بازدید 30045
دو هزار و پانصد و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند قاضی‌زاده هاشمی: کشور باید ده سال یکدست اداره شود / متکی: دولت در برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ نمره قبولی نگرفت و.... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۶۰۱۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۳ 25 June 2021

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

حرف های رئیس ستاد انتخاباتی رئیسی در مورد دولت سیزدهم

نائب رئیس مجلس شورای گفت: دولت سیزدهم باید دولتی اسلامی، خداباور، حکمت‌ورز، مستضعف باور، خدمت باور و زمینه ساز تمدن اسلامی باشد. علی نیکزاد عصر امروز در مراسم «آیین شکرانه حضور» که در محوطه شهیدگاه اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: دولت سیزدهم باید باور به رفع معضلات اجتماعی و فرهنگی داشته و خردورز و حکمت‌گرا باشد تا زمینه تمدن اسلامی و ظهور حضرت عجل‌الله فراهم شود. وی افزود: پیروزی آیت‌الله رئیسی در سیزدهمین دوره ریاست جمهوری قطعا عامل بازگشت قطار دولت به ریل انقلاب بوده و انتظار داریم که دولت سیزدهم دولتی عدالت باور و در راستای رفع مشکلات کشور گام بردارد.نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عدم عمل به وعده‌ها از سوی دولت یازدهم و دوازدهم عامل ناراحتی مردم شد، اما با تمام این موارد همچنان باید قدردان حضور حماسی مردم در انتخابات علی‌رغم مشکلات کنونی باشیم.

فعال اصلاح طلب: عده‌ای به نام اصلاح طلبی پس از به قدرت رسیدن پاسخ کسی را نمی‌دهند

یک چهره سیاسی اصلاح طلب عنوان کرد: اخیرا اصلاح طلبان آمدند و عده معدودی برای این جریان تصمیم گرفتند و بر خلاف جریان آب شنا کردند و این موجب شد مردم پاسخ مثبتی به آنها ندهند و خود آنها نیز دچار نوعی عذاب و شماتت شدند.«جلال جلالی زاده»، نماینده ادوار مجلس و چهره سیاسی اصلاح طلب، در گفت و گو با برنا در رابطه با پوست اندازی اصلاح طلبان و ضرورت «اصلاح در اصلاحات» اظهار کرد: اصلاح طلبان باید تکلیف خود را با خودشان مشخص کنند؛ آیا جریان اصلاحات یک جریان فکری است یا یک جریان سیاسی و اقتصادی است؟! اصلاحات چه جریانی است؟! اگر جریان فکری باشد مثل اهالی تفکر و اندیشه باید در دانشگاه ها، مجامع علمی، حوزه ها و تشکل های مدنی و... در بین مردم حضور پیدا کند و گفتگو، مذاکره، مناظره و مجادله داشته باشد. باید این فکر و اندیشه را به مردم بشناسانند تا مردم ضمن پذیرش و آگاهی آمادگی عملی کردن این افکار و اندیشه ها را داشته باشند. او‌ افزود: به نظر من اصلاح طلبان به روشنی توضیح نمی دهند و گفته نمی شود، اصلاحات جریانی فکری یا جریانی سیاسی است و یا جریانی اعتقادی و آمیخته از هر دو است؟! اصلاح طلبان اهداف خود را به خوبی، روشن نمی کنند و دامنه توان و قدرت خود را در حکومت مشخص نمی کنند. آیا می توان به بدنه قدرت و هسته سخت قدرت نفوذ پیدا کرد و تلاش آنها برای اعمال نفوذ و تغییر به ثمر می رسد یا نه؟!

یک پیشگو در مشهد به قاضی‌زاده گفته بود تو قطعا رئیس‌جمهور می‌شوی

سلیمی نمین خاطرنشان کرد: برخلاف تبلیغاتی که دشمنان و بدخواهان کشور مطرح می کردند که انتخابات از پیش مهندسی شده بود، هرکدام از این افرادی که به عنوان کاندیدای مطرح بودند ساز خودشان را می زدند، آقای جلیلی بحث خودش را داشت، آقای رضایی بحث خودش را داشت، آقای قاضی زاده هاشمی بحث خودش را داشت؛ به آقای قاضی زاده هاشمی انقدر این مطلب را القا کرده بودند که قطعا ایشان رئیس جمهور خواهد شد! مثل آقای احمدی نژاد که برخی از پیشگوها به سراغش می رفتند و چنین حرفهایی می زدند، یک پیشگو هم در مشهد به آقای قاضی زاده هاشمی این مطلب را گفته بود که تو قطعا رئیس جمهور می شوی و به همین دلیل به درخواست برخی از نمایندگان که از او خواسته بودند کنار رود، برخورد بسیار تند و غیر مؤدبانه داشت چرا که تصور کرده بود که او قطعا رئیس جمهور می شود.این تحلیلگر سیاسی اصولگرا با بیان اینکه در این انتخابات هیچ طراحی پشت صحنه ای نبود، افزود: از سوی دیگر بعضی ها هم تعرفه گرفته بودند و به صندوق نینداختند، یعنی نه از جهت تحریم و نه رای اعتراضی بلکه مثلا قوم و خویششان در شوراها نامزد شده بود و فقط آمده بودند که به او رای دهند و نه می خواستند به خبرگان رای دهند، نه می خواستند به میان دوره ای مجلس رای دهند و نه می خواستند به ریاست جمهوری رای دهند اما آنجا تعرفه ها را به آنها می دادند و این تعرفه ها را پیش خودشان نگه داشتند و با خودشان بردند و فقط به شورای شهر رای دادند و این هم جزو آرای باطله محسوب می شود.

مشکل اصلی اصلاحات از نگاه غرضی: اشکال از بدنه نیست، از ستاد است

وزیر دولت سازندگی اظهار کرد: مشکل اصلی اصلاحات از زمان دولت اصلاحات این است که کنگره ندارند و ستادها اشخاص ثابتی بودند که فقط سخنگو‌ بودند و ایراد می گرفتند، از اصلاح طلبان اصلی هم نظرخواهی صورت نمی گیرد.«محمد غرضی» وزیر دولت سازندگی، در رابطه با اقدامات مورد نیاز اصلاح طلبان و اعتدالیون برای ارتباط بهتر با مردم طی چهارسال پیش رو گفت: اصلاح طلبان باید اگر دولت تصمیمی گرفت و حقوق عامه را رعایت نکرد به دولت تذکر بدهند و در عین حال دولت را راهنمایی کنند. او افزود: اصلاح طلبان باید همه خطا‌های گذشته را مطرح کنند و بگویند که این اشتباهات را انجام داده ایم. آقای خاتمی دولت تا سال ۷۶ متوسط سالی ۱۰ میلیارد دلار درآمد داشت و بعد از آن سالیانه ۲۰ میلیارد دلار درآمد داشت، ولی با این حال دلار افزایش یافت و حقوق عامه، ضایع شد. غرضی تاکید کرد: در دولت آقای روحانی اصلاح طلبان همه مناصب را گرفتند البته دولت است و حق قانونی او است، اما گرفتاری پیدا شد و مثل دولت احمدی نژاد خلاف‌ها زیاد شد و موفق به مبارزه نشدند.

واکنش یک امام جمعه به گمانه ریاستش بر دستگاه قضا

آیت الله عاملی امام جمعه اردبیل در توییتی حضور احتمالی اش در ریاست قوه قضائیه را رد کرد.آیت الله سیدحسن عاملی، امام جمعه اردبیل در توییتر نوشت: ‏این روزها عزیزان زیادی از سر حسن ظن به حقیر مراجعه می کنند یا تماس می گیرند که آیا رفتن شما به دستگاه قضایی صحت دارد؟ در جواب همه این عزیزان این بیت را برای آنها می خوانم: به اندازه بود باید نمود / خجالت نبرد آنکه ننمود بود.

علوی‌تبار از جبهه اصلاحات ایران استعفا داد

علیرضا علوی‌تبار، نظریه‌پرداز و فعال سیاسی، در نامه‌ای خطاب به بهزاد نبوی، رییس جبهه اصلاحات ایران، که ۲۹خرداد نوشته و امروز منتشر شده است از جبهه اصلاحات استعفا داد.علیرضا علوی‌تبار، نظریه‌پرداز و فعال سیاسی، در استعفانامه‌ای خطاب به بهزاد نبوی، رییس جبهه اصلاحات ایران، که ۲۹خرداد نوشته و امروز منتشر شده، نوشت:

هو الحق

برادر گرامی جناب آقای نبوی

ریاست محترم جبهه اصلاحات ایران

باسلام و آرزوی توفیق برای جنابعالی

با احترام بدینوسیله استعفای خود را از جبهه اصلاحات ایران خدمت‌تان اعلام می‌کنم. از حمایت و لطف شما و سایر عزیزان حاضر در هیات رییسه، مجمع عمومی جبهه و همکاران کمیته راهبردها و برنامه‌ها، بسیار سپاسگزارم و همراهی و همکاری با جبهه اصلاحات را از افتخارات خویش می‌دانم. با آرزوی سلامت و موفقیت برای شما و سایر دوستان.

علم‌الهدی: مشارکت در کشور بالای ۵۳ درصد بوده است

امام جمعه مشهد گفت: اگر چه گفتند مشارکت ۴۹ درصد بوده در این انتخابات در کشور، مشارکت ۵۳ و در استان خراسان رضوی بالای ۶۰ درصد بوده است.آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه مشهد، در جوار مضجع نورانی امام رضا(ع)، اظهار کرد: از این حماسه ارزشمند و شرکت تکلیف‌مندانه شما در انتخابات متشکرم و پیروزی شما را در دهه کرامت و این تکلیف بزرگ تبریک عرض می‌کنم، اگر چه گفتند مشارکت ۴۹ درصد بوده اما در این انتخابات در کشور، مشارکت بالای ۵۳ و در استان ما بالای ۶۰ درصد بوده است.امام جمعه مشهد با بیان اینکه این حضور مشارکت حداکثری مطلوب نبوده است و علت داشت، ادامه داد: با احساسی که شما عزیزان پای صندوق رفتید، همین احساس اقتضا می‌کرد حضور در عرصه انتخابات بیش از این‌ها باشد اما همین حضور با همین مقدار هم یک حماسه‌آفرینی بود.

ادعای بلینکن درباره سانحه هواپیمای اوکراینی

وزیر خارجه آمریکا در توییتی با اشاره به سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران اعلام کرد که واشنگتن با سایر کشورها جهت ایمن‌تر کردن آسمان‌ها همکاری خواهد کرد.آنتونی بلینکن روز جمعه در پیامی توییتری مدعی شد: اقدام غیرمنطقی ایران مبنی بر ساقط کردن پرواز PS752 هواپیمایی اوکراین جان ۱۷۶ انسان بی‌گناه را گرفت‌. ایمنی و امنیت هوانوردی یک اولویت است. ما به همکاری با کانادا و شرکای "آسمان‌های امن‌تر" ادامه می‌دهیم تا فضای هوایی جهانی را تا جای ممکن ایمن کنیم.به گزارش ایسنا، جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا و بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس نیز در پیام‌هایی توییتری به بیان ادعاها و اتهامات مشابهی علیه کشورمان پرداخته‌اند.ایران بارها نسبت به هرگونه سیاسی کردن موضوع هواپیمای اوکراینی هشدار داده و اعلام کرده است که چنین اقداماتی با هر بهانه یا توجیهی، نه تنها هیچ کمکی به ارتقاء‌ ایمنی هوانوردی نمی کند بلکه باعث انحراف از اهداف فنی ایکائو و حمل و نقل هوایی ایمن می گردد.

توکلی: کسی که رأی نداد با دموکراسی قهر نکرده با روحانی و جنتی قهر کرده است

احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر جا قدرت انتخاب مردم را زیاد کنیم احساس دموکراسی بالا می رود. احساس دموکراسی برای کشور قیمت دارد و میل به مشارکت و گردن گرفتن مشکلات بعدی را افزایش می دهد. ولی وقتی حزب قوی نداریم تمایلی برای هیچ کدام از جناح ها باقی نمانده است. هرج و مرج بدتر از ظلم است.از سوی دیگر اگر همه مردم رأی بدهند و مثلا مشارکت بالای ۷۰ درصد باشد نمی توانیم بگوییم اوضاع خوب است و همه مردم راضی هستند. ولی عدم رضایت گاهی به انکار و گاهی به اعتراض منجر می شود. یک عده از روی محبت رأی دادند و یک عده هم از روی منفعت و اینکه از این نمد برای خودشان کلاه بدوزند. وقتی یک عده هم شرکت می کنند و رأی باطله می دهند، نشان دهنده این است که ما این راه را قبول نداریم.

رابرت مالی: همه تحریم‌های اعمال‌شده توسط ترامپ را رفع نمی‌کنیم

نماینده آمریکا در امور ایران درباره رفع تحریم‌های ایران، گفت: دولت این کشور آماده رفع تمامی تحریم‌های اعمال‌شده از سوی دونالد ترامپ برای بازگشت به برجام نیست.«رابرت مالی» در مصاحبه‌ای روز جمعه گفت دولت این کشور آماده رفع تمامی تحریم‌های اعمال‌شده از سوی دولت «دونالد ترامپ» برای بازگشت به برجام نیست. «مالی» که با پایگاه «ان‌پی‌آر» مصاحبه می‌کرد در پاسخ به این که ایرانی‌ها در چارچوب مذاکرات وین خواستار انجام چه کاری هستند که انجام آن برای طرف آمریکایی دشوار است، گفت: «چیزی که آنها می‌خواهند رفع تمامی تحریم‌هایی است که بعد از سال ۲۰۱۸ توسط دولت رئیس‌جمهور ترامپ اعمال شد. این خواسته زیادی است.» رابرت مالی در ادامه گفت: «ما گفته‌ایم که آماده رفع تحریم‌هایی هستیم که برای بازگشت ما به برجام لازم است.او سپس در پاسخ به این سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا آمریکا، به رغم تمایلی که برای بازگشت به برجام دارد آماده خروج از مذاکرات نیز هست، اینطور پاسخ داد: «بله، ما بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم ایران تشنه توافق است تشنه توافق نیستیم.» رابرت مالی گفت چنانچه توافقی که ایران خواستار آن است، آن توافقی نباشد که کف مطالبات امنیتی آمریکا را برآورده کند، آمریکا آماده خروج از مذاکرات است.

واکنش نصرالله به شایعات درباره مذاکرات وین

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: برخی هنوز مُصرّ هستند که مسئولیت تشکیل دولت لبنان را گردن حزب‌الله یا ایران بیندازند .سید حسن نصرالله ادامه داد: برخی افراد غیرمنصف می‌گویند که حزب‌الله به درخواست ایران تشکیل دولت را به تعویق انداخته تا نتیجه مذاکرات وین روشن شود. من که قبلا این را توضیح داده بودم یا می‌گویند حزب‌الله مانع تشکیل دولت است تا نتیجه مذاکرات ایران و عربستان روشن شودایران اصلا نپذیرفته که درباره موضوع دیگری در وین بحث شود [که بخواهد درباره منطقه و لبنان صحبت کند]نه درباره موشک‌های بالستیک و نه درباره پرونده‌های منطقه‌ای مذاکره‌ای نشده استجمهوری اسلامی ایران به نیابت از هیچ کس مذاکره نمی‌کند نه به نیابت از لبنانی‌ها و سوری‌ها نه به نیابت از فلسطین و یمن و حتی افغانستانی‌ها.

متکی: دولت در برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ نمره قبولی نگرفت

وزیر اسبق امور خارجه گفت: در کنار انبوه زحمت‌کشان وزارت کشور و شورای نگهبان، عوامل اجرایی، عوامل نظارتی و غیره اما کسانی خواستند یک نوع همراهی و همزبانی با کسانی کنند که به دنبال کاهش آراء مردم در این انتخابات بودند.منوچهر متکی ادامه داد: برخی از استعفاها، برخی از سرکار نیامدن‌ها اگرچه اقلیت بودند ولی نشان‌دهنده این بود که دولت نتوانست کسانی را کنترل کند که طراحی شده می‌خواستند بخشی از پروژه کلان علیه ملت ایران در انتخابات باشند.کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و نهادهای ذیربط باید این موضوع را بررسی کنند. اخلال به چه معناست؟ یعنی اخلالگری بوده که اخلالی واقع شده است.

قاضی‌زاده هاشمی: کشور باید ده سال یکدست اداره شود

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی گفت: نیاز داریم کشور به مدت ده سال یکدست توسط یک جناح اداره شود. با انتخابات امسال این کار انجام شد. بعد از طی ۱۰ سال نهادهای دموکراتیک برگردند و فعالیت می‌کنند یا جریانات سیاسی خود را احیا می‌کنند و باز می‌توانند به قدرت برگردند.سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به سوالی پیرامون یکدست شدن قوا و تاثیر آن بر روند اداره کشور و همچنین احتمال برخورد با اغماض میان قوا و کاهش نظارت‌ها، گفت: من نمی‌خواهم بگویم که چنین اتفاقی ممکن نیست اما شرایط کشور به گونه‌ای است که ما به دلیل اوضاعی که در حوزه اجرا و مشکلات مردم ایجاد شده نیاز به چنین اتفاقی داشتیم که یک قدرت متمرکز در حوزه اجرا داشته باشیم.
وی گفت: کشور برای اینکه از جا بلند شود حداقل ده سالی باید دعواها را کنار بگذارد؛ به همین دلیل به نظر من مردم با هوشمندی این را انتخاب کردند. به این دلیل که مردم معمولا مجلس و دولت را به نوعی انتخاب می‌کردند که این تمرکز اتفاق نیفتد؛ اما این بار که این اتفاق رخ داد به نظر من با هوشمندی بود به این علت که کشور یک سرعتی پیدا کند.وی افزود: بعد از طی این دوره نهادهای دموکراتیک که حضور دارند و فعالیت می‌کنند یا جریانات سیاسی خود را احیا می‌کنند و باز می‌توانند به قدرت برگردند.

صفار هرندی: «خیر» رئیسی درمورد دیدار با بایدن خیر مطلق نبود

فعال سیاسی اصولگرا گفت که جواب «خیر» رئیسی به دیدار با بایدن، «مطلق» نبود.صفار هرندی در شبکه چهار سیما گفت: نظر من این است و نظر برخی دوستان هم این است که «خیر» محکم و بدون تامل اقای رئیسی، پاسخی به آن No بود که اقای بایدن گفت. از او پرسیده بودند قرار است در دولت شما، با ایران شرایط بهتری داشته باشیم، خیلی حکم گفته بود No.وی افزود: بنده معتقدم اگر از رئیسی سئوال شود، خواهد گفت «خیر» من، خیر مطلق نیست، اما با آن جلوه ای که بایدن ظاهر شده، جوابش همان است.صفار هرندی تاکید کرد: ما نظرمان این است که تعامل گسترده باید بکنیم.وزیر ارشاد دولت نهم درمورد جریان اصلاحات نیز گفت: اینها دچار فلج مقطعی تشکیلاتی و سازمانی شده اند، البته این مقطع طولانی است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۷
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۶۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
به بایدن گفتن تحریم برمیداری گفت نو و رئیی هم در جوابش گفت خیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
مشاور نداشت مگه که گفت خیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
اقای علم الهدی این دیگه داستان و روایت نیست که مال زمانی باشه که کسی ندیده و شاهدی نباشه.این مال همین هفته پیشه که مردم خیلی چیزها رو به چشم خودشون دیدن.
نسیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
1عجب روزگاری است که " خیر" و "شر" مطلق را امثال صفارهرندی،شریعتمداری،عباسی وپناهیان و...معین و براحتی تکفیر و انگ کافر و مزدور و ..می زنند...!
2.نه جناب علم الهدی! مشارکت بالای نود درصد بود...اگر این راضیتان می کند!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
اصلا متن خبر رو خوندی
نسیم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
مبتلا به کرونا هستم ومشغول استراحت ..با دیدن تیتر برآشفته که مثل همیشه شروع کردند...بعد متوجه اشتباهم شدم
اما در اصل قضیه تفاوتی ایجاد می کند
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
ای تابناک سانسورچی اعظم شدی هنوز هیچی تشده ؟؟؟
از ۲ روز دیگه فکر کنم همین ۴ تا نظر رو هم نزاری یا اصلا کلا ببند بخش نظراتت رو هی بیا مقاله بزار که چقدر ما خوبیم
نظرت چیه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
آقای هرندی اتفاقا خیر آقای رییسی مطلق بود ، آدم عاقل با شیطان معامله نمیکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
علم الهدی اشتباه می کند برعکس خوانده ۳۵ درصد است دراصل
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
من مانده ام که افرادی مثل علم الهدی در کجا و چه دنیایی زندگی می کنند؟؟ یعنی چه که : هرچند گفته اند۴۹٪ شرکت کرده اند ولی ۵۳٪ شرکت کرده اند!!!! یعنی هم آمار را بالا گفته، هم خودش اضافه کرده و هم آراء باطله را هم به نفع خود مصادره کرده!!!
واقعاً بهترین کمک امثال علم الهدی به کشور این است که سکوت کند
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
بگذارید صحبت کنند این قبیل افراد و از پشت ویترین خارج شوند. تا مردم آنها را بهتر بشناسند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
آقای.... همه دنیا فهمیدن نظر اکثریت مردم ایران چیه حالا شما هر جور دلت میخواد اونو تفسیر کن
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
کلا بیست و نه میلیون برگه رای توزیع شده حتی اگر بپذیریم آمار شرکت کنندگان درست بوده تقریبا 49 رصد شرکت کننده داشته ..حالا کار ندارم که سه چهار میلیون به عباس بوعذار رای دادن ...آقای علم الهدی کلاهشان را بالاتر بگذارند...
بی نشان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
علم اهدی. نمی دانم این آمار رو چه کسی به شما می دهد. 51 درصد شرکت نکرده. 12 درصد رای باطله. این 63 درصد. درصدی هم چون با شورا شهر بود بزارید. اگر واقع بین باشید. اون وقت حساب دست تان مب آید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
چون قاضی زاده باهاشون راه نیومده، حالا تهمتها شروع شد. مسلمان براحتی این حرفها را نمیزند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
شما چطور برای ده سالتون برنامه می چینید وقتی از فرداتون خبر ندارید؟ اصلا ده سال از کجا دراومد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
به اقای علم الهدی بفرمایید عملا ۵۹درصد با شرکت نکردن نه گفتند و بجای وپیام تبریک و تشکر باید این پیام اکثریت قاطع ملت را بگیرند وفکر چاره باشند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
آقا صفار هم نظر داد کلمه خیر را تفسیر کرد
جمشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
کسی که رای نداده خودش میداند چرا رای نداده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
معاون سیاسی وزیر کشور بیش از ۹۰ درصد آرا=28.6 میلیون رای---رئیسی 17.8 میلیون رای

اعلام نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری از سوی وزیر کشور/ ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۴ نفر معادل ۴۸.۸ درصد واجدین شرایط در انتخابات شرکت کردند/ آقای سید ابراهیم رئیسی با کسب ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رأی به‌ عنوان رئیس جمهور منتخب برگزیده شد

عجیب نیست؟ 10 درصد آرا ففقط 300 هزار رای به کل مشارکت کنندگان و 100 هزار رای به رئیسی اضافه کرده است. این رو بذارید کنار اون عکس لو رفته از ووزارت کشور که رای رئیسی روو 20 میلیون ننشان می داد .. خود تابناک هم غیر رسمی چند ساعت روی سایت گذاشته بود تا بدانید دولت روحانی به رای مرددم خیانت کد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
آقای قاضی زاده جرا باید ده سال کشور توسط جناح شما بکدست اداره شود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
بازار نظرات آبکی داغه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
اقای قاضی زاده! فالگیر گفته این ده سال رو؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
یکی به این وزیر خارجه آمریکا بگه شما اول ننگ ساقط کردن عامدانه، آگاهانه و جنایتکارانه ایرباس ایران بر فراز خلیج فارس رو پاک کنید بعداً در مورد آسمان امن و اینجور حرفها داستان سرایی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
مشارکت در انتخابات 90 درصد بود چون آنهایی که به فرد مورد نظر رای ندادند ایرانی محسوب نمی شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
خدایا خودت ما را نجات بده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
پس آیت اله علم الهدی آمارگر هم بودند ما خبر نداشتیم
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
آقای علم الهدی فک کنم از پیش گوی قاضی زاده اخبار رو میگیره
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
باید باور کنیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
من با حرف قاضی زاده کاملادموافقم
فقط یک حاکمیت یکدست میتونه مشکلات رو حل کنه ، این دولت شک نکید به کمک نهادهای دیگه یک ساله اوضاع رو رو سر و سامان خواهد داد به شرط آنکه به همان طور که منافقین در سال ۶۸ رحم نکردن به زالو صفتان و محتکران رحم نکنند ولله ۴ نفر دزد در ملا عام اعدام بشن دیگه کسی جرات دزدی نمیکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۱۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
این مدلش رو هم قبلا تجربه کردیم. شما یادت نیست؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
باش تا صبح دولتت بدمد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
صفار جون هنوز رییسی نیومده ملتمس بایدن شدین ؟؟
تا دیروز که برجام لاشه متعفن بود حالا خدایا شکر همه دنبال زنده کردن لاشه هستید ؟؟ این دفعه جبهه اصلاحات به شما اجازه نخواهد داد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
علم الهدی : من کاری ندارم آمار چی بوده . این که من میگم درسته فقط ! 53 درصد !
خوب داداش شما که گفتی . یه دفعه میگفتی 99 درصد !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
آقای عالم الهدی! هرچی شما بگین درسته مگر خلافش ثابت بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! حاج آقا تا کی؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
جای تعجب نیست که میگن نیاز داشتیم به یکدست شدن حاکمیت؟ مگه از 84 تا 92 حاکمیت مطلق اصولگرایان نبود؟؟؟؟ مجلس 7 و 8 و 9 با دو دولت احمدی نژاد، سایر نهادهای قدرت و مناصب حکومتی که همیشه در سیطره اصولگرایان بوده
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
وقتی پاسخ یک کلمه باشد انهم خیر معنی بجز نه مطلق از ان برداشت نمی شود لطفا به شعور ادم ها توهین نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
باز هم یک دست نمی شه . این خط و این هم نشون . بازهم دعوا برقرار خواهد بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
با این تورم جهنمی که در این 8 سال زجر و فلاکت رقم خورد و سفره و معیشت مردم رو خاکستر کرد ، دیگه تا ابد اصلاح طلبان از چشم مردم افتادند و جایگاهی در بین آحاد جامعه ندارند ." اونچنان رونقی ایجاد میکنم " دم رفتن شد سفره های خالی دهها میلیون نفر و گرسنگی و بدبختیشون
ناشناس
|
Canada
|
۰۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
یعنی قراره بعد از این بیشتر از سخنان آقای علم الهدی بشنویم ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
با تلاش بی وقفه عده ای بالاخره رئیسی ۱۸ میلیونی شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
اگر چه ۴۸ درصد یوده اما ۵۳ درصد بوده. باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
ای "داماد" عزیز که جانم فدای تو قربان مهربانی و لطف و صفای تو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
روس ها شطرنج بازان قهاری اند ببینید با یک سوال ساده که جوابش مشخص بود چگونه همه چیز را برهم زدند
محمدایوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
آقای توکلی شما بگردید ببینید کدام مرده را کدام مرده شور شسته
8سال کمر مردم زیر بار زندگی شکسته. کجا بودی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
مثل اینکه اقای علم الهدا غیر از بسیاری از مسایل از هلم ریاضی و آمار هم اطلاع درستی ندارد و هنوز نمی داند مشهد تمام ایران نیست همان طور که تهران تمام ایران نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
چقدر خوب است که آقای علم الهدی به تمامی علوم حتی آمار هم مسلط هستند.
بنده به نوبه ی خودم دست ایشان را میبوسم و از ایشان عاجزانه میخواهم توضیح دهند این چهار و نیم درصد که اضافه شدند چه کسانی بودند و از کجا تشریف آوردند.
آقای علم الهدی وقتی شما مشارکت 50 درصدی را موفقیت میدانید آیا آنها که انتخابات را تحریم کرده اند هم موفق بوده اند؟؟؟ آنها هم میتوانند بگویند 50 درصد شرکت نکرده اند؟ آنها اگر عدم شرکت 70 و اندی درصد از مردم تهران و شیراز را موجبات پیروزی تحریم انتخابات بدانند درست گفته اند یا غلط؟؟؟
ناشناس
|
Canada
|
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
علم‌الهدی: مشارکت در کشور بالای ۵۳ درصد بوده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
علم‌الهدی: مشارکت در کشور بالای ۵۳ درصد بوده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
قاضی‌زاده هاشمی: کشور باید ۱۰ سال یکدست اداره شود
فکر نکنم با روش اداره شما بعد 10 سال کشوری برای اداره وجود داشته باشه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
نمردیم و معنی " نه " غیر مطلق رو هم فهمیدیم.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
اقاي توكلي درد مردم را نمي دانند وگرنه از طرف انها حرف نمي زند.
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
آقای صفار هرندی چیزی به نام خیر مطلق در روابط بین‌الملل نداریم ولی منافع ملی تعریف شده و داريم منافع ملی همان خیر خواهی ملت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
متاسف برای پزشکی که به دنبال پیشگو و رمال میگرده...
مولا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
بالای 53 درصد؟؟؟ یا جد محاسبات و آمار.
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
وقت خودتونو اینجا با سانسورچی تابناک تلف نکنید کلاب هووس به مراتب آزادی بیان بهتری داره و کلی هم چیز یاد می گیرید خبرهای تکراری و نخ نما شده و غیر واقعی تابناک هم هیچ جدابیتی نداره
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
ظاهرا بجای متخصصین و اقتصاد دانها پیشگو ها فعالیت میکنند. نتیجه هم میشه این اوضاع خراب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
ایا قاضی زاده الان چهل ساله دو دست نگهداری میشه الان از سال ۵۷به بعد که دست شماست
بابا این مردم ، مردم خوبی هستن بیاین بگین ما اشتباه زیاد داشتیم تلاش میکنیم که خوب باشیم نه این حرف که ده سال دست ما باشه درستش میکنیم دوران طلایی درآمد نفت در زمان اسطوره قرن که فراموش‌تون نشده چه گلی کاشتین
رضا صدر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
پیام مردم در انتخابات واضح بود. آقایان اصرار عجیبی بر نشنیدن دارند.
دانشجو امام الصادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
سوال خبرنگار و جواب یک کلمه خیر ایت الله رئیسی رئیس جمهور انقلابی جهادی مومن متعهد باید بعنوان یک درس برای دانشجویان فوق لیسانس حقوق و مدیریت جهانی و سیاست خارجی و اقتصاد تدریس شود و بابت جواب قاطع و سریع خیر بعنوان رساله فارغ التحصیلی در دانشگاه ها جهان مطرح شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
آقا اصلا مشارکت صد و ده درصد بود،مشارکت عالی بود،همه هم به رئیسی رأی دادند،آرای باطله هم صفر بود.
بانام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
آقای علم الهدی درصد تورم اگرچه 40 درصد اعلام میشه اما در واقع 1500 درصد هست بنا بر همان فرمولی که شما محاسبه کردید بنده هم محاسبه کردم
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
آقای توکلی شما که بهترینی اکثریت مردم به شما نه گفتند بحث یکنفر و دو نفر نبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
(صفار هرندی: «خیر» رئیسی درمورد دیدار با بایدن خیر مطلق نبود)

سلام

اگر یکی راهنمائی کند ممنون میشوم

خیر مطلق در کجای ادبیات ما قرار دارد ؟

ایا ایشون سخنگوی ایا رئیسی هستند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
خطاب ما به صفار هرندی: خیر
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
چرا امثال آقای توکلی و ....در حالی که از مشکلات و نظر مردم خبر ندارند خود را سخنگوی مردم میدانند و سعی دارند قضایا را به حاشیه ای که خودشان دلشان میخواهند ببرند
تعدادی زیادی از مردم که در انتخابات شرکت کردند فقط به خاطر رهبری بود و اکثر مردمی که شرکت نکردند با توجه به اینکه با خیلیهای آنها صحبت کردم ناراحت از فساد در مدیریت و شکاف اقتصادی بسیار بزرگی هستند که عده ای اصلا متوجه گرانی نمیشوند و عده ای به نون شب خود محتاجند و مدیرانی که حقوق بالا میگیرند به این فسادها دامن میزنند و توقع مردم از این مدیران با این ادعا (ولایت مداری و مسلمان بودن) این نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
انقدر خدا رو‌ صدا می کنیم تا بالاخره صدای ما رو بشنوه و ما را ا ا نجات بده جناب علم الهدی.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
ربیع الاول طرح صیانت از حقوق کاربران هفته وحدت طرح جهش تولید مسکن عابدین خرم