بازدید 49684
دو هزار و سیصد و سی و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: هشدار صریح سردار حاجی‌زاده به کشور‌های حاشیه خلیج فارس / راز محبوبیت سردار سلیمانی در بین چپ و راست سیاست / آمار زندگی‌های مشترکی که به یک سال نرسیدند! و… رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۲۵۴۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۷ 02 January 2021

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

آمار زندگی های مشترکی که به یک سال نرسیدند!

در سال گذشته ۱۲ هزار و ۵۷۳ طلاق ثبت شده است که زوجین کمتر از یک سال زندگی مشترک را در کنار یکدیگر تجربه کرده بودند و کمترین میزان طلاق ثبت شده بر حسب طول مدت ازدواج با ثبت هزار و ۱۵۱ طلاق مربوط به بازه زمانی ۲۱ تا ۲۹ سال و بازه زمانی ۲۷ تا ۲۸ سال با ثبت هزار و ۱۷۸ طلاق بوده است.بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی سازمان ثبت احوال کشور در سال ۹۸، ۱۷۴ هزار و ۸۳۱ طلاق در کل کشور ثبت شده است که در بین این آمار‌ها ۷ هزار و ۲۶۴ زوج بیش از ۲۹ سال زندگی مشترک را در کنار یکدیگر تجربه کرده بودند.بر اساس آمارها بیشترین میزان طلاق ثبت شده بر حسب طول مدت ازدواج با ثبت ۱۵ هزار و ۶۵ طلاق متعلق به بازه زمانی یک تا دو سال زندگی مشترک و ثبت ۱۳ هزار و ۷۲۶ طلاق در دو تا سه سال زندگی مشترک بوده است.

واکنش هاشمی‌طبا به اظهارنظرها درباره خرید واکسن کرونا؛ مردم را در خماری می‌گذارند

سید مصطفی هاشمی‌طبا در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین از کلی‌گویی و اظهارات متناقض مسئولان در این باره انتقاد کرد و گفت: دوستان درباره دست‌اندازهای خرید واکسن صریح صحبت نمی‌کنند. استنباط من این است که در مساله واکسن کرونا از اساس موضوع FATF مطرح نبوده و مشکل تحریم‌هاست؛ یعنی مشکلات مساله فراتر از شرایط ناشی از تصویب یا عدم تصویب FATF است. او ادامه داد: چنان‌که از اظهارات رئیس کل بانک مرکزی برمی‌آید، بحث واکسن تنها به FATF مرتبط نبود و کانال ارسال ارز جای دیگری بوده است؛ یعنی ظاهراً از طریق بانک‌های ما نبوده است و مساله به تحریم‌ها مربوط بود.هاشمی‌طبا افزود: اگر خودمان می‌خواستیم مستقیم عمل کنیم، به هر حال مساله FATF مانع بود، اما با توجه به اینکه می‌گویند کار از طریق بانک‌های کره‌ای صورت گرفته یا می‌گیرد، بنابراین از اساس به نظر نمی‌آید مساله FATF تاثیری گذاشته باشد؛ اما اینکه از بانک دیگری حواله کرده‌اند یا می‌خواهند این کار را بکنند روشن نیست؛ چراکه صریح صحبت نمی‌کنند و مقطعی و متناقض حرف‌هایی می‌زنند و مردم را در خماری می‌گذارند.

باهنر: سردار سلیمانی به من گفتند به درد جبهه جنگ نمی‌خوری

محمدرضا باهنر با ذکر خاطره ای از شهید سردار سلیمانی یاداور شد: من زمانی معاون استاندار کرمان بودم و ایشان فرمانده لشگر ثارالله بود. یکبار به ایشان گفتم که من می خواهم به جبهه بروم و گفتند می خواهی به جبهه بروی چه کار کنی؟ گفتم می آیم که مثل بسیجی ها بجنگم. گفتند شما به درد جبهه جنگ نمی خوری و همین که معاون سیاسی استاندار هستی بیشتر به درد ما می خوری چون تو از نظر لجستیک و پشتیبانی کمک بیشتری می کنی. من گاهی به شوخی می گویم اگر من به جبهه نرفته ام و نجنگیده ام، مقصر آن حاج قاسم بود که می گفتند اگر همین جا باشی بیشتر به ما کمک می کنی.

توییت مهم ظریف درباره توطئه صهیونیست‌ها برای حمله ترامپ به ایران

وزیر خارجه در توییت تازه ای به ترامپ نسبت به توطئه اسرائیل برای حمله به امریکایی ها جهت به راه انداختن جنگ با تهران هشدار داد. ظریف در توییتر نوشت: اطلاعات تازه از عراق حاکی از آن است که عوامل آتش‌افروز اسراییل در حال توطئه‌چینی برای حمله به آمریکایی‌ها هستند، تا ترامپ در حال رفتن را به بهانه‌ای ساختگی به جنگ بکشانند.وی تاکید کرد: ترامپ، مراقب تله باش.ظریف خاطرنشان کرد: هرگونه آتش‌بازی، پاسخ متقابل جدی همراه خواهد داشت، به خصوص علیه همان دوستان صمیمی‌ات.

راز محبوبیت سردار سلیمانی در بین چپ و راست سیاست

یک عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که رفتار و منش سردار سلیمانی برگرفته از نگاه به رهبر معظم انقلاب بود، گفت: با منش حاج قاسم سلیمانی، ایران اسلامی را متحدتر خواهیم داشت.آیت الله عبدالکریم فرحانی در گفت وگویی با بیان این که اخلاص شهید سلیمانی دوست و دشمن را به تحسین واداشت، گفت: سردار سلیمانی با وجود این که به بهترین شکل ارزش های نظام و انقلاب و منویات رهبر انقلاب را تبیین می کرد، هیچ گاه به کسی جسارت و اهانت و هتک حرمت نکرد.این عضو مجلس خبرگان رهبری در خصوص محبوبیت خاص سردار سلیمانی نزد افکار عمومی هم گفت: کسی که با اخلاص قدم بردارد، خدای متعال قلوب مردم را تسخیر نفس و نیت او می کند.

آخرین وضعیت FATF در مجمع تشخیص

عضو مجمع تشخیص مصلحت می‌گوید، مجمع هنوز جلسه‌ای درباره FATF تشکیل نداده است.در حالی که سوم دی‌ماه، صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از آغاز بررسی مجدد لوایح FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داده بود، مجید انصاری عضو این مجمع می‌گوید که هنوز کار خاصی در ارتباط با این لایحه در مجمع انجام نشده و احتمالاً فعلاً مساله در دست بررسی در دبیرخانه است.آملی لاریجانی روز سوم دی‌ماه گفته بود: «حسب ارجاع مقام معظم رهبری در پی درخواست رئیس‌جمهور محترم، نخستین جلسه مشترک کمیسیون‌های مرتبط با این موضوع روز سه‌شنبه (دوم دی‌ماه) در مجمع تشخیص برگزار شد و این جلسات و بعد هم جلسات صحن مجمع تا حصول نتیجه نهایی و دستیابی به آنچه مصلحت مردم و نظام اسلامی است ادامه خواهد یافت.»

هشدار صریح سردار حاجی‌زاده به کشورهای حاشیه خلیج فارس

حاجی‌زاده گفت: ما برای جواب آمریکایی‌ها آماده بودیم و همه توان موشکی‌مان پای کار بود و اگر آنها پاسخ می‌دادند، همه پایگاه‌هایشان از اردن تا عراق و خلیج فارس و همه ناوهایشان حتی در اقیانوس هند را می‌زدیم.وی درخصوص همکاری برخی کشورهای منطقه با آمریکا و رژیم صهیونیستی، به آنها توصیه کرد مسیر و سیاست خود را اصلاح کنند و گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی برای هیچ کجا امنیت نیاوردند و در اینجا هم اگر اتفاقی رخ دهد و جنگی صورت بگیرد، برای ما پایگاه آمریکا با کشور میزبانش تفاوتی ندارد و طبیعتاً بیشترین آسیب را همین کشورهای عربی منطقه می‌بینند.فرمانده نیروی هوافضای سپاه درخصوص توان موشکی و برخی تلاش‌ها برای محدود کردن آن نیز گفت: این توان موشکی قابل مذاکره نیست و غلط می‌کند کسی بخواهد در این زمین مذاکره کند. اجازه مذاکره درباره توان موشکی به هیچ مسئولی داده نمی‌شود و این خط قرمز است.

افزایش قابل توجه تماس بیماران قلبی و تنفسی با اورژانس در پی تشدید آلودگی هوای تهران

سخنگوی اورژانس کشور گفت: تعداد بیماران قلبی و تنفسی نسبت به هفته گذشته به ترتیب ۱۰ و ۸.۵ درصد افزایش یافته است. مجتبی خالدی سخنگو اورژانس در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پیش از ظهر امروز شاخص آلودگی هوا در قسمت‌های جنوبی شهر تهران به عدد ۱۹۳ رسیده است و آلایندگی ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون افزایش یافت. وی افزود: متأسفانه در محدوده ظهر امروز در منطقه ۱۰ و ۲ شهرداری هم میزان ذرات معلق افزایش یافت و امروز روز سومی بود که آلودگی هوا شدت یافته است. سخنگوی اورژانس گفت: در روز گذشته ۵۲۴ بیمار قلبی و همچنین ۲۲۴ بیمار تنفسی در تهران با اورژانس تماس داشته و به بیمارستان منتقل شده‌اند در حالی که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته در تعداد بیماران قلبی ۱۰ درصد و در بیماران تنفسی ۸.۵ درصد رشد را شاهد هستیم. وی خاطرنشان کرد: پیش بینی این است که فردا هم در پایتخت همین شرایط را داشته باشیم و توصیه ما به تمام سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی و خانم‌های باردار این است که ترددهای خود را کاهش دهند و مصرف مایعات را افزایش دهند و داروهای خود را مصرف کنند. مجتبی خالدی افزود: توصیه می‌کنیم اگر این بیماران درد قفسه سینه و یا تنگی نفس داشتند با اورژانس تهران تماس بگیرند.

مسیح‌مهاجری: برخی می‌خواهند با «فروش» شهادت حاج قاسم ریاست جمهوری «بخرند»

حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی، در سرمقاله تازه ترین شماره این روزنامه نوشت: در سال‌های آخر عمر سردار سلیمانی، شایع شده بود که او قصد دارد کاندیدای ریاست جمهوری شود. همین موضوع از او پرسیده شد، سردار در جواب این سؤال که آیا شما می‌خواهید رئیس‌جمهور شوید، گفت: من می‌خواهم شهید شوم. او ادامه داد: حالا در آستانه اولین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی که در وجودش هوسی غیر از خدمت به مردم راه نیافته بود و شهادت در این راه را بر دست یافتن به بالاترین جایگاه اجرایی کشور ترجیح می‌داد، بعضی از همرزمانش، درصدد برآمده‌اند «شهادت» را به مثابه کالایی قابل معامله به بازار سیاست که آلوده‌ترین بازار است، ببرند و با فروش آن متاع دنیایی ریاست جمهوری بخرند. عده‌ای نیز به آنها کمک می‌کنند و کوچه قانون برایشان باز می‌کنند. این، یعنی عده‌ای بر خلاف سینه‌ای که برای شهید سلیمانی می‌زنند، هنوز نفهمیده‌اند او چرا وصیت کرد روی قبرش چیزی غیر از «سرباز قاسم سلیمانی» ننویسند.

علی اکبر صالحی: روحیه عدم همراهی با ایران در وزارت خارجه عراق بالاست

دکتر علی اکبر صالحی وزیر خارجه سابق ایران در کتاب خاطرات خود به موضوعی اشاره کرده که رفتار اخیر عراق در رای ممتنع آن در ماجرای تلاش امریکا برای احیا کمیته تحریم ها علیه ایران را توضیح می دهد. در بخشی از کتاب صالحی تحت عنوان «در گذر تاریخ» آمده است: «وزارت امور خارجه عراق همان وزارت خارجه با افکار خودشان است و روحیه عدم همراهی در آن قوی است و شاکله آن هنوز درست نشده است. مسئولین عراقی در برخی از مجامع عربی و بین‌المللی به گونه‌ای خجولانه صحبت می‌کنند که آدم حیران می‌ماند؛ یعنی به نوعی صحبت می‌کنند که نه سیخ بسوزد نه کباب. البته این اواخر بهتر شده‌اند.

توییت مهم ظریف درباره توطئه اسرائیل برای جنگ میان ایران و آمریکا

دکتر ظریف در توییت تازه ای به ترامپ نسبت به توطئه اسرائیل برای حمله  به امریکایی ها جهت به راه انداختن جنگ با تهران هشدار داد. وزیر خارجه ایران در توییتر نوشت: اطلاعات تازه از عراق حاکی از آن است که عوامل آتش‌افروز اسراییل در حال توطئه‌چینی برای حمله به آمریکایی‌ها هستند، تا ترامپ در حال رفتن را به بهانه‌ای ساختگی به جنگ بکشانند. وی تاکید کرد: ترامپ، مراقب تله باش. ظریف خاطرنشان کرد: هرگونه آتش‌بازی، پاسخ متقابل جدی همراه خواهد داشت، به خصوص علیه همان دوستان صمیمی‌ات.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۳
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۷۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
تابناک خودت را به در و دیوار نزن اینقدر برای مسئله فرعی کشور همچونfatf
چون تا زمانی که تحریم هستید تایید نمی شود و اگر هم تحریم نباشید باز قرار نیست اینfatfمانع مراوده بانکی ما باشد
پاسخ ها
کاظمی از شیراز
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
حرف روی هوا زدن که کاری ندارد. همه چیز دارد می گوید که حتی کشورهای دوست هم بدون fatf تمایلی به تبادل مالی ندارند. آن وقت شمای احتمالا منتفع از لاپوشانی های عدم نبود fatf یا مشابه آن می گویید قرار نیست که مانع شود؟
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
آقای مسیح مهاجری 40 سال است روزنامه جمهوری دست شماست، 40 سال.
ناشناس
| Turkey |
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
سخنان یک دلال دلار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
ساده لوحی ظریف جالب است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
جنابعالی ساده ای که متوجه منظور اصلی ظریف نشدی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
چطور زرنگ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
21:20
ساده لوحی ظریف از اونجاییه که فریب یکی مثل جان کری رو خورد و اعتراف کرد شما ها هنوز میگید فریبی در
کار نبوده!؟
ظریف خودش اعتراف کرد که فریب خورد
لام
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
اشتباهی مثبت دادم
- مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
ظریف ساده هست و تو می فهمی ؟!!! اصلا می قهمی چی می گی ؟!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
ظریف یکی از بهترین دیپلمات های تاریخ ایران است
خیلی جای تأسف. با اسم رمز ساده لوح آدم های پر هیاهو مثل شما نخبه سوزی می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
آقای باهنر پشت جبهه می جنگیده! چه سمت های خوبی هم داشته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
نماد یک اصولگرای موفق و پر سر وصدا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
جناب باهنر ، چرا تا دو سال پیش این خاطره را تعریف نمی کردید ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
آقای باهنرشما نه تنها به درد جبهه نمی خوری
به درد کار سیاسی هم نمی خوری
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
قبل از انقلاب پیمانکار آب کرمان بوده بعد از انقلاب شده معاون استاندار
عبدالهی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
اینها به اعتبار خون برادر شهیدشان وارد عرصه سیاست شدند و گرنه کسی ایشان را نمی شناخت
مجید
| Sweden |
۰۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
به درد جبهه های جنگ هم نمیخوری. یعنی در اصل یک کلمه «هم» از جمله نقل نشده.
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
باهنر من گاهی به شوخی می گویم اگر من به جبهه نرفته ام و نجنگیده ام مقصر آن حاج قاسم بود . اقای باهنر اگر مرد جبهه بودی مثل خیلی از جوان های این مرز وبوم از 16سالگی میرفتی نه اینکه پست و مقام و پشت میز نشین شدی میخواستی تعارفی بکنی و حالا هم همه این حرفها برای توجیه عملکردتان است هرچه کمتر حرف بزنی کمتر زیر سئوال میروی
پاسخ ها
ع.ع
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
باهنر شانس اورد که برادرش شهید شد !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
آقای مهاجری بلاخره از دیدگاه تو سردار سلیمانی شایسته ریاست جمهوری بود یا خیر؟ولو خودش کاندید نشده ونظامی هم هم باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
کلا متوجه نیستیا. خودتو زدی به اون کوچه یا واقعا مطلب را نگرفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
نه بدرد ریاست جمهوری نمی خورد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
فرمانده خوب وباتجربه بودن میتواند رئیس جمهور خوبی هوباشد نمیدانم این چه تفکراتی دربین اقلیتها هست که هرفرمانده موفق میتواند مدیرموفق کشورهم باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
این دیگه جدیدترین نوع بهانه جهت غیبت از جبهه بود !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
یعنی شما همه فرمایشات شهید سلیمانی را گوش کردی و عمل کردی یا فقط همینو ؟ خودتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
تو بورس نابود شدیم ، همتی خدا ازت نگذره که بیچارمون کردی ؟! با این وضعیت یورس تا ۸۰۰ هزار ریزشی خواهد بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
ظرفیت بورس را خودشون گفتند اگر تا خردا د۹۹ ۵۰۰ هزار بشه عالی هست بقیه اش سوداگری بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
این از قدم نحس بایدن بود
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
نباید به دولت اعتماد میکردی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
می خواستی سود باد اورده داشته باشی ضررش هم را بچش
ناشناس
| Turkey |
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
شرط میبندم دلال دلاری و هدفت تخریبه یک سهم هم نداری
فقط بشینید و نظاره گر باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
من نمیدونم ما باید چیکار کنیم که بفهمیم معطل کردن کشور به خاطر مذاکره یه اشتباه بزرگ بوده و هست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
کار دیگه ای ازمون بر میاد؟ خب بگو چه کنیم؟ صادرات کنیم؟ با وجود تحریم بانکی دقیقا چطور صادر کنیم؟
ناشناس
| - |
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
اینهاهمه اش از ساده لوحی یک عده است که دشمن را دوست می پندارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
مثلا میخوای چیکار کنین که میگین مملکت معطل مذاکره مونده اگه راه دومی دارین یا علی
کاظمی از شیراز
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
کسی کشور را بخاطر مذاکره معطل نکرده این تبلیغ منفور جناح مقابل برای رسیدن به قدرت است. امورات کشور دارد تحت فشار چند جانبه تحریم و ویروس و اقتدارگرایان می گردد. از صدها کالای اساسی بندرت گاهی یکی دو مورد کمبود می شود که رفع میشود. شرکت های دانش بنیان در حال رشد هستند. تولید با همه ی سختی ها و نبود مواد اولیه وارداتی و ... به هر شکل که بوده حفظ و بلکه رشد داده شده است. خود شما اگر بودید در همین وضع پر فشار چه گلی فکر می کنید به سر مملکت می زدید؟ نه که این دولت ایده آل باشد نه ولی بهترین دولت هم می آمد بدون تغییر در تصمیمات کلان کشور و با همین تصمیم ها فقط درصد کمی بهتر از این می توانست باشد و تصور اینکه یک دفعه همه چیز بهشت می شود تخیلات و تبلیغ برای رسیدن به قدرت است.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
جناب مذاکره باشد مدیران ما می توانند استراحت کنند، بدون مذاکره باید بدوند .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
از هر دو طرف رای گرفتی چون معلوم نکردی موافق مذاکره ای یا مخالف. ابهام آمیز نوشتن باعث شده رای مثبت و منفی به کامنتت تقریبا مساوی بشه. من بهت مثبت دادم چون کامنتت رو به این منظور گرفتن که باسد مذاکره کرد!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
معطلی در کار نیست!! همه کاری که میشه کرد همینه که میبینیم. تازه هنوز پشتوانه ای از پول فروش نفت در گذشته وجود دارد
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
اقای سلیمانی ازان زمان تا الان خیلی چیزهاگفته بوده اما باهنر فقط نرفتن به جبهه را اطاعت کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
آقای باهنر، در مقام معاون یک مدرسه شاید مناسب باشه، البته نظر بنده است، شاید اشتباه کنم و ایشان بهتر بود به جبهه می رفت!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
آره می رفت بهتر بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
مگه اونایی که رفتند جبهه از کسی اجازه گرفتن، پا اگه اجازه نمی دادن گوش میکردن. حاجی لابد قسمتت نبوده بری جبهه،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
بیشتر طلاقهای امروز جامعه ما به خاطر فقر و بیکاری است. بسیاری از زوجهای جوان هستند که با هزار امید و آرزو ازدواج کرده اند اما بعد از مدتی بعلت اینکه مرد در تامین مایحتاج زندگی در مانده می شود متاسفانه به ناچار کار به طلاق می کشد . امروز بزرگترین مشکل جامعه ایرانی نه فضای مجازی است و نه بیرون بودن چند تار موی زنان. بلکه بزرگترین مشکل جامعه ما بیکاری جوانان است.
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
حالا دیگه هرکی هرچی دلش بخواد از قول حاج قاسم شهید ،براحتی نقل میکنه، و متاسفانه :
تابناک هم بدون داشتن هیچ سند و مدرکی ، اون افاضات احتمالا بی درو پیکر روبدون هیچ کم و کاستی برای اطلاع عموم منتشر میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
آی گفتی! الان دیگه همه دوست صمیمی سردار بودن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
جناب باهنر، چه اصراری که حتما خود واقعی را به همگان بشناسونی. سکوت بعضی وقتها برای حفظ اندک آبروی بجامانده چیز خوبی است
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
قسم میخورم خیلی از مسئولین ما اطلاعاتی از لوایح اف ای تی اف ندارند فقط مخالفت می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
شکم های گرسنه و سفره های خالی از هیچ جنگی حمایت نمی کند
خودتان بروید به جبهه ها
نخواستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
باهنر ۶ ماه دیگه:
سردار سلیمانی گفت تو فقط به درد ریاست جمهوری میخوری و من کاندید شدم......!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
ای جان:))
حميد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
سردار حاجي زاده
سیامک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
توان موشکی قابل مذاکره نیست و کسی نمیتواند در این زمین مذاکره کند
ناشناس
|
-
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
اف ای تی اف تصویب خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
سردار نخواستن بگن که شما به درد هیچ کاری نمی خورین مراعات کردن.
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
درضمن کسی که می خواست مثل یه بسیجی بره جبهه می رفت بسیج محلشون تو مسجد اسم می نوشت و می رفت لازم نبود به فرمانده لشکر بگه!!!
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
با سلام
آقای باهنر برجامی، شما به درد کار سیاسی هم نمی خوری. زیاد رو خودت حساب باز نکن.
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
خیالتان راحت باشد که هیچ جنگی بین ایران و آمریکا رخ نخواهد داد زیرا اگر قرار بود درگیری شود، آمریکا ناو خود را از خلیج فارس بیرون نمی برد.
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
اف ای تی اف حتما تصویب خواهد شد .... میدانید کی؟ ۔۔۔۔ زمانی که بایدن به کاخ سفید بیاید و برای احیای برجام، اظهار تمایل به مذاکره کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
هرچی بنویسم میدونم منتشر نمیشه . بیخیال شدم
حمید
|
Canada
|
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
مملکت رییس جمهوز و وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی دارد و مخاطب قرار دادن کشورهای دیگر فقط و فقط باید از طریق وازرت خارجه باشد
محمود
|
United States
|
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
ا
آقای باهنر خجالت داره که جنگ از ۱۳ ساله تا ۸۰ ساله داشت ولی شما مدعیهای همیشه‌گی فقط پشت جبهه تشریف داشتید
ناشناس
|
-
|
۰۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
نمیدونم این هاشمی طبا کیه که هر روز ازش مینویسند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
آقای باهنر لطفا" از شهید عزیزمان بابت نرفتن به جبهه خودتون استفاده نکنید؟؟ آخه این چه بهانه و توجیهی هست برای نرفتن به جبهه در زمان دفاع مقدس؟؟ !!!
سعید از مشهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
خب یعنی الان محمد رضا باهنر وجدان درد نداره که جبهه نرفته؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
آقای باهنر ( اگر ناراحت نمی شوید ) از قدیم گفته اند دوری و دوستی
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
باهنر: سردار سلیمانی به من گفتند به درد جبهه جنگ نمی‌خوری

او در ادامه اضافه کرد: بخاطر همین به نائب رئیسی مجلس اکتفا !! کردم.
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
اقای باهنر شما به درد چه کار میخورید اصلا؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
امروزهم بورس ازابتداروندنزولی داشت اما بزورمثبتش کردند بااینحال بازهم نزولی شد و چندواحد مانده تا دوباره قرمزبشه اما نمیذارن دوباره قرمزبشه وباچنگ ودندان تلاش میکنند تابعداز مدتها بگن بالاخره بورس مثبت شد !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
شش ماه حساسی پیش رو داریم اگر لاریجانی رییس جمهور بشه مذاکره حتمی هست واگر قالیباف رییس جمهور شد جنگ حتمست دو راهی سختی پیش روی نظام قرار دادند یا ادامه این وضع اسف‌بار یا جنگ خانمان‌سوز
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
تحلیل آبکی
ناشناس
| United Kingdom |
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
با این حرفا دیگه کسی پای صندوق نمیاد
اکثر مردم دلشون به اصلاخات خوش بود که دیدن اونم دروغی بیش نیست
دیگه همه فهمیدن ایراد کار از کجاست
رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
باهنر: سردار سلیمانی به من گفتند به درد جبهه جنگ نمی‌خوری
حالا كه موندي چه كار هايي كردي كهبه اندازه يك عدس به حاج قاسم ثابت كرده باشي
حافظ
|
Belgium
|
۰۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۵
سردار سلیمانی به باهنر گفته بدرد جبهه نمی خوری خوب راست گفته جبهه که جای رسیاست بازی نبود
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
نمازهای ماه رجب fatf شهاب الدین عزیزی خادم سینوفارم علی اکرمی
آخرین اخبار