یک کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد؛

بورس در هرشرایطی روند منطقی مختص بخود دارد

حسین ایزدی معتقد است ثبات نرخ ارز و گشایش های اقتصادی نه تنها نگرانی برای بورس ندارد، بلکه بازار سرمایه با روی باز به استقبال چنین شرایط خواهد رفت.
کد خبر: ۱۰۱۹۷۹۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰ 07 December 2020

به گزارش بورس تابناک، این کارشناس بازار سرمایه به رشد نقدینگی هر ساله و تاثیر آن در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: هر ساله با توجه به شرایط اقتصادی، شاهد رشد نقدینگی در کشور هستیم؛ با توجه به ریزشی که بورس طی چند ماه اخیر داشت به نظر می رسد این نقدینگی هنوز راهی بورس نشده و با ثبات شرایط بازار، شاهد ورود آن به بازار خواهیم بود.

ایزدی افزود: انتخابات آمریکا یکی از مهمترین رخدادهای بین المللی بوده که نتیجه آن برای همه کشورها مهم است؛ از آنجایی که ترامپ نهایت بی‌تدبیری در قبال کشورمان داشته است به نظر می‌رسد روی کارآمدن رییس جمهور جدید سبب گشایش های اقتصادی و ثبات نرخ ارز شود اما نه در کوتاه مدت.

وی ادامه داد: برخی نگرانند که افت نرخ ارز باعث ریزش سنگین شاخص و قیمت ها شود در صورتی که در کوتاه مدت بعید است چنین موضوعی را شاهد باشیم. به ویژه اینکه شرکت های صادرات محور معاملات خود را بر پایه دلار زیر ۲۰ هزار تومان انجام داده اند و حتی ریزش قیمت‌ها برای آنها مشکلی ایجاد نمی کند.

این تحلیلگر بازارسرمایه با انتقاد از وعده‌های حاشیه‌ساز بیان کرد: دولت با حمایت از بازار سرمایه باید سرمایه‌گذاری در این بازار را نهادینه کند، نه اینکه با وعده یا حمایت مقطعی موجب سلب اعتماد مردم از بورس شود، از طرف دیگر زمزمه‌های نوسان نرخ بهره بانکی به گوش می رسد در حالی که اکنون زمان چنین اقداماتی نیست.

 

منبع: سنا

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی