بازدید 34183
دو هزار و چهارصد و هفتاد و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند ابطحی: نامزد «غیر اصلاح طلب» نخواهیم داشت / آملی لاریجانی: بی‌طرفی کامل در بررسی صلاحیت‌ها لحاظ می‌شود / مشاور آیت‌الله هاشمی: احمدی‌نژاد از عالم و آدم طلبکار است / حمله جلیلی به سیدمحمد خاتمی و … رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۵۲۹۲۷
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۱ 18 May 2021

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

نظر کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ درباره صبر نظام در مقابل احمدی نژاد

علیرضا افشار، فرمانده سابق مقاومت بسیج، که در روزهای آخر منتهی به ثبت نام اعلام کاندیداتوری کرد، در پاسخ به اینکه شما که احمدی نژاد را از نزدیک درک کرده اید فکر می کنید احمدی نژاد با مسیری که در حال طی کردن است، احتمال اینکه از سوی رهبری حتی از مجمع تشخیص هم کنار گذاشته شود، وجود دارد و آیا صبر نظام در مقابل احمدی نژاد تمام شود، عنوان کرد: نمی دانم قابل پیش بینی نیست.

گلایه یک حقوقدان اصلاح طلب از کاندیداتوری ابراهیم رئیسی

نعمت احمدی، در خصوص کاندیداتوری سید ابراهیم رئیسی، اظهار کرد: من مخالف حضور آقای رئیسی در انتخابات هستم، چون شأن قوه قضاییه را کمتر از قوه مجریه نمی‌دانم. اگر قصد آقای رئیسی مبارزه با فساد باشد، حضور ایشان در قوه قضاییه موثرتر خواهد بود. وی با بیان اینکه به نظر من قوه قضاییه بر قوه مجریه ارجح‌تر است، گفت: من تعجب می‌کنم چگونه آقای رئیسی در انتخابات شرکت کردند! به نظر من مشاوران آقای رئیسی خیرخواه ایشان نبوده‌اند. قوه مجریه با ابزار و امکاناتی که دارد، خروجی غیر از وضع موجود نخواهد داشت و عملکرد قوه مجریه قائم به شخص نیست. قوه مجریه یک ساختار است و متکی به فرد نیست.

قالیباف بگوید چه گلی به سر مردم زده است؟

عبدالواحد موسوی لاری: بنده علاقه‌مندم با مردم آشتی کنیم. همه گروه‌ها و کنشگران سیاسی نیز باید این را به خوبی درک کنند؛ چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب. اما اصلاح‌طلبان به این دلیل که از قدرت دور هستند نه دولت در اختیارشان است نه قوه مقننه و قوه قضاییه نه تریبون‌های نمازجمعه و صداوسیما، از این رو اصلاح‌طلبان می‌توانند با مردم راحت تر گفت و گو کنند تا آنهایی که بخشی از این ماجرا هستند. به هر حال آقای رئیس قوه مقننه نمی‌تواند بگوید کاره‌ای نیست. در حالی که تصمیم گیر است. یک سال است روی کار آمده و باید بگوید چه گُلی بر سر مردم زده است؟

شکوری راد خبر از دستور کار خارج شدن بررسی صلاحیت تاجزاده را داد

علی شکوری‌راد، دبیر کل حزب اتحاد ملت، در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: ظاهرا شوراى نگهبان از همین ابتدا بررسى صلاحیت آقاى تاجزاده را از دستور خارج کرده است. این کار نه قانونى و نه در راستاى رویکرد افزایش مشارکت است. از مقام‌معظم‌رهبری تقاضا دارم نگذارند کار به حکم حکومتى که محل مناقشه است بکشد. از همین حالا به شوراى نگهبان تذکر لازم را بدهند.»

حمله جلیلی به سیدمحمد خاتمی

سعید جلیلی با اشاره به اینکه نباید مسئولان پشت ضعف‌های یکدیگر پنهان شوند، تصریح کرد: اگر مسئولی ضعف دارد، نباید مسئول دیگری بگوید من این کار را انجام ندادم، چون دیگری ضعیف بود؛ عده‌ای می‌گفتند اگر لوایح دو قلو تصویب بشود، ما همه مسائل را حل می‌کنیم؛ دو سال کشور را معطل لوایح دو قلو گذاشتند، نتیجه‌ای عایدشان نشد و بعد هم به کلی یادشان رفت، اما دو سال کشور را معطل کردند. وی افزود: رئیس جمهور وقت در آن زمان نامه‌ای را تحت عنوان «نامه‌ای برای فردا» منتشر کرد، که بله نتوانستیم فلان کار را انجام بدهیم یا آن کار دیگر اگر انجام نشد به خاطر ضعف جای دیگری بود و... من همان زمان مطلب مفصلی نوشتم که بر فرض این حرف‌ها درست باشد، شما ده کار مهم دیگر را که می‌توانستید انجام بدهید، چرا انجام ندادید؟ جلیلی در پایان گفت: شرط اول در کار سیاسی، رفتار و کلام صادقانه است؛ اگر صداقت حاکم باشد، انتخاب افراد براساس رفاقت‌ها و علایق شخصی صورت نخواهد گرفت و با تبعیت از فرهنگ صحیح سیاسی کشور، کم‌هزینه و کارآمد اداره خواهد شد.

کاندیدای ریاست جمهوری: ماشین تمام دولت‌ها در دوره دوم چپ کرد

قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: هر سال در هفته دولت و دهه فجر، گزارش عملکرد دولت‌ها منتشر می‌شود و می‌بینیم در تمام شاخص ها اتفاقات بزرگی رخ داده، ولی هرچه می گذرد احساسات نامطلوب مردم بیشتر می‌شود و امروز مردم می‌گویند چه فرقی می‌کند که رای بدهیم یا نه.نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی افزود: ماشین تمام دولت‌ها در دوره دوم چپ کرد و همه‌شان هم گفتند اختیار نداریم. حتی این دولت که تمام اختیارات عالم را دارد!

امیری‌فر: ترمز احمدی‌نژاد را نکشند بدتر می‌شود

عباس امیری‌فر گفت: یک مقداری نظام با او مسامحه می‌کند، ولی باید ترمزش را کشید و در یک روند قانونی با او برخورد کرد. عباس امیری‌فر رئیس شورای فرهنگی و امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری در دولت محمود احمدی‌نژاد در کلاب هاوس خبرآنلاین با عنوان «صف طولانی نامزد‌های ریاست جمهوری چه معنایی دارد؟» درباره اظهارات اخیر رئیس دولت نهم و دهم گفت: من سخنگوی ایشان نیستم و ۶ سال است به خاطر رفتار‌های زننده شان اعلام جدایی کردم. او ادامه داد: ساعت‌ها با او صحبت کردم و گفتم باید قانونمند باشید. آقای احمدی نژادی که الان می‌بینید از زمین تا آسمان نسبت به احمدی نژاد ۸۴ عوض شده است. ایشان اصلا دیگر حالت عادی ندارد و دیشب هم دیدید که مدیر رسانه‌ای او به یکی از کاندیدا‌ها توهین کرد و گفت جاسوس است. یک مقداری نظام با او مسامحه می‌کند، ولی باید ترمزش را کشید و در یک روند قانونی با او برخورد کرد وگرنه رفتاربدتری خواهد داشت. امیری‌فر گفت: من از کار‌های ناشایست او ناراحتم. امام فرمودند شورای نگهبان باید باشد تا درباره صلاحیت‌ها با ۶ فقیه عادل و ۶ حقوقدانان منتخب مجلس حرف نهایی را بزنند. در مجموع اگر آقای خاتمی یا آقای هاشمی آمدند به خاطر مدیریت شورای نگهبان بوده است. باید حواسمان باشد که این شورا را قانون معین کرده و حضرت امام و مقام معظم رهبری هم تایید کردند. او همچنین گفت: این که آقای احمدی نژاد این کار‌ها را می‌کند کلا استحاله پیدا کرده است.

تصمیم کاندیدای ریاست جمهوری برای رقابت با قالیباف

نماینده مردم کازرون در مجلس یازدهم با اعلام کاندیداتوری خود در انتخابات هیات رئیسه مجلس گفت: من حتما در عرصه انتخابات ریاست مجلس حضور پیدا می کنم زیرا افراد دیگری هم باید در برابر سایر گزینه ها باشند تا مورد انتخاب سایر سلایق قرار گیرند.«فریدون عباسی»، نماینده مردم کازرون در مجلس یازدهم و کاندیدا سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در گفت و گو با برنا در رابطه با انتخابات هیات رئیسه مجلس یازدهم گفت: هر زمان که بتوانیم به جامعه خدمت و کمک کنیم باید نقش آفرینی کنیم. به عهده گرفتن پست و مسئولیت دردسر و زحمت زیادی دارد؛ ریاست مجلس کار سختی است زیرا نمایندگان همتراز و هم شان هستند و معاون و منصوب نیستند که بتوان به آنها دستور داد، باید با احترام و همدلی رفتار کرد.او ادامه داد: افراد برای تصدی ریاست مجلس باید تجربه کافی داشته باشند و انسان های تحصیل کرده را گرد هم آورد تا خروجی خوبی از مجلس شاهد باشیم. کاش عرصه های مدیریت برای خانم ها هم مهیا می شد.او با اعلام کاندیداتوری خود در انتخابات هیات رئیسه مجلس گفت: من حتما در عرصه انتخابات ریاست مجلس حضور پیدا می کنم زیرا افراد دیگری هم باید در برابر سایر گزینه ها باشند تا مورد انتخاب سایر سلایق قرار گیرند. تعداد رای ها برایم مهم نیست، معتقد به این نیستم که اگر کسی رای نیاورد در جامعه وجهه اش خراب می شود.عباسی گفت: لزوما همه افراد در فراکسیون نیروهای انقلاب به قالیباف رای نخواهند داد، به همین دلیل باید کسی دیگر باشد تا نمایندگان به او رای دهند؛ در این شرایط وزن رای قالیباف بهتر شناخته خواهد شد.

ضرغامی به نفع رئیسی کنار می‌کشد؟

داوطلب کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری گفت: دیگران خود را با ضرغامی تطبیق دهند.عزت الله ضرغامی از فعالان سیاسی اصولگرا، در گفت‌وگویی کوتاه با ایسنا در پاسخ به این که آیا به نفع ابراهیم رئیسی، دیگر داوطلب اصولگرای انتخابات ریاست جمهوری از صحنه رقابت ها کناره گیری خواهد کرد، اظهار کرد: ضرغامی آمده است تا بماند و دیگران خود را با ضرغامی باید تطبیق دهند.

نیکزاد دبیر شورای هماهنگی ستادهای مردمی رئیسی شد؟

در حالی که یک نماینده از انتخاب نیکزاد به عنوان دبیر شورای هماهنگی ستادهای مردمی رئیسی خبر داد، یک منبع نزدیک به رئیسی اعلام کرد: آقای رئیسی به هواداران خود تاکید داشته که تا زمان اعلام صلاحیت‌ها از جانب شورای نگهبان، هیچ انتصابی در قالب ستادها انجام نپذیرد.«ولی اسماعیلی» روز سه‌شنبه با تایید انتخاب نیکزاد با نظر حجت الاسلام رییسی به عنوان دبیر شورای هماهنگی ستادهای مردمی این داوطلب در انتخابات ریاست جمهوری به ایرنا گفت: ستاد انتخاباتی حجت الاسلام ابراهیم رییسی مردمی است و فعلا ستاد رییس ندارد.نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: ستاد حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی متشکل از کمیته‌های مختلفی چون استانها، راهبردی، کارگران، معلمان و ... است که نیکزاد به عنوان دبیر شورای هماهنگی ستادهای مردمی رییسی انتخاب شد و در روزهای آینده رییس ستاد نیز با نظر رییسی انتخاب خواهد شد.

در همین رابطه یک منبع نزدیک به آیت‌الله رئیسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به انتشار خبری مبنی بر انتصاب «علی نیکزاد» به عنوان هماهنگ کننده ستادهای مردمی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی گفت: این خبر را برخی رسانه‌ها در فضای مجازی با استناد به متن حکم آقای نیکزاد در انتخاب قبلی ریاست‌جمهوری در سال ۹۶ منتشر و مطابق آن مأموریت‌هایی را در انتخابات سال ۱۴۰۰ برای او پیش‌بینی کردند.به گفته این منبع مطلع، آقای رئیسی به هواداران و حامیان خود تاکید داشته که تا زمان اعلام صلاحیت‌ها از جانب شورای نگهبان و آغاز تبلیغات انتخاباتی، هیچ انتصاب و فعالیتی در قالب ستادها انجام نپذیرد.به گزارش مهر، سید ابراهیم رئیسی روز شنبه به هنگام ثبت‌نام در وزارت کشور اعلام کرده بود که تصمیمی بر راه‌اندازی ستادهای مرسوم انتخاباتی ندارد.

احمدی نژاد: ردصلاحیت شوم انتخابات را تایید نمی کنم!

محمود احمدی نژاد در تازه ترین اظهاراتش درباره احتمال ردصلاحیتش در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم گفت: دو بار در سالهای ۹۲ و ۹۶ مرا رد کردید و ما به احترام مردم، انقلاب و نظام چیزی نگفتیم اما اگر این بار بخواهید همان کار را تکرار کنید من شرکت نمی کنم و انتخابات را هم تایید نخواهم کرد.وی ادامه داد: برخی از این جمله من که گفتم اگر من را رد کنید در انتخابات شرکت نمی کنم، بدشان آمد و روحیه طاغوتی را از خودشان بیرون ریختند! رای دادن حق هر انسان است. این حق شما نیست که هر کاری کردید، ما هر بار بیاییم و به شما رای بدهیم! آنها بگونه ای حرف می زنند که گویی مردم مکلف هستند به هر کسی اینها می گویند، رای بدهند! این همان طاغوت است.احمدی نژاد تصریح کرد: می گویند اگر سرت را لب باغچه گذاشتیم و به ناحق بُریدیم، باید برایمان کف هم بزنید و تشکر هم بکنید! شما از چه زمانی به این روحیه رسیدید!؟ من یک نفر هستم، حق تعیین سرنوشت هم با من است. وقتی شما مسیر کج می روید، من شرکت نمی کنم!

نظر وزیر دولت اصلاحات درباره پوششی بودن جهانگیری

دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات پوششی بودن جهانگیری به نفع لاریجانی را به خاطر حساسیت جبهه اصلاح‌طلبان ایران رد می‌کند.فرصت زیادی تا انتخابات نمانده و تکلیف تایید صلاحیت‌ها هم معلوم نیست. شایعات و زمزمه‌های بسیاری درباره اینکه چه کسی تایید شده و چه کسی نمی‌شود، وجود دارد. در عین حال بازار گمانه‌زنی‌ها داغ است. با توجه به مطرح بودن احتمال رد صلاحیت نیروهای اصلاح‌طلب اما اصلی‌ترین گمانه حمایت این جریان سیاسی از علی لاریجانی است. برخی تصور می‌کنند که حتی اگر اسحاق جهانگیری در این رقابت‌ها حضور داشته باشد نقش نامزدی پوششی را برای لاریجانی ایفا خواهد کرد. محتمل بودن این اقدام را از دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات پرسیده‌ایم.علی صوفی، دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات در گفت‌وگویی گفت: «این اقدام قطعا با منطق اصلاح‌طلبان سازگار نیست اما ممکن است که برخی از احزاب دنبال چنین چیزی باشند و نباید این را به حساب اصلاح‌طلبان بگذاریم».وی افزود: «اصلاح‌طلبان یعنی جبهه اصلاحات که نسبت به این مساله حساسیت خاصی دارد. نه اینکه نسبت به آقای لاریجانی حساس باشد، بلکه نسبت به تکرار حوادث گذشته در انتخابات سال ۹۲ و ۹۶ همچنین رفتن پشت سر کسی که اصلاح‌طلب نیست حساسیت دارد و فرقی نمی‌کند که این فرد لاریجانی باشد یا هر فرد دیگری که سبقه اصلاح‌طلبی ندارد. قطعا برای حمایت از چنین گزینه‌ای در جبهه اصلاحات ایران اجماع نخواهد شد».صوفی در پاسخ به اینکه احتمال عدم اجماع اصلاح‌طلبان و حمایت برخی از احزاب این جریان از لاریجانی چقدر است؟ گفت: «این احتمال خیلی زیاد است».

مشاور آیت‌الله هاشمی: احمدی‌نژاد از عالم و آدم طلبکار است

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: باید کاری کنیم که آرای خاکستری از کف به سطح بیایند و وارد عرصه انتخابات شوند.غلامعلی رجایی در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به سوالی در خصوص پایگاه رأی افرادی که در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده‌اند، گفت: این دوره از انتخابات مانند تمامی انتخابات‌های دیگر؛ یک آورده‌ای دارد و کسانی که در آن شرکت می‌کنند می‌خواهند خود را در معرض رأی مردم قرار دهند. البته بعد از پایان دولت آقای خاتمی که آقای احمدی‌نژاد به عنوان شهردار تهران وارد رقابت‌های ریاست جمهوری شد و به پاستور رفت، سقف نامزدها از آن چه که بود پایین‌تر آمد.وی با بیان این‌که احمدی‌نژاد آن آدمی نیست که بتواند آرای خاکستری را بیرون بکشد و شانسی در این انتخابات و هیچ انتخابات دیگری ندارد، اظهار داشت: از نظر من عمر سیاسی احمدی نژاد تمام شده است و فقط به دلیل حرف‌ها و مواضع متفاوتی که می‌گیرد جایگاهی دارد که آن هم اگر درست افشاگری شود، علی القاعده این پایگاه را هم از دست خواهد داد.این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: به طور مثال احمدی‌نژاد تا امروز یک مورد از عملکرد خودش چه در شهرداری و چه ریاست جمهوری انتقاده نکرده است؛ درصورتی که کسی نمی‌تواند بدون اشکال باشد، آقای احمدی نژاد اگر در ۸ سال ریاست جمهوری اش حداقل سالی یک اشتباه را قبول کند یعنی بی اشتباه نیست ولی ایشان فقط از عالم و آدم طلبکار است و مشخصاً هنگامی که حزب قوی وجود ندارد و رسانه‌ها هم در این قضایا یا منع می‌شوند و یا خودشان سلیقه لازم را به خرج نمی‌دهند بعضی از آدم‌ها صاحب جایگاه می‌شوند که اگر جایگاه واقعی‌شان مشخص شود آرای ایشان به شدت ریزش خواهد کرد.

فعال اصلاح‌طلب: ائتلاف در انتخابات ۱۴۰۰ خودکشی سیاسی است

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: لاریجانی مترصد این است که بتواند در انتخابات ریاست جمهوری پایگاه رای اصلاح طلبان را بگیرد.سعید نورمحمدی عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره احتمال حمایت اصلاح طلبان از علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم گفت: ترجیح اصلاح طلبان حمایت از نامزد خودشان در انتخابات است، اما اگر شورای نگهبان تمام گزینه‌های اصلاح طلب را رد صلاحیت کند، این احتمال وجود دارد که بخشی از اصلاح طلبان از لاریجانی حمایت کنند.وی ادامه داد: احتمال کنار کشیدن اسحاق جهانگیری به نفع لاریجانی بستگی به شرایط دارد، اما اگر لاریجانی یا جهانگیری به تنهایی نتوانند در انتخابات پیروز شوند و به ائتلاف نیاز داشته باشند، فارغ از اینکه چه کسی از انتخابات کنار بکشد و چه کسی بماند این کار را خواهند کرد.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان درباره اینکه چرا اصلاح طلبان از اول موضعشان بر ائتلاف نبود، اما در نزدیکی انتخابات حرف از ائتلاف می‌زنند، بیان کرد: اصلاح طلبان نمی‌توانستند از ابتدا کاندیدای خود را رها کرده و از ائتلاف صحبت کنند چون ائتلاف خودکشی سیاسی است.

نقوی حسینی: شاید رئیسی به نفع جلیلی کنار رود

سیدحسین نقوی حسینی در گفتگو با نامه نیوز درباره خبر عدم کنارگیری سعید جلیلی با هدف کمک به سیدابراهیم رئیسی گفت: بین نامزدهای انقلابی هماهنگی، همپوشانی، انسجام و وحدت وجود دارد و هر تصمیم گرفته شود قطعا با هماهنگی خواهد بود. در جریان پروسه انتخابات ممکن است مسائل و مشکلاتی پیش می آید، بر این اساس شاید صالح باشد یا خود آقای دکتر جلیلی مصلحت بداند تا آخر بماند. این امکان هم وجود دارد که او جایی لازم ببیند نیازی به ادامه راه نیست در این صورت آنچه صلاح بداند عمل می کند.وی درباره مزایای ماندن سعید جلیلی تا روز آخر انتخابات یادآور شد: جریان انتخابات پروسه خیلی سختی دارد و همه جناح ها برنامه ریزی کردند و پلن هایی را برای روزهای مختلف اندیشیده اند بنابراین لازم است همه نیروهای انقلاب کنار هم باشند تا بتوانند در این پلن ها نقش خودشان را ایفا کنند. البته این بستگی به تأییدصلاحیت ها نیز دارد و باید ببینیم که در روزهای آینده چه کسانی تأیید صلاحیت می شوند.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره گره خوردن ماندن یا نماندن سعید جلیلی به ماندن یا نماندن اسحاق جهانگیری در صحنه انتخابات اظهار کرد: این هم جزو بررسی و تحلیل موضوعات است. نیروهای انقلاب با توجه به بازی طرف مقابل، بازی خواهند کرد. قطعا حرکت هایی انجام خواهند داد تا برنامه های جناح مقابل را خنثی کنند.وی ادامه داد: اگر در دوران تبلیغات و مناظره های انتخابات ریاست جمهوری لازم باشد آقای جلیلی کنار آقای رئیسی بماند و ادامه دهد، حتما خواهد ماند و اگر لازم شد او کنار برود، این اتفاق می افتد. البته امکان هم دارد برعکس شود یعنی شاید آقای رئیسی کنار برود چون بالاخره شرایط آینده را الان ما نمی دانیم. هر تصمیمی گرفته شود با هماهنگی خواهد بود.نقوی در پاسخ به اینکه تصمیمی در این مقطع برای کنارگیری آقای جلیلی گرفته شده است، گفت: خیر چنین تصمیمی گرفته نشده است، امکان دارد آقای جلیلی تا روز آخر در صحنه انتخابات بماند.

جواد امام: تصمیم خاتمی هماهنگ با نهاد اجماع‌ساز است

جواد امام، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و از نزدیکان سید محمد خاتمی درباره این موضوع گفت: «آقای خاتمی مستقل از جریان اصلاحات تصمیم‌گیری نمی‌کند و او از سال 92 تا کنون سعی کرده است که همگام با جامعه در انتخابات اظهارنظر کند که دیده‌ایم مردم هم نسبت به نظر او واکنش مثبتی نشان داده‌اند.» او ادامه داد: «آقای خاتمی در این دوره هم سعی می‌کنند که نقش‌آفرین باشد اما در قالب جبهه اصلاحات ایران موضع‌گیری می‌کند و حتما تصمیم‌گیری ایشان در راستای تصمیمی است که اصلاح‌طلبان در مجموعه نهاد اجماع‌ساز اتخاذ می‌کنند.» او درباره تصمیم اصلاح‌طلبان بر نامزد واحد هم گفت: «جبهه اصلاحات از میان نامزدهای موجود به یک گزینه می‌رسد و آقای خاتمی هم از آن نامزدی که با رأی اعضای جبهه اصلاحات ایران معرفی می‌شود حمایت می‌کند و به هیچ وجه حمایت از نامزد غیراصلاح‌طلب در دستور کار نیست زیرا اگر قرار باشد از نامزد جبهه رقیب حمایت کنیم که اصلا مفهوم انتخابات از بین می‌رود.»

آملی لاریجانی: بی‌طرفی کامل در بررسی صلاحیت‌ها لحاظ می‌شود

عضو فقهای شورای نگهبان درباره روند بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، کمال دقت و بی طرفی کامل را لحاظ می‌کنیم.آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، عضو فقهای شورای نگهبان در گفتگویی درباره بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان، گفت: شورای نگهبان برمبنای اطلاعاتی که از افراد به دست آورده است سوابق شخص را بررسی می‌کند، مهم این است که ما باید احراز صلاحیت کنیم.وی افزود: آنچه هم در بخش بررسی صلاحیت نمایندگان مجلس مطرح است، اینکه تا زمانی که شرایط احراز نشود، ما نمی‌توانیم صلاحیت را تایید کنیم.عضو فقهای شورای نگهبان گفت: ردصلاحیتی که در شورای نگهبان مطرح است همیشه معنی آن است که ما یقین داریم با ملاحظه تمام شرایط به اینکه شخص دارای صلاحیت است، نرسیدیم، گاهی هم شخص فاقد این شرایط است و ما نتوانستیم احراز صلاحیت کنیم که آن فرد دارای صلاحیت است.آیت‌الله آملی لاریجانی در پایان گفت: با کمال دقت و بی طرفی کامل و بر مبنای دیانت و اخلاق بررسی‌ها را انجام خواهیم داد.

مرعشی رئیس شورای سیاست‌گذاری ستاد انتخاباتی جهانگیری شد

حسین مرعشی به عنوان رییس شورای سیاست‌گذاری ستاد انتخاباتی اسحاق جهانگیری داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری انتخاب شد.حسین مرعشی با اعلام این خبر، افزود: در شورای سیاست‌گذاری ستاد انتخاباتی جهانگیری، علاوه بر من، شهیندخت مولاوردی به عنوان نایب رییس، رضا ویسه مدیر اجرایی، فاطمه پهلوانی دبیر شورا، سیدرضا نوروززاده و محمدرضا جلایی‌پور و محمد نعیمی‌پور نیز حضور دارند.نایب رییس جبهه اصلاحات ایران ادامه داد: فعالیت‌های شورای سیاست گذاری پس از تایید صلاحیت‌های داوطلبان آغاز می‌شود.

ابطحی: نامزد «غیر اصلاح طلب» نخواهیم داشت

محمد علی ابطحی گفت: اصلاح طلبان در حال رسیدن به این نتیجه هستند که کاندیدای نهایی‌شان قطعا اصلاح طلب باشد.بنابراین در صورتی که این تصمیم نهایی شود، کاندیدای نهایی احتمالا از بین آقای پزشکیان و جهانگیری خواهد بود.

لاریجانی: کشور مدیر می خواهد نه سوپر من

علی لاریجانی، داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، در توییتی نوشت: کسی که امروز به مردم وعده بهشت می‌دهد، خلاف می‌گوید؛ اول باید آتش جهنم را خاموش کرد. حل مشکلات پیچیده کشور سوپرمن نمی‌خواهد، مدیر می‌خواهد.علی لاریجانی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰در توییتی با بیان اینکه کسی که امروز به مردم وعده بهشت می‌دهد، خلاف میگوید نوشت: حل مشکلات پیچیده کشور مدیر می‌خواهد.لاریجانی در این باره نوشت: کسی که امروز به مردم وعده بهشت می‌دهد، خلاف می‌گوید؛ اول باید آتش جهنم را خاموش کرد.حل مشکلات پیچیده کشور سوپرمن نمی‌خواهد، مدیر می‌خواهد.

کنایه سنگین تاجزاده به نمایندگان مجلس اصولگرا

فعال اصلاح طلب و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در توئیتی نوشت: ۲۲۰ عضو قوه مقننه از رئیس قوه قضاییه درخواست کردند رئیس قوه مجریه شود!» سیدمصطفی تاجزاده ادامه داد: در جامعه‌ای که نظام سیاسی آن جمهوری است اما مانع شکل‌گیری احزاب قدرتمند و رقابت آزاد و برابر می‌شوند، نتیجه می‌شود این وضع کمیک. انتخابات باید آزاد شود تا حاکمیت قانون و ملت معنا یابد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۲
در انتظار بررسی: ۳۳
انتشار یافته: ۶۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
جلیلی درباره نامه ای به فردا که سید محمد خاتمی نوشت من همان زمان مطلب مفصلی نوشتم که بر فرض این حرف‌ها درست باشد، شما ده کار مهم دیگر را که می‌توانستید انجام بدهید، چرا انجام ندادید) ببین کی داره از انجام دادن کار صحبت میکنه و بقیه را به کاهلی متهم میکنه خودش ۶ سال در مذاکرات دور همی ترتیب میداد و چایی میخورد انوقت دولت خاتمی را که تورم را به یک رقم رساند را قضاوت میکنه دورهای که تمامی جناح اصولگرا مثل الان مشغول زدن دولت بودند ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
آقای تاجزاده پس کی مدیر قوه مجریه شود ؟ شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
آملی لاریجانی: بی‌طرفی کامل در بررسی صلاحیت‌ها لحاظ می‌شود)بالاخره در دوره کرونا یک کم خنده بد نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
کی رای میده .
برو بزار باد بیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
تاجزاده فعال اصلاح طلب و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در توئیتی نوشت: ۲۲۰ عضو قوه مقننه از رئیس قوه قضاییه درخواست کردند رئیس قوه مجریه شود!» )واقعا اگه تاجزاده تایید صلاحیت بشه بعید میدونم تو مناظره ها کاندیدا های دیگه حریف زبونش بشوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
ضرغامی . عباسی جلیلی وخیلی های دیگر برای وزارت آمده اند هرچند به استاندار شدن هم قانع اند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
وزارت استانداری شهرداری حتی دهداری و... اصلا یه بوق بزنم فقط
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
جلیلی خدا ... با تحریمهایی که بر ملت فقیر تحمیل کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
البته بجزاین دولت که از اول چپه بود
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
عباس امیری‌فر گفت: یک مقداری نظام با او مسامحه می کند ولی باید ترمزش را کشید اقای امیری فرد چرا باید ترمزش را کشید تا کنون هرکس حرفی از مشکلات ووو..... گفت بجای جواب دادن با سند و مدرک توسط اطلاعات ترمز اقایان را کشیدید حالا هم اگر مدرک و اسنادی دارید که ایشان دروغ میگوید رو کنید . اوظاع مملکت بجایی رسیده که دیگر همه ترمز بریدند
ثابتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
چطور با اینهمه دستگاههای عریض و طویل با بودجه های خارج از شمول و نیروهای به اصطلاح تحصیلکرده در رشته های عجیب و غریب ، نتوانستید چرایی و اسیب پذیری کنید که علت چپ کردن رئیس جمهور در دور دوم مسئولیتش چیست؟؟؟
بد نیست بدانید توده مردم از این چرایی مطلع است ولی شما حضرات نمیخواهید بدانید و اگر هم بدانید جسارت بیان انرا ندارید!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
اقای جلیلی شما چه کار های مثبتی انجام داده اید؟ رئیس جمهور پاکدست شما چه کار های مثبتی انجام‌ داد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
در سالها گذشته اووونچنان گشایش اقتصادی و رونق ایجاد شده که دیگه اقتصاد ایران ظرفیتی برای توسعه بیشتر ندارد
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
عقاید اصلاح طلبی داشتم وطرفدارشون ومخالف شدید احمدی نژاد اما وقتی شهامت این مرد رو دیدم و ترس اصلاح طلبان ومنفعت طلبیشون رو دیدم با جسارت میگم
احمدی نژاد رو قلبا دوست دارم واگر بیاد بهش رای میدم وگرنه اصلا تو انتخابات شرکت نمیکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
جناب جلیلی ، که خودشان سالها مذاکرات با ۵+۱ را مدیریت میکردند

ابا به غیر از گرفتن ۷ قطعنامه تحریمی و بردن کشور ذیل بند
۷ منشور ملل کار مثبت دیگری کردند ؟

فراموش نکردیم و نمی کنیم که ایشان آنها را کاغذ پاره می خواندند !!!

ولی الان خودشان از همه انتقاد میکنند و طلبکار شده اند !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
هرچی میبینم همه دارند به احمدی نژادچیز میگن و به وضع خودم و مملکت نگاه می کنم احمدی نژاد برام عزیزتر میشه
محسن
|
Belgium
|
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
امیری فر باید ترمز احمدی نژاد را کشید؟! اره خوب؟! کی باید ترمز شما را بکشد. ان زمان دور نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
تا دیروز حجت السلام رئیسی بود یه دفعه شدن آیت الله!!!
امامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
هموطنان عزیز به خدا پزشکیان از همشون لایق تره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
فقط احمدی نژاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
خداکنه اصلاح طلبارای نیارن
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
دعوا برای پول و ریاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
آقای روحانی تو رو فقط جان عزیزانت این یه ماهه فقط سکوت کن ، دیگه حالمون رو بیش از این بد نکن ، سرمایه ملت رو تو بورس نابود کردی ، دیگه فقط برو .
ن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
مگر کسی هست که موافق وضع موجود باشد
تا به کسانی که همین اوضاع آشفته را برای مردم به وجود آوردند رای دهند؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
احمدی نژاد در مناظرات سال ۸۸ کاملا نشون داد که یه بیمار روانی هست که بد جوری کمبود عاطفی داره ، ای کاش صدا وسیما یه برنامه بهش میداد که اجرا کنه شاید انرژی او تخلیه میشد ؟؟ محمود وحسن نشان داد رییس جمهور بود ن تو کشور زیاد سخت نیست البته به سبک محمود و حسن دو نفری اصلا به مخیله خودشون نمی‌دیدند که روزی ریییس جمهور بشن و فاتحه مملکت رو بخونند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
رییسی با ۲۳ میلیون منتخب بعدی هست لطفا بشتابید برای رای دادن تا لاریجانی رو انتخاب کنید
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
اظهار نظرهای کاندیدهای ریاست جمهوری خیلی خیلی خیلی جالب و خنده داره!!!!!! طوری صحبت می کنن که انگار تا حالا تو این سیستم هیچ مسئولیتی نداشتن و برای بار اول هست که قصد دارن وارد انتخابات بشن و به قول خودشون کشور رو بسازن. بابا تو رو خدا این همه با اعصاب مردم بازی نکنین. یکی که خودش 8 سال رئیس جمهور بود و کاری نکرد که هیچ، تازه اوضاع رو بدتر هم کرد. یکی دیگه تقریبا بعد از متولد شدن یا رئیس بوده و یا مدیر!!!!!!!! ان سال ریاست مجلس رو به عهده داشته!!!!! خوب عزیز من شما که این همه سال ریاست قوه مقننه رو داشتین! چرا نتونستی کاری انجام بدی که الان وضعیت کشور اینجوری نباشه؟! بعد الان می خواهی چکار کنی؟ اون یکی که بدتر! ان سال تو دستگاه قضا و دادسرا بودن! خوب چرا قدمی برنداشتی که وضعیت کشور به اینجا نرسه؟ اون یکی که 8 سال معاون اول رئیس جمهور بودن و هستن! و کارنامه ایشون هم مشخصه. او یکی که سوابق جنگ و جبهه رو همه می دونن و تو سیاست و شهرداری هم همه با حاشیه هاش اشنا هستن!!!!!! اون یکی هم چند بار تا حالا از مردم رای نیاورده، اما باز هم داره تلاشش رو می کنه اما دریغ از یه کارنامه خوب! یکی دیگه هم وزارت نفت رو با جای دیگه اشتباه گرفته بود و هنوز که هنوزه داریم دنبال دکل و کشتی های مفقود می گردیم!!! حالا قراره چی گم بشه خدا می دونه!!! نکنه نقشه کشیده که این بار مثلا یکی از استان های کشور گم بشه و سر از اون ور اب دربیاره؟یکی دیگه هم سوابق فوق العاده ایشون رو در شورای شهر همه و همه می دونن! چند تای دیگه هم خودشون می دونن که تحت هیچ شرایطی شورای نگهبان اونا رو تایید نمی کنه، اما صرفا ثبت نام کردن تا بگن ما خواستیم کاری بکنیم اما اجازه ندادن. بقیه هم که دیگه مشخصه چه وزنی دارن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
من به رئیسی رای می دهم اگر بگوید چطوری دکترا گرفته و چند سال در حوزه بوده است به لاریجانی رای می دهم که ثابت کند ایرانی هست به رضائی رای می دهم که توضیح بدهد که مگر سوگند نظامی نخورده است بقیه هم که برای جاده صاف کنی و کشاندن تعدادی از مردم پای صندوق آمده اند و پاداش وزارت می خواهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
"..... و آیا صبر نظام در مقابل احمدی نژاد تمام شود؟ عنوان کرد: نمی دانم قابل پیش بینی نیست."
چی قابل پیش بینی نیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
"حمله جلیلی به سید محمد خاتمی "
یاد قالیباف سال 92 افتادم که یه دفعه قضیه گازابر پیش اومد و از صحنه محو شد . اینها خودشون خودشون رو حذف می کننددرست سر موقع .
جم
|
Germany
|
۰۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
جناب فریدون عباسی : شما یه لیست از جاهایی که به رئیس نیاز دارند بگیرید حتمآ لازمتون میشه ! البته غیر از ریاست جمهوری و مجلس!!!
ناشناس
|
Austria
|
۰۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
آقای احمدی نژاد!
مرحوم پدرم داستانی را تعریف می کرد: روزی گنجشکی میخواست از روی درختی به پرواز درآید. به درخت گفت: خود را محکم بگیر تا از پرواز من آسیبی به تو نرسد. درخت خنده ای کرد و گفت: از آمدن هیچ خبردار نشدم که رفتنت را خبردار شوم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
رای بی رای
تاجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
آقا مگه کسی که کاندید میشه نباید از مشاغل و مناصب مملکتی و دولتی و حکومتی استعفا بده؟؟!! پس چرا آقای رییسی هنوز استعفا نداده؟؟!! همون قدم اول رو خلاف میکنم بعد به مردم میگن رای بدین!!!! عجببببببببب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
کسی هم این اخبار رو دنبال می کنه؟ درباره فلسطین ، فوتبال یا رمزارز تیتر کار کنید تا بازدید بیشتری بخوره سایتتون.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
این نمایش های مسخره رو تمومش کنید
رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
منطقه ما یه روستایی هس به اسم دشتگورچون خیلی راهش صعب العبور بوده مسئولان آموزش و پرورش منطقه نمیتونستن برن بازدید
به همین خاطر معمولا معلمایی که میخواستن راحت باشن و به خودشون سختی ندن و هر وقت خواستن برن و هر وقتم خواستن تعطیل کنن مدرسه دشتگور انتخاب میکردنتا اینکه یه بنده خدایی به نام اکبر یزدانی شد معاون آموزشی منطقه و تصمیم میگیره هر طور شده به وضعیت دشتگور سر و سامون بده


خلاصه خودش تعریف میکرد یه روز به هر دردسری بود رفتم دشتگور بازدید

رفتم سر کلاس چهارم هر چه از بچه ها می پرسیدم هیچی بلد نبودن حتی حروف الفبا حتی شمارش اعداد


به معلمشون که غلام عشایری اسمش بود گفتم جریان چیه چرا هیچی بلد نیستن


جواب داد اینا از پایه مشکل دارن معلمهای سوم و دوم و اولشون ضعیف بوده باهاشون کار نکرده و تقصیر از من نیس. من هر کاری میکنم یاد نمیگیرنخیلی عصبانی شدم و تصمیم گرفتم به محض اینکه پام برسه اداره سه معلم اول و دوم و سوم سالهای قبل مدرسه را احضار و همه شونو توبیخ کنمرفتم تو سوابق آموزشی سالهای قبل مدرسه دشتگور گشتم
دیدم معلم سال اول نوشته غلام عشایری
سوابق سال بعد نگاه کردم معلم دوم غلام عشایری
سال بعد سال سوم غلام عشایری


نمیدونستم عصبانی باشم یا به حماقت خودم بخندم
جریان کاندیداهای ریاست جمهوری که دیدم یاد ماجرای غلام عشایری افتادم
یک هموطن درد کشیده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
رای بی رای .....
به خاطر کودکانی که خم شده در سطل های زباله برای تکه نانی رای نمی دهم
به خاطر مادرانی که برای شیر کودکان خود درمانده اند رای نمی دهم
به خاطر کسانی که با شکم گرسنه خود و کودکانشان می خوابند رای نمی دهم
رای بی رای
به خاطر تفاوت زمین تا آسمان زندگی مردم عادی با مسئولین کشور هر نوع مسئول با هر ادعایی
و اینکه تجربه نشان داده که هر یک از روسای جمهور پیشین، فارغ از گرایش سیاسی یا حزبی خود، دقت کنید فارغ از گرایش سیاسی یا حزبی
در ایجاد وضع نابسامان کنونی نقش داشته اند. پس چگونه می توان مردم را به باز آزمودن آزموده ها فراخواند؟
عدم شرکت در انتخابات هم به خودی خود نوعی انتخاب است. من عدم مشارکت را انتخاب میکنم تا اگر هنوز رگه هایی از وجدان در مسئولین باقیست، بیدار شود.
آیا صرف خوشحال شدن یا خوشحال نشدن آمریکا از عدم حضور یا حضور در انتخابات دلیلی موجه است؟ خیر. خداوند در قرآن کریم می فرماید حق را بگویید گرچه به ضرر خود یا خانواده تان باشد.
کمی بیندیشیم واز خدا بترسیم،
شیرازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
شرکت در انتخابات یعنی آری به فقر و فلاکت و ناکارآمدی پس رای بی اری
یا حق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
رای بی رای
من چون مولایم امیرالمومنین علی علیه السلام که سالها خانه نشین شد و میراث خواران بر اریکه قدرت پایکوبی کردند، خانه نشینی می کنم و در روز انتخابات از خانه خارج نخواهم شد
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
والله به تمام مقدسات قسم من که همیشه رای می دادم این بار دیگه رای نمی دم هرچقدر هم بتونم تبلیغ می کنم اطرافیانم رای ندهند...برای اینکه به دنیا نشان دهیم ما این مسئولین بی کفایت را نمی خواهیم چه اصولگرا و چه اصلاح طلب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
شرکت کردن در این انتخابات یعنی پذیرش و تن دادن به تمام بی کفایتی و ظلم و ستم برخی مسئولین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
تاجزاده بنشین بچه .ساکت باش برو خانه مامانت منتظره .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
تاجزاده بنشین بچه .ساکت باش برو خانه مامانت منتظره .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
تاجزاده بنشین بچه .ساکت باش برو خانه مامانت منتظره .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
واقعا چه رویی دارند .......جهانگیری میخواد رئیس جمهور بشه حتما بهش رای میدیم.
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
احمدی نژاد نشان دهنده ازادی بیان در کشور است.
چرا سایر مسولین بزدل فکر می کنند که اگر حرف بزنند بازداشت میشوند.
یا اگر کسی حرف می زند باید بازداشت شوند.
احمدی نژاد براساس قانون اساسی حرف می زند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
چرا آقای رئیسی قبل از کاندید شدن برای انتخابات ریاست جمهوری از منصب خودشان استعفا ندادند؟ بقیه هم همینطور
مشهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
تمام کاندیدها در این 40 سال در راس مدیریت بودن
آقای رئیسی 30 سال قوه قضاییه تشریف داشتند موفق به مبارزه با فساد نشدن
آقای ضرغامی 10 سال رئیس تلویزیون بودن موفق به آزادی بیان نشدن
آقای جهانگیری 8سال آخر معاون اول بودن موفق به جابجایی منشی خود نشدن
آقای احمدی نژاد 800 میلارد دلار فروش نفت را چه کردند
حالا این آقایون کاندید شدند دم از ازادی بیان مبارزه با فساد می‌زنند
پس رای بی رای
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
انتخابات آزاد یعنی هر کسی با هر عقیده و مذهبی که حداقل شرایط مدیریت کشور را داشته باشد بتواند کاندیدا شود و انتخاب با مردم باشد و الا اینکه شورای نگهبان بگوید به چه کسانی رای بدهید که انتخابات نمی شود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
آقای جلیلی بس کنید !
مردم چندین بار نظرشان را در مورد شما رسماً اعلام کرده اند و اینبار هم اعلام میکنند ! برای مطرح کردن خودتان از دیوار کس دیگری بالا نروید صادقانه بگویید در مذاکرات بغیر از چمدان بستن و مصاحبه و عکس یادگاری گرفتن چه کاری برای این مردم کرده اید که از زمین و زمان طلبکار هم هستید ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
باز صد رحمت به روحــانی که وعده 100 روزه داد، لاریــجانی می خواد تو 20 دقیقه آتش جهنم را خاموش کند. همانطور که تو 20 دقیقه آتش بــرجــآم را روشن کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
حالا احمدی نژاد انتخابات رو رد کنه یا نه شرکت کنه یا نه به جهندم!!! واللللله
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
های احمدی نژاد تو شرکت نکن کسی به تو یک نفر که خودت گفته بودی خس و خاشاک کار نداره
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
ایا کس دیگری به غیر از احمدی نژاد این حرفها را میزد تا حال دستگیر نشده بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
آنچه که کشور ایران را به اینجا رسانده است خیانت است.متحد شوید و خائن را نابود کنید...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
ای کاش رئیسی به نفع یکی کنار بکشه
اون وقت هم قوه ی قضائیه دست انقلابی ها می افتته و هم قوه ی مجریه
آینده از آن ماست...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
آقاي لاريجاني مديريت شما روهم درمدتي كه در راس مجلس بوديد، ديديم.
مرید صداقت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
اتفاقاً شرط اول در کار سیاسی، رفتار و کلام صادقانه نیست سیاست یعنی دوز و کلک ، برای همین است کشوری که تا دیروز دوست بود فردا می شود دشمنت و برعکس این در عالم سیاست کاملاً قابل توجیه است سیاست یعنی حافظ منافع کشور و ملت خودت چیزی که برخی سیاستمداران ما از آن غافلند
مهدوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
معاونت فرهنگی نمایندگی ولی فقیه در سپاه مسابقه ای به عنوان بصیرت در انتخابات 1400 طراحی کزده که خود این نهاد، سخنان روشن و واضح رهبر انقلاب را در موضوع ویژگیهای 8 گانه رییس جمهور مطلوب را تحریف آشکار کرده است و بجای ویژگی مردمی بودن که از طرف رهبری برای مردم گفته شد حذف گردیده است و بجای آن ولایتمداری جایگزین شده است!!!!؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
اقای امیری احمدی نژاد ترمز بدیده ازمسیرش بروید کنارررررررررررررررر خطر خطر
اقای امیرفر اگر کسی حرف حق بزند باید ترمزش راکشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
اقای امیری فر اگر کسی حرف حق بزند باید ترمزش راکشید ترمز کسایرا باید کشید که مملکت را غارت کردن وبه این روز انداختند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
سلام. اصلاحات 3 ساله سرکاره و آنوقت برای قالیباف از بابت یک سال بیلان میخواهد. البته خدایش یک سال قالیباف به اندازه هشت سال روحانی کار زیربنایی شده
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
شورای شهر ششم سید ابراهیم رئیسی انتخابات 1400 واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست