بازدید 13666
۱

جلسه اضطراری اتحادیه اروپا درمورد نوع جدید کرونا

قرار است اتحادیه اروپا در نشستی اضطراری به بررسی نحوه واکنش فوری نشان دادن به شیوع کرونای انگلیسی در این قاره بپردازد.
کد خبر: ۱۰۲۲۶۶۵
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۰ 21 December 2020

به گزارش تابناک به نقل از فارس، رسانه‌ها از برگزاری نشست اضطراری ۲۷ کشور اتحادیه اروپا در روز دوشنبه برای واکنش نشان دادن به «کرونای انگلیسی» خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» به دنبال اعلام روز گذشته «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس مبنی بر پیدا شدن گونه‌ای جدید از کرونا با سرعت شیوع بیشتر نسبت به نمونه‌های قبلی، چند کشور اروپایی تدابیر امنیتی را در پیش گرفتند. هلند، ایتالیا، بلژیک، بلغارستان و لوگزامبرگ تمام ارتباط‌های هوایی خود را با انگلیس قطع کردند. در برخی کشور‌ها نیز ارتباط ریلی با انگلیس متوقف شده است.

آلمان به عنوان رئیس دوره‌ای اتحادیه اروپا خواستار برگزاری نشستی ویژه در روز دوشنبه برای بررسی نحوه مقابله با شیوع گونه جدید کرونای پیدا شده در انگلیس شده است. فرانسه و اسپانیا از دیگر کشور‌های عضو اتحادیه روپا درخواست مشابهی ارائه داده اند. سازمان جهانی بهداشت نیز از تماس با انگلیس در این زمینه خبر داده است.

به دنبال اعلام نخست‌وزیر انگلیس مبنی بر پیدا شدن گونه جدیدی از ویروس کرونا با قدرت شیوع سریع‌تر در بخش‌هایی از انگلیس، وزیر اول اسکاتلند از محدودیت تردد با انگلیس خبر داد.

«نیکلا استورجن» وزیر اول اسکاتلند نیز شنبه شب به وقت تهران در نشست مطبوعاتی از محدودیت تردد بین اسکاتلند و انگلیس خبر داد و افزود که برای جلوگیری از شیوع سریع کرونا نیاز به اقدامات محدود کننده است.
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
یکی ماهانو خبر کنه برن برامون بازم ویروس بیارن
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو