بازدید 6866

حضور قوه قضائیه در واگذاری‌ها تشدید شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تشدید حضور قوه قضائیه در واگذاری‌ها گفت: اگر در واگذاری‌ها دستگاه اجرایی تخلف کند، آن دستگاه باید محاکمه شود.
کد خبر: ۱۰۴۲۴۸۴
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۸ 26 March 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی آقامحمدی در ارتباط با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: در چند سال اخیر با مشکل سرمایه گذاری روبرو بوده ایم، اما اولویت اصلی کشور؛ تولید است و بر این اساس در سال گذشته در برخی از حوزه‌ها جهش تولید روی داد.

آقامحمدی افزود: تولید در ایران به دلیل وابستگی اقتصاد و بودجه به نفت، تحریم‌های گسترده، بدنه بزرگ دولت و حجم عظیم تأمین مالی و تورم در کشور نتوانسته موفق باشد.

وی گفت: با توجه به اینکه نرخ رشد نسبتاً قابل قبولی در سال گذشته داشتیم، اما مردم آن را در زندگی خود احساس نکرده اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: جهش تولید مربوط به ظرفیت‌های خالی است که اتفاق افتاده است، اما کل ساختار‌های ما باید به طور مبنایی و اصولی رفتارشان را تغییر دهند.

آقامحمدی گفت: باید تقاضا را تهییج کنیم و رشته‌های تولیدی را در اختیار مردم و زنجیره‌ها قرار دهیم و برای تأمین مالی و تسهیل مقررات و محل فعالیت؛ تحول بنیادی ایجاد شود.

وی افزود: در چهار پنج زنجیره؛ اقدامات مقدماتی در این زمینه انجام شده است، اما ۲۵ زنجیره تولید داریم که باید همه دستگاه‌ها مبتنی بر زنجیره‌ها کار‌ها را انجام دهند.

آقامحمدی گفت: برخی موانع روحی و روانی مانند برخورد نامناسب با تولید کنندگان باید رفع شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی