زدن ضریح ائمه تا هنجارشکنی در حرم امام رضا (ع) / روایت نماینده سابق از سکوت سیاسی علی لاریجانی

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: سخنان اخیر ظریف تقطیع شده است؟ / دفتر «سیا» در امور ایران به کارش پایان داد / خبر کرملین درباره دیدار پوتین و رئیسی / توضیحات سردار نقدی درباره تحریف اظهاراتش توسط برخی رسانه‌ها و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۰۸۰۶۶۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۲ 07 October 2021

بسته ویژه خبری «تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیترهایی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

سکوت سیاسی علی لاریجانی؟ / او در غیبت صغراست اما درازمدت سکوت نمی‌کند

غلامعلی جعفرزاده‌ایمن آبادی، فعال سیاسی درباره آینده سیاسی علی لاریجانی گفت:برای این طیف شخصیت ها، خداحافظی از عرصه سیاسی همیشه موقت خواهد بود. آنها در مقطعی غیبت صغری پیدا می کنند اما نمی توانند وارد غیبت کبری شوند. به عبارت دیگر آنها در یک دوره ای سکوت می کنند اما وقتی ببینند کشور نیاز دارد دوباره ورود خواهند کرد.با شناختی که از آقای لاریجانی دارم او نمی تواند درازمدت سکوت کند. همانطور که بعد از انتخابات او یکی دو پالس داد./ نامه نیوز

معامله ملک در شمال تهران، یک سوم معاملات ایرانی‌ها در ترکیه!

قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک:تعداد معاملات ماهیانه در شمیرانات به حدود یک سوم تعداد خانه‌هایی که ایرانیان هر ماه در ترکیه خریداری می‌کنند، رسیده است.مرداد ماه ۲۵۹ فقره خرید مسکن در منطقه ۱ تهران داشتیم در حالی که در همین زمان ایرانی‌ها حدود ۷۰۰ خانه در ترکیه خریدند.درست است که ترکیه کشور همسایه ماست، معمولا قوانین و مقررات آن با تغییر مسئولان عوض خواهد شد.در قبرس و گرجستان موارد متعدد کلاهبرداری به بهانه اقامت را شاهد بودیم.مردم به هیچ وجه فریب رنگ و لعاب های تبلیغات مسکن در کشورهای خارجی را نخورند./باشگاه خبرنگاران

فارس: از لیس زدن ضریح ائمه تا هنجارشکنی در حرم امام رضا(ع)/ خط تحریف به دنبال غیرعقلانی نشان دادن تشیع است

خبرگزاری فارس نوشته است: دیشب در حرم مطهر امام رضا(ع) تعدادی هنجارشکن با عبور از حفاظ های قرار گرفته در اطراف ضریح مطهر، خود را به ضریح امام رئوف رسانده و با هتک حرمت حرم مطهر امام رضا(ع) پروتکل های بهداشتی حرم را زیرپا گذاشتند.این اقدام باعث شد دقایقی نظم آن صحن والا مقام مختل شود و مدتی درهای ورودی حرم بسته بماند. عدم همراهی مردم با این اقدام سبب شد دوباره آرامش به صحن بازگردد و روال عادی زیارت تداوم یابد.این سنخ اقدامات در ایام شیوع کرونا سابقه داشته و همیشه جریانات انحرافی به دنبال آن بودند بتوانند از این تحرکات تصویری خلاف عقلانیت از مذهب شیعه بازنمایی کنند.

پیش‌بینی الخزعلی از تفاهم بین ایران و عربستان

دبیرکل جنبش «عصائب اهل الحق»‌ عراق با بیان اینکه ایران و عربستان سعودی وارد مرحله مذاکره شده‌اند، گفت که پیش‌بینی می‌کند این دو کشور به تفاهم‌هایی دست پیدا کنند.«قیس الخزعلی» دبیرکل جنبش «عصائب اهل الحق» عراق،‌ شامگاه امروز (چهارشنبه)، در مصاحبه با شبکه «المیادین» به موضوعات مختلفی از جمله انتخابات عراق و سازمان الحشدالشعبی پرداخت.بر اساس گزارش المیادین، دبیرکل عصائب اهل الحق عراق اظهار داشت:‌ «عراق به عنوان یک کشور، منابع و شرایط لازم برای ایفای یک نقش بزرگ را داراست. مرحله‌ای که در آن تظاهرات رخ داد، ماهیت وضعیت به‌ویژه دوره پس از پیروزی بر داعش را منعکس نمی‌کرد. عراق در مرحله آتی در برابر دوراهیِ مرحله گذشته و مرحله پس از انتخابات قرار خواهد گرفت».قیس الخزعلی ادامه داد:‌ «در طرف دوم افرادی قرار دارند که به لزوم انحلال الحشدالشعبی، گره زدن عراق به غرب اعتقاد دارند و افرادی نیز هستند که باطنا موافق عادی‌سازی روابط هستند. عراق نیازمند سیاستمدارانی است که توانایی تصمیم‌گیری داشته باشند و از تصمیمات آمریکا به دور باشند. ما با ادغام الحشدالشعبی در ارتش عراق مخالفیم چراکه این گام الحشد را از ما خواهد گرفت و به ارتش آسیب خواهد رساند.»

پیشنهاد روسیه به ایران برای تشکیل پیمان منطقه‌ای ۳+۳

روسیه برای تشکیل پیمان منطقه‌ای جدید با عضویت ایران پیشنهاد جدیدی داده است.به گزارش آناتولی، روسیه پیشنهاد کرده است یک اتحادیه ۳+۳ با عضویت کشورهای ارمنستان، آذربایجان و گرجستان به اضافه "سه کشور بزرگ منطقه" یعنی روسیه، ترکیه و ایران تشکیل شود.این پیشنهاد در نشست خبری مشترک سرگئی لاوروف و حسین امیرعبداللهیان، وزرای خارجه روسیه و جمهوری اسلامی در مسکو مطرح شد.این همکاری در زمینه‌های امنیتی، مبادلات اقتصادی و ترابری خواهد بود. او گفت که چنین توافقی به نفع سه کشور کوچک منطقه و همچنین روسیه، ایران و ترکیه خواهد بود.

توضیحات سردار نقدی درباره تحریف اظهاراتش توسط برخی رسانه‌ها

معاون هماهنگ‌کننده سپاه درباره تحریف اظهاراتش توسط برخی رسانه‌‎‌ها توضیحاتی ارائه کرد. سردار محمدرضا نقدی در یادداشتی نوشت:این بار هم رسانه‌های دشمن و جیره خوران داخلی شان در مقابل بیان حقیقت کم آوردند و برای جبران شکست به تحریف متوسل شدند. برای غیر منطقی جلوه دادن بحث این حقیر در یادواره شهدا‌ی خدابنده با حذف بعضی جملات که نسبت شاهان با اشغال مغول را نشان می‌داد این مساله را به جمله‌های قبلی چسباندند که وانمود کنند بنده گفته ام ساسانیان کشور را به مغول تسلیم کرد حال آنکه بچه مدرسه‌ای هم میداند ساسانیا‌ن از حکومت خلفا شکست خوردند، نه از مغول. واقعیتی که بنده گفتم و می خواهند آن را پنهان کنند، چیست؟ نسب ایرانیان نسب شاهان ظالم و جنایتکار نیست مرام شاهان این است که "تا زور داری زور بگو و هرچه دلت می‌خواهد بکن، هرجا هم زور نداری تسلیم شو" این مرام را بار‌ها و بار‌ها میشود در تاریخ دید؛ تاریخی که مورخان از صهیونیست تا حزب اللهی و از شاهنشاهی تا جمهوری اسلامی همه آن را قبول دارند. هخامنشیان در مقابل حمله اسکندر ایران را تسلیم یونانیان کردند و این شکست به قدری عمیق بود که ۱۲ سال خود اسکندر و بیشتر از ۷۵ سال سایر حکمرانان یونانی بر کل ایران و تا ۲۳۰ سال بر بخش اعظم ایران حکومت می‌کردند.

چرا دفاع لازم در مقابل این هجوم نشد و بدتر از آن ایران برای این دوره بسیار طولانی به حاکمیت بیگانه تن داد؟ ساسانیان در مقابل ارتشی به مراتب کوچکتر از ارتش خودشان با سازو برگ خیلی ناچیز تر ایران را واگذار کردند و این شکست آنقدر عمیق بود که جز چند سال حکومت خلفا در سالهای ابتدایی نزدیک ۶۰۰ سال ایران تحت رهبری پادشاهان عرب ( بنی امیه و بنی مروان و بنی عباس ) رار گرفت. سپس خوارزمشاهیان ایران را به متجاوزان مغول که کوچکتر ولی پرانگیزه تر بودند تسلیم کردند و اینجا هم حدود ۲۰۰ سال ایران تحت حکومت چنگیز و تیمور و فرزندان آنها بود.شاهان بعدی هم از محمود افغان ذلیلانه شکست خوردند بعدی ها یعنی قاجار و پهلوی هم در دو جنگ جهانی بدون کوچکترین مقاومت به اشغال ایران توسط متجاوزان تن دادند و تحت امر متجاوز قرار گرفتند و ایران را کامل تحت حاکمیت انگلیس و سپس آمریکا قرار دادند و دلیل اصلی این همه خفت و خواری در مقابل دشمن چیزی نبود جز ظلم و جنایتی که در حق ملت روا می داشتند و لذا ملت ایران با شاهان خوب نبود و این رفتارهای ظالمانه شاهان انگیزه فداکاری برای کشور را در آنان از بین می برد.آیا این جرثومه های فساد و ظلم و نمادهای ذلت و تسلیم می توانند هویت و نسب ملت ایران باشند؟!اینها حکومت های غیر ایرانی حاکم بر ایران طی ۱۱۲۰ سال است؛ ایرانی هایش هم بهتر از اینها نبودند

جایگاه رئیس دولت اصلاحات از زبان یک اصلاح‌طلب

فعال سیاسی اصلاح طلب درباره تحولات جریان متبوع خود نکاتی را بیان کرد.عیسی چمبر عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آینده جریان اصلاحات بیان کرد: اختلافات کارگزاران سازندگی به خصوص آنچه من دیدم در درون حزب حل و فصل خواهد شد و مورد خاصی نیست؛ کمااینکه در همه احزاب و سنوات گذشته هم چنین اختلافاتی وجود داشته و گرایش‌های مختلفی ممکن است که در درون یک حزب وجود داشته باشد؛ بنابراین بعید است که این اختلافات به کل جریان اصلاحات تسری پیدا کند.او ادامه داد: از سوی دیگر متاسفانه اصلاحات نقشی در کشور ندارد و بهتر است که خبرنگاران هم پیگیر وضعیت دولت، مجلس و سایر نهادها باشند که در جریان اصولگرا مستقر هستند و صد در صد قدرت را در دست دارند.چمبر درباره جایگاه رئیس جریان اصلاحات نیز بیان کرد: او از ابتدا تا الان جایگاه ویژه ای در میان افراد اصلاحات داشته؛ البته نمی‌توان نام رهبری بر آن گذاشت. در کل معتقدم شورای سیاست‌گذاری که تشکیل می‌شود باید این نقش را برعهده بگیرد، اما در کل رئیس دولت اصلاحات هماهنگ کننده جریان اصلاحات بوده و خواهد بود.

خبر کرملین درباره دیدار پوتین و رئیسی

سخنگوی کرملین از احتمال دیدار روسای جمهور ایران و روسیه تا پایان سال جاری میلادی و آمادگی دو طرف برای این امر خبر داد.به گزارش خبرگزاری اینترفکس، دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین گفت که روسیه و ایران برای دیدار سید ابراهیم رئیسی و ولادیمیر پوتین روسای جمهور دو کشور آمادگی دارند و زمان دقیق این دیدار با توجه به وضعیتی که با وجود بیماری همه‌گیر کرونا حاکم است، تعیین خواهد شد.به گفته پسکوف، دو طرف در زمینه احساس نیاز برای برگزاری این نشست دوجانبه تفاهم داشته و هر دو طرف برای آن آمادگی دارند.او در پاسخ به این که آیا این دیدار قبل از پایان سال جاری میلادی برگزار خواهد شد یا نه، گفت «درباره این که دقیقا چه زمانی برگزار خواهد شد از طرق کانال‌های دیپلماتیک تصمیم‌گیری خواهد شد.»

پیش‌بینی یک اصلاح‌طلب از تشدید پوست‌اندازی در جریان اصلاحات

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: سازمان‌هایی که تحت عنوان حزب هستند بیشتر یک پوسته و ظاهری از حزب هستند والا در ماهیت فاصله خیلی زیادی با تعاریفی که از تشکیل حزب و گروه در جوامع دموکراسی متداول هست، دارند.«هدایت آقایی»، سیاستمدار اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با برنا در خصوص لزوم پوست اندازی در جریان اصلاحات اظهار کرد: در کشور ما متاسفانه تشکل‌هایی که تحت عنوان حزب، انجمن و مجموعه‌های سیاسی کار می‌کنند هیچ‌ یک با استانداردهایی که در دنیا برای تعریف از حزب متداول هست، تطبیق ندارند. سازمان‌هایی که تحت عنوان حزب هستند بیشتر یک پوسته و ظاهری از حزب هستند والا در ماهیت فاصله خیلی زیادی با تعاریفی که از تشکیل حزب و گروه در جوامع دموکراسی متداول هست، دارند.او افزود: اصولاً احزاب و گروه های سیاسی برای دستیابی به قدرت تشکیل می شوند. در جمهوری اسلامی، در قانون اساسی که قابل تفسیر هست و هم در عرفی که متداول شده احزاب و گروه‌ها پر و بال‌های نظام جمهوری اسلامی به شمار می‌روند یعنی تا جایی آزاد هستند که جمهوری اسلامی را تقویت کرده و اگر انتقاد داشته یا به دنبال تغییرات بنیادی باشند، اساسا اجازه فعالیت به آنها داده نمی‌شود.آقایی ادامه داد: توقعات از احزاب و گروه‌هایی که در جمهوری اسلامی مجوز می‌گیرند این است که باید به تقویت نظام جمهوری اسلامی محدود بوده و نه محدود به تغییر و انتقادهای اساسی به مبانی کلی و در اینجا می‌بینیم با کسانی که به عنوان فرد می‌خواهند آزادانه فکر و عمل کنند، تعارض پیش می‌آید.

دفتر «سیا» در امور ایران به کارش پایان داد

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به عنوان بخشی از تغییرات سازمانی دفتر خود در امور ایران و کره شمالی را تعطیل کرده است.رسانه‌های آمریکا امروز پنجشنبه گزارش داده‌اند در «سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا» (سیا) برخی تغییرات سازمانی با هدف تمرکز بیشتر واشنگتن روی مقابله با نفوذ چین اعمال شده است. اصلی‌ترین تغییر سازمانی، تأسیس دفتری با مأموریت ویژه برای هدایت منابع سیا به سمت مقابله با چین است و این سازمان تصمیم گرفته به مقابله با قدرت روزافزون این کشور آسیایی بپردازد.روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش داده میزهای ایران و کره شمالی در سیا به فعالیتشان خاتمه داده و مسائل این دو کشور بار دیگر در دفاتر منطقه‌ای مربوط به خاورمیانه و آسیای شرقی تحلیل خواهد شد.یک مقام ارشد سیا به نیویورک‌تایمز گفت اتمام فعالیت دفاتر ایران و کره شمالی به معنای کاهش اهمیت این کشورها یا کم شدن از تهدیدهای ناشی از آنها نیست، بلکه بعد از بررسی عملیات‌های سیا این جمع‌بندی حاصل شده که تحلیل این کشورها به عنوان بخشی از منطقه محل وقوع آنها نتایج دقیق‌تری به دست می‌دهد.

کنایه سنگین کرباسچی به دو اصلاح طلب خارج نشین

غلامحسین کرباسچی در صفحه شخصی خود در توئیتر به صحبت های اخیر رضا علیجانی و محمدجواد اکبرین درباره کروبی واکنش نشان داد.دبیر کل حزب کارگزاران در صفحه شخصی خود در توئیتر خطاب به رضا علیجانی و محمدجواد اکبرین نوشت: با تیتر ملی _مذهبی انقلابی یا طلبه جنبش سبز در پاریس بنشینی ولی در bbc اعتراض کنی که چرا یک شخصیت آزاده و انقلابی با ۸۴ سال و انواع بیماری بعد از ۱۱ سال حصر و محرومیت از زندگی معمولی توانسته یک ساعت در یک جمع محدود بیاید و حرف بزند باید حصر به شدت ادامه یابد؟؟ دیکتاتور کیست؟

سخنان اخیر ظریف تقطیع شده است؟

در متن برجام هیچ‌جا از تعلیق تحریم نام برده نشده و همه‌جا به لغو مقررات تحریم اشاره شده و کلمه تعلیق صرفاً در پیوست پنجم و آن هم نه در باره تحریم‌ها بلکه صرفاً مربوط به «تصمیم سیاسی اتحادیه اروپا»ست. در این پیوست که برنامه اجرای برجام را در بردارد، جمعاً یک بار واژه Suspended و سه بار کلمه Suspend ذکر شده است.دیشب محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه پیشین، در گفت و گویی کلاب هاوسی اظهاراتی در خصوص برجام داشت.ظریف در جریان این نشست مجازی و در پاسخ به سوالی در خصوص به کار رفتن عبارت Suspend در متن برجام گفت: من در مجلس گفتم در برجام کلمه suspention نیست و این اشتباه از من بود و دلیل این مساله هم این نیست که من برجام را نخوانده باشم. در ضمائم کتاب «راز سر به مهر» همه قسمت‌هایی که نشان می‌دهد من نه تنها برجام را خوانده‌ام بلکه آن را نوشته‌ام، وجود دارد. واقعیت این است که ما به همه دوستانی که ضمائم برجام را مذاکره می‌کردند دستورالعمل داده بودیم که از برخی عبارات استفاده نشود. در لحظات آخری ضمائم برجام در حال مذاکره بود نماینده اروپا گفته بود ما تحریم‌های ایران را برمی‌داریم و لغو و lift می‌کنیم اما تصمیمات اتحادیه اروپا که شامل چیزهای دیگر است تا زمانی که کل تحریم‌ها برداشته شود، نمی‌توانیم برداریم. اینجا بود که برای این مورد که به آمریکا هم ربطی نداشت و در مورد اروپا بود و آن هم نه برای تحریم‌های کنونی بلکه تحریم‌هایی که بعدا قرار بود برداشته شود ۴ یا ۳ بار کلمه suspend در ضمیمه استفاده شده بود و این را مذاکره‌کننده ما که ریز این مسائل را بحث می‌کرد در لحظاتی که اضافه شد به ما اطلاع نداده بود. آنجا من سوال کردم و به من اطلاع دادند و در این مورد برخی گفتند ظریف برجام را نخوانده که هم ظلم بزرگی به کشور و هم ظلم بزرگی به واقعیت بود که حتما دروغ بود که اگر از غربی‌ها هم بپرسید می‌گویند این حرف درستی نیست.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۹
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۵۶
حرف ظریف عذر بدتر از گناه. یعنی تیم ما اینقدرر شل بود که طرف مقابل هرچی خواست کم و اضافه کرد و به طرف ایراننی همم نگفت. از کجا معلوم در جاهای دیگری هم همین کار را نککرده باشند؟
بلاخره اقای ظریف برجام وضمایئم انرا خوندی یا نخوندی اگر خوندی چطور میشه چهار بار کلمه تعلیق رو نبینی اگر نخوندی پس چرا لاف در غریبی میزنی مگر اینکه بپذیریم ضمایئم برجام جز برجام نبوده که این عذر بدتر گناه است ...شاید هم قرار چیزهای جدید از برجام و ضمایئم ان بیرون بیاد دست پیش رو گرفتی که ....
آقای نقدی بی خیال داداش. تو درست می گی
پاسخ ها
احمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
فکر می کنم آقای نقدی با مطالعه بیشتری متن را نوشته اند که کار بسیار بجایی است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
حالا خوبه حرف هایش توسط رسانه های داخلی پخش شد نه ماهواره. شجاعت پذیرفتن اشتباه را هم ندارند
در اینکه اصلاح طلبان با انتخاب روحانی یک فاجعه برای اقتصاد مملکت درست کردن شکی نیست ، بخصوص اینکه ۸ سال کامل آب خوردن ملت رو به برجام گره زدن ، روحانی ۴ سال اول با تمام قدرت منابع ارزی کشور رو به فنا داد با ارز ۴۲۰۰ تومانی ،، کاری که رییسی نباید تکرار کنه ، و درس عبرت بگیره ،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
حالا شما که می خوای گره نزنی ببینیم چه گلی به سر این ملت می زنید.در ضمن از نظر مردم شما حق مذاکره در مورد برجام را ندارید چون 8 سال گفتید برجام خسارت محض بود.پس دنبال خسارت بیشتر نروید .
کرباسچی که تهران را به‌ گند‌ کشید، دوباره زبان درآورده!؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
حماقت هم حدی دارد شهردارخوب یک نفر کرباسچی بقه ادای شهرداری را در می اورند شهردار جدید با نمره ریاضی 3/5 مبارکتان باشد در ضمن دانش شهری رشته دانشگاهی و علم مخصوص به خودرا دارد استاد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
اصلاح طلبا جز این کاری بلد نیستن
فقط هوچی بازی رو خوب بلدن
چرا مراجع تقلید این بدعت گذاری ها را محکوم نمیکنن؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
کدوم مراجع؟ مراجعی که بفکر خودشان هستند وسواد انان فقط مرگ برگفتن هست؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
در نطفه خفه شد این عمل
جناب ظریف قبول کن در بحث برجام فوق العاده ضعيف عمل کردی ، شما که عمری در امریکا بودی چطور نفهمیدی به امضای کری نباید اعتماد کرد ،؟ چطور انتظار داری آمریکا که خیلی راحت خارج شد حالا بدون هیچ امتیازی بیاد وارد بشه؟؟۸۰۰ میلیارد ضرر زد ، حالا ۱۰ میلیارد پول خود ما رو حاضر نیست حاضر کنه بعد از ۶ دور مذاکره بعد توصیه میکنی دوباره همون برجام امضا بشه ؟؟ ما فعالیتهای خودمون رو تعلیق کنیم و بتن ریزی کنیم بعد دوباره یه احمقی تو انربکا خارج بشه و دوباره دلار ۲۸ هزاری بشه ۲۸۰ هزار ؟؟ چرانمی فهمید درمان اقتصاد مملکت کار وتلاش است و سازندگی جهادگونه
لیس زدن ضریح امان ازجاهلان
من دلار ۲۳هزاری میخام ، برم ترکیه عشق حال !؟ آقای صالح آبادی فرا بیار ملت یه ساعته ازت میخرن ، چون میدونند تا اول دی ماه دلار ۵۰ هزار باید از همین ملت بخری میگی نه برو از سوپر مارکت و پنیری که سه ماهه دو برابر شده بپرس ؟؟
آقای رییسی واقعیت این است که شما قادر به کاهش قیمت هیچ کالایی نخواهد بود بخصوص در مواد غذایی ملت ،و با توجه به گرانی افسار گسیخته کالاها که حتی با دلار ۶۰ تا ۷۰ هزاری هم جور در نمیاد دو راهکار وجود دارد
۱_ دادن یارانه واقعی مردم با نرخ ۴۵ دلار رمان احمدی نژاد که هر نفر حدود یک میلیون و سیصد هزار تومان میباشد چرا که تنها چیزی که در این ۱۳ سال ثابت بوده یارانه است که فعلا دو غالب پنیر بیشتر نمیشه
۲_ کوپنی کردن مایحتاج عمومی مانند روغن ، برنج و گوشت و تخم ومرغ و ... در غالب کارت الکترونیکی معیشت
در ضمن طرح مسکن یک ميليون واحدی شما هم طرح رویا گونه و بی فایده است زیرا فعلا کشور پر از واحدهای آپارتمان خالی و با قیمت های نجومی ؟؟ مشکل مسکن سودهای ۱۰۰ درصدی بساز بفروشان بدون دادن یک ریال مالیات میباشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
آفرین به روحانی که سوپرمن بود
فقط خدا رو شکر که شرش کم شد
اگه کشتی کره ای رو خیلی راحت آزاد نمیکردین حالا مجبور نبودید که بخاطرش با سریال جومونگ بجنگید ؟؟ کره جنوبی نوگر بی اختیار امریکاست و بخاطر ترس از کره شمالی همیشه پیش امریکا خم کرده است ،، انفعال روحانی گند زد به سرمایه ایرانی،.
تابناک هم خبر کم آورده طفلی چون اخبار این بسته خبری شبیه روزنامه دیواری مدرسه راهنمایی هست
کروبی با ۳۰۰ هزار رای شد اپوزوسیون نظام یه فرد معمولی هم اگه کاندید میشد این تعداد رایو داشت
دلیل اصلی‌شکستهای ایران در هر مقطعی متفا‌وت است، اما بطور خاص در مورد ساسانیان و صفویان جنگهای طولانی با روم و عثمانی و ضعف اقتصادی مملکت از مهمترین دلایلش بوده ظاهرا
فایل صوتی اقای نقدی را منتشر کنید تا مشخص شود تحرفی درکار بوده یا خیر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
لازم نیست . هم خودش میداند چه بوده هم ما میدانیم . بزار راحت باشه
پیمان بستن با ترکیه و جمهوری باکو هیچ فایده ای برای ایران ندارد این دو در خط صهیونیست ها هستند ایران باید با ارمنستان و گرجستان به توافق برسد. و روی راه های دیگر رسیدن به اروپا مانند راه ایران عراق سوریه دریای مدیترانه حساب واقعی باز کند نه شراکت با پوتین و اردوغان
بهتر‌ نیست‌ امثال‌ سردار‌ نقدی‌ بجای‌ شخم زدن‌ گور سردمداران‌ هزاران‌ سال پیش‌ و تحلیل رویدادهایی‌ که هیچ‌ تاثیری در زندگی ملت نداره‌ رهکار‌ اداره‌ امروز جامعه را پیش پای مسئولین‌ بگدارند‌ تا معاش عادی مردم‌ رله بشه و چنگال‌ گرانی‌ خرخره‌ مردم‌ را رها بکنه‌ ؟! !؟؟
همه بدند و فقط تو خوبی!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
وقتی ظریف به اشتباه وحشتناک‌ در برجام اعتراف میکند لاریجانی هم باید سکوت سنگین کند
کرباسچی وقتیکه خطری برایش نداشته باشد به شدت از کسی دفاع میکند و حاضر نیست اشتباهات را بپذیرد دفاع او از رفسنجانی و نپذیرفتن رفتارهای دیکتاتور مابانه رفسنجانی که باعث بحث تند او با گوینده بی بی سی شد را از یاد نبرده ایم و حالا که رابطه کروبی با حاکمیت بهبود یافته از انتقاد از کروبی آشفته میشود در حالیکه قبلا حاضر نشد یکبار حصر او را محکوم کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
درود بررفسنجانی

تا رفسنجانی بود عربستان و اعراب منطقه مطیع ایران بودند
درود برایت الله العظمی هاشمی رفسنجانی
رفسنجانی به تنهایی یک وزنه برای کشوروانقلاب بود
رفسنجانی یارامام ره بود
رفسنجانی حامی ملت ایران بود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
کارگزاران همیشه همین بوده و هستند و منافع اقتصادی طیف کارگزاران از هر چیز برایشان مهمتر بوده و گرنه نه کرباسچی، نه مهاجرانی، نه نعمت زاده، نه حتی روشنفکران این دسته به اصطلاح تکنو کرات مثل سعید لیلاز و دیگران هیچ اعتقادی به اصلاحات ندارند وباد از هر سمتی بوزد تابع باد
ناشناس
| Netherlands |
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
فقط یک احمق یا یک مذدور می تونه از
هاشمی اینگونه بد بگه
فقط مونده‌ بود کرباسچی کنایه بزنه!!!! ملت را چی فرض کردین!!؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
یکی نیست به خود کرباسچی ودار و دستش کنایه بزند آن از نعمت زاده، آن از نجفی آن از خود کرباسچی و بقیه این حضرات که فقط دنبال راه یافتن به قدرت به هر قیمتی هستند
این کنایه سنگین بود؟ جو دادن هم بلد نیستید،
آقای ظریف با این برنامه هست سال وقت مردم رو تلف کردی! و تورم ۵۶ درصدی ایجاد کردی!
توی این دنیا که بعید می می‌دونم ولی توی آخرت هشتاد میلیون بار میسوزی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
نه تنها وقت بلکه عمر مردم خیلی بیشتر از ۸ ساله که تلف شده
مال مفت و دل بی رحم
صدا وسيما ديشب با عجله وبلافاصله بعد از سخنان آقاي ظريف با تقطيع چندكلمه از سخنان وي به ايشان تاخت. سوال اين است كه معني كلمه اصول گرايي چيست؟آيا اهداف كور جناحي مجوز استفاده از هر وسيله اي است؟ پس فرق شما با كمونيستها چيست؟
همین کرباسچی در زمان شهردار بودنش با فروش تراکم ساختمان، رانت خواری راه انداخت و‌تهران را به گند ‌کشید و یکی از مسئولین شروع گرانی مسکن در این کشور است . به جای پاسخگویی حالا ژست عاقل اندر سفیه گرفته!!! خودتی!
آقای کرباسچی کم به تهران خدمت نکرد و البته هر خدماتی طبعات منفی هم دارد.بله تراکم فروشی و ارتقای قیمت مسکن و بی خانمانی جوانان امروزی یک بخش عمده اش گردن ایشان است که باید از خدا طلب آمرزش کند.کرباسچی یک طلبه ساده البته با هوش بود همه چیز را نباید گردن او انداخت کسانیکه اورا تا بدانجا رساندند که همه میدانیم مقصرند.او قصدی غیر از خدمت نداشت.. ولی سوادش در همین حد بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
سواد این‌کار را نداشت بیجا کرد شهرداری را قبول کرد!
آقای نقدی بسه دیگه.
هنجارشکن ؟؟؟
به کسی که فقط دستش رو به ضریح امام ع زده ؟ اون هم ضریحی که تا دوسال پیش ، مریض لاعلاج و در حال مرگ رو میاوردن اونجا و شفا میگرفتن !
اونوقت اون هزاران نفری که تو کنسرت استانبول میلولیدن تو هم ، یا اون استقبال چند هزار نفری از کشتی گیرها ، یا مراسم تشییع فلانی ، و جاده های مملو از ماشین شمال ، و هزار تا چیز دیگه ، هنجارشکنی نیست ؟؟؟
خجالت بکشین دیگه ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
اشتباهی مثبت
ناشناس
| Germany |
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
این‌کارها بدعت گذاری و شرک‌ است و با دستورات دینی و قرآن تعارض دارد. یک‌عده اینجوری کاسبی میکنن و یک عده جاهل هم دنبالشون! این کارها خلاف دستورات شرع اسلام‌است قطعا گناه و شرک‌است..
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
کاش ضریح عقل را شفا میداد
سردار یک کتاب هم که بنویسی نتیجه ندارد حرف اشتباهی زدی همه هم اصل آنرا شنیده اند بگو از سر بی اطلاعی گفتم
آخه بعضی حرفها ارزش بحث کردن داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگر فرمایشات حضرت ایشون چقدر برد داره و چند درصد حتی روی مخاطب مستقیمش تاثیر داره؟؟
داداش هر چی خواهد این دل تنگت بگووووو
جناب نقدي همه بدن شما خوبين لطفا اينقدر با اعصاب و روان مردم بازي نكنيد !
دستکم نقدی یکبار هم که شده تاریخ را خواند
تاریخ را که نمیشود به یکبار ه در زمان کوتاه مثلا چند ماه یا چند سال خواند، لابد تاریخ مختصر را در یک یا جند جلد خوانده است. تازه این حرفهای ایشان ممکن است از زمانی که ملت دولت بوجود آمده است معنی داشته باشد، نه زمانی که مرزها سیال بودند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
عجب ماله ای کشیدی
خود نقدی هم توقع نداشت کسی ازش اینطور حمایت کنه
3+3 یعنی یک کلاه بزرگ ، از روسا و پیشنهاد هاشون دوری کنید.
درواقع این جمع به 2+4 تبدیل خواهد شد . هرجا منافعش تامین شود ،
آقای نقدی گیریم تمام حاکمان وپادشاهان بد ، زورگو وظالم وفاسد بوده اند همینقدرشمارابس است که ماحصل اعمالشان همین ایران فعلی باقیمانده تا شما چفیه بگردن درآن بنشینی وبد آنها رابگویی من اگر جای شما بودم برای همین مقدار به آنها احترام میگذاشتم.
آقای نقدی امثال شما برای این کشور و فرهنگش چه کردند؟....
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری