بازدید 38022
دو هزار و چهارصد و بیستمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند فعال اصولگرا: بعد از رئیسی احتمال اجماع بر قالیباف وجود دارد / کسانی که در فتنه بودند، نباید انتظار تایید صلاحیت داشته باشند و… رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۴۳۶۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۵ 02 April 2021

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

ناجا: پهپادها برای نخستین بار ۱۰۰ خودرو را در کشور جریمه کردند

سردار قاسم رضایی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی، در آخرین روز از تعطیلات نوروزی سال 1400 مصادف با روز طبیعت از تفرجگاه‌ها، تفریحگاه‌ها و پارکهای استان تهران بازدید هوایی کرد. وی در این پایش هوایی به رصد محورهای مواصلاتی منتهی به پایتخت و ترددهای جاده‌ای پرداخت و گفت: خوشبختانه مشکل خاصی وجود ندارد و اکثر مردم طبق پروتکل های وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا عمل کرده‌اند. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه مردم فهیم جامعه اسلامی، همواره با پلیس در همه زمینه‌ها همکاری کرده‌اند، بیان کرد: بحمدالله مردم عزیز مانند سال گذشته با توجه به شرایط کرونایی نسبت به پروتکلهای ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت پایبند بوده و سعی کرده‌اند تا حدممکن از منازل خود خارج نشوند.

کسانی که در فتنه بودند، نباید انتظار تایید صلاحیت داشته باشند

محمدرضا باهنر درباره گفته‌های طیفی از اصلاح‌طلبان مبنی بر رویکرد سیاسی شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها در قبال جریان اصلاحات گفت: این ادعای اصلاح‌طلبان که نیرو و آدم نداریم چندان قابل قبول نیست، چون بالاخره کسانی که در ایجاد فتنه نقش داشتند و به آن کمک کردند نباید انتظار تایید صلاحیت داشته باشند. باهنر در مورد فضای فعلی و چشم‌انداز مشارکت در انتخابات خرداد ۱۴۰۰ گفت: این دوره هم متاسفانه یکسری از نیروهای تندرو اصولگرا و اصلاح‌طلب هنجارشکن تصور می‌کردند و هنوز تصور می‌کنند که درباره مشارکت از جانب نظام تعصب و اصراری وجود ندارد. او با رد این دیدگاه گفت: بارها در تحلیل‌هایم عنوان کرده‌ام که حضرت آقا از مشارکت حداکثری ذره‌ای کوتاه نمی‌آیند و به این مساله اعتقاد قلبی دارند و بر من روشن بود که مساله مشارکت برای حضرت آقا بسیار مهم است.

رهبری نظری مثبت به خاتمی دارند

محمد عطریانفر: درخصوص نامه جناب آقای خاتمی اگرچه ما از مفاد آن مطلع نیستیم، هرچند اشخاصی چون اقای تاجزاده گمانه زنی می کنند اما باید گفت آنچه ایشان می گوید نکات درستی است اما جدید نیست. درباره شخصیت آقای خاتمی باید گفت اساسا شخصی در تراز گفتمان جمهوری اسلامی با یک نظریه مدرن، بهتر از سیدمحمد خاتمی وجود ندارد و نیست. دوم، اینها که تلاش می کنند خاتمی را یک شخصیت جدا بافته ای از جمهوری اسلامی به ترسیم بکشند حتما اشتباه می کنند. متکی بر اطلاعاتم می گویم شخصیت بزرگوار رهبری، حضرت آقای خامنه ای نسبت به سید محمد خاتمی به صفت ذاتی، نظری مثبت دارند. واقعیت این است که ایشان می توانست در تراز جایگاهی رفیع دراین نظام به رسمیت شناخته شود در موقعیت‌هایی بسیار بالا. تجربه دوران همکاری در موقعیت ریاست جمهوری و رهبری این ۲ بزرگوار حد فاصل ۷۶ تا ۸۴ دلالت بر استدلال بنده دارد، لکن ایراداتی از ناحیه رهبری به حاشیه‌های ایشان وجود دارد که رفع آنها مورد توقع و نظر است.

منصور حقیقت‌پور: رهبر انقلاب نپذیرفت قالیباف پیگیر قرارداد با چین شود

منصور حقیقت‌پور با اشاره به اخبار منتشر شده درباره مسئول مذاکره‌کننده با کشور چین برای امضای تفاهم‌نامه 25 ساله گفت:‌ مقامات دولتی این کشور رسما ناراحتی خود را از رفتار دولت یازدهم و دوازدهم بعد از برجام اعلام کردند. وی افزود: مقامات چینی عنوان می‌کردند که دولت ایران پس از برجام دولت چین را تحویل نگرفت و در واقع چین را تحقیر کرد و ما حاضر به همکاری با دولت ایران نیستیم ولی اگر «نظام» جمهوری اسلامی می‌خواهد با ما تعامل کند، ما هستیم. مشاور رئیس مجلس دهم اظهار داشت: مقام معظم رهبری در آن زمان رئیس مجلس وقت [علی لاریجانی]‌ را به عنوان مسئول پیشبرد سند همکاری با چین می‌کنند و برای وی در این باره حکم صادر و آقای لاریجانی را رسما برای این منظور به مقامات چینی معرفی می‌کنند. حقیقت‌پور خاطرنشان کرد: مجلس دهم و دوره ریاست آقای لاریجانی بر مجلس به پایان می‌رسد اما آقای لاریجانی در دوره مجلس یازدهم به رهبر معظم انقلاب می‌گوید من دیگر رئیس مجلس نیستم و اجازه بدهید کار را رئیس مجلس وقت ادامه دهد اما رهبر معظم انقلاب قبول نمی‌کنند و می‌گویند که کار را خودت ادامه بده. وی افزود: در دوره فعلی که آقای لاریجانی رئیس مجلس نیست، در مکاتباتی که با چین دارد سمتش را مشاور رهبر انقلاب و مجری پروژه توافق‌نامه 25 ساله عنوان می‌کند.

وزیر دولت اصلاحات: احتمالا مردم به صحنه انتخابات برگردند

«علی صوفی» در گفت و گو با ایرنا گفت: معمولا میزان مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی به دلیل رقابت‌های محلی از انتخابات ریاست جمهوری همیشه بیشتر بوده است. این بار قضیه برعکس می‌شود، زیرا شرایط کشور از نظر داخلی و بین المللی ایجاب می‌کند تا مردم حساسیت بیشتری نسبت به انتخاب رییس جمهوری داشته باشند.وی با بیان اینکه ارتباط انتخابات ریاست جمهوری از جهاتی با زندگی و معیشت مردم ملموس و عینی است، گفت: احتمال می‌رود بخشی از مردم با این ادراک از حساسیت اوضاع به صحنه انتخابات برگردند و سعی کنند رییس جمهوری را انتخاب کنند که هم معتقد به تنش زدایی بین المللی باشد و هم توانایی یک اجرای دیپلماسی فعال را برای تحقق این هدف داشته باشد.دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات افزود: این امر به عادی شدن روابط ایران با دنیا و به تبع آن عادی شدن روابط و مناسبات اقتصادی منجر خواهد شد و می‌توان انتظار داشت با رفع تحریم‌ها همانند اتفاقی که در ابتدای تصویب برجام رخ داد و موجی از سرمایه گذاران خارجی را به طرف ایران کشاند، رخ دهد.

فعال اصولگرا: بعد از رئیسی احتمال اجماع بر قالیباف وجود دارد

یک فعال سیاسی درباره اینکه رئیسی و قالیباف چه‌قدر می‌توانند منشأ ایجاد وحدت و اجماع در بین اصولگرایان باشد، تصریح کرد: «حتما آقای رئیسی ظرفیت اجماع‌سازی دارند اما آقای قالیباف هنوز نتوانسته است خود را به عنوان فرد اجماع‌ساز بعد از آقای رئیسی مطرح کند زیرا نیروهایی هستند که خود را در حد آقای قالیباف می‌دانند و به شاید به نفع او کنار نروند. من باور دارم اگر آقای رئیسی نامزد نشود، ممکن است بر آقای قالیباف اجماع شود اما به سختی».ترقی در پایان درباره راهکارهای افزایش مشارکت عمومی در انتخابات گفت: «به نظرم تا دو-سه ماه آینده فضا قدری پر شورتر می‌شود. دولت هم باید تلاش کند تا زمینه مشارکت حداکثری را فراهم کند. مردم هم باید هشیار باشند که انتخابات صرفا انتخاب میان این جناح و آن جناح نیست، بلکه پیش از اینها دشمنی‌های دشمنان نسبت به نظام اسلامی را دفع می‌کند.».

واکنش آشنا به دعوت صداوسیما از ظریف

مشاور رئیس جمهور به دعوت صداوسیما از ظریف پس از انتقاد او از گاندو واکنش نان داد و نوشت: آیا وزیر موظف به اجابت درخواست تیم تخریبى و شرکت در برنامه کم مخاطب صدا و سیماست؟حسام الدین آشنا، مشاور رییس جمهور، در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: «آیا وزیر موظف است در هر برنامه ای از هر شبکه ای در صدا و سیما، در هر زمانی که آنان خواستند،شرکت کند و به همه سوالات مجری پاسخ دهد؟یا حق دارد ابتدا کیفیت، اثربخشی، حرفه‌ای گرایی و انصاف دست اندرکاران برنامه را سنجیده و سپس با اولویت بندی درخواست‌ها مناسب ترین برنامه را انتخاب کند.‌اگر شبکه‌ای دارای کمترین مخاطب بود و برنامه ای سابقه بیشترین تخریب و تحریف و یک طرفه به قاضی رفتن را داشت و حالا برای جور کردن جنس یا توهین و تخریب مضاعف یا بازارگرمی برای برنامه‌ای بی رونق از یک وزیر دعوت کرد؛ آیا او موظف و ملزم به اجابت درخواست تیم تخریبی است.»

نقد فعال اصولگرا به مدیریت جزیره‌ای در قوای سه‌گانه

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: یکی از معضلات جدی در مدیریت اجرایی کشور وجود ساختارهای معیوب با وجود مدیریت جزیره‌ای در قوای سه‌گانه است.حسن بیادی، فعال سیاسی اصولگرا، در گفت و گو با برنا، درباره مشکلات کشور در سال گذشته اظهار کرد: یکی از معضلات جدی در مدیریت اجرایی کشور وجود ساختارهای معیوب با وجود مدیریت جزیره‌ای در قوای سه‌گانه است که تا به شکل منطقی قوانین و دستوالعمل های آن اصلاح نشود و یک مدیریت جامع و سیستمی یکپارچه در ساختار سازمانی و اجرایی کشور مستقر نشود، همچنان شاهد این ناهنجاری‌های کنونی و بی تدبیری در مدیریت خواهیم بود.او درباره راهکار برون رفت از این شرایط اظهار کرد: باتوجه به مطالعات صورت گرفته موارد ذیل را می توان به عنوان راهکارهایی برای برون رفت از رکود در بخش اقتصاد و تولیدی ذکر کرد، از جمله تدوین راهبرد توسعه صنعتی و انتخاب پیشران ها، شفافیت، رقابت و تسهیل برای ورود به کسب و کارها و اداره بنگاه ها و نیز کاهش هزینه فرایند تولید با هزینه دار کردن فعالیت های نامولد رقیب تولید و دیگر تأمین امنیت سرمایه گذاری، ارتقای سطح فرایند تأمین مالی در تولید، پیش بینی پذیری بازار ارز و حفظ رقابت پذیری تولید داخلی و همچنین ثبات و کنترل نرخ ارز و کاهش و کنترل تورم از طریق کنترل بانک ها و تقویت سیاست های پولی در کشور.بیادی درباره اینکه برای اصلاح این امور نیازمند اصلاح قوانین هستیم یا خیر، گفت: قوانین و ضوابط مربوط به جامعه بزرگ و اجرایی و مدیریتی حتما نیاز به بازنگری دارد و بعضا باید تغییر یابد، قوانین مربوط به حوزه‌های پولی و مالیاتی، تامین اجتماعی، بیمه بیکاری، افزایش توانمندی‌های بخش خصوصی و کاهش اختیارات و کوچک سازی بخش های دولتی و تقویت حوزه سلامت و بهداشت و آموزش و پرورش باید تغییر یابد. همچنین بکارگیری افراد با دو شاخصه مهم دانا و توانا که لازم و ملزوم یکدیگر هستند و همچنین توسعه فرهنگ «صداقت در گفتار و سلامت در عمل» با برنامه و استقرار روش های هوشمند فرهنگی و اجتماعی از جمله ملزومات هستند.

چرا لاوروف به ایران می‌آید؟

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که محوریت سفر «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه این کشور به ایران، رایزنی درباره همکاری‌های اقتصادی تهران و مسکو است. به گزارش ایلنا وی با اشاره به سفر لاوروف به ایران که برای ۱۳ ماه جاری میلادی و به دعوت «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه این کشور برنامه‌ریزی شده است، گفت که دو طرف در مرحله نخست درباره همکاری‌های اقتصادی بر اساس اجرای طرح‌های مشترک کلیدی در عرصه‌های انرژی و حمل و نقل مذاکره خواهند کرد.رایزنی درباره مسائل مهم بین‌المللی از جمله برجام، تحولات سوریه، یمن، افغانستان، منطقه خلیج‌فارس و همکاری مشترک برای مقابله با ویروس کرونا نیز از محورهای دیگر این سفر است.

آخرین خبر از نفتکش توقیف شده کره‌ای در ایران

یک منبع دیپلماتیک کره جنوبی می‌گوید که ایران احتمالا هفته آینده نفتکش توقیف شده این کشور و کاپیتان آن را آزاد خواهد کرد.خبرگزاری «یونهاپ» به نقل از یک منبع دیپلماتیک کره جنوبی گزارش داد که ایران احتمالا نفتکش توقیف شده کره جنوبی و کاپیتان آن را هفته آینده آزاد می‌کند.این منبع دیپلماتیک گفته که پیشرفت خوبی در مذاکرات بر سر نفتکش توقیف شده کره جنوبی حاصل شده و احتمالا هفته آینده نفتکش «هانکوک چیمی» آزاد می‌شود.یک فروند شناور نفتکش کره جنوبی با نام تجاری «هانکوک چیمی» صبح روز دوشنبه ۱۵ دی ماه به دلیل نقض اصول زیست‌محیطی توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس متوقف شد. این شناور از مبدا بندر الجبیل عربستان سعودی عازم بمبئی هند بود که در خلیج فارس به دلیل نقض پیاپی قوانین زیست محیطی دریایی توقیف شد. این کشتی با پرچم کره‌جنوبی در حال تردد و حامل ۷ هزار و ۲۰۰ تن اتانول بوده است.

آیا «کلاب‌هاوس» پدیده انتخابات ۱۴۰۰ ایران است؟

شب یازدهم فروردین ماه، حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و سعید خطیب زاده سخنگوی دستگاه دیپلماسی در شبکه اجتماعی کلاب هاوس و پرسش و پاسخ وی با برخی فعالان رسانه، علاوه بر آنکه حاوی اخبار جدیدی در حوزه سیاست خارجه و مسائل مرتبط با برجام و سند همکاری ایران و چین داشت، موجب شد تا شبکه اجتماعی کلاب هاوس نیز بیشتر بر سر زبان‌ها بیفتد.کلاب هاوس که بیش از یک ماه است تب نصب و حضور در آن در میان مردم به‌ ویژه نخبگان در ایران بالا گرفته، این‌ روزها بیشتر از سایر شبکه‌های اجتماعی محل بحث شده است؛ هرچند هنوز به لحاظ تعداد کاربران اختلاف فاحشی با دیگر پلتفرمها دارد.

آخرین برنامه‌های شورای ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات

عضو شورای ائتلاف اصولگرایان گفت: اگر یک خانم به‌جای خانم فاطمه رهبر به مجلس برود بهتر است ولی چون بحث رأی‌آوری هم مطرح است، باید فرد شناخته شده باشد.مهدی چمران عضو شورای ائتلاف اصولگرایان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، درباره جلسه اخیر این شورا و مباحث مطرح در آن، پیرامون انتخابات 1400 اظهار داشت: ما در دستورکار داشتیم که به جای مرحومه خانم فاطمه رهبر که عضو شورای مرکزی بود و به رحمت خدا رفت، یک خانم به‌جای ایشان انتخاب کنیم تا تعداد خانم‌ها کاهش نیابد که این‌کار انجام گرفت و یک خانم به جایگزینی ایشان انتخاب شد.وی افزود: هم‌چنین درباره فردی که می‌بایست به جای ایشان به مجلس برود نیز بحث و بررسی صورت گرفت و بعد از انجام گفت‌وگوها و بررسی‌های نهایی، قطعی خواهد شد. ضمنا با توجه به نیاز ورود یک نفر به مجلس خبرگان رهبری هم بحث شد که یک فرد را با هماهنگی با جامعه روحانیت مبارز و حوزه علمیه برای مجلس خبرگان انتخاب کنند و شورای ائتلاف از هر کسی که انتخاب شد، حمایت کند.

تصمیم تازه آمریکا برای برجام

وزارت خارجه آمریکا خبر داد که این کشور در نشست روز سه‌شنبه آتی در وین اتریش برای بحث درباره بازگشت دوجانبه به برنامه جامع اقدام مشترک حضور خواهد یافت.وزارت خارجه آمریکا دربیانیه خود اعلام کرد: «ما برای شرکت در گفت‌وگوها با شرکای اروپایی، روسیه و چین برای مشخص کردن موضوعاتی که شامل بازگشت دوجانبه به پایبندی به برجام با ایران است، موافقت کردیم.»

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۴
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۷۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
جناب آشنا وزیر موظف نیست
ولی این نشانگر ضعف وزیر خارجه و اتهام ایشان است و احتمالا شما و اطرافیان را در دادگاه خواهیم دیو
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
هر چقدر مردم بیشتر در انتخابات شرکت کردند وضعیت مردم بدتر شد. این نشون میده مردم نقشی ندارند. پس الکی این مسائل را مطرح نکنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
انتظاری کردن فضای جامعه با مذاکرات جدید تا ماهی آنرا آقای لاریجانی در انتخابات صید کند!
اما مکر خدا بزرگتر است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
سردار جوانی معاون سیاسی سپاه:
سپاه به جدّ با ورود پاسداران به عرصه انتخابات بدون طی مراحل قانونی مخالف است، گفت: منفک کردن سعید محمد از مسؤولیت فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم به دلیل همین تخلف و رعایت نکردن مقررات از سوی ایشان بوده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
کدوم فتنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
وقتی بزرگترین قرارداد راهبردی کشور هیچ ربطی به رئیس جمهور و رای من نداره به چی برم رای بدم اخه
پاسخ ها
س ح
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
همون رای ک دادی و هشت ساله پدر مردم دراورده بسه

ی چیزهایی فرا جناحی هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
رای شخص جنابتون و نظر رئیس جمهورتون باعث این شده که رهبری خودشون اقدام کنن
به شماها باشه که تا ده سال دیگه فقط میگید غرب غرب غرب غرب
از سیب و گلابی خیالی برجام بهره ببرید ...
ناشناس
| Romania |
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
14:20
از کار جهادی فقط ساندیس خوردن و مجیز گفتن را یاد گرفتی؟
ناشناس
| Netherlands |
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
س ح: وقتی رییس جمهور دکور برای دموکراسیه ربطی نداره به کی رای بدی مگه قبلش احمدی نژاد نبود مگه قبلش باز نبود؟ همشون یک اثر رو داشتند خودتو زدی به اون راه، اینها به اسم ریاست جمهوری میان و هیچ قدرتی ندارند فقط اجازه دارند جیبشونو پر بکنند
دانیال
|
United Kingdom
|
۲۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
فتنه شده رمزی برای زدن توی سر دگراندیشان.کدوم فتنه ؟
مردم دیگه از همه این عبور کرده اند و یک صدا می‌گویند.رای بی رای.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
لطفا از جانب خود حرف بزنید ما هم مردم هستیم و رای میدیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
من رای میدم اما نه به کسانی که مد نظر تو و امثال تو هست ثمره افکار شما رو تو این 8 سال دیدیم
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
با در نظرگرفتن تله گذاری برای مردم بدبخت در بورس انتظار شرکت در انتخابات را نداشته باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
متاسفانه بابی اعتمادی گسترده یه مسولین در بورس نظام پایگاه مردمی خود را ازدست داد مردم خیلی خوب درک میکنند گرانی همش تقصیر نظام نیست تحریم دشمنان بود ولی بورس نه نه نه
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
اونهایی که میگن جنسهای چین بنجله میدونن آیفون رو چین تولید میکنه؟ البته طراحی و ساخت سیستم عامل و غیره اش عمدتا در آمریکا انجام میشه ولی تولید خود گوشی در چین.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
آیفون رو چین تولید نمیکنه
اپل تو چین کارخونه میزنه کارمند میگیره ایفون رو توی چین تولید میکنه نه چین تولید میکنه
درثانی چه ربطی به من و تو داره؟ چین مریخ هم میره نکنه فکر کردی صبح برات مریخ نورد میفرستن؟ اینا اومدن نفت رو جارو کنن برن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
پس بهتره مملکت را بفروشیم به امریکا اقلا از چین مونتاژکار بهتره !
راستی شعار نه شرقی نه غربی چی شد ؟؟؟؟؟؟؟
تبدیل شد به نه غربی نه غربی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
| Netherlands |
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
عزیزم کارگرها چینی هستند تکنولوژی آمریکاییه چیپها امریکایی و طراحی شده در امریکاست، ارزونی کارگر چینی دلیل تولید در چینه
ناشناس
| Russian Federation |
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
با این استدلال جنابعالی تمام برجهای تهران هم ساخت افغانستانه
ناشناس
| Sweden |
۱۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
وقتی اینقدر دانش نداری که می گی آیفون رو چین تولید می کنه دیگه هیچ پاسخی نباید بهت داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
امریکا اگر در این یک و دو ماهه به برجام بازنگردد و اروپا هم تعهدات خود را جدی نگیرد دیگه باید فاتحه برجام را بخوانند چون دولت بعدی دولتی نیست که مثل دولت فعلی براحتی در مقابل غرب انعطاف نشان دهد و دنبال تعلیق باشد و اوضاع و احوال نشان می دهد که مردم هم نسبت به هر دو طیف راست و چپ کمترین تمایل را پیدا کرده و مشارکت کمی در انتخابات خواهد بود که بیشتر باعث روی کار آمدن کسانی خواهد شد که نسبت به آمریکا و برجام و غرب بدبین و بی اعتماد هستند و تمایل به ائتلاف با چین و روسیه دارند که بنظر می رسد اگر با جدیت همراه باشد کاملا به ضرر غرب و نظام تک قطبی و به نفع ایران و چین و روسیه است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
ضرر اصلی را مردم ایران می کنند نه غرب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
آدم دو روتر و نون به نرخ روز خور تر ازین عطریانفر در تاریخ جمهوری اسلامی وجود نداشته
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
همشون همینن
کرم علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
آقای آشنا،جناب ظریف و...خیلی ناراحت نباشید طبق دیده ها سریال گاندو ۲ را امشب تماموندنش وقضیه ختم بخیر شد.علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
ظریف باید یه تور دفاعی بره تا اینقدر دست دلش در برابر کدخدا نلرزه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
جالبه ۲۴ ساعت بعد از تمدید تحریم های اروپا بعد از ۸ سال روحانی داره با انها کمیسیون مشترک میگذاره ؟؟ استاد فرصت سازی ۷ سال تمام ملت رو به عرش رساند و مرغ ۴هزار تومانی در سال ۹۲ به ۴۷هزار رسوند آن هم با برجام ؟؟؟؟؟؟..
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
تنهایی فهمیدی کار روحانی بود؟خب با کار جهادیتون مرغ تولید می کردید
ناشناس
|
France
|
۲۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
چه به گفته ی آقای باهنر از افراد داخل فتنه ( البته بازم به گفته ی این جناح) بوده باشی و کاندید بخواهی بشی، چه از جناح دیگری باشی که فتنه گر هم نباشی، #رای_بی_رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
واقعا هیچ وقت آمریکا رو این قدر حقیر ندیدم که به التماس بیفته و پشت درها منتظر دیدار با ایرانی ها باشه ، واقعا درود و صد درود به مجلس مقتدر انقلابی . رییس مجلس نظامی و ان شالله رییس جمهور مقتدر در ۱۴۰۰ باعث شکوفایی ایران بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
با تحریم یا بی تحریم وضع مردم عادی در ایران فرقی نخواهد کرد
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
پس معلومه که آقایون همه از کلابهاوس گوشی اپل استفاده کرده بودند که از طرف رهبری وارداتش نقد شده بود!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
رای بی رای
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
جناب آشنا
خودت میدونی چی میگی
اگه صدا سیما کم مخاطب هست چرا برای گاندو دادوبیداد میکنی
الان باید پاسخگو باشه
دیگه بسه
در پایان خدارا شکر چند ماه بیشتر به گزافه گویی باقی نیست
f
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
مگه کسی در انتخابات شرکت می کند لابد فکر میکنی مردم باز هم با دهل شما می رقصند سیزده بدر را امسال دیدید مردم به استقبال مر گ میرون ام سخن مسوولان را باور ندارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
جناب باهنر لطفا کمی به روز آمد شوید
و داخل مردم کوچه بازار شوید
و ببینید ، آیا اکثریت مردم اصلا به فتنه و انتخابات و چیزهایی که برای شما مسولان از هر دو جناح مهم است
اهمیتی می دهند ؟
آیا گرفتاری های متعدد و عجیب و غریب حاصل از ناکارآمدی ها و دعواهای جناحی دیگر رمقی برای اکثریت مردم بینوا شده باقی گذاشته است ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
اگر کسی دوستی با کمونیستها را انتخاب کند و دل به نا اهلان و ناپاکان سپرد و دلخوش به دوستی آنان شد؛ در قیامت انگشت حسرت به دهان خواهد گزید و با ندامتی که دیگر سودی به حالش ندارد این چنین خواهد گفت:
«یا وَیْلَتى‏ لَیْتَنی‏ لَمْ أَتَّخِذْ فُلاناً خَلیلا ؛ ای کاش فلانی را دوست خود نمی گرفتم»
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
رای نخواهیم داد وسلام
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
جای تعجبه که آمریکا که با توپ پر صحبت می کرد که حتما اول ایران برگرده و راستی آزمایی و از این مزخرفات، حالا چی شده مرتب قدم به قدم عقب نشینی میکنه!!!!!!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
هر چه بیشتر نظرات صاحب نامان هر دو طیف از آقای باهنر گرفته تا آقای صوفی را می خوانم بیشتر به این یقین می رسم که همه اینها مشتی وزیر و وکیل و رئیس ایزوله از جامعه هستند که جز محافظ و راننده و کارمند کسی را در دور و بر خود نداشته و ندارند و به همین دلیل هم از فضای امروز جامعه کیلومترها فاصله دارند.
موسوی
|
United Kingdom
|
۰۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
شما انگار اتریش یا هلند زندگی میکنی؟ انتخااااابات؟؟؟؟ ببین شخصا تمام سرورهای عالم و تمام مدیا و سرویس های اینترنت و تمام برنامه هتی اجتماعی هم بیان تو ایران وسط تهران، برادر من تاثیر ندارد.
ناشناس
|
United States
|
۰۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
باهنر خدا وکیلی اگر مرحوم برادر گرانقدر شما به شهادت نرسیده بود میشه بگی خودت چه هنری داری که برای مردم خط و ربط تعیین می کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
توپ در میدان امریکاست ؟ بایدن با یک فرمان اجرایی دقیقا مثل ترامپ جلوی دوربین ها لغو کلیه تحریم ها و بازگشت به برجام رو اعلام کنه ، در غیر اینصورت این بازی موش و گربه هیچ دستاوردی نداره ، در ضمن یک رکود تورمی ۴ ساله در انتظار اقتصاد کشور است ،
دولت بعدی با میلیاردها اوراق که اکثر آنها در ۱۴۰۱و ۲ سر رسید انهاست باید دست و پنجه نرم کنه
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
عنان مال خودت را بدست غیر مده
که پس گرفتن آن کمتر از گدایی نیست
این قرار داد جز پشیمانی سودی ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
آیا کسانی که در فتنه بودند می توانند به شما رای دهند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
جالب است اخبار در مورد ایران سه نوع است. یک : خبری که از رسانه های پخش می شود. دوم: اخباری که از شبکه های فارسی زبان خارجی در مورد ایران پخش می شود و این اخبار را هرگز از رسانه ها نمی توان شنید. سوم: اخباری که از شبکه های سایر ملل غیر فارس زبان که از خارج پخش می شوند که این اخبار را نه از رسانه و نه رسانه فارس زبان خارجی می توان دریافت کرد.
پاسخ ها
naser
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
کار رسانه ها اطلاع رسانی نیست!!! بلکه اطلاع چپانی است. یعنی هر چیزی را که دوست دارند و به نفعشان است منتشر می کنند و هر چیزی که به ضررشان باشد را یا وارونه نشان می دهند یا بایکوت می کنند.0
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
بزرگترین ضعف مسئولین ما , در عقد قرارداد های بین المللی است.ما همیشه در قرارداد های بین المللی بازنده و طرف ضعیف بوده ایم.در این قراردادها باید یک تیم متخصص بین المللی کاملا کارا و توانا باهم همکاری داشته باشند.قرارداد تکمیل مجتمع اتمی بوشهر ,و یا همین اخیر صید ماهیان دریای خلیج فارس. که توسط دولت (شیلات)با چین بسته شده بوده نمونه های خوبی از ضعف شدید. ادراکی و شناختی ما ما در امضا و قبول این نوع قرارداد هاست.چینی ها هر کجا که می خواستند و هر طور که میخواستند نسبت به صید ماهی اقدام میکردند.که عوارض ان در کوتاه و بلند مدت قابل مشاهده است و ما نتوانستم. برای حقوق خودمان دفاعی داشته باشیم... در حالی که در این نوع قرارداد. ها علاوه بر شفاف سازی , و عدم سپرده گی , به پشتوانه تیمی اگاه ,باسواد ,علاقه مند به منافع ملی , بااشراف کامل به تنظیم قرارداد های بین المللی با تاکید بر منافع هر دو طرف , سیاست های تنبیهی و حد و حدودی برای هر دو طرف اگر تخلفی انجام میگیرد ,باید منظور. گردد.چرا ما باید همیشه در قرارداد های بین المللی طرف بازنده باشیم ؟
دهاتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
باهنر: کسانی که در فتنه بودند نباید انتظار تایید صلاحیت داشته باشند
احزاب در این فتنه کجا بودنند الله و اعلم
پاسخ ها
naser
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
خوب راست می گه، فتنه گر هایی که در انتخابات دست می برند و تقلب می کنند نباید تایید صلاحیت بشوند. البته معمولا کسانی که به تقلب اعتراض می کنند رد صلاحیت می شوند!!!0
حبیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
سلام
ناشناس
|
Spain
|
۰۸:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
فتنه واقعی با هنر و دارو دسته اش هستند که تا زمانیکه قدرت داشتند همه را از صحنه خارج کردند
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
روی خوش مردم به صندوق های رای زمانی خواهد بود که ببینند اولاً از جناح ها، احزاب، گروهها، اقلیت ها و افراد مستقل بر اساس شایستگی به عنوان کاندیدا انتخاب شده اند )، ثانیاً رئیس جمهور قدرت لازم برای تحقق وعده های خود دارد و دولت در سایه و گروه فشار و .... وجود ندارد. ثالثاً هر جا که لازم باشد، از مردم در قالب رفراندوم نظرخواهی شود و الا ..... رای بی رای !
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
منتظر باشیم تا گروهی که حتی ساخت ایمیل را هم بلد نیستند و نام خود را شورای عالی فضای مجازی گذاشته اند، کلاب هاوس و اینستاگرام را هم فیلتر کنند!!!..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
متاسفانه آنقدر سیمای میلی ، در دستان جبهه پایداری ها قبضه شده است
که وزرای دولت برای ارتباط با مردم و دادن کارنامه خودشان
دست به دامان کلاب هاوس شده اند !!!
واقعا چه خبره ؟؟؟؟؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
به دلایل زیر عموم جامعه نسبت به قرارداد 25 ساله، بدبین است:
1- سرنوشت قراردادهای فوتبالی و نفتی گذشته حاکی از این است که مسئولین به راحتی کلاه سرشان می رود!
2- چین با کشورهای دیگری نیز چنین قراردادهایی بسته و آنها را به خاک سیاه نشانده و بدهکارترشان کرده.
3- مفاد این قرارداد آشکار نشده و طرف چینی اصرار به عدم انتشار آن دارد.
4- منفعت چین از این قرارداد چیست و از ایران چه می خواهد؟
5- اعتماد مردم به مسئولین کاهش یافته چرا که شاهد رانت و فساد بوده و زندگی لاکچری آقازاده ها را می بینند.
6- چین در هیچ صنعت و تکنولوژی در جهان پیشرو و مبدع نیست که منتظر باشیم تکنولوژی نوین به ایران بیاورد.
7- در این کشور به اندازه کافی پول و ثروت است که نیاز به پول چینی نباشد، به شرطی که در خارج از کشور هزینه نشود و صرفاً صرف آبادانی کشور شود.
8- عقل سلیم میگوید همه تخم مرغ ها را در یک سبد نگذارید، پس همزمان با اروپا وآمریکا و ..... هم قراردادهای همکاری داشته باشیم.
9- تا سیاست خارجی در جهت تعامل با همه دنیا نباشد و تا وقتی شعار مرگ و نابودی کشورها را بدهیم، اوضاع بهتر نخواهد شد!
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
بنا به این دلایل، رئیس جمهور قدرتی ندارد: وجود دولت در سایه، گروههای فشار، اقلیت صاحب زر و زور، نهادهای موازی،
نهادهای غیرپاسخگو، نهادهای اقتصادی بزرگ و غیرپاسخگو، دخالت نظامیون در سیاست و اقتصاد و افرادی که خود را برتر از قانون می دانند!
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
لغت « فتنه » شده حربه ای دست جناح خاص برای حذف رقبا....!!!... فتنه یعنی کاسبی تحریم، گم شدن دکل نفتی، هزاران آقازاده مقیم اروپاو آمریکا، فتنه یعنی دلال بازی و خالی کردن جیب مردم و الا اعتراض به نتیجه انتخابات و اعتراض به گرانی و .... فتنه نیست!....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
سیمای میلی چنان در دستان جبهه پایداری ها قبضه شده است
که وزرای دولت برای ارتباط با مردم و دادن کارنامه خودشان دست به دامان کلاب هاوس شبکه های اجتماعی شده اند!!!؟؟؟؟
uhjgf
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
اقای باهنر واقعا چه کسی عامل فتنه 88 است.اونهایی که تاکنون درحصر ومحرومیت قرار دادید وزندان کردید یا اونهایی که الان اعتراف میکنند که فتنه 88 یک کار امنیتی بوده وصدا سیما تبلیغاتش را عهده ار بوده.
kfd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
سلام
ته آقای آشنا بفرمایید، احتمالا "کلاب هاوس " خیلی پر مخاطب تر و موثر تر از برنامه صدا و سیما بوده که در برنامه آن شرکت کردند!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
مشارکت بی مشارکت آقای باهنر! رای بی رای!
!
ناشناس
|
Germany
|
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
رای بی رای
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
"درباره شخصیت آقای خاتمی باید گفت اساسا شخصی در تراز گفتمان جمهوری اسلامی با یک نظریه مدرن، بهتر از سیدمحمد خاتمی وجود ندارد و نیست. "
من دیگه صحبتی ندارم!!! همون سالی که این بنده خدا نظریه گفتگوی تمدن ها رو برد تو سازمان ملل همون سال طرف امریکایی امد برخورد تمدن ها رو بصورت عملی پیاده کرد و به ساده اندیشانی که فکر میکردند دنیا دنیای گفتمان هست ثابت کرد که دنیا برای کسانی که ضعیف هستند و اقتدار نظامی و اقتصادی ندارند دقیقا دنیای چنگل هست.
پاسخ ها
naser
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
حرف شما کاملا متین، ولی قدرت با اقتصاد پویا، تعامل موثر با کل دنیا، عدم وجود فساد در کشور، شایسته سالاری، دمکراسی، عدم تبعیض بین احاد مردم کشور، عدم انحصارگری، در همه مسائل سیاسی، علمی، اقتصادی، بازرگانی، فرهنگی و ... حاصل می شود نه صرفا با تولید موشک!!!0
naser
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
"بخشی از مردم با این ادراک از حساسیت اوضاع به صحنه انتخابات برگردند و سعی کنند رییس جمهوری را انتخاب کنند که هم معتقد به تنش زدایی بین المللی باشد."
یعنی همان شعاری که روحانی داد و رای آورد. بهتر نیست حداقل شعارتان را عوض کنید. چون آدم عاقل از یک سوراخ نباید دو بار گزیده شود! دیگر همه می دانند که رئیس جمهور کاره ای نیست! مگر آقای ظریف نگفتند که از صفر تا صد سیاست خارجی حتی صفر درصد هم دست او نبوده!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
این با هنر به چه مناسبت به خودش اجازه می ده که درباره هر موضوعی اظهار نظر بکنه. اصلا ایشون چه کاره هست؟ با رانت برادرش جهار دوره نماینده مجلس شد و با همین رانت در نظام مهندسی کشور بود. نه مقاله ای نوشته نه کتابی داره و سطح معرفتش هم مانند یک مهندس معمولی است. واقعا کشور به چه روزی افتاده که اینها از برادر و پدر و فامیل خودشان برای کسب منصب استفاده و بعد لجام گسیخته در باره هر موضوعی اظهار نظر می کنند. یکی نیست به این آقا بگه احراز صلاحیت فلان و بهمان به شما چه ربطی داره و دیگر در این خصوص افاضه نفرمائید. اصولا باید در کشور معیارهائی وجود داشته باشه که افراد جدا از وظائفشان، آنهم در موارد حساس مملکتی اظهار نظر نکنند و در صورت اظهار نظر مجازات کیفری ببینند
محمد طاهر سیگارودی
|
United Kingdom
|
۱۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
براساس تجارب میدانی - تاریخی کارکرد اقای باهنر که سالهای سال در مجلس بوده ؛ در مسبر داشتن یک مجلس سالم و موثر چه بوده است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
آقای باهنر شما و امثال شما لطفا ..............
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
حماقت ابتدا و انتها ندارد.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
من برام سواله برای چی باید رای بدم؟؟؟ به گفته اقای میرسلیم وقتی چین برای قرارداد 25 ساله هم مجلس هم دولت رو دور زده و با رهبری مذاکره کرده چه نیازی به دولت و مجلسه؟؟؟ مردم رای بدن برای حفظ ظاهر دموکراسی؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
انتخابات 1400 شورای شهر ششم سید ابراهیم رئیسی نتایج انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم