بازدید 55204
مرور روزنامه‌های یکشنبه ۲۴ اسفندماه
خرید شب عید چقدر تمام می‌شود؟ سه روایت از روز ترور حجاریان، استقبال سرد از سعید محمد، بهار ۱۴۰۰ و افق پیش‌ روی ایران، برخورد قاطع تهران با زیاده‌خواهی‌ها، برجام ایران، برجام امریکا، ادامه آشفتگی قیمت‌ها در بازار مرغ در سایه سوء مدیریت‌ها، عروسی در روستا‌ها عزا در بیمارستان‌ها، روند واکسیناسیون سرعت می‌گیرد، بن بست بر سر احیای برجام، «نه» انصارالله به توافق امریکایی، کف حقوق کارگران؛ ۴ میلیون و ۲۰۰ هزارتومان و تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی شهر‌های کشور، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۱۰۴۰۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۳ 14 March 2021

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز یکشنبه ۲۴ اسفندماه در حالی چاپ و منتشر شد که نامه انتقادی ظریف به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و پیغام و پسغام‌های برجامی از یک سو و آشفتگی در بازار مرغ و گوشت و وعده ساماندهی بازار میوه در کنار هشدار‌ها درباره احتمال اوج گرفتن کرونا بعد از سفر‌های نوروزی و پیش بینی‌ها از وضعیت اقتصاد در سال ۱۴۰۰ از سوی دیگر در صفحات نخست روزنامه‌های امروز برجسته شده است.


در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و سرمقاله‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم؛


آقای روحانی، چرخ اقتصاد می‌چرخد، امّا بالعکس!

سهراب بختیار، اقتصاددان طی یادداشتی در شماره امروز مستقل با عنوان چرخ اقتصاد می‌چرخد، امّا بالعکس نوشت: در حالی که طی روز‌های گذشته ریاست محترم جمهوری در جلسه هیئت دولت عنوان فرمودند: «اینکه گفتیم سانتریفیوژ می‌چرخد و چرخ اقتصاد هم می‌چرخد، به آن عمل کردیم و ما انرژی هسته‌ای را بی‌هزینه کردیم»، ولی شواهد مستدل اقتصادی در سفره معیشتی مردم و بخش‌های متعدد اقتصادی در کشور نمایانگر مطلبی دیگر است.

جناب آقای رئیس جمهور؛ با توجه به سیطره تحکمی دولت بر بانک مرکزی و مرکز آمار ایران و انتشار آمار مصلحتی و قطره‌چکانی آن در جامعه که از نظر بنده و بسیاری از اقتصاددانان غیر قابل استناد است و طبق همین آمار میانگین رشد اقتصادی صفر درصدی کاملاً مشهود است، تورّم نقطه به نقطه بیش از ۵۰درصدی، تغییرات پی در پی قیمت ارز و طلا و... رشد بیش از چند صد درصدی و فاجعه‌بار مسکن و موارد بی‌شمار دیگر نویدی بر چرخیدن چرخ اقتصادی را نمی‌دهد!

آقای روحانی، چرخ اقتصاد می‌چرخد، امّا بالعکس! /تحریم سیاسی تهران از سوی مسکو؟! /شعار مقاومت در تهران فرزندآوری در کانادا!
حضرتعالی با استناد به کدام آمار بر فرمایشات خود صحّه می‌گذارید؟
جناب آقای دکتر روحانی، در حالی که آمار سال گذشته مرکز پژوهش‌های مجلس مبنی بر اینکه ۴۰ درصد جمعیت مردم ایران زیر خط فقر قرار دارند، با بررسی سرانگشتی امسال بر تعداد متقاضیان وام یک میلیون تومانی معیشتی طی ماه‌های گذشته که بالغ بر ۱۷ میلیون نفر سرپرست خانوار را شامل می‌شود و با احتساب ۴ نفر جمعیت متوسط خانوار، جمعیتی نزدیک ۷۰ میلیون نفر را در بر می‌گیرد که خود بیانگر میزان تقریبی جامعه زیر خط فقر فعلی ایران اسلامی می‌باشد.


جناب آقای دکتر روحانی! بر اساس تعداد متقاضیان وام ناچیز یک میلیون تومانی اقشار محروم جامعه و بی‌تردید در حدود ۸۰ درصد مردم ایران در حال حاضر و براساس پارامتر‌ها و متغیر‌های اساسی اقتصادی زیر خط فقر زندگی می‌کنند. همچنین و طبق آمار بخشی از این تعداد با درآمدی در حدود ۹۰۰ هزار تومان ماهانه و بخش دیگری نیز فقط با واریز مبلغ ناچیز یارانه امرار معاش می‌نمایند که در واقع فقر مطلق محسوب می‌شود.


جناب آقای حسن روحانی ریاست محترم جمهوری، شرایط بحرانی در اقتصاد و تحریم و خودتحریمی و شرایط ناشی از بیماری کرونا نیز مزید بر علت شده است تا طی ماه‌های گذشته تعطیلی کسب و کار‌ها و بالطبع تعدیل نیرو و بیکاری بیشتری را شاهد باشیم. ریاست محترم دولت تدبیر و امید! در دولت حضرتعالی وضعیت معیشتی اقشار مختلف جامعه سقوطی فاحش داشته است و بر اساس گزارش مرکز آمار ایران و اطلاعات به‌دست آمده از مقدار مصرف سرانه کالا‌های اساسی در کشور، خود نمایانگر تضعیف و کوچکتر شدن سفره معیشتی مردم در دولت فعلی است که علّت اصلی آن تورّم شدید در این قبیل کالا‌ها است. کالا‌هایی همچون گوشت، مرغ، ماهی، روغن، برنج، لبنیات و ... که کم کم از سفره معیشتی اقشار متوسط و ضعیف جامعه حذف می‌شود. جناب آقای رئیس جمهور! شاخص‌های اقتصادی اکثر عرصه‌های مختلف جامعه از جمله شیوه زیستن، اشتغال، معیشت را در بر می‌گیرد که با فرمایش حضرتعالی در رابطه با چرخیدن چرخ اقتصاد، تناقض دارد. مولفه‌های اساسی همچون خط فقر، توسعه انسانی، شاخص گرسنگی، قدرت و توان خرید، سهولت کسب و کار، سرانه مصرف غذا، نرخ بیکاری، نرخ تورّم، تولید خالص و ناخالص، ضریب نابرابری درآمد، شاخص کیفیت زندگی و ... که موارد تاثیرگذار در رشد اقتصادی است مواردی که در حال حاضر و در دولت فعلی نه تدبیری در اِصلاح آن دیده می‌شود و نه امیدی!

 

تحریم سیاسی تهران از سوی مسکو؟!

«جهان‌صنعت» طی یادداشتی در شماره امروز خود با عنوان تحریم سیاسی تهران از سوی مسکو؟! نوشت: دیروز در همین ستون نوشتیم که روسیه برای حل مساله سوریه به جای گفتگو‌های سه‌جانبه تهران- مسکو- آنکارا، مذاکرات دوحه- مسکو- آنکارا را ساخته و پرداخته است. در حالی که ایران با وجود شرایط تحریم آمریکا هزینه‌های مالی قابل اعتنایی در جریان نجات بشار اسد کرده و شماری از فرماندهان نظامی‌اش را در جریان جنگ از دست داده است و در این دوران دوحه بسیار دورتر از تهران در جنگ سوریه بود جایگزین کردن این کشور کوچک به جای ایران نشان می‌دهد روسیه از دست ایران عصبانی است. حالا خبر می‌رسد همزمان با تمدید معاهده ایران و روسیه به مدت پنج سال دیگر، روسیه از ایران برای مذاکرات صلح افغانستان دعوت نکرده است. مسکو با این رفتار خود و دعوت از کشور‌هایی مثل ترکیه، قطر، پاکستان و نیز گروه طالبان و دعوت نکردن ایران برای مذاکرات صلح افغانستان نشان می‌دهد این عصبانیت از کشورمان و بی‌توجهی به کشوری که با افغانستان مرز مشترک قابل اعتنایی دارد نمایش بی‌تفاوتی به ایران است. این دو رخداد به فاصله چند روز نشان‌دهنده تحریم سیاسی تهران یا دست‌کم دولت ایران از سوی مسکو است.

آقای روحانی، چرخ اقتصاد می‌چرخد، امّا بالعکس! /تحریم سیاسی تهران از سوی مسکو؟! /شعار مقاومت در تهران فرزندآوری در کانادا!
چرا روسیه می‌خواهد بی‌تفاوتی به ایران را آشکار سازد و به سوی تحریم اعلام‌نشده ایران رفته است؟ در این باره می‌توان داوری‌های گوناگونی داشت؛ یک داوری این است که روسیه نمی‌تواند غیر از دولت و وزارت امور خارجه ایران برای گفتگو‌های صلح، نهاد‌های دیگر از جمله نهاد‌های نظامی را به مذاکرات فرا خواند، چون این کار در عرق دیپلماتیک نمی‌گنجد. از سوی دیگر روس‌ها شاید می‌دانند دولت ایران در مناسبات خارجی کشور نقش و سهم بالایی ندارد بنابراین حضورش در این نشست‌ها فایده‌ای ندارد.


یک داوری دیگر که به نظر می‌رسد بیشتر از فرض قبلی قوت دارد این است که روس‌ها از جریان گفتگو‌های تهران – واشنگتن به طور غیرمستقیم اطلاعات کافی دارند و از اینکه دولت روحانی توانسته مقام‌های بالاتر از دولت را متقاعد کند که با وجود کارشکنی‌های بایدن باز هم به طور غیرمستقیم با مقام‌های آمریکایی گفتگو شود عصبانی‌اند. واقعیت این است که روس‌ها هرگز علاقه ندارند داستان تحریم ایران و بالاتر از آن، مناسبات ایران و غرب حتی غرب بدون آمریکا به جایی برسد، زیرا ایران رقیبی نیرومند برای روسیه در حوزه صادرات نفت و گاز به حساب می‌آید. در همین سه سال تازه‌سپری‌شده و در غیاب ایران از بازار‌های جهانی نفت اولا روسیه سهمی از صادرات ایران را در اختیار گرفته است، ثانیا در غیاب صادرات نفت ایران قیمت‌ها بالا مانده یا کمتر سقوط کرده است. ایران همچنین رقیب بزرگ روسیه در بازار گاز به حساب می‌آید و در صورت ورود ایران به بازار گاز با سرمایه‌گذاری‌های بیشتر که در غیاب رفع تحریم ممکن می‌شود اروپا می‌تواند گریبان خود را از چنگ روسیه بیرون بکشد.
به نظر می‌رسد روسیه به دلایل یادشده ایران را در تحریم سیاسی قرار داده و سال‌هاست راه ایران را برای عضویت کامل ایران در اوراسیا باز نمی‌کند.

شعار مقاومت در تهران فرزندآوری در کانادا!

سید علیرضاکریمی در سرمقاله امروز آفتاب یزد با عنوان شعار مقاومت در تهران فرزندآوری در کانادا! نوشت: خوشبختانه کثرت کار باعث شده مدت مدیدی این توفیق را داشته باشم که بیننده برنامه‌های رسانه ملی نباشم. لیکن گهگداری از بازتاب‌ها متوجه محتوای برخی برنامه‌های تولیدی این رسانه می‌شوم. آخرین نمونه آن که باعث شده چند خطی قلمی کنم بر می‌گردد به سخنان رامبد جوان، مجری و تهیه‌کننده برنامه خندوانه که در شبکه‌های اجتماعی بازتاب بسیاری داشته است.
به طور خلاصه و موجز اگر بخواهم عرض کنم او در یکی از برنامه‌های سری جدید خود مردم را دعوت به تحمل و مقاومت کرده تا از این شرایط خطیر عبور کنیم. اتفاقا حرف صوابی گفته است. شرایط و تحدید‌های کرونایی عالم گیر است و همه را شامل شده است. هرچند اخیرا کشور‌هایی که در واکسیناسیون پیشرو هستند، نشانه‌هایی می‌بینند که امیدآفرین است، ولی همچنان جهان درگیر این موضوع دهشتناک است.

آقای روحانی، چرخ اقتصاد می‌چرخد، امّا بالعکس! /تحریم سیاسی تهران از سوی مسکو؟! /شعار مقاومت در تهران فرزندآوری در کانادا!
اما موضوعی که در شبکه‌های اجتماعی محل بحث شده نه این سخنان رامبد جوان بلکه تناقض رفتاری و لسانی وی است. همانطور که خود رامبد جوان تایید کرده او فرزند‌ش را در کانادا به دنیا آورده است. تصاویری هم که منتشر شده این موضوع را تایید می‌کند. ضمن آن که حقوق دریافتی این مجری تلویزیون از این رسانه گفته می‌شود کلان است. بهرحال وقتی جامعه، آن لاکچری بازی مجری را در کنار سخنان او درباره لزوم مقاومت مردم می‌گذارد احساس ناخوشایندی پیدا می‌کند. باید به مردم حق داد. جامعه شناسان می‌گویند - و درست هم می‌گویند- تبعیض از فقر بدتر است. وقتی مجری دم از مقاومت در یک برنامه تلویزیونی می‌زند باید زندگی او نیز با این اظهارات همخوانی داشته باشد. این مجری می‌تواند یک زندگی فوق لاکچری را تجربه کند و کسی هم حق تعرض ندارد، اما به شرطی که شعار مقاومت تحویل مردم ندهد. او یک بیزینس مستقل راه بیاندازد و درآمد میلیاردی داشته باشد صرفنظر از اینکه مردم چگونه زندگی می‌کنند. ولی وقتی از بیت المال حقوق کلان می‌گیری و آن را در کانادا خرج می‌کنی نمی‌توانی نیشت را باز کنی و شعار «تحمل» دهی!


البته این موضوع باید ریشه یابی شود. یعنی لازم است مشخص شود چرا یک سلبریتی به خود جرات می‌دهد اینگونه رفتار تناقض آمیز داشته باشد. پاسخ ساده است. هنگامیکه برخی سیاسیون و مسئولان ما عینا همینگونه عمل می‌کنند چرا نباید رامبد جوانِ نوعی، اینگونه باشد؟ عده‌ای از کسانیکه در تریبون‌های مختلف شعار‌های آنچنانی تحویل جامعه می‌دهند تمام فرزندان شان در فرنگ هستند و نوع زندگی شان در تهران لاکچری است. آنان تاکنون پایین‌تر از میدان ونک را ندیده اند. اگر گذرشان به پایین شهر هم خورده آنقدر رنگ شیشه اتومبیل شان تیره است که متوجه نشده‌اند پیرامون شان چه خبر است.
فلذا نقد به رامبدجوان بجا و درست، ولی متوجه باشیم او این رویه را در کلاس درسی یاد گرفته که معلمان آن یکسری از مسئولان و مدیران هستند. هر کس جای رامبد جوان باشد حتی اگر قدری هم باهوش باشد و درسخوان می‌داند در این کلاس چگونه نمره قبولی بگیرد!

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۳۱
انتشار یافته: ۶۶
ناشناس
|
United States
|
۰۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
هم روسیه ناراحت هست از مذاکره با امریکا هم ترکیه و کشورهای عربی نیز عصبانی چون ایران تمام پتانسیل از جمله نفت و گاز و گردشگری و معادن و غیره را نیز دارد،انها ایرانی ضعیف با مردمان فقیر و کشوری ورشکسته را دوست دارند.برای اینکه همه چیز را برای خودشان و مردمشان می خواهند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
به هدفشان هم رسیده اند.
ناشناس
| United States |
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
خود کرده را تدبیر نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
چنانچه ایران بتواند با غرب به نوعی به آرامش و رفتار عادی و نرمال برسد
تنها از محل صادرات در خط لوله انتقال گاز با اروپا
و توسعه میادین گازی خود در دریا و وارد کردن تکنولوژی پر سود ال ان جی
و باز پس گرفتن سهمیه صادرات نفت خود که توسط روسیه به یغما رفته است
میتواند گام های بسیار بلندی را در توسعه و آبادانی کشور
و رفاه مردم و رفع عقب مانده گی ها بسرعت بردارد
ولی متاسفانه یک اقلیتی که خودشان یا نمی دانند
و یا در رفاه هستند و فرزندانشان در غرب زندگی اشرافی دارند
و حتی بعضی هایشان
و مانع عادی سازی روابط بین ایران و دنیا هستند
ناشناس
| Germany |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
احسنت واقعا از امتیازهای مثتبی هم که گرفتی معلومه اکثر مردم ما این موضوع رو فهمیدن پس یا مسئولان نمیفهمند یا خودشون رو به نفهمی میزنند ، بابا اینم از سوریه اینم از روسیه مطمئن باشید بقیه کشورهایی بسیار محدودی هم که الان پشت ایران هستند حتما دارن باج میگیرن مگه قطر نبود ، تا تحریم شد ایران به دادش رسید و شد رفیق شفیق اما الان چی؟؟ مسئولین عزیز تروبه خدا تظاهر رو کنار بذارید رودروایستی رو کنار بذارید مردم دارند بدبخت میشن به فکر مملکت خودمون و منافع خودمون و مردم خودمون باشید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
کلا ایرانی ها به طرز عجیبی نسبت به روسیه بدبین و نسبت به غرب خوشبین هستند. بدبینی نسبت به روسیه قابل درک است. چون ما در تاریخ کشورمون خاصه در دوره قاجار از روس ها بسیار بدی دیدیم. ولی خوشبینی نسبت به غرب بسیار عجیب است. چون در دویست سیصد سال اخیر و حتی پیش از آن ما تقریبا در هیچ دوره تاریخی از غرب خوبی ندیدیم. این موضوع مربوط به زمان جمهوری اسامی هم نیست. دوره امپراطوری روم با ما دشمن بودند. تا زمانیکه پرتغالی ها جنوب ایران رو اشغال کردند. بعد انگلیسی ها آمدند و انواع بلاها سر ملت ایران آوردند و در نهایت هم آمریکای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
یک عده در روزنامه ها کار می کنند هیچ راهکاری نمی دهند. هیچ امیدی نمی دهند. در حال پاشاندن بذر یاس در بین مردم هستند. مردم با وجود شرایط بد اقتصادی دارن زندگی‌شون رو میکنند. می بینیم که هزاران گروه خانوادگی، دوستانه و جهادی در فضای مجازی شکل گرفته و خود مردم مستقل از دولت دارند به همدیگر کمک میکنند. من خودم عضو چند تا هستم. از ده هزار تومن تا صد هزارتومن کمک می شود و کلی کار خوب در نال انجام است. کسب و کارها در فضای مجازی رونق خوبی گرفته و مردم دارن خرید هایشان را انجام می دهند. خوشبختانه و حتی بدون واکسن امروز مرگ های کرونایی به زیر صد نفر رسیده و بجز استان خوزستان کشور وضعیت نسبنا مناسبی دارد. خوب اینها مایه امید نیست؟؟ اخبار بسیار امیدبخشی از تولید انواع واکسن کرونای ایرانی می شنویم و می بینیم جوانان ما دارن کارهای بزرگی می کنند. یادم باشه برای تمیز کردن پنجره خونه دم عید هم هست روزنامه بخرم.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
از قدیم گفتن با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه. این کشور کلی منابع داره. ولی کسی از مسئولین توان نداره از اونها به نحو درست استفاده کنه...
reza
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
دمتون گرم
دقیقا برخی روزنامه ها ناامیدی و یأس و تخریب افراد ارزشی رو انجام میدن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
شما دقیقا امید به چی دارین؟ به حداقل زندگی میگین خوشبختی و امبد به آینده؟ کدوم آینده؟ آینده ایران انقدر مبهم و مه گرفته است که خود مسئولینم نمیتونن برای یک ساعت آینده پیش بینی کنن هرچند میکنن ولی همش شعاره و توخالی.
یکم دیدتونو بازتر کنین!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
من ناامید نیستم. معتقدم شرایط کشور به تدریج بهتر خواهد شد. ما داریم اقتصاد بدون نفت رو تجربه می کنیم. این چیزی بود که نخبگان سال ها می خواستند. اینجا ارزش علم و فناوری بیشتر نمایان می شه و صاحبان اون ارج بیشتری خواهند داشت. دست رانتخواران قطع میشه یا دست کم نسبت به قبل کمتر می تونن دزدی کنند. در یکسال گذشته شرکت های دانش بنیان غوغا کردن و تونستن کارهای بزرگ انجام بدن.. این نویدبخش یک آینده درخشان برای ایران عزیز است. امیدوارم اگه پول نفت به اقتصاد برگشت، فقط و فقط صرف تولید و پروژه های عمرانی بشه و جلوی واردات بی رویه رو بگیرن. ما نباید پول نفت رو بدیم یخچال و گوشی، رژ لب و کالاهای لوکس بیخود وارد کنیم. ما باید بزرگ فکر کنیم. رسانه ها نتونستن مثل مردم حرکت کنند. اونها فقط یاس پراکنی کردن ولی مردم بین خودشون امید آفریدن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
توی هر خانواده ای دو سه نفر بی کار و بی زندگی هست .

الکی خوش باشیم .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
شما حقوق می گیرید حرف امید وار کننده بزنید
ایا با تعویض رییس جمهور اوضاع درست می شه ?
شما قسم بخور من قبول می کنم
اگر فلان شود فایده ندارد
فقط یک اگر
اگر رییس جمهور عوض بشه اوضاع خوب می شه ???????
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
رامبد جوان اینها رو برای خودش نمیگه که برای ما می گه
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
الگوی رامبد جوان برخی مسئولین ایران است.
ناشناس
| Hong Kong |
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
رامبد جوان ادمه؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
مهران مدیری و شهاب حسینی در تلویزیون
و در بین مسولان هم فراوان هستند
که خانواده و آغازاده هاشون د اروپا و کانادا و آمریکا
در حال زندگی اشرافی هستند
ولی خودشان مرگ بر آمریکا از دهانشان نمی افتد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
بجای رامبد جوان بگو رامبد خوان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
نوع گفتار وعمل رامبد نتیجه چهل سال آموزشه. صدا وسیما هم به عنوان یکی از وسایل کمک آموزشی این رویه، نتنها استقبال می کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
فعلا صبر بکنید امید در راه است. ایران دارد کشور ائل منطقه و دنیا میشود فقط صبور باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
وقتی قادر به تأمین دستمزد کارگر نیستید
چرا دستور تولید مثل و فرزند آوری نیم جینی و یک جینی و دو جینی می دهید؟
ناشناس
|
Korea, Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
سلبریتی های بیسواد و ۱۰۰۰چهره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
سلام
اصلا یکی نیست !!!!!؟؟؟؟؟ بگه بر چه مبنایی در صدا و سیما این چنین دستمزدهای نجومی به این اشخاص می دهند و لی متخصص هایی ( مهندس ،کارگرو...) که چرخ اقتصاد این مملکت را می گردانند دستمزد های پایینی نسبت به آنها بگیرند.
واقعا جای تعجب دارد.؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
چون این هنرمند نماها برا مون شدند الگو واز طرفی برا مسولین شدند بلند گو مقصر اصلی ما مردمیم که این بی هنر ها را الکی بزرگ کردیم
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
بارها دلسوزان مملکت گفته اند با طناب پوسیده روسیه وارد چاه نشوید. قرنها تاریخ ایران را نگاه کنید، بیشترین جنگ و کشته و اشغال سرزمین ایران و جدایی بخشهایی از ایران توسط روسها انجام شده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
يادم هست در همين برنامه خندوانه سئوال اين بود : رودي معروف در جنوب ايران - مهمان كه يك سلبريتي بود حواب داد رود نيل- از اين همه سواد و اطلاعات سلبريتي كيف كردم
ناشناس
|
Hong Kong
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
جناب آقای روحانی، از صنعت که موتور اقتصاد کشور محسوب میشه هیچ چیزی باقی نزاشتید،اقتصاد نابود شده، به شده اونوقت انتظار داری چرخش بچرخه؟؟؟؟؟؟
باز به اقتصاد مبتنی بر نفت، الان اقتصاد مبتنی بر قماری به نام بورس شده. هیچ تولیدی هم که نیست، صادرات هم نداریم. اونوقت انتظارت چیه؟؟؟؟؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
روحانی: به وعده خود عمل کردیم، هم چرخ اقتصاد می چرخد و هم سانتریفیوژ ! باید گفت: اولاً چرخش از دید ایشان چیست؟ ثانیاً سفره های کوچک شده مردم را می بینند یا خانه ها و ماشینهای لاکچری و زندگی اشرافی آقازاده ها را ؟ ثالثاً بیشترین خلف وعده در دولت ایشان انجام شد.
پاسخ ها
حیدر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
والا الان سالهاست چرخ اقتصاد مملکت یا جام کرده یا میلنگد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
درسته هرکسی حق دارد انتخاب کند فرزند خود را تحت شرایط بهتر به دنیا اورد اما حداقل پررو نباشیم . شما که از نداری و فقر دوری برای مردم نسخه نپیچ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
مطالب روزنامه های جهان صنعت و افتاب یزد فوق العاده بود. در مورد روسیه این که دعوت از نمایندگان دولت در مذاکرات امری بیهوده است چون تصمیمات جای دیگری گرفته می شود بیشتر صدق می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
چرخ اقتصاد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
روسیه همینه دیگه . چه انتظاری ازش دارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
در مورد روسیه ببینید که یک نامه را قالیباف می برد و ولایتی پاسخش را دریافت می کند بفرمایید وزارت خارجه چکاره است این وسط.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
مقاومت یعنی چه چگونه تفسیر میشود که از آن فقط صدای زورمندان وقدرتمندان وسرمایه داران تازه به دوران رسیده شنیده میشود آیاشعار های جدیدی در راه است یا معنی آن به رفتار مردمان شکل میگیرد تبعیض بیعدالتی پارتی بازی در استخدامها بطوری که عده ای اذارات را سهم الارث خانوادگی خود کرده اند یا نمایندگانی که دل از مجلس نمی کنند وگویا یکی از کرسیهای نمایندگی را مادام العمر خریده اند و رانت خواری در اخذ وامهای کلان مقاومت در سیطره ستمگران قرار گرفته است
ناشناس
|
Germany
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
امثال رامبد جوان و مدیری و گلزار و .... به خاطر شایستگی نیست که درآمد کلان دارند به خاطر این است که می دانند کره کدام طرف نان مالیده شده است این افراد محصول تشکیلات بدون نظارتی است که سرتاسر کشور را گرفته است و ریشه دوانده است این افراد همان جذب شدگان هستند در حالی که دهها میلیون از مردم ریزش داشته اند.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
متاسفانه درجامعه امزوزی امیدبه زندگی کم شده وفقرکمرهمه راشکسته بخصوص جوانها که ازدواج هم کزده اند ومانده چطوری میتوان ازاین باطلاق بیرون آمدروستلها دازن خالی میشون بعضی ازجوانها عصبی ودازوی اعصاب وروان مصرف میکنندمتاسفانه بعضی ازآنهاسکته خفیف ازناحیه صورت شده اندخودمپدرم با۶۰سالدوتاازفرزندانم به سختی زندگی میکنند
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
درود
جناب روحانی می گویند چرخ اقتصاد می چرخه
جناب روحانی با این تورم مهار نشده و سفره خالی مردم ولی ارزش شدن پول میلی
من کارگر چرخی زیر ماشین اقتصادی کشور نمی بینم که بچرخد
آقای روحانی چرخ زیر ماشین را اختلاس گران و رانت خواران برده اند
لطفاً از ماشین پیاده و زیر آن را نگاهی بیندازید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
روسیه با کنار گذاشتن ایران از مذاکرات صلح سوریه و افغانستان علنا از مذاکرات ما با آمریکا و اروپا عصبانی است
چون اولا هرگونه عادی سازی روابط با غرب، باعث می گردد
که اولا : سهمگین نفت ما را که روسیه به یغما برده برگردد
و قیمت نفت پایین بیاید
و احتمالا خط لوله صادرات گاز ما به اروپا و پاکستان و هندوستان
انحصار و گران فروشی روسیه را خراب کند
متاسفانه اکثر مسولان ما ، هنوز متوجه دشمنی های قدیمی و همیشگی روسیه نیستند
و یا نمی خواهند قبول کنند و تاریخ را نمی خوانند
افسر بازنشسته نهاجا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
قابل توجه کسانی که کشورهای کمونیستی را امال پیروزی وپیشرفت ایران میدانند وطوری ازروسیه سخن میگویند که انگاری روسیه خلق شده برای نجات ایران ومردم ایران ما مردم بااینکه دربطن سیاست نیستیم اما بخوبی روسیه را میشناسیم ومیدانیم کشورروسیه هیچوقت باایران دوست نبوده ونمیشود واگر میبینیم دربعضی ازمواقع رای مخالفت با شورای امنیت وحکام میدهد بدانید چندبرابر ان هزینه راازیران گرفته ومیگیرد روسیه کشوری هست که دربدترین شرایط همپیمانانش را تنها میگذارد روسیه درزمان 8سال دفاع مقدس باعراق بود ولی رها کرد روسیه هم پیمان افغانستان وبوسنی وهرزگوین وکره شمالی بود ولی اینهارا هم رها کرد من نمیدانم مسئولان چرا اویزون سیاست شکست خورده روسیه شدند وهمواره برروابط باروسیه برنیروهای داخلی ومخالفانشان میتازند وتوهین میکنند که چرا به روسیه نگاه منفی داریم عزیزان مسئول روسیه اگربه ظاهر باایران هست چون خودش توان رویارویی باامریکاراندارد امریکابارها روسیه ابرقدرت ارا تحریم کرد همین روسیه نه توان مقابله باتحریم امریکارادارد ونه توان تجزیه نشدن کشورش را روسیه با نزدیک شدن به ایران وتحریک ایران درمقابل امریکا میخواهد انچه عقده وکینه سیاسی ازامریکادارد بادستهای ایران وتنش ایران باامریکابه هدفش برسد روسیه هیچوقت اجازه دخالت مقتدرانه به ایران درسوریه را نمیدهد وقتی ترکیه هواپیمای میگ29 روسیه را سرنگون کرد روسیه نتوانست بجز قهر سیاسی وقطع موقت دیپلماتیک کاری ازپیش ببرد والان باغوش باز بطرف قطر وترکیه رفت وایران با شهدای مدافع حرم والان دروقت بهره برداری اقتصادی ازسوریه هست هم پیمان خودش ایران را تنها گذاشت وبسمت دوکشور مخصوصا ترکیه یکی ازکشورهاییکه دخالت وخمایت مستقیم گروههای داعش را داشت وبارها به منطقه کوبالی حمله ور شد وضربات سنگینی به نیروهای مقاومت وسوری وارد کرد ولی الان داعیه نحات سیاسی واقتصادی سوریه را بواسطه روسیه درسردارد ولی جایگاه ایران زیر صفر
اقایان اصولگرایان که هیچوقت نه شکست سیاسی داخلی را میپذیرید ونه شکست سیاسی خارجی را وقتی اقای قالیباف نتوانست با پوتین دیدار ونامه رهبری را تقدیم وی کند باافتخار پشت تریبون از موفقیت قالیباف سخن گفتید ودرصورتیکه همان زمان مشخص بود پوتین ازجایی وازحرفی وازتصمیمی باایران ناراحت هست ولی بوق پیروزی ومارش پیروزی اصولگرایان درسفر قالیباف نخواستند ونمیخواهند بشنوند....چرا مسئولان نمیخواهند بفهمند همنی عراق برادر ودوست شماها پول ایران را بلوکه کرده وتازه گفته با دلار پرداخت نمیکنم پول را بادینار عراقی میپردازم متاسفانه مردم ایران دربدترین شرایط اقتصادی معیشتی بسر میبرند ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
روسیه عددینیست در منطقه و تا ما نخواهیم کاری از پیش نمی برد و این دولت فعلی ما هم از حد بی عملی گذر کرده در همه عرصه ها
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
نمی دانم مگر قحطی مجری و بازیگر داریم که با این همه دو روئی رامبد باز برای تهیه برنامه سراغ او می روند ، آنقدر جوانان مستعد وجود دارد که به سادگی نقش و قیافه رامبد را می توان به تاریخ سپرد.
اوایل خیلی به او علاقه مند بودم ولی حالا با دیدن گوشه ای از دو روئی او دیگر حالم از خودم و او به هم می خورد.
حق داره بچه اش را هر جای دنیا بدنیا بیاره ولی حق نداره برای من از وطن دوستی و هزاران خصلت ملی و اخلاقی حرف بزنه که چندش آور است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
سعید ! دیگه چرا حالت از خودت بهم میخوره؟
پناه بر خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
همه سلبريتي ها از يك قماشن نون به نرخ روز خور اينجا مقاومت كانادا زندگي ميلياردي از صدا سيما پول گرفتن مملكت رو نفرين شده فرض كردن مشكل از صدا سيماست فردوسي پور رو بيرون ميكنه اين ها رو بخاطردرآمد تبليغاتي نگه ميداره از پول بيت المال بهشون ميده اينترنت رو گرون ميكنه مجلس كه پول اين آدما دربياد بعد تو برنامشون بگن اولين بار كي عاشق شدي.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
سلبربتیها زاییده ی دو تفکر بیرونی ودرونی مملکت خویش اندکه متاسفانه زندگی اشرافی داخلی برخی از مسولان را تبعیت میکنند واز خارجیها هم ادا و اطوار می آموزند اما از آنجاییکه در خارج منبع تامین ندارنر،درداخل ، نفاق گونه رفتار میکنند.
کیومرث
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
ذات روسیه از آمربکا بدتر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
بازم دارند بادکنک بورس را بادمیکنند
تا بازهم عده بیشمار دیگری به خاک سیاه بنشینند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
نه اینبار نوبت بیت کویینه
حیدر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
کدام چرخ. بخدا دیگه به این حرف ها خنده هم نمیتونیم بکنیم
پیلا پیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
اینکه همه تخم مرغها را در سد روسیه وچین میگذارید همین است. با یک ناز و لوس بازی اونها همین میشه. یه نگاه به ترکیه بندازید یا حتی همین عربستان سعودی. بر طبق منافع ملی شون گزینه های مختلف دارند. هم با شرق رابطه دارند و هم با غرب. مگر الان ترکیه دوشیده می شود توسط آمریکا؟ اونها هم مسلمون هستند. ولی موضوع منافع ملی با این جیزهایی که برخی از حضرات آیات میفرمایند فرق دارد. با قول خودشان با شیطان هم باید مذاکره کرد. روسیه که تکلیفش معلومه. قرنهاست که به ما همین نگاه بالا به پایین را داره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
رامبد جوان یکی از نور چشمیهای صدا و سیما است توضیح دهید بعد از این کاری که ایشان انجام دادند در تلویزیون چکار دارند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
روسیه موزیه
Majid
|
Hong Kong
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
سوپاپ اطمینان نیستند ولی سوپاپ بدبختی و ...هستند اصلاح طلبان قشنگ حرف میزند ولی متاسفانه در عمل زیر صفر هستند مثل گفتگوی تمدن ها ، چنان رونق اقتصادی ایجاد میکنم و یا از رو کود )) گذشتیم و مهمتر از همه من تدارکاتچی هستم و آدرس کاخ سفید هم میدن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
جسارتا ریس محترم دولت اگر درب ماشین را باز کنید و پایین را نگاه کنید می بینید چرخ ها را برده اند و زیرش اجر گذاشته اند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
یه سری به صف مرغ وروغن بزن یه گشتی توبازار برنج وگوشت ومیوه بزن یه سری به ینگاه معاملات ملکی بزن اگر وقت کردی یه سری هم به میدان تجمع کارگران ساختمانی بزن
زنبورک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
شعار مقاومت در تهران فرزندآوری در کانادا!...
به خدا دست تابناک رو به خاطر انتشار چنین مطالبی می بوسم اگرچه به خاطر پاره ای دیگر از مواضعش گله مندم.
ناشناس
|
Bulgaria
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
هیچکدام از دولتها دراین چهل سال کارایی نداشتن ونخواهند داشت ونمیتونن داشته باشن
۱-مرغ ویا هر مواد غذایی مثل کشورهای دنیا وبرابر با قیمتهای دنیا باشه تا کسی نتونه مواد غذایی ویا هر کالایی را قاچاق کنه وباعث کمبود آن درداخل کشور بشه
۲- حقوق کارمندان کارگران باید به دلار ویورو محاسبه وبه تومن پرداخت شود مثال اگر پول کارگر در ترکیه روزانه ۵۰۰ هزار تومنه ویا کارمند ماهانه ۱۵ یا بیست میلیون تومنه پرداخت بشه ودر عوض قیمت کالاها هم تراز قیمتهای ترکیه بشه
مانند همه کشورهای دنیا موقعیتی فراهم بشه تا مانند ترکیه درامد توریستی ما حداقل ۵۰ میلیارد دلار وحد اکثر ۱۰۰ میلیارد دلار برسه یعنی صنعت توریست بزرگترین وبهترین درآمد
و۷۰ درصد بیکاری در کشور را ازبین میبرد
قیمت بنزین وسوختها هم طراز کشورهای منطقه باشد
یعنی همه چیز درامدها حقوقها وقیمت کالاها هم طراز اروپا وکشورهای منطقه بشه ویارانه بطور کل قطع بشه دراین صورت مرغ کیلویی ۴۰ هزار تومن ویا گوشت کیلویی ۳۰۰ هزار تومن بشه ویا بنزین لیتری ۳۰ هزار تومن بشه هیج مشکلی پیش نمیاد
تمام اقتصاددانان در کشور با یارانه بدون توریست وووو بودجه کشوررامجبوری طراحی میکنن وچاره ندارن چون صنعت توریست ما بطور کل به دلایلی وسلیقه ما بطورکل تعطیله مثال میزنم
وقتی یک توریست وارد ایران میشه یکدست کت وشلوار میخره چندین کارخانه ایجاد میشه
دکمه وزیپ وپارچه وخیاطی
سواحل آباد میشه جنب جوش وشادابی در کشور رونق میگیره همه درآمد دارن همه راضی وگرانی هیچ اثری نخواهد داشت چون درآمد بالا حقوقها بالاست ومخارج بالا باشه مشکلی پیش نمیاد
اگر به این شکل بخوان بودجه را طراحی کنن کاربه جایی نخواهیم برد وروزی فرامیرسه این بی برنامه گیها آفت بزرگ کشور وسببهای بزرگ را عاملیت خواهد کرد
کشور را آبدیت وبروز رسانی کنید همه مشکلات حل میشه
درآمدها وحقوقها جهانی در مقابل قیمت کالاهای مصرفی جهانی
خلاصه کلام باید تفکرات سیاستگذاران باید جهان بین بشه تا از شر همه مشکلات رها بشیم
بااین سیاستها وافکار ته قضیه بن بست خواهد بود بالاخره روزی فرامیرسه نفت تموم میشه ویا سایر انرژیها جایگزین سوختهای امروزی میشه آنموقع چجوری کشور را اداره خواهید کرد
تنها راه نجات در همه چیزجهانی بشیم
آرمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
بعضی ها فکر میکنن روسیه با ماست... روسیه گرگی است در لباس میش... فقط میخواد باج سبیل بگیره تا مثلا از مادر مورد برنامه ی هستی حمایت کنه... دریای خزر 50 درصد مال ما بود از ما گرفت.. الان فقط 11 درصد برای ماست دیگه چه بلایی باید سر ما بیاره تا ما بشناسیم؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Turkey
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
ارتباط روسیه با ایران در طی دویست سال اخیر همواره ارتباطی ناجوانمردانه و به صورت برد باخت و به زیان ایران بوده و روسیه علاوه بر جدا نمودن 17 شهر قفقاز از خاک ایران همواره با کمک مزدورانی به ظاهر ایرانی بر علیه استقلال و امنیت و تمامیت ارضی کشورمان نیز تلاش کرده اند و با اینکه بعد از فروپاشی رژیم سلطنتی که متحد اصلی امریکا در منطقه و در همسایگی شوروی سابق و روسیه امروز بوده و تمام فعالیت روسیه توسط مراکزی امریکایی از نوار مرزی ایران رصد میشده به یمن انقلاب اسلامی روسیه از این تنگنا و خطر بالقوه خلاص شده و ایران با روسیه مناسبات بسیار نزدیکی را برقرار و روسیه علاوه بر استفاده از منافع مادی این ارتباط در مناسبات بین المللی نیز از کارت ایران نهایت بهره برداری را نموده و با کمک ایران پایش در سوریه و منطقه خلیج فارس باز شده است ولی دست آخر ماهیت پلید خود را نشان داده و اخیرا به طوری کاملا آشکار به ایران پشت نموده و برای کشورمان رقیب تراشی می کند تا ایران بیش از گذشته در صحنه بین المللی خود را تنها دیده و حاضر به امتیاز دادن بیشتر به این خرس قطبی گردد اما باید مسئولین طراز اول کشورمان از گذشته این کشور غیر قابل اعتماد درس گرفته و در تله پوتین گرفتار نشده و بدون ترس و ملاحظات غیر ضرور از این کشور حیله گر مکار بدسابقه دور شده و دست دوستی به سوی کشورهای رقیب و قدرتمند روسیه دراز کرده ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
پس نه شرقی چی شد از روسیه کومونیستی که خدارو قبول نداره کدوم کشور خیر دیده فقط باید منافع ملی رو درنظر گرفت
حق بین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
تهدید درست است نه تحدید! تهدید: ترساندن؛ بیم دادن؛ بیم عقوبت دادن. تحدید: افراز، کرانبندی، محدود، محصور، مفروز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
خدایا به مسئولین این مملکت بیاموز که روسیه از آمریکا بدتر وچین از هردو بدتر اعتماد به روسیه ......‌‌‌‌‌ است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
جناب آقای حسن روحانی رییس محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب اقای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه
جناب آقای شریعتمداری وزیر محترم رفاه وتعاون
جناب آقای افتخاری رییس سازمان صندوق بازنشستگی کشوری
جناب آقای نمکی وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی
سلام علیکم
همسان سازی حکم حقوقی بازنشستگان غیر پزشک وغیر مدیران وزارت بهداشت طبق قانون انجام نشده است وپس از ۳۰ سال خدمت در شرایط سخت بازنشستگی وشرایط سخت کنونی قرار داریم و. این بی مهری وبی توجهی تان باعث شده که ما در شرایط سخت و دشوار وتنگدستی قرار بگیریم.در حالی که شما از آن مستثنی هستید.
اگر طبق قانون احکام ما بازنشستگان وغیر پزشک وغیر مدیران کل را که قول دادید تا پایان سال انجام می دهید انجام دادید از خداوند منان برای شما توفیق وسلامتی خواهانیم.
وهر گونه قصور و کوتاهی حق الناس را در این دنیا و آن دنیا نمی گذریم ونمی بخشیم.
ممنونیم اگر پیگیری شود.
متشکریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
میگن باالگوگیری ازاقتصادشیخ حسنی یه تردمیل ساخته شده که به عقب حرکت میکند. ه ه ه اعه.
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
اون میله چرخ اقتصاد که قبلش خدمتتون عرض کردم و میدونم غیر قابل انتشار هست رو جدی بگیرید ولی. محل نصبش خیلی مهمه
علی ایزدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
روسیه ای که خود گرفتار تحریمهای آمریکا است و در مقابل ان عاجز است چطور میخاهد دست ایران را در عبور از تحریم بگیرد شاید پس از سالها فهمیده اند که همراهی کردن با امریکا خیلی خیلی پر منفعت تر از روسیه است.بهتر است حالا دیگه مسیر عوض شود.از روسیه..به.. آمریکا.بهترین راه همین است.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
زلزله جنوب ایران یوسف نوری آلودگی هوا جمعه سیاه اعتراضات اصفهان اومیکرون