بازدید 11007
رییس کل بانک مرکزی خبر داد:

مهلت بانک مرکزی به بدهکاران بانکی

همتی در یادداشتی نوشت: «شورای پول واعتبار» در جلسه عصر امروز خود مهلت استفاده از امهال بدهی واحد‌های تولیدی به بانک‌ها را تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰ تمدید کرد.
کد خبر: ۱۰۳۳۴۸۸
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰ 10 February 2021
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، رییس کل بانک مرکزی در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: مهلت استفاده از شرایط ویژه امهال بدهی واحد‌های تولیدی به بانک‌ها تا پایان شهریور ۱۴۰۰ تمدید شد. به تقاضای برخی از واحد‌های تولیدی که دارای مطالبات معوق هستند و از آنجا که برخی از واحد‌های تولیدی نتوانسته بودند درفرصت تعیین شده از شرایط ویژه تمدید بدهی خود بهره‌مند بشوند، «شورای پول واعتبار» در جلسه عصر امروز خود مهلت استفاده از این فرصت امهال بدهی را تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰ تمدید کرد.

براساس مصوبه، بانک‌ها وموسسات اعتباری موظف هستند مطالبات واحد‌های تولیدی که تمام یا بخشی از آن غیرجاری شده است را به درخواست آن‌ها برای یکبار و حداکثر به مدت ۵ سال با اخذ ۷. ۵ درصد از میزان بدهی و با تنفس ۶ ماهه امهال کنند.

سازوکار اجرایی این اقدام در چارچوب روش‌های امهال بانک‌ها و موسسات اعتباری است که در شهریور ماه سال گذشته به شبکه بانکی ابلاغ شد و از ابتدای امسال، لازم الاجرا شده است.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم