بازدید 18955

دلیل سفر مقامات کره‌جنوبی به ایران از زبان واعظی

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: سفر مقامات کره‌ای به تهران مربوط به بحث کشتی نبوده بلکه مربوط به روابط اقتصادی دو کشور است و اتفاقی که در مورد کشتی رخ داده، ممکن است یکی از موضوعات فیمابین باشد.
کد خبر: ۱۰۲۶۲۵۷
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹ 06 January 2021

به گزارش تابناک به نقل از مهر، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در رابطه با سفر مقامات کره جنوبی و ارتباط آن با توقیف نفتکش کره‌ای اظهار داشت: این سفر در رابطه با بحث کشتی نبوده بلکه در رابطه با روابط اقتصادی ایران و کره است و اتفاقی که در مورد کشتی رخ داده، ممکن است یکی از موضوعات فیمابین باشد. اگر کشتی در منطقه‌ای فعالیت می‌کند، باید مسائل مربوط به محیط زیست را مورد توجه قراردهد.

واعظی در رابطه با FATF عنوان کرد: بحثی که مطرح است مربوط به چهار لایحه‌ای است که هر چهار مورد را مجلس تصویب کرد و دو مورد آن نهایی شد. من هفته گذشته هم گفتم به مجمع تشخیص اجازه دهیم با کار کارشناسی در رابطه با آن دو لایحه اقدام کنند.

وی تاکید کرد: تصویب این دو لایحه باعث شفافیت می‌شود و جلوی پولشویی را می‌گیرد و محدودیت‌های ما را کم می‌کند که به نفع مردم و روابط تجاری ماست. این یک مسأله ملی است و ان شاءالله مراحل آن در مجمع تشخیص طی می‌شود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در رابطه با اختلاف نظر وزیر صمت و وزیر اقتصاد بر سر قیمت فولاد خاطرنشان کرد: اختلاف نظر بر سر ریال نیست. وزارت اقتصاد می‌گوید مسئول قیمت گذاری بورس است و وزارت صمت می‌گوید کالای تولید شده ما باید با قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد. به نظر من وزیر صمت نباید بحثی که می‌توانست در جا‌های دیگر مطرح شود را در جلسه‌ای که خبرنگاران بودند مطرح می‌کرد. این کار خوبی نبود. ما به همکاران می‌گوییم نتایج را در اختیار مردم قرار دهند. مردم نباید شاهد اختلاف‌های ما باشند بلکه باید شاهد هماهنگی‌ها باشند.

واعظی در رابطه با تحریکات اخیر آمریکایی‌ها در منطقه تصریح کرد: دولت آقای ترامپ روز‌های پایانی عمرش را می‌گذراند و آن‌ها از روز اول همه تلاش و قصدشان این بود که با تحریک رژیم صهیونیستی و با واسطه دامادش در داخل ایران فشار ایجاد کنند و این یک ماه آخر مرتب پمپاژ خبر‌هایی می‌شود که مثلاً بوی جنگ بدهد.

وی افزود: لذا من می‌گویم ضمن اینکه نیرو‌های نظامی ما با جدیت آمادگی کامل دارند، اما همانند گذشته هدف آن‌ها جنگ روانی است تا مردم را نگران یک جنگ کنند. این اقدامات در سالگرد شهادت شهید سلیمانی برای فرافکنی است.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری