بازدید 3054

وزش باد در استان تهران

کد خبر: ۱۰۷۴۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸ 05 September 2021

وزش باد در استان تهران و افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت امروز (۱۴ شهریورماه) پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد برای استان تهران پیش‌بینی می شود. همچنین از امروز تا روز دوشنبه (۱۴ تا ۱۵ شهریورماه) و در روز چهارشنبه (۱۷ شهریورماه) بخصوص در بخش‌های جنوبی و غربی استان گاهی وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک مورد انتظار است و امروز و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱۷ و ۱۸ شهریورماه) در ارتفاعات افزایش ابر و در ارتفاعات شرقی احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اداره کل هواشناسی استان تهران از فردا شب با شمالی شدن جریانات روند کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در طول امروز (۱۴ شهریورماه) به‌تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که سبب تسهیل در پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد، بااین‌ حال حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن باعث افزایش غلظت این آلاینده در برخی مناطق به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و به‌تبع آن برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا خواهد شد.

تداوم ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا نسبتاً شدید تا امشب (۱۴ شهریورماه) سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود، هرچند احتمال گسیل گردوخاک از مناطق مستعد همراه با کاهش کیفیت هوا نیز وجود دارد.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز دوشنبه (۱۵ شهریورماه) شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد بود و باوجود افزایش تردد خودروها برقراری وضعیت قابل‌ قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت. وزش باد نسبتاً شدید در طی روز از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد، اگر چه با احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد و تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن، کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در ساعات بعدازظهر دور از انتظار نخواهد بود.

با استمرار این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه (۱۵ شهریورماه) وضعیت قابل‌ قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۷ و کیفیت هوا در محدوده ‌قابل قبول است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی