بازدید 27889
دو هزار و هفتصدمین بسته ویژه خبری «تابناک»
در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند مشاور اردوغان: روی امنیت مرزی با ایران کار می‌کنیم / واکنش مریم کاویانی به خبر‌های اخیر درباره جدایی از همسرش / تولید مشروبات الکلی در میادین میوه و تره بار / افزایش آمار مراجعان متقاضی تغییر جنسیت در تهران و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۰۸۰۴۹۵
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۵ 06 October 2021

بسته ویژه خبری «تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیترهایی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

علی مطهری: زیان مالی هر یک روز تأخیر در مذاکرات وین به مردم تحمیل می‌شود

علی مطهری در توییتی نوشت: زیان مالی هر یک روز تأخیر در مذاکرات وین و لغو تحریم‌ها به مردم تحمیل می‌شود. اینکه بگوییم در حال بررسی روند مذاکرات قبلی هستیم پذیرفته نیست. در ادامه این توییت آمده است: نتیجه مذاکرات قبلی توسط آقای ظریف دقیق به مجلس گزارش شد. به سختی‌های غیرضروری مردم پایان دهیم. دولت جدید اگر مستقیم و بدون واسطه اروپا با آمریکا مذاکره کند، سریعتر و بهتر نتیجه می‌گیرد.

سردار نقدی: برخی ‌تاریخ‌نویسان مزدور تاریخ هشت هزار ساله ایران را به ۲۵۰۰ سال کاهش داده‌اند

سردار محمدرضا نقدی ظهر امروز در جلسه پیگیری طرح جامع حرم قیدار نبی(ع) اظهار داشت: امامزاده‌های زیادی در کشور ما قرار دارد و این برای ما افتخار است. همین مرقد معصومین در کشورمان تاریخ اصلی ایران را تشکیل می‌دهند و به عبارتی دیگر هویت‌مان از مرقد مطهر این عزیزان است. وی افزود: برخی از تاریخ‌نویسان مزدور سرویس‌های جاسوسی در صدد این هستند که تاریخ غنی کشور ما را تغییر دهند و نسب ملت ایران را به شاهان ظالم کشور مرتبط کنند. در حالی که نمی‌دانند نسب ملت ایران ربطی به پادشان ظالم ندارد. معاون هماهنگ‌کننده سپاه با بیان اینکه برخی از این تاریخ‌نویسان مزدور تاریخ هفت و هشت هزار ساله کشور ما را به ۲۵۰۰ سال کاهش داده‌اند، گفت: آن‌ها اصرار دارند تاریخ کشور ما را به یک پادشاه گره بزنند. وی در ادامه به ظرفیت‌های بزرگ حرم قیدار نبی(ع) اشاره کرد و گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته به‌ خوبی به ظرفیت حرم این پیامبر توجه نشده است. این حرم می‌تواند به قطب مرکز گردشگری این منطقه تبدیل شود و سالانه میزبان هزاران زائر باشد. در اطراف حرم باید تعداد قابل توجهی زائرسرا احداث شود و در بسیاری از مناسبات‌ مذهبی این محل باید تبدیل به مرکز تجمع مسلمانان کشورمان باشد.

مخدوش شدن تابلوی کوچه «پنجشیر» در تهران

شهردار منطقه سه تهران در مورد تابلو مخدوش شده کوچه «پنجشیر» توضیحاتی داد. روز گذشته عکسی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن اسم کوچه «پنجشیر» در منطقه سه تهران با اسپری سیاه رنگ مخدوش شده است. ماه گذشته شهرداری منطقه سه طبق مصوبه شورای شهر تهران تعدادی از کوچه‌های خیابان دکتر مصدق (نفت سابق) در نزدیکی بلوار میرداماد را به نام شهر‌هایی از افغانستان تغییر داد که یکی از کوچه‌ها به نام پنجشیر نامگذاری شد. حمید جوانی شهردار منطقه سه تهران در توضیح مخدوش شدن تابلو کوچه «پنجشیر» اظهار کرد: علت اصلی مخدوش شدن این تابلو در کوچه پنجشیر در دست بررسی است و شهرداری منطقه سه تهران پیگیر این موضوع است و تاکنون فردی که اقدام به مخدوش کردن تابلو کرده، پیدا نشده است. وی افزود: شهرداری منطقه سه به محض اطلاع پیدا کردن از این موضوع، سریع تابلو را اصلاح کرد و در حال حاضر تابلو جدید با همان اسم «پنجشیر» در محل نصب شده است.

امیرعبداللهیان: به وزیر خارجه کره جنوبی گفتم ممکن است اگر پولمان را ندهید، دیگر سریال‌های کره‌ای را پخش نکنیم

امیرعبداللهیان: هفته گذشته با وزیر خارجه کره جنوبی در مورد مطالبات ایران از این کشور صحبت می کردم و این که بانک مرکزی ایران تصمیم گرفته از طریق داوری و حکمیت از بانک‌های کره‌ای به خاطر عدم پرداخت مطالبات ملت ایران شکایت کند. درخواست وزیر خارجه کره این بود که این موضوع متوقف تا راهی در این زمینه پیدا شود که البته ما تاکید کردیم که متاسفانه کره در این چند سال علی‌رغم وعده های خود برای حل این موضوع تاکنون به آنها در این زمینه عمل نکرده است. او با اشاره به بدعهدی کره جنوبی در سه سال گذشته در پرداخت این مطالبات و عدم تحقق وعده‌هایش در این زمینه تصریح کرد: به وزیر خارجه کره جنوبی گفتم بچه‌های ما در خانه سریال کره‌ای می‌بینند و از ما می‌پرسند کره‌های مهربان در این سریال‌ها همان کسانی هستند که پول‌های ما را نمی‌دهند؟ وی با اشاره به تصمیم بانک مرکزی در مورد بحث کره‌ جنوبی خاطرنشان کرد: به وزیر خارجه این کشور گفتم، مثلا حتی ممکن است صداوسیمای ایران نیز بگوید که دیگر سریال‌های کره‌ی را پخش نمی‌کنیم به دلیل این که کره به تعهدات خود عمل نمی‌کند که در همین رابطه وزیر خارجه کره جنوبی تاکید داشت که این ارتباط فرهنگی بین دو کشور قطع نشود.

امارات پایان کرونا را اعلام کرد

محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی خروج امارات متحده عربی از بحران کرونا و آغاز بازگشت زندگی به حالت عادی را اعلام کرد.ولیعهد ابوظبی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: ما به خوبی از بحران کرونا خارج شدیم و درس‌ها و تجربیات زیادی از آن آموختیم. خداوند را برای آغاز بازگشت زندگی به حالت عادی در امارات شکرگزاریم.حریم هوایی ارمنستان به روی هواپیماهای جمهوری آذربایجان باز شد.جمهوری آذربایجان از جایگزینی حریم هوایی ارمنستان به جای ایران برای پرواز های جمهوری آذربایجان به مقصد نخجوان خبر داد.به گزارش عصرایران، بر اساس اعلام سخنگوی شرکت هواپیمایی "آذال" جمهوری آذربایجان، این کشور از امروز (۶ اکتبر) از حریم هوایی ارمنستان برای ارتباط با نخجوان استفاده می کند.دیروز گزارش هایی غیررسمی مبنی بر بسته شدن حریم هوایی ایران به روی هواپیماهای آذربایجانی که قصد عبور به نخجوان را دارند، منتشر شده بود.هواپیماهایی که قرار بوده تسلیحات لازم برای رزمایش ۴ روزه ترکیه با جمهوری آذربایجان در نخجوان را به این مقصد ببرند، اجازه عبور از حریم هوایی ایران را نیافته اند.در پی این گزارش، خطوط هوایی آذربایجان (AZAL) امروز به خبرگزاری "ترند" آذربایجان گفته که از ششم اکتبر پروازهای مسیر باکو- نخجوان- باکو، از حریم هوایی ارمنستان انجام می شود.

افزایش آمار مراجعان متقاضی تغییر جنسیت در تهران/ پرونده‌ های تغییر جنسیت دو برابر شد

رئیس بخش معاینات روانپزشکی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران:روزانه ۵۰ پرونده حقوقی در بخش روانپزشکی پزشکی قانونی بررسی می‌شود.۱۰ یا ۲۰ سال پیش شاید به طور مثال ۲ تا ۳ درصد پرونده‌های ما مربوط به درخواست تغییر جنسیت بود، اما امروزه این آمار دو برابر شده و بین ۵ تا ۶ درصد است./ایلنا

تولید مشروبات الکلی در میادین میوه و تره بار

به علت گرانی ‎مشروبات الكلی خارجی بسياری از ميوه‌فروشان در بازار ‎میوه و تره‌بار تهران به تولید مشروب الکلی روی آورده اند!خبرگزاری مهر در این مورد گزارشی به چاپ رساند و نوشت: ماموران نیروی انتظامی ۲۵ هزار لیتر آب انگور را در میدان میوه و تره‌بار دور ریختند.خبرگزاری وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه نوشت: هفته گذشته عملیاتی در بازار میوه و تره‌بار تهران انجام و به دستگیری چند مورد از متخلفان منتهی شد. متخلفان دستگیر شده نیز با تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.

واکنش مریم کاویانی به خبرهای اخیر درباره جدایی از همسرش

مریم کاویانی بازیگر سینما و تلویزیون، با انتشار پستی در فضای مجازی به اخبار اخیر درباره جدایی از همسرش واکنش نشان داد.او در این باره نوشت: من بابت جدایی از آقای رامین مهمانپرست در هیچ سایت و خبرگزاری مصاحبه نکردم و نخواهم کرد.

 

بازگشت موسولینی

نوه موسولینی با رایی قاطع در انتخابات شورای شهر رم پیروز شد. به گزارش یورونیوز، نوه بنیتو موسولینی، رهبر فاشیست ایتالیا، برای دومین بار در انتخابات شورای شهر رم با رایی قاطع پیروز شد و در سمت خود باقی ماند.راشل موسولینی که می‌گوید پیروزی او حاصل کوشش و تلاش سخت او بوده و ربطی به سابقه خانوادگی‌اش ندارد؛ از حزب دست راست افراطی «برادران ایتالیا» در این انتخابات شرکت کرد.خانم موسولینی در این انتخابات توانست با قاطعیت در جایگاه نخست قرار گیرد و بیش از تمام نامزدهای دیگر رای بیاورد.

صادقی‌مقدم: شبکه نظارت شورای نگهبان بالغ بر ۳۰۰ هزار ناظر دارد

صادقی مقدم با اشاره به اینکه شبکه نظارت یک شبکه ایمانی و اعتقادی است، گفت: شبکه نظارت بر اساس همین ایمان و اعتقاد و باور قلبی خود از بدو تشکیل انقلاب پا به عرصه گذاشته است و افراد متعهد، متدین و با احساس مسئولیت بالا به این عرصه وارد شده‌اند و بحمدالله امروز این بدنه پرافتخار که بالغ بر ۳۰۰ هزار ناظر است، موجب افتخار نظام اسلامی می‌باشد که تا امروز بدون توقف در این مسیر گام برداشته است.عضو حقوقدان و معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان با اشاره به وظایف دفاتر شورای نگهبان، بر لزوم هشیاری مسئولان دفاتر و رعایت انصاف و موازین اسلامی در انجام وظایف محوله تاکید کرد.صادقی مقدم در پایان ضمن پاسخگویی به مطالبات روسای دفاتر شهرستان‌ها، با تسلیت مجدد اربعین حسینی، توفیق و لیاقت سربازی ولایت برای حاظرین جمع آرزو نمودند.

آقاتهرانی: فیلتر کردن دروغ محض است

آقاتهرانی گفت: مقرر شده است که رسانه‌ها حضور فعال‌تری در کمیسیون مشترک داشته باشند و تمامی نشست‌های آن علنی است؛ چراکه ما به مردم قول داده‌ایم که آنها را از جزئیات بررسی طرح مذکور مطلع کنیم. این در حالی است که شایعه کرده بودند که بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی مخفی است، اما این حرف دروغ محض است؛ چراکه عده‌ای می‌کوشند مردم را از این طرح بترسانند.نماینده تهران در مجلس گفت: فیلتر کردن فضای مجازی و پیام‌رسان‌های اجتماعی دروغی است که عده‌ای با مطرح شدن طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی و پیام رسان‌ها آن را مطرح کردند؛ مقرر شده که تمام نشست‌های کمیسیون مشترک علنی باشد و حتی ما از صدا و سیما خواسته‌ایم در این نشست حضور فعال‌تری داشته باشد و جلسات علنی پخش شود. رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: از کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس خواسته‌ایم که کل نشست‌های کمیسیون‌های مشترک مجلس را علنی کند و اگر حتی با نشست‌های کمیسیون تلفیق بودجه هم تلاقی داشت، کمیسیون مشترک در اولویت برنامه‌ریزی‌ها قرار گیرد. همچنین تمام نشست‌ها هم از طریق رادیو فرهنگ پخش شود.آقاتهرانی در پایان گفت: قرار است از کاربران فضای مجازی حمایت کنیم و به دلیل همین صیانت باید تمامی نشست‌های کمیسیون مشترک علنی باشد، چون بنا داریم از پلتفرم‌ها حمایت جدی کنیم.

توصیه مطهری به رئیسی در خصوص مذاکرات

علی مطهری، نایب رییس پیشین مجلس در توییتر نوشت: زیان مالی هر یک روز تأخیر در مذاکرات وین و لغو تحریم‌ها به مردم تحمیل می‌شود. اینکه بگوییم درحال بررسی روند مذاکرات قبلی هستیم پذیرفته نیست. نتیجه مذاکرات قبلی توسط آقای ظریف دقیق به مجلس گزارش شد. به سختی‌های غیرضروری مردم پایان دهیم. دولت جدید اگر مستقیم و بدون واسطه اروپا با آمریکا مذاکره کند سریعتر و بهتر نتیجه می‌گیرد.

سوال پزشکیان از عین اللهی درباره انتصاباتش

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از طرح سوال از وزیر بهداشت و درمان به دلیل انتصاباتش خبر داد.مسعود پزشکیان در توضیح سوالش از وزیر بهداشت و درمان گفت: علت طرح این سوال، انتخاب و انتصاب‌های وزیر بهداشت و درمان است. کسانی که مدیر ‌می شوند باید تمام وقت در دانشگاه حضور داشته و در بیرون منافعی نداشته باشند اما متاسفانه وزیر افرادی را انتخاب کرده که بیرون کار و مرکز دارند، طبیعی است که این افراد نمی‌توانند در دانشگاه به هیات علمی‌ها و افراد دیگر بگویند در کارشان بمانند. وقتی خودشان بیرون می‌روند چطور می توانند بگویند بمانید و کار کنید؟ حتی اگر این افراد خوب و کارشناس هم باشند اما در بیرون کار می‌کنند و منافع دارند. وی افزود: باید در دانشگاه کسانی در مسند قرار بگیرند که دلشان می‌سوزد و برای دانشگاه کار می‌کنند نه کسانی که بیرون کار می‌کنند و نمی توانند در دانشگاه حضور پیدا کنند.پزشکیان خاطرنشان کرد: قبل از رای اعتماد به وزیر بهداشت، اعضای کمیسیون بهداشت با او صحبت کرده و قول داد که در چارچوب قانون برنامه عمل می کند. قرار بود کسانی که مدیر می‌شوند و اعضای مشغول در دانشگاه، فقط در دانشگاه کار کنند، وزیر هم قول داد که این اتفاق بیفتد؛ اما متاسفانه در عمل این اتفاق نیفتاده؛ به همین دلیل از وزیر سوال کردیم تا در این باره در مجلس توضیح دهد.

توکلی: واکسن نزدن نه با دین می خواند، نه با علم

«احمد توکلی» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در یادداشتی درباره اهمیت واکسن کرونا نوشت: در شبکه های مجازی عده بدسگال داخلی و دشمنان کینه ورز خارجی کمپین " واکسن نزنیم" به راه انداخته اند. گرچه بعید است کسی بدانها اعتنا کند. چون همگان میدانند که واکسن زدن وظیفه ای دینی و عقلانی است، ولی ذکر نکته ای شاید مفید باشد.کرونا یک واگیر است. فرد مبتلا هر تصمیمی در ارتباط با کرونا بگیرد و هر کاری بکند، آثار خارجی دارد. بدین معنا که تصمیم و اقدام وی، علاوه بر خودش و طرف مبادله اش، بر دیگران نیز که بیرون از مبادله هستند، اثر می گذارد. واکسن بخرد و تزریق یا هزینه کند (پولی و غیرپولی)، و به مراکز دولتی برود تا از تزریق رایگان بهره ببرد، علاوه بر خودش، دهها یا صدها نفر را مصون می سازد؛ یعنی کارش آثار خارجی مثبت دارد. ولی اگر از واکسیناسیون خودداری کند و مثلا سوار مترو شود، گرچه از هزینه های واکسیناسیون خلاص شده، جان خودش و عده ای را به خطر می اندازد. یعنی خوداری از تزریق واکسن، آثار خارجی منفی دارد.در اقتصاد بخش عمومی روشن میکنیم که در اینگونه موارد که پای سود و زیان افراد خارج از مبادله، به میان می آید، دولت به مصرف کننده یا تولیدکننده ای که اقدامش آثار خارجی دارد، اجازه تصمیم گیری مستقل نمیدهد و دخالت را تا جایی که بتواند آثار خارجی را خنثی سازد، مجاز، بلکه ضروری می شمارد. (از ذکر همه نکات مربوط صرف نظر میکنم) مثلا دولت ها هزینه های سنگینی را تقبل می کنند تا تحصیلات عمومی را در دسترس همه بگذارند و معمولا تحصیلات عمومی در غالب کشورها، مانند کشور ما، اجباری است؛ چون فرد باسواد علاه بر خودش به دیگران نیز خیر می رساند. و اگر پدرومادر از فرستادن فرزندان به مدرسه خودداری بورزند، مجرم شناخته می شوند. هرجا کرونا، این واگیرِ جانگیر و جهانگیر هست، فرد ساکن در محیط هرچه کند، میتواند در سرنوشت دیگران، اثر تعیین کننده مثبت یا منفی بگذارد. چون خودداری فرد سالم از واکسن زدن، ظرفیت کشتن هزاران نفر را دارد. دولت ها، بناچار باید قدم به میدان بگذارند. این جا، جای مماشات نیست. اقتدار و قدرت دولت باید به کمال بکار گرفته شود.

رجایی: ناطق می‌تواند نقش هاشمی را ایفا کند، اما لاریجانی نه

غلامعلی رجایی در گفت‌وگو با نامه نیوز درباره تشبیه علی لاریجانی به هاشمی ثانی گفت: شباهت‌سازی میان افراد و حتی وقایع تاریخی اساسا اشتباه است؛ به عنوان نمونه اطرافیان آقای حسن روحانی می گفتند «روحانی، هاشمی دوم یا نسخه دوم هاشمی است»؛ همان زمان من مصاحبه کردم و یادآور شدم «آقای هاشمی نسخه دوم ندارد». بعدها هم معلوم شد که آقای روحانی با وجود سالها کنار آقای هاشمی بودن در عرصه های مختلف حکومت داری و ایجاد تعادل بین جناح های اصولگرا و اصلاح طلب، فاصله‌های زیادی با آقای هاشمی دارد.وی شبیه سازی بین مرحوم آقای هاشمی و آقای لاریجانی را استدلالی سست خواند و ادامه داد: آقای لاریجانی با ردصلاحیت شدن در انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان -که حتی ترکش آن اتفاق منجر به استعفای آقای آملی لاریجانی از آن شورا شد-دچار چالش شده است و هنوز می گوید «اعلام کنید چرا من صلاحیت نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را نداشتم؟»

این فعال سیاسی تأکید کرد: در انتخابات ریاست جمهوری مشاهده کردیم با وجود تأیید صلاحیت افرادی همچون آقای قاضی زاده هاشمی که سابقه ای در انقلاب ندارد، آقای لاریجانی را ردصلاحیت کردند که 12 سال رئیس مجلس شورای اسلامی بود و شخصیت معتدلی محسوب می شود.وی افزود: در انتخابات ریاست جمهوری دیدیم حتی وقتی رهبر انقلاب گفتند «جبران شود» اما جبران نشد؛ بنابراین آقای لاریجانی امروز دچار چالش شده است، اگر خویشتن دار نبود مثل احمدی نژاد می توانست سروصدا و تبلیغات کند و جنجال راه بیندازد؛ اما به خاطر پختگی اش از این کار خودداری کرد، در عوض چند مرتبه اعلام کرد که منتظر بیان دلیل عدم احراز صلاحیتش است. این نشان می دهد که حتی دلیل این تصمیم را به خود او نیز اعلام نکردند.رجایی گفت: در مجموع با وجودی که جامعیت آقای هاشمی را کسی ندارد، معتقدم اگر بخواهد نقش آقای هاشمی به کسی واگذار شود، آن شخص آقای ناطق نوری است، نه علی لاریجانی. متأسفانه ایشان کنار از عرصه سیاسی است. البته ترکیبی از آقایان ناطق نوری، حسن خمینی، علی لاریجانی و محمد خاتمی می توانند با یکدیگر نقش مشابهی برای پر کردن جای آقای هاشمی ایفا کنند و قوی کار را پیش ببرند.

مشاور اردوغان: روی امنیت مرزی با ایران کار می‌کنیم

مشاور سیاست خارجی رئیس‌جمهور ترکیه در گفت‌وگویی عنوان کرد که این کشور بر روی تقویت مرزهای خود با ایران کار می‌کند.ابراهیم کالین، مشاور سیاست خارجی رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در گفت‌وگویی با اشپیگل آلمان که روز چهارشنبه منتشر شده در رابطه با مهاجرت افغان‌ها به این کشور گفت: این با جابجایی عظیم پناهجویان سوری قابل قیاس نیست اما اگر اقتصاد افغانستان سقوط کند، این مساله تغییر خواهد کرد. ما تاکنون پذیرای چهار میلیون سوری بوده‌ایم. ما هر آنچه در توان داشته باشیم برای تقویت امنیت خود انجام خواهیم داد.وی در ادامه صحبت‌های خود با تشریح این مساله گفت: ما داریم روی امنیت مرزی خود با ایران کار می‌کنیم؛ ما دیوار ساخته‌ایم، سیستم‌های نظارت الکترونیک و دوربین نصب و ایستگاه‌های نظارتی ایجاد کرده‌ایم. حال جامعه بین‌الملل، آمریکا و سازمان ملل باید اقدام کنند. ما دیگر نمی‌توانیم پذیرای افرادی بیشتر باشیم.به گزارش ایسنا، دیوار ۱۴۴ کیلومتری ایران و ترکیه که ارتفاعی ۳ متری و عرضی ۳۰ سانتی‌متری دارد در مردادماه سال جاری آخرین مراحل تکمیل خود را طی می‌کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۲
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۸۳
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
در چند ده سال اخیر اقای کمیجانی کار بلد ترین رئیس بانک مرکزی از نظر حرفه ای بود. در پنج ماه مدیریت ایشان در بدترین شرایط تورم کالاهای اساسی ولی ارزش پول ملی کمترین افت اماری را داشت و از ان مهمتر کمترین نوسان در طول سالهای اخیر را داشت که برای بهبود کسب و کار بسیار مهم تست. چه اندازه سیاست زده شدیم که حتی افرادی مانند کمیجانی یا فرزین را هم تحمل نمی کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
فرزین که مقابل کمیجانی کسی نیست
نامحرم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
(اگر پول ما را ندهید دیگر سریال کره ای پخش نمی‌کنیم) از بیانات وزیر محترم خارجه
از دیپلمات کار کشته ای مثل شما بعیده!! یک خرده آرام‌تر!! خوب نیست همین اول کاری اینقدر خشونت به خرج می‌دهی!! مشکلات کم کم خودشان حل می‌شوند! شما فعلا خونسرد باش..... ای خدا، بیچاره مردمی که منتظر هستند تا امثال این آقا مشکلاتشان را حل کنند
پاسخ ها
ارسلان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
باور کنید فکر کردم به طنز میگویند،وزیر خارجه ،بحث مهم پولهای بلوکه شده را فرمودند،اگر نپردازید،سریالهای کره ای را پخش نمی کنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
نه که ظریف کل مشکلات مردم بیچاره رو حل کرد
موسوی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
با سلام و احترام ،ندادن پولمردم و ملت ،تحریم سریال ،واقعا" خوابم یا بیدار تو رو خدا یکی من و از خواب بیدار کنه از پول رسیدیم به سریال کره ای مزخرف ؟؟؟ چی میخواستیم چی شد ای خدا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
اقاياني كه به اقاي ظريف ايراد مي گرفتيد ،تحويل بگيريد اين بود وزيري كه انقدر از اوتعريف وتمجيد ميگرديد واقعا براي اين مردم مظلوم متاسفم خدا عاقبت مارا بخيركند
ناشناس
|
Romania
|
۲۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
وزیر امور خارجه ما را باش. این هم از سیاست خارجی جهادی اصولگرایان از نوع میدان
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
جناب سردار عزیز قیدار خانزاده ای مغولی از مادری یهودی است.که درشهر قیدارمدفون است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
امیرعبداللهیان: به وزیر خارجه کره جنوبی گفتم ممکن است اگر پولمان را ندهید، دیگر سریال‌های کره‌ای را پخش نکنیم.

خدایا تا کی مورد تمسخر دنیا باشیم. الان میگن این وزیرشونه ملتشون ...

البته سال هاست که هر چی کم سوادتر، پست بالاتر. فقط الکی ریا کاری کن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
یکی به سردار نقدی برسونه که پشتوانه بانک مرکزی همین الماسی است که پادشاه ظالم از هند آورد.اگه خیلی اذیتش می‌کنه پس بدیم به هندی‌ها.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
اگر کره ی جنوبی پولهامون و نده من هم دیگه سریال کره ای نگاه نمی کنم
اوفففی خوبت شد کره ؟
همین و می خواستی ؟
دیدی چکارت کردیم ؟ خ خ خ خ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
کشتیش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
کره جنوبی هیییج فرقی با اسرائیل نداره
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
پولهای بلوکه شده فقط در کره جموبی است؟؟
روز شمار دولت رئیسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
دو ماه هم از تغییر کابینه وریاست رئیسی سپری شد.غیر از تورم وگرانی بیشتر هیچی نصیب مردم نشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
واقعا فکر میکردید اوضاع بهتر میشه !!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
عجله نکنید. به سال شمار هم خواهد رسید و اوضاع نه تنها بهتر نخواهد شد که بسیار هم بدتر خواهد شد. البته اصولگراها مرتباً در بوق و کرنا می کنند که این دولت چنین کرد و چنان کرد. اما باور کنید هیچ خبری نیست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
زوده حالا قضاوت
هامون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
آقای وزیر امور خارجه انتقام سختی دارد از جمونگ می‌گیرد!! هفت میلیارد دلار ایران آنجا بلوکه شده بعد این آقا می‌خواهد با جمونگ بجنگه!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
امیرعبداللهیان: به وزیر خارجه کره جنوبی گفتم ممکن است اگر پولمان را ندهید، دیگر سریال‌های کره‌ای را پخش نکنیم) الان کره جنوبی از این تهدید در حال اماده باش است و نیروهای ناتو در اطراف این کشور موضع گرفتند !!! بیچاره مردم ایران !!!
موسوی اصفهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
سلام
جناب توکلی
الان شما دین شناس هستی یا علم پزشکی و واکسن شناسی داری که
میگویی واکسن نزدن نه با دین سازگار است نه با علم !!!!
املی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
امیرعبداللهیان: به وزیر خارجه کره جنوبی گفتم ممکن است اگر پولمان را ندهید، دیگر سریال‌های کره‌ای را پخش نکنیم
ای خداااااااااااااااااااااااااااااااااا اینم وزیر امورخارجه کشورمان چه جواب دندانشکنی به همتای کره ای خود داد خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ سریال کره ای پخش نمیکنیم خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ بااین وزیر میخواهیم مذاکره کنیم درود بروزیر دانشمند اقای ظریف وقتی رئیس جمهور 5کلاس سواد داشته باشیم وزیر اکابری هم منصوب میکند خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ سریال کره ای پخش نمیکنیم
خدایا ببخش شب شهادت اقا امام رضاع این وزیر ابله مارا حندوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
آقاتهرانی: فیلتر کردن دروغ محض است) همین که شما میگی مطمئن شدیم واقعیت داره !!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
اقاتهرانی که تا حالا هر چی گفته دروغ از کار در امده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
توکلی: واکسن نزدن نه با دین میخواند، نه با علم) ببینیم پناهیان زودتر از قطار پیاده میشه یا توکلی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
قطعا توکلی چون پناهیان نور دیده است
ناشناس
|
Romania
|
۲۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
بستن مرز ایران و ارمنستان قطعا با چراغ سبز پوتین بوده و الا اردوغان جرات همچین کاری نداره.کما اینکه لاوروف امروز در دیدار وزیر خارجه ایران درباره تحولات منطقه قفقاز سکوت کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
ببخشید ولی بیجا می کنید که به مردم زور می گویید واکسن را فقط می توان توصیه کرد نمی توان اجبار کرد این واکسن ها دوره لازم برای تایید را طی نکردن و اثر بخشی انها و عوارضی که در اینده روی ادم می گذارد معلوم نشده این نقض حقوق اولیه انسانهاست - اینها می خوان ناراضی برای نظام درست کنن - کسانی که از کار اخراج شدن لطفا برن به دیوان عالی شکایت کنند و از حق خودشان دفاع کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
نظرت در مورد حجاب اجباری چیه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
راس میگی، مردم رو نمیتوان به زور مجبور که با خودروی خود پشت چراغ قرمز متوقف کنن، چون نقض حقوق انسانیه، چه کاریه
دریغ از یه جو عقل
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
اینجا حقوق جامعه مطرح است نه حقوق فردی پس باید واکسن اجباری شود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
البته تا حدودی حق با شماست اما در بحران پاندمی و واگیر شدید این ویروس کسانی که به واکسن اعتقادی ندارند یا باید از حضور در اجتماع خودداری کنند یا هر هفته تست بدهند
م
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
میگن‌ زمانیکه‌ در حاکمیت‌ امیر کبیر‌ واکسن‌ ابله‌ امد‌ و تعدادی که واکسن‌ را حرام‌ دونسته‌ نمی زدند‌ و می مردند‌ امیر برای آنها گریه میکرد‌ ، بهش گفتند تو که قرار نیست در عزای همه گریه‌ بکنی‌ !
جواب داد من‌ برای مرگ آدمها گریه نمی کنم‌ برای جهالت مردمم‌ گریه‌ می کنم‌ !!!! حالا شما‌ میفرمائید‌ دوره من نمیدونم‌ چی طی نشده‌ ! از کجا میدونی که دیگران‌ ازش‌ بیخبرند‌ ؟!
حسنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
این آقای توکلی واکسن از ناقل بودن و واگیری جلوگیری نمی کند. بهتره با یک متخصص مشورت کند و بعد افاضات فرماید.
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
سردار نقدی همچنین فرمودند : ساسانیان کشور را دو دستی تقدیم مغول کردند !!!!
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
سیاست قدرتمندانه وزیر خارجه را نگاه کنید. اگر پولمان را ندهید ممکن است سریالهای کره ای را پخش نکنیم
درست مثل بچه ها که میگویند اگر نذاری یه لیس به بستنیت بزنم. باهات بازی نمیکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
هیچی می خواهند همه شیعیان افغانستان روانه ایران کنند ویک افغانستان سنی درست کنند که مسولان ما هم دارد با طالبان همکاری می کند
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
به کره گفتم سریالها رو پخش نمی‌کنیم . به اروپا گفتیم قهر قهر تا روز قیامت به آمریکا گفتم تو بدی باهات دوست نمیشم به روسیه عمو پوتین گفتم بیا باهم بازی کنیم ‌.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
"من بابت جدایی از آقای رامین مهمانپرست در هیچ سایت و خبرگزاری مصاحبه نکردم و نخواهم کرد.روزانه ۲۰۰ هزار مترمکعب فاضلاب شهری وارد رودخانه کارون می شود"!!!؟؟ شاهکار دوستان در تنظیم خبر!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
فارغ التحصیلان شریف و علامه طباطبایی بیکار یا فرار از کشور (فرار مغزها) فارغ التحصیلان امام صادق همه پستهای کشور رو تصاحب کردن ، با مدرک معارف و نابودی بورس طرف رئیس بانک مرکزی میشه ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
لطفا حسادت به خرج ندهید!! دانشگاه امام صادق!! دانشگاه نخبه!! پرور است و مایه افتخار جهان اسلام
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
ناشناس 1415 نخبه های دانشگاه امام صادق رو داریم می بینیم یکی از دیگری نجبه تر ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
آقای مطهری زمان تصویب بدجام هم زیاد میگفتید ولی مشتهای گره کرده بلینکن رو در روز تصویب برجام مشاهده نکردی که چه کلاه گشادی سر ما گذاشت ، برجام سند بردگی ملت بود، که امریکا بدون هیچ مشکلی رفت بیرون و حالا خیلی راحت میاد داخل ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
مطهری رو بفرستید مذاکره سریع نتیجه گیری میکنید
ناشناس
|
Romania
|
۲۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
زوری می خوان بخوابونند ملت و زوری واکسن بزنند.حضرات حداقل حقوق فردی یک نفر انتخاب نوع واکسن وانتخاب اینستکه واکسن بزند . یا نزند.زند.
ناشناس
|
Romania
|
۲۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
زوری می خوان بخوابونند ملت و زوری واکسن بزنند.حضرات حداقل حقوق فردی یک نفر انتخاب نوع واکسن وانتخاب اینستکه واکسن بزند . یا نزند.زند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
آقای رییسی در آستانه بازگشایی مدارس اخراج معلمانی که مطالبه گری معیشت دارن اصلا زیبنده شماست بدون شک آه خانواده آنها دامنگیر خواهد شد و بزودی در منجلابی از مشکلات غرق خواهید شد یکی از دلایل خواری و ذلت احمدی نژاد و روحانی بی توجهی آنها به مشکلات آموزش و پرورش کشور بود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
آقای رییسی اخراج معلمان مطالبه گر راه حل نیست ، شک نکید خیلی از معلمان اگه با بد قولی دولت و مجلس مواجه شوند با توجه به اینکه سنوات آنها کامل شده و به امید بهبود معیشت ماندن بزودی تدریس راه رها می‌کنند و بازنشسته میککنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
هرکسی فقط نقش خودش را میتونه بازی کند. این چه حرف ناحسابیه که ناطق نقش هاشمی را بازی کند و ...................!
این توهین به مردم بزرگ ایرانه که براشون فیلم و شبیه خوانی بازی میکنید.

بسیار متاسفم برای آقای غلامعلی رجایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
ظاهرا آقای مطهری از تجربه های به سنگ خورده روحانی درس نگرفته است و نمی فهمد که خسارتی که به ایران خورد بابت عدم اجرای برجام نبود بلکه به خاطر گره زدن اقتصاد به برجام و آزادگذاری شبکه نفوذ و جاسوسی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
جناب آقای دکتر پزشکیان طوری ژست می گیرن که انگار هیچکس بجزء ایشان کار بلد نیست
اتفاقا” مشکلات امروز پزشکی ،مشکلات وزارت بهداشت و مهاجرت پزشکان حاصل تفکرات مثل ایشان است
شما نمی توانید عین طرح های برخی کشورهای پیشرفته را در ایران اجرا کنید
چون منابع مالی آن را ندارید
از طرح تحول سلامت چه خبر ؟بیمارستان ها ورشکسته (بسیاری از لوازم ساده آزمایشگاهی و تشخیص و همچنین دارویی ندارند )

پزشکان توانمند به دلیل کارانه پلکانی و مالیات ۳۵ درصد یا بیمارستان های دولتی را ترک کرده اند و یا در حال گذراندن طرح اجباری و ناراضی هستند

آموزش در حال تعطیلی کامل است
قبل از حضور آقای دکتر عین الهی همه چیز ویران شده است

ظرفیت های خالی دستیاری به رشته های لوکس چون رادیولوژی رسیده است
ظرفیت خالی رشته پایه و مهمی چون دستیاری بیهوشی نجومی شده است
این همه خرابی و هشدار فقط قله کوه یخی شناور در اقیانوس است
که حاصل تفکرات آقای دکتر پزشکیان است
که می خواهد فقط به زور حرف خود را به کرسی بنشاند
نمیشه بدون پرداخت کافی پزشک را در سیستم نگه داشت

مگر ۲۰-۳۰ سال قبل که اساتید هم در بخش خصوصی بودن و هم دولتی بهترین کیفیت آموزشی را نداشتیم ؟
مگر بهترین ارائه خدمات درمانی به قشر ضعیف جامعه نداشتیم؟

ما باید به دنبال راهکار مناسب دیگری باشیم
که تعادل بخش باشد (دولتی -خصوصی )
چون منابع مالی و کافی برای پرداخت به پزشک نداریم

گیرندگان خدمت که نیازمند حمایت دولتی هستند با تعرفه مناسب
و طبق چارچوب مشخص از نظر تعداد و زمان
با درصد مشخص که توسط یک پزشک شاغل در بخش دولتی ویزیت شود
و همان پزشک اجازه درصد مشخصی کار در بخش خصوصی داشته باشد
می شود راهکارهای بهتری و بومی خودمان برای کشورمان تعریف کنیم
یک مسلمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
کاش کسی به این آقای توکلی بگه که شما با این حرفت معلوم کردید که نه از علم ا۱طلاعت کافی دارید و نه از دین،.بهتر است از موضع هیچ کدام اعلام نظر نکنید.....زیرا فعلا نه علم تایید کافی برای آن دارد و نه دین .....
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
درود بر علی مطهری ،
با توجه به عبور کلیه گذرگاهها وشاهرگ های اقتصادی از گردنه سیاست ، مهمترین نیاز امروز کشور واقع بینی است .
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
جناب سردار نقدی در ارتباط با موضوع گردشگری هم که خارج از وظائف ،اختیارات و مسئولیتهای ایشان است ، اگر مطالبی دارند!!
میتوانند بعنوان یک شهروند بسیار محترم ، مطالب خودرا مکتوب و برای سازمان و یا وزارتخانه ذیربط ، بطور خصوصی ارسال فرمایند که در انجا و بخصوص ، بعد از بررسی و پالایش های لازم نظریه ایشان ، چنانچه لازم بود ، نظریه بررسی شده ایشان ، البته رسانه ای هم بشود.
اصولا اعتقاد به دخالت های نابجای بخصوص بررسی نشده و در عین حال ، رسانه ای شده ، متاسفانه ، چیزی جز شروع به تشویش ناخواسته اذهان عمومی،، ثمره دیگری را ، احتمالا به همراه نخواهد داشت که تداوم این وضع ،،متاسفانه قدرت تصمیم سازی و تصمیم گیری را بخصوص از سازمانهائی که فاصله بیشتری با مراکز قدرت دارند سلب مینماید و نتیجه ان ، نهایتا میشود:
وضعیت نا بسامانی که در حال حاضر بر مملکت حادث شده است
با وجود این ناهماهنکیها و دخالتهای نابجا و پخته نشده بخصوص رسانه ای شده که الی ماشا الله ،،، بسیار بسیار زیاد هم هستند ،،مسلما سر از ناکجا آباد در می آورده بودیم!!!
اینجانب :
برای جناب سردار نقدی عزیز که حتی در جات و مراتب این دنیا برای ایشان ،فقط زمانی ارزشمنداست که بتوانند به پشتوانه ان امکانات موجود ،خدماتی هرچه بیشتر را به سازمان متبوع خود ارائه دهند و اگثر مواقع ،حتی درجه نظامی خودرا نیز پوشیده نگهمیدارند، ،،بسیار بسیار ارزش قائل هستم و امیوارم تا از این به بعد ، خود ایشان نیز ، چون سد عظیمی باشند بر جلوگیری از دخالتهای نابجای بخصوص رسانه ای شده بعضی ازمسئولین محترم.
انشا الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
آقای توکلی در کاری که سر رشته نداری لطفا صحبت نکن برو تحقیق کن بفهمی مشکل واکسن چیه که مردم استقبال نمیکنن
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
مشکل اینه که همه اش به مردم دروغ گفتن اعتبارشون را از دست دادن چوپان دروغگو‌ شدن
ناشناس
|
Canada
|
۰۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
اجبار به تزریق واکسنی که تایید نشده نه با انصاف جور درمیاد نه با علم
خواهر شهید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
مطهری چشمات روحقیقت نبند هشت سال روحانی التماس کرد به جای نرسید ،همیشه حسرتت را مبخوردم که جای تو باشم پسر چنین پدری چه حسرت بیجاییی،حتی خرید واکسن را به ذلت در برابر امریکا بند کرده بودی الحمدالله بدون ذره ای ذلت مردم واکسن زدند خدایا عاقبت ما ختم به خیر بفرما
بهار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
سلام کسی که کرونا گرفته واصل ویروس وارد بدن اوشده چرا باید واکسن بزند؟؟؟ آیا کسی که مثلا دیفتیری یا سرخک گرفته بازهم واکسن می زنه؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
دوست عزیز . اگر کسی واکسن هم بزند باید دوز دوم و حتا گاهی دوز سوم را بزند بیماری ها با هم متفاوت اند امارات جشن پایان کرونا گرفت و ما هنورز درگیر مسخره بازی شما هستیم
محمود فرنودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
کدومشون یک مدیر توانمند و لایق است که شما از امیر عبدالهیان انتظار دارید؟! این هم جزو بقیه است.ولش کنید ببینیم با سریالهای کره ای چه می کنه! فکر می کنم بترکونه !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
چرا به کسبه میدان تهمت میزنید ؟ کجای شرع و عرف و قانون فروش آب انگور حرم است ؟؟ اینکار را در ابعاد خیلی وسیعتر کارخانجات صنعتی انجام میدهند ... مثل اینکه میخواهند قصاص قبل از مرگ بکنند...پلیس مگر قانون گذاره ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
اگر این بیماری فقط برای فرد بیمار بود حرف شما درست بود ولی وقتی این بیماری واگیردار است بخشید شما اشتباه میکنی تشویق به واکس نزدن میکنی
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
چرا اسم شهرهای افغانستان برای خیابانها استفاده ود. فلسفه ان چیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
خودتان این متنی را که در مورد مریم کاویانی نوشته اید بخوانید و به نحوه روزنامه نگاریتان بخندید. من که حالم به هم خورد:
واکنش مریم کاویانی به خبرهای اخیر درباره جدایی از همسرش

مریم کاویانی بازیگر سینما و تلویزیون، با انتشار پستی در فضای مجازی به اخبار اخیر درباره جدایی از همسرش واکنش نشان داد.او در این باره نوشت: من بابت جدایی از آقای رامین مهمانپرست در هیچ سایت و خبرگزاری مصاحبه نکردم و نخواهم کرد.روزانه ۲۰۰ هزار مترمکعب فاضلاب شهری وارد رودخانه کارون می شود. به گفته مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خوزستان: در شبانه‌روز تقریبا ۲۰۰ هزار مترمکعب پساب از ۲۴ نقطه در رودخانه کارون تخلیه می‌شود. فاضلاب شهری همه شهرهایی که رودخانه‌های کارون و دز از آن‌ها عبور می‌کنند، وارد رودخانه کارون و دز می‌شود و در حال حاضر تنها دزفول تصفیه‌خانه فعال دارد که صرفا ۵۰ درصد جمعیت این شهر را پوشش می‌دهد.در یک ماه گذشته پالایشگاه آبادان حجم قابل توجهی از مواد .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
با علم می خونه!
همین چند هفته پیش یکی دز دوم واکسن رو زد و با لخته شدن خونش به دیار باقی شتافت!
حالا پیدا کن دلیل علمی شو
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
و ۱۳۰ هزار نفر هم بر اثر کرونا فوت کردند . حالا فکر کن یک نفر فوت کند یا ۱۳۰ هزار نفر دیگر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
۱۵:۱۴!
باز هم از نظر علمی می خونه و هیچ ربطی به فوتیها نداره
باید عوارض ناشی از واکسن گوشزد بشه تذکر داده بشه با مشاهده علائم مرگبار بسرعت به پزشک مراجعه شود.
ضمن اینکه افراد حساس به کرونا با احتمال واگیری حاد باید واکسن بزنند با در نظر گرفتن عوارض شدید آن ولی کسانیکه خودبخود دارای ایمنی هستند و کرونا بر آنها اثری ندارد مانند واکسن زده ها هستند و نیازی به تزریق واکسن ندارند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
۱۵:۱۴!
پس اونائیکه با خود واکسن می میرم اشکالی نداره؟!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
ناشناس 15:14
یعنی جون انانها اینقدر برات بی ارزشه؟! فقط اون یه نفر رو من دیدم ولی قطعاً تعدادشون زیاده
اگه تو حاضری که واکسنی بزنی که جونتو بگیره بسم الله بزن
شهروند مسئول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
باید در راستا تو دهنی زدن به کره جنوبی به کره شمالی بنزین صادر کنیم
ابومشکور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
اولا سایت نوشته از انتشار نظرات توهین آمیز خودداری می‌کند دم خروس را قبول کنیم یا قسم حضرت عباس را این بابا که نوشته ر ئیس پنج کلاسی و وزیر اکا ..توهین نیست پس چیه ثانیا اگر این سریال‌ها ی کره ای را ما غالب نکنه به کی غالب کنه وزیر هم همچین تهدید کرده که من فکر کردم ایران سریال کره‌ای نخره کره یک هفته عزای عمومی اعلام میکنم و مردمش از گرسنگی تلف میشن
ناشناس
|
Japan
|
۱۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
عبداللهیان میخ آخررابه تابوت سیاست خارجی پرضرر ایران خواهدزد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
توکلی یه عینکی بزن که یه مسله را از تمام جوانبش ببینه
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
جناب نقدی
ملتی که تاریخ نداند مجبور به تکرار تاریخ است
مراقب باشیم تجربه گذشتگان را بدلیل نا آگاهی تکرار نکنیم
س ام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
احسنت بر پزشکیان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
حداقلیخورده ملایمتر می گفت فیلم ها تونو نمی بینیم. اگه قبول نمی کردند بعد می گفت سریال ها رو . اینهمه خشونت ممکنه به جنگ منتهی بشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
سیصد هزار عضو اصلی نظارت ،؟ هرکدام چند نفر همراه دارند و اکثرا هم از رانتهای نامریی استفاده میکنند ، دندانپزشک دیده ام که با این دفاتر همکاری میکرد و پیمانکار دانشگاه علوم پزشکی شده بود ؟ افرادی را دیده ام که عضو بازنشستهٔ‌ارگان انقلابی میباشد و در میدان‌اصلی میوه و تره بار فعالیت میکند ؟،،دهه اول انقلاب با این سه‌دهه قابل مقایسه نیست ؟ دهه اول دوران ایثار و گذشت ،و‌خدمت به مملکت بود و منافع ملی بر هرچیز ارجعیت داشت ؟،،اما در طی این سه دهه همه چیز تغییر نموده ،حتی گفتمان‌ آرمانهای مردم از انقلاب ؟،،،
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
زمان‌ امیر کبیر هرکسی واکسن آبله نمیزد ۵ تومان جریمه میشد!!!! که خیلی پول بود! اینجوری توانست در حدود یک سال با حمل ‌ونقل بر اساس اسب ‌و قاطر! بیماری آبله در کشور را که چند سال بود همه گیر شده بود و کلی کشته گرفته بود مهار کند!
الان هم باید اجباری کرد با واکسن‌معتبر!
من چرا باید عمرم در محدودیت تلف بشه برای اینکه آقایون سبیل! با دو متر هیکل بدون اطلاعات از واکسن میترسه و بدون مطالعه و تحقیق ضد واکسن حرف میزنن؟!
تمام دنیا دارن اجباریش میکنن چون اقتصاد کل دنیا داره مختل میشه!
بی خودی بدون اطلاع و از روی ترس و احساسات بدون تفکر حرف نزنین! این واکسن سینوفارم هم در خود چین بیش از یک‌میلیارد نفر زدن دارن زندگی عادیشون را میکنن! ما اینجا هر هفته مراسم و سفر شمال! تازه برای واکسن‌ ناز هم‌ میکنیم!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
این حرف وزیر خارجه نشون میده چقدر دست ایران خالیه
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
عبداللهیان میخ آخررابه تابوت سیاست خارجی پرضرر ایران خواهدزد!
بهتر است دستور جلسات از قبل از طرف مقامات بالاتر در اختیار ایشان قرار بگیرد که توی اوت نزند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
سلام: مذاکره و توافق مجدد با غرب و امریکا براساس عبرت ها و تجربه های تلخ تاریخی، محاسبات متقن وغیرقابل خدشه ذیل موجب حراج دادن مولفه های قدرت ، زیانبار برای اقتصاد،باج خواهی و زیاده خواهی دشمن، آب در هاون کوبیدن و باعث ممانعت ازپیشرفت کشور می گردد:
1- هدف امریکاه از مذاکره لغوکامل تحریم ها نیست بلکه ساختار آن باقی مانده وتحریم اساساً وسیله و ابزاری است برای اینکه از ایران درهمه زمینه ها ی چهار گانه ازجمله درموضوعات هسته ای،حضورمنطقه ای،موشکی و حقوق بشرامتیاز گرفته بلکه اگر بتواند پیشرفت کشور را درهمه علوم به سراشیبی سقوط بکشاند.
2- آمریکا اگر کوچکترین امتیازی به ایران بدهد با بدعهدی و بد قولی زیر تعهدات می زند و با عمل نکردن به آن ،ایران چند باره رکب خورده و بازگشت کامل کشور به برجام یعنی پس ازطی هزینه سنگین راه اندازی غنی سازی 60درصدی نابودی آن دستگاه ها وممنوعیت توسعه و تحقیقات هسته ای و عقب گرد وعقب ماندگی نسبت به کشورهای دارای علوم و فنون پیشرفته هسته ای.
3- عبرت های تاریخی معاصرمثل اعتماد دکتر مصدق به امریکا و سقوط دولت او،اعتمادو مذاکره معمر قذافی در زمینه های هسته ای ،موشکی و تجاری با امریکا وغرب ،یافتن تمام نقشه های نظامی وغیر نظامی آن و در پی آن نابودی برنامه هسته ای و موشکی لیبی و سرانجام به خاک سیاه نشاندن اقتصادلیبی و معمرقذافی توسط امریکا و اروپا ،اعتماد صدام جنایتکاربه بازرسان سازمان ملل و یافتن تمام نقشه های نظامی و غیر نظامی عراق ودادن اطلاعات آن به امریکا و پس از آن جنگ راحت امریکا و متحدانش علیه صدام و شکست او. مذاکره تحویل دیپلمات های امریکایی در لبنان در زمان مرحوم هاشمی وعدم آزاد شدن پول های بلوکه شده ایران توسط آمریکا،معاهده سعد آباد مبنی بر قبول داوطلبانه تعلیق غنی سازی و پروتکل الحاقی توسط روحانی در دولت خاتمی با سه کشوراروپایی وعدم اجرای تعهد توسط آن سه کشوراروپایی و آمریکا.ومعاهده برجام مبنی برممنوعیت حدود صد نوع فناوری هسته ای ایران با1+5 خروج از برجام توسط امریکاواضافه شدن بیش از 1500 نوع تحریم قبلی وجدیدعلیه ایران .
4- اساس، انگیزه و داستان وضع تحریم ها ازطرف دشمن به طمع فشارهمه جانبه برملت و دولت از طریق گشودن باب مذاکره بوده و انگیزه و هدف نهایی مذاکره هم از طرف غرب راهی برای به حراج دادن مولفه های قدرت ایران یکی پس از دیگری و زیاده خواهی ،جری شدن دشمن و باج خواهی های مضاعف از کشورو مردم ودر ادامه تغییر رفتار نظام و در نهایت تقییر رژیم و تجزیه کشور و اجرای طرح خاورمیانه جدید یعنی تجزیه کشورهای منطقه واز بین بردن قدرت کشور ها و غارت منابع آن است.
5- غرب صرفاً با تله وحیله مذاکره می تواند اهرم های حیاتی قدرت را با نیرنگ از ایران بگیرد درصورتیکه بجز مذاکره هیچ راهی برای به زیر کشیدن قدرت ایران ندارد مانند ممنوعیت صد نوع فناوری هسته ای در برجام وموارد ذکر شده بند های این موارد.
6- با عنایت به اینکه انرژی هسته ای در بسیاری از حوزه ها و طیف وسیعی از صنایع کاربرد علمی و صنعتی دارد ازجمله انرژی های تجدید پذیر، تولید برق هسته ای، تولید باصرفه پیشران ها و باطری های اتمی برای کشتی ها،شیرین کردن پاک آب های خلیج فارس و انتقال آن به فلات خشک ایران و در پی آن ایجاد رونق کشاورزی و صنعتی ، کاربرد انرژی هسته ای در علوم پزشکی و رادیو دارو کاربرد بسیار در حوزه های کشاورزی ،صنعتی و ... مذاکره با غرب باعث محدویت و عدم صنعتی سازی در اکثر این حوزه ها گردیده و موجب زیان آشکار و محدودیت گسترده برای توسعه و پیشرفت کشور می گردد.
7- به لحاظ عدم لغو کامل همه تحریم ها از طرف غرب و با بدعهدی احتمالی امریکا و اروپا پس از مدتی برگشت دوباره تحریم ها،اقتصاد و معیشت مردم به لحاظ وابستگی به تحریم ها و شرطی شدن در مقابل آن بسیار ضربه پذیر وآسیب زا می شود.
8- درصورت بازگشت به برجام وعضویت در آن از طرف آمریکا، به هر بهانه ای دوباره می تواند از مکانیزم ماشه یا همان اسنب بک استفاده کرده وتحریم ها را ازطریق قطعنامه های شورای امنیت به بکباره برگرداندوایران را ذیل بند 7 منشور ملل متحد ببرد.
9- مشکلات اقتصادی به هیچ وجه با مذاکره قابل حل نیست زیرا ساختار کلی وپایه اصلی تحریم ها همچنان حفظ شده وآمریکا به تعهدات خود عمل نکرده و آنرا بطور کامل لغو نمی کند زیرا هر تحریمی و یا بیشتر آن بابرچسب های چهار گانه هسته ای ، موشکی ،حضور منطقه ای ایران و حقوق بشراست.اگرغرب و امریکا یک موضوع از تحریم یعنی هسته ای را بردارند سایر برچسب های تحریم باقی می ماند و این یعنی لغو تحریم ها کاملاً بی خاصیت و دروغ بوده وایران در گرداب،تله و دور بی حاصل موضوعات متعدد تحریم و مذاکره برای باج دادن فاجعه بارسایراهرم های قدرت یکی پس از دیگری قرار می گیرد.
10- خدای نخواسته در صورت مذاکره موشکی و مذاکره حضور منطقه ای ایران برای کمک به محور مقاومت جهت جنگ با داعش و ترروریست و در صورت امتیاز دادن این موضوع و در پی آن به باد دادن توان موشکی ،قدرت دفاعی و منطقه ای کشور، امریکا ، اروپا و حتی کشورهای مثل عربستان و اسرائیل می توانند امنیت ایران را نابود کرده وکشور و ملت رامثل لقمه ای چرب خودغارت کرده یا داعش و سایرگروهای تروریستی خون آشام را به جان،مال و ناموس ملت بیاندازند.
11- در صورت عدم لغو تحریم ایسا ( ممنوعیت سرمایه گذاری خارجی درایران) وتحریم یوترن( گردش مالی آزاد ایران از طریق دلار باجهان) که متاسفانه هیچکدام در برجام توسط تیم منفعل مذاکره کننده قبلی ایرانی آقایان ظریف و عراقچی، از امریکا درخواست لغو نشده است .برداشتن تحریم ها بدون لغو این دو بی معنی، همراه با فریب ،مضحک و بی خاصیت است .
12- با تکیه بر توانمندی های و ظرفیت های عظیم داخلی اثرو نقش تحریم هارا باید بی خاصیت وخنثی کرده و ازبین برد و امریکا را از حربه تحریم و سپس مذاکره مایوس کرداز جمله راهکارها:ایجاد فشار به اروپا ازطریق آزاد کردن مزر ها و انتقال سیل مهاجرین به اروپا،استفاده درهمه حوزه های علمی،فنآوری و تولیدی ازجوانان نخبه ، شرکتهای دانش بنیان و دانشگاهای برترصنعتی،استفاده از قرار گاه سازندگی و شرکت مپنا به عنوان تجربه موفق وراهگشای خنثی سازی تحریم ها، ،جذب سرمایه عظیم ایرانیان مقیم خارج ،برنامه ریزی بودجه سالانه بدون کسری بودجه توسط دولت وعدم چاپ بی پشتوانه اسکناس وعدم افزایش پایه پولی بدون پشتوانه افزایش تولید، اصلاح نظام بانکی و کنترل تورم تک رقمی ،ممنوعیت قطعی هرگونه تعطیلی واحد ها وشرکت هایی تولیدی از طرف بانک ها،اعطای تسهیلات قرض الحسنه و بسیار کم بهره به واحد ها ی تولیدی متوسط و کوچک ، تک نرخی کردن ارز وحذف قطعی ارز 4200 تومانی که این ارز رانت زا و فساد آفرین بوده و بدلیل عدم رقابت پذیری باعث نابودی تولید داخلی می شود،استفاده ازظرفیت معادن بصورت غیر خام فروشی ، برنامه ریزی مدون علاوه بر خود کفایی دارای اهداف صادراتی برای تولیدات گسترده صنعتی وکشاورزی ، تدوین برنامه چهار ساله آبخیزداری و آبخوان داری برای تولید بیش از 400میلیون تن کالاهای کشاورزی)،شناسایی آموزش و نصب رایزن کارامد و امین اقتصادی حداقل به تعداد 100نفردرکشورهای همسایه ،همسو و غیر همسوبرای جهش صادرات ،برنامه ریزی صادرات به همسایگان ازمیزان2درصد کنونی به 20 درصد طی برنامه 4 ساله یعنی رسیدن به حدود 200میلیارد دلارصادرات به 15 کشورهمسایه، با توجه به عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری های شانگهای و بازار 3میلیارد نفری در کشور های عضو این سازمان هدف گذاری4 ساله برای جهش صادرات از 11 میلیارددلار کنونی به کشورهای عضواین سازمان به حدود50 میلیارد دلار صادرات ،حمایت همه جانبه از تولید داخل با کیفی سازی وبا وضع تعرفه باز دارنده کالاهای خارجی مبازره هدفمند با قاچاق و فساد، پیمان های پولی دو وچند جانبه با کشورها ، ممنوعیت وقطع همیشگی فروش نفت خام وتبدیل آن به مواد پتروشیمی در صنایع با محوریت صادرات محصولات آن به همسایگان، اخذ مالیات عادلانه از ثروتمندان و عایدی سرمایه، خانه خالی و ماشین های لوکس واخذ مالیات از گردش حساب های بانکی ،تکمیل زنجیره پروژه های آزاد راهی، ریل وراه آهن از طریق کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب برای دریافت حق ترانزیت از کشورهای ذی نفع، داخلی سازی با کیفیت خودرو با پلتفرم پیشرفته کاملا ایرانی و بومی، داخلی سازی با کیفیت و صادرات محورلوازم خانگی و لوازم ساختمانی ،استفاده از ظرفیت عظیم بسیج و نیروهای جهادی در تمام این مراحل برنامه ریزی پیشرفت و توسعه کشوروعدم اجازه ورود مجدد به شرکت هایی بیگانه عهد شکن مانند توتال ،پژو ،سامسونگ ، ال جی و... که به بهانه تحریم کشور را ترک کرده و باعث شوک و خسارت به اقتصاد و معیشت مردم شدند، بطور قطع با پیاده سازی این برنامه ها باید حربه دو گانه تحریم ومذاکره را ازدشمن گرفت.در غیر این صورت مانند 8 سال اخیر با بدعهدی و شرطی کردن اقتصاد به دشمن توسط دولت بی تدبیر، شیفته و تشنه مذاکره با آمریکاوغربگرای روحانی، شیرازه اقتصاد مبتنی برتوانمندی و ظرفیت های داخلی و رویکرد اقتصاد مقاومتی ازهم می پاشد و باعث مشکلات عدیده ازجمله تورم غیر متعارف و افسار گسیخته ،نابودی تولید داخلی و تعطیلی کارخانجات و بیکاری فزاینده، جهش عجیب و غیر عادی قیمت ارز، ریزش غیر طبیعی بورس و گرانی بی ضابطه کالا،مسکن و خدمات گردیده ونارضایتی بحق ملت را در پی دارد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
مذاکرات وین سیل جنگ یمن بودجه 1401 روابط ایران و روسیه
آخرین اخبار