بازدید 6603

ورود به رستوران‌های مسکو ممنوع می‌شود

مقامات بهداشتی مسکو پایتخت روسیه طی بخشنامه اعلام کردند کسانیکه واکسینه نشده اند و یا قبلا به کرونا مبتلا شده اند، اما بدنشان آنتی بادی تولید نکرده است، از ۲۸ ژوئن (۷ تیر) اجازه ورود به رستوران‌ها را ندارند.
کد خبر: ۱۰۶۰۱۶۱
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۴ 26 June 2021
به گزارش تابناک به نقل از شبکه خبر،هجوم نوع جدید ویروس کرونا موسوم به "دلتا"در مسکو مقامات پایتخت را مجبور به صدور محدودیت‌های جدید کرد بطوریکه از سه روز دیگر مشتریان کافه ها، رستوران‌ها و مراکز درمانی باید سندی دال بر انجام واکسیناسیون کووید -۱۹ یا گواهی منفی بودن آزمایش کرونا و یا سندی که نشان دهد بدنشان در مقابل کووید-۱۹ آنتی بادی تولید کرده است، نشان دهند.

روسیه که در چند ماه اخیر با ویروس تغییر ماهیت یافته کرونا از نوع انگلیسی و آفریقای جنوبی و برزیلی مواجه شده بود در یک ماه گذشته با ویروس دلتا یا هندی روبرو شده است.
ویروس دلتا به مراتب خطرناک‌تر و کشنده‌تر از همه گونه‌های ویروسی است که تاکنون شناسایی شده است و واکسن‌های کشف شده بر جلوگیری از ابتلا به این ویروس تاثیری ندارد.

ویروس جدید دلتا در اغلب کشور‌های اروپایی از جمله فرانسه در حال همه گیری است و بین ۶۷ تا ۱۲۰ درصد مسری‌تر از ویروس اولیه کووید ۱۹ است. ویروس متفاوت واریان دلتا در روسیه و پرتقال بیشترین قربانی را تاکنون گرفته است.

انتشار و همه گیری کرونا در روسیه سرعت بیشتری یافته است و تعداد مبتلایان به این بیماری در شبانه روز از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته و آمار مرگ افراد به بیش از ۶۰۰ نفر رسیده است و همین وضع سبب اعمال محدودیت‌های جدید در پایتخت و برخی شهر‌های بزرگ روسیه شده است.

روسیه ۱۴۴ میلیون نفر جمعیت دارد و تاکنون کمتر از یک پنجم از جمعیت آن واکسینه شده اند. بیشترین آمار همه گیری کرونا در روسیه همچنان به مسکو تعلق دارد.
از روز ۲۸ ماه ژوئن (روز دوشنبه هفته آینده) فقط افرادی می‌توانند به رستوران‌ها و کافه‌ها مراجعه و از خدمات این اماکن استفاده کنند که کد الکترونیکی ویژه در گوشی تلفن همراه خود داشته باشند.

این کد الکترونیکی که به کیو آر-کد معروف شده است به افرادی داده می‌شود که واکسن کرونا زده یا قبلا به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته یا اینکه کمتر از سه روز از تست تشخیص کرونای آن‌ها گذشته باشد.

مهم‌ترین دلیل شیوع کرونا در روسیه، خودداری بسیاری از مردم این کشور از زدن واکسن کرونا است.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفته است: روسیه امروز چهار واکسن برای کرونا در اختیار دارد و طراحی و ساخت واکسن‌ها و دارو‌های جدید برای مقابله با کرونا در کشور ادامه دارد.

شهردار مسکو و معاون ستاد مقابله با کرونا در دولت روسیه هفته پیش در این رابطه گفته بود که تقریبا ۹۰ درصد افرادی که در پایتخت روسیه به کرونا مبتلا شده اند، با ویروس نوع دلتا (گونه جهش یافته هندی) به این بیماری ابتلا یافته اند.

دولت روسیه بویژه مقام‌های دولت محلی پایتخت ۱۳ میلیون نفری این کشور تلاش می‌کنند با اعمال محدودیت‌های جدید از یک سو و تشویق و راهنمایی و در مواردی هشداردهی به مردم، شرایط برای عبور این کشور از نقطه اوج موج سوم کرونا را که از سه هفته پیش آغاز شده است فراهم کنند و همه تلاش‌ها برای این منظور متمرکز شده است و با این حال هزاران تخت بیمارستانی برای سخت‌تر شدن اوضاع و افزایش شدید شمار بیماران کرونایی با حال وخیم رزرو و اختصاص یافته است.

چندی پیش در سفر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مسکو ایران قرداد"برنامه اجرایی اقدام مشترک برای لغو روادید سفر‌های "گروهی" شهروندان دو کشور" را با خانم «دوگوزووا» رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه برای مدت سه سال امضا کرد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
آخرین اخبار
وب گردی