بازدید 42600
دو هزار و چهارصد و هشتاد و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: موانع اصلی احیای برجام به روایت نشریه آمریکایی / واکنش مقام وزارت خارجه ایران به موضع‌گیری سخنگوی وزارت خارجه افغانستان و … رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۵۶۱۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰ 04 June 2021

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

افزایش نگرانی‌ها در خصوص وضعیت حجت‌الاسلام محتشمی‌پور

کماکان تنفس حجت الاسلام و المسلمین محتشمی‌پور به واسطه لوله‌گذاری نای انجام پذیرفته و سطح متوسط اکسیژن خون حدود ٧۵ است.متاسفانه قلب و کلیه‌های ایشان نیز درگیر شده و با افزایش ضربان قلب و کم‌کاری کلیه‌ نگرانی‌ها نسبت به روند درمان افزایش یافته است.در حال حاضر کادر درمان تمهیدات پزشکی لازم جهت کنترل ضربان قلب و همچنین بهبود عملکرد کلیه‌ها را اتخاذ نموده‌اند/ جماران

علم الهدی: کسی که با رهبری زاویه بگیرد با امام زاویه دارد

امام جمعه مشهد می‌گوید کسانی که با رهبری زاویه دارند، اما خود را ارادتمند به امام نشان می‌دهند، دروغ می‌گویند. این افراد با امام مشکل دارند و فکر می‌کنند حالا که امام از دنیا رفته است، قابل مصادره و قابل استخدام برای همه اهداف آنان است. کسی که با رهبری زاویه بگیرد، با خود امام زاویه دارد. امام از نظر ظاهری، از چشم‌ها غایب شد اما به گفته یک سیاستمدار آمریکایی امام از درون قبر بر جامعه و کشور خود حکومت می‌کند. فکر امام حاکم بر کشور و جامعه است./ایسنا

اطلاعیه شورای نگهبان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری صادر شد

بسم الله الرحمن الرحیم

شورای نگهبان ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت امام صادق علیه السلام و سالگرد رحلت حضرت امام خمینی رحمت الله علیه معمار کبیر انقلاب اسلامی و گرامیداشت سالروز حادثه پانزدهم خرداد ماه و با تقدیر و تشکر از رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی اعلام می‌نماید، در حین بررسی صلاحیت‌های داوطلبان ریاست جمهوری و پس از آن، در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها با استناد به بعضی از گزارش‌های نادرست و غیرمستند در مورد برخی داوطلبان محترم و بستگان ایشان نسبت‌های نادرستی داده شده است.شورای نگهبان ضمن تاکید بر حفظ حرمت اشخاص و محکوم نمودن هتک حرمت و حیثیت داوطلبان و خانواده‌های ایشان از کلیه رسانه‌ها موکدا می‌خواهد با توجه به محرمانه بودن بررسی صلاحیت‌ها در این شورا و با عنایت به اینکه در بررسی‌ها مجموعه‌ای از موضوعات، مستندات و مدارک مورد ارزیابی قرار گرفته و برخی گزارش‌های نادرست در نظریه نهایی شورای نگهبان موثر نبوده است، از گمانه‌زنی و استناد به امور غیرواقعی و نادرست اجتناب نمایند.در پایان طول عمر و سلامتی مقام معظم رهبری دامت برکاته را از خداوند متعال مسالت می‌نماییم.

روایت رسانه چینی از دزدی نفتی آمریکا از ایران

اقدام اخیر آمریکا در دزدی نفت از ایران و فروش غیر قانونی آن اعتبار آمریکا در مذاکرات هسته‌ای ایران را کاملا مخدوش کرده است.به گزارش رسانه "سی جی تی ان"، خبرگزاری "آسوشیتدپرس" هفته گذشته با استناد به داده‌های دولتی آمریکا گزارش داد که آمریکا حدود ۲ میلیون بشکه نفت ایران از یک نفتکش توقیف شده در سواحل امارات را به قیمت ۱۱۰ میلیون دلار به فروش رسانده است.این جدیدترین نمونه از رفتار مشابه دولت‌های آمریکا در بی‌توجهی به قوانین بین المللی یا حاکمیت یک کشور است.این اولین باری نیست که آمریکا اقدام به دزدی می‌کند. این کشور که به شدت تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است در سال‌های گذشته نیز این اقدامات خلاف قوانین بین المللی را انجام داده است. سال گذشته آمریکا در یک راهزنی دریایی یک نفتکش ایران به سمت ونزوئلا را توقیف و حدود یک میلیون بشکه نفت خام آن را به فروش رساند. ونزوئلا یک کشور مستقل دیگر است که تحت تاثیر اقدامات غیر قانونی آمریکا قرار دارد.ایران و ونزوئلا در شرایطی که تحت تاثیر کرونا قرار دارند باید چرخه اقتصاد خود را بچرخانند و آنچه آمریکا آن را تجارت "پنهانی" توصیف می‌کند در واقع روابط عادی و تجاری میان ملت‌های مستقل است.اما آمریکا همچنان نشان می‌دهد که به دنیای جمعی و کثرت گرا جایی که ملت‌ها می‌توانند بدون فشارهای سیاسی تجارت کنند، احترام نمی‌گذارد و حتی برای تحمیل تغییر حکومت کشورها، آشکارا به دزدی دریایی متوسل می‌شود. این اقدامات همچنین نشان می‌دهد که رژیم در واشنگتن به صدمات انسانی ناشی از اقدامات خود توجه ندارد. تحریم‌ها، محاصره‌ها و اقدامات دزدی دریایی در واقع به نتایج مطلوب خود منجر نمی‌شود، در عوض فقط به افراد بی‌گناه آسیب می‌رساند و این یک واقعیت ثابت شده است.

قالیباف: با مشارکت حداکثری مردم، هر تحولی ممکن است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام راحل با تمام وجود به معجزه مردم برای تغییر شرایط و چیرگی بر تمام مشکلات اعتقاد داشت، تاکید کرد: با مشارکت حداکثری مردم، هر تحولی ممکن است.محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت: امام راحل با تمام وجود به معجزه مردم برای تغییر شرایط و چیرگی بر تمام مشکلات اعتقاد داشت. با مشارکت حداکثری مردم، هر تحولی ممکن است.پیروی از آن مرد الهی و حراست از نهاد مقدس جمهوری اسلامی که بر دو پایه مردم‌باوری و خداباوری استوار است، تنها رمز پیروزی است.

ظریف: نتانیاهو هم به زباله‌ دان تاریخ پیوست

محمد جواد ظریف در صفحه شخصی خود نوشت: نتانیاهو هم در طریق ذلت‌بار همدستان ضدایرانی‌اش - بولتون، ترامپ و پومپئو- به زباله‌دان تاریخ پیوسته است.وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: ایران همچنان سرافراز ایستاده است.ظریف در پایان تاکید کرد: این سرنوشتی است که در طول چندین هزار سال، همواره بر سر تمام کسانی آمده است که در خیال آسیب رساندن به ایرانی‌ها بوده‌اند. زمان تغییر مسیر است.

مطهری: شورای نگهبان حداقل لاریجانی را تایید صلاحیت کند

مطهری گفت: شورای نگهبان باید جلسه‌ای تشکیل دهد و حداقل آقای لاریجانی را تایید صلاحیت کنند.علی مطهری در ارتباط با صحبت‌های امروز مقام معظم رهبری مبنی بر جفا در حق برخی نامزدهای رد صلاحیت شده و احتمال بازگشت علی لاریجانی به عرصه رقابت‌های انتخاباتی اظهار کرد: رهبری فرمودند مطالبه من این است که دستگاه های مسئول این جفا و ظلم را جبران کند؛ به نظر من مفهوم این جمله ایشان این است که شورای نگهبان باید جلسه‌ای تشکیل دهد و حداقل آقای لاریجانی را تایید صلاحیت کند و ایشان وارد رقابت ها شود. وی تاکید کرد: اگر غیر از این باشد جبران معنی نمی‌دهد.

سلیمی‌نمین: آیت‌الله جنتی و کدخدایی به لاریجانی رأی دادند

عباس سلیمی نمین فعال سیاسی اصولگرا گفت: این دوره برای اولین بار بود که بین جوانان حقوقدان در شورای نگهبان و آیت الله جنتی یک تقابل رأیی وجود داشت. اینکه آیت الله جنتی و برخی شخصیت های پخته و با تبحر سیاسی مثل آقای دکتر کدخدایی به آقای لاریجانی رأی دهند اما برخی حقوقدان ها رأی ندهند، این نشان از یک مشکلی دارد.

برداشت مشاور وزیر کشور از سخنان رهبر انقلاب

مشاور وزیر کشور نوشت: سخنان رهبری می تواند منشا تجدید نظر در مسائل حاکمیتی باشد.متن توییت روح الله جمعه ای به این شرح است :مقام معظم رهبری برای اینکه یک مسیری ایجاد شده بود و واقعیت و حقیقت نظام جمهوری اسلامی ایران درباره مردمسالاری دینی شبهه ایجاد شده بود، نظام را به مسیر برگرداند.فرمایشات ایشان من را یاد خطبه جمعه ۲۹ خرداد ۸۸ انداخت و ایشان نسبت به جفایی که به مرحوم آیت الله هاشمی و آقای ناطق نوری شده بود، موضوع را اصلاح کردند.باید این فرمایشات را فارغ از مصادیق نگاه کنیم. اتفاقات و رویدادهای آینده را هم باید در همین زاویه نگاه کرد و این که جمهوریت نظام را باید در اسلامیت دید و اسلامیت در جمهوریت نهفته است و نمی توان ایندو را تفکیک کرد.اگر چه نهادهای حاکمیتی وظیفه و مسئولیتی دارند باید با دقت و اشرافیت به این مسئولیت بنگرند. نه تنها این تصمیمات بازتاب شخصی دارد بلکه تاثیر زیادی روی مردم نسبت به تحکیم حاکمیت دارد و ایشان تذکر داد نهادهای حاکمیتی باید با مسئولیت بیشتری و دقیقتر به مسئولیت خود بپردازند. ایشان فرمودند ناتوانی ها نمی تواند رافع مسئولیت باشد.

ابطحی: من از فرمایشات رهبری برداشت نکردم کسی به عرصه بازگردد

محمدعلی ابطحی معتقد است: برگشتن آقای لاریجانی نه به نفع ایشان است و نه به نفع آقای رییسی.فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: من از فرمایشات رهبری چنین برداشتی نکردم که کسی به انتخابات برگردد، البته ممکن است که اشتباه کنم. اگر این اتفاق قرار بود رخ بدهد دیگر رهبری منتظر سخنرانی نمی‌شدند و در سیستم اجرایی دستور می‌دادند. در این فرمایشات بحث ظلم و جبران ظلم مطرح بود. اگر آقای لاریجانی برگردد نه به نفع خودش است و نه به نفع آقای رئیسی است، این یک ضد تبلیغ هم برای آقای لاریجانی می‌شود. من فکر نمی کنم اتفاق عملی رخ بدهد و صرفا عذرخواهی می شود و یا توضیحی درباره بحث‌ها درباره فضای مجازی ارائه شود. بالاخره آینده هم برای آقای لاریجانی مهم است.من بخاطر تجربه سیاسی خودم چنین برداشتی دارم.

توئیت محسن رضایی درباره تذکر امروز رهبر انقلاب

محسن رضایی درباره سخنان امروز رهبر معظم انقلاب در توییتر نوشت: سخنان مدبرانه رهبر فرزانه انقلاب درمورد جفا به برخی کاندیداهای احراز صلاحیت نشده و ضرورت حفظ آبروی مومن، تأکیدی بر استواری جمهوری اسلامی بر پایۀ ارزش‌های انسانی و اسلامی بود. انتظار می‌رود دستگاه‌های مربوطه با پیروی از دستور معظم له، حقوق تضییع‌شده را جبران کنند.

رئیسی: فضای ستادهای ما، فضای دولت آینده نیست

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ستادهای انتخاباتی در واقع آیینه دولت آینده نیستند و دولت بر اساس بررسی عملکرد و سوابق و برنامه‌های افراد مختلف طراحی شده و شکل می‌گیرد.به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در دیدار با جمعی از جوانان نخبه در حوزه‌های مختلف در واکنش به طرح دغدغه یکی از نخبگان درباره استفاده از جوانان در دولت آینده، جوانگرایی را از رویکردهای جدی دولت خود دانست.وی خاطر نشان کرد: ما در قوه قضاییه هم در جایگاه‌هایی که امکان انتصاب مدیر جوان وجود داشت از نیروهای جوان استفاده کردیم و امروز ۷۰ درصد بدنه دستگاه قضا از جوانان تشکیل می‌شود.رئیسی در خصوص حضور برخی چهره‌ها در ستاد انتخاباتی خود که مورد اشاره یکی از نخبگان قرار گرفته بود، اظهار داشت: ایجاد ستادهای انتخاباتی نیازمند ساز و کار و بودجه و اعتبارات زیاد است و من از همان ابتدا اعلام کردم که ستاد انتخاباتی به شکل مرسوم نخواهم داشت.

موانع اصلی احیای برجام به روایت نشریه آمریکایی

نشریه آمریکایی ضمن بیان این که مذاکره‌کنندگان احیای برجام در وین دستکم ۲۰ صفحه متن شامل گزینه‌های مختلف درباره چگونگی حل موانع باقی‌مانده را تهیه کرده‌اند، به بررسی این موانع پرداخته است.نشریه آمریکایی «پالتیکو» در گزارشی به بررسی موارد اصلی مانع بر سر راه توافق در گفت‌وگوهای احیای برجام در وین پرداخت و نوشت مذاکره‌کنندگان دور پنجم را هم در حالی که در چند نقطه اصلی به اختلاف برخورده بودند، به پایان رساندند و به کشورهای خود بازگشتند.به نوشته این نشریه، برخی مقامات دیپلماتیک هنگام ترک مذاکرات گفتند که آمریکا و ایران به زودی می‌توانند به نقاط مشترکی برسند و راهی برای بازگشتند به تعهدات خود ذیل برجام بیابند.

در ادامه این گزارش آمده است: مذاکره‌کنندگان دستکم ۲۰ صفحه متن شامل گزینه‌های مختلف درباره چگونگی حل موانع باقی مانده تهیه کرده‌اند. در بین این موانع، اختلاف‌نظر درباره نحوه رسیدگی به سانتریفیوژهای پیشرفته ایران، ماشین‌آلات مورد استفاده برای غنی‌سازی اورانیوم و همچنین اختلاف‌نظر درباره این که آیا بازرسان دسترسی کافی به سایت‌های هسته‌ای ایران دارند یا خیر، دیده می‌شود.

سعید محمد: رئیسی را اصلح می دانم

وی تشریح کرد: توسعه بخش کشاورزی باید در دولت انقلابی بعدی پیگیری شود، امروز کشاورزان ما یکی از مظلوم ترین اقشار جامعه هستند، سود کار آنان را دلال و واسطه می خورد و فروشندگان سموم و بذر، برنامه هایی برای قشر کشاورز طراحی شده که یکی از آنها طرح مسکن روستایی است، در برنامه مسکنی که آقای رئیسی رونمایی کردند، بخش عمده ای مربوط به کمک برای تعمیر و احداث مسکن روستائیان است.فرمانده سابق قرارسازندگی خاتم الانبیا گفت: فراهم سازی امکان صادرات، ایجاد صنایع تبدیلی، صنایع بسته بندی، سردخانه ها و انبارها تا در موقع مورد نیاز امکان صادرات باشد، همچنین کارهای پژوهشی برای تولید بذر، کود و سموم ایرانی تا کشور در دوره ای کوتاه نسبت به این مسائل خودکفا شود و هزینه های کشاور را کاهش دهد، همچنین بیمه روستائیان و بیمه محصولات روستائیان از جمله مواردی است که در دولت آینده برنامه ریزی شده و پیگیری خواهد شد.محمد یادآور شد: چه در دوره ای که قرار بود خودم در انتخابات باشم و چه اکنون که در خدمت حضرت آیت الله رئیسی هستیم، همه برنامه ها را در اختیار ایشان گذاشته ایم، برنامه های مرتب و منظمی هم خودشان داشتند که تلفیق کردیم، اگر مردم اعتماد کنند و به یک دولت انقلابی رای بدهند، شاهد خواهیم بود که در آینده نزدیک ان شاءالله تک تک این مشکلات را به فرصت هایی برای زندگی عزت مند مردم ایران اسلامی بتوانیم تبدیل کنیم.وی در انتها بیان کرد: درخواستم از مردم اینست که اعتماد کنید به جریان انقلابی و خادمان واقعی خودتان و نیز مشارکت حداکثری مدنظر رهبر انقلاب رقم بخورد، چرا که دولت آینده می خواهد کارهای بزرگی بکند، باید یک پشتوانه قوی مردمی در عرصه داخلی و بین المللی داشته باشد، ان شاءالله که شاهد مشارکت حداکثری در انتخابات و رای مناسب به فرد اصلح این دوره از انتخابات، حضرت آیت الله رئیسی باشیم.

واکنش مقام وزارت خارجه ایران به موضع‌گیری سخنگوی وزارت خارجه افغانستان

مدیرکل آسیای غربی وزارت امور خارجه نسبت به موضع گیری سخنگوی وزارت خارجه افغانستان واکنش نشان داد.سید رسول موسوی در صفحه توییترش در واکنش به موضع‌گیری گران هیواد، سخنگوی وزارت خارجه افغانستان نوشت: تا زمانی که سخنگوی وزارت خارجه افغانستان ، امریکا را حامی اصلی و درجه اول صلح در افغانستان معرفی کند و بترسد که نام ایران را در فهرست کشورهای حامی صلح افغانستان ببرد شک دارم کسی پیدا شود که سایر مطالب مطرح شده در این مصاحبه را باور کند.گران هیواد در مصاحبه ای درخصوص نتایج چهارمین نشست سه جانبهٔ وزرای امور خارجه افغانستان، چین و پاکستان و روابط افغانستان و پاکستان گفت‌وگو کرده بود.

موانع اصلی احیای برجام به روایت نشریه آمریکایی

نشریه آمریکایی ضمن بیان این که مذاکره‌کنندگان احیای برجام در وین دستکم ۲۰ صفحه متن شامل گزینه‌های مختلف درباره چگونگی حل موانع باقی‌مانده را تهیه کرده‌اند، به بررسی این موانع پرداخته است.نشریه آمریکایی «پالتیکو» در گزارشی به بررسی موارد اصلی مانع بر سر راه توافق در گفت‌وگوهای احیای برجام در وین پرداخت و نوشت مذاکره‌کنندگان دور پنجم را هم در حالی که در چند نقطه اصلی به اختلاف برخورده بودند، به پایان رساندند و به کشورهای خود بازگشتند.به نوشته این نشریه، برخی مقامات دیپلماتیک هنگام ترک مذاکرات گفتند که آمریکا و ایران به زودی می‌توانند به نقاط مشترکی برسند و راهی برای بازگشتند به تعهدات خود ذیل برجام بیابند.در ادامه این گزارش آمده است: مذاکره‌کنندگان دستکم ۲۰ صفحه متن شامل گزینه‌های مختلف درباره چگونگی حل موانع باقی مانده تهیه کرده‌اند. در بین این موانع، اختلاف‌نظر درباره نحوه رسیدگی به سانتریفیوژهای پیشرفته ایران، ماشین‌آلات مورد استفاده برای غنی‌سازی اورانیوم و همچنین اختلاف‌نظر درباره این که آیا بازرسان دسترسی کافی به سایت‌های هسته‌ای ایران دارند یا خیر، دیده می‌شود.به نوشته پالتیکو، این که موارد مذکور چه میزان مانع بر سر راه توافق نهایی ایجاد می‌کنند، به نظر می‌رسد که بستگی به این دارد که چه کسی درباره آن‌ها صحبت می‌کند. طبق این گزارش در حالی که «انریکه مورا» نماینده اتحادیه اروپا در این مذاکرات و «عباس عراقچی» رئیس هیأت ایرانی ارزیابی مثبتی ارائه کرده‌اند و از احتمال پایانی بودن دور بعدی گفت‌وگوهای احیای برجام گفته‌اند، دیپلمات‌های ارشد سه کشور فرانسه، انگلیس و آلمان محتاطانه‌تر سخن گفته و از وجود سخت‌ترین تصمیمات در پیش‌روی این مذاکرات گفته‌اند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۹
در انتظار بررسی: ۱۲
انتشار یافته: ۶۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
بهترین راه اصلاح قانون شورای نگهبان است شورای نگهبان از نمایندگان طراز اول مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و حقوقدانان مطرح کشور تشکیل گردد.
برای این دوره اگر بنا به احراز صلاحیت جدید باشد مردم توقع دارند آقایان پزشکیان و لاریجانی و جهانگیری به صحنه انتخابات برگردند.
محسن
|
Belgium
|
۲۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
زنده باد اقای علم الهدی دوباده نطق کردن چه زیبا این شخص سخن می گوید من یکی با دوستانمان از فرمایش این شخص لذت می برم هر هفته یک نطق بنازم اقای علم الهدی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
رهبری: کارآمدی با حرف قابل تشخیص نیست، توانایی را باید در سابقه افراد دید...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
بالاخره کی دروغ میگه؟ خسته شدیم از این همه دروغ. آمریکا رسما اعلام کرد نفت ایران را در دیا مصادره کرده و فروخته اون وقت مسئولین ما بویژه آقای ظریف با اعلام موضع رسمی گفتن اون کشتی و نفتش برای ایران نبود! حالا چین مدعی شده نه یک بار بلکه دوبار نفت ایران (بیت المال و حق مردم ایران) توسط آمریکا دزدی شده و همین مسئله روی مذاکرات تاثیر گذاشته. چه توجیهی داره این کتمان؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
معاون سیاسی سپاه سردار جوانی: سعید محمد مرتکب تخلف شد که از قرارگاه خاتم الانبیا کنار گذاشته شد،در ادامه صلاحیت ایشان از نظر شورای نگهبان،احراز نمیشود،در ادامه ایشان از رئیسی حمایت مبکند،کسی اگه فهمید چی به چیه،یا کی به کیه،بگه بد نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
یکم بررسی کنی میفهمی....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
مقام معظم رهبری نفرمودند بررسی شود بلکه فرمودند جبران کنند این یعنی به اصل مطلب واقف بوده اند و الا میفرمودند بررسی شود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
رای بی رای
پاسخ ها
صادق
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
مگه تو آلبنی هم صندوق رای میارن ناقلا؟
دانا
|
United States
|
۲۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
ما هم بر این باوریم رهبر تنها منجی رهایی بخش ملت مسلمان جهان است و زاویه گرفتن با رهبری یعنی فتنه ۱۴۰۰ که رهبری از قبل تذکر دادن .و امروز وظیفه ماست از رهبر عظیم انقلاب دفاع کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
ما هم بر این باوریم کسی را خواستی خراب کنی ازش بد دفاع کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
منفی ها را ببین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
وقتی چند سال پیش اون شش حقوقدان صفر کیلومتر رو برای حقوقدان معرفی کردند دقیقا برای این چنین روزی بود.
پاسخ ها
صادق
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
کجای کاری ... در این دو ساله فقط سه حقوقدان جابجا شده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
جناب محمد! تشکر که ما رو از سردرگمی نجات دادید.
ناشناس
|
Austria
|
۲۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
در هیچیک از چهره های اصولگرا دغدغه ی خدمت را نمی بینم. مقام و دنیا دوستی شاخصه ی بارز آنهاست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
ایضا در اصلاح طلبان. اینها تشنه قدرت هستند نه شیفته خدمت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
آقای محسن رضایی با این صحبتا رای نمیاری چون طبق اعتراف خود اصلاح طلبان اگر لاریجانی و جهانگیری و پزشکیان تایید صلاحیت هم میشدند بهشون اقبالی نمیشد؛ بنابراین بازی نکنید چون رای نمیارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
تابناک چرا خبرهای انتخاباتی رقبای دکتر رضایی را انعکاس می دهی مگر سایت الف و رجا نیوز و ...خبرهای انتخاباتی دکتر رضایی را پوشش می دهند که شما این کار را می کنید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
در متن صادره از سوی شورای نگهبان به هیچ وجهی ، دریافت اطلاعات اشتباه و گمراه کننده از سوی مراجع امنیتی
در مورد نامزدهایی که در موردشان جفا شده است را تایید نمی کند
و فقط و طبق معمول ، انتشار شایعات و اخبار کذب در فضای مجازی را مقصر دانسته اند !!!!!
زنبورک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
این سعید محمد تا حالا کجا بود که یهو سر و کله اش موسم انتخابات پیدا شد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
خیلی جالب و و پر کمال تعجب بیانیه آنطور که در خبر آمده است و یا در حقیقت پاسخ به تذکر مقام رهبری است. در توضیحات دیگر نیز آمده بود که آقای جنتی و آقای کدخدایی به صلاحیت آقای لاریجانی رأی مثبت داده اند. میتوان چنین استنباط کرد که آقای صادق لاریجانی نیز به برادرشان رأی مثبت داده اند. با کسر رأی سه نفر از دوازده رأی ممکنه در شورای نکهبان رأی ۹ نفر که یا بقیه همگی به آقای لاریجانی رأی منفی داده اند و با حداقل هفت نفر آنها رأی منفی داده اند. اما چند نکته در این میان مورد سؤال است :
اول اینکه طبق معول رأی گیری در شورای نگهبان یا با بلند کردن دست هست یا مکتوب و از این دو حال خارج‌ نیست . اما انجه تاکنون سابقه نداشته است و در این مورد برای اولین بار است شورای‌نکهبان‌ اقدام به اعلام‌ رأی دو نفر کرده است یعنی دبیر و سخنگوی خود را. چون بدون اذن و‌نظر دبیر شورای نگهبان این امر امکان پذیر نبست لذا میتوان نتیجه گرفت که بغیر از آنها و آقای صادق لاریجانی رأی بقیه اعضا به آقای لاریجانی منفی بوده است.
دوم اینکه بنا به اطلاعی که آقای صادق لاریجانی از دخالت نیروهای امنیتی در این مورد و خلاف بودن گزارشات دادند میتوان به گزارشات خلاف و تأثیر ان‌در چنین تصمیمات مهمی نتیجه گیری کرد.
سوم بیمات مقام رهبری در اینکه در رد صلاحیت یکی از کاندیداها ظلم شده و استرات دیگر ایشان میتوان نتیجه گرفت نظر ایشان مشخصاً اقای لاریجانی بوده است.
چهارم اینکه گرچه شورای نکهبان بیانیه داده است و در آن از رهنمودهای حکیمامه رهبر انقلاب تشکر کرده است لیکن با صغری و کبری کردن و اینکه ابروی افراد در فضای مجازی نباید برود و غیره وای‌در‌کمال نا باوری نه اشتباه خود را به گردن گرفته است و نه بیانی در عذر خواهی از فردی که به تعبیر رهبر انقلاب به او ظلم شده است دیده میشود .

نکته آخر اینکه گرچه رهبر انقلاب اختیار و امکان صدور حکم‌حکومتی در هر موردی را دارند ولی در این مورد اگر مقام معظم رهبری با فاصله چند روز از اعلام نتایج توسط شورای نکهبان نسبت به ایراد عمومی این سخنان نمودند حاکی از توجه و تحقیق ایشان از کانالهای به مراتب مطمئن تر از منابع خبری شورای نگهبان است و پس از اطمینان از ماوقع موضوع را به اطلاع همگان رساندند.
این تذکر و روش برای تصمیم ما درست شورای نگهبان به مراتب از حکم حکومتی سنگین تر و با معنی تر است اگر از حداقل های درایت و آگاهی به وظایف لازم نزد اعضای شورای نکهبان و بخصوص اعضاییکه رأی منفی به آقای لاریجانی دادند میبود که تا این درجه خلاف نظر و زاویه با نظر رهبری در مسئله ای به این مهمی دارند.
پاسخ ها
قلمراد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
عشق لاریجانی داری؟ ایشان نزد مردم ایران هیچ جایگاهی ندارند. فقط این همه نوشتی که بگی لاریجانی مظلوم شد. برو عامو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
کسی که محکوم می شود و جرم او در رابطه با بیت المال است بخصوص مسئول هم است دیگر دایره جرم او شخصی نیست و باید مردم از آن باخبر باشند و وقتی باید محرمانه باشد که اولا مسئول نباشد که بخواهد در حیطه مسئولیت او باشد و ثانیاً از بیت المال نباشد و البته اگر از بیت المال باشد قانون باید حدود مبلغ برای افشا را مشخص کند
اگر افشا نباشد این جرات در بقیه مسئولین بوجود می آید که براحتی از بیت المال برداشت های نامناسب انجام دهند و بازار شایعات داغ شود
یاور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
دوتا آجر هم که بهم بکوبی ازش یه گرد و خاکی بلند میشود .ما نمیدانیم این زاویه چی هست ؟ مگه آدمها کله قند هستند که همسان هم باشند؟ در جامعه ای که همه مثل هم فکر میکنند در واقع کسی فکر نمیکند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
هر وقت یک رئیس جمهور در مواجهه با هر مشکلی از خود سئوال کرد که چه عاملی در سیستم باعث شده است که مشکل به بالاترین سطح منتقل و برای رفع مشکلات در سطوح پایین اقدام عملی برداشت آنگاه امید به آینده کشور وجود دارد
به عبارتی هر وقت رئیس جمهور براحتی و با فراغ راحت توانست کارهای شخصی خود را در جامعه انجام دهد و هیچ کس برای رفع مشکل به او مراجعه نکرد آنگاه امیدی به آینده است و این کار شدنی است v
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
تنها کاندیدهایی که اعلام کرد من ستاد ندارم همان کاندیدهایی هست که تمام شهر از پوسترها و بنرهای تبلیغاتی اش پر است صادق باشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
ایشان نیاز به ستاد ندارد از همین الان قبوله. خخخ چرا بیخودی پول تبلیغات هزینه کنه.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
دزدی نفت ملت ایران توسط آمریکا
فریب کاری رسانه آمریکا در علت توقف برجام بدون هیچ اشاره به نقش و کارشکنی آمریکا در لغو تحریم هایی که ترامپ برای سخت کردن بازگشت آمریکا به برجام وضع کرده بود
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
در واکنش به این اظهارات، محسن مهرعلیزاده کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر در واکنش به اظهارات دادستان تهران نوشت: «‏چگونه به خود اجازه می‌دهند برای نامزدهای ریاست‌جمهوری خط و نشان کشیده و ‎خط قرمز تعریف کنند؟! جناب ‎قاضی‌القضات اگر نگرانند در این ‎رقابت نابرابر، نقد ایشان تعرض به قوه‌قضاییه تعبیر شود، بهتر است یا از ریاست قوه ‎استعفا دهند یا از نامزدی ریاست‌جمهوری.»
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
اقای پور محمدی از شما انتظار هست که فهم بیشتری از صحبتهای رهبری میداشتی و زود قضاوت نمیکردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
آقای سعید محمد خودت صلاحیت نداشتی چطور دیگران رو اصلح میدانی!!!!؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
در مورد موضع‌گیری سخنگوی وزارت خارجه افغانستان باید گفت خداوند افراد و ملت های ناسپاس را می داند چگونه مجازات کند که می کند .
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
رای بی رای
پاسخ ها
صادق
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
مگه تو آلبانی هم صندوق رای میارن؟
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
یعنی این همه مسئول تو مملکت ما تا حالا از وجوب این قضیه که حفظ حرمت اشخاص وجلوگیری از هتک حرمت ایشان و خانواده هایشان که رهبری بیان کردن چیزی نمیدونستند که همشون از بیان آن متعجب شدن
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
اقای لاریجانی مدیری بود که در بیست دقیقه برجام را تصویب کرد شورای نهگبان هم درست همین کار را کرد چیزی که عوض داره گله نداره
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۵:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
پیشنهاد ریشه ای مبارزه با فساد اقتصادی:
این قدر مصادیق فساد اقتصادی در خبرها آمده که دیگر هر کسی با یک سرچ میتواند انبوهی موارد پیدا کند و حقیقتا نیازی نیست برای هر مطلب انتقادی لیست از منبع مصادیق گفت، اینترنت خودش شده ذخیره گاه مصادیق فساد اقتصادی.
مسئولان چند سالی است شعارها و حتی هدف گذاری راهبردی مبنی بر حمایت از تولید عنوان میکنند، اما فسادهای عجیب با ارقام چند میلیاردی- از جمله فساد 3000 میلیارد تومانی در نهاده دامی از محل ارز 4200 تومانی که در خبرگزاری رسمی کشور اعلام شد، به طوری گفته شده بسیاری از واحدهای تولید عامدا تولید متوقف و اقدام به فورش نهاده کرده اند!، چرا سود از رانت نهاده به صرفه تر بوده نهاده یارانه ای بفروشند تا آن را در تولید استافده کنند! فاجعه فساد تا کجا؟!-
عاقبت حمایت غیر معقول از تولیدکنندگان و آنها همچون قدیسان ستودن و منت سر مردم گذاشتن همین میشود! در حالی تولیدکننده هم مثل تاجر و بقیه سرمایه دار ها یک فعال اقتصادی است که برای سودش فعالیت میکند و نه برای خیریه رضای خدا و نمیدانم کی میخواهند از خیریت و خدا سوءاستفاده نشود توسط منتفعان اقتصادی؟!
این حقایق نشان میدهد هر کجا زمینه رانت خواری باشد، به احتمال قطع به یقین فساد روی خواهد داد، قبح گناه و جرم در جامعه شکسته شده است و وقوع این همه ظلم و فساد اقتصادی و تضییع حق الناس وضعیت ابر هشدار در کشور است که دیگر رهنمونهای اخلاقی و دینی موثر نیست و انح، تلنبار شدن پرونده های تخلفات و طولانی شدن رسیدگی به شکایانت و جرمها و صلحهای اجباری مظلومان در برابر ظالمان، موجب وقیحتر و جری تر شدن متخلفان و مجرمان شده است.
البته در بحث حذف یارانه و رانت آن برخی میخواهند باز سوءاستفاده کنند کنند تا این پولها به حساب رانتخوارن دیگر برود مثل نهادهای غیر مولد به اسامی فرهنگی و غیره، سیستم توزیع وحشتناک ناعادلانه است و ثروتمندان بیشتر از یارانه برخودرا میشوند، بجای اینکه مستقیم و به صورت یارانه کوپن و یا سهم از انرژی و طلا در بیاید و شمول تورم و کاهش ارزش نشود، و در نتیجه حق الناس بیت المال مستقیم به همه مردم و بدون تبعیض و بهانه فقیر و غنی به همه برسد و تا کمک موثری برای افزایش قدرت خرید و کاهش اختلاف طبقاتی شود و بجایش با مالیات افزایشی پلکانی از ثروتمندان بیشتر گرفته شود و باز توزیع شود این مالیات در خدمات عمومی از اموزش رایگان همگانی تا امکانات رفاهی و بیمه همگانی رایگان و غیره.
اما با حذف یارانه ها- اعم آشکار و یا پنهان از اقشار تاجر تا تولیدکنندئگان چگونه از تولید میتوان حمایت کرد؟
بهترین روش امتحان داده شده، حمایت مالیاتی است. این بخشودگی مالیاتی صفر دارد باز یک نوع رانتخواری جدیدی تحت عنوان دانش بنیان ها و ایجاد شرکتهای صوری و تعدد شرکت میشود!
حقیقتا این مملکتی شده است که هر جا میخواهند کمک کنند به اقتصادمنجر به رانتخورای و فساد میشود؟!
متاسفانه مالیات بر درامد اشخاص حقیقی ضعیف است. در حالی مالیات بر ارش افزوده از فقرای حتی بیکار و بدون درامد هستند گرفته میشود و این خلاف عدالت است.
در حالی سرمایه دارها سالها با حمایت مالیاتی، و بدتر نادیده گرفتان قانون کار و بیمه اجباری کارگران و کارمندان بخش خصوصی، صاحب ثروت شده اند. سرمایه داری به شکل فجیعی دارد در ایران رخنمایی میکند.
معافیت مالیاتی مثلا نصف سایر بخشهای اقتصادی میتواند عامل انگیزه برای تولید باشد.
باید این قوانین ضد کارگری از جمله قانون کار و بیمه اجباری تامین اجتماعی بر همه واحدهای اقتصادی حتی صنوفی که فقط یک کارگر و کارمند دارند هم شامل شود. این فراهای مالیاتی بدون کمک حسابداران و شرکتهای حسابداری که به کشور خیانت میکنند اغلب ممکن نیست، چرا هنوز برخورد جدی با حسابدارن خلافکار نمیشود؟!
موسسات حقوقی و وکیلانی با دور زدن و روشهای حقوقی متخلفان فساد اقتصادی کمک میکنند چرا برخورد نمیشود؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
جوهره مدیریت با تجربه و علم بدست نمی آید در ذات آدمی است هرکسی بقدری از آن دارد مثلا این جوهره برای جناب آقای دکتر قالیباف که گمان می کند مشارکت حداکثری مردم، فقط باید سر صندوق رای باشد نه بیشتر، خیلی کم است
شریعت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
جناب اقای سعید محمد نظر اینجانب مغایر با نظر جنابعالی است . ما باهم افتراق نظر بالایی داریم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
آدمی عاقل و دور اندیش است که از ابزارهایش بدرستی استفاده کند. کاندیداهای این دوره ریاست جمهوری همه شان تک ابزارند ) در میان آنها، محسن رضایی تنها کسی که جعبه ابزار کامل است آن هم فقط بدلیل ذهنیت ذاتی اش: «یک دست صدا ندارد» مشکلات بدون "جمع سپاری" راه حلی نخواهد داشت.
بدون اتحاد بقا ممکن نیست.
امیدوارم، در آینده ای نچندان دور، ما «ملت حسرت خور گذشته» فقط یکبار حسرت گذشته را نخوریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
رهبری هیچ اسمی از شورای نگهبان نبرد!
این بار اولی نیست که توی روز روشن صحبتهای رهبری تحریف میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
«رئیسی: فضای ستادهای ما، فضای دولت آینده نیست»
که چی؟ دنبال سوتی گرفتن از دیگران هستید؟؟
منظورش مثلاً این بوده که توقع من بیشتر از این حرفهاست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
اقای مطهری برای خودت تفسیر نکن .رهبری در مورد انهایی که صلاحیت لازم برای ریاست جمهوری را ندارند فرمایشی نکردند . در مورد اینکه مردم از فضای مجازی اطلاعاتی راجع به برخی از کاندیداها دارند که واقعیت ندارد صحبت فرمودند که دید مردم نسبت به آنها اصلاح شود . وگرنه شورای نگهبان که اشتباهی کسی را رد صلاحیت نکرده تا بخواهد انرا جبران کند . شیر فهم شدی .یک کم هوای فامیلت را داشته باش .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
علم الهدی این تفسیرها رو از کجا درمیاره؟چرا دوست داره هر چیزی رو که دوست داره به هم ربط بده؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
چون فکر میکنه خیلی محبوبه و حرفاش کلی شنونده داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
سلام برادر من کشاورز و کشاورز چندین سال میگویند ما چیزی ندیدیم ما گناه کردیم مواداستلاژیک تولید می‌کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
آقای سعید محمد خودت صلاحیت نداشتی نظرت چه اهمیت دارد من میرقائد را اصلح می دانم رد صلاحیت هم نشدم از شما هم اصلح تر هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
آقای سعید محمد خودت صلاحیت نداشتی نظرت چه اهمیت دارد من میرقائد را اصلح می دانم رد صلاحیت هم نشدم از شما هم اصلح تر هستم
ناشناس
|
Turkey
|
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
آقا به هر کی دوست دارید پست و مقام بدید. مملکت را به هر شکلی می خواهید دربیارید. اما لطفا به شعور انسانها توهین نکنید. اکثریت ملت بیخیال مملکت و مسئولان شده اند.
ناشناس
|
Canada
|
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
جناب الم الهدا خواهشمند است فرق زاویه حاده ، منفرجه را اعلام کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
اقا محست توییترم واس ما ازاد کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
رای بی رای .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
بازم علم الهدی نطق فرمود
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
علم الهدی این تفسیرها رو از کجا میاره؟
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
امام جمعه مشهد می‌گوید کسانی که با رهبری زاویه دارند، اما خود را ارادتمند به امام نشان می‌دهند، دروغ می‌گویند
شما از کجا این مطلب را فهمیدی، لطفا بیشتر توضیح دهید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
آقای علم الهدی زاویه را تعریف کنید.خدا شاهده بلد نیست
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
سعید محمد: رئیسی را اصلح می دانم
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
اگر با داماد جان زاویه بگیرد چی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
بله آقای علم الهدا....
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
انتخابات 1400 محسن رضایی شورای شهر ششم نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری