بازدید 72605
دو هزار و چهارصد و هشتاد و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند شریعتمداری: رد صلاحیت بعضی نامزد‌ها یعنی اوج تقوای شورای نگهبان! / دفاع معاون سیاسی سپاه از عملکرد شورای نگهبان / گمانه زنی‌ها در مورد کابینه احتمالی سیدابراهیم رئیسی صحت ندارد و … رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۵۵۸۸۰
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰ 02 June 2021

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

جهرمی: رفع فیلتر توئیتر در دستور کار کارگروه تعیین مصادیق نیست

مهر: وزیر ارتباطات گفت: شش وزیر و دو نماینده مجلس به کارگروه تعیین مصادیق درخواست رفع فیلتر توئیتر را دادند اما تاکنون دبیرخانه کارگروه، این مساله را در دستور کار قرار نداده است. آذری جهرمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۶ وزیر و ۲ نماینده مجلس برای رفع فیلتر توئیتر به شما نامه داده‌اند و آیا امکان دارد با توجه به حضور آقای رئیسی در توئیتر، این پلتفرم رفع فیلتر شود، گفت: شورای عالی امنیت ملی نمی‌تواند حکم به انسداد طولانی مدت شبکه‌های اجتماعی بدهد. در یک برهانی ممکن است حکم به قطع آنها بدهند. مطابق قانون، حکم قطعی فیلترینگ، را نه شورای عالی فضای مجازی و نه شورای عالی امنیت ملی می‌تواند بدهد. وی با بیان اینکه پلتفرم‌هایی که در سال ۸۸ و در بدو تشکیل کارگروه تعیین مصادیق، فیلتر شده است گفت: ۶ وزیر و دو نماینده مجلس به کارگروه تعیین مصادیق درخواست دادند که رفع فیلتر توئیتر مجدداً مورد بررسی قرار گیرد اما تاکنون دبیرخانه کارگروه، این مساله را در دستور کار قرار نداده است.

زاکانی: FATF طناب داری است که به گردن خودمان می‌اندازیم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه FATF طناب داری است که به گردن خودمان می‌اندازیم، گفت: اثرات تحریم به خاطر بی‌عرضگی مسئولانی است که فقط می‌خواهند با آمریکا و اروپا معامله کنند. زاکانی با بیان اینکه در داخل دولت دعوا وجود دارد، گفت: کشور را با دروغ و احساس اداره می‌کنند. اصلاح ساختار بودجه، انضباط مالی دولت، واگذاری اختیارات به ملت راهکارهای حل مشکلات اقتصادی است. وی ادامه داد: اوباما رسما اعلام کرد اگر برجام را تصویب نمی‌کردم، دیوار تحریم‌ها می‌شکست. دولت اگر عرضه داشته باشد از مراودات منطقه‌ای بار خودش را می‌بندد. زاکانی گفت: FATF طناب داری است که به گردن خودمان می‌اندازیم. کشور ما تحریم پذیر نیست، اثرات تحریم به خاطر بی‌عرضگی مسئولانی است که فکر می‌کنند فقط باید با آمریکا و اروپا و دلار معامله کرد. ما هم دنبال رابطه با اروپا هستیم.

روحانی: بعضی‌ها از کلمه همه پرسی خوششان نمی‌آید

حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با بیان اینکه صندوق انتخابات برای ما مهم است گفت: بعضی از کلمه همه پرسی خوششان نمی آید اما اساس انقلاب ما با همه پرسی بود. مهمترین اظهارات روحانی به شرح زیر است:
همه کشور هنگام ارتحال امام آرام بود، هیچ نفوذی در کار نبود.
قبل از اذان مغرب، ایران رهبر دار شد.
در تنفس بین جلسه انتخاب رهبری همه بحث این بود که شورای رهبری چند نفر باشد.
ترامپ یکی از مسئولین شرق جهان را فرستاد تا با ایران مذاکره کنند.
بعضی از کلمه همه پرسی خوششان نمی آید اما اساس انقلاب ما با همه پرسی بود.

واکنش کنایه آمیز عباس عبدی به تکاندن سفره توسط قاضی‌زاده در مستند تبلیغاتی اش

عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح طلب در توئیتی نوشت: در مورد تکاندن سفره روی فرش آن نامزد انتخاباتی؛ معقول نست که عوامل تولید فیلم، متوجه ضد تبلیغ بودن این صحنه نشده باشند. به گمانم عمدا این صنحه را در فیلم قرار دادند تا ضد تبلیغ شود. ضمن اینکه این فیلم استاندارد تشخیص مدیر و مدبر بودن شورای نگهبان را نشان داد که همین قدر است.

نقوی حسینی: در کارنامه رضایی سابقه کناره گیری به نفع دیگری نیست

سید حسین نقوی حسینی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره حضور محسن رضایی در انتخابات ۱۴۰۰، اظهار کرد: محسن رضایی از نیرو‌های ارزشمند، مدیران با تجربه و خوش سابقه جمهوری اسلامی است.وی افزود: تلاش‌ها و مجاهدت‌های آقای رضایی در دفاع مقدس و مجمع تشخیص مصلحت نظام فراموش شدنی نیست، چراکه خدمات ارزشمندی برای نظام داشته و رضایی از جمله نامزد‌های ریاست جمهوری است که با برنامه وارد انتخابات شده و برنامه مدونی در حوزه اقتصادی دارد.وی خاطرنشان کرد: این که نیرو‌های جریان انقلاب بر یک نامزد اجماع داشته باشند و کمک یکدیگر کنند ارزشمند است، اما محسن رضایی هیچ وقت به نفع کسی کنار نرفته است و حالا هم کنار نخواهد رفت.

خاطره احمد توکلی از دوران سانسورچی بودن همتی

احمد توکلی ضمن بیان خاطره ای از انتخابات ریاست جمهوری سال ۷۲ گفت: وقتی ‎عبدالناصر همتی معاون سیاسی صداوسیما و محمد هاشمی رفسنجانی رییس صداوسیما مانع پخش نطق انتخاباتی رقیب اصلی اکبر هاشمی رفسنجانی شدند!احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سال ۷۲ نامزد انتخابات ریاست جمهوری شدم و قرار بود دومین نطق تبلیغاتیم پخش شود که آقای محمد هاشمی به من فکس زد و گفت که چون نطق شما حاوی مطالب خلاف مصالح ملی است به صداوسیما بیایید و نطق را تغییر دهید. من طی فکسی به آقای محمد هاشمی پاسخ دادم که شما صلاحیت قانونی ندارید که تشخیص دهید نطق من حاوی چه مسائلی است، من خودم یک شخص سیاسی هستم و به خوبی مطالب خلاف مصالح ملی را تشخیص میدهم بنابراین شما به اتکا آیین نامه تبلیغ انتخابات چنین حقی را ندارد بلکه کمیسیون ذیربط قادر به توزیع وقت فقط برای نطق های انتخاباتی است اما آقای محمد هاشمی اصرار داشت که اگر این نطق عوض نشود، نمی توان آن را پخش کرد.

وی در ادامه گفت: من هم با آقای سید ابوالفضل موسوی تبریزی، ناطق نوری، عبدالله نوری و عباسی عضو شورای نگهبان تماس گرفتم و گفتم که کار آقای محمد هاشمی غیرقانونی است و من کوتاه نمی آیم؛ بنابراین، فکس های زیادی صورت گرفت تا آقای عبدالناصر همتی، معاون سیاسی آقای محمد هاشمی با من تماس گرفت که شما به صداوسیما بیابید و با هم حرف بزنیم، اگر قانع شدید که در صداوسیما استودیو وجود دارد و شما برای ضبط نطقتان تشریف ببرید اگر هم قانع نشدید که هیچ، چون دیگر وقتی نمانده تا ما به دنبال شما بیاییم و جای دیگری نطقتان را ضبط کنیم.توکلی تصریح کرد من با یکی دو نفر از همراهانم به صداوسیما رفتم و حرف زدم اما به نتیجه نرسیدیم، به آنها گفتم اگر نطق مرا پخش نکردید من همه شما را به دادگاه می کشم، خداحافظی کرده و به خانه برگشتیم، ساعت ۹ شب بود اما نطق بنده از تلویزیون پخش نشد و به جای آن یک موسیقی با سبد گل پخش کردند. درست به خاطر ندارم که قبل یا بعد از ساعت ۹ شب بود.

حضور ظریف در حرم امام خمینی

در آستانه فرارسیدن ۱۴ خردادماه سالروز رحلت امام خمینی (ره)، بنیان گذار انقلاب اسلامی مدیران وزارت خارجه با حضور در مرقد امام خمینی با آرمان‌های ایشان تجدید بیعت کردند.این مراسم با حضور محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی یادگار امام (ره) و جمعی از مدیران وزارت خارجه برگزار شد .همچنین بعد از این مراسم در آستانه سی و دومین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره)، مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه از ساعت ١۴ ، نشست تخصصی بین المللی پیرامون اندیشه سیاسی حضرت امام(ره) را به صورت مجازی برگزار می‌نماید.

رضایی: دولتم دولت تهران نیست دولت همه ایران است

رضایی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت من متعلق به تک‌تک مردم ایران است. با همه استان‌ها سند اقدام و تحول امضا می‌کنم که بر اساس آن می توانند وعده‌هایم را بازخواست کنند.

نماینده مجلس: تا ۲۶ خرداد باید منتظر وعده یارانه ۱۰ میلیون تومانی باشیم

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشت: به نظر می‌رسد برخی نامزدهای محترم بهترین روش جذب رأی را سبقت گرفتن در بالا بردن مبلغ پرداختی یارانه می‌دانند. جلال رشیدی کوچی نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشت: «به نظر می‌رسد برخی نامزدهای محترم بهترین روش جذب رأی را سبقت گرفتن در بالا بردن مبلغ پرداختی یارانه می‌دانند. از ۴۵۰ هزار تومان شروع و فعلا به ۱،۲۰۰،۰۰۰ تومان رسیده. احتمالا تا ۲۶ خرداد باید منتظر یارانه ۵ یا حتی ۱۰ میلیونی باشیم. کنتور که نمی‌اندازد.»

زیدآبادی: نتوانستی یا نگذاشتند «مساله» تازه اصلاح طلبان و اصولگرایان شده است

تحلیلگر مسائل سیاسی در کانال تلگرامی اش نوشت: اصولگرایان، برشمردنِ مشکلات جاری کشور و ناتوانی دولت روحانی در حل آنها را که در عبارتِ "مسببان وضع موجود" جمع‌بندی شده است، دستمایۀ اصلی تبلیغات انتخاباتی خود قرار داده‌اند، غافل از اینکه حامیان دولت از قضا یک پاسخ به نسبت مردم‌پسند و دندان‌شکن برای آن دارند و آن اینکه: "شما نگذاشتید" پس مسبب وضع موجود خودتان هستید! احمد زیدآبادی نوشت: اصولگرایان، برشمردنِ مشکلات جاری کشور و ناتوانی دولت روحانی در حل آنها را که در عبارتِ "مسببان وضع موجود" جمع‌بندی شده است، دستمایۀ اصلی تبلیغات انتخاباتی خود قرار داده‌اند، غافل از اینکه حامیان دولت از قضا یک پاسخ به نسبت مردم‌پسند و دندان‌شکن برای آن دارند و آن اینکه: "شما نگذاشتید" پس مسبب وضع موجود خودتان هستید! واقعیت این است که اصولگرایان هیچ پاسخ قانع‌کننده‌ای به "شما نگذاشتید" ندارند، اما پاسخ نداشتنِ آنها خیلی هم به کارِ حامیان دولت و اصلاح‌طلبان نمی‌آید، زیرا بلافاصله با این چالش روبه رو می‌شوند که: وقتی به قول خودتان "آنها نمی‌گذارند"، پس برای چه می‌خواهید دوباره بر ماشین دولت مسلط شوید؟

استعفای فرهاد رهبر از ریاست هیات نظارت بر انتخابات تهران

فرهاد رهبر از سمت رئیس هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری، میاندوره‌ای مجلس و میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری در استان تهران و شهرستان تهران استعفا داد.بر همین اساس طی حکمی قاسم محمدطهرانی به عنوان رئیس هیات نظارت استان تهران در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و اولین میان دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و دومین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری منصوب شد.

محسن رضایی وعده رئیسی را زیر سوال برد

محسن رضایی در توئیتی نوشت: محسن رضایی در توئیتی به برنامه انتخاباتی ابراهیم رئیسی برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن واکنش نشان داد.این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در این باره نوشت: «ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن؛ طرح خاص و ایده هیچ کاندیدایی نیست، این قانون مصوب مجلس محترم است و تمام دولت‌ها موظف به اجرای آن هستند.در طرح نهضت مسکن ایرانیان علاوه بر یک میلیون واحد مسکن مصوب سالانه یک میلیون واحد مسکن هم با احیای بافت فرسوده خواهیم ساخت.»

پست جدید روحانی برای خواهرزاده اش + سند

طی حکمی از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، قدسیه نجار به‌ عنوان عضو شورای شهرسازی و معماری کیش منصوب شد.در حکم جعفر آهنگران خطاب به قدسیه نجار آمده است: «نظر به تخصص و تجارب سرکار به موجب این حکم به سمت عضو شورای شهرسازی و معماری کیش منصوب می شوید.امید است با تلاش، کوشش و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و به کارگیری روش‌های نوین و کارآمد در پیشبرد اهداف سازمانی به ویژه ارتقای وضعیت شهرسازی و معماری در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، کالبدی و زیست محیطی و ترویج الگوی شهرسازی و معماری ایرانی-اسلامی موفق و موید باشید.»قدیسه نجار خواهرزاده رئیس‌جمهور در حال حاضر مدیر طراحی و اطلاعات جغرافیایی و طرح جامع سازمان منطقه آزاد کیش است.

برنامه سعید جلیلی از رادیو فرهنگ پخش نشد

برنامه انتخاباتی سعید جلیلی در رادیو فرهنگ به‌ دلیل عدم فرصت وی برای ضبط برنامه در ساعت مقرر پخش نشد.برنامه انتخاباتی سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در رادیو فرهنگ قرار بود امروز (12 خرداد) ساعت 17 پخش شود اما به‌ دلیل عدم فرصت وی برای ضبط برنامه در ساعت مقرر پخش نشد.روز گذشته عبدالناصر همتی، دیگر نامزد انتخابات نیز در فرصت قانونی قادر به ارائه مستند تبلیغاتی خود نشد و این برنامه از تلویزیون پخش نگردید.

توضیحات جنجالی احمدی نژاد درباره «هاله نور» برای اولین بار

احمدی نژاد برای اولین بار در گفتگویی درباره ماجرای «هاله نور» توضیح داد.توضیحات وی درباره ماجرای هاله نور به شرح زیر است:
* پاسخ آری یا خیر بدهید. شما پس از سخنرانی در نیویورک در دیدار با آیت الله جوادی آملی، گفتید که در طول زمان سخنرانی احساس کردید که در یک هاله نور قرار دارید؟ آیا شما در دیدار با آیت الله جوادی آملی این حرف را زده اید؟ لطفا نگویید که شما هم این حرف را شنیده یا در روزنامه خوانده اید.

بله با ایشان ملاقات داشتم. بگذارید یک بار برای همیشه این موضوع را توضیح بدهم. من بعد از سفر نیویورک برای دیدن آقایان به قم رفتم. در ملاقات با حضرت آیت الله جوادی آملی، اول ایشان به من گفتند:« که خیال نکنی خودت حرفی زدی، همین طوری رفتی، دور تو را داشته و از تو مراقبت و محاظت می کردند. پیشتیبانی‌ات می کردند».ایشان این حرف را زدند و من در تایید صحبت ایشان، گفتم که یک نفر از افرادی که در سالن حضور داشت این حرف را زد. بعد دستگاه اطلاعاتی یا هر کس دیگری که بود، این صحبت ها را تقطیع کردند و یک چیزی از آن درآوردند. این حرف که به من نمی چسبد. [خنده]

* نگفتید که خودم هم احساس کردم؟
چرا، گفتم خودم حس خاصی داشتم. الآن هم این را می گویم. در تمام سخنرانی های مهم من این حس را دارم و طبیعی هم هست. حالا اگر واقعی این را بحث بکنیم، هر انسانی یک طول موج است [خنده]؛ یعنی هر انسانی یک طول موج و نور است. هرکسی نور خودش دارد. نمی دانم دانش و اطلاعات بعضی ها در چه حد است ولی فقط می خواهند هُو کنند، در حالی که این حرف را از قول یک نفر دیگری و در تایید کلام آیت الله جوادی آملی گفته بودم. به دلیل آنکه یک سی دی به نام ایشان پخش و منتشر شده است، من دیگر توهین ها را تحمل کرده و دیگر توضیح ندادم، چرا که گفتم درست نیست من ورود کرده و این توضیحات را بدهم.

قاضی زاده هاشمی: تغییر زمان مناظرات انتخاباتی سوال برانگیز است

یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تغییر زمان مناظرات انتخاباتی را حاکی از بی‌تدبیری و سوال برانگیز دانست. سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «‏هر چند من از چند ماه پیش منتظر فرارسیدن مناظره‌های انتخاباتی هستم، تا حرف دل مردم و صدای خفه شده آنها علیه بی‌کفایتی‌ها در دستگاه اجرایی کشور را در پیشگاه ملت فریاد زنم، اما تغییر زمان مناظرات - با وجود تکذیب چندی پیش آن - حاکی از بی‌تدبیری و سوال برانگیز است.‬⁩»

گمانه زنی‌ها در مورد کابینه احتمالی سیدابراهیم رئیسی صحت ندارد

سخنگوی ستاد انتخاباتی آیت الله رئیسی با رد برخی شایعات گفت: گمانه زنی های رسانه ای در خصوص ترکیب کابینه سید ابراهیم رئیسی و نام بردن از برخی چهره ها کاملا اشتباه و غیر واقعی است. مهدی دوستی با اشاره به شیطنت های رسانه ای و اقدامات تخریبی صورت گرفته پیرامون برنامه ها و فعالیت های انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی خاطرنشان کرد: گمانه زنی های موجود در فضای مجازی و رسانه ای پیرامون کابینه احتمالی ایشان هم از همین جنس بوده و هیچ اعتباری ندارد. کابینه دولت سید ابراهیم رییسی در صورت اعتماد مردم و پیروزی در انتخابات فراجناحی خواهد بود.دوستی همچنین با تاکید بر شایسته محوری و کارآمدی در کابینه رئیسی اظهار داشت: جوانان نخبه و متخصص، تازه نفس، کارآمد، انقلابی و شایسته ترکیب اصلی کابینه ایشان را تشکیل خواهند داد. دولت مردمی بنا دارد از تمام ظرفیت های کمتر استفاده شده در کشور بهره برده و با کمک این افرادِ شایسته گامی بلند و استوار به سمت ایران قوی بردارد.

هشدار جدی سردار جلالی درباره ‌جنگ پیچیده سایبری

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه بنده چندین سال قبل به مسئولان تذکر دادم که کشور در مسیر یک جنگ اقتصادی است اما آنها توجه نکردند، گفت: امروز هم هشدار جدی می دهم که کشور ما درگیری یک جنگ پیچیده در فضای سایبری شده است اما برخی به دلیل منافع حزبی و جناحی و رفتار قبیله ای نمی‌خواهند مردم از این واقعیت آگاه شوند و با برچسب زنی و تخریب فضا را غبارآلود می کنند.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پدافند غیرعامل کشور، همایش بصیرتی تحلیل فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی در انتخابات از منظر پدافند غیرعامل با حضور جمعی از اساتید و نخبگان بسیجی حوزه علمیه قم با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در دانشکده شهید محلاتی قم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به صورت محدود برگزار شد.

آکسیوس: پیشرفت‌ها در مذاکرات وین کُند شده است

دو منبع آگاه در گفت‌وگو با پایگاه «آکسیوس» مدعی شده‌اند با توجه به نزدیک شدن انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران پیشرفت بسیار اندکی در پنجمین دور گفت‌وگوهای وین حاصل شده است. مقام‌های آمریکایی هفته گذشته خوش‌بینی‌های محتاطانه‌ای درباره احتمال حصول پیشرفت در پنجمین دور مذاکرات وین ابراز داشته بودند؛ اما به نوشته آکسیوس در روزهای گذشته پیشرفت‌های اندکی در خصوص مسائل کلیدی مانند مسئله سانتریفیوژهای پیشرفته ایران حاصل شده است.دور پنجم این گفت‌وگوها چهارشنبه با برگزاری جلسه‌ای میان ایران و اعضای باقی مانده برجام به پایان خواهد رسید.آکسیوس نوشته هنوز مشخص نیست که گفت‌وگوها هفته آینده به پایان خواهند رسید و یا اینکه تا زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری ایران متوقف خواهند ماند.

رستم قاسمی و سعید جلیلی دیدار کردند

رستم قاسمی، وزیر سابق نفت، از دیدار خود با سعید جلیلی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری خبر داد.این داوطلب انصرافی انتخابات ریاست‌جمهوری با انتشار تصویری از دیدار خود با جلیلی در صفحه شخصی‌اش در توییتر نوشت: «‏دیدار امروز با برادرم ‎سعید جلیلی بسیار خوب و سازنده بود. در خصوص نیاز به تغییر ریل گفتمان سیاست خارجی از التماس به اقتدار و لزوم فعالسازی دیپلماسی پویای اقتصادی مباحث خوبی مطرح شد.اتحاد و برادری رمز پیروزیِ گفتمان انقلاب در ‎انتخابات۱۴۰۰ خواهد بود». گفتنی است این دیدار در دفتر سعید جلیلی، عضو شورای‌عالی امنیت ملی انجام شده است.

جلیلی: حضور نمایشی رئیس‌جمهور بین مردم، دردی را دوا نخواهد کرد

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: رئیس‌جمهور باید در میان مردم باشد و زندگی کند البته منظور از این چند نمایش خاص نیست.به گزارش خبرنگار مهر، سعید جلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری پس از ضبط برنامه تبلیغاتی خود اظهار کرد: موتور حرکت جامعه، جوانان هستند و اگر ما از جهش ایران صحبت می‌کنیم، حتما در این زمینه نقش ویژه بر عهده جوانان است.جلیلی گفت: ما در عرصه‌های مختلف هم باید جوانان ما باید برای ایفای نقش آماده باشند و هم اینکه دولت باید این بستر را برای کار آنها فراهم کند.وی با بیان اینکه مسکن حق مردم طبق قانون اساسی و تامین آن وظیفه دولت است گفت: ما فکر می‌کنیم چند کار و وظیفه را دولت باید انجام دهد. دولت آب‌، برق، گاز را باید با کمترین هزینه فراهم کند و در اختیار مردم قرار دهد و علاوه بر آن، زمین و تسهیلات هم بدهد.نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه امروز ۹۰ هزار میلیارد تومان در کشور، در اختیار ۱۱ نفر است و روزی ۲ هزار میلیارد تومان خلق پول می‌شود، گفت: جوان ما برای ساخت مسکن ممکن است آورده‌ای نداشته باشد، بنابراین باید تسهیلات در اختیار او قرار داده شود.

طعنه زاکانی به مهرعلیزاده درباره تعداد زنان کابینه

زاکانی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری به ارائه توضیحاتی درباره حضور زنان در کابینه دولت آینده پرداخت.علیرضا زاکانی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «کسی که از الان تعداد زنان در کابینه را مشخص می کند، اشتباه کرده، چون ممکن است بعدا براساس شایستگی، تعداد بیشتر یا کمتری از بانوان بتوانند مسئولیت بگیرند.رسول خدا می فرماید اگر کسی بر خلاف شایستگی، مسئولیت بپذیرد یا بگمارد، به خدا، رسول و مردم خیانت کرده است. من ⁧اهل خیانت نیستم⁩.»

رویترز: دور بعدی مذاکرات وین هفته آینده برگزار می‌شود

برخی منابع خبری گزارش داده‌اند دور بعدی مذاکرات وین درباره برجام هفته آینده برگزار خواهد شد.خبرگزاری رویترز گزارش داده این گفت‌وگوها پنجشنبه آینده دهم ژوئن (مصادف با ۲۰ خرداد) برگزار خواهد شد.پیش از این دو منبع آگاه در گفت‌وگو با پایگاه «آکسیوس» مدعی شده‌اند با توجه به نزدیک شدن انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران پیشرفت بسیار اندکی در پنجمین دور گفت‌وگوهای وین حاصل شده است.مقام‌های آمریکایی هفته گذشته خوش‌بینی‌های محتاطانه‌ای درباره احتمال حصول پیشرفت در پنجمین دور مذاکرات وین ابراز داشته بودند.اما به نوشته آکسیوس در روزهای گذشته پیشرفت‌های اندکی در خصوص مسائل کلیدی مانند مساله سانتریفیوژهای پیشرفته ایران حاصل شده است.

اولین واکنش قاضی‌زاده هاشمی به پخش نشدن مستند همتی از صدا و سیما

عضو کمیسیون بررسی تبلیغات با اشاره به پخش نشدن مستند همتی از ساز و کار ارسال مستندها به سازمان سخن گفت.احسان قاضی زاده هاشمی درباره ساز و کار تصمیم گیری درباره برنامه‌های انتخاباتی بیان کرد: ستاد تصمیم گیر درباره این فیلم‌ها ترکیبی پنج نفره است و تصمیمات به صورت جمعی گرفته می‌شود و فردی نیست.احسان قاضی‌زاده هاشمی درباره فیلم انتخاباتی عبدالناصر همتی نیز بیان کرد: با توجه به اینکه این فیلم ۲۰ دقیقه به هشت شب به دبیرخانه ستاد انتخابات واصل شد و براساس مصوبه کمیسیون که تصمیم جمعی نمایندگان دولت و معاون دادستان و نماینده سازمان صداوسیما و شورای نظارت است باید سه ساعت قبل واصل می‌شد. این فیلم ۲۰ دقیقه به ساعت ۸ به دبیرخانه ستاد انتخابات رسید و حتی آماده سازی فنی این فیلم قریب یک ساعت به طول می‌انجامید و این خارج از زمان پیش بینی شده، بوده است که برای همه نامزدها السویه بین ۸ شب تا ۸:۳۰ پیش بینی شده است. قاضی زاده هاشمی بیان کرد: امکان آماده سازی این فیلم به لحاظ فنی هم وجود نداشت و تصمیم بر این شد که این فیلم به علت دیر رسیدن به سازمان، با تصمیم کمیسیون یعنی دو نماینده از دولت و وزارت کشور و نماینده معاون دادستان، صداوسیما و شورای وزارت کشور پخش نشودوی درباره رای صداوسیما درباره پخش نشدن برنامه‌ها و مستندهای انتخاباتی عنوان کرد: صداوسیما یک رای دارد، دولت دو رای و باقی هم یک رای دارند و هر اقدامی حداقل با سه رای لازم الاجراست.

دیدار خصوصی قاضی‌ زاده با رئیسی، اولین گام برای انصراف برداشته شد؟

رئیس ستاد امیرحسین قاضی‌ زاده هاشمی با بیان اینکه شنیده‌ ام که قاضی زاده دیداری با رئیسی داشته گفت: اطلاعی از جزئیات این دیدار ندارم. زهرا شیخی رئیس ستاد امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰، ظهر امروز (چهارشنبه) در یک نشست خبری با بیان اینکه قاضی‌زاده هاشمی جوان‌ترین کاندیدایی است که برنامه دارد و به آنها اشراف دارد، گفت: آقای قاضی زاده توجه ویژه‌ای به حضور و جوانان و زنان دارد، امیدوارم که زنان کشور ما در ساختارهایی که تعیین‌کننده است، نقش‌آفرین باشند.وی با اشاره به اینکه بانوان کشور که در خانه هستند کارشان بسیار سخت است، باید مورد توجه ویژه قرار بگیرند اظهار کرد: زنان آسیب‌دیده‌ای داریم که وارد بحران‌هایی همچون طلاق، حاشیه‌نشینی و آسیب‌های اجتماعی شده‌اند. دخترانی داریم که می‌خواهند زنان آینده کشور باشند، باید برای همه‌ی این عزیزان برنامه داشت.رئیس ستاد انتخاباتی قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به سوالی درباره سیاست خارجی با تاکید بر اینکه در ابتدای امر آسیب‌ها شناسایی و برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است عنوان کرد: برنامه‌های ایشان روی سایت موجود است و به راحتی قابلیت دسترسی دارد. در چند سال اخیر به‌ دلیل تحریم دچار مشکل شدیم.شیخی تصریح کرد: در ساختار فعلی داخلی، موانعی وجود دارد که نمی‌گذارد باور به داخل شکل بگیرد. جدای از این، ما به روابط درست و تعریف‌ شده با همسایگان و کسانی که ثابت شده‌اند، نیاز داریم.

دفاع معاون سیاسی سپاه از عملکرد شورای نگهبان

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه دشمن به انتخابات به عنوان یک فرصت نگاه می‌کند و در این مسیر سعی بر سناریوسازی دارد، گفت: انتخابات ۲۸ خرداد بخش مهمی از نبرد جبهه انقلاب با جبهه استکبار است. سردار یدالله جوانی پیش از ظهر امروز در همایش استانی هادیان سیاسی و روشنفکران فرهنگی گیلان در سالن همایش نیروی انتظامی اظهار داشت: امروز با تحلیل‌های دقیق و درست می‌توان انگیزه‌ها را تقویت و به روحیات و حرکات یاران ولایت در مسیر انقلاب شتاب بخشید.معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با گذشت ۴۲ سال از عمر انقلاب امروز مشخص شد که این قرن متعلق به اسلام ناب محمدی است و بلوک شرق و کمونیسم به تاریخ پیوستند و امت اسلام در حال بازیابی خود است و آمریکا نیز از منطقه خواهد رفت و صهیونیست‌ها نگران‌تر از گذشته هستند و این‌ها از برکات انقلاب و مجاهدت‌هاست. سردار جوانی با بیان اینکه امروز جبهه انقلاب در حال غلبه بر جبهه استکبار است، خاطرنشان کرد: جبهه استکبار ناکارآمدی خود را در حوزه‌های مختلف نشان داده و تصور می‌کند با تلاش و اقداماتی می‌تواند این وضعیت را تغییر دهد و اینجاست که باید دشمن را در این صحنه شکست دهیم. وی با اشاره به ناتوانی اروپایی‌ها و صهیونیست‌ها در برابر جبهه مقاومت و ایران گفت: آمریکایی‌ها که به کوچکترین اقدام علیه خود واکنش سختی نشان می‌دادند، اما در سال‌های گذشته با وجود اینکه هواپیمای فوق پیشرفته آنها مورد هدف قرار گرفت، پایگاه عین‌الاسد موشک‌باران شد و تکاوران آنها در خلیج فارس دستگیر شدند اما جرأت پاسخ نداشتند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه درایت رهبر معظم انقلاب و مجاهدت‌ها سبب شد که جبهه حق در موقعیت برتر قرار گیرد و دشمن ناکارآمد شد خاطرنشان کرد: در جنگ ترکیبی هوشمند، بخش نظامی دشمن ناکارآمد شده و این‌ مسائل امیدبخش است و تقویت انگیزه‌ها را به همراه دارد. سردار جوانی افزود: دشمن امروز در حوزه‌های مذکور ناکارآمد و ناتوان است اما به جاهایی امید دارد تا بتواند به جبهه انقلاب آسیب وارد کند و این حوزه‌ها می‌تواند جنگ شناختی، جنگ نرم، عملیات روانی و جنگ ادراکی باشد و در این میان میدان‌های مختلفی را تعریف کرده و یکی از این میدان‌ها، میدان انتخابات است.

سدهای کشور چقدر آب دارند؟

آخرین گزارش‌ وضعیت سدهای بزرگ کشور تا یکم خرداد ۱۴۰۰ نشان می‌دهد، ورودی آب از ابتدای سال آبی ۰۰-۹۹ تاکنون برابر با ۲۵ میلیارد و ۲۹۰ میلیون مترمکعب بوده که نشان از کاهش ۴۷ درصدی ورودی سدهای کشور نسبت به سال گذشته دارد.در سال آبی‌ ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از مجموع ظرفیت ۵۰.۵ میلیارد مترمکعبی مخازن سدها، حدود ۲۸ میلیارد و ۸۱۰ میلیون مترمکعب، معادل ۵۷ درصد مخازن پر شده است./ایسنا

شریعتمداری: رد صلاحیت بعضی نامزدها یعنی اوج تقوای شورای نگهبان!

مدیر مسئول کیهان نوشت:شورای محترم نگهبان با اعلام عدم احراز صلاحیت شماری از نامزدهای جبهه اصلاحات، خدمت بزرگی به این جبهه کرده و در این ماجرا نه فقط از تعهد و پایبندی این شورا به قانون خبر داده است بلکه اوج نجابت خود را نیز به نمایش گذارده است. اگر اعضای شورای نگهبان از ایمان راسخ، تقوای فراوان و نجابت مثال‌زدنی برخوردار نبودند و چنانچه خدای نخواسته به این یا آن جناح سیاسی وابسته بودند، باید صلاحیت چند نامزد مورد اشاره را تایید می‌کردند تا از سوی مردم رد شوند.

اصلاح‌طلبان می‌خواهند رای باطله‌ها را افزایش دهند

خبرگزاری فارس، نزدیک‌ به سپاه‌، مدعی‌شده حزب اتحاد ملت و سازمان عدالت و آزادی، به دنبال راه‌اندازی آن‌چه «فتنه سفید» خوانده، هستند. بنا بر ادعای فارس این اصلاح‌طلبان بنا دارند با سرمایه‌گذاری روی ضد انقلاب و هواداران یکی از نامزدها ردصلاحیت شده انتخابات ریاست‌جمهوری، شمار آرای باطله را افزایش دهند و اسم آن را هم اعتراض مدنی سفید گذاشته‌اند. خبرگزاری فارس در پایان گزارشش افزوده: «در صورت پایین بودن درصد مشارکت در انتخابات علت عمده و اصلی آن عملکرد دولت روحانی با ایفای نقش پررنگ عناصر اصلاح‌طلب در هشت سال گذشته و گره زدن کلیه امور کشور به مساله سیاست خارجی است.»

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۷
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱۰۸
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
خوب اقای توکلی چرا اقای همتی را به دادگاه نکشوند ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
آقای توکلی چی قراره بهت برسه که تخریب رو شروع کردی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
میخواست بکشونه که شما می گفتید قانونو نمیپذیره
هرکاری میکرد شما یه انقلتی میوردید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
یه توکلی بود که صبح و ظهر و شب،رفسنجانی را تخریب میکرد.وقتی به رحمت خدا رفت هاشمی،شب اول در سیما،زار زار براش گریه کرد!!!! همچین ظاهر و باطنی داره این رفیق نا
کاوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
تقواسنج با برند شریعتمداری روانه بازار شد ! تعداد محدود !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
اینم لابد چینیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
اینکه قاضی زاده رو دهقان عضو جدید شورای نگهبان آورد انتخابات و بیشتر از اینا هم ازش در انتخابات انتظار نیست.
از آقای رئیسی میخواهیم، اولا نیکزاد رو بذاره کنار، چون ایشون اصلا هیچ از افرادی را که حکم داده، نمی‌شناسه و سوتی زیادی داده و مشخصه که احمدی نژاد داره بهش خط میده و از طرفی فرصت تحقیق و شناخت ندارد... در ثانی یه فکری به این فتنه گرانی که در استان ها، شوراهای ائتلاف رو فرا گرفته و ازش حکم گرفته اند بکنه چون دارند از الان برنامه ریزی می‌کنند آن اشخاصی که قدرت طلب و منفعت طلب هستند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
سعید جلیلی _رادیو فرهنگ !!!!! رادیو صدای رسانه میلی_ فرهنگ !!!!عجبا !
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
برای عدم مشارکت مردم هم از حالا تدبیری اندیشیده شد: عملکرد روحانی. یعنی باز ما خوبیم بقیه بدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
نه رای باطله ای در کار نیست یا رای نمیدهیم ولی اگر آمدیم رایی میاندازیم که به ضرر کاندیدای شما خواهد بود فعلا سردار قاسمی باعث شد بیایم رای بدهم و ایشان عکس العملش برای شما مضر بود چون من را تحریک کرد رای دهم و کف خیابان نیایم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
رای بی رای، نه باطله نه سفید
ناشناس
|
Turkey
|
۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
این دو قطبی کردن تصنعی انتخابات نتیجه ای در مشارکت ندارد
پاسخ ها
مهران
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
بعله رای بی رای
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
آره اخه قبلا با دو قطبی سازیا رای میدادید همون بهتر رای ندید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
نامزدهای انتخاباتی حرف های خوبی می زنند
می دانید تفاوت ما با کشورهای پیشرفته چیست؟
آنها بخاطر عملگرا بودن تمام حرف های زیبای ما را گوش و به مرحله عمل می رسانند و موفق می شوند ولی ما همچنان در حرف و بلوف می مانیم و هیچ کاری از پیش نمی بریم
اگر در ایران مردم بر اساس عملشان می توانستند سخن بگویند سکوت مرگباری کشور را فرا می گرفت گویا که تبدیل به شهر مردگان می شد.
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
رای بی رای
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
پس
حرف بی حرف
به مدت 4 سال
ناشناس
| United States |
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
چشم نه رای می دیم و نه هم حرف می زنیم چو نادانان به اندازه کافی به دست و پای هم می پیچند نیازی نیست ما بیایم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
حرف بی حرف عزیز، مملکت مال همه س نه بازیگران فیلم انتخابات فقط
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
این دفعه دیگه باید ملت تعیین کنند که اقتصاد وابسته به کدخدا رو میخان یا اقتصاد کار و تلاش کوشش و توکل بر خدا .
روحانی اکثر جامعه را با معذرت خواهی از قشر سالم مفت خوار بار آورد نگاهی به سایت های شرط بندی و دلال بازی میفهمید چه خبره ؟؟ خیانتی که همتی به کشور کرد در تارخ بی سابقه است او بدون شک سلطان نوسانگران است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
نوسآنگران؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
همتی که خلاصه وضع موجود است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
منفی ها یعنی کدخدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
با امریکا و اروپا رابطه نداشته باشیم پس چرا با عراق که روابط اقتصادی داریم پولمون رو نمیده اقای زاکانی .... ها چرا کره چرا هندوستان چرا پول مون رو نمیده
پاسخ ها
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
زاکانی بدون کنتور ادعا می کند
ناشناس
| United States |
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
ریاضی 3.75 گرفته باهاش کلکل نکن
تازه می گه هر که 3.75 نگرفته شایسته گرفتن پست نیست و فردای قیامت باید پاسخ گو باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
من موندم چرا یه عده بخاطر اینکه رای قشر خاکستری جامعه رو به دست بگیرن به هر عملی دست میزنند ؟ از دنبال رفع حجاب گرفته تا آوردن بایدن و ترامپ به تهران ؟؟
همتی باعث شد ارز دولتی از تمام کالاها برداشته بشه و این اوضاع فلاکت بار به مردم تحمیل بشه و حالا هم چون هنر ادراه دولت رو نداره همین حالا داره شرط رونق و ثبات رو رابطه با کدخدا میدونه ،؟؟ یعنی بار اعتماد به امریکا تجریه شد بس کنید اقتصاد شرطی ترامپ بایدنی رو ،؟؟؟؟؟؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
حسن روحانی کی محاکمه میشه .
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
می بینم روزی را که چراغ به دست به دنبال روحانی می گردید خدایا کمک کن برجام شکل نگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
قاضی زاده هاشمی پدیده این دوره از انتخابات خواهد شد او رییسی به دور دوم خواهند رسید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
شوخی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
تابناك عزیز، لطفا تصاویر زخم دیابت را به عنوان تبلیغات، حذف کنید.
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
تابناک برای دو زار پول، این تبلیغ ها با عکس چندش آور نزار جان عزیزت. اه حالمون بد شد. همه جای سایت هم مثل عروسیهای دهه شصت چراغ خاموش و روشن میشه. لعنت پول یک سایت خبری داشتیم شده سمساری.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
وقتی یکی مثل همتی باعث اشفنگی اقتصادی مملکت داره دلسوز ملت میشه این یعنی اوج شارلان بازی سیاسی ، فقط قاضی زاده هاشمی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
فقط هیچکس
ناشناس
| United States |
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
اینکه همتی را اینقدر تاثیر گذار می دانی نشان اوج نادانی توست
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
آقای شریعتمداری چه خبر از دختر روسی اهل غزه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
تا وقتی اقتصاد مملکت از زیر یوغ استعمار امریکا خلاص نشه وضعیت ملت هر روز فلاکت بارتر از دیروز ، وقتی کشوری مثل کره شمالی فقط با یه زغال سنگ تونسته ۲۲ سال حداقل ارزش پول ملی خودشو تثبیت کنه چرا ایران با این همه منابع خدادای باید چشم به عطسه ترامپ و لبخند بایدن داشته باشه میبینید که علنا همتی میگه اوضاع کشور بدون حضور امریکا خوب نمیشه ؟ این اوج خودباختگی یه فردی که ۴۰ سال تو این کشور مدیر بوده ؟؟؟ شما حالا از یه جوان چه انتظاری دارید ؟؟
پاسخ ها
مهران
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
کره شمالی 5 میلیون جمعیت داره . بی سواد . ساعت 9 خاموشی می زنن کل کشور ... زندان بزرگه که فقط بشون غذا می دن نمیرن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
باور کن حس رضایت اونها از ما بیشتره چون حداقل تبعیض اونجا کمتره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
رای بی رای .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
بیخیال دیگه انقدر تکرار کردین این حرف رو که آدم برای کم کردن روی شماها هم که شده وسوسه میشه بره رای بده
ناشناس
| United States |
۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
باید شعارمان را تا28 به هم یاداوری کنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
رای بی رای، رومون کم نمیشه ، مگه روی متصدیان کم شد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
نظر به تخصص، تجارب و برجستگی های سرکار به موجب این حکم به سمت عضو شورای شهرسازی و معماری کیش منصوب می شوید.امید است با تلاش،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
جناب معاون شما از عملکرد شورا حمایت نکنی کی پس حمایت کنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
ام افساد ادرات، سازمان ثبت‌ اسناد و شهرداری ها میباشند جالبه دون پایه ترین کارمند ثبت حداقل سه خونه برای خودش و خانواده دست و پا کرده انوقت زنگنه تو نون شب،محتاج است ؟؟ مسئولین عزیز لطفا به داد ملت برسید مملکت رو روحانی به امان خدا رها کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
وقتی فعالیت بیمارستانها و قوه قضائیه زیاد و شلوغ شود یعنی در اجرا و نظارت ما اشکال اساسی داریم
وقتی سازمان های بیمه برای فعالیت های پیشگیرانه در خصوص سلامت مردم فعالیت و همراهی نکنند مشمول هزینه های بالا می شوند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
نه اجرا لازم است نه نظارت فقط فضولی نکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
قاضی زاده خودش کاندیدا است بعد توی گروهی است که تبلیغات کاندیداها را بررسی می کنه!!!!!!
خدایا به تو پناه می برم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
اون که برای ریاست جمهوری کاندید شده امیرحسین قاضی زاده هاشمی است دیگری که مسول نظارت برتبلیغات نامزدها ست احسان قاضی زاده است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
واقعا به خدا پناه ببر از این هوش سرشارت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
جناب توکلی ، چقدر حافظه خوبی دارید !!!!!!؟؟؟؟؟
خدا کند که شما در مورد عملکرد ۴۰ ساله خودتان هم ، اینطور دارای حافظه دقیقی باشید !!!!
و آلزایمر مصلحتی نگیرید !!!؟؟؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
احمدی نژاد تمام تلاش خود را برای ماست مالی کردن موضوع هاله نور کرده ولی اگر نحوه برخورد او با هاله نور از اول دنبال شود به دروغگو بودن ومتوهم بودن او بخوبی پی برده ميشه
ایرانی
|
United States
|
۰۷:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
#رای_بی_رای
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
به کوی چشم تو خارج نشین میریم و رای میدیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
مرگ بر آمريكا
ناشناس
|
Philippines
|
۰۷:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
الکی جو ندید رای بی رای نه سفید نه باطله نه رای دیگر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
احسنت
جو ندین
دیگه نمیذاریم امثال روحانی روی کار بیان
باچشم باز بدور از جنجال و جو گیر شده رای میدیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
شمایی که جناحی رای دادی همون بهتر رای ندی
ناشناس
| United States |
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
28 معلوم میشه اکثر مردم ایران چی می گن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
بی برقی ها بی لیاقتی مسولینه.وگرنه هیچ دلیلی برلی این شرایط نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
حالا کشورهای جنوب خلیج هرروزبارندگی داشتن که برقشون قطع نمیشه.نه داداش مشکل قطع برق توی این گرما فقط بی برنامگی مسولین و فرسودگی شبکه وعدم گسترش نیروگاههاست.الکی مشکل رو به گردن کاهش بارندگی نندازین. پارسال که خوزستان رو سیل برد این همه آب کجا رفت که میگن بی آبیه.بگین بی برنامگیه بگین مهم نیستین مردم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
شریعتمداری همچنان غرق در اوهام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
اقای توکلی عزیز زیاد خودت را ناراحت نکن چون سانسور سابقه خیلی طولانی در ایران دارد و هر گروهی سر کار میاید چون خیلی به منافع ملی علاقه دارد صحبت های طرف دیگر را پخش نمیکند. همچنین طرف های درگیر علاقه ای به پول دار شدن طرف مقابل ندارد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
کجاش محسن رضایی طرح رییسی را زیر سؤال برده، اینکه قانون مجلس هست باز هم از اهمیت نظر کانیدای رییس حمهوری کم نمیکند، چه بسا کاندیدایی اصلا قانون مجلس را اجرایی نکند یا هزار دلیل برای انجام ندادن کاری پیدا کند
بنابراین اینکه اقای رییسی فرمودهاند سالانه یک میلیون خانه می سازند ارزشمند است. و بعد هم باید از ایشان مطالبه شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۱۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
آیا از قوانین مملکت بی اطلاع بودند؟؟؟
محمد ت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
وقنیکه 7 نفر با هم سازش ندارید و دارید بهم متلک می پرانید و بگم بگم می کنید با 80میلیون نفر چگونه می خواهید همکاری کرده و ایرانی اباد درست کنید حاشیه ها و غیره به کنار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
روز بخیر ، آقای توکلی از شما انتظار نمی رفت ! اینهمه بی انصافی در حق یک کاندیدا چرا آقای هاشمی را بعنوان سانسوری عنوان نگردید که معاون ایشان که بر حسب دستور مقام بالاتر پیشنهاد درستی هم بشما دادن. با تیتر سانسور چی ! واقعا از شما بعید است بخصوص خاطرات خوب از زمانی که رئیس مرکز پژوهشهای مجلس بودین که خوب حرف میزدین هر چند بدلایل خارج از امسئولیت و توان شما تغییری اتفاق نمی افتاد ولی حداقل نوعی روشنگری بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
از مردم بافرهنگ، صاحب شعور و اندیشمند وطن عزیزتر از جانم ایران،عذرخواهی می کنم که این مطلب را مینویسم،فقط می خواهم طرز تفکر مسولان و مردم دو کشور را با هم مقایسه کنم،همین و بس،در سوئیس همه پرسی انجام شد که آیا با افزایش یارانه ها از طرف دولت موافقید؟ اکثریت گفتند خیر،حالا در ایران حراج افزایش یارانه از ۴۵۰ شروع شده و داره می‌ره بالا، مرحوم امیرکبیر گفت: مملکت مردم دانا می خواهد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
عزیزم
در دوره قبل مردم به گرفتن یارانه رای منفی دادن و دنبال حرف های پوپولیستی نرفتن
رجوع به تیتر یکی از روزنامه ها که مردم ایران رو با سویسس مقایسه کرده بود
من افتخار میکنم به این مردم که با کمترین ابزار و امکانات بهترین روشن صلح آمیز را انتخاب کرده اند
رای بی رای یک پیام جدی است
محسن
| Belgium |
۱۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
بله مردم سویس به یارانه نه گفتند و خواست مردم این بود که این پول را برای نسل های بعد استفاده کنند؟! چون در امد نسبت به خرج بسیار بالا است و بهترین امکانات را برای مردمشان درست کردند نه مثل مردم ایران که اکثرا زیر حد فقر زندگی می کنند ایران ۳۰۰ سال دیگر هم به سویس الان نمی رسد ببین به کجا رسیدیم کمی اسپند برای مسئولین دود کنید چشمشان نزنند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
اگه این سخنی که نقل کردی هم واقعا مرحوم امیرکبیر گفته باشه ایرادی نداره بزرگان هم گاهی اشتباه می کنند
مملکت مسئول درست می خواهد تا قوانین درست وضع کنند و اون قوانین رو درست اجرا کنند
مثل همون کشور سوئیس که با حسرت ازش یاد می کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
-در صورت پایین بودن درصد مشارکت در انتخابات علت عمده و اصلی آن عملکرد دولت روحانی با ایفای نقش پررنگ عناصر اصلاح‌طلب در هشت سال گذشته و گره زدن کلیه امور کشور به مسئله سیاست خارجی است.»-
شما هم که اصلا نقش نداشتید . بمیرم براتون که چقدر مظلومید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
مشارکت پایین چه اهمیتی داره
با هر میزان مشارکت هر کس رای بیاره تا چهر سال برای همه مردم تصمیم میگیره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
یعنی روحانی و این دولت فقط مقصرند
دولت های دیگه خیللی خوب بودن و عاری از هر کونه مشگل
عجب
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
متاسفانه اعتدال و میانه روی در این کشور جواب نمی دهد که اگر چنین بود، آقای محسن رضایی رای بالایی می داشت و می توانست گزینه خوبی باشد به دلیل استفاده از تمام نیروها و جناحها. در داشتن برنامه مدون و مشخص نه کلی گویی و .... آقای رضایی بهترین است
آقای رئیسی هم انسان بسیار شایسته ای است که وجود ایشان در قوه قضائیه با وجود یک مدیر صاحب برنامه در قوه مجریه می تواند نقش مثبتی در احیای اقتصاد و سیاست خارجی سربلندی کشور داشته باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
حرف آقای رضایی تأکیدی بر این نکته است که: رئیس جمهور ها همه می دانند چکار باید بکنند؛ اما معمولاً نمی خواهند!

وعده را همه بلدند بدهند. عمل مهم است

حالا ما هستیم که بین این 7 نفر باید به فرد «راستگو» رأی بدهیم!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
راستگوی نیست
رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
واقعا همه دلسردی ملت برای شرکت در انتخابات نتیجه عملکرد دولت و این همه گرانی و فشار اقتصادی بر اقشار ضعیف و متوسط جامعه است . همه سیاستهای این دولت برای ثروتمند کردن عده ای خاص بودهد است . رییس جمهور یک و نی سال است که ختی برای نمایش هم یکبار به میان مردم نیامده است و اصلا مشکلات مردم برای این دولت اهمیت ندارد. در گذشته هم هر وقت مردم از عملکرد دولت حاکم ناراضی بوده اند حضورشان برای رای دادن کم شده است. هیچ ربطی هم به ترکیب نامزدها ندارد چون همه نامزدهای معروف جناح اصلاح طلب که احراز صلاحیت نشدند عامل اصلی مشکلات حل ناشدنی کنونی کشور هستند.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
هر که می امد رای بی رای باید اصولگراها همه جا باشند تا طرفدارانشان در دورترین نقطه ایران اینان را بشناسند دگیر روحانی نیست که همه چیز را به گردنش بیندازند
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
یعنی الان طبق نظر شریعتمداری تمام کاندیداهای اصولگرا توسط مردم انتخاب میشن و هیچ کدوم رد نمیشن
ضمن اینکه اینا همه مثل همند
رای بی رای
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
شما که رای نمیدی لطفا نظر هم نده
سکوت لطفا
ناشناس
| United States |
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
این اقای ناشناس راست می گه ما رای نمی دهیم نظر هم نباید بدهم و به همه دوستان و هم فکرهامان باید یاداور شویم رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
در دوره احمدی نژاد مخالفین دائم در مورد مسائلی مثل "هاله نور" و "آب رو بریز ... " و ... به رییس جمهور وقت حمله های عجیبی میکردند. اما در دوران دیگه اینقدر مسائل جدی و مهم وجود داره که با وجود مسائلی فراتر از هاله نور اون هم به صورت مکتوب( مثلا آقای روحانی کجاوه نورانی دیدند و در کتابی این موضوع رو مطرح کردند) اصلا کسی سراغ حاشیه ها نمیره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
همه ی القاب محمود یه طرف،معجزه ی هزاره ی سوم یه طرف.
ناشناس
|
-
|
۱۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
سانسورچی تابناک

نظرات مردم گاهی ارزشمند تر از اصل خبر شماست
سیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
با سلام واحترام

هنوز برخی دوستان متوجه نشده اند که احتمال مشارکت پایین مردم خیلی ربطی به این دولت ندارد(هرجند مردم از عملکرد این دولت هم ناراضی هستند) ومردم کلا بابت بسیاری از مسائل که مهمترین آن "عدم توجه مسئولین به خواسته های مردم طی سالیان گذشته تاکنون است" ناراضی هستند.
یکی از راه های ساده برای دلجویی از مردم" عذرخواهی تمام مسئولین از راست وچپ از مردم است" انهم درصدا وسیما
راه ساده دوم "عذرخواهی خود صدا وسیما بابت بی توجی به خواست مردم، وجناحی کردن صدا وسیما است" ( آوردن چهره های فراجناحی ،پخش صدای شجریان، برنامه نود و...)
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۱۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
با این چیزهایی هم گفتید کسی گول نخواهد خورد
سیامک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
قرار بود کاندیداها یکدیگر را تخریب نکنند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
من نمی دانم چرا همه از سخنان امام آنچه را که به نفع خودشان است انتخاب می کنند ؟ مگر امام نفرمود سپاه در انتخابات و جناحهای سیاسی دخالت نکند؟ چرا به آن عمل نمی شود؟ مگر امام نفرمود شما وکیل مردم هستید ولی آنها نیستید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
چندتا قالیباف داریم
و چندتا قاضی زاده هاشمی داریم
چندتا لاریجانی داشتیم
این چندتا چندتا ها مارو سردرگم کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
رای بی رای
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
همه کسانی که به ایران علاقه دارند رای میدهند
ناشناس
| United States |
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
بخاطر علاقه به ایران رای بی رای
ناشناس
|
Turkey
|
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
روحانی طوری دم از همه پرسی میزنه انگار طرفدار و محبوبیتی بین ملت داره. غافل از اینکه منفورترین شخص دنیا در بین ملت خودش هست.
کنجکاو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
تابناک برای آقای رئیسی عنوان «آیت الله » بکار می برد.
در معرفی کاندیداها در تلویزیون عنوان « حجة الاسلام » بکار برده شد.
کدامشان صحیحه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
ظاهرا رسم بر اینه هر کی رییس قوه قضاییه میشه چون خبرنگاران و رسانه ها ازش خیلی حساب می برن بلافاصله عنوان آیت ا.. دریافت می کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
ماشاا.. این سیاسیون آچار فرانسه هستند معاون سیاسی رییس صدا و سیما میشه رییس بانک مرکزی
ایرانی آباد و آزاد
|
Singapore
|
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
البته پایداری ها تا حالا نشون دادن که دنبال کاندید متعهد و متخصص و با سواد و محبوب و مردمی نیستند چون خود این ویژگیها را ندارند و تنها به دنبال قدرت و تشنه قدرت هستند !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
مگه این همتی آن موقع چند سال داشتند که یک چنین پست مهمی داشته است. هر چه این ملت می کشند از زمان رفسنجانی شروع شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
خوب آقای زاکانی بفرمایید مگر عراق همسایه ما نیست؟ مگر نمی‌گوید بخاطر تحریم آمریکا نمی‌تواند پول ما را پرداخت کند؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
اوج تقوا؟!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
رای ما رئیسی عزیز
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
تابناک برای آقای رئیسی عنوان «آیت الله » بکار می برد.
در معرفی کاندیداها در تلویزیون عنوان « حجة الاسلام » بکار برده شد.
کدامشان صحیحه
از پدر زن ایشان بپرسید بهتر آست
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
سید ابراهیم رئیس‌الساداتی (زادهٔ ۲۳ آذر ۱۳۳۹) مشهور به سید ابراهیم رئیسی، روحانی مسلمان، سیاستمدار اصولگرا، نایب‌رئیس اول مجلس خبرگان رهبری و رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است.
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
تابناک برای آقای رئیسی عنوان «آیت الله » بکار می برد.
در معرفی کاندیداها در تلویزیون عنوان « حجة الاسلام » بکار برده شد.
کدامشان صحیحه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
انتخابات 1400 محسن رضایی شورای شهر ششم نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری