بازدید 11550
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ارزش سهم عدالت چه تغییری کرد؟ اصلاح شاخص بورس حتمی بود، جو بازار دلار تغییر کرد، بازگشت رنگ سبز به تابلوی معاملاتی رمزارزها، برزیل در رویای تبدیل شدن به یک غول نفتی، رشد ملایم قیمت طلای جهانی، طلای سیاه گران‌تر شد و تاخت قیمت آلومینیوم به مرز ۳۰۰۰ دلار را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۷۵۸۹۳
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴ 13 September 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون ارزش سهم عدالت چه تغییری کرد؟ اصلاح شاخص بورس حتمی بود، جو بازار دلار تغییر کرد، بازگشت رنگ سبز به تابلوی معاملاتی رمزارزها، برزیل در رویای تبدیل شدن به یک غول نفتی، رشد ملایم قیمت طلای جهانی، طلای سیاه گران‌تر شد و تاخت قیمت آلومینیوم به مرز ۳۰۰۰ دلار را در بر دارد.

واکنش سرخ بورس به سفر گروسی

روز گذشته، بازار سهام با چهار رکورد کاهشی، مجددا ابرکانال ۵/ ۱میلیون واحد را از دست داد. در این میان شاخص کل بورس با کاهش ۴۰۴۶۶ واحدی معادل ۲.۶۴ درصد به یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۹۹۵ واحد رسید. امروز نیز در ادامه این روند، نماگر کل بورس با افت بیش از شانزده هزار واحدی مواجه شده است. /جزئیات بیشتر از روند معاملات امروز

رئیس سازمان بورس: قیمت گذاری دستوری در بورس جایی ندارد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: قیمت گذاری دستوری در بورس هیچ جایی ندارد و ما با تمام قدرت در مقابل مراجعی که بخواهند وارد بحث قیمت گذاری دستوری شوند، می‌ایستیم.

ارزش سهم عدالت چه تغییری کرد؟

در پایان معاملات دیروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به ۱۴ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۲۲۹ تومان رسید که نسبت به روز معاملاتی گذشته ۲.۵ درصد معادل ۳۷۶ هزار و ۵۸۰ تومان کاهش داشت. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۸ میلیون و ۴۹۶ هزار و ۷۳۷ تومان رسیده است.

وضعیت سبد سهام عدالت ۲۱ شهریور ۱۴۰۰| ریزش ارزش سهام عدالت نسبت به دیروز

اصلاح شاخص بورس حتمی بود

با توجه به روند اصلاحی شاخص بورس در بازار روز گذشته، مصطفی صفاری کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با ایرنا روند معاملات بورس را هوشمند اعلام کرد و گفت: با توجه به مطرح شدن بحث قیمت گذاری دستوری در برخی از کالاها، فراهم شدن زمینه اصلاح شاخص بورس در بازار حتمی بود. وی اظهار داشت: در صورتی که با طرح موضوع قیمت گذاری دستوری، معاملات بورس وارد مدار منفی نشود، جای تعجب دارد و در آن زمان دیگر نمی توان روند بازار را به عنوان روندی طبیعی دانست.

صفاری خاطرنشان کرد: روند روز گذشته بازار سهام را نباید «روند اصلاحی» نامگذاری کرد، بلکه عکس العملی بود که بازار در مقابل بحث قیمت گذاری دستوری از خود نشان داد و باید آن را به عنوان روند یا رفتاری کاملا درست ارزیابی کرد. این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: روند اصلاحی فعلی در بازار را نمی توان ناشی از مساله برجام یا تعیین تکلیف آن عنوان کرد، زیرا تاثیر این اتفاق بر روند بازار در بلندمدت رخ خواهد بود و سهامداران نباید نگرانی بابت اصلاح شدید شاخص بورس در کوتاه مدت تحت تاثیر نتیجه مذاکرات برجام داشته باشند.

جو بازار دلار تغییر کرد

در دومین روز هفته، دلار دومین افت متوالی را تجربه کرد. روز گذشته اسکناس آمریکایی ۲۲۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. در مقاطعی از روز، اسکناس آمریکایی حتی در محدود ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومانی مورد معامله قرار گرفت. به گفته فعالان، سفر غیرمنتظره مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران در آستانه نشست شورای حکام، جهت انتظارات در بازار ارز را تغییر داد و موجب شد که از اواسط روز شنبه، تمایل به خرید ارز در بازار کاهش پیدا کند. همچنین دیروز ظهر، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در بیانیه‌ای مشترک بر گسترش همکاری‌های فنی ایران و آژانس در زمینه‌های مختلف هسته‌ای تاکید کردند. پس از انتشار این بیانیه نیز بازار نوسان افزایشی خاصی را تا ساعت ۴ بعدازظهر تجربه نکرد و قیمت دلار بیشتر در حوالی سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. /دنیای اقتصاد
 

بازگشت رنگ سبز به تابلوی معاملاتی رمزارزها

بیشتر ارزهای دیجیتالی مهم صعودی شدند. مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۱۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۵۰ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۸ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۵ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۴۵ هزار و ۷۱۱.۳۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۳۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۷۸ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۳۳۸۰.۵۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۸۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۳۸ درصد کاهش

۳- کاردانو

قیمت: ۲.۵۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۰۶ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۴۱۵.۷۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۱۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۷.۳۵ درصد کاهش

۵- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۶- سولانا

قیمت: ۱۷۵.۹۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۳.۹۳ درصد افزایش

۷- ریپل

قیمت: ۱.۱۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۰۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۷۶ درصد کاهش

۸- دوج کوین

قیمت: ۰.۲۵۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۸.۹۴ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۳۵.۹۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۴.۷۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۹۴ درصد افزایش

۱۰ - یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

معاون وزیر راه و شهرسازی: برنامه ساخت یک میلیون مسکن آماده شده است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه‌های اجرایی را درخصوص قانون جهش تولید و تامین مسکن و هدف ساخت سالانه یک میلیون واحد تهیه کرده‌ایم که در اولین جلسه شورای عالی مسکن به ریاست محترم جمهوری و دستگاه های ذی‌ربط ارایه می‌کنیم. محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بالغ بر ۵۳۴ هزار واحد مسکن ملی در حال احداث داریم و ۴۰ هزار واحد بهره‌برداری شده است. پروژه‌های افتتاح شده بعضا بدون اتکا به منابع مصوب طرح اقدام ملی پیش رفت. به طور مثال حدود ۲۰۰۰ واحد توسط یک تعاونی در شهر سیرجان ساخته شد که از دولت زمین گرفتند و با خرید اوراق، تسهیلات دریافت کردند. بخش دیگر، پروژه‌هایی است که در بافت فرسوه احداث شده که تسهیلات ۹ درصدی این مناطق را استفاده کردند و مابقی منابع از سوی مالکان تامین شد. این بخش سرفصل جداگانه‌ای با بانک مسکن دارد که حدود ۴۰ هزار واحد از طریق شرکت بازآفرینی معرفی شدند و برای ۲۰ هزار واحد تسهیلات پرداخت شده است. مدل سوم کسانی هستند که زمین گرفتند و بدون دریافت وام ساختند. این گروه ها جلوتر از دیگر پروژه‌ها هستند و در مرحله بهره‌برداری قرار دارند. برخی پروژه‌های اقدام ملی به صورت گروه های کوچک به مردم واگذار شده و ما فقط درخصوص مدیریت و بحثهای فنی کمک می‌کنیم. این افراد بعضا تسهیلات می‌گیرند و اگر نیاز نداشته باشند تسهیلات دریافت نمی‌کنند. همچنین تفاهم‌نامه‌ها با دستگاه های دولتی نیز شرایط خوبی دارند و جلو می‌روند.

برزیل در رویای تبدیل شدن به یک غول نفتی

طی سال‌های گذشته شاهد رشد چشمگیر صنعت نفت در برزیل بوده‌ایم و حالا این کشور آمریکای لاتین به دنبال ورود به جمع ۵ تولیدکننده برتر نفت در جهان است. برزیل توانسته حدود ده سال گذشته به یک تولیدکننده بزرگ نفت در جهان بدل شود، به گونه‌ای که نه تنها در پایان سال ۲۰۲۰ توانسته این کشور به بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت در آمریکای لاتین بدل شود بلکه با تولید متوسط ۳ میلیون بشکه در روز هم اکنون هفتمین تولیدکننده نفت در جهان به شمار می‌رود. بنا به گفته بنتو آلبوکرکه، وزیر انرژی و معادن برزیل این کشور قرار است تا سال ۲۰۳۰ به پنجمین تولیدکننده بزرگ نفت در جهان تبدیل شود. دولت این کشور پیش بینی کرده که میزان تولید نفت برزیل تا سال ۲۰۳۰ به ۵.۳ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت و صادرات این کشور نیز مستمر رشد خواهد کرد. این کشور در هفت ماه نخست سال جاری به طور متوسط روزانه ۲.۹۴ میلیون بشکه نفت و میعانات گازی تولید کرده و رقم آن برای ماه جولای به ۳ میلیون و ۵۰ هزار بشکه رسیده است. در حالی که برزیل طی ماه‌های گذشته درگیر یک بحران سیاسی بود، ولی دولت این کشور تلاش کرده تا روند تولید نفت در برزیل را همواره صعودی نگه دارد.

رشد ملایم قیمت طلای جهانی

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی که سرمایه گذاران محتاط منتظر انتشار آمار اقتصادی آمریکا بودند، اندکی افزایش یافت. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۷۹۱ دلار و یک سنت رسید. بهای معاملات این بازار هفته گذشته ۲.۱ درصد کاهش داشت. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۷۹۱ دلار و ۹۰ سنت ایستاد. کایل رودا، تحلیلگر شرکت آی جی مارکت در این باره گفت: این باور وجود دارد، اگر تورم از کنترل خارج شود، بانک مرکزی آمریکا باید آن را مهار کند و این به معنای تعدیل سریع برنامه های محرک مالی و افزایش زودتر از موعد نرخ های بهره خواهد بود. این موضوع برای طلا خوب نخواهد بود. وی در ادامه افزود: طلا در محدوده بین ۱۷۶۰ و ۱۸۳۰ دلار قرار دارد و این محدوده منعکس کننده بلاتکلیفی کلی است که در حال حاضر درباره وضعیت کرونا، انتظارات تورمی و سیاست پولی وجود دارد.

طلای سیاه گران تر شد

قیمت نفت تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به تولید آمریکا پس از صدماتی که از توفند آمریکا به صنعت این کشور وارد شد و انتظارات برای تقاضای بالاتر، روز دوشنبه برای دومین روز معامله متوالی صعود کرد. بهای معاملات نفت برنت ۳۳ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۷۳ دلار و ۲۵ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۲ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش، به ۷۰ دلار و چهار سنت در هر بشکه رسید. هر دو شاخص در بالاترین حد خود از سوم سپتامبر تاکنون قرار دارند. حدود سه چهارم از تولید نفت فراساحلی در خلیج مکزیکو معادل حدود ۱.۴ میلیون بشکه در روز از اواخر اوت متوقف مانده که تقریبا معادل تولید نیجریه – یکی از اعضای اوپک- است. تحلیلگران گروه ANZ در یادداشتی اعلام کردند پالایشگاه های بیشتری در لوییزیانا فعالیتشان را از سر گرفته اند که این وضعیت را دشوارتر می کند. فعالیت پالایشگاه های آمریکایی پس از طوفان سریعتر از تولید نفت احیا شده که بر خلاف روند احیا در طوفان های قبلی بوده است. اکثر ۹ پالایشگاه لوییزیانا که در طوفان آسیب دیده بودند روز جمعه فعالیتشان را از سر گرفته یا در حال ازسرگیری بودند.

موافقت وزیر صنعت با عرضه خودرو در بورس

روح‌ الله ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به برنامه مجلس یازدهم برای ساماندهی بازار خودرو، گفت:‌ طرح مجلس یازدهم برای ساماندهی بازار خودرو ـ که یکی از بحث‌های اصلی آن عرضه خودرو در بورس کالاست ـ در یک سال اخیر در کمیسیون صنایع مورد بررسی قرار گرفته و متن آن هم‌اکنون آماده ارائه به صحن است. مضاف بر اینکه بر خلاف وزیر سابق صمت که تمایلی به اجرایی شدن این طرح نداشت، طی صحبت‌هایی که با آقای فاطمی امین در این مدت داشتیم، ایشان آمادگی خود را برای همراهی با این طرح اعلام کرده است. سید رضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشتر در این مورد گفته بود: صنعت خودرو از جمله بخش‌های پیشران اقتصادی است و برنامه‌ریزی برای ایجاد تحرک در پیشران‌های اقتصادی موجب اشتغال‌زایی خواهد شد. /فارس
 

تاخت قیمت آلومینیوم به مرز ۳۰۰۰ دلار

قیمت آلومینیوم در پی انتظارات برای ادامه اختلالات عرضه و همزمان ادامه رشد تقاضا، تا مرز ۳۰۰۰ دلار در هر تن پیش رفت. این فلز که در سه هفته گذشته ۱۵ درصد رشد قیمت داشته، روز دوشنبه به رکورد بالای جدیدی در سیزده سال گذشته صعود کرد. گروه مالی گلدمن ساکس اعلام کرد، تولید چین در بحبوحه تلاش این کشور برای کاهش آلودگی و تامین نیرو کاهش پیدا کرده است و همزمان کودتا در گینه که تولیدکننده بوکسیت است، نگرانی ها نسبت به مختل شدن عرضه این ماده خام ضروری در تولید آلومینیوم را افزایش داده است. کارخانه های آلومینیوم در اتحادیه اروپا هم با هزینه های رو به رشد مربوط به اعتبار کربن و تامین نیرو روبه رو شده اند.

به گفته تحلیلگران گلدمن ساکس، در چین و به میزان فزاینده ای در اتحادیه اروپا، ریسک سیاست برای عرضه آلومینیوم رشد کرده است. هرچند این بانک انتظار ندارد کودتای اخیر در گینه تاثیری روی عرضه بوکسیت داشته باشد، ریسک های صعودی به قوت خود باقی مانده اند زیرا تنشهای منطقه ای ممکن است باعث ایجاد محدودیت های لجستیکی بیشتری شود. بسیاری از شرکت کنندگان در نشست هاربر آلومینیوم در شیکاگو اظهار کردند، مشکلات عرضه، صنعت آلومینیوم را تا پایان امسال و در سال ۲۰۲۲ درگیر می کند و برخی هم پیش بینی کردند این حل این مشکلات پنج سال زمان خواهد برد. قیمت آلومینیوم حداکثر ۱.۹ درصد افزایش یافت و به ۲۹۸۰ دلار در هر تن رسید که بالاترین قیمت میانه معاملات از سال ۲۰۰۸ است. این فلز ساعت ۱۲ و ۳۹ دقیقه بعدازظهر در شانگهای ۲۹۶۵ دلار و ۵۰ سنت در هر تن معامله شد. آلومینیوم در چین حداکثر ۴.۳ درصد افزایش یافت و به ۲۳۶۵۰ یوان رسید که بالاترین قیمت از سال ۲۰۰۶ بود. سایر فلزات پایه قیمت پایین تری داشتند و قیمت روی در لندن یک درصد سقوط کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
آقای رئیس یعنی شما نمی دونی در بورس ایران قیمتهای سهام هم دستوری هستند چه برسه به تولیدات اونها؟ شما فعلا نوسانت رو از مردم بگیر.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
دست از این بازیها بردارید ورودی فلانی و خروج فلانی باعث سبزی و سرخی شد و فلان حرف و تصمیم و غیره دیگه رنگ نداره این حنا دستوری با قیمت های بازی میکنن که عزیزان نور چشم از سرمایه مردم نواسان بگیرند . 3 روزی سهم نیم درصد سبز میشه روز چهارم 3 یا 4 درصد قرمز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
بورسی که فقط دنبال بهانه برای پس افتادن باشد به پشیزی نمی ارزد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
ماهيت بورس همين است عزيز جان!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
شما حتضری دلار بره بالا و ارزش پول مملکت بیفته و‌مردم فقیرتر بشند تا تو و امثال تو توی قماری به نام بورس هر روز سود کنی؟؟؟؟؟؟؟؟
همون بهتر که پارسال از شاخص ۲میلیون و ۸۵هزار به این وضعیت رسید و یک سال بدبختی کشیدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
معاون وزیر مسکن و راه و..." برنامه ساخت یک میلیون مسکن آماده شده است"!
خدا بخیر کند برنامه وزیری را که تا روز اعتماد گمان می کرد وزیر نفت است!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
به نظر شما ساخت مسکن از منابع دولتی برای یک مشت آدم خوش نشین متقلب عادلانه هست ؟ برای مایی که از شکم مون زدیم و کلی بد بختی کشیدیم با قرض و قوله توی یک آپارتمان 60 متری زندگی می کنیم هیچ امکاناتی در نظر نمی گیردند . بعد آدمهای زرنگی که میان خونه هاشون را به نام افراد دیگه یا بچه هاشون میزنن و یا هیچ وقت به خودش سختی خونه دار شدن ندادن مسکن دولتی ارزان قیمت می سازند و دو دستی تقدیم شون می کنن !!!! مملکتی داریم فقط توش متقلبها از مواهبش برخوردار می شن . واقعا چند درصد افرادی که مسکن مهر گرفتن واقعا شرایط داشتند . توی این مملکت همیشه سر درستکاران کلاه می رود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
دولت در حالی که باید صندوق ذخیره ارز و یا صندوق ذخیره طلا داشته باشد اما باید آنرا در حالت ایزوله از بازار قرار دهد یعنی اینکه بازار در زمینه تامین ارز وارد کننده و مسافر و ... مستقل کار می کند و دولت فقط ارز را به عنوان یک پشتوانه روانی ذخیره و در هنگام بحران های نظامی و اقتصادی بخصوص با وجود تحریم ها بکار می گیرد و یا از طریق آن وام های ارزی به داخل و خارج جهت تولید و فعالیت های عمرانی می دهد و بازگشت آنرا ارزی دریافت می کند
وقتی ذخیره طلا و ارزی یک کشور پر باشد کشورهای متخاصم و یا دلالان دیگر جرات بحران آفرینی ندارند و می فهمند که با بالارفتن حبابی ارز منبعی وجود دارد که آنرا کنترل کند
کشورهایی چون روسیه به همین دلیل است که ذخایر ارزی و طلای خود را بالا نگه می دارند و آنرا مستقل از بازار نگه می دارند
و ذخایر ارزی با توجه به مروادتات ما با کشورها و قدرت افزایش ارزش آنها باید نوع آنها تعیین شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
سیمان 25شده چرا خانه گرانتر شده فقط اومدیدضربه زدید به سهامداران بدبخت ...آقای رئیسی یکی از شعارهایش حمایت از بورس بود 2روز مثبت بارشد مثلا 30هزار یک روز منفی با رشد 50هزار بورس عقب گرد میزنه متاسیم برای این بورس
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
خودتان میدانید که اینهمه مسکن نیازنداریم هنوزتمام خانه های مسکن مهراشغال نشده درشهرهای بزرگ اگرمسکن بیشتری
ساخته شودباعث انفجارجمعیت وناامنی بیشتروناهنجاریهای بیشتر اجتماعی میشودودرروستاها وشهرهای کوچک هم اینهمه نیازبمسکن نیست نکنداینهم برنامه ای همچون طرح های خاص
برای ثروتمندکردن عده ای خاص باشداگرراست میگوئیدمردم را
تشویق بساخت مسکن کنیدباکاهش عوارض ومالیاتهای مختلف آنوقت به اندازه نیازتولیدمیشودورانتی ایجادنمیشود اگرمیخواهید
اشتغال ایجادشودبرای مردم چنین کنیدونه کاری کنیدکه سودش برای افرادی خاص حاصل شودودودش بچشم مردم رود بگذارید
نام نیکی ازشمابماندانشالله
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
برنامه ساخت مسکن اماده شده است اگر به وقتش عمل کردید مرحبا دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
برنامه ای که ۱۰ روزه آماده بشه معلومه میشه مثل سد گتوند
التماس تعقل و تفکربیشتر در برنامه ریزیها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
شما در تيم آماده كننده برنامه حضور داشتيد كه آن را 10 روزه ميدانيد؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
اینو باهات موافقم . باید مثل روحانی فقط آماده کردن برنامه اش 200 سال طول بکشه
محسن
|
Belgium
|
۱۶:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
معاون وزیر راه: زیر ساخت یک میلیون مسکن اماده شده است؟!!!!!اقای معاون به مردم قل می دهید اولین سالی که نتوانستید یک میلیون مسکن بسازید استعفاه بدهید و از مردم معذرت خواهی کنید
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
واقعا جالبه
همه جای دنیا بورس با افزایش تولید و اخبار مثبت اقتصادی میره بالا تو کشور ما با رشد تورم و خبرهای بد رشد میکنه !!!
ناشناس
|
Turkey
|
۱۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
برای خانه‌ها لوله‌کشی نفت در نظر گرفته شده، مستقیم تا سر سفره.
الپ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
سیمان و آهن رو دستوری ارزون کردید ما رو بدبخت کردید آخه این چه وضعشه ثبات معنیش با نابود کردن سرمایه مردم فرق میکنه
ناشناس
|
Canada
|
۱۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
خداروشکر ارزدیجیتال داره بساط بورس را جمع میکنه
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۴
این گروسی چرا فقط نگران برنامه هسته ای ایران است
امریکا، روسیه، فرانسه، چین، هند، پاکستان ،انگلیس که همه بمب اتم دارند،
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
ربیع الاول مجید عشقی طرح صیانت از حقوق کاربران ولی الله سیف احمد عراقچی رسول جلیلی