بازدید 4334
۲

وسعت دریاچه ارومیه ۴۶۰ کیلومترمربع کاهش یافت

نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون دریاچه ارومیه سه هزار و ۱۲۹ کیلومترمربع وسعت دارد که با کاهش ۴۶۰ کیلومتری نسبت به مشابه سال گذشته مواجه است.
کد خبر: ۱۰۶۳۲۲۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۰ 11 July 2021
به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، فرهاد سرخوش با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه اظهار داشت: امروز تراز دریاچه ۱۲۷۱.۰۲ است که نسبت به مشابه سال گذشته که ۱۲۷۱.۶۲ بود کاهش را نشان می‌دهد.

وی از کاهش وسعت دریاچه ارومیه خبر داد و تصریح کرد: هم اکنون دریاچه ارومیه سه هزار و ۱۲۹ کیلومترمربع وسعت دارد که با کاهش ۴۶۰ کیلومتری نسبت به مشابه سال گذشته مواجه است، چون در سال گذشته وسعت آن به سه هزار و ۵۸۹ کیلومترمربع رسیده بود.

نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به حجم سه میلیارد و ۹۲ میلیون مترمکعبی دریاچه ارومیه گفت: این در حالی است که حجم دریاچه در مشابه سال گذشته پنج میلیارد و ۹۴ میلیون مترمکعب بوده و نشان دهنده کاهش دو میلیارد و دو میلون مترمکعبی است.

وی افزود: دریاچه ارومیه در درازمدت دارای تراز ۱۲۷۴.۷۰ متری، وسعت چهار هزار و ۷۶۹ کیلومترمربعی و نیز حجم ۱۸ میلیارد و ۱۸ میلیون مترمکعبی بوده است.

وی بیان کرد: هم اکنون برخی طرح‌های احیای دریاچه ارومیه در حال انجام بوده و به زودی پروژه‌های بزرگ نجات دریاچه ارومیه مانند تونل انتقال آب و دو تصفیه خانه، به بهره‌برداری می‌رسد.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
محاکمه کنید درست حسابی کسانی که بودجه مملکت صرف بقاء این دریاچه کردن
کجایند مردان بی ادعایی که پس از باران پیدایشان می شد. چی شد اون تونل انتقال آب؟ کجا رفتند اون برنامه ها؟
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی