بازدید 47618
دو هزار و سیصد و شانزدهمین بسته ویژه خبری «تابناک»

زاکانی: تشویق مردم به حضور در بورس یک جنایت بزرگ بود / طعنه مشاور لاریجانی به جبهه دم انتخاباتی / واکنش متفاوت احمدی نژاد به شعرخوانی اردوغان

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند پیشنهاد روحانی اصلاح‌طلب: مدل رای پستی در انتخابات ۱۴۰۰ اجرا شود / امام: دولت روحانی عملا در اختیار اصولگرایان است / کواکبیان: خجالت می کشم که از روحانی حمایت کردم، اما پشیمان نیستم و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۲۱۱۰۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵ 13 December 2020

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

پیشنهاد روحانی اصلاح‌طلب: مدل رای پستی در انتخابات ۱۴۰۰ اجرا شود

یک فعال سیاسی با بیان اینکه از هم اکنون باید خود را برای برگزاری انتخابات در شرایط وجود کرونا آماده کنیم، گفت: ممکن است حرف و حدیثی در رای پستی وجود داشته باشد؛ اما به هر حال بهتر از تجمع افراد در پای صندوق رای است. محسن رهامی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در قانون انتخابات غیر از حضور فیزیکی رای دهندگان، راه دیگری برای اخذ رای پیش بینی نکرده است، اظهار کرد: در حال حاضر مشخص نیست که خطر بیماری کرونا تا چه زمانی ادامه می یابد و اگر این شرایط ادامه یابد، ممکن است موجب کاهش مشارکت در انتخابات شود.وی ادامه داد: در فاصله چند ماهه تا زمان انتخابات ممکن است واکسنی کشف و استفاده نشود، بنابراین باید از تجربه جهانی در برگزاری انتخابات استفاده کرد. انتخابات پستی یکی از راه هایی است که می توان استفاده کرد که البته باید زیرساخت آن از جمله قانون فراهم شود. در مدل رای پستی، افراد با شناسنامه و کارت ملی به ثبت احوال می روند و پس از احراز هویت، برگه الکترال دریافت می کنند و در منزل رای خود را پر کرده و به مراکزی می فرستند که از قبل مورد تایید وزارت کشور و شورای نگهبان است‌.

کنایه میرلوحی به قالیباف

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مردم اکنون مجلس فعلی را می‌بینند و متوجه هستند که سکوت آن‌ها چه بازتابی داشته است و نتیجه‌اش این شده که آقای قالیباف با کمتر از ۲ میلیون رای در مقابل رئیس‌جمهوری که ۲۴ میلیون رای از مردم گرفته‌ است، می‌گوید من نماینده مردم هستم و بعید هم نیست که در انتخابات ۱۴۰۰ به‌ عنوان مثال ۵ میلیون رای کسب کنند و طی چهار سال پس از آن بگویند که ما منتخب مردم هستیم و رای مردم را داریم. در نتیجه بعید است که با توجه به مجلس کنونی، مردم در انتخابات آتی هم تصمیم به سکوت بگیرند.محمود میرلوحی در گفت‌وگو با ایلنا درباره آخرین تحولات جریان سیاسی اصلاح‌طلبی پیرامون انتخابات سال ۱۴۰۰ گفت: من مدتی قبل پیش‌بینی کردم که تا پایان ماه آذر یا اواسط دی‌ماه جریان اصلاحات بتواند روی یک سازوکار روشنی برای انتخابات به جمع‌بندی برسند. البته هنوز مشخص نیست که این سازوکار همان ساختار شورای عالی سیاستگذاری خواهد بود یا مجموعه و ساختار جدیدی مورد توافق قرار خواهد گرفت.وی افزود: من معتقدم جریان اصلاح‌طلب، یک جریان گسترده‌ای است که می‌تواند در شرایط کنونی جامعه، ظرفیت مناسبی برای شناسایی، بازتاب و پیگیری مطالبات مردم ایجاد کند و نقطه اتکای این ظرفیت دیدگاه این جریان مبنی بر پیگیری اصلاحات در درون نظام و در چارچوب قانون اساسی است.

زاکانی: تشویق مردم به حضور در بورس یک جنایت بزرگ بود

وی با بیان اینکه موضوع بورس از آن کلاه های گشادی بود که بر سرِ مردم گذاشتند، گفت: اینکه بورس باید تقویت بشود، کاملا حرف درستی است. اینکه بورس به عنوان یک جزئی تحت عنوان بازار سرمایه باید مورد دقت قرار بگیرد حرف درستی است، اما اینکه زیرساخت ها فراهم نیست و از مردم دعوت می کنید که به بورس بیایند و به مردم آموزش هم نمی دهید این ظلم در حق مردم است، این یک جنایت بزرگ بود که اتفاق افتاد و بسیاری از مردم را به خاک سیاه نشاند.

زاکانی با بیان اینکه آقای روحانی و سیستمش خراب کاری کردند، گفت: لذا ناظر به بورس جلسات متعددی با جناب آقای همتی و جناب آقای دژ پسند و هم با آقای قالیباف داشتیم، با هدف اینکه مردم کمتر آسیب بخورند و این روند عوض بشه. وی ادامه داد: مجلس به دنبال این است که این خرابکاری ها را کمتر کند و بی ثباتی و جبران کسری بودجه را در دستور کار خود قرار داده و بعد هم بتواند این کیک موجود را درست تقسیم و بعد هم بتواند معیشت مردم و مسکن مردم را تامین کند، بعد هم بتواند سیاست های کلان را جبران کند، با فساد برخورد کند و در آخر موانع تولید و صادرات را هم بردارد. مجلس در این مسیر دارد حرکت می کند. آیا امکان در کشور هست ؟ بله، امکان در کشور است.

انتقاد عضو هیات رئیسه مجلس از ستاد ملی مقابله با کرونا

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نوشت: ستاد ملی مبارزه با کرونا را به محفلی برای دور زدن مجلس و سایر نهادها تبدیل کرده اند.سید محسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در حساب کاربری خود در تویئتر، نوشت: به بهانه کرونا صدها هزار خودرو و ده ها هزار کسب و کار را جریمه کرده اند.وی تصریح کرد: ستاد ملی مبارزه با کرونا را تبدیل کرده اند به محفلی برای دور زدن مجلس و سایر نهادها، فارغ از آن که آیا حق مجازات شهروندان را دارند یا خیر. عضو هیات رئیسه مجلس در پایان مطلب خود نوشت: سوال ما از کاسبان کرونا این است که شفاف بیان کنند که موارد هزینه پول‌ حاصل از این جریمه‌ها چیست؟

طعنه مشاور لاریجانی به جبهه پایداری: جریانی دم انتخاباتی است

یک چهره سیاسی اصولگرا گفت: جریان پایداری از ابتدا ساز جدایی می زند و در نهایت هم به وحدت جامعه اصولگرا تمکین نمی کند.«منصور حقیقت پور»، نماینده پیشین مجلس، در رابطه با انسجام و وحدت اصولگرایان برای انتخابات ۱۴۰۰ به برنا گفت: جریان اصولگرایی در داخل کشور به حزب و سازمانی منسجم تبدیل نشده و در زمان انتخابات شاهد بروز و ظهور آنها هستیم.او افزود: از این نظر طبیعی است که نقطه نظرات مختلفی در مورد رهبری و محوریت جریان اصولگرایی پیش بیاید، بعد از ارتحال مرحوم مهدوی کنی که اصولگرایی را سرپرستی و مدیریت می کردند این جریان را تحت قیومیت کسی نمی بینیم و پدری برای این جریان وجود ندارد.او در رابطه با برخی نظرات که محوریت اصولگرایی در انتخابات آتی را جامعتین می‌دانند، اضافه کرد: شاید برخی زیر پرچم مرجعیت جامعتین بروند و برخی هم نروند. اما در انتها با وجود اینکه ساختار هم پیدا می کنند به وحدت نمی رسند. در دوره های قبل هم مرحوم مهدوی کنی چقدر زحمت کشید تا جامعه اصولگرایی را به یک کاندیدا رساند ولی موفق نشد و امروز هم همین احتمال وجود دارد و آن ها از طیف های مختلفی هستند، البته شاید نقطه نظرات مشترکی داشته باشند اما در مرحله انتخاب کاندیدا به معنای رسیدن به کاندیدا، مشترک نیستند.

امام: دولت روحانی عملا در اختیار اصولگرایان است

جواد امام در مصاحبه ای با روزنامه شرق درباره احتمال حل مشکلات اقتصادی توسط دولت بعدی و کارکرد اصلاح طلبان برای جامعه تصریح کرد ما چند تجربه داریم. برای اینکه فکر کنیم مشکلات اقتصادی را اصولگراها می‌توانند به تنهایی حل کنند، باید از تمام ظرفیت‌های جامعه استفاده کنیم. فرض که دولت بعد اصولگرا باشد و با توجه به نزدیک‌بودنشان به حلقه قدرت، موفق به حل مشکلات اقتصادی شدند.وی ادامه داد مگر احمدی‌نژاد کاندیدای اصولگرایان نبود و حمایت حلقه قدرت را نداشت؟ مگر در آن دوره اصولگراها از قوه قضائیه برخوردار نبودند یا اکثریت مجلس دست آنها نبود؟ چرا موفق نشدند؟ تازه امروز بخشی از ناکامی‌ها و عدم تحقق برنامه‌های دولت ناشی از خسارت‌های دولت آقای احمدی‌‌نژاد است. دولت آقای روحانی هم که عملا در اختیار اصولگرایان است؛ مگر آقای روحانی عضو تشخیص مصلحت نظام نبودند؟ جایگاه‌هایی که ایشان قبلا قرار داشتند، چه نسبتی با اصلاح‌طلبان داشت؟ اصلاح‌طلبان از هر جریانی که بتواند مشکلات اقتصادی و خارجی مردم را حل کند استقبال می‌کنند. ما دنبال حل مشکلات اقتصادی و رسیدگی به مطالبات فرهنگی و اجتماعی مردم و همچنین تنش‌زدایی هستیم. هرکسی که این مسیر را دنبال کند و موفق شود، خاستگاه ماست؛ اما آنچه مسلم است، تجربه نشان داده اینها نه‌ تنها موفق نبوده‌اند، بلکه به لحاظ نوع عملکرد و افکارشان مورد اقبال جامعه بین‌الملل نیز قرار نگرفته‌اند.

خاطره محسن رضایی از شهید باکری: از جان و حتی آبروی خود می‌گذرم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در رشته توئیتی نوشت: ‏لشکر عثمانی با آن همه جنایت تا ‎تبریز هم رسید، ولی آذربایجان او را شکست داد.محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در رشته توئیتی نوشت: آذربایجان را دوست دارم؛ آنجا که هر "خیابان"ش، "امیرخیز" است. دجله را دوست دارم؛ آنجا که شکوه غیرت آذربایجان جوشید.آذربایجان قلب ایران است و مهدی قلب من.هنوز جبهه های جنوب صدای مهدی باکری را به یاد دارد. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خاطره‌ای از شهید مهدی باکری بیان داشت: ‏برادر محسن کسی که برای خدا می جنگد، عقب نشینی ندارد". مهدی جان، برادرم، عقب نشینی نمی کنیم. از جان و حتی آبروی خود می گذرم و راهتان را ادامه می دهم.آذربایجان را مجروح کردند ولی دلیرانه روی پای خود ایستاد و از خود و تمامیّت ‎#ایران دفاع کرد.رضایی تاکید کرد: ‏لشکر عثمانی با آن همه جنایت تا ‎تبریز هم رسید ولی آذربایجان او را شکست داد. آذربایجان در دفاع از خود و تمامیّت ایران، تا آنجایی ایستاد که ابراهیم وار،اسماعیل خود را در دجله قربانی کرد؛ اولین خونی که از دجله به اروند رسید و وارد خلیج همیشه فارس شد، خون برادر ‎مهدی باکری بوده است.

واکنش متفاوت احمدی نژاد به شعرخوانی اردوغان

احمدی نژاد در واکنش به شعرخوانی اردوغان علیه ایران تاکید کرد: «اگر بنا بر تغییر مرزها به گذشته باشد، تنها ملتی که ضرر نمی‌کند ملت ایران است». حساب توییتری محمود احمدی نژاد به نقل از او پیرامون شعرخوانی اردوغان رئیس جمهور ترکیه نوشته است: «این عصر دوره عبور از تعصبات قومی، جغرافیایی و مذهبی و گرایش عمومی به وحدت جهانی حول محور انسانیت و ارزش‌های مشترک فطری است.طرح تغییر مرزهای سیاسی حرکتی ارتجاعی است که ملت ایران از آن استقبال نمی‌کند.اگر بنا بر تغییر مرزها به گذشته باشد، تنها ملتی که ضرر نمی‌کند ملت ایران است.»

طعنه روزنامه جمهوری اسلامی به ضرغامی

روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به توییتر عزت الله ضرغامی نوشت: یکی از نظامیان که مدتی در کسوت رسانه‌ای فعالیت کرد نیز فعالیت زودرس تبلیغاتی خود برای انتخابات ریاست جمهوری را در فضای مجازی آغاز کرد.این شخص، توئیتر را به ابزار تبلیغاتی خود تبدیل کرده و نوشته «در نظام مدیریت کشور "راز بقاء" در سکوت و همراهی است. "راز رشد" در تئوریزه کردن منویات اصحاب قدرت و "راز حذف" در مشاوره صادقانه و کارشناسانه. دولت آینده باید زیر این میز بازی را بزند». این، چهارمین نظامی داوطلب ریاست جمهوری 1400 است که از خود رونمایی کرده و گویا حداقل دو نظامی دیگر نیز در راهند.

کواکبیان: خجالت می کشم که از روحانی حمایت کردم اما پشیمان نیستم

مصطفی کواکبیان گفت: واقعیت این است که یک ملک از موارد املاک نجومی برابر است با همه آنچه به عنوان حقوق نجومی مدعی بودند که پرداخت شده است. آن همه هم سرو صدا کردند. ما در مورد املاک نجومی یا تخلفات صورت گرفته در شهرداری آقای قالیباف ندیدیم که اقدامی انجام شود.مصطفی کواکبیان در گفت و گویی به موضوعات مختلفی از جمله مجلس و دولت پرداخت. او در این مصابه از املاک نجومی در زمان قالیباف و احتمال کاندیداتوری محمود احمدی‌نژاد سخن به میان آورد آنچه در ادامه می‌خوانید خلاصه‌ای از این گفت‌وگوست: آقای کواکبیان! شما یکی از منتقدان آقای روحانی هستید. چند بار هم تلویحا از اینکه برای رای آوردن روحانی تلاش کرده‌اید ابراز پشیمانی کرده‌اید. این نقد شما به عنوان یک اصلاح‌طلب با این انتقادهایی که نمایندگان اصولگرای مجلس یازدهم به دولت و آقای روحانی دارند چه تفاوتی دارد؟ ابتدا بگویم که هیچ گاه نگفته ام که پشیمانم از اینکه به آقای روحانی رای داده‌ام چون آن زمان خود بنده به عنوان کاندیدای حزب مردمسالاری کاندیدا شدم اما احراز صلاحیت نشدم؛ بنابراین ایشان را خیرالموجودین دانستیم و حمایت کردیم. همیشه گفته‌ام که ما حامی منتقد این دولت هستیم. منتقد بودن از این جهت که واقعا کارهایی می‌شود کرد اما متاسفانه انجام نمی شود.

لفاظی جدید نتانیاهو علیه ایران

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با مشاور امنیت ملی کاخ سفید از لفاظی علیه ایران و تداوم همکاری با ایالات متحده سخن گفت.«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی عصر یکشنبه به وقت تهران در دیدار با «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد که ایران کشور قلدر در منطقه است و اگر جلوی آن گرفته نشود، به یک کشور قدر بین‌المللی مبدل می‌شود. نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در دیدار با اوبراین از تداوم همکاری با آمریکا سخن گفت. طی هفته‌های گذشته، سفر مقامات آمریکایی از جمله «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه این کشور به فلسطین اشغالی این بحث را مطرح کرد که دولت فعلی آمریکا در تلاش است در ماه‌های باقی‌مانده تا جایی که می‌تواند برنامه‌های خود را در این سرزمین پیش ببرد.نتانیاهو در ادامه به مدح سیاست فشار حداکثری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا علیه ایران پرداخت. وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: تا زمانی که رژیم ایران خواستار نابودی اسرائیل و در تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای نباید به حالت رفتار عادی با ایران شود.

سفیر فرانسه به وزارت خارجه احضار شد

سفیر فرانسه در تهران بخاطر بیانیه روز گذشته کشورش به وزارت خارجه احضار شد.در پی صدور بیانیه روز گذشته وزارت خارجه فرانسه در مورد روح الله زم، امروز فیلیپ تیه بو، سفیر فرانسه در تهران از سوی دستیار وزیر و مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران به بیانیه یاد شده به وی ابلاغ شد. سفیر فرانسه اظهار داشت مراتب را به مقامات کشورش منعکس خواهد کرد.همچنین در پی بیانیه‌های مداخله‌جویانه روز گذشته سخنگوی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و وزارت خارجه آلمان در مورد روح الله زم، امروز (یک شنبه) سفیر آلمان در ایران نیز به عنوان نماینده اتحادیه اروپا به وزارت خارجه احضار شد.هانس اودو، موتسل سفیر جمهوری فدرال آلمان در تهران که کشورش ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را عهده دار است، از سوی دستیار وزیر و مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه احضار شد.

مشاهده رد پای تمساح در دریاچه چیتگر


سید آرش حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار برنا درباره اخبار منتشره مبنی بر مشاهده شدن یک تمساح در دریاچه چیتگر گفت: وقتی یک پیکره آبی مانند دریاچه چیتگر در تهران ایجاد می‌شود، طبیعتا جاذب جانوران شده و در آنجا اکوسیستم مصنوعی تشکیل می‌شود. برای مثال در هفته‌های گذشته پرنده‌های مهاجر به دریاچه چیتگر آمدند و یک نوع جاذبه توریستی در این مکان تفریحی ایجاد کرده‌اند. او افزود: این مساله علاوه بر فرصت‌آفرینی می‌تواند تهدیدآفرین هم باشد اما در هر صورت آنچه اهمیت دارد، آن است که به لحاظ تنوع زیستی این دریاچه پایش شود که متاسفانه اینگونه نیست.  این عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه درخصوص مسائلی چون پایش کیفیت آب دریاچه و پیشگیری از تغذیه‌گرایی اقدامات خوبی صورت گرفته است، اظهار داشت: برخی از بررسی‌ها نشان داده که 25 نوع ماهی در این دریاچه وجود دارد که تعداد زیادی از آنها را شهروندان رها کردند و این گونه‌ها با محیط سازگاری یافته‌اند.  حسینی میلانی با بیان اینکه احتمال دارد تمساح خانگی قاچاق که این روزها رواج پیدا کرده، توسط یک شهروند غیرمسئول در دریاچه چیتگر رها شده باشد، تصریح کرد: شواهدی از جمله نوعی رد پا وجود دارد که باعث به وجود آمدن تردیدهایی در وجود داشتن این حیوان در دریاچه شده است و به همین دلیل، طعمه‌گذاری‌هایی انجام شده تا اگر چنین موضوعی صحت دارد، هرچه سریع‌تر موضوع شفاف شده و امنیت شهروندان و آسایش خاطر آنها فراهم شود. 

عذرخواهی مجری دستپخت به خاطر توهین به رانندگان تاکسی


امروز ویدئویی در فضای مجازی پخش شد که مربوط به قسمتی از برنامه دستپخت بود که از شبکه یک سیما در حال پخش است. در این ویدئوی کوتاه مجری برنامه از دختر نوجوانی که به همراه پدرش حضور دارد می‌پرسد: از اینکه پدرش رانندگی تاکسی است خجالت نمی‌کشد و به دوستانش می‌گوید؟ این اظهارات مجری دستپخت واکنش‌های زیادی را در پی داشت تا جایی که اتحادیه تاکسیرانان نسبت به این توهین اطلاعیه‌ای صادر کرد. سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در واکنش به سوال مجری برنامه «دست‌پخت» از مهمان خود درباره رانندگان تاکسی، در روزگذشته (شنبه ۲۲ آذر)، اطلاعیه‌ای را صادر و به آن اعتراض کرد.پس از واکنش‌های متعددی که نسبت به این اتفاق رخ داد، سیدوحید حسینی مجری برنامه دستپخت با انتشار ویدئویی ضمن عذرخواهی از صنف تاکسیرانان؛ ویدئوی منتشر شده را تقطیع شده دانست و اعلام کرد هدف این برنامه تکریم صنوف مختلف و زحمت‌کش جامعه از جمله تاکسیرانان است.

حسین شریعتمداری: جمهوری کنونی آذربایجان بخشی از ایران است که به زور جدا شده


حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی با تیتر «آقای اردوغان بقیه شعر را هم بخوانید!»، نوشت: روز جمعه، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه که در مراسم رژه ارتش جمهوری آذربایجان در باکو شرکت کرده بود، در سخنرانی خود به یک بیت از شعری که به زبان آذری سروده شده بود اشاره کرد، با این مضمون که؛ «ارس را جدا کردند و آن را با میله و سنگ پُر کردند / من از تو جدا نمی‌شدم، به زور جدایمان کردند»! این بخش از سخن اردوغان با واکنش‌های منفی فراوانی روبه‌رو شد که در گزارش‌های کیهان آمده است. در این وجیزه، اما از زاویه دیگری به ماجرا نگاه شده است؛ اردوغان با اشاره به این بیت، بر خلاف آنچه در پی آن بود، به صراحت اعتراف می‌کند که جمهوری کنونی آذربایجان بخشی از ایران است که به زور -بخوانید با بی‌کفایتی شاهان قاجار- از سرزمین مادری خود جدا شده است. توضیح آنکه، جمهوری کنونی آذربایجان همراه با بخش‌های وسیع دیگری از قفقاز در سال ۱۱۹۲ شمسی (۱۸۱۳ میلادی) و در جریان معاهده استعماری و ننگین گلستان از خاک ایران جدا شد. بیتی که اردوغان به آن استناد می‌کند، از جمله اشعار حماسی فراوانی است که مردم آذربایجان در هر دو سوی باقی‌مانده و جداشده آن سامان، در اعتراض به بی‌کفایتی شاهان قاجار و در غم جدایی این بخش از سرزمین ایران سروده و زمزمه می‌کردند.

احضار سفیر آلمان به وزارت خارجه


سفیر آلمان در تهران به وزارت خارجه احضار شد. در پی بیانیه اخیر اتحادیه اروپا در مورد روح الله زم ، سفیر آلمان در ایران به عنوان نماینده اتحادیه اروپا به وزارت خارجه احضار شد. در حال حاضر آلمان، رییس دوره ای اتحادیه اروپاست و سفیر این کشور به نمایندگی از اتحادیه اروپا به وزارت خارجه احضار شد.

دادستانی تهران: اظهارات زم در خصوص دیگران در حال رسیدگی است


روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران پیرو برخی اظهارنظرهای منتشرشده در رسانه ها پس از اجرای حکم نیما زم اطلاعیه ای صادر کرد. به نقل از مرکز رسانه‌ای قوه قضاییه در این اطلاعیه آمده: در بیش از یک سال سیر رسیدگی به این پرونده، تحقیقات کاملی از متهم اصلی توسط دادسرا و ضابطین و در خصوص کلیه موارد اتهامی صورت گرفته و اقاریر آقای زم درخصوص اقدامات مجرمانه خود و اظهاراتش درخصوص دیگران معادل صدها ساعت و چندهزار صفحه بازجویی بوده است که تاکنون بخش مربوط به اقدامات مجرمانه خود وی مورد رسیدگی نهایی قرار گرفته، لکن اظهارات و ادعاهای وی در خصوص دیگران، در حال رسیدگی است. در اطلاعیه دادسرای تهران تاکید شده است تاکنون پرونده برخی از مرتبطین زم در داخل کشور نیز با کیفرخواست به دادگاه ارسال گردیده و پرونده برخی دیگر از متهمین در دادسرا مفتوح است. دادسرای عمومی و انقلاب تهران همچنین اعلام کرده کلیه مراحل دادرسی و صدور آرای محاکم از جمله رای قطعی دیوان عالی کشور در مورد این پرونده که بیش از یک ماه پیش صادر شده، بارعایت مواعد قانونی انجام شده و ابلاغ گردیده است.

‌وزیر بهداشت: آنچه بر ملت ایران گذشت، پس از واقعه کربلا بی‌نظیر بوده


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در این ایام که کرونا مدیریت می‌شود چه بر ما گذشت و گاهی می‌گویم مقایسه ما با ابا عبدالله الحسین (ع) مقایسه بسیار ناشیانه و کم‌خردانه‌ای است، اما باور کنید بعد از آنچه بر ابا عبدالله الحسین و یاران او در حصر تنگ کربلا و عاشورا گذشت بر ملتی جز ایران در این سال‌ها نرفته است.

۱۱ نفر به جرم فساد و رشوه‌خواری در مازندران دستگیر شدند


دادگستری مازندران از دستگیری ۲ کارمند منابع طبیعی و پنج پیمانکار به اتهام دریافت رشوه و همچنین ۲ دهیار، یک مسئول مالی دهیاری و یک عضو شورای روستایی به اتهام فساد مالی در شهرستان سوادکوه خبر داد. طبق اعلام دادگستری مازندران برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شد و درجریان رسیدگی است. در این خصوص، نسبت به تعداد دیگری از پیمانکاران منابع طبیعی مبنی بر پرداخت رشوه تحقیقات در حال انجام و رسیدگی است./ایرنا

ماجرای هجوم خارجی ها به اهواز برای خرید مسکن واقعیت دارد؟


در حالی که معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی، اسنادی برای ادعای خود مبنی بر هجوم خارجی ها به خوزستان ارائه نمی کند، شواهد نشان می دهد چنین ادعایی بعید است صحت داشته باشد.رئیس انجمن صنفی انبوه سازان خوزستان: به دلیل قرابت فرهنگی میان مردم خوزستان با جنوب عراق، ارتباطات زیادی با عراقی‌ها دارند و حتی ازدواج خوزستانی‌ها با عراقی‌ها رایج است؛ اگر عراقی‌ها به خاطر مسائل خانوادگی به اهواز بیایند، قاعدتاً ملک را به نام همسر ایرانی خود خریداری می‌کنند./مهر

پیام اصلی شعرخوانی اردوغان چه بود؟


منصور حقیقت پور در گفتگویی به خبرآنلاین گفت: در حقیقت اردوغان به دنبال ایجاد فضایی برای زنده کردن دلخوری‌های قبلی جمهوری آذربایجان و ایران است تا فضای بهتری برای ترکیه جهت حضور بیشتر در جمهوری آذربایجان در آینده ایجاد شود. مجموع این اظهارات مداخله جویانه اخیر اردوغان نشان می دهد که او در پی بوجود آوردن اختلال در روابط تهران و باکو است. چرا باید اجازه دهیم تا کشوری مانند ترکیه در کنار رئیس جمهور سرزمینی بایستد که پیوستگی تاریخی بسیار عمیقی با ایران دارد و پرچم ترکیه به جای ایران در کنار جمهوری آذربایجان خودنمایی کند و ندای دو دولت یک ملت را سر بدهند.

گلایه‌های پیش‌خریداران خودرو/ریزش ادامه دار نرخ‌ها در بازار


شجاعی، کارشناس خودرو: عمده اعتراضات مشتریان به افزایش فصلی در قیمت‌های کارخانه‌ای محصولات بر می‌گردد که در زمان قرعه‌کشی پیش‌بینی نشده بود. مضاف بر این مسأله، به دلیل عدم تناسب قیمت‌ کارخانه‌ای محصولات خودروسازان با یکدیگر، مشتریانی که سود مشارکت صفر را پذیرفته‌اند، اکنون با قیمت‌هایی بالاتر از قیمت بازار در زمان واریز وجوه اولیه مواجه و نقره‌داغ شده‌اند! با توجه به روند نزولی قیمت خودرو در بازار آزاد و مقاومت برخی ذی‌نفعان در برابر کاهش نرخ‌های کارخانه‌ای، کاهش نرخ بازار آزاد به زیر قیمت کارخانه بعید نیست./تسنیم

ماجرای تبلیغ " فروش و واگذاری واکسن کرونا " چیست؟


معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: در پی انتشار اخبار تولید واکسن کرونا ، شاهد انجام تبلیغات گسترده با مضمون " فروش و واگذاری این دارو در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی " هستیم. مجرمان سایبری با شگردهای مختلف نظیر اعطاء واکسن کرونا در قبال ثبت نام در تورهای مسافرتی و یا تبلیغات فریبنده، ثبت نام آزمایشی انسانی تزریق واکسن کرونا در کشورهای خارجی به همراه تور توریستی و تفریحی، در صدد کلاهبرداری از متقاضیان هستند./ایلنا

مردم تلویزیون نمی بینند، اما بودجه سال آینده اش ۵۰ درصد زیاد می شود


اگر به بودجه‌ای که امسال برای صداوسیما تصویب شده نگاهی بینداریم شاهد خواهیم بود که سهم سازمان صداوسیما در بودجه ۱۴۰۰ برای تولید برنامه‌های صوتی و تصویری ۲ هزار و ۶۱۹ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است. شیب افزایش بودجه سازمان با نظر مردم هم گرایی ندارد و عملکرد صدا و سیما باعث نشده است که میزان علاقه مردم به تلویزیون بیشتر شود. تا وقتی استاندار‌های حرفه‌ای رسانه‌ای در صداو سیما رعایت نشود و رضایت عموم مردم هدف تصمیم‌گیرندگان اصلی سازمان نباشد طبیعی است که مردم از تلویزیون دور و دورتر می‌شوند و بودجه این نهاد هدر می‌رود. /روزنامه ایران

مشارکت پایین در انتخابات ۱۴۰۰ این تصور را ایجاد می‌کند که مردم طرفدار نظام نیستند


محمدصدر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به روزنامه شرق گفت: من معتقدم همه افراد دست‌اندرکار مخصوصا مسئولان رده‌بالا می‌دانند انتخابات ریاست‌جمهوری باید با مشارکت بالا انجام شود و برای این کار، حتما باید رقابتی به وجود بیاید، وگرنه مشارکت بالا نخواهد بود. اگر در انتخابات ریاست‌جمهوری مشارکت پایین باشد، واقعا می‌توانم بگویم که ایران در خطر امنیتی خواهد بود؛ چون این تصور را به خارج می‌دهد که مردم چندان طرفدار نظام نیستند. /شرق

آقای حناچی! چرا می گویید املاک نجومی چون سند خورده قابل برگشت نیست؟


روزنامه شرق نوشت: شهردار می‌گوید املاکی که سندشان به نام فرد موردنظر صادر شده است، قابلیت بازگرداندن ندارد، زیرا معامله تمام شده‌ است. این امر پیامی منفی و بسیار مأیوس‌کننده به جامعه منتقل می‌کند.اگر فرصت‌طلبان مال‌اندوز زودتر دست‌به‌کار شده و اموالی را که تصاحب کرده‌اند، از مرحله صدور سند بگذرانند، دیگر به‌ اصطلاح توپ هم تکانشان نمی‌دهد و شهروندان نمی‌توانند حق خود را مطالبه کنند. شاید این جمله تاریخی امیر مؤمنان علی‌ (ع) که اعلام فرمود اموال بیت‌المال حتی اگر به نام همسران گروه برخوردار از نعمت سخاوتمندی حاکمان سند خورده‌ باشند، شناسایی و بازپس گرفته‌ می‌شود، اشاره به چنین وضعیتی باشد و نمایانگر اختلاف رویکرد آن بزرگ با وضعیت فعلی.

اسامی ممنوع برای دختران و پسران؛ از چاه و چراغ و زنگی تا پارچه و پاکت و پنیر


اگر فکر می‌کنید که می‌توانید هر اسمی برای فرزندتان انتخاب کنید، در اشتباه هستید. بر اساس اعلام سازمان ثبت احوال کشور نام هایی که هنگام دریافت شناسنامه از سوی والدین انتخاب می‌شود، اگر در مجموعه نام‌های مورد تایید ثبت احوال وجود داشته باشد، برای صدور ثبت می‌شود. در سازمان ثبت احوال فهرست بلندبالایی از این اسامی عجیب و غریب وجود دارد. مثلا برای پسران اسامی آرشیو، آسیب، اجباری، اخی، اردوخان، اشتر، اهریمن، باباقلی، بیابانی، ملخ، فضا، فراری، شفتالو، شربت، قطار، قطاری، قسمت، قربانی، کابوس، گشنه، گرگ آقا، بره، بشم، بهداشت، بوشفر، چاه، چراغ، چیتر، زنگی، سرباز، شوجر، علاقه، غم، غارت، فرار، فراموش، گوپال، گمان، لذت، لشکر، للو، ورندل و یتیم از گروه این اسامی بود. درباره دختران هم این فهرست شامل این اسامی است: آشفته، آفت، اجبار، افسرده، باجی، بیزار، پنبه، تعارف، حلوا، خرما، خیار، شربتی، شقیقه، کفتر، نیمکت، قیمتی، همیشه، نوشابه، ییلاق، لوله، لیاقت، لبو، لباء، مشکی، مشکی‌جان، مغلوبه، مفتول، حاضر، حالتاج، حسرت، حضرت، حبصه، خارا، خابس، پارچه، پاکت، پنیر، پوپول، پولی و آقابگم./خبرآنلاین

پیشنهاد گرفتن خسارت به صورت طلا و سکه از افراد دروغگو و هتاک


عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: یکی از ویژگی‌های بسیار بدی که در ایران شاهد هستیم، اظهارنظرات دروغ و توهین‌آمیز علیه اشخاص حقیقی و‌ حقوقی اعم از حکومتی و غیر آن است. راه‌حل چیست؟ خصوصی کردن این جرم از طریق پرداخت خسارت به فردی است که مورد توهین یا افترا واقع شده است، همچنین پرداخت هزینه وکالت و سایر هزینه‌ها نیز باید به عهده بازنده شکایت باشد. به نظرم تامین این هزینه نیز باید از شمول مستثنیات دین خارج باشد. جبران خسارت نیز باید رقم قابل توجهی (ترجیحا با گرم طلا و سکه) باشد که تحت تاثیر تورم قرار نگیرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۹
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۱۷۳
کیهان هم متعلق به مردم ایران است که جدا شده همینطور ملک طوس و ری را ببینید.
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
اصولا اقای روحانی و دولت او در رویه های ناصواب اقتصادی و امار دست احمدی نزاد و دولت او را از پشت بستند. روحانی و همتی و نوبخت و ظریف و... تنها هدفشان ثبت امار و دستاوردهای ساختگی به عنوان موفقیت است. مثلا یکی از اهداف روحانی این است که هرگز و هرگز رکورد تورم ایران که در سال 74 به اسم دولت هاشمی بود به اسم او و دولتش زده نشود. زیر دستان او در مرکز امار و بانک مرکزی باید این هدف را انجام دهند. اینها اعتقاد دارند که بعد از چند ماه بر اساس سابقه مردم ایران فراموش می کنند و انچه می ماند فقط امار ثبت شده در مرکز امار و نشریات و بانک مرکزی است.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
در این سالها اتفاقاتی افتادکه هیچ کس تصورش را هم نمی کرد از جمله ظهور کرونا و ظهور ترامپ. بعید نیست اتفاقات دیگری هم که تصور نمی شود بیفتد از جمله جنگ ایران و ترکیه در اینصورت جنگ کنندگان هزینه می دهند و تماشاگران امتیاز می گیرند. حداقل کار روشنفکران و عقلای قوم و دانشگاهیان این است که در آتش این تعصبات ندمند ولی متاسفانه بیشتر از بقیه آتش افروزی می کنند وقتی کار از کار گذشت دیگر پشیمانی سودی نخواهد داشت جنگ شوخی و تخیل نیست دو طرف ویران می شوند.
ناشناس
| Canada |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
آقای ذاکانی شما نقش رفیق قافله را بازی میکنید؟
چرا روزیکه بعض از کارشناسان نظرات خود را برای آگاهعی مردم منتشر کردند و نیروی انتضامی در مصاحبه ای در همین سایت خبری تهدید کرد که کسانیکه بر علیه بورس صحبت کنند تحت تعقیب قرآر خواهند گرفت، سکوت کردید ؟! حالا که آش را با جایش بردند و خوردند مثلا بطرفداری از مردم مالباخته برخاسته اید! ممکن است مردم ندانند اما شما بخوبی میدانید که اینتصمیم و طبلیقات برای خالی کردن جیب مردم بود.-شاید به دلیل آنکه طرح بنزین جواب نداد_.جناب زاکانی بقول یکی از مجلس نشینان قدیم "دنیا زنگ آخر نیست زنگ بعد حساب داریم"مطمئن باشید قیامت حق است،حساب و کتاب حق است و خداوند از تنا چیزی که هرگز نمی گذرد حق الناس است. .
ناشناس
| France |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
شعر اردوغان شد پیراهن عثمان ملت را سر کار گذاشتند ! اونم با ایجاد حساسیت ناسیونالیستی ! خوبه ولی به جاش ! الان ملت سر کارن واسه اینکه از مسایل مهم دور بمونن !!!
ناشناس
| France |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
شعر اردوغان شد پیراهن عثمان ملت را سر کار گذاشتند ! اونم با ایجاد حساسیت ناسیونالیستی ! خوبه ولی به جاش ! الان ملت سر کارن واسه اینکه از مسایل مهم دور بمونن !!همشون با هم هماهنگن !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
همان اردیبهشت که روحانی مردم رو تشویق به بورس بازی میکرد گفتم یکی جلوشو بگیره اما مجلس لاریجانی سکوت کرد
سلام
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
بورس سرطانی و گرانی زا و ناراضی ساز ، میراث شوم دولت روحانی برای دولتهای بعد!
با توجه به پیش‌بینی کسری شدید بودجه ۱۴۰۰ و تورم ناشی از آن
آیا سرنوشت بورس‌ ترکیه و ونزوئلا در انتظار بورس ایران است؟
کارشناسان بازار سهام می گوید: ممکن است بلایی که بر سر بورس ونزوئلا و ترکیه آمد نیز بر سر بورس ایران بیابد، بورس ترکیه در مرداد امسال و بعد از سقوط آزاد ارزش لیر، دو صفر را از واحد شاخص کل این بورس کم کرد، تا اثر افزایش تورم و کاهش ارزش پول ملی این کشور نمایان نشود، مسئله‌ای که قبل‌تر در ونزوئلا رخ داده، اگر این بودجه‌ای که دولت بسته و پیش بینی فروش دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه‌ای نفت را در آن کرده، اجرایی شود، با افزایش تورمی ایجاد خواهد کرد، بورس رشد می‌کند، اما به قیمت افزایش شدید قیمت ها، که ممکن است درآخر چند صفر شاخص کل را نیز کم کنند که این هم خود از سویی دیگر باعث نارضایتی سهامداران میشود.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
دوشنبه ۲۴ اذر
علی رغم تبلیغات شبانه روزی برای مثبت نگه داشتن بورس و جلوگیری از سقوطش شاخص کل امروز هم نزولی بود و با ۲۰ هزار واحد سقوط دوباره به کانال یک میلیون وچهارصدهزار واحد بازگشت
همه فروشنده اند وخریداری وجودندارد
آقای ذاکانی، جنایت بزرگ، اجبار مردم به خرید پراید 4 میلیونی به قیمت بالای 120 میلیونه، اونم با مجاز از مسئولان. در واقع اسمش هست استثمار یک ملت و هزینه برای منافع شخصی و اقازاده ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
وقتی بوجه تامین شد و کار از کار گذشت آقا تازه یادش افتاده که ال شد و بل شد
ناشناس
| France |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
شعر اردوغان شد پیراهن عثمان ملت را سر کار گذاشتند ! اونم با ایجاد حساسیت ناسیونالیستی ! خوبه ولی به جاش ! الان ملت سر کارن واسه اینکه از مسایل مهم دور بمونن !!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
جنایت بزرگ حذف امثالی مثل تاج گردون با دروغ پردازی های ایشان بود .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
با چه محاسباتی قیمت پراید چهار میلیون تومن می شود؟ شما یک پفک بخری میشه ده هزار تومن. دست بردارین از حرف های پوپولیستی.
شما اصلاح طلب های پررو و همیشه طلبکار که دائما می گویید رئیس جمهور هیچ کاره است لطفا ساکت
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
داداش ! دیگه تمومه ماجرا ! مردم بی پناه به اصلاح طلب ها پناه اوردند و اوناهم تو خالی از اب در اومدند و فهمیدند مردم سر یک سفره هستند !! اصلاح طلبها هم مثل شما شدند جزو اون چهاردرصدی های حداقلی ! مردم را نه اصولگرا بدانید نه اصلاح طلب !!
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
الانم میگیم دولت فقط پادو است ! وسلام !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
چه اصولگرای با ادبی. باریکا کوچولو.
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
اصولگرا تویی ! گنده بک !
آلزایمر سیاسی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
دیگه تمومه ماجرا.
اردوغان اشتباه کرد و شعری را در باکو خواند. ببنید همه مردم ایران و به ویژه مسئولین در این چند روز جه کرده اند و چه گفته اند. حال سالها است که علنی و در تمام مجامع بین المللی صحبت از نابودی اسرائیل می کنید انوقت انتظار دارید که نیتانیاهو ساکت بنشیند و هیچ نگوید و وقتی هم چیزی می گوید شما می نویسید لفاظی های نیتانیاهو. خوب عزیزان یک سوزن به خودتان بزنید یک جوال دوز به دیگران.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
عزیزم کشور و سرزمینی به نام اسرائیل در تاریخ نداریم و اینی هم می بینی بر اساس قوم و دین بنا شده و رفتند از ملت دیگر کشور ساختند و آنها را بیچاره کردن تازه مهاجرین اروپا هم هستند که به اسم هولوکاست امدن آنجا خوب در همان اروپا زمین به آنها می دادن
ولی این جا بزرگان دارند و اجازه نمی‌دهند از این کارها که در آمریکا با نسل کشی سرخپوستان کشوری به نام آمریکا ساخته شد بسازند در حالی که طبق وعده خدا اسرائیل نابود خواهد شد
افتاد الان؟
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
انحرافی بود ! واکنشهاشم انحرافیه ! مردمو دارن سرشونو گرم میکنند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
پس از نظر شما اولین حکومت ران دنیا که ایران بود باید از اسیای مرکزی تا قاره اروپا ادعای مالکیت کند
ناشناس
| Canada |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
پذيرفتن يا عادى انگارى رژيم جعلى يعنى همسو شدن با بزرگترين ظلم ادامه دار تاريخ
ناشناس
| France |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
شعر اردوغان شد پیراهن عثمان ملت را سر کار گذاشتند ! اونم با ایجاد حساسیت ناسیونالیستی ! خوبه ولی به جاش ! الان ملت سر کارن واسه اینکه از مسایل مهم دور بمونن !!!
ناشناس
| France |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
شعر اردوغان شد پیراهن عثمان ملت را سر کار گذاشتند ! اونم با ایجاد حساسیت ناسیونالیستی ! خوبه ولی به جاش ! الان ملت سر کارن واسه اینکه از مسایل مهم دور بمونن !!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
خطاب به ۲۱:۲۰
عزیز دل برادر ..... لازم است بدانید که در دنیای امروز، آنچه مشروعیت یک کشور را تعیین می کند سازمان ملل است، نه نظر بنده و جنابعالی...... اگر هم فکر می کنید که سازمان ملل در حق مردم فلسطین اجحاف کرده است، راهش این است که از این سازمان خارج شویم ...... پس وقتی هنوز عضور رسمی سازمان ملل هستیم، حق نداریم به مصوبات مسجل آن اعتراض و بی
اعتنایی کنیم
افتاد الان؟
این همه مرز با آذربایجان و مردمی که همگی شعیان هستند.چرا باید حیاط خلوت اردوغان و اسراییل شود و در آنجا آذربایجان و سهند و سبلان یکجا طلب کنند؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
چون خان دایی جانی هستیم و تا درخواست نکنند ما وارد نمی شویم
تازه با ناشی گری هم می گوییم برخی مناطق اشغال شده است
ناشناس
| France |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
شعر اردوغان شد پیراهن عثمان ملت را سر کار گذاشتند ! اونم با ایجاد حساسیت ناسیونالیستی ! خوبه ولی به جاش ! الان ملت سر کارن واسه اینکه از مسایل مهم دور بمونن !!!
شما هم در امور داخلی اروپا خصوصا فرانسه دخالت کنید و ابراز نگرانی کنید از خشونت ها
تا کی می خواهید منفعل باشید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
سیاست حسن اقا انفعال و تعامل در بالترین سطح
ناشناس
| France |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
شعر اردوغان شد پیراهن عثمان ملت را سر کار گذاشتند ! اونم با ایجاد حساسیت ناسیونالیستی ! خوبه ولی به جاش ! الان ملت سر کارن واسه اینکه از مسایل مهم دور بمونن !!!
شانس قالیباف برای ریاست جمهوری نزدیک به صفر است البته قبلا هم دو بار کاندیدا شد که مردم بهش اعتماد نکردن حتی خود اصولگراها ترجیح دادند به احمدی نژاد یا رییسی رای بدهند این بار هم با پرونده املاک نجومی و به ویژه قانون تثبیت تحریم ها که قالیباف طراح اصلی اون بود دیگه امکان نداره رای بیاره
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
رای بی رای !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
کدوم رای ، البته احتمالا این دفعه با چند هزار رای چهار درصدی هایی که ایشون. ا فرستادند مجلس میشه. رییس جمهور
ناشناس
| Germany |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
با رای گیری کامپیوتری و داشتن ادمین میتوان هم تعداد رای را بالا برد و هم رئیس جمهور را انتخاب کرد ،آب از آب هم تکان نمی خورد!
رای گیری پستی؟؟؟!!!
شما اصلاح طلبا سال ۸۸ ملت پای صندوق رفتن هزاران ناظر وجود داشت ادعای تقلب کردید اگر پستی بشه که دیگه هیچ.
البته چنین نظراتی بوی علاقه به اغتشاش و درگیری بعد انتخابات میدهد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
دقیقا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
انتخابات سینه خیز هم برگزار بشه مردم علیه قالیباف رای میدهند
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
خیالت راحت ! کسی از مردم شرکت نمیکنه !! جز خودتون چهار درصدی ها که خودتونو چهل درصدی جا میکنید !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
براى همين ١٢ ساله منتخب مردم رو اسير كردين؟
ناشناس
| France |
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
داداش ! مردم بی پناه به اصلاح طلب ها پناه اوردند و اوناهم تو خالی از اب در اومدند و فهمیدند مردم سر یک سفره هستند !! اصلاح طلبها هم مثل شما شدند جزو اون چهاردرصدی های حداقلی ! مردم را نه اصولگرا بدانید نه اصلاح طلب !!
دولت محترم از عمد کاری می کند انتخابات کمتر شود نمونه آن انتخابات مجلس است در ضمن از اول نقشه دولت در بورس همین بود که پول ها را جمع کنند و بعد بزنند به بدنه دولت
دیگه تاکتیک مردم ایران عوض شده
البته رای خواهند داد و مثل آمریکایی ها حتی اگه شده به یه کاندیدای کم تاثیر مثل بایدن رای میدهند تا اصولگراها دولت رو به دست نیاورند
پاسخ ها
داریوش
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
درود
مغز ماهی مردم هستن .چرا رای بدن ..یعنی انقدر
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
تاکتیک مردم رای بی رای
آقای زاکانی محترم

رییس جمهور نیز مردم را تشویق در سرمایه گذاری در بورس نمودن
اگر احمدی نژاد برای 4 سال دیگر باقی میماند ساختار اقتصادی را کلا عوض می کرد ولی این دولت چپ گرا هر روز امروز و فردا می کند آن هم در جهت باج دادن به خارجی ها در حالی که نمی خواهد برای همیشه از شر بودجه نویسی بر مبنای نفت خلاص شوید تا راه نفوذ و برجام بسته نشود و همچنان کشور در برزخ مذاکره برای باج دادن و معیشت بلاتکلیف بماند و مردم بی خبر هم له شوند و آدرس غلط داده شود
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
هر چی بدبختی داریم پایه گذارش محمود بود ! ببین تو چهار سال بعدی چه شخمی میزد مملکتو !
ناشناس
| Canada |
۰۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
دوست عزیز با شعار توخالی نمیشه از شر بودجه نویسی بر مبنای نفت خلاص شد.
ترکیه هم جدا شده از ایران
پاسخ ها
تورک اوغلو
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
امپراتوری عثمانی در سه قاره گسترش داشت و مساجدی که ترکها در اسپانیا یعنی انتهای اروپا ساختند و باقی هستند نشان از پیشروی امپراتوری تا اسپانیا داره، آسیا و آفریقا و اروپا زمانی تحت فرمانروایی عثمانی بود، شما ساقیت کیه؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
کوچولوی پان ترک تازه به دوران به رسیده، آن زمانی که امپراطوری جهان را اداره می کردیم ترکیه کجا بود؟!!!
ناشناس
| France |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
شعر اردوغان شد پیراهن عثمان ملت را سر کار گذاشتند ! اونم با ایجاد حساسیت ناسیونالیستی ! خوبه ولی به جاش ! الان ملت سر کارن واسه اینکه از مسایل مهم دور بمونن !!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
شما پرچم آمریکا مال کدام کشور هستی و داری از کی
دفاع می کنی؟
شما هنوز نمیدونی عثمانی ها و درباریانش فارسی صحبت می کردن؟
پس برو اول کلیپ آن کارشناس ترکیه در مورد قدمت تاریخ و فرهنگ ایران گفته بود را ببین بعد بیا اینجا داستان تعریف کن
روزبه
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
1- یکبار برای همیشه به دوگانه آذری و ترکی بایستی پایان داد2- هر کسی خودش رو بهتر از دیگران میشناسه و نمیشه دیگران رو بهتر از خود او شناخت نخبگان و مشاهیر آذربایجانی مثل مرحوم علامه جعفری و استاد شهریار بارها به ترک بودن خودشون اشاره داشتن 3- جالبه تا دیروز برخی از هموطنان برای تعریف جکهای ضد قومیتی از واِژه یه روز یه ترکه استفاده می کردن حالا همونها شدن آذری 4- هموطنان آریایی اگه به رگ غیرتشون برخورده لطف کنن تا اطلاع ثانوی املاک و سرمایه گذاریها و پول ایران را از ترکیه به داخل ایران انتقال بدن تا حداقل باورمون بشه که شعر خوانی اردوغان بهشون برخورده
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
امپراتوری سلجوقی که توسط ترکان سلجوقی بوجود آمد شامل ایران و ترکیه میشد، شاید منظورت اون زمان بوده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
اقا یا خانم تورک اوغلو زمانی که عثمانی ها به قول شما تا قلب اروپا رفته بودند در شرق امپراتوری خود توسط امپراطوری صفوی که بانیان آنها هم ترک بودند زمین گیر زبون بودند
امروز هم بازارهای ارز و سکه قرمز پوش بودند
و کلاه همه قیمت ها در حال ریزش بود
اما متاسفانه باز هم قالیباف و مجلس دنا پلاس وارد عمل خواهد شد و قانون تحریمی دیگری را بر این ملت مظلوم تحمیل میکند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
مجلس با رد لایحه بودجه پالس تحریم نفت رو به دنیا ارسال میکند و دوباره قیمتا افزایش پیدا میکنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
دورانتون به سر آمده که با این حرف های تو خالی برای خودتان اعتبار درست کنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
تورم امسال باید زیر 20 درصد می شد ولی وقتی دولت محترم شما با بردن آن بودجه فضایی به سران قوا تصویب کرد همه گفتند تورم بالا انتظار است ولی این دفعه مجلس در راس امو جلوی این تورم شما را در سال آینده خواهد گرفت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
یک کانال مربوط به طلافروشان بنام بازار تهران طلا اومده امروز یک مطلب گذاشته که به دولت غربگرا مبادا رای بدین ای مردم!!!منافع ۴ درصدی ها که دلال سکه و ارز و کاسب تحریم هستن با شرکت مردم و انتخاب یک دولت غربگرا بدجوری به خطر افتاده.خون اشامها
پیشنهاد میکنم برای اینکه نتانیاهو نتونه دانشمندان اتمی را ترور کنه
نه نیازی به بادیگارد هست نه کرونا یاب نه ماشین ضد گلوله
فقط کافیه دانشمندان اتمی حواسشون به قیمت دلار و سکه و خودرو و ملک باشه
همین که دیدن اینا دارن افت میکنن از خونه بیرون نیان
مثلا تا سکه اومد نزدیک 10 میلیون مطئمن باشن اسراییلیا یه دانشمند اتمی رو ترور میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
چرت و پرت گوی عقده ای هنوز درمان نشده ، محاله امریکا تو کشور لانه کنه؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
با هوش مصنوعی !!!! همتون در راه و طبق امیال امریکا و اسراییل حرکت میکنید ! یعنی از رییس سیا و موساد اصولگراها خوب گرا از آمریکا و ایراییل میگیرن !!! با هوش مصنوعی و کنترل از ماهواره !!!!!!!
زاکانی: تشویق مردم به حضور در بورس یک جنایت بزرگ بود


دولت!!!!!


پس دروغ می گفتند آمریکا جنایتکار است!!!!؟؟؟
الان که دیگه چیزی از ایران قدیم باقی نمونده چه بهتر که نام کشور خودمون رو تغییر بدیم و نام بهتری انتخاب کنیم بنده 3 نام رو برای ایران فردا پیشنهاد میکنم

عوضش امنیت داریم یه اسم سه قسمتی

سرزمین گل و بلبل یا گلستان و بلبلستان

پیرستان یا پیرآباد برای اینکه به وسیله پیرمردان و پیرزنان آباد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
كاش نمك گرون تر ميشد
بورس یک کلاهدبرداری بزرگ دولت برای کسب درامد ۶۰ هزار میلیارد و در کنار سود کردن ۱۰ دزصد افرادی که رانت اطلاعات بورسی داشتند ، حالا هم دولت قصد فریز کردن سرمایه دولت تو بورس داره با یک روز مثبت کردن و دو رکز منفی کردن شاخص ان هم کاملا هدفمند ،
حالا کي ها مدافع مردم سهامدار بورس شدند از آنها براي اغراض سياسي و جناحي خود هزينه کنند اقا 5 ماه پيش دولت مال مردم را اتش زد و تا الان هم جبراني صورت نگرفته کجاييد. همين مداخلات بيجا بورس را نابود کرده بس کنيد. فکر ميکنيد اشک تمساح هايان خريدار دارد عزيزم اگر صادقي و دلت براي مردم ميسوزد الان چرا؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
پول ملت حداقل یک سال تو بورس فریز خواهد شد ؟ این
آیا سرزمین های جدا شده از کشورمان را نمیشه به ایران ملحق کرد؟
مگه قراردادی که منجر به جدایی این سرزمین ها از ایران شده چنده ساله بود؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
وقتی در قرن 21 قره باغ را جابه جا می کنند پس می توانیم ادعا کنیم
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
تو هم داری بازی میخوری داداش ! این موضوع انحرافیه درست کردند واسه سرگرمی مردم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
اگر بر اساس اون قرارداد باشه که کل ایران برای ایل قاجار هست
ساری تیکانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
اولا اگه بر اساس اون قرارداد باشه که کل ایران برای ایل قاجار هست چون نوشته ممالک محروسه قاجار دوما این که شایعه کردن اون قرارداد مدت داره فقط برای ان بوده که مردم خوش باور ایران خیلی ناراحت نشن بگن خوب بالاخره اجاره است برمیگرده در حالی که چنین بندی نبوده سوما با این کشورداری که در ایران میشه و با این رضایتی که مردم دارن بقیه مردم هم میخوان از اینجا فرار کنن برن چه برسه کسی بیاد بچسبه به شما
ناشناس
| France |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
شعر اردوغان شد پیراهن عثمان ملت را سر کار گذاشتند ! اونم با ایجاد حساسیت ناسیونالیستی ! خوبه ولی به جاش ! الان ملت سر کارن واسه اینکه از مسایل مهم دور بمونن !!!
ناشناس
| Germany |
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
تو همین را که داریم نمیتونی اداره کنی ،حال میخوای ایران زمان کورش را زنده کنی!
جناب صدر خوراک تبلیغی برای دشمن فراهم نکن و ملعبه سایت فدایی بایدن یعنی انتخاب نشو?!این جماعت دلال امریکا هستتد و تشنه قدرت
زاکانی: تشویق مردم به حضور در بورس یک جنایت بزرگ بود!!!!
هنوزم دارند باتبلیغات شبانه روزی همین کار رو انجام میدن
البته مردم هم مقصرند که دوست دارند ازیک سوراخ چندین بار‌گزیده بشوند !ً‌
باسلام، جناب آقای زاکانی برادر عزیز دعوت به بورس از روی دلسوزی نسبت به مردم بود.
چون چند کشور اروپایی قصد داشتن در صورت عدم دعوت مردم به بورس به ایران حمله کنند.
لذا با این دعوت خطر بزرگی که کشور را تحدید می کرد خنثی شد. آفرین به این هوش وزکاوت
اما در مورد خرید زمین ویامسکن در خوزستان توسط خارجی ها اینکه تازگی ندارد .شما تشریف ببرید شمال ودریابید گلاردشت را چند وقت دیگر ماجرای اسرائیل وفلسطین در گلاردشت بوجود خواهد آمد.
صرفا جهت اطلاع
اعدام زم یک فرصت سوزی برای جناب روحانی بود ، دولت حاضر بودن یه ترور دیگه تو کشور صورت بگیره ولی قند تو دل اروپایی ها اب نشه؟!
آفرین آقای میر لوحی بیشترمردم فهمیدن قالی باف شده مجلسی قطع امیداز مجلس شد
میرلوحی کودن قالیباف 2.35 میلیون رای دارد دوم انتخابات مجلس که شهری است را ب اانتخابات سراسری مقایسه کردن خیلی نبوغ می خواهد. محض یادآوری روحانی از آیت الله امامی کاشلنی در انتخابات خبرگان استان تهران رای کمتری گرفت!! پس لابد ایشون باید برود زیر دست امامی کاشانی؟ سوم شما که رای ندادی دیگه نمی تونی بونه بیاری چهارم مجلس اگر همدست شما بود حتی با 100 هزار رای چنان بادش می کردید که بیا و ببین. پنجم دور قبل مجلس که مشارکت بالاتر بود عارف که اول شد همش 300 هزار رای از قالیباف بیشتر داشت پس زیاد پرت و پلا نگو
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
قالیباف ۱.۲۰۰ رای داشت البته نفر دوم ۷۰۰هزار.پس قالیباف رییس جمهور نیست نماینده یک شهره که البته باید از حناچی شنید چه بر سر شهر اورده
زاکانی: تشویق مردم به حضور در بورس یک جنایت بزرگ بودجناب زاکانی وقتی تفکرات وجناح شماها به هراقدامی دست زدند تادولت ورئیس جمهور نتواند درامورکشور وسیاست خارجی موفق عمل کند وتازمانیکه شماها شکست خورده انتخابات96دست به تخریب ازهرطریقی ازتریبون نمازجمعه بگیرد تا غائله اعتراضات دیماه96درشهر مشهد الی تا منبر اقای پناهیان یعنی هرابزاری که داشتید ونداشتید قرض کردید تا بردولت بتازید وتاختید وموفق هم شده اید حالا باتوجه به اینکه سنگ اندازی شما درامور برجام وخروج امریکاازبرجام کشور وعدم تصویب لایجه اف ای تی اف که با غرض ورزی وبدون کارکارشناسی اینقدر گفتید وتهدید کردید تا شورای نگهبان ومجمع تشخیص شما این لوایح را رد کند وهمین موجب شد تا اگر نفتی بفروش میرفت پولس برنگردد ویا باچمدان وارد کشورشود واقعا دراین عصر نوین وتکنولوژی باید مثل200سال پیش پول را جابجاکرد؟ چرا نمیشود ازطریق سیستم بانکی ارز جابجا کنیم چون نگذاشتید وگفتید لایجه اف ای تی اف ربطی به تبادالات بانکی نداردو..... ولی درعمل دیدیم که کشورومردم را باهمین عدم تصویب به مشکل مواجه کردید ویاالان پاسخگو هستید ویامیتوانید باشهامت وشجاعت بگوئید ما درمورد عدم تصویب اف ای تی اف اشتباه کردیم؟جناب زاکانی وقتی دولت بودجه ندارد حقوق کارمندانش را بپردازد وقتی هیچ ارزی وارد کشور نمیشود دولت برای اداره کشور وتامین معیشت مردم باید چیکارمیکرد؟ دولت مردم را به بورس تشویق کرد ایا وقعا مردم اینقدر تابع دستورات رئیس جمهوری هستند تا گفت بروید بورس مردم رفتند بورس سهام خریدند؟ ننه عزیزم عده ای وقتی صدا دهل راازدور شنیدند ودیدند که فلانی صاعتی دربورس اینقدر سود میکند رفت سهام خرید اونم برای طمع زیاد حالا چرا همه تقصیرهارا برگردن دولت میندازید؟ سران سه قوا افزایش قیمت بنزین را اجرا کردند وجری اجرا هم رئیس جمهور بود ولی سپر بلا رئیس جمهور شد اون دوتا رئیس قوا مبری از افزایش قیمت بنزین دانستند بهرحال اقای زاکانی اینقدر دست به تخریب نزیند بروید برای معیشت وگرفتاری ملت که روزبروز برفقرا افزوده میشود کارکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
ایو میگن یک انتقاد مودبانه
احسنت
ضمنا جناب رو حانی گفت اگر پول اضافی دارید در بورس سرمایه گذاری کنید و تاکید کرد خانه و ماشین نفروشید
باشد که سیاست بر انسانیت نچربد
جواد های این دولت چقدر ضریب هوشی پایینی دارند. 7.5 سال هرکاری دوست داشتید کردید الان یادتون اومده که دست اصولگرایان است؟ جهانگیری اصولگراست یا روحانی (توسط هاشمی و خاتمی حمایت شد!!!) یا شریعتمداری و زنگنه اصولگران؟؟ شاید ربیعی و آشنا اصولگران؟ یا اون آقای خودت بمال یا نوسانگیر اعظم بورس آخوندی؟؟؟ خخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
توهم خود باهوش پندارى شما هم جالبه
اروپا همانطور که برای خاشقچی دفاع کردن از روح الله زم هم دفاع می کنند
راسنی چرا کشتن خاشقچی نادرست بود ولی اعدام زم درست بوده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
خاشقچی کسی رو تشویق به اغتشاش و اتش زدن بیت المال نکرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
خخخه آقای متفکر آن وقت منافقین در فرانسه چی کار می کنند؟ خاشقچی فقط یک منتقد بود و نه مانند زم شما که دنبال آشوب در ایران بود و آموزش بمب و.. یاد تو می داد
یعنی اینقدر فرق آن براتون سخت است که درک کنید با هم متفاوت است؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
دفاع از خاشقچی را خوب اومدی ولی همچنان با هم به به می کنند
بودجه ۱۴۰۰ کاملا بایدنی بسته شده بدون شک اگه امریکا به بازی برنگرده که شک نکید برنمیگردد سال دیگه همین موقع باید دلار ۱۰۰هزار تومانی رو زیارت کنیم ، جناب روحانی چرا تو این اوضاع بودجه صدا سیما رو ۵۰ درصد اضافه کردی ولی به بودجه اموزش و پرورش با امیلیون معلم و ۱۳میلیون دانش اموز کمترین توجه رو داشتی ؟!
جناب شریعتمداری سخنان شما فرصت سوزی برای دولت است لطفا مواظب حرف زدنت باش
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
چه كيهان باشه چه نباشه دولت بنفش پرونده اش بودار شده، كدوم فرصت مونده كه تهديد نشده؟
بودجه دانشگاهی که دختر جناب رییس جمهور رو هیت علمی کرده چند درصد رشد کرده؟؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
به اندازه بودجه بنیاد سلییمانی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
چرا به بنیاد سردار سلیمانی اینهمه گیر میدن ولی به فرهنگستان زبان فارسی بنیاد سعدی بیناد حافظ که چتدین برابر اون بودجه داره گیر نمیدن این برادران پارس زبان
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
تکذیبش را ندیدی یا خود را به ندیدن زدی/اگر به ندیدن زدی نمی توان بینایت کرد
یک ماهه منتظر ارزونی موبایل هستم ولی با اینکه ارز کاهش ۶ هزاری داشته موبایل یک ریال کم نشده چرا نظلرتی نمیشه؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
هنوز جناب همتی برای موبایل ارزی نمیدهند ؟!
میگن همین وام ۱میلیون تومانی کرونا از بورس پرداخت کردن برای همین هیچ وقت ۳روز متوالی سبز نیست .
آقای زاکانی چه کسانی مردم را تشویق به سرمایه گزاری در بورس کردند ؟؟
به سخنرانی ها گوش بده !
فقط رئیس جمهور و دولتی ها بودند ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
هرکسی میداند بازار بورس نیاز به سواد و هوش وآموزش دارد وسود خوبی هم نصیب صاحب پرتلاشش میکند... بر عکس بازارهای بی خاصیت و فاسد مسکن و دلار ماشین وسکه که دست آقایان خاص است و میخرند و 6ماه بعد میفروشند...سواد هم نمیخواهد!!
جنایت آنجا است که یک مشت حلب را به اسم ماشین به چند برابر قیمت به مردم میفروشند...ویا خانه هایی که در تهران هم قیمت ویابیشتر از املاک در دبی و استانبول به مردم فروخته میشود...ویا فساد قاچاق ارز که در خرید همان خانه ها در دبی و استانبول توسط آقایان خاص انجام میگیرد...و سایتهای شرطبندی که سر نخ آن مربوط به آقایان خاص در داخل است...
آقای زاکانی....جنایتکار کسی است که افراد فاسد را میشناسد اما فریاد نمیزند...!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
سهراب خان لطفا بخاطر جیب خودت به فکر بدبخت کردن دیگران نباش ، مسکن و طلا ی مردم فقط برای حفظ ارزش پول است و هیچکدام سود روزانه ۱۰ درصدی نمیدن ؟؟!ور
چند نفر میتونن از کانال 80 سالگی عبور کنند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
جنتی و حضرت نوح
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
به قول سعدی
دست بر دست میزند پزشک ظریف
چون خرف بیند اوفتاده حریف
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
اکثرایعنی90درصد چون دررفاه هستند فرزندان بیکارندارند ازسهمین بودجه دولتی و.ا.ستفاده میکنند منم بودم200سال عمر میکردم
بایدن ترور شهید فخری رو که اسراییل انجام دادرو محکوم نکرد ولی از اعدام زم اعلام بیزاری نمود ؟! واقعا با چنین شیادانی میشه واد بازی شد ؟؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
اشکال نداره مذاکره بایدصورت بگیرد شکم سیررررررررررررررررررررساندیسی
وقتی جناب روحانی مصوبه مجلس رو به زباله دانی هیت دولت ارجاع میده و بودجه اسنپی میفرسته ، ایا نباید منتظر رد بودجه ۱۴۰۰ باشد ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
هدف جام زهر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
هیچ ربطی ندارد و رییس جمهور کار غیر قانونی نکرده .
اصلا اقاي زاکاني گويا متوجه اهميت بورس در مشارکت توده مردم در ثروت و درامد کشور و پيامدهاي مهم سياسي و اجتماعي ان نيست. دعوت مردم به بورس يک کار عاقلانه و کاملا درستي بود . پس آيا دعوت مردم به سرمايه گذاري در حوزه هاي خانمانسوزي چون طلا و ارز و ملک در شرايط تورمي درست مي بود که دولت انجام ميداد. ميدانيد که در کشورهاي پيشرفته مشارکت مردم در بورس خيلي بالاتر از ايران است و قدمت طولاني دارد. منتهي مشکل دولت و دعوت کنندگان که بايد خيانت محسوب شود نه دعوت است بلکه بعد از دعوت از پشت خنجر زدن به مردم بود که عين نامردي و عمل خائنانه بود و با اعمال دشمن هيچ فرقي نداشت هسته ان اين بود دولت وقتي نيازهاي بودجه اي اش براورده شد بورس را که رها کرد هيچ بلکه دستور عرضه به شرکتهاي بزرگ دولتي داد که ديگر هيچ موقع مردم به دولتها در اينده اعتماد نکنند اين حرکت خائنانه تابحال تادامه دارد و اجازه نميدهد ضررهاي توده بدبخت جبران بشود. اين خائنانه اشت اشتباه نگيريد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
بهتر نبود مردم به ساخت مسکن دعوت می کردن حداقل یه چند یملیونی خانه دار شن
شعار رای بی رای قند در دل قالیباف آب میکنه میگه این بار دیگه رییس جمهور شدم نه دکتر خلبان با تمام وجود علیه تو رای میدهیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
اینبار رای نمیدیم.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
عزیز فرقی بین هر کسی سر کار بیاد نیست ! هر کی از خان جنتی و شورای نگهبان عبور کنه یعنی غلامم !!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
هیچ کس رای نمیده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
رای بی رای
حتی اگر پدرمم هم کاندید بشه
تابناك عزيز، اين روزها اخبار مربوط به انتخابات ١٤٠٠ و جدال هميشگى اصول نماها و ژن هاى خوب غرب زده نه تنها براى بيشتر مردم جذاب نيست، بلكه باعث تشديد عصبانيت عمومى از گرانى و پاندمى كرونا ميشه!
كاش كمى خبرهاى اميدبخش منتشر كنيد كه دردى از دردها كم كنه...
۱- آقای میرلوحی می خواهی مردم را .......۲-آقای نمکی ماهم در کلیت موضوع باشما موافقیم !
دولت دستش تو جیب ملته
برجام شد بعدش گفت خیانت شد ملت فرستادید بورس بعدش میگید خیانت شد فلان میکنید بعدش میگید فلان شد
فردا روحانی کنفرانس خبری داره امیدواریم رسما استارت مذاکرات روحانی بایدن رو بزنه شیخ حسن لطفا قویترین پالس مذاکره رو بفرست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
روحانی که روزی یه بار ارایه فضل میکنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
فقط عزت ملت ایران را نفروش هرکاری خواستی بکتنی از جیب خودت هزینه کن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
تا وقتى كمتر حرف مياد
املاک نجومی؟
حقوق نجومی؟
مگه میشه؟
مگه داریم؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
آبدارچی نجومی زیادداریم
احمدى نژاد بعد از سال ٩٢ ناگهان به يكى از با كلاس ترين و آزاد انديش ترين چهره هاى سياسى تبديل شده و تنها شباهتش به شخصيت سال ٨٤ و قبلش نمايشى و عاشق توجه بودن بودن است!
این مبلغ بودجه صدا وسیما در مقابل درامد چندهزار میلیاردی صدا وسیما از تبلیغات عددی نبیت اگر هر شبکه تلویزیون هر روز یک ساعت تبلیغات پخش کند که بیشتر پخش میکند و میانگین قیمت هر ثانیه تبایغات را یک میلیون در نظر بگیریم که بیشتر هم هست برای بیست شبکه تلویزیون میشود 72000 ثانیه و هرثانیه یک میلیون تومان میشود 72000000000تومان برای یک روز شما خودتان این عدد رو ضربدر 365 کنید اگر ماشین حساب حرفه ای دارید تازه این بغیر از تبلیغات رادیویی است من حتی این ارقام رو نمیتونم بخونم
البته اینها کمترین حالت ممکن است
یاصاحب صبر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
فروغى هم پشتش گرمه ديگه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
اگر صدا و سیما به بخش خصوصی واگزار شود نه تنها برای دولت هزینه بر نمی شود بلکه از محل مالیات آن درآمدزایی هم می شود و برنامه های آنهم پربارتر می شود
یک بیت شعر اینهمه هیاهو نداشت
امروز مرد صادق کابینه زنگنه واقعیت رو گفت که فروش ۲و نیم میلیون بشکه نفت در شرایط رفع کامل تحریم ها امکان پذیر است و جناب روحانی کاملا سیاسی بودجه رو بسته ؟! سال ۱۴۰۰ سال نان سنگگ ۲۰ هزار تومانی پیشاپیش مبارک
پاسخ ها
داریوش
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
درود
بهتر بالای ورودی فرودگاهها بنویستن به ونزویلا خوش امدید
چون بایدن بدون مجوز سنا که مجوز جمهوری خوان هست نمیتونه دست اوردهای ترامپ را ازبین ببره
کسی که بورس مدیریتش کنه نبود
درود
یک سوال اگر الان ایران در زمان بهلول بود با بهلول چکا می کرد..حتمی اعدام تو شاخش بود
چون از وقتی فهمیدم برای این دختر اینستایی 10 سال زندان بریده دارم شاخ در میارم
اخه یک روانی دکتر لازم داره نه زندان
واقعا چه کسانی این افراد را به مجلس راه می دهد که وارد شدن به بورس را جنایت تشخیص می دهند. اولا کسانی که گفتند وارد بورس شوید توصیه کردند که سهام های بنیادین بخرید ثانیاً با دید بلند مدت به بورس نگاه کنید و ثالثاً گفتند که سرمایه های راکد را وارد بورس کنید و هر کس که این توصیه ها را گوش کرده است باید بداند که ممکن است ضرر کرده باشد ولی در درازمدت جبران می شود و نیاز به صبر دارد و همه می دانند که هیچ کس در خرید عرضه های اولیه ضرر نکرد.
در واقع در بورس سود همراه با ریسک است و مثل بانک نیست که ربوی باشد و سود ثابت و مشخص و بدون ریسک باشد و عده ای مثل قوم یهود که کلاه شرعی می گذاشتند و در شنبه غیر مستقیم ماهی صید می کردند آنرا توجیه کنند.
ضمن اینکه بورس با تولید عجین شده است و می تواند با قوانین بسیار ساده در خدمت تولید قرار گیرد که متاسفانه افرادی که وارد شدن به بورس را جنایت تشخیص می دهند باید به فکر این موضوع باشند که نیستند و بورس پتانسیل بالایی جهت کاهش و حذف بازار دلالی خودرو و مسکن و ... و کنترل تورم دارد که اگر تفکرات دلالی اجازه دهد براحتی قابل انجام است. و شاید بتوان گفت که بصورت سهوی شتابزده عمل شد و نمی شود نام آنرا جنایت گذاشت و مردم باید بدانند که تنها جایی که سرمایه گذاری به نفع اقتصاد کشور و مردم است بورس است و سرمایه گذاری باید از ملک و زمین و خانه و خودرو و ... که مایحتاج ضرروری مردم است بیرون بیاید و اگر سرمایه گزاری در این زمینه ها احتکار نباشد حداقل شبه احتکار است
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
ماوشماوقتی لج میکنیدوبدستورکانالهای ماهواره ای عمل میکنیدچه انتظاری دارید
در این سالها اتفاقاتی افتادکه هیچ کس تصورش را هم نمی کرد از جمله ظهور کرونا و ظهور ترامپ. بعید نیست اتفاقات دیگری هم که تصور نمی شود بیفتد از جمله جنگ ایران و ترکیه در اینصورت جنگ کنندگان هزینه می دهند و تماشاگران امتیاز می گیرند. حداقل کار روشنفکران و عقلای قوم و دانشجویان و دانشگاهیان این است که در آتش این تعصبات ندمند ولی متاسفانه بیشتر از بقیه آتش افروزی می کنند وقتی کار از کار گذشت دیگر پشیمانی سودی نخواهد داشت جنگ شوخی و تخیل نیست دو طرف ویران می شوند. سیاستمداران خیلی وقتها اشتباه می کنند روشنفکران باید اصلاح کنند حیف که روشنفکران ما نه اهل اصلاح هستند و نه فضایی برای تاثیر گذاری دارند.
فرزندان مجریان تلویزیون از اینکه بگن والدینشون در سیمای ملی کار میکنه و پول از بیت المالی میگیره که مردم راضی نیستن خجالت نمیکشن؟؟؟
شعر اردوغان شد پیراهن عثمان ملت را سر کار گذاشتند ! اونم با ایجاد حساسیت ناسیونالیستی ! خوبه ولی به جاش ! الان ملت سر کارن واسه اینکه از مسایل مهم دور بمونن !!!وقتی حسین شریعتمداری ورود میکنه و نمایندگان بدونید هماهنگ شده است برای انحراف افکار عمومی و ملت هم وارد این بازی ساختگی شدند
نمیدانم چرا هر وقت دولت ها در صدد تنش زدایی با غرب بودند اعدام ها شروع می‌شود
پاسخ ها
ناشناس
| Bulgaria |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
کاش ق ق رقیب دولت نبود
آقای زاکانی دعوت مردم به بورس جنایت نبود بلکه افزایش دلار از 4200 به 30000 تومان و افزایش سکه از 2000 تومان به 16000 تومان جنایت بزرگ بود که مجلس با وجود ابزار نظارت و استیضاح منفعل عمل کرد و تک تک نمایندگان در این جنایت شریک هستند و در این جنایت معیشت قشر ضعیف جامعه به خطر افتاد و در خطر است در حالی که بورس محل انتخاب و ریسک بود و کسانی که وارد آن شدند از قشر بسیار ضعیف جامعه نبودند و باید کسانی که وارد آن شدند باید می فهمیدند که بورس سود و ضرر را باهمدیگر دارد و محل ریسک است
آقای آقا محمدی در برنامه تلویزیونی نیز مردم را به بورس دعوتکرد ه و الان دیگه پیداش نیست
آقای حناچی سلام ماتعداد پانزده هزار نفر ازتعاونی اداره برق بیست سال پیش در هشتگرد کرج زمین خریده ایم بسیاریمان سند منگوله دار از اداره ثبت ساوجبلاق بسیارنیز وکالتی وبرگ وازپگداری وکارت عظویت تعا ونی برق رادارا میباشیم حدود ده سال پیش بدادگاه شکایت کردیم که تعاونی زمین های مارا تحویل نمی دهد بعد از ده سال با رفت وآمد ذیاد وهزینه کردن های زیاد داد حکم ظالمانه ای درحق یک عده آدم هایی که همه از قشر ظعیف جامعه هستم صاذر نموده ردمال بروید اکسی که خریده اید پول تان راپس بگیریدبعدبیست سال ماچگونه فروشنده پیداکنیم تازه اگرهم پیدا کنیم مگر او قبول میکند که پول بما بدهد تازه باید ازفروشندشکایت کنیم مگر انسانها چقدر عمر دارند باید بگم که خیلی از خریداران تلاش ده سال کار خودشان وحتی جهیزیه دختران خودرا بپای این زمین ها ریخته اند تاکنون چندین بار جلوی قوه قصاییهتجمع کردیم که رئیس قوه قصاییه اصلا بما توجه نکردن واینطور در رسانه هامبینیم توجه اش بانتخابات انتقادازدولت است تابناک عزیز تورا بخدا قسم میدم این نوشته مرا درج انشاالله عاقبت بخیر بشی وهیچوقت خودتوخوانوده ات مثل ماگرفتار ودرمانده نشی علی کاظمی
آقای احمدی نژاد درست گفته اندوکلام وپیامی عقلانی داده اندذکردومطلب دراینجالازم است اول فرهنگ غلط بسیاری از ما که گاهی کسی رابیجهت به عرش میبریم فقط بخاطر هوچی گری وگاهی برعکس باتهمت وافترا آبروی مردم رامیریزیم علت آن ضعف درک ماازواقعیتهاونبودن بیطرفی درقضاوتهااست والبته این خاصیت اکثریت مرم ماست وگویاباشیردرون میشودوباجان بدرمیرود ومطللب دوم آنکه چرامابابیطرفی کامل وبدون درنظرگرفتن همه جوانب به گذشتگان ایرادمیگیریم اگرماباکسی اختلاف داشتیم ویا بامابدکرده واقعاً نمیتوان گفت الزاماًبدبوده دولت عثمانی بدون آنکه وارد حاشیه شویم باعث رواج اسلام دردنیای غرب شد هنوزمساجد واثارشان دربسیاری ازشهرهای اسپانیا مشهوداست که تادل اروپااسلام نفوذخوب پیداکرده بودوبارهاشنیده ایم که اسپانیولی هامیگویندبخش اعظم تمدنشان ازاسلام است ، البته برای ماخاکستری وجودنداردیاسیاه کامل یاسفید کامل اینها ضعف قضاوت درست خیلی ازمااست اینجانب یک کلمه ترکی یاعربی نمیفهمم ولی باتفرقه افکنی بین اقوام مختلف مسلمانان مخالفم چون دودش بچشم همه ما میرود
دیدگاه احمدی -نژاد عقلانی و دیدگاه کیهان بچه گانه و ناسیونالیسم احساساتی و هیجانی بود که با گروخونی شریعمتداری تطبیق نداشت و عملکرد ظریف شوی انتخاباتی بود. که نشان ازا نفوذ عمیق ناسیونالیست های باستانگرا در میان مسئولین و برخی نمایندگان دارذ. ولیعهد گفته بود برخی مسئولین آعلام آمادگی کرده اند که قدرت را به ایشان انتفال دهند من ب6اور نمی کردم ولی مثل اینکه ......
ساخت دریاچه چیتگر اشتباه بود، چرا آنرا جمع نمی کنند؟
دمت گرم محمود قشنگ و بی نقص بود جوابت
تشویق مردم به بورس اشتباه نیست. مشکل ما در ایران کاهش شدید GDP ملی است چون صادرات نداریم. اگر GDP را افزایش ندهیم و پول وارد کشور نشود ، کسری بودجه بزرگتر ، چاپ پول بدون پشتوانه بیشتر ، تورم بیشتر ، و در نتیجه فقر بیشتری خواهیم داشت. ما به پول نیاز داریم و باید تولید و صادرات مان را بیشتر کنیم. لطفا کارشناسانی در حوزه GDP بیاورید و مصاحبه کنید.
تشویق مردم برای بورس اگه برا مردم آب نداشت برا شما نون داشت حالا که سرمایه های مردم ب باد دادید زبون وا کردید همون موقع کسی که زبون نداشت .
زاکانی و قالیباف می خواهند خودشان را پیش مردم خوبه کنند ولی دیگر دیر شده است اقای زاکانی دولت قبل که حدود 700 میلیارد دولار پول نفت و با ان تحریم ها که آقای روحانی و دهها دولت بعدی نمی توانند درستش کنند و روحانی با طرحهای اقتصادی خود توانست کشور را در برابر تحریمها مقاومت کند و گرنه زمان دولت قبل چه طرحی داشت اواخر ان دولت کلا همه اجناس نایاب شد ولی این دولت 75 درصد مردم راضی هستند می توانید آمار بگیرید چون 75 درصد مردم ملیاردی شدند 25 درصد هم در هر زمانی باشند همین هستند و آقای قالیباف هنوز نتوانسته است یک طرح خوب در مجلس بدهد چه برسد ان را عملی کند
اين آقاي زاكاني فكر مي كنه كه فقط دولت مردم را به شركت در بورس دعوت كرده است
بابا جان تمام سران مردم را تشويق مي كردند
آقای زاکانی لطفا
رجوع کنید به نمرات مدرسه و وضعیت تحصیلی تان و اینکه چگونه دکتر شدی؟
رجوع کنید به اینکه چرا یک دفعه سر از قم دراوردید و نماینده مجلس شدید؟
رجوع کنید به اخرین تصمیم هایتان در مجلس
رجوع کنید به رفتار و صحبت های تان در زمان دولت احمدی نژاد
رججوع کنید به خلوت خودتان و وجدانتان
همه مشکلات مال جمعیت زیاد کشور است.
فقط درصورتی کشور آباد میشه که جمعیت ایران از 80 میلیون فعلی به یک سوم کاهش پیدا کنه یعنی حد.ود 30 میلیون نفر.
کشور ایران برای جمعیت 30 میلیونی متناسب است. بقیه باعث بدبختی هستند.
زاد و ولد باید کم بشه.
بورس دارای افت و خیز است و هیچ کس در دنیا نمی تواند قطعی سوددهی بورس را پیش بینی بکند. نباید انتظار داشت وارد بورس شد و هر روز 100 میلیون تومان سود کرد.
آقای زاکانی یعنی اینقدر بی اطلاع هستند که چه کسی مردم را تشویق به بورس کرد؟
یکی از مسولین دولت گفتند مردم پول سرریز را به بورس بیاورند نکه ماشین خانه را بفروشند ودر بورس سرمایه گزاری کنند شبکه دوم تلوزیون اموزش بورس به مردم می داد
نمی دانم جناب وزیر بهداشت متخصص پزشکی است یا روضه خوانی!!!همیشه کارهایش را می برد به صحرای کربلا/عالینجاب لطفا بچسب به کارت روضه را هم در خلوت و در دلت بخوان
این جمله تاریخی امیر مؤمنان علی‌ (ع) که اعلام فرمود اموال بیت‌المال حتی اگر به نام همسران گروه برخوردار از نعمت سخاوتمندی حاکمان سند خورده‌ باشند، شناسایی و بازپس گرفته‌ می‌شود، اشاره به چنین وضعیتی باشد و نمایانگر اختلاف رویکرد آن بزرگ با وضعیت فعلی.
صدا و سیما بودجه را برا این میگیرد که چند شبکه بی بیننده اضافه کند و اقا زادگان را به مدیریت و تعدادی خودی را هم به نون نوا برساند والا همه برنامه های صد بار تکرار شده صدا وسیما را در یک فلش 8 گیگ میشه ریخت و هر وقت خواستی میتوانی ببینی آخه تو قرن بیست ویک جند بار باید ساخت میخ طویله وسبد بافی ودرست کردن پاپوش با حصیر را آموزش داد
برادر عزیز بنیانگذارترکیه آلب ارسلان از پادشاه هان سلجوقی بوده وترکان درزمان سلجوقیها بر روم پیروز شدن وسالها نوشته های دولتی آن زمان ترکیه که هنوز عثمان بیک پایه گذار دولت عثمانی نیامده بود فارسی بوده وکشور ترکیه وایران یکی بوده وآنزمان استانبول فتح نشده بود
آقای روحانی ما رو دعوت کردی تو بورس .بعد دکمه سقوط را زدی . نابودم کردی .من و خانواده ام را . دیگه بلند نمیشم!!!!
قیاس رای 2 میلیونی قالیباف و 24 میلیونی روحانی اشتباه است قالیباف در شهر تهران 2 میلیون رای داشته و روحانی در کل کشور به نسبت جمعیت هم حساب کنیم بیشتر نباشه کمتر نیست خود عارف در انتخاباتی که مشارکتش زیاد بود 25. میلیون رای داشت.
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار