چشم انداز بورس چگونه است؟

دیروز بازار برای سومین روز متوالی سبزپوش بود و ارزش معاملات به بیش از 12 هزار میلیارد تومان رسید که رقم قابل توجهی پس از مدت ها بود. چشم انداز بورس چگونه است؟
کد خبر: ۱۰۱۵۴۵۰
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵ 16 November 2020

دیروز شاخص کل برای سومین روز متوالی، سبزپوش بود رشد بیش از 9 هزار واحدی را داشت. هر چند که بعد از گذشت نیم ساعت از بازار فشار عرضه ها بیشتر شد اما باز هم بازار توانست سبزپوشی خود را حفظ کند.

به گزارش بورس تابناک به نقل از نبض بورس، از نکات بسیار مهم بازار دیروز رشد چشمگیر ارزش معاملات بورس بود به گونه ای که این ارزش به بیش از 12 هزار میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس 26 آبان 99 / چشم انداز بورس چگونه است؟

سیدهادی موسوی مدنی تحلیلگر و کارشناس بازار سرمایه و مدیر سرمایه گذاری مجموعه تحلیلگر امید در گفتگو با خبرنگار نبض بورس در این باره گفت: نگرانی های فعالان بازار یکی پس از دیگری مرتفع شده و ارزش معاملات بازار سهام رشد قابل توجهی طی معاملات روز یکشنبه داشته است. اغلب نمادهای بزرگ یکی پس از دیگری بازگشایی شده که از آن جمله می توان به نمادهای فارس، ومعادن، شپنا و تاپیکو اشاره کرد. به نظر می رسد بازارساز صندوق پالایش یکم را قصد دارد با سود بازگشایی نماید و بازار سهام چشم انتظار بازگشایی نماد شستا پس از تعیین بازارگردان می باشد.

موسوی اظهار داشت: نگرانی در مورد انتخابات آمریکا و یا ریزش قابل توجه دلار بسیار کمرنگ شده و گمانه هایی در مورد توقف فروش سهام عدالت مطرح شده است. نگرانی در مورد سیاست بانک مرکزی پیرامون نرخ بهره رفع شده و بانک مرکزی رویکرد انبساطی در پیش گرفته و در بازار بین بانکی خرج کرده است. از طرفی سازمان برنامه و بودجه فروش نفت صادراتی را در حدود هفتصد هزار بشکه در روز اعلام کرده و دولت حاضر به فروش اوراق با هزینه بالا نشده است. به علاوه روند تزریق تدریجی منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار آغاز شده و رشد و بهبود قیمت های جهانی فلزات و کامودیتی و موفقیت واکسن های کرونا نیز مزید بر علت شده تا شاهد اقبال مجدد سرمایه گذاران خرد به بازار سهام باشیم. همچنین برنامه دولت در مورد محدودیت های کرونایی اعلام شده و گمانه ها در مورد تعطیلی احتمالی بازار کمرنگ شده است.

این تحلیلگر و کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: در آخر باید گفت سهامداران خرد هنوز از بازگشت هیجان فروش به بازار نگران هستند و عرضه ها در نمادهای بزرگ، قابل توجه و چشم گیر بوده است. با این حال عدم اطمینان در نقاط چرخش بازار و تغییر روندها تا حدی طبیعی به نظر می رسد و انتظار می رود در میان مدت و در یک افق چند ماهه بازار بتواند بخشی از ریزش اخیر را باز پس گیرد. طی روزهای آتی انتظار می رود ارزش معاملات در سطح مطلوبی تثبیت شود و ترس سرمایه گذاران خرد فروکش کند و روند مطلوبی شکل گیرد.

 

منبع: نبض بورس (https://nabzebourse.com/)

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی