بازدید 64739
دو هزار و دویست و هشتاد و نهمین بسته ویژه خبری «تابناک»

۵ هزار اولاد مدیران اصلاح‌طلب و اصولگرا در آمریکا زندگی می‌کنند؟ / ۶ خودکشی در میان دانش‌آموزان رامهرمزی در یک ماه؟ / پیشنهاد جدید اشرفی اصفهانی به اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:واشنگتن پست: سیاست «فشار‌ حداکثری» ترامپ به بن‌بست خورد / پیشنهاد جدید اشرفی اصفهانی به اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ / مردم فریب این خیمه‌شب‌بازی اعتصاب غذا را نمی‌خورند و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۱۵۵۳۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱ 16 November 2020

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

پاسخ سخنگوی دولت به برخی شائبه‌ها: روحانی مخالف تعطیلی نبود

سخنگوی دولت در پاسخ به برخی القائات اظهارداشت: وقتی در ستاد ملی کرونا درخصوص تعطیلی ها بحث شد برخی از دستگاه‌های اجرایی عنوان کردند که ما باید ایجاد آمادگی کنیم و برای اینکه سفرهای استانی را ممنوع کنیم باید از قبل اطلاع رسانی کنیم تا مردم برنامه‌ریزی کنند.سخنگوی دولت ادامه داد: برای کنترل و نظارت بر تعطیلی‌های گسترده، آمادگی‌های انتظامی به همکاری بسیج مورد نیاز بود و تعطیلی ادارات نیز نیازمند برنامه ریزی است.ربیعی با بیان اینکه مشاغل ضروری و خدمات عمومی نباید تعطیل شوند، تصریح کرد: بنابراین چنین تعطیلی گسترده‌ای نیازمند این بود که یک هفته تمهیدات و آمادگی برای آن صورت بگیرد لذا اگر ما از روز شنبه اعلام می‌کردیم که از فردا می‌خواهیم این تعطیلی را اجرا کنیم با نواقص بسیار زیادی روبرو می‌شدیم.

وی یکی از مباحث تصمیمات جلسه را تعداد افراد در جلسات عنوان کرد و افزود: براساس تصمیم ستاد ملی کرونا و پیشنهاد و اصرار وزارت بهداشت از این به بعد افراد در زیر سقف‌ها بیش از تعدادی نمی توانند جمع شوند. این موضوع ممکن بود کل نظام اداری ما را با مشکل روبرو کند.دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری گفت: حضور یک‌سوم کارمندان بر سر کار در نظام اداری نیاز به آمادگی داشت بنابراین تصمیم درستی بود که اعضا پیشنهاد کردند رییس‌جمهوری هم پذیرفت که تعطیلات از روز شنبه عملیاتی شود.

 

قاچاق درختان جنگلی با پراید


کشفیات چوب قاچاق از موتور، ماشین سواری و شاسی بلندها در مناطق مختلف مازندران حکایت از آن دارد که زیرساخت‌های غارت جنگل‌های خزری به راحتی فراهم است و درختان تکه تکه شده، غارت می شوند.تا دیروز صدای اره موتوری‌ها سکوت جنگل را می‌شکست و درختان بیگناه نمدار، بلوط و سرو را از قامت می‌انداخت و امروزه تجهیزات نوین و مدرن، درختان جنگل را قطع می‌کنند و جنگل‌های شمال را بی صدا به تاراج کشانده اند.طی هفت ماه گذشته ۳۴۶ مترمکعب چوب جنگلی در حوزه‌های تحت پوشش قاچاق شده و هزار و ۴۸۵ استر هیزم کشفیات صورت گرفته است/مهر

نماینده اعتصاب کننده مجلس: بعد از اعتصاب غذا، اعتصاب آب خواهم کرد


نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی که با اعلام اعتصاب غذای خود در اعتراض به عدم حل مشکلات مردم حوزه انتخابیه‌اش خبرساز شده بود به سوالاتی درباره اعتصاب غذای خود پاسخ داد و گفت که در صورت بی‌توجهی مجدد به خواسته‌های مردم در فاز بعدی اعتصاب آب را نیز به اعتصاب غذایش اضافه می‌کند./ایسنا

دستمزد کارگران کفاف 38 درصد هزینه هایشان را می‌دهد


نتایج یک پژوهش نشان می دهد که درسال ۹۸ نسبت حداقل دستمزد سالانه کارگران به متوسط درآمد سالانه خانوارهای شهری ۳۴ درصد و خانوارهای روستایی ۶۲ درصد بوده است. این در حالی است که حداقل دستمزد سالانه کارگران نسبت به متوسط هزینه سالانه یک خانوار شهری ۳۸ درصد و خانوار روستایی ۶۹ درصد بوده است.

ادامه حصر بعد از ۱۰ سال، سزاوار نیست


مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: از این موضوع بیش از ۱۰ سال می‌گذرد و ادامه این روند شایسته و سزاوار نیست. امیدوارم هرچه زودتر این مسأله با پیگیری قوه‌قضاییه حل شود و مسائل مشابه دیگر نیز هر چه زودتر برطرف شود. اقدامات امنیتی و اطلاعاتی هم در جای خود ضروری و لازم است اما پیوند بین مردم و نظام باعث استحکام و انسجام جامعه می‌شود و این پیوند با دستور و اقدامات سخت و خشن ایجاد نمی‌شود بلکه با اعتماد، باور و امید تولید می‌شود./ایلنا

اشتباه است که گمان کنیم اعتراضات فقط ناشی از افزایش قیمت بنزین بود


عباس عبدی، تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی گفت: باید گفت که یک خطای دیگر دیده شد که ماجرا را بدتر می‌کند. اینکه گمان کنیم اعتراضات فقط ناشی از افزایش قیمت بنزین است. بله اگر آن تصمیم نبود آن اتفاقات در آبان سال ۱۳۹۸ رخ نمی‌داد. باید به فراتر از آن تصمیم رفت و از این اعتراضات درس گرفت. تقلیل این رویداد به افزایش قیمت بنزین خطرناک است و نشان می‌دهد که باید منتظر تکرار این حوادث باشیم، چون با این حد از رشد نقدینگی و کمبود تولید همچنان با افزایش قیمت‌ها مواجه خواهیم بود.

صداوسیما در خدمت ترامپ


روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: یکی از عجایب روزهای اخیر بعد از ویروس کرونا، خواندن مدام توئیت‌های قاتل سردار سلیمانی(ترامپ) در بخش‌های مختلف خبری صداوسیماست! رسانه ملی آنچنان به صحبت‌های‌ ترامپ علاقمند است که فراموش کرده رئیس‌جمهور آمریکا چه فرد دروغگوئی است و چه جنایت‌هایی در حق ملت ایران کرده است. معلوم نیست رسانه ملی از چه چیز نگران است! فاکس‌نیوز هم دیگر به این اندازه به ترامپ توجه ندارد.

ایرانی ها فقط در ۱۰ روز اول هر ماه گوشت می خرند


روزنانه همشهری نوشت:مشاهدات میدانی حاکی است سیر صعودی قیمت انواع گوشت قرمز و مرغ و افت تقاضا، ناشی از کاهش قدرت خرید مشتریان، زمینه کاهش قیمت و عرضه چند نرخی این اقلام را در بازار خرده‌فروشی فراهم کرده است.فروشندگان گوشت و مرغ می‌گویند: این روزها اغلب مشتریان فقط از ابتدا تا دهم هر‌ماه برای خرید گوشت به قصابی‌ها مراجعه می‌کنند و در ۲۰ روز باقیمانده هر ماه به‌دلیل بالا بودن قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید مشتریان، بازاری سوت و کور را شاهد هستیم.

مردم فریب این خیمه‌شب‌بازی اعتصاب غذا را نمی‌خورند


جلال جلالی‌زاده نماینده پیشین مجلس در گفت‌وگو با «آزادی» به مسئله اعتصاب غذای نماینده شهربابک واکنش نشان داد و در پاسخ به اینکه آیا در ادوار قبلی مجلس اعتصاب غذای یک نمانیده مسبوق به سابقه بوده است؟ گفت: «خیر، اعتصاب غذا که سابقه نداشته است. ایشان هم احتمالا می‌خواهد اسم خود را در گینس ثبت کند یا اینکه عکسش را به عنوان قهرمان مجلس در بهارستان بزنند. حتی تحصن نمایندگان هم فقط در مجلس ششم و به صورت جمعی اتفاق افتاد. آن زمان هم نمایندگان مجلس که تعهد داده بودند از حق مردم دفاع کنند و وقتی دیدند که از طریق پیگیری و نامه‌نگاری با شورای نگهبان به جایی نمی‌رسند، مجبور شدند که در داخل مجلس تحصن کرده و نارضایتی خودشان را به مردم اعلام کنند. شرایط آن روز خاص و ویژه بود و بحث تحقق اهداف سیاسی مردم بود نه مثل حالا». وی همچنین تاکید کرد: « نباید فراموش کنیم که نمایندگانی که امروز وارد مجلس شده‌اند اکثرا از یک جناح خاص سیاسی هستند و از زمان آقای احمدی‌نژاد در ایجاد مشکلات اقتصادی مردم سهیم هستند. مثل این است که کسی بچه‌ای را کتک بزند و بعد هم برای او گریه کند. این‌ها خودشان مسبب گرانی‌هام، تحریم‌ها، عدم تصویب FATF و ... هستند و اجازه بروز روزنه‌ای برای مذاکره، ارتباط با دنیا و حل مشکلات اقتصادی ایجاد شود بعد هم اینطور وانمود می‌کنند که مدافع حقوق مردم هستند. درحالی که به نظرم دوره این حرف‌ها گذشته است و فکر نمی‌کنم که دیگر کسی فریب این خیمه‌شب‌بازی‌ها را بخورد».

خبرگزاری دولت خطاب به قالیباف: شما به مردم آدرس غلط می‌دهید


خبرگزاری ایرنا در واکنش به حرف‌های روز گذشته قالیباف نوشت: آدرس غلط به مردم زمانی داده شد که چشم بر تحریم‌های کمرشکن واشنگتن بسته و نشانی مقصر را در خیابان پاستور اعلام کردند. سیگنال ضعف به خارج زمانی داده شد که همه تریبون‌های مخالف دولت یکصدا دستاوردهای کشور را زیر سوال بردند و دولت را ناکارآمد جلوه دادند. شرایط کشور زمانی به خیابان‌های واشنگتن گره خورد که با انواع خودتحریمی ها، حتی اندک حمایت‌های دوستان و هم پیمانان هم از اقتصاد ایران گرفته شد. با این همه اما دولت در مسیر اجرای مسوولیت‌های خود تاکنون استوار ایستاده و تا پایان دوره خود هم خواهد ایستاد.

دستگیری عامل تهیه و انتشار فیلم ضداخلاقی از ۲کودک کار در تهران


ییس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری فردی که دو کودک کار را مجبور به انجام حرکات ناشایست و تهیه فیلم از آنان کرده بود، خبر داد. سرهنگ داوود معظمی گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: چند روز پیش ماموران پلیس فتا در انجام رصدهای خود از انتشار ویدیویی از رفتار ناشایست با دو کودک کار و مجبورکردن آنان به اقدامی غیراخلاقی با خبر شده و با توجه به حساسیت، موضوع به قید فوریت در دستورکار ماموران قرار گرفت. وی با بیان اینکه این فرد، ویدیویی را که از دو کودک کار ضبط کرده بود در فضای اینستاگرام منتشر کرده بود، گفت: با اقدامات انجام شده که در هماهنگی با مقام قضایی انجام شد، این فرد شناسایی و روز گذشته در عملیاتی پلیس دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد. گودرزی با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، گفت: این فرد در بازجویی های اولیه هدف از تهیه و انتشار این ویدیو را سرگرمی اعلام کرده بود.

واکنش خطیب‌زاده به پیگیری ماجرای قتل پدر و دختر لبنانی در پاسداران


خطیب زاده سخنگوی وزارت خارحه در پاسخ به سوالی درباره ادعای نیویورک تایمز درباره کشته شدن نفر دوم القاعده در ایران گفت:‌ القاعده دست پرورده کدام کشور است. کسانی که اندکی آشنایی با ایدئولوژی تکفیری دارند می‌دانند این ایده بیشترین خصومت را با شیعیان داشته و دارند ما یک جبهه در مقابل این ایدئولوژی تکفیری بودیم. بنابراین این سناریوها و اتهامات چیزی نیست که به جمهوری اسلامی بچسبد و همه می‌دانند چه کسانی به آنان پول دادند و ایالات متحده پرورش دهنده نیروهای داعش است. وی یادآورشد: نیویورک تایمز که مطالب ساختگی را به دیگر رسانه‌ها می‌دهد بگوید کجا او را کشتند. افغانستان اعلام کرد یک ماه قبل المصری کشته شده است و بهتر است کسانی که سناریوهای هالیوودی می‌نویسند اول بگویند کجا بوده و بعد بگویند در خیابان‌های تهران کشته شده است. سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا تا به امروز از طرف لبنانی درباره قتل پدر و دختری که مرداد ماه در تهران به قتل رسیده اند، پیگیری صورت گرفته است، گفت: این همان اتفاقی است که امروز نیویورک تایمز می گوید کس دیگری بوده است. همین نشان می‌دهد تا چه حد اخبار منتشره ساختگی و بدون معنا است. جزئیات این موضوع را باید از نهادهای امنیتی پرسید اگر چیز بیشتری باشد حتما خواهم گفت.

مردانی: بدون رودربایستی باید حداقل سه هفته تعطیلی اعلام کرد


دکتر مردانی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه وضعیت امروز اقدامی عاجل می طلبد، اظهار داشت: برخورد جدی یا تعطیلی عمومی باید صورت گیرد و بهانه های اقتصادی باید جای خود را به بهبود وضعیت سلامت اقشار مختلف جامعه بدهند زیرا اقتصاد ایران که شکوفاتر از کشورهای اروپایی و غربی نیست پس بدون رودربایستی باید با حداقل سه هفته تعطیلی در شهرهای بزرگ موافقت شود.

۶ خودکشی در میان دانش‌آموزان رامهرمزی در یک ماه؟


فردین آذریان (خبرنگار) از خودکشی‌های سریالی میان دانش آموزان نوجوان رامهرمزی در استان خوزستان خبر داده که موجی از نگرانی را در جامعه ایجاد کرده است. بر اساس گزارش‌های محلی منتشر شده، شامگاه جمعه ۲۲ آبان ۹۹ دختر ۱۵ ساله‌ی دیگری در رامهرمز خوزستان خود را حلق آویز کرده است. پیش از این خودکشی پر ابهام، طی یک ماه گذشته، ۵ خودکشی مشابه در میان دانش‌آموزان این شهرستان رخ داده است. رستمی رئیس آموزش و پرورش رامهرمز اختلافات خانوادگی، تعصبات کورکورانه، تعرضات فکری و عاطفی و عدم پاسخگویی به نیازها و اقتضائات زیستی را از علت‌های این رخداد تلخ‌ عنوان کرده است. او گفته از ۲۷ هزار دانش آموز رامهرمزی دستکم ۴ هزار دانش‌آموز از داشتن تلفن همراه برای ادامه تحصیل در سال جدید تحصیلی محروم بوده‌اند. رئیس اداره آموزش و پرورش رامهرمز همچنین به صراحت دلیل خودکشی یکی از دانش‌آموزان دختر را مخالفت خانواده با تهیه تلفن همراه و عدم امکان ادامه تحصیل این نوجوان عنوان کرده است./عصر ایران

جلسات علنی مجلس تعطیل می‌شود؟

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: ما تصمیماتی را برای اداره جلسات مجلس در ایام کرونایی گرفته‌ایم اما جلسات علنی به دلیل این بیماری تعطیل نمی شود.محمدحسین فرهنگی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با اعمال محدودیت‌های کرونایی در کشور، جلسات علنی مجلس برگزار می‌شود یا خیر، گفت: با توجه به اینکه قرار است از ابتدای آذرماه محدودیت‌هایی برای مقابله با بیماری کرونا در نظر گرفته شود، مجلس هم تصمیماتی گرفته است که با تصمیمات ستاد ملی کرونا مغایر نباشد.وی بیان کرد: طبق تصمیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، ساعت کار جلسات علنی مجلس تغییر یافته و ساعت ۷:۴۵ صبح آغاز می‌شود و محدودیت‌های دیگری هم در نظر گرفته شده است.

توئیتر صفحه زنگنه را تعلیق کرد

توئیتر حساب کاربری بیژن زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران را به دنبال اعمال تحریم های آمریکا علیه وی، تعلیق کرد.توئیتر به تازگی در اقدامی ناقض آزادی بیان صفحه رسمی توئیتر وزیر نفت ایران را به دنبال تحریم های اعمال شده آمریکا در اوایل آبان ماه مسدود کرد.زنگنه در واکنش به تحریم های آمریکا علیه خود گفت که تحریم من و همکارانم واکنش منفعلانه به شکست سیاست واشنگتن برای به صفر رساندن صادرات نفت است.وی افزود که دوران یکجانبه‌گرایی در جهان به پایان رسیده و صنعت نفت ایران از پا نخواهد نشست.

خباز: ترامپ کافه را بهم ریخت

محمدرضا خباز، فعال سیاسی اصلاح طلب در بخشی از گفتگوی خود با خبرگزاری خبرآنلاین با اشاره به اظهارونظرها درباره سوءاستفاده اصلاح طلبان از روی کار آمدن بایدن و زنده شدن دوباره شعارها و وعده های دیپلماتیک، گفت: آمدن بایدن به نفع عقلانیت است و باید عقلانیت را در کشور زنده کرد. رئیس جمهور منتخب آمریکا، در زمان مناظره های انتخاباتی از بازگشت به برجام سخن گفت. اگر او برگردد عقلانیت خود را اثبات می کند.وی ادامه داد: برجام یک معاهده بین المللی است و همه کشورهای عضو به آن رأی داده‌اند. ترامپ نابخردانه زیر میز زد و کافه را بهم ریخت در حالی که بایدن اعلام کرد به برجام باز می گردد. این بازگشت به رفاه عمومی مردم کمک می کند.نماینده ادوار مجلس با اشاره به دولت اول حسن روحانی گفت: دولت اول آقای روحانی به علت فراهم شدن ارتباط با دنیا، موفقیت آمیز بود. به خاطر برجام، انرژی هسته ای ما به رسمیت شناخته شد؛ شرایط سرمایه گذاری خارجی ها در ایران فراهم شد و نفت به اندازه سهمیه مان در اوپک فروخته و هزینه کردیم.خباز افزود: ولی در حال حاضر در شرایط تحریم هستیم. کالا ها چند برابر قیمت به دست ما رسیده و به دلیل دور زدن تحریم ها هزینه سنگینی برای کشور داشته و به مردم فشار وارد می کند.ان‌شاء‌الله فشارها کم شود و شرایط کشور به سمت عادی شدن رفته تا مردم از نظر اقتصادی، احساس آرامش کنند.

 

اعتراض پلیس ایران به اینترپل درباره استرداد خاوری

رئیس پلیس بین‌الملل با اشاره به ارسال نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان اینترپل در اعلام اعتراض به عدم همکاری پلیس کانادا در پیگیری پرونده‌های اخلالگران نظام اقتصادی کشور، گفت: از سکونت "خاوری" در کشور کانادا مطلع هستیم.سردار هادی شیرازد با اشاره به ارسال نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان اینترپل در اعلام اعتراض به عدم همکاری پلیس کانادا در پیگیری پرونده‌های اخلالگران نظام اقتصادی کشور، اظهار کرد: از آنجایی که سازمان اینترپل مسئول رسیدگی و حل و فصل اختلافات پلیس کشورها است، در نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان اینترپل مراتب اعتراض خود را از عدم همکاری پلیس کانادا در پیگیری پرونده‌های اخلالگران کلان نظام اقتصادی کشور ابلاغ و اعلام کردیم.رئیس پلیس بین‌الملل افزود: علیرغم صدور اعلان قرمز برای "محمدرضا خاوری"؛ یکی از اخلالگران کلان نظام اقتصادی کشور که به کانادا متواری شده است، پلیس کشور مذکور همکاری لازم را برای استرداد این مفسد اقتصادی به جمهوری اسلامی ایران ندارد.وی با بیان اینکه بر مبنای ادله‌های موجود از سکونت "خاوری" در کشور کانادا مطلع هستیم، تصریح کرد: علیرغم مکاتبات مستمر با پلیس کانادا مبنی بر اشراف پلیس ایران بر مخفیگاه متواری و تلاش برای دستگیری و استرداد وی، هیچگونه همکاری توسط پلیس این کشور صورت نپذیرفته بنابراین در ارسال نامه رسمی به دبیرکل سازمان اینترپل و پیوست مستندات مکاتبات با پلیس کانادا، خواستار رسیدگی به این موضوع هستیم و مراتب اعتراض خود را از عدم همکاری پلیس کانادا در پیگیری پرونده‌های اخلالگران کلان نظام اقتصادی کشور ابلاغ کردیم.

پیشنهاد جدید اشرفی اصفهانی به اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰

محمد اشرفی اصفهانی، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با اعتماد‌آنلاین در این‌باره اظهار داشت: تصمیم اصلاح‌طلبان برای عدم حضور در انتخابات مجلس و نشستن و نظاره کردن، اشتباه بسیار بزرگی بود که تبعات زیادی برای این جریان داشت. بالاخره شورای‌نگهبان برای خودش روشی دارد و کار خودش را انجام می‌دهد و مردم یا رای می‌دهند یا با صندوق رای قهر می‌کنند. آنچه مهم است، چیزی جز این نیست که اصلاح‌طلبان در هر شرایطی کنش سیاسی را جدی بگیرند و حتی‌القمدور در صحنه حاضر شوند تا دولت بعدی مثل مجلس یازدهم مجال عرض اندام اصولگرایان نباشد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش گفت: در واقع شرایط نشانگر این است که اصلاح‌طلبان باید تلاشی صددرصدی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ داشته باشند. البته مهم این است که چهره‌ای را وارد رقابت کنند که توان بالایی داشته و همچنین از پایگاه مردمی برخوردار باشد. البته این فرد باید بداند که به جای شعاردادن باید عملگرایی را جدی بگیرد.او همچنین تصریح کرد: البته اصلاح‌‌طلبان به احتمال زیاد همچنان با ردصلاحیت مواجه شده و از معرفی چهره‌های شاخص خود محروم خواهند شد. بهترین واکنش به این رویکرد شورای نگهبان این است که آنها به سراغ چهره‌هایی بروند که با وجود کارآمدی و صلاحیت، چندان مورد توجه فضای سیاسی نباشند و به لایه دوم جریان اصلاح‌طلبی تعلق داشته باشند. چون ردصلاحیت چهره‌های ناشناخته اصلاح‌طلب بعید به نظر می‌رسد. البته لازم است که جبهه اصلاحات در مدت باقی‌مانده تا روز انتخابات تلاش‌هایی مجدانه‌ای برای شناساندن فرد مورد نظرشان به افکار عمومی داشته باشند تا بتوانند رای‌های لازم را از مردم بگیرند.

وی توضیح داد: مساله اصلی انتخابات آتی دلزدگی و ناامیدی جدی مردم از شرایط است. این ناامیدی به قدری است که مردم دیگر حساسیت چندانی به اصلاح‌طلب یا اصولگرا بودن افراد نشان نمی‌دهند و به طور کلی نسبت به بهبودی شرایط نا امید هستند. به هر حال آقای روحانی به دلایل زیادی نتوانست توقع عمومی را برآورده کند و مردم را راضی نگه دارد. در چنین موقعیتی همه ارکان نظام باید سعی‌شان را به کار بگیرند تا بلکه با برداشتن موانع آرامش جامعه،‌ این ذهنیت را که «رای‌ ما اثری ندارد» از ذهن مردم پاک کنند. به هر حال مردم فشار زیادی را تحمل می‌کنند و طبیعی است که گرفتاری‌ها به بی‌اعتمادی و دلسردی منجر شود.محمد اشرفی اصفهانی در پایان گفت‌: بازهم می‌گویم، انفعال اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس اشتباه بود و این اشتباه تحت هیچ شرایطی نباید در انتخابات ریاست‌جمهوری تکرار شود.

واشنگتن پست: سیاست «فشار‌ حداکثری» ترامپ به بن‌بست خورد

روزنامه آمریکایی واشنگتن پُست در گزارشی با اشاره به افزایش صادرات نفت و اورانیوم‌ ذخیره‌شده ایران نوشته سیاست «فشار‌ حداکثری» دولت فعلی آمریکا به بن‌بست خورده است.روزنامه «واشنگتن پُست» در گزارشی نوشته سیاست «فشار حداکثری» دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به بن بست خورده است.واشنگتن‌پست در توضیح درباره این استدلال به افزایش ذخائر اورانیوم غنی‌شده و رشد صادرات نفت ایران اشاره کرده است.روزنامه آمریکایی نوشته هفته گذشته، همزمان با آنکه کاخ سفید در حال سرپوش گذاشتن بر روی خبر شکست ترامپ در رأی‌گیری‌ها بود، مقام‌های دولت او با گزارش‌هایی از شکست در برابر ایران در دوجبهه مواجه شوند.

طبق توضیحات واشنگتن‌پست، اولین عرصه‌ شکست دولت ترامپ، گزارش فصلی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود که نشان می‌داد ذخائر اورانیوم‌ ذخیره‌شده ایران افزایش یافته است.پس از آن هم، تصاویر ماهواره‌ای به رصدا یک نفتکش ایرانی پرداختند که بعد از تحویل فرآورده‌های نفتی به ونزوئلا در حال حرکت به سمت آب‌های خلیج فارس بود.این روزنامه آمریکایی در ادامه به تلاش‌های دقیقه نودی دولت ترامپ برای اعمال تحریم‌های بیشتر بر جمهوری اسلامی ایران اشاره کرده و نوشته: «دولت ترامپ با نزدیک شدن به ماه‌های آخر خود با موجی از تحریم‌های جدید قصد دارد ایران را تحت فشار اقتصادی قرار دهد. اما با هر معیاری که بسنجیم، این تلاش‌ها رو به افول هستند.»

نسخه مجید انصاری برای بقا و استحکام نظام


انصاری بیان کرد: اگر ما شاهد تقویت اعتماد مردم به عدالت قضایی در کشور باشیم و مردم قوه‌قضاییه را پناهگاه خود بدانند و مطمئن شوند در صورتی که مسأله‌ای به این قوه منتهی شود، نهایتاً‌ به عدالت ختم خواهد شد؛ بقای نظام بیشتر حفظ می‌شود. رسیدن به عدالت قضایی مدنظر اسلام، امام علی(ع)،‌ قانون اساسی و جمهوری اسلامی ایران راه طولانی است و ما باید در این مسیر بیشتر سرمایه‌گذاری و اقدام کنیم. به خصوص در شرایط کنونی که دشمنان سعی در ایجاد ناامیدی در جامعه دارند و اقداماتی از این حیث بهترین عامل خنثیسازی اقدامات تبلیغی و تخریبی دشمن خواهد بود.وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در حوزه‌های نرم افزاری و عدالت خواهانه در عرصه‌های سیاسی به مراتب برای بقای نظام مؤثرتر از اقدامات سخت نظامی، امنیتی و اطلاعاتی است، گفت: ‌البته اقدامات امنیتی و اطلاعاتی هم در جای خود ضروری و لازم است اما پیوند بین مردم و نظام باعث استحکام و انسجام جامعه می‌شود و این پیوند با دستور و اقدامات سخت و خشن ایجاد نمی‌شود بلکه با اعتماد، باور و امید تولید می‌شود.

غرضی: ۵ هزار اولاد مدیران اصلاح‌طلب و اصولگرا در آمریکا زندگی می‌کنند

محمد غرضی، کاندیدای انتخابات سال ۹۲ می‌گوید: اصولگرایان تمام حاکمیت، دولت، مجلس و قوای قضاییه را می خواهند، کما اینکه اصلاح طلبان نیز همینگونه هستند، منتهی با هم تعامل می کنند، یعنی بخش های مختلف را به هم واگذار می کنند و در یک چیزی شریک هستند: زیر زندگی و زیر معیشت برای مردم؛ یعنی آنها در این شراکت دارند و بقیه را بین هم تقسیم می کنند. شما ببینید از این ۵ هزار اولاد مدیران اصلاح طلب و اصولگرا که در امریکا هستند چگونه امتیازات را بین خودشان تقسیم کرده اند و اصلا مشخص نیست که او پسر یک اصولگرا است یا پسر یک اصلاح طلب. شما کشور را مقداری سیاسی می بینید و من بیشتر آن را اداری می دانم. آنها در بالا دعوای زرگری راه می اندازند و در زیر منافع را تقسیم می کنند.محمد غرضی که می گوید در دهه ۶۰ کاندیدای کسب کرسی نخست‌وزیری بوده و سال۹۲ رقیب حسن روحانی برای کسب ریاست جمهوری، در گفت و گویی با خبرآنلاین از آن روزهای انتخابات گفت.وقتی صحبت تاثیرگذاری انتخابات آمریکا بر انتخابات ایران مطرح شد غرضی معتقد بود باید واقع بین بود. او معتقد است هر شعاری که از سوی احزاب و جناح‌های دو طرف درباره روابط و تعامل خارجی می‌دهند برای جلب رضایت داخلی است.غرضی تاکید دارد عقبه اجتماعی چپ و راست از دست رفته است، او که عزم کاندیداتوری دوباره را کرده است درباره طرح محدود کردن سن کاندیداهای ریاست جمهوری هم حرف زد.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۲
در انتظار بررسی: ۱۳
انتشار یافته: ۱۸۷
وسَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
دیر نیست دیدن برخی از اعضای ستاد ملی کرونا در زندان
نخبه های جوان در فیلد های پزشکی و حقوق و ... و همچنین خانواده های قربانیان کرونا کمر خود را محکم بسته اند برای مجازات انان که از روش قرنطینه و موفق چینی عامدانه و جاهلانه پرهیز کردند و قرنطینه را برای قرن 17 خواندند و کار را به اینجا کشاندند. میشد اکنون ده ها هزار قربانی کرونا زنده می بودند. چقدر سرسختی و لج بازی در مقابل خواست متخصصین و عموم 94% مردم برای قرنطینه به علت مطامع سیاسی.
باید در دادگاه عادله جواب پس دهید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
کاری که در بورس کردن هم کم از کرونا نداشت خاانواده ها از هم پاشید پدرها سکته کردن
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
گلم تکنولوژی و دیسیپلین چین کجا ایران کجا.الان هم سه هفته قرنطینه بشه بیماری از بین نمیره فقط ۳ هفته عقب میفته تا کادر درمان نفسی تازه کنن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
سردرمداران ضدآمریکایی که بر طبل عدم مذاکره با آمریکا می کوبند و خودشون و بچه هاشون خیلی هم کتابخون هستند،کلاهشون رو بالاتر بذارن!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
مسوولین محترم چه کرده اید در این چند سال، در حق مردم شهرستان شهربابک و ایران که یک نماینده را مجبور به اعتصاب غذا میکنید؟واقعا چه کرده اید؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
آقای غرضی این رو همه مردم میدونن.شاید شما تازه متوجه شدید ولی مردم خیلی جلوتر از شما هستند.شما اگه واقعا نگران مردم هستی دست به کار شو و راه حل درست بده تا مملکت را از باتلاق بیرون بکشیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
علی رغم تبلیغات گسترده وشبانه روزی رسانه ها بورس به دلایل زیرهمچنان نزولی خواهد بود یادربهترین حالت بانوسان ناچیز درجاخواهد زد:
۱- تحریم عنقریب بورس
۲- کاهش قیمت دلار
۳- افزایش اجتناب ناپذیر نرخ سودبانکی ( کما اینکه ازهمین الان بیشتربانکهای خصوصی نرخ سودشان راافزایش داده اند)
۴-ازدست رفتن اعتماد عمومی به بورس
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
اگر کسی بچه اش در امریکا و انگلستان و ... زندگی میکند حق هیچ گونه مدیریتی در ایران ندارد.
این باید قانون شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
شک نکن وضع فعلی ما همین مدیران ولو کم یا زیاد هستند که یا بچه هاشون آن ور آب است یا یک نمونه چشم به آن ور آب دارند چون خیلی از این مدیران در خارج درس خواندن و حاضرند برای مدینه فاضله اشون هر کاری بکنند تا سوار ما بشوند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
حالا که مامان جونم میخواد رییس جمهور بشه؟!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
دلار برای چی چند سال سرکوب می کردن؟ شاید یکی از دلایل فرزندان هستند که باید پول بفرستند و دلار را ارزان نگه می داشتند که بتوانند دلار بیشتری حواله کنند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
به عنوان یک فرزند مسئول سابق و رتبه یک رقمی کارشناسی ارشد مهندسی که علیرغم داشتن فرصت تحصیل و اپلای، از کشور خارج نشدم و الان برای نون کارمندی دارم جون میکنم، باید بگم که همون مدیرانی که فرزندانشون رو فرستادن خارج- اغلب اصلاح طلب- به فرزندان مدیرانی که نرفتن خارج بیشترین فشار رو میارن که اونها رو هم فراری بدن، چون احساس میکن این نقطه ضعفشون فقط اینجوری جبران میشه...البته این فشار روی تمام کسانی که به مدیران دوتابعیتی مذکور سواری ندن، وجود داره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
بی دلیل نیست ، که حقوق کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی
تنها و حداکثر کفاف هزینه ده روز در ماه را می دهد
بالاخره هزینه این ۵ هزار آغازاده
در خارج از کشور
باید تامین گردد !؟
هر مسولی که بیشتر سخنرانی میکند
هزینه فرزندانش در خارج بیشتر است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
دو تابعیتی ها نباید در شغل های دولتی مشغول به کار شوند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
پس اون وقت کی مرگ بر شرق و غرب بگه گلم....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
سینه چاکان غرب زده را ببین چطور برای آمریکا و گدایی از آن ها خودشان را به در و دیوار می زنند
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
سینه چاکی غرب صد شرف داره به سینه چاکی شرق. پوتین تو قضیه ارمنستان بازم ...پس عاشق پوتین لطفا سکوت.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
عزیزم کسی سینه چاک شرق نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
حالا نه این که آمریکا دوستانش را محکم نگه می دارد!!!
در ضمن ما متکی به روسیه و چین نبوده و نیست فقط در حد همکاری بوده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
ناشناس خان 22:36 و 22:42 نه اینکه ما با روسیه همکاری مسالمت آمیز داریم بعد پوتین میاد ایران و بهش میگن عرف دیپلماتیک را در نشستن جلوی رهبر انقلاب رعایت کن جواب می ده من هر طور
دلم میخواد مینشینم. ضمناً تبدیل سهم ایران از دریای خزر را از 53 درصد به زیر 20 درصد و دقیقًا 8 درصد را به تو دوستانت وپوتین خان تبریک میگم. راستی مسلمانان اویغو و سین کیانگ سلام رسوندند گفتند به شما بگم میشه ما هم فلسطینی بشیم بهمون میلیون ها دلار بدید ما استقلال و زمین آبا اجدادیمون را نمی خواهیم قول می دهیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
ایکاش هم با شرق و هم با غرب دارای روابط عادی دوستانه
و از روی منطق و حفظ منافع مردم و کشور رفتار میکردیم
متاسفانه راه را اشتباه رفتیم
محمد
| United States of America |
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
نا شناس 22:42
فقط در حد همکاری دریای خزر رو به روسیه واگذار کردیم و در حد همکاری میخوایم منابع جنوب رو تقدیم چین کنیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
اینترنت را از بچه ها بگیرید تا بیشتر از این فاجعه درست نشده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
شما برو آب خوردنت را به برجام گره بزن بعد بیا از آدرس غلط حرف بزن!!
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
به روسیه گره بزنیم خوبه.گره زدیم دلار شد ۳۲
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
حالا کی به روسیه گره زدین؟!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
به برجام گره زدن بهتر از این هستش که به جیب وجون مردم گره بزنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
گاگول خان ! اگه برجام بد بود، سران ایران الان اینجوری اصرار نداشتند که امریکا به برجام برگرده و این معاعده دوباره احیا بشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
معمولا افرادی که اقدام به گسیل فرزندان خود به خارج ازکشور می کنند ضمن اینکه علاقمند به نبودن فرزند خود در شرایط فعلی در کشور هستند بلکه به دنبال آن هستند که توسط فرزند خود در خارج از کشور، پایگاهی برای فردای خود نیز تامین نمایند. چنین رویکردی موجب خواهد شد تا این گونه افراد به تدریج توسط فرزند و یا در واقع رابط خود در خارج از کشور، سرمایه گذاری و مقدمات فردای خود را فراهم نمایند. حال اگر این گونه افراد، جزء مدیران رده میانی باشند، ببینید که چه ممکن است بر سرمنافع کشور بوجود آورند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
درود بر شما
رضا
| United States of America |
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
بچه های خودشان رافرستادنداروپا ،فرزندان یارانشان راهم به اسم ایثارگردربهترین دانشگاههاوبهترین رشته هاباسهمیه واردکردن؛ملت هم سماق بمکند،احسنت به این عدالت...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
اینها مدیران رده اولند نه میانی
فرزندانشان ملک و املاک و سپرده های ارزی کلان در خارج کشور دارند و بارها توسط رسانه های خارجی فهرست حساب های ارزیشان و حتی حسابهای مسدود شده اعلام شده است. مردم را احمق فزض نکنید و آدرس فقط مدیران میانی را ندهید.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
در ونکوور کانادا که گرانترین و زیبا ترین شهر دنیا است
در ۱۵ سال گذشته تعداد زنان محجبه ایرانی بشدت افزایش یافته است
و قیمت ویلا های مجلل چندین میلیون دلاری
به طور سرسام آوری بسرعت ساخته
و هرکدام با چندین اتومبیل و اثاثیه بسیار مجلل گران پر شده است
و باعث گرانی ملک
و عصبانیت مردم بومی شده است
فضول
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
خوب اقای غرضی شما این وسط کجا ایستاده اید؟ چرا اکنون لب به سخن کشوده اید! ایا شما رو محروم کردند؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
اقای غرضی این چیزا را همه مردم قبل از اینکه شما بخوایید اعلام کنید میدون . حتی فیلم های پارتی های مستانه فرزندان شما مسئولین را هم از بر هستند. پس بی زحمت حرف نزنید چون مردم خیلی حرف از دهان تک تک مسئولین شنیدن بدون هیچ عملی. ایران سراپا شده حرف حرف حرف.هیچ شخص و مسئولی به فکر مردم نیست. همه به فکر منافع شخصی و حزبی خودشون هستند و مردم را فقط برای انتخابات و راهپیمایی می خوان تا خودشون را موجه نشن بدنهند. فکر نمی کنید دیگه بسه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
این حرف را که قبلا ترامپ گفته بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
به جای این که از مردم عذر خواهی کنند طلبکار هم هستند و هنوز دنبال واشنگتن هستند تازه از عمد هم.....!!
حالا خوبه خودشان را هم اسم بردن و جمع زدن در مشکلات
واقعا خیلی پررو هستید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
صدا و سیما چون بیشتر توسط اصولگراهای ترامپی هدایت میشه از رفتن ترامپ خیلی ناراحته.
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
پس واقعا تصور می کنید این 5 هزار ها باید در ایران و تهران زندگی کنند؟ اگر می خواستند در تهران زندگی کنند که اصلا چه کاری بود که پدرانشان مسئول باشند و مادرانشان دیوار نورد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
به مامانم میگم.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
همه شان در حال اموزش دیوار نوردی هستند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
آدمایی مثل غرضی فقط دردها رو بیان میکنن بدون آنکه راه حلی ارایه کنند غرضی بیشتر دواهاش به دوای عطاری شبیه فعلا باید اصلاح طلبان رو تقویت کرد اونا با همه بی لیاقتی و فسادی که دارن ولی ایدئولوژی روشنتری دارن
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
عبدالرضا داوری تحلیل خودش را گفته چه مشکلی است؟؟
اصلاح طلبان در جناح چپ و اصولگرایان در جناح راست تحلیلهای خاص میکنند این بابا هم بگذارید تحلیل خودش را انجام دهد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
درست نیست چند میلیون جوون رو به بهانه ی سربازی گروگان بگیرین و نتونن هیچ کاری در زندگیشون بکنن.
دکترای حقوق دارم میگیرم اما چون سربازی نرفتم نه جایی استخدام میکنن نه میتونم وکیل بشم.سنم هم دیگه جوری نیست که بتونم برم سربازی و زندگی پادگانی و اینا...
منه تحصیل کرده میتونم جاهای دیگه مفید باشم.
عمرم داره تلف میشه.
نه میزارین از اینجا برم نه میزارین اینجا چیزی بشم.
پاتو رو گلو بردار...
پاسخ ها
علیرضا
| United States of America |
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
اونایی که منفی دادن سربازی نرفتن
من که با مدرک فوق لیسانس 2 سال را در پادگان به هدر دادم میدونم این دوستمون چی میگه
نهایتا هم استخدام نشدم و در شرکت خصوصی اندازه یک ابدارچی دولت حقوق میگیرم شاید حتی کمتر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
آفرین به آقای غرضی .
پاسخ ها
رض
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
امریه نمیتونی بگیری؟
مفتخری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
مجید انصاری راست میگه سزاوار نیست که سران فتنه تو حصر باشند حالا وقتش است که آنها بخاطر خیانت به نظام و مردم محاکمه و به زندان تشریف ببرند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
یا به خاطر زمینه سازی تحریم به اعدام محکوم شوند
نااشنا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
اقای انصاری برای بقا واستحکام نظام فقط قوه قضاییه قوی داشتن کافی نیست باید قوه مجریه قوی یکدست وقوی وکارامد داشت انگاه قوه قضاییه دیگر بیکار میشود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
بزودی ازاد می شوند بایدن با حقوق بشر امده
ناشناس
| Russian Federation |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
روند مجازات طبق نظر استاد مفتخری:
مرحله اول > ده سال مجازات بدون برگزاری دادگاه
مرحله دوم> برگزاری یک دادگاه غیر علنی شبه قانونی
مرحله سوم> مجازات سری دوم بعد از
برگزاری دادگاه

یعنی یک دور مجازات قبل از حکم و یک دور بعد از حکم. و همه این ها به خاطر جرم موهومی با عنوان
خیانت به مردم. کدوم مردم؟ فکر کنم مردم 16 نفری هستن که بهتون مثبت دادن ، اون 130 نفری که بهت منفی دادن ظاهرا جزو مردم حساب نمی شن توی ادبیات امثال شما
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
آقای قالیباف هنوز در فضای رقابت انتخاباتی با روحانی است و یادش رفته رئیس مجلس شده! البته مردم می فهمند ایشان همه این نطق ها و نمایش سفرها با کمک صدا و سیمای میلی را برای کسب صندلی در ۱۴۰۰ دنبال می کند! ایشان باید بداند که ۶ ماه از مجلس گذشت و خیلی زود دیر می شود! لذا قدر این حداقل اعتماد مردم را بداند و سیاسی کاری را به زمان انتخابات وا گذارد?
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
مدیریت ایشون ثابت شده است و نیازی به تایید یا رد شما نیست در ضمن اینقدر نادان هستی که نمی دانی رئیس مجلس هر کجا برود همانند رئیس دولت محبوبت با رسانه ها باید بروند و باز اینقدر ناآگاه هستی روسای مجلس قبلی هم این جور دید و بازدید در برنامه هاشون بوده و چیز تازه ای نیست و لطفا کمتر اسیر تبلیغات رسانه های مغرض شوید که به حاشیه های خاله زنک بازی متوسل شدن
در ضمن بگذار خیالت را راحت کنم ایشون نمی آید برای انتخابات
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
آقای که در حمایت از آقای قالیباف حرف میزنید اگر ادب داشته باشی میتونی معرف مناسبتری از رئیس مجلس دوست داشتنی خودتون باشید. نه کسی که در حمایت آقای روحانی حرفی میزنه چیزی بهش میرسه نه اونی که در حمایت قالیباف. با بی ادبی و عصبانیت فقط خودتو اذیت میکنی. بنظرت حیف شخصیت خودت نیست.
ناشناس
| Romania |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
22:50
همه می دونند ایشون به انتخابات هم وارد بشه رای نمیاره و باز هم میدونند که هر جا بوده فقط منصوب شده و منتخب مردم نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
!!! طرفدار ادب هم شدن
ناشناس
| United States of America |
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
کدام مردم؟ یادت رفته انها نماینده حتی درصد 20 مردمم نیستند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
آقای عزیز که براشفته و دیگری را
نادان خطاب می کنی شما که
با این تفکرها خودتان را ناجی مملکت تلقی کرده اید حداقل . ادب هم داشته باشید! قالیباف با هوادارانی چون شما و صدا و سیمای میلی نیاز به دشمن ندارد!
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
تازه با این همه تبلیغ و .... که به معیشت مردم میرسیم و چند برابر شدن اجناس خود مجلس داره تصویب میکنه که فقطط 25 درصد به حقوق کارکنان اضافه میکنه...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
نطفه ادب در خانواده بسته می شود و پدر و مادرها باید بیشتر به این مهم احتمام بورزند.
ناشناس
|
United States of America
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
من نمی دونم منطق برخی چیه؟ شخصا اگر کسی ارزوی نابودی من و خانواده من را داشته باشد و هر جا بنشیند ان را تکرار کند و علیه من و خانواده ام بگه و به کارهای کرده یا ناکرده مرا متهم کنه و ارزوی او نابودی خانه من باشد غیر ممکن است که قدمی برای او بر دارم. این حق و در واقع وظیفه دینی و اخلاقی و شرعی و قانونی و انسانی من است که از خود و خانواده خود دفاع کنم. تمام دنیا هم به من حق می دهند. ولی برخی از من و خانواده ام انتظار دارند که ندید بگیریم و به این شخص وام دهیم یا از مغازه او خرید کنیم و یا از گل نازکتر به او نگوییم
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
بهترین نظری که تو تابناک خوندم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
مردمان نادانی که از گذشت روزگار نمی آموزند
درود بر آمریکا که جای خوبی است برای زندگی وگرنه بچه‌ها وخانواده مقامات اونجا نمی‌رفتند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
مردم ایران نادان نیستن بارها فهم و دانایی خودشون رو نشون دادن
ناشناس
| United States of America |
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
یادت باشه که شعار مرگ بر شرق و غرب برای من و تو هست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
مثبت به خاطر جمله دومت والا مردم ایران آگاهترین مردم نسبت به سیاست هستند و بار ها و بارها جسارت خود را نشان داده و خواهند داد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
هر سال که به انتخابات نزدیک میشیم یاد حصر میفتید در حالی که نمیدونید مردم از اون مسلئه هم رد شد دیگه کاری به هیچ گروهی ندارن فقط وضع موجود رو نمیخوان دیگه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
بعد از شجریان سوژه جدید کاندیدها رئیس جمهوری فردوسی پور موسوی و ... هستند
شریعت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
من هم اعتقاد راسخ دارم اقای قالیباف ادرس غلط به مردم میدهد و فضای فعلی ایران را با فضای تبلیغاتی کاندیدای ریاست جمهوری اشتباه گرفته است . من قبلا هم در خثوص نظارت میدانی ایشان مطلب نوشته بودم و ان نظارت میدانی را غیر قانونی و در شرایط فعلی مغایر پروتکل بهداشتی دانسته بودم و دیدیم که مبتلا به کرونا شد. اقای قالیباف لطف کنند یک بار مستند عنوان کنند چه کسی نگاه به خارج دارد و بر اساس کدام مدرک . مگر میشود یک مسئولی در حد اقای قالیباف اینگونه به افراد دیگر تهمت بزند یا بهتر بگویم اینگونه ذهن افراد را خراب کنند؟
اما در خصوص حرفهای جناب اقای غرضی باید عرض کنم اگر مسئولی نتوانست ایران عزیز را برای فرزندش بسازد و این عدم ساختن ها باعث خروج فرزندان مسئولین شده است سایت تابناک لطف کند اسامی فرزندان مسئولین را اعلام کند و مسئولین مربوطه هم هرچه سریعتر استعفا کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
اگر فرزندان و نوادگان تابناک هم جزو این ها باشند توقع نداشته باش که افشاگری کند.
علیرضا
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
پنج هزار تا مال یکی از شهرهای آمریکا هست. بیاید ببینید توی انگلیس چقدر هستند و چه زندگی ها و خونه و ماشینهایی دارند ماشاالله همشون هم یه قیافه ای میگیرن که نگو, انگار از راه حلال و زحمت به دست اومده.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
سال ۹۵ ترامپ انتخاب شد اسفند ماه در عربستان در کنفرانسی با حضور ملک سلمان شرکت کرد یک ساعت و نیم علیه ایران حرف زد
بعد به آمریکا رفت و گفت از برجام خارج میشه از تابستان ۹۶ انتظارات تورمی در جامعه ایران شکل گرفت آذر ۹۶ روحانی در مصاحبه با رضا رشید پور گفت مردم مطمئن باشید دلار ۵ هرار تومان نمیشه اما انتظارات تورمی روز به روز بیشتر میشد فروردین ۹۷ دلار از ۵ تومان عبور کرد اجناس رفتند که گرون بشن دولت طرح فاجعه بار ۱۸ میلیارد دلار ۴۵۰۰ تومانی رو اجرا کرد ولی اردیبهشت ترامپ از برجام خارج شد و تورم انتظاری به بالاترین سطح خود رسید مهر ۹۷ دلار شد ۲۰ هزار تومان ....
امروز بایدن رییس جمهور شده انتظارات تورمی از بین رفته تا ۶ ماه دیگه حباب همه بازارها از بین خواهد رفت حتی همین الان هم دلار و سکه و خودرو در سراشیبی قیمت هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
انتظارات تورمی!!!!
شهریور 96 سود بانکی را کاهش دادن و تورم جمع شده در دلار که سال ها باقی مانده بود در اواخر 96تخلیه شد
و بعد هم رها کردن دلار و آزاد گذاشتن آن که هر کجا که بخواهد برود در کنار تحریمی که فقط یک کمی فضا را ملتهب کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
معلومه که تشریف می برند خارج تا مثل انسان آزاد و نرمال زندگی کنند
بمانند توی مملکت تا گرفتار عواقب تصمیم ها و هیجانات و شعارهای والدین خود بشوند ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
یا در راس کار هستند که پول را بفرستند برای بچه هاشون؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
مجید انصاری سرلیست اصلاحات در انتخابات۹۸ که ۷۰هزار رای بیشتر نتونست را بگیره لازم نیست نسخه بپیچه برای مردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
نماینده ده هزار رایی نسخه می پیچد اشکالی ندارد
رها
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
دوره قبل با 12هزار رای رفتند مجلس پس فرقی نکرده اصلا در شهرهای کوچک کلا جمعیت ومیزان رای کم است و با تقسیم رای ها همیشه با همین میزان کم میروند مجلس. مطالعه کن
ناشناس
| Russian Federation |
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
کدوم لیست؟ هیچکدوم از ارگان های اصلاح طلب ها لیست ندادن.چیزی که شما دیدی یک کاغذ بوده که روش نوشته شده بوده فلانی اصلاح طلبه که منم می تونم دو دقیقه ای تو فتوشاپ درست کنم بگم اینم لیست اصلاح طلبان
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
این همه گرونی تورم سزاورا است
حاج ایوب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
اقای انصاری از عدالت حرف میزند بله اگر عدالت است باید رییس جمهور به دلیل گره زدن زندگی مردم به مذاکره با کدخدا ووعده دروغ رفع بالمره تحریمها. وتعطیلی کارخانه ها. وگرانی های کمرشکن. به علت عدم مدیریت. وکنار گذاشتن کارت سوخت. وعدم ساخت مسکن در 6 سال ووزیر بی کفایت. و عدم ساخت پالایشگاه توسط زنگنه. محاکمه شود واصلاح طلبان هم به خاطر حمایت این ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
حاج آقا آروم باش ترامپ داره می ره اوضاع بهتره می شه نگران نباش شما هم می تونین بهتر شدن
موقتی اوضاع رو ربط بدین به تدبیر هرکی دوست دارین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
۵۰۰۰ نفری که جز قرارداد خارج از برجام بود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
قبلاً میگفتن ایرانیا دوبی رو آباد کردن


حالا ایرانیا در حال آباد کردن آمریکا و کانادا هستن
(ماجرای سرمایه‌گذاری‌های فرزندان خاوری در کانادا که یادمون نرفته)


همون ایرانیا که میگن مرگ بر آمریکا

واقعاً آمریکا چه حالی میکنه با شعار مرگ بر آمریکا - انگلستان که هندوستان رو مستعمره کرده بود اینهمه حال نمی‌کرد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
پنج هزار ماشاالله بقیه کجا تشریف دارن خرجشان در ماه چقدر هست واقعا دعوای زرگری راه انداختن که مردم رو سر کار بذاررند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
غرضی: ۵ هزار اولاد مدیران اصلاح‌طلب و اصولگرا در آمریکا زندگی می‌کنند
مرگ بر آمریکاااااااا
داود
|
Sweden
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
بله ملاحظه کردیم که دولت محترم چطور طی این 7 سال موجب رفع تحریم ها شدند......... این دولت نه تنها تحریم ها را کاهش نداد بلکه با برجام فقط موجب افزایش تحریم ها شد........... آقایون مسئول در طی این 7 سال فقط مردم را شرطی نمودند و تمام مشکلات رو به حساب تحریم ها گذاشتند و از کم کاری ها ، سوء تدبیر ها ، ندانم کاری های و... خود صحبتی نکردند مثل اینکه این آقایان واقعا برای مملکت از جان و دل کار کرده اند......... این صحبت های تنها به جای حل مشکل پاک کردن صورت مساله می باشد.....امان از دست مسئولین کرسی پرست و مردم دور
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
دقیقا خیلی باهوشی بفرمایید کدام کار دولت تحریمها را
افزایش داد ما هم متوجه بشیم فقط شعار نده ضمنا شما خودت را بخواب میزنی یا فراموش کردی تا قبل از خروج
امریکا از برجام وضعیت ما بخاطر برجام چطور بود بیدار شو
ناشناس
|
United States of America
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
این ۵۰۰۰ فرزندان مقامات در امریکا شعار مرگ بر امریکا هم میدن یا فقط ما اینجا شعار میدم و تاوانشم میدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
ما شعارش رو میدیم اونا عشقش رو می کنن
ناشناس
|
United States of America
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
کاش روزنامه همشهری امار دقیق تری داشت واعلام میکرد که چند درصد از مردم این شانس را دارند که فقط در ده روز اول ماه گوشت بخورند وچند درصد درتمام 30 روز ماه حتی این شانس را ندارند....البته مهم نیست چون ان 5000 نفر فرزندان مسیولین که اقای غرضی اعلام کرده اند در ممالک اروپا وامریکا با دلار های ارسالی پدران زحمتکش خود تحصیل میکنند بجای همه مردم هر روز استیک میخورند واحتمالا مناسک مذهبی خود را هم با کیفیت بهتری انجام میدهند
اسدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
واقعا که برایه گمراهی مردم مرگ بر آمریکا میگویند و فرزندانشان درآمریکا وانگلیس وکانادا و.........در حال چرا می باشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
الذین هم یرائون.
سیروس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
جالبه که هممون هم نشستیم و از جامون هم تکون نمی خوریمم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
ترامپ پیروز است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
حداقل نیاز به یک ماه تعطیلی داره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
کارگر چقدر کار کنه که حریف این همه دلال بازی بشه
صبح تا شب کار میکنه برای 100 تومان روزمزدی
شب بنگاهداره 50 میلیون میکشه رو قیمت یه خونه عمر کارگر بدبخت دود میشه میره هوا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
اف بر فرهنگ کشوری که برای نداشتن گوشی خود کشی میکنند . در چین که خدای تولید گوشیست بیست درصد مردم توانایی خریدهیچگونه گوشی ندارند / قرار بود تکنولوژی در خدمت انسان باشد اما امروزه تحت تعالیم فرهنگ مصرفی صدا وسیما در ایران مدعیِ انقلاب فرهنگی این انسان است که فدای ابزار میشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
اینقدر آدما بودن که ادعای دفاع از محرومین رو داشتن و ما خوندیم و دیدیم فقط دو نفر واقعا فهمیدن قدر کارگر رو فهمیدن در دنیا همین دو نفر کارل مارکس آلمانی و ولادیمیر ایلیچ لنین روسی
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
اقای نماینده خودتو هم بکشی فایده نداره.بهترین کاری که میتونی بکنی بجای اعتصاب غذا مطالعه است.چرا وضع مردم اینطور شد؟چرا اینهمه تو ایران حتی در سمت هم جناحیهای شما از تحریمها و ترامپ استقبال شد؟چرا تو اینهمه کشور توی دنیا فقط ونزوئلا کره شمالی ما سوریه لیبی عراق و چند کشور دیگه که همشون اقتصادشون پاشیده است با ابرقدرت مشکل داریم؟بنظر شما اگه هر روز بریم توی خیابون به امریکا مرگ بفرستیم امریکا میمیره و نابود میشه؟در جواب مرگ ما برامون گل میفرسته؟ حالا شما بجای راهکار سیاسی و اقتصادی و برداشتن قفلها برو اعتصاب غذا کن تا بری تیتر یک روزنامه ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
همانطور که رهبری گفتن90 درصد گرانی ها از داخل کشور است آمریکا فقط یک بهانه هست و دیگر هیچ
asd
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
مرگ بر کل دنیا گفتنها برای ملت بدبخت ایران و خوشگذرانی در آمریکا و اروپا برای آقازاده‌ها .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
چرا اونها که پول و امکانات دارند بمونن ایران که برای عادی ترین حقوق انسانی خود حق انتخاب نداشته باشند ؟؟
قبول کنید ما تنها کشوری هستیم که این همه بکن نکن و امر و نهی در امور خصوصی مردم داریم
در هیچ کشور مسلمانی این همه با اعصاب و روان مردم بازی نمی کنند
افسرده ترین ملت جهان هم هستیم و در شرایط بحرانی کنونی گیر کرده ایم
مگه چند بار حق زندگی کردن داریم ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
اگر پول خودشون بود که دردی نبود . اول انقلاب کدوم مسئول سرمایه دار بود . اینها همش از بیت الماله، که درده
ناشناس
|
India
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
اینها پس چطور انقلابی وضدامرکایی هستند که خودشان به ظاهر شعارمرگ بر امریکا میدهند ودلشان با امریکاست وکره هایشان را می فرستند تا زیر نظر وبا فرهنگ انها تربیت شده واموزش ببیند عوامفریبی وعربده کشی تا بکجا ؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
شک نکنید ترامپ خیلی حرفه ای سلاخی شد ، بایدن کسی نبود که بتونه ترامپ رک شکست بده ؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
باز هم میگیم تنها راهی که اصلاح طلبان بتونن از مردم رای بگیرن شکستن نمادین تحریما با دعوت از شرکت توتال فرانسه هست
اقتصاد زیر بناست و زیر بنای اقتصاد ایران مخزن گاز پارس جنوبی است که برای 300 سال ذخیره داره و میتونه مردم ایران رو بی نیاز کنه تکنولوژی در اختیار فرانسه هست توتال و نباید فریب ابلهانی رو خورد که میخوان با چرخ چاه و سطل و طناب نفت و گاز رو از اعماق صخره های کف خلیج فارس بالا بکشند
توتال دیگه نمیتونید با موسیقی و آهنگای در پیت و پنج سانت روسری عقبتر از ملت رای بگیرید
توتال رو فراموش نکنید این اسم رمز پیروزی است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
توتال را به عنوان پیش زمینه ارتباط درست با دنیا می پذیریم .
ناشناس
|
Thailand
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
خلایق هرچه لایق ! لایق آقازاده خاست که تو‌اروپا و امریکا عشق و حال کنن ، لایق مردمم‌هم همینه که الان به سرشون میارن ! نوش جانتان ! گوارای وجودتان
پاسخ ها
ناشناس
| Slovakia |
۰۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
یا یک آقازاده هستی و یا یک آدم عادی مثل همه که فقط حرف می زنه. چرا از خودت شروع نمی کنی؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
احمدی نژاد هر چه بود به هر نفر حداکثر ۴۵دلار میداد یعنی با پول امروز حدود یک میلیون تومان ، اقای نوبخت شما هنری در کشور داری نمیکنید از هر نفر یک میلیون تومان بخوری ، بعد پول اب و برق و گاز و تلفن رو از سال ۹۲ تا حالا حداقل ۱۵ برابرکنی و حقوقها رو ۱۵درصد با تورم ۴۵ دزصد اضافه کردن ، ۴۰ هزار میلیارد از بورس به جیب زدن ، پول بدون پشتوانه چاپ کردن ، حسن علی بقال هم میتونست کشور رو اداره کنه ، حقوق من معلم اول استخدام دو تیم سکه میشد حالا به نیم سکه هم نمیرسه حضرت والا ؟؟!@
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
تو روز روشن سهام عدالت را نصف می کنند و می گویند 500 هزار تومان واریز کنید مابه التفاوت یارانه و بورس که دیگر آسان ترین کار است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
اولا دلار 3200 بودنه هزار تومندوما 800 میلیارد پول دستش بود که حاضر نشد بگه کجا خرج کرده سازمانهای برنامه و نظارتی را هم تعطیل کرده بود که کسی ردش نزنه گول اون چند بار 45 هزار تومن را خوردید 800 یلیارد دلار گم شده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
ناشناس ۲۳:۴۸ فرض کنیم ۸۰۰
میلیارد تومان درست باشه . اما شیخ حسن فقط یک قلمش ۱ میلیارد یورو هست که به نقل از مسئولین نمیگه کجا خرج کرده . حالا یک میلیارد یورو رو حساب کن چقدر میشه
مه صفا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
مرگ بر آمریکاش مال ملته که تو نماز جمعه و مناسبت ها سر بدهند بعد خود آمریکا و امکانات و دانشگاه هاش مال زن و بچه شون.....خدعه و دو رویی و نیرنگ.....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
همه رو به هم گره نزن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
پس برای چی سرکوب دلار می کردن برای چند سال؟ پول ها ارزان تر در بیاد برای آن ور
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
۵۰۰۰ اولاد اصولگرایان و اصلاح طلبان در آمریکا با پول مردم ایران دارن حال می کنند که اگه صحت داشته باشه ، امیدوارم به حق علی نخورند که جوونهای ما تو بیکاری و بدبختی باشن و اونها تو عشق و حال. این نیز بگذرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
نفرین مردم خیلی ها را خواهد گرفت. اولی ترامپ بود وای به حال بقیه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
ای کاش یه آدم پیدا میشد این بچه های نا خلف آقایان رو از اونجا می انداختن بیرون اون وقت می تونم قسم بخورم نه دیگه کسی شعار مرگ برآمریکا می داد . نه برقراری رابطه با آمریکا نگ شمرده میشد .ومطمعنا ظرف مدت کوتاهی سفارت آمریکا در ایران راه اندازی میشد. ای کاش این آقایان ومدیران یه ذره غیرت دکتر چمران دکتر مصدق و امسال این عزیزان در وجودشان بود .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
پس پدران شون مرگ جایی که فرزندانشون هست می کنند؟.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
پس پدران شون مرگ جایی که فرزندانشون هست می کنند؟.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
اقای همتی لطفا این کارها رو تو بازار ارز تموم کن؟ با کمال وقاحت دلار رو به ۳۳هزار رسوندن بعد از انتخاب بایدن و نابود کردن یه عده دلار رو به ۲۶ هزاردرسوندن که به جامعه القا کنند که اقتصاد کشور به خارج پیوند خورده و بدون کدخدا نمیشه نفس کشید ؟؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
خخخ تو همونی که هر روز علیه بورس مینوشتی.ادبیاتتو میشناسم.دیر نیست سکته کنی بحق اینهمه هموطنی که خونشونو مکیدی دلال نامرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
داری می گی قیمت "دلار" ، قیمت واحد پولی آمریکا چطور ممکنه به آمریکا ربط نداشته باشه؟ اتفاقا دلار باید تا 22 3 تومن پایین می اومد به نظر میاد بالا نگهش داشتن که مردم فکر نکنن خبریه
رضوان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
واقعا متاسفم که این انقلاب که قرار بود انقلاب مستضعفان باشه که بچه های همین قشر بخاطرنداشتن یه گوشی فکستنی خودشون به دار می آویزند .چقدر درد اور برای پدر خانواده که بچه ای رو که با خون دل وهزاران امید بزرگ کرده تو این حالت ببینه برای دولت مردان که این وضع برای مردم کشورشون بوجود آوردن متاسفم ای کاش اینا بجای علی علی کردن میراث اون حضرت وبه ارث می بردند .مرام علی عدل علی .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
علی یگانه دورانه
گر همه سنگ ها کان بودی
پس قیمت و سنگ و لعل یکسان بودی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
دلم غرضی میخواهد بی غرض
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
اقای همتی فکر نمیکنی بیش از حد فنر دلار رو فشرده کردین فعلا خوب به بایدن حال میدین یا برعکس بایدن داره حال میده ؟! هنوز رمستان سرد در پیش است و واکسن انفولانزا پشت مرز و کشور انسولین نداره ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
نترس برای فنر دلار هیچ اتفای نمیافته با بمیریم نمیذاریم سلامت بچه های این آب و خاک گروگان شما دلالا بشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
این شوخی نیست
منتظر بازگشت ترامپ در هفته اینده باشید
بزرگترین افتضاح دموکراتها رونمایی مبشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
اینها را مینویس و بسته های دلار رو نوازش میکنه تا خواب بره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
این شوخی نیست
منتظر بازگشت ترامپ در هفته اینده باشید
بزرگترین افتضاح دموکراتها رونمایی مبشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
شما به شغل شریف دلالی مشغول هستید؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
یه انتخابات در آمریکا برگزار شد ترامپ 70 میلیون رای آورد بایدن 75 میلیون شاید اگه کرونا نبود یا ترامپ در مناظره ها بهتر ظاهر میشد ترامپ 75 میلیون رای میاورد و پیروز میشد ولی ظاهرا ایرانیا افسانه سرایی رو دوست دارن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
دعواها جلو دوربین روشنه
دوربین که خاموش شد همه سر یک سفره میشینن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
هدف، خر کردن مردم
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
اقای اشرفی اصفهانی انفعال نبود نوعی مبارزه مدنی بود.الان هم اگر قرار باشه یک سوپر اصولگرا مثل عارف رو بجای اصلاحطلب جا بزنن شرکت در انتخابات هیچ فایده ای نداره. یا ۱۲ نفر تسلیم خواست اکثریت مردم میشن یا اکثریت مردم به انتخاب اون ۱۲ نفر رای نمیدن.این رای ندادن خودش بزرگترین رای دادن هست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
آقای داوری تا حالا اسم فاشیسم رو شنیده؟ میدونه فاشیستا نه تنها طرفدار مستضعفین آلمان و ایتالیا بودند اصلا خود مستضعفین آلمانی بودند؟ میدونه رفیق مادورو جانشین رفیق چاوز دوست احمدی نژاد به بایدن تبریک گفته؟ همه آدمای عاقل فهمیدن مسیر ترامپ مسیر هیتلر و موسولینی ولی ایشون ظاهرا ترامپ رو با چگوارا اشتباه گرفته
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
فکر کرده ترامپ می خواد محمود رو رییس جمهور کنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
"توییت عجیب مشاور احمدی‌نژاد درباره پیروزی ترامپ" . در حقیقت کاسبان تحریم یکی یکی دست خودشان را رو می کنند. از قدیم گفته اند آفتاب برای همیشه پشت ابر نمی ماند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
مشاور احمدی‌نژاد را به صدا و سیما دعوت کنید مایه انبساط خاطر است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
هر چیزی هزینه ای داره
اصلاح طلبان برای ایرانیا مطبوعات آزاد انتخابات آزادی بیان اقتصاد بهتر رابطه خوب با غرب و همسایه ها نهادهای مردمی نظم در اداره کشور توسعه صنعتی و سیاسی و اقتصادی آوردن قبل از اصلاحات که ایرانیا بلد نبودن فکر کنن اصلا کلمه به اندازه کافی برای تفکر سیاسی نداشتن خشک شده بود اصلاح طلبان تفکر سیاسی و انتقادی رو بهشون یاد دادن
البته آدمای نادرست هم بینشون کم نبود ولی اینا هزینه این طبقه اجتماعی که باید پرداخت میشد
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
اتفاقا این مغز جنابعالی است که سوخته و پوک شده اصلاح طلبان هیچکدام از چیزهایی که ادعا کردی نیاوردند این خواست مردم بود که اصلاح طلبان با ژست پیاده کردن خواست مردم در حقیقت خواست مردم را به بیراهه کشاندند و آخرش دیدیم این جماعت همان اصول گرایان هستند که حرفشان با آنها متفاوت است اما در عمل هیچ فرقی با بقیه جناح ها نداشتند این حنای اصلا طلبی و اصول گرایی هم دیگر رنگی ندارد همه سر و ته یک کرباسند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
5000 . چشم مسئولان ایران روشن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
اگه یه روز این امکان رو داشته باشم از مسئولین فقط یک سوال بپرسم ازشون میپرسم فقط بهم بگید چطور شب سرتون رو بالش میذارید؟
پاسخ ها
بنده خدا
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
ما شب ها نمی خوابیم روزها می خوابیم
شب ها در حال برنامه ریزی برای برنامه های فردایی که ملت باید انجام دهند هستیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
چون بالشش از جنس پر قو هست ،میگن فرقی نمیکنه، همه جوره میشه.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
با شکم سیر و بدون دغدغه و خیال راحت که فرزندانشان در حال دست افشانی و پایکوبی در دیسکوهای غربند و تا صبح خوش می گذرانند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
راحت تر از اون چیزی که فکرشو کنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
چه طور
خیلی راحت واسوده
هدف مسؤولان خدمت به کوخ نشینانه اما از داخل کاخهای ملل و قصرها
حميد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
به قول اون شخص خودمون انتخاب كرديم كه اينجور زندگي كنيم . حرفي براي گفتن نمونده . فقط نمي دونم در آينده اگر نسلي از ايراني جماعت باقي بمونه درباره ما كه در اين دوران زندگي مَي كرديم چه نظري خواهند داشت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
۶ خودکشی در میان دانش‌آموزان رامهرمزی در یک ماه؟

خبري دردناك و مايوس كننده است .
درحاليكه 6000نفر از فرزندان مسئولين عالي رتبه كشور در خارج و اكثرا" در آمريكا-انگليس-كانادا
رفته اند بچه هاي سرزمين نفت و ثروت بايد بعلت نداري پدر و فرار از خجالت در برابر همكلاسي ها دست به خود كشي بزنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
چرا بانک هارا تعطیل نمیکنید
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
اصولا شعار مرگ بر آمریکا دروغی بیش نیست! چرا که به قول نیروی خودی! 5000 آغا زاده امریکا و اروپا هستند! این شعار فقط برای من و شماست ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
یاد یک صحنه از عدالت حضرت علی (ع) افتادم ، اونجایی که برادرش عقیل به دلیل تنگدستی سهم بیشتری از بیت المال خواست و عملی که حضرت انجام داد و همه میدانید . اولا مسئولین با چه سرمایه ای توانستند فرزندان شون را بفرستند آمریکا ، و دوما چگونه هزینه هاشون رو تامین می کنند ؟ آیا بیت المال فقط برای اونهاست ، یا تمام مردم ؟ به نظر منمسولین حتی به اندازه یک درصد عدالت حضرت رو هم نتونستن اجرا کنن ، وقتی که می بینیم فرزندان مردم غرق دربدبختی و مشکلات اند و بر عکس فرزندان مسئولین غرق در رفاه و نعمت اند
ناشناس
|
Germany
|
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
باز هم دولت اصلاحات.....کاری که با بورس کرد ....وقتی وسط تابستون پولهای سرگردون مردم رو به سمت بازار تخصصی بورس سرازیر کردن حباب بورس بوجود اومد و حرکت بعد ترکوندن این حباب بود تا با ریزش ارزش سهام ،پول ملت عملا بره توجیب دولت و شرکتها ! البته دولت با این کار یه گل مشتی هم زد! درست وسط کرونا و اوج تحریمها هزینه بیکار نشدن کارگرای شرکتهایی ک توی بورس بودن رو از پولهای سرگردون ملت جبران کرد .برای همین بود ک هر هفته ۳ ۴ تا عرضه اولیه داشتیم.خلاصه یه شیطون بازاری درست شدو جیب ملتم زده شد.ولی بهتون قول میدم بورس دیگه به روز قبل از حباب هم برنمی گرده چون ملت فهمیدن بورس جای امنی برای پولهاشون نیست.وای بر اونی که ۳ سال پیش دست گذاشت رو سودهای بانکی و همه بازارهارو بهم ریخت.مسکن خودرو طلا دلار ....
سید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
در یکی از روستاهای اطراف نوشهر خانه کوچکی تهیه و اوقات پیری را طی میکنم. شاهد هستم عده ای که کم هم نیستند به جنگل میروند و درختان سبز را میبرند و در پایین دست جنگل دپو میکنند و بعد از مدتی که ظاهرا خشک میشوند نسبت به قطعه قطعه کردن آن اقدام و با ماشین سواری آنها را به آمل برده و می‌فروشند. شنیده ام چوبهای خشک منعی ندارد و با این کلک جنگل را نابود میکنند
ناشناس
|
Canada
|
۰۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
میدونین چرا عصبانیم؟ از سین کیانگ چین تا دریای وان ترکیه از چچن روسیه تا رود سند پاکستان سند شش منگوله به اسم ایرانه.
ناشناس
|
United States of America
|
۰۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز می‌گوید دونالد ترامپ هفته گذشته امکان حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را بررسی کرده است اما چند مشاور و مقام ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا او را از پیگیر شدن در این باره بر حذر داشته‌اند و هشدار داده‌اند که چنین اقدامی می‌تواند جرقه برخوردهای جدی‌تر آن هم چند هفته مانده به پایان کار دولت او شود.

نیویورک تایمز نوشته هر گونه برنامه حمله‌ای، احتمالا روی تاسیسات نطنز متمرکز خواهد بود. جایی که هفته گذشته سازمان ملل متحد اعلام کرد توانسته ذخایر اورانیوم غنی شده ایران را به ۱۲ برابر مجاز در برجان برساند.

این روزنامه به نقل از مقام‌ها نوشته آقای ترامپ از نهادها و مسئولان نظامی و امنیتی خود درباره امکان‌های پیش رو و سناریوهای احتمالی پرسیده است.

نیویورک تایمز، عصر دوشنبه، ۱۶ نوامبر، در گزارشی اختصاصی خبر داد که مایک پنس، معاون آقای ترامپ، مایک پومپئو، وزیر خارجه، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش و کریستوفر سی. میلر، وزیرموقت دفاع همگی به آقای ترامپ هشدار داده‌اند که از فکر چنین حمله‌ای بیرون بیاید چرا که می‌تواند منجر به پدید آمدن برخوردهای نظامی گسترده آن هم تنها چند هفته مانده به پایان دوره ریاست جمهوری آقای ترامپ شود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
۵ هزار اولاد مدیران اصلاح طلب و اصولگرا که در امریکا هستند!
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
آقا لطفا" یک مقدار دقت فرماید این عدد 5 هزار را ایشان از کجا آورده اند وشما هم تیتر یک خودتان می کنید وفردا هم تو دهن همه می افتد
پیلا پیلا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
به ظاهر مسئولین ما با آمریکا مشکل دارند ولی بیشترین خدمت را همین ها به آمریکا میکنند چون :
1- فرزندانشان به همراه سرمایه میروند اونجا سرمایه گذاری کنند قطعا سرمایه ای که این عزیزان میبرند با حقوق ماهی 10-20 تا 40 میلیونی جورد در نمیاد.
2- وقتی روی موشکها مینویسیدآمریکا بیشتر کشورهای دور و بر خودمان را بدوشد.
3- آمریکا هم با این بهانه ها پولهای ما بیشتر بلوکه میکند و میدزدد.
4- آمریکا اگر مسئولین ما مشکل داشت برای بچه هاشون ویزا نمیداد و یا ویزاشون رو ابطال میکرد. دیگر از زن رئیس جمهورشون که خفن تر نیستند. طلاق بگیره از ترامپ باید برگرده اروپا ور دل مامان جونش
5- این تحریمها نون و آب شده و قاچاق زیاد شده است.
6- با این فشارهای اقتصادی فقط مردم در فشارند و باعث شده مردم حقوق مدنی خودشون را فراموش کنند و دنبال بدبختی خود باشند و این هم نفعش به سود مدیران بی کفایت میرود.
جرات داری تابناک اینو بدون سانسور چاپ کن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
۵ هزار اولاد مدیران اصلاح‌طلب و اصولگرا در آمریکا زندگی می‌کنند
حالا سئوال: چند فرزند مقامات آمریکایی در ایران زندگی می گنند؟ چرا؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
شما چرا سخت می گیرید ،این آقا زاده ها سفیران فرهنگی ، سیاسی ودینی کشور هستند ودارند ترویج فرهنگ می کنند چرا چشم دیدنشان را ندارید ، ما با اینکار در غرب نفوذ کرده ایم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
۵ هزار اولاد مدیران اصلاح‌طلب و اصولگرا در آمریکا زندگی می‌کنند(الی برکت الله) خدا سایه این مدیران انقلابی که از صد فیلتر نظارتی عبورکردن تا پست مدیریت بگیرند و از سر ما ضد انقلابها کم نکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
ونهایتا اعتصاب هوا و اکسیژن انشالله
گل علی گلاب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
بچه های مردم هم 24ماه بزن سربازی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
فقط یه نکته دیگه هم این جا وجود داره. مگه نه اینکه آمریکا پدران این آقازاده ها را تحریم کرده؟ پس چه طور این آقازاده ها میرن و میان و پول جا به جا می کنند؟ نتیجه اینکه ترامپ یا هر مسئول خارجی دیگری دلش به حال ما نسوخته. این تحریم ها اتفاقا نتیجه عکس داشته. ا . اینو نوشتم تا اون عده که فکر می کنند برجام بی فایده بود به راز اصلی نهفته در آن پی ببرند و اینکه چه چیز مهمی بود و چرا عده زیادی از سیاسیون جهان با آن مخالف بودند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
ایرانی ها فقط در ۱۰ روز اول هر ماه گوشت می خرند!

عجب عادت عجیبی ! خیلی جالبه واقعا چرا!

من شنیده بودم ایرانیا اصلا دیگه گوشت نمی خورند. با خودم فکر میکردم مگه میشه!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
هی اعلام کردن بچه دار شوید بچه دار شوید که بروند خارج و باعث افزایش رشد اقتصادی کشورهای دیگر شوند. :9
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
برگردان حرف آقای غرضی این است که سازمان های جاسوسی غربی و شرقی از طریق این ۵ هزار نفر به راحتی بر کلیه امورات کشور اشراف دارند!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
((خبرگزاری دولت خطاب به قالیباف: شما به مردم آدرس غلط می‌دهید))نخیر نخیر شما که آدرس کاخ سفید را می دهید درست می گویید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
بله ده سال حصر شد که امروز داریم نتیجشو میبینیم.... روغن نیست.. مای بی بی نیست...اگرم هست صدو سی هزار تومن هست....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
این طرز کشور داری نیست مسولان باید عادل باشند به حقوق مردم مخصوصا جوانان تحصیلکرده احترام بگذارند اسباب راحتی برای تمامی اقشار فراهم کنندوقانون را اول خودشان رعایت کنندکشور را به طرف پیشرفت و اصلاح سوق بدهند
ناشناس
|
United States of America
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
باید گفت که اگر آمریکا بد است و شیطان بزرگ می باشد؛ پس چرا فرزندان شما باید آموزه های شیطان بزرگ را بیاموزند؟
چرا مردم را احمق فرض نموده و به فریب آنها دست می زنید؟ چرا سال ها مردم را در تنگناهای بزرگ زندگی قرار داده اید؟
چرا فرزند یک شهورند معمولی که بخواهد برای تحصیل به دانشگاهی در آمریکا برود باید زجر کش شود؛ اما فرزندان خودتان, علاوه بر تحصیل مساله اقامت نیز نداشته باشند؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
جالبه خیلی جالبه
توییتر حساب کاربری زنگنه رو مسدود میکنه نقض آزادی بیانه ولی توو مملکت همین زنگنه توییتر و فیلتر میکنن روی مردم نقض آزادی بیان حساب نمیشه!!!!!!
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
داداش اینها که در امریکا هستن نسل چهارم مدیران آینده خواهند بود که دارند تو امریکا و اروپا کسب تجربه میکنند چون با پول این مردم بدبخت دارن اونجا آگاهتر و دنیا دیده تر میشن !خارج دیده میشن!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
تابناک جان نمک به زخممان نپاش بگذار د برای سال اینده مثل قبل ها برای این مسولین مادرزادی بریم رای یمان را بدیم . با تشکر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
اگر مسولین این مملکت بگویند ماست سفید است من باور نمیکنم
ایرانی آباد و آزاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
کرونا و سلامت مردم متاسفانه در ایران سیاسی و جناحی شده و هیچ اقدام عملی توسط جناح های مختلف برای سلامت مردم انجام نمی گیرد. الان مردم صدا و سیما و مسئولین را مسخره می کنند و می گویند که در اروپا و امریکا دولت مقصر است که کرونا زیاد می شود ولی در ایران مردم رعایت نمی کنند!!!!!!!!!!!!
عربت زده
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
در انگلیس هم تعداد بسیار زیادی از نور چشمی ها زندگی می کنند که با کل خانواده ,چندین و چند سال به عنوان تحصیل و یا ماموریت و در حقیقت برای سایر اهداف زندگی می کنند. این اشخاص که فریاد مرگ بر امریکا و انگلیسشان گوش فلک را پاره می کند هم بودجه های میلیاردی از دولت دست و دلباز ایران می گیرند از حقوق های بی کاری و مسکن افراد استفاده می کنند

تمام فرزندانشون هم در بهترین دانشگاه های انگلیس تحصیل میکنند. افراد بی شمار زیادی هم هستند که با سن بالا چندین دهه است که به اسم تحقیق با همه امکانات زندگی می کنند و یا با سن بالای شصت به عنوان تحصیل و یا ماموریت به اینجا می ایند در صورتی که جوانهای با استعداد همچین مجالی نمی یابند. . هزینه هاشون هم سر به فلک می زنه و فرزندانشون هم یا ایران نمی رن و یا جانشین والدینشون در پست های بالای مملکتی میشن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
کلا مگه چندهزار تا مدیر داریم که فرزندای 5000 تاش تو آمریکان؟؟ احتمالا با در نظر گرفتن کانادا و استرالیا و انگلیس بالای 15000 هزارتاشون در حال تفریح با بیت المال باشن!
آمریکا چجوری دشمن ماست ولی ما 5000 هزارتا از بچه های مسئولامون تو دل دشمن دارن پرورش پیدا میکنن و بزرگ میشن؟ مسئولا چطوری شعار مرگ بر کشوری سر میدن در حالیکه میدونن فرزندانشون دقیقا همونجان!
5هزار مدیر ریاکار!
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
چرا نظرها رو منتشر نمی کنی؟؟؟؟؟ تا یک ماه می خوای چهارتا نظر رو بررسی کنی؟؟؟؟؟؟
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
من به مسئولین محترم میگم چرا در این ۴ سال آشوب به پا کردید و مردم را گرسنه نگه داشتید و گرانی آوردید تا مردم مرگ بر آمریکا بگویند رابطه با چین بی دین پیدا کردید ولی آمریکای مسیحی و دین دار دشمنان ما بودند در صورتیکه فرزندانتون در آمریکا خوش گذرانی می کنند و بر فرزندانتون حلال لود آمریکا ولی آمریکا برای ما مردم عادی حرام بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
از ۲۷ هزار دانش آموز رامهرمزی دستکم ۴ هزار دانش‌آموز از داشتن تلفن همراه برای ادامه تحصیل در سال جدید تحصیلی محروم بوده‌اند
شیخ حسن بجای اینکه ۱۲۰ میلیارد تومان از بودجه کرونا رو بخاطر دخترت هزینه کنی ، واسه دانش اموزان بی بضاعت هزینه می کردی و تبلت می خریدی ، ثوابش بیشتر نبود ؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # احمد سمیعی گیلانی # دعای روز سوم رمضان
وب گردی