بازدید 43167
دو هزار و دویست و هشتاد و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند هیلاری کلینتون: رژیم تحریم‌ها علیه ایران فروپاشیده است / روزنامه جمهوری اسلامی: در کشور دو دولت داریم / محدودیت‌های کرونایی مجلس و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۱۵۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۹ 14 November 2020

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

رئیس‌ پلیس پایتخت: تهران، امن‌ترین شهر کشور برای زنان است


سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت گفت: بر اساس آمار و اطلاعات و طبق دقیق‌ترین نتایج امن‌ترین جا برای بانوان تهران است البته تمامی نقاط کشور برای بانوان امن است. سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا آزار و اذیت بانوان در پایتخت افزایش یافته است یا خیر، اظهار کرد: بر اساس آمار و اطلاعات و طبق دقیق‌ترین نتایج می‌گویم که امن‌ترین جا برای بانوان تهران است البته تمامی نقاط کشور برای بانوان امن است. وی ادامه داد: در این راستا پلیس و دستگاه قضائی با افرادی که بخواهند خدای ناکرده به بانوان تعرض کنند، به شدت برخورد می‌کنند و در این زمینه قانون هم اختیارات کامل را به پلیس داده تا جدی‌ترین برخوردها را با این افراد داشته باشد. رئیس پلیس پایتخت افزود: ما به عنوان نیروی انتظامی به شدت روی این مسhله حساس هستیم؛ البته تأمین امنیت همه قشرها برای ما مهم است اما تأمین امنیت بانوان همیشه برایمان دغدغه بوده است.

استعفای وزیر بهداشت برای چندمین بار تکذیب شد


علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «در حالی‌که صبح امروز طرح جامع مدیریت کرونا شامل تدابیر و محدودیت‌ها تا پایان سال، در ستاد ملی به تصویب رسید و قسمت عمده‌ی این طرح نیز در وزارت بهداشت و درمان تهیه شده، صحبت از استعفای وزیر بهداشت و ... چیزی فراتر از اخبار جعلی نیست.»

دادستان خرم‌آباد: ادعای مرگ یک زندانی به دلیل شکنجه کذب است


دادستان مرکز استان لرستان گفت: ادعای فوت یکی از زندانیان خرم‌آباد به دلیل شکنجه کذب است. «داریوش شاهون وند» ضمن رد ادعایی مبنی بر فوت یک زندانیان در زندان خرم‌آباد به دلیل شکنجه اظهار داشت: فرهاد وثوقی به اتهام قتل عمد از طریق بازپرس شهرستان دلفان استان لرستان تحت پیگرد قضایی قرار گرفت و به زندان معرفی شد. وی ادامه داد: طبق گفته چند تن از زندانیان و ماموران بند، وی با دو تا سه نفر در زندان درگیر می‌شود که پس از این درگیری، مورد اصابت ضربه قرار می‌گیرد. همچنین بررسی‌های اولیه پزشکی نشان می دهد احتمال وقوع مصرف مواد افیونی و مخدر نیز وجود دارد که البته این موضوع در دست بررسی است. شاهون وند تاکید کرد: پرونده این زندانی تحت عنوان فوت مشکوک به قتل، در دستور کار قرار گرفت و طبق تحقیقات انجام شده هویت افرادی که این زندانی با آن‌ها درگیر شده محرز و تحقیقات توسط بازپرس در حال انجام است. وی افزود: امروز پزشکی قانونی با حضور خانواده این فرد، کالبدشکافی را انجام داد که ظرف چند روز آتی و پس از تکمیل نتیجه کامل کالبدشکافی، علت اصلی مرگ اطلاع رسانی خواهد شد. دادستان مرکز استان لرستان گفت: چنانچه پس از مشخص شدن علت مرگ معلوم گردد احدی یا اشخاصی در فوت او مقصر بودند بدون هیچ گونه مماشاتی با آن‌ها برخورد خواهد شد و دستگاه قضایی در اجرای عدالت قاطع خواهد بود.

هاشمی‌طبا: ظریف برای ریاست جمهوری باید توانایی‌های بیشتری داشته باشد


سید مصطفی هاشمی‌طبا، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به این پرسش «آزادی» که آیا ریاست جمهوری بایدن در آمریکا این ضرورت را ایجاب می‌کند که در ایران یک دیپلمات رئیس جمهور شود، گفت: «نه. مساله ظریف یا فرد دیگری نیست. مساله سیاست‌های کلی آمریکا و سیاست‌های کلی ماست. البته اگر فرد توانمندی در امر دیپلماسی و مذاکره رئیس جمهور شود، خوب است اما این تنها ضرورت قابل توجه نیست». وی مطرح شدن دوگانه مذاکره یا عدم مذاکره را به عنوان محور اصلی رقابت‌ها در خرداد ۱۴۰۰ غیرمحتمل دانست و گفت: «اولا که معلوم نیست آن‌‌ها چه رویکردی خواهند داشت. دوما هر کسی که رئیس جمهور باشد شخصا قرار نیست مذاکره کند. این تیم‌های مذاکره کننده هستند که وارد عمل می‌شوند و بر اساس خط و مشی کلی کشور هم مذاکره می‌کنند. طبیعی است که هر کسی رئیس جمهور شود و تیم مذاکره کننده خوبین نداشته باشد، خاصیتی ندارد اما این به معنی آن نیست که ظریف باید رئیس جمهور شود. مساله تعیین کننده این است که آیا ظریف ویژگی‌های دیگری هم برای قرار گرفتن در جایگاه رئیس جمهور دارد یا خیر». این عضو حزب کارگزاران ادامه داد: «به اضافه اینکه سرنوشت کشور ما به مذاکره گره نخورده است. قطعا برای مذاکره به تیم مذاکره کننده خوب نیاز داریم اما این دلیل نمی‌شود که یک مذاکره کننده خوب رئیس جمهور شود. رئیس جمهور باید از هر لحاظ توانایی لازم را داشته باشد».

میرسلیم کاندیدای موتلفه در انتخابات ۱۴۰۰ می‌شود؟


«حمید رضا ترقی»، فعال سیاسی اصولگرا، در رابطه با تصمیم حزب موتلفه برای حضور در انتخابات به برنا گفت: ما هنوز در زمینه ویژگی های دولت حزبی در حال بحث هستیم و نه بر مصداقی فکر کرده ایم و نه برنامه ای ریخته شده است. با توجه به این که برای ائتلاف در حال مذاکره با تشکل های دیگر و روحانیت هستیم، هنوز برنامه مشخصی در این رابطه نهایی نشده و همچنین چیزی در خصوص حضور میرسلیم مطرح نشده است.او در رابطه با عملکرد مجلس یازدهم تا به امروز افزود: به نظر من در جامعه این برداشت وجود ندارد که از عملکرد مجلس راضی نباشند، ضمن اینکه اجرا در دست دولت است و مجلس فقط در نقش قانون گذار و ناظر است. مجلس در این دو حوزه تا اینجا عملکرد خوبی داشته و به دنبال پیگیری مطالبات مردم بوده و به نظر می رسد در چند ماه آینده می تواند، گام های موثرتری در این رابطه بردارد.

محدودیت‌های کرونایی مجلس

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط کرونا، هیات رئیسه مجلس محدودیت‌هایی را برای جلسات علنی و کمیسیون ها در نظر گرفت. محمدحسین فرهنگی در تشریح جلسه امروز هیات رئیسه مجلس، گفت: در جلسه امروز هیات رئیسه، محدودیت‌هایی با توجه به شرایط کرونا در نظر گرفته شد.وی بیان کرد: طبق تصمیم هیات رئیسه مجلس، مقرر شد محدودیت‌هایی برای صحن علنی مجلس، جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس، تعداد مدعوین کمیسیون‌ها و ساعات کاری آنها پیش بینی شود. سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از روز سه شنبه هفته جاری، جلسه صحن علنی مجلس شورای اسلامی از ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه صبح آغاز می‌شود.

ورود دادستان کل به مصادیق اخلال در نظام اقتصادی از طریق بورس

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی از ورود دادستان کل کشور به مصادیق اخلال در نظام اقتصادی از طریق بورس خبر داد.سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی امروز در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران درخصوص وضعیت بازار سرمایه، گفت: در زمانی که شاهد رشد بورس بودیم، بارها به سازمان بورس تذکر دادیم که این رشد ممکن است عاقبت خوبی نداشته باشد و شما نمی‌توانید بازار را کنترل کنید؛ اما متأسفانه همان اتفاقی که در مؤسسات مالی و اعتباری رخ داد، مجدداً در بورس تکرار شد. البته در حال حاضر در نظام بانکی نظم بیشتری برقرار شده ولی سایر بازارها به علت عدم رعایت مقررات و بایسته‌های اداره بازار، دچار مشکل شدند.وی بیان کرد: قبل از اینکه بخواهیم در مورد تخلف حقوقی‌ها در بازار سرمایه صحبت کرده باشیم و یا آنها تخلفی کرده باشند، باید بگویم حقوقی‌ها از فرصت نادرستی که در اختیارشان قرار گرفته سوءاستفاده کرده اند.نایب رئیس اول مجلس ادامه داد: اصل ماجرا این است که بازار به درستی کنترل نمی‌شود. برخی از حقیقی‌های پر قدرت و حقوقی‌ها نیز از این فرصت استفاده کردند و به قول اهالی بازار سرمایه در سقف فروخته اند و در کف می‌خواهند خریدهای ارزانی انجام دهند.قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه آنچه ما دنبال می‌کنیم اجرای مصوبات شورای عالی بورس است، تصریح کرد: سازمان بورس یک شورای قانونی دارد که به برخی از این مصوبات نقدهایی داریم اما جایی که می‌تواند مقررات گذاری کند، شورای عالی بورس است و حرف کلی ما این است که این مصوبات باید با دقت و سرعت اجرا شود.

دوگانگی بایدن یا ترامپ یعنی مذاکره یا مقاومت اشتباه است


نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته همان طور که آمریکایی ها هدفشان مشخص است، اصلاً دوگانگی بایدن یا ترامپ یعنی مذاکره یا مقاومت، دوگانگی اشتباهی است و این‌ها یک سیاستی فراتر از ایران دارند و اقتضای سیاست منطقه‌ای‌شان مهار ایران است و خیلی فرقی نمی‌کند که کدام یک در کاخ سفید باشند.سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس متذکر شد: بایدن مقاله‌ای در سی‌ان‌ان منتشر کرده با این عنوان که «برای سخت‌گیری بر ایران راه هوشمندانه‌تری وجود دارد»، این ته سیاست بایدن است. یعنی سخت‌گیری هست اما هوشمندانه‌تر و یا اینکه در جایی گفته است که «به شرط اینکه ایران وارد مذاکراتی گسترده‌تر از برجام شود ممکن است که به برجام برگردم».حدادی گفت: بایدن سال ۲۰۱۱ در جمع خاخام‌های یهودی سخنرانی داشت که گفت «آماده باشید که آشوب‌های ایران را ببینید» و همچنین بایدن می‌گوید «تا حالا هر کاری توانستیم برای از پا درآوردن ایران کردیم و اگر نشده بیشتر از آن نتوانستیم» و قبل از آن در سخنرانی می‌گوید «قرار نیست که صهیونیست‌ها همه یهودی باشند من یهودی نیستم اما صهیونیست هستم» و بعد هم می‌گوید. آرزویم این است که صهیونیست باشم.»

واعظ آشتیانی: ائتلاف اصلاح‌طلبان با لاریجانی بعید است

امیررضا واعظ آشتیانی، فعال سیاسی اصولگرا در گفتگویی با خبرنگار «فردا» در ارزیابی وضعیت فعلی اصلاح‌طلبان گفت: «اصلاح‌طلبان درباره حضور در رقابت‌های انتخاباتی ۱۴۰۰ سیاست با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن را دنبال می‌کنند. ضمن اینکه از حضور آنان در انتخابات استقبال می‌شود، چون هم به گرم شدن انتخابات کمک می‌کنند و هم فرصتی است که وزن کشی شوند.»وی افزود: «اصلاح‌طلبان اکنون به چند گروه تقسیم می‌شوند. بخشی از آنان خودشان را از آقای روحانی جدا می‌دانند. بخشی از آن‌ها روحانی و دولت را مدیون خود می‌دانند و برخی دیگر هم مسئولیت دولت را به عهده می‌گیرند. علاوه بر این یک گروه اقلیتی‌ هم هستند که تندرو بوده و با نظام و ولایت فقیه زاویه دارند. تکلیف این امثال تاجزاده‌ها هم مشخص است و می‌توان گفت که از فضای آزاد کشور سواستفاده می‌کنند. این گروه البته وجهه اجتماعی ندارند و به تعبیر خودشان در یک فولکس جا می‌شوند».این فعال سیاسی اصولگر با بیان اینکه «سه طیف دیگر اصلاح‌طلبان تلاش خود را برای ورود و پیروزی در این انتخابات می‌کنند» گفت: «ما هم از تلاش آنان استقبال می‌کنیم.»وی در پاسخ به اینکه کدام یک از نامزد‌های احتمال جریان اصلاح‌‎طلب که این روز‌ها نام او در گمانه‌زنی‌ها دیده می‌شود، شانس بیشتری دارد، گفت: «اینکه چه کسی می تواند مناسب باشد به عملکرد و نگاه آنان برمی‌گردد. به هر حال زمانی از روحانی حمایت کرده و مسائل دور از واقعیت را می‌گفتند، امروز هم که مردم می‌بیند مطالبات آنان روی زمین مانده و در نتیجه همه این‌ها تکلیف اصلاح طلبان روشن می‌شود. البته ۸ ما فرصت داریم و اتفاقات مختلفی می‌تواند در این مدت رخ دهد».


واعظ آشتیانی در ارتباط با اینکه آیا اسحاق جهانگیری یک نامزد جدی در ۱۴۰۰ است یا خیر، گفت: «به نظر من آقای جهانگیری، ظرفیتی نخواهد داشت. به این دلیل که بخش قابل توجهی از شکست‌های اقتصادی دولت مربوط به اوست. جهانگیری حتی اگر تصمیم گیر هم نبوده باشد، مسائلی در ارتباط با ارز، صنعت، تولید و جایگاه فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ... پای او نوشته شده است. مردم برداشت مناسبی از عملکرد او نخواهند داشت. البته این فقط تحیل است و انتخاب کننده مردم هستند».وی درباره شانس محسن هاشمی نیز گفت: «اگر در شورای شهر اتفاق خاصی افتاده بود، مردم تصور مثبتی پیدا می‌کردند، اما شورای شهر تهران در این چهار سال کاملا سیاسی بود و بیشتر ازمسائل شهری به مسائل سیاسی پرداختند. نمی‌گوییم که افراد سیاسی نباشند، اما آن جایگاه سیاسی نبود و انتظار می‌رفت که به آرمان‌های شهر بپردازند. عملکرد هاشمی به نحوی نبود که مردم ارزیابی مثبتی از آن داشته باشند. نکته مهم‌تر این که باید دید محسن هاشمی رجل سیاسی است یا خیر؟ شورای نگهبان باید نظر در این خصوص دهد و ما در بعد کارشناسی نمی‌توانیم درباره آن بحث کنیم».


این فعال سیاسی اصولگرا همچنین درباره میزان اقبال عمومی به محمدرضا عارف نیز گفت: «اصلاح‌طلبان چندین سال است که از عارف عبور کرده‌اند. البته حضور او در انتخابات به جهت تعدد کاندیدا‌ها مغتنم است، اما خود اصلاح‌طلبان هم نگاه مثبتی به او ندارد. در واقع از او وقتی که رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان بود و بعد هم در مجلس دهم، از او عبور شد و فکر نمی‌کنم که طیف‌های مختلف اصلاح‌طلب روی او اجماع کنند». واعظ آشتیانی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه احتمال ائتلاف مجدد اصلاح‌طلبان با گزینه غیر اصلاح‌طلب و مشخصا علی لاریجانی چقدر است، گفت: «به نظر من اگر اصلاح طلبان بخواهد با آقای لاریجانی ائتلاف کنند به نوعی دوراندیشی کرده‌اند تا به نوعی او را بسوزانند. اما آقای لاریجانی هوشمند‌تر از آن است که زیر سایه اصلاح‌طلبان وارد انتخابات شود. ائتلاف اصلاح‌طلبان با لاریجانی بعید است، زیرا اولا بعید می‌دانم که او با اتکا به اصلاح‌‎طلبان وارد شود و دوما اصلاح‌طلبان روی ائتلاف با لاریجانی به اجماع نخواهند رسید».

کنایه روحانی به ادعای احمدی نژاد درباره کرونا

روحانی با کنایه به احمدی نژاد گفت: «کاری به حرف اینهایی که گاهی با داخل و ضد ایرانی‌ها در خارج، مصاحبه و انتقادهای نپخته ای را مطرح می‌کنند، ندارم اما هر چیزی که اعتماد مردم به ستاد ملی کرونا، قرارگاه مرکزی ستاد و وزارت بهداشت و درمان را کاهش دهد، به ضرر ماست.» محمود احمدی نژاد در گفتگویی درباره شیوع ویروس کرونا گفته بود: «کرونا که معلوم است یک ویروس آزمایشگاهی است، ساخته و عمدا منتشر شده است با اهداف سیاسی. من معتقد هستم کسانی که دنیا را در صد سال اخیر مدیریت کردند، به این نتیجه رسیده اند که ساز و کارهایشان دیگر پاسخ نمی دهد، باید تغییرات اساسی بوجود بیاورند و انتشار کرونا، یکی از اهدافش پوشش دادن و تغییرات است. یعنی زمینه را برای تغییرات فراهم کنند. دستورالعمل هایی را که منتشر می کنند در دنیا بسیار گنگ است، چند پهلو و متناقض است و هر کشوری که بخواهد از آن دستورالعمل ها تبعیت بکند دچار مشکلات می شود. بنظرم در ایران هم مشکل اصلی این است که مدیریت کرونا، در تبعیت از سیاست هایی که بهداشت جهانی منتشر می کند، دارد اتفاق می افتد و همین باعث شده که مهار کرونا در ایران با مشکلات جدی مواجه شود.»

روزنامه جمهوری اسلامی: در کشور دو دولت داریم

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: حکمرانی، وقتی توانمند خواهد بود که کشور یک دولت داشته باشد نه دو دولت.حکمرانی توانمند آن تست که زمینه آزادی‌های مشروع به‌ویژه در عرصه بیان و قلم را فراهم کند، ولی نه به این صورت که مافیاهای اقتصادی و سیاسی و تبلیغاتی، خنثی‌کننده سیاست‌ها و برنامه‌های دولت در داخل و خارج باشند. جلوگیری از ادامه ریزش قیمت ارز و سکه و خودرو، چیزی نیست که مردم نفهمند کار مشترک همان مافیاهای اقتصادی و سیاسی و تبلیغاتی است. متأسفانه ما فقط با یک مافیا مواجه نیستیم، یک «کنسرسیوم مافیا» به جان این کشور افتاده که مایحتاج ضروری و معیشتی مردم را احتکار می‌کند و به هر قیمت که بخواهد می‌فروشد و با استفاده از امکانات تبلیغاتی گسترده‌ای که در اختیار دارد، قیافه حق به جانب و طلبکارانه هم می‌گیرد!بی‌رحمی‌های این «کنسرسیوم مافیا» هم شامل داروی ضروری بیماران می‌شود، هم غذا و هم هر چیز ضروری دیگر و حتی برنامه‌های سیاسی و اقتصادی دولت و نظام.


همه می‌دانند که تولیدات داخلی مثل گوشت و مرغ و میوه و تره‌بار و بسیاری از اقلام دیگر که هر روز دچار نوسانات قیمت می‌شوند، به تحریم و فشارهای این یا آن دولت خارجی ربطی ندارد و مستقیم دستپخت همین «کنسرسیوم مافیا»ی داخلی است. به همین دلیل، همه می‌پرسند چرا مقاومتی در برابر این کارشکنی‌ها وجود ندارد؟ کارشکنی‌هائی که حتی در شرایط بسیار سخت کرونایی هم جریان دارد و دست از سر مردم برنمی‌دارد. ما متأسفانه بیش از یک دولت داریم و «کنسرسیوم مافیا» در کشور ما تمام برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در داخل و خارج را خنثی می‌کند. تأسف بالاتر اینکه این «کنسرسیوم مافیا» نام این کار خود را انقلابی‌گری هم می‌گذارد. این وضیت غیرمنطقی نشان می‌دهد که امروز لازم است، عقلای قوم «انقلابی‌گری» را معنا کنند و این واقعیت را در فرهنگ سیاسی جامعه ما جا بیندازند که انقلابی‌گری یعنی یکپارچه‌ و منسجم عمل کردن در برابر دشمنان خارجی و هوای مردم و منافع ملی را داشتن در امور داخلی کشور. آنچه اکنون در کشور ما جریان دارد، دقیقاً عکس انقلابی‌گری است.

امیرعبداللهیان: ریاض خوش خدمتی به اسرائیل را متوقف کند

دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین‌الملل خاطرنشان کرد: ریاض بهتر است خوش خدمتی به رژیم اسراییل را متوقف کرده و به همسایگانش احترام بگذارد.حسین امیرعبداللهیان، دستیار ارشد رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در صفحه شخصی خود در توئیتر خاطرنشان کرد: ریاض خوش خدمتی به اسرائیل را متوقف و به همسایگانش احترام بگذارد.متن کامل به شرح زیر است:
پادشاه عربستان متجاوز به یمن که در کنار تروریسم آمریکایی داعش در عراق، سوریه، لبنان و یمن بوده است،حق اتهام زنی به جمهوری اسلامی ایران را ندارد.
ریاض بهتر است خوش خدمتی به رژیم اسرائیل را متوقف و به همسایگان احترام بگذارد. ایران همواره حامی اصلی صلح و‌ امنیت همسایگان و منطقه است.

دورخیز نمایندگان کرمان برای استیضاح وزیر کشور

عصر امروز ۲۴ آبان، نشست فوق العاده مجمع نمایندگان استان کرمان با محوریت انتصاب و صدور حکم استاندار کرمان، با حضور اکثریت اعضای مجمع نمایندگان در تهران برگزار شد.در نشست فوق العاده مجمع نمایندگان استان کرمان با محوریت انتصاب و صدور حکم استاندار کرمان مقرر گردید، به دلیل عزل و نصب استاندار کرمان بدون هماهنگی با مجمع نمایندگان استان و اهانت به مردم شریف و نجیب استان کرمان، استیضاح وزیر کشور، فردا در دستور کار مجمع نمایندگان استان کرمان قرار گیرد.همچنین پیشنهاد شد مراسم تودیع و معارفه استاندار، فردا برگزار نگردد و در صورت برگزاری هیچ یک از نمایندگان استان کرمان در مراسم شرکت نکنند.براساس این گزارش در این جلسه مقرر شد به دلیل بی احترامی دولت به مردم نجیب استان کرمان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، امشب نشست اضطراری با دکتر قالیباف ریاست مجلس شورای اسلامی برگزار کنند.

طرح الزام دولت برای پرداخت یارانه کالاهای اساسی رد شد

سخنگوی شورای نگهبان از رد طرح الزام دولت برای پرداخت یارانه کالاهای اساسی خبر داد و گفت: شورای نگهبان به دلیل مغایرت این طرح با اصل ۷۵ قانون اساسی، آن را رد کرده است. گفتنی است، بر اساس این طرح دولت مکلف بود به منظور تامین بخشی از نیازهای معیشتی خانوارهای کشور به ویژه خانوارهای کم برخوردار، در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۹ و ماهانه، نسبت به تامین و پرداخت یارانه اعتبار خرید به هر فرد ایرانی شناسایی شده در طرح معیشت خانوار (موضوع ردیف(۳۱) جدول تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور)، ازطریق واریز اعتبار به کارت یارانه نقدی سرپرست خانوار اقدام کند.

رهبر انقلاب: در منزل من، همه افراد، هر شب در حال مطالعه خوابشان مى‌برد

صفحه حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه‌ای در اینستاگرام پستی به مناسبت هفته کتابخوانی منتشر کرد و به نقل از رهبر انقلاب نوشت: «من این را مى‌خواهم عرض کنم که در منزل خودِ من، همه افراد، بدون استثنا، هرشب در حال مطالعه خوابشان مى‌برد. خود من هم همین‌طورم. نه این‌که حالا وسط مطالعه خوابم ببرد. مطالعه مى‌کنم؛ تا خوابم مى‌آید، کتاب را مى‌گذارم و مى‌خوابم. همه افراد خانه ما، وقتى مى‌خواهند بخوابند حتماً یک کتاب کنار دستشان است. من فکر مى‌کنم که همه خانواده‌هاى ایرانى باید این‌گونه باشند. توقّع من، این است. باید پدر‌ها و مادرها، بچه‌ها را از اوّل با کتاب محشور و مأنوس کنند. حتّى بچه‌هاى کوچک باید با کتاب اُنس پیدا کنند. باید خریدِ کتاب، یکى از مخارج اصلى خانواده محسوب شود. مردم باید بیش از خریدن بعضى از وسایل تزییناتى و تجمّلاتى - مثل این لوسترها، میزهاى گوناگون، مبلهاى مختلف و پرده و... -، به کتاب اهمیّت بدهند.
اوّل کتاب را مثل نان و خوراکى و وسایل معیشتى لازم بخرند؛ بعد که این تأمین شد به زواید بپردازند.»

هیلاری کلینتون: رژیم تحریم‌ها علیه ایران فروپاشیده است

وزیر خارجه سابق آمریکا در یادداشتی به انتقاد از عملکرد ترامپ و سیاست خارجی او پرداخت و نوشت در حال حاضر سانتریفیوژ‌ها می‌چرخند و تهران در حال تقویت روابط با پکن است.هیلاری کلینتون از گزینه‌های احتمالی حاضر در دولت آینده «جو بایدن» با انتشار یادداشتی طولانی در «فارِن‌افرز» با عنوان «بازاندیشی امنیت ملی»، مخاطرات پیش‌روی امنیت ملی آمریکا و چگونگی مواجه با آن‌ها را بررسی کرده است. کلینتون در این یادداشت می‌نویسد: امسال سالِ اعتراض‌ها و شیوع کرونا بود و مردم آمریکا همچنان به پرسش‌های همیشگی درباره عدالت نژادی، نابرابری اقتصادی، توزیع نامتوازن کمک‌های بهداشتی می‌پردازند، اما وضعیت و بحران کنونی، پرسش‌ها درباره اولویت‌های امنیت ملی آمریکا را هم پیش روی ما قرار می‌دهد.آمریکا به شکل خطرناکی برای مقابله با طیفی از تهدید‌های جدید آمادگی ندارد؛ از بیماری‌های همه‌گیر احتمالی و تشدید بحران اقلیمی تا تهدید‌های چندوجهی چین و روسیه.

به‌روزکردن توانمندی‌های دفاعی، تحکیم پایه‌ها و مبانی قدرت ملی از طریق حمایت از نوآوری‌های بومی و تقویت صنایع راهبردی و زنجیره‌های تامین (کالا)، راهکار‌های اصلی کلینتون برای مقابله با تهدید‌های امنیت ملی آمریکاست. وزیر خارجه پیشین آمریکا در بخشی از یادداشت خود با انتقاد از سیاست خارجی دولت ترامپ و با ادعای اینکه توانایی دولت اوباما در ائتلاف‌سازی علیه ایران و تحریم‌های بین‌المللی، تهران را مجبور به آمدن به پای میز مذاکره کرده نوشته است: ترامپ خیلی راحت توافق برجام را برهم زد و همان‌گونه که انتظار داشتیم، اکنون سانتریفیوژ‌های ایرانی می‌چرخند؛ رژیم تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران از هم پاشیده و تهران در حال تقویت روابط خود با پکن است.

رئیس سازمان خصوصی سازی استعفا کرد

با استعفای علیرضا صالح وزیر اقتصاد سرپرست جدید سازمان خصوصی‌سازی را منصوب کرد.وزیر امور اقتصادی و دارایی در پی استعفای علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی، ضمن موافقت با این استعفا، حسن اعلایی را با حفظ سمت به‌عنوان سرپرست این سازمان منصوب نمود. گفتنی است دژپسند از زحمات صالح در دوران تصدی ریاست سازمان خصوصی‌سازی نیز تشکر و تقدیر نموده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۹
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱۲۸
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
1
چهار سال پیش در چنین روزهایی با توجه به مطالعات و شناختی که نسبت به ترامپ داشتم با امضای خواننده همیشگی تابناک عرض کردم ان فرد خودشیفته بدلیل ماهیتش با دنیا درگیر خواهد شد و لذا دور بعد رای نخواهد اورد و خواهش کردم در این مدت از مسیر او کنار برویم تا او خود را با کشور دیگری درگیر کند.متاسفانه انچه نباید بشود شد و تلخترین روزهای تاریخ این مملکت رقم خورد.ویروس ترامپ و ویروس کرونا دست بدست هم دادند و شادی و لبخند را از دلها و لبهای این ملت نجیب و مقاوم دور کردند.حالا خدا را شاکرم که شر یک ویروس از سر ملت ایران کوتاه شد. اما انچه نباید از نظر دور کرد اینستکه ترامپ بیشترین رای در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری امریکا بعد از بایدن را کسب کرده و چه بسا دور بعد برگردد و انتخاب شود.در انصورت او محدودیتهای این دور برای فشارهای بیشتر تا سرحد جنگ را نیز نخواهد داشت.این چهار سالِ اقای بایدن بسرعت برق و باد خواهد گذشت و اگر توشه جمع نکنیم و میخ را محکم نکوبیم باز ابانها و دیماه ها در کمین این مملکت خواهد بود.با باز کردن درب کشور بروی شرکتهای امریکایی و ایجاد منافع برای انها میتوانیم دست دولتهای امریکا را برای تهدید نظامی و اقتصادی ببندیم.مذاکره همیشه کار ساز است اما خوبست مذاکره جلوی صحنه باشد.تعارف با امریکاییها نداریم انها هر کجا که توانستند سلاح های طرف مقابل را بگیرند حمله کردند از جمله در عراق و لیبی.از طرفی ما در منطقه ای هستیم که هر لحظه امکان ظهور یک صدام،یک القاعده،یک داعش و..‌ وجود دارد.لذا ما در بحث نیروهای دفاعی و نظامی کشور هرگز نباید کوتاه بیاییم و دلیل انهم بی اعتمادی کامل ما به غرب است.در مورد شعار دهندگان مخالف مذاکره موسوم به تند رو نگرانی به خود راه ندهیم عملکرد انها در خدمت به امریکا از طریق کمک به فروش سلاح امریکایی به منطقه و صلح اعراب با اسراییل از طریق ایران هراسی و..‌‌ روشن و واضح است و این جماعت اندک در برابر سیل خروشان خواست مردم گزیری نخواهند داشت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله‌اش نوشته ایران "حکمرانی توانمندی" ندارد که بتواند با مجموعه‌ای از "مافیا" مقابله و نیازهای ضروری مردم در دوران بحران از جمله دارو و غذا را برآورده کند.

به تعبیر این روزنامه در ایران دو دولت وجود دارد و "کنسرسیوم مافیا" متشکل از مافیاهای گوناگون کشور را در کنترل دارد.

در این مطلب که با تیتر "جای خالی حکمرانی توانمند" در صفحه اول منتشر شده، آمده است: "حالا برای حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی و سرپا نگهداشتن نظام مردمی برآمده از آن، به حکمرانی توانمندی نیاز داریم که متأسفانه و شوربختانه فاقد آن هستیم."
"قانون داریم ولی به قانون عمل نمی‌شود. دولت داریم ولی نمی‌تواند به وظایف خودش عمل کند. منابع طبیعی و ثروت‌های متنوع زیرزمینی و روی زمینی داریم ولی از آنها به درستی استفاده نمی‌کنیم. مردم خوبی داریم ولی حکمرانی توانمندی که راه صلاح و سداد را پیش پای آنها هموار کند تا آن را بپیمایند و به کژراهه نروند،‌ نداریم."

در سرمقاله جمهوری اسلامی گفته شده که گران شدن محصولات ضروری داخلی از جمله گوشت و میوه به تحریم و فشارهای دولت خارجی ارتباطی ندارد و مستقیم "دستپخت همین کنسرسیوم مافیای داخلی است."
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
جناب کدخدایی!
طرحهای لاریجانی خوب تصویب میشد اما چرا الان..!
وقتی بجای پول نقد ، ارزاق عمومی تحویل نیازمندان شود که دیگر تورم ندارد؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
روزنامه جمهوری و آقای مهاجری بعد از 7 سال ناکارآمدی دولت امید به دنبال مقصر خیالی می گردد تا تقصیر ها را بر گردنش بیاندازد. مافیای خیالی

این سرمایه داران همیشه بودند و در زمان خودشان همه دولت ها را به زانو در آوردند.
چرا مسیح مهاجری وقتی مرحوم هاشمی را زمین زدند این حرفها را نمی زد؟! و دائم علیه هاشمی می نوشت.
از خاتمی هم دل خوشی نداشت. چون آرزوی وزارت ارشاد را از خاتمی داشت. نامه اش را نگاشته بود.
دشمن خونی احمدی نژاد بود
اگرچه الان روز جمهوری اسلامی خود را وارث هاشمی می داند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
به ۲۲۰۳
روزنامه جمهوری اسلامی به درستی مشکل اصلی کشور را در این مقاله آورده است
ولی بدون شک بزودی از طرف همان مافیای
پر قدرت و ثروت به مشکلات بزرگی بر می خورد
متاسفانه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
ستاد کرونا یک میلیارد از صندوق ذخیره گرفت تا آمار فوتی ها را دوبرابر کند؟ باید محاکمه شوند بخاطر این سوءمدیریت
reza1
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
با توجه به پیشرفتهایی که در مملکت در حال انجام است از جمله تاکسی پراید هوایی که وزیر محترم همه مردم را سورپرایز کردند قطعا دولت جدید آمریکا برای برقراری رابطه و در نتیجه فراری دادن مغزها به کشور خود اقدام خواهد نمود و پیشنهاد میدهم تیم محافظ وزیر در این زمان حساس افزایش یابد و رصدهای اطلاعاتی بیشتر شود .
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
2
ترامپ شهید سلیمانی را به شهادت رساند و پوتین با تبریک نگفتن به بایدن ناراحتی خود را از انتخاب نشدن مجدد ترامپ به نمایش گذاشت.شاید ندانید در واقع پوتین و ترامپ رفیق گرمابه و گلستان هم بودند و پشت صحنه برای غارت کشورهایی مثل سوریه با هم همدست بودند.کسانی که قبله امال خود را روسیه میبینند اگر یادشان نرفته شهید سرفراز سلیمانی در ازاد کردن خلبان روسی از چنگ داعش چه نقشی داشت انرا به نارفیق پوتین یاد اوری کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
لطفا از سردار سلیمانی برای هیچ موضوعی هزینه نکن
شهریار
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
جناب ناشناس کسی به روسیه و پوتین اعتماد کامل ندارد اما در شرایط فعلی که ترامپ و آمریکای جنایتکار با تمام توان قصد نابودی ایران و بستن تمام درهای جهان به روی ما را دارد،سیاست و عقل سلیم ایجاب میکند نه تنها با کشورهای بزرگ و قدرتمندی مانند روسیه و چین بلکه با کشورهای کوچک و ضعیف هم بیشترین راوبط سیاسی،اقتصادی و نظامی را برقرار کنیم حتی اگر مجبور شویم امتیازاتی را هم بدهیم تا بتوانیم در مقابل زورگوییهای آمریکا مقابله کنیم و این یک سیاست کاملا عقلانی و منطقی است. شما تصور کنید در این شرایط بحرانی که آمریکا تلاش میکند ارتباط ما را با دنیا قطع کند بیاییم و رابطه خود را با روسیه هم قطع یا محدود کنیم و از جانب روسیه نیز که عضو دائم شورای امنیت و صاحب رای و قدرت میباشد هم تحت فشار قرار بگیریم، آنوقت آیا کوچکترین شانسی برای ایستادگی در برابر زورگوییهای آمریکا داریم؟ واقعا چرا بعضیها نمیخواهند این مساله را درک کنند و مدام خواهان سردی روابط با روسیه و چین هستند؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
سیاسیت بلد نیستی دیگه. پوتین با تبریک نگفتن ،خواسته به امریکا بفهمونه که براش اصلا مهم نیست که کی رای بیاره و بعدش بخواد تبریک بگه.مگه شما با همسایه ای که باهاش دشمنی داری ،بخاطر موفقیتش تبریک میگی؟؟؟؟
ناشناس
| Netherlands |
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
۲۱.۴۵
چقدر بجا و حکیمانه گفتین.شان سردار سلیمانی بالاتر از اینه که در دستجات سیاسی و گروه های عاشق قدرت قرار بگیره و خودشون هم در سخنرانیهاشون این موضوع رو صریحا اعلام کردن منجمله اون سخنرانی که میگن اگه بگیم اون اصلاحطلبه اون اصولگراست اون بیحجابه اون با حجابه....
البته فرمایش شما که حتما از دل برامده موقعی به دل میشینه که اینو به دوستان عزیزتون که کاسب تحریم هستن و همین دیروز برای عدم مذاکره با بایدن از سردار هزینه کردن هم بگین.اگر به اونها هم گفتین اونوقت معلوم میشه شما سردار رو بخاطر خودش میخواین نه بخاطر مصادره در جهت اغراض سیاسی !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
اقای روحانی شما در حدی نیستی که به آقای احمدی نژاد حرفی بزنید. ایشون دارند بخاطر خدماتی گذشته ای که داشتند آموزش میدند و مدیریت جهانی میکنند. بگذارید به کارشون ادامه بدهند و چوب لای چرخ بزرگانی همچون ایشون نکنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
مدیریت جهانی ؟؟!!
جناب هاله ی نور با دوستان پاکدست ؟؟
یا حافظه کلا نداری یا بطور مصلحتی حافظه ات پاک شده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
جوک آخر شب
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
مدیریت جهانی پیشکشش،۸ سال کشور خودمون را به فنا داد!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
چه زیرکانه به احمدی نژاد و طرفداراش تیکه انداختی. دمت گرم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
خیلی قشنگ احمدی نژاد رو با خاک یکسانش کردی که
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
در اندیشه مدیریت جهانی بود ولی کاری هم بود نه مانند دوستان شما که خودشان کار نمی کنند هیچ برای دیگران هم دردسر درست می کنند
لاریسا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
ول کنید بابا هی به هم کنایه می زنید ! کنایه اون به این کنایه این به اون ...این روزها مدام از اخبار کنایه ای نقل قول میشه....

کرونا داره راه میره قر میده بعد مسئولان به جای قرنطینه کامل کشور هی بهم کنایه میزنند
ناشناس
| Germany |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
!!!!!!!!!!!
احمدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
عقل سلیم میگوید به گذشته کاری نداشته باشید فقط از تجربه استفاده کنید و در انتخاب آینده دقت بیشتری بکنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
سوای از اینکه احدی نژاد کیه ،به اقای روحانی اعلام می کنم که تا کی میخوای سرت رو تو برف فرو کنی و بگی ندیدم؟هنوز نمیخوای باور کنی این ویروس ساخته امریکاست؟؟؟ امریکا دیگه با چه زبانی بهت بگه که من ساختمش که شما باور کنی؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
خیلی بزرگه هرچی از بزرگی احمدی نژاد بگیم کم گفتیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
بابا اعتماد به نفس!!!! برو منفی هایت را بشمار
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
اگه طعنه نزده باشی درست گفته ای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
مافیا همان کسی است که تبلیغ می‌کرد ای مردم بیایید در بورس و وقتی مردم هم آمدن و پول ها جمع شد با یک جنگ زرگری بین خودی پول ها را از طریق حقوقی های خودمان بیرون می کشانیم و درآمد کسب می کنیم
دلار هم بله همه می دانند کی بالا و پایین می کند به جز شما
که می خواهید ما نفهم حساب کنید ظاهرا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
پول نیاز داشت
اگر می گفت پول بدین ما مقاومت کنیم کسی اقدام می کرد ؟
وقتی با زبان خوش سر کیسه را شل نمی کنید خدعه می کنند دیگه !
تقصیر خودتونه که مجبورشون کردین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
انگار از مواد مخدر صحبت می‌کند که باید جاسازی شود و پنهانی انتقال دهند گوجه و پیاز و گوشت و.. مبدا و مقصدش مشخص است و خدا نکند یک کسی بخواهد زنجیره توزیع را درست کند
ناشناس
|
France
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
رای می خواهید.
مشکلتون با کدخدا حل کنید برا همیشه.
مردم امروز خیلی باهوشن.
دیگه بگومگوی اصلاحاتچی .اصولگرا.
پایداری .اصلاحاتچی
مشارکتی .مؤتلفه
و....... کهنه ونخ نما شده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
خوب باید اصلاح طلبان دولت رو در دست داشته باشن تا مذاکره انجام بشه غربیا با اصولگراها مذاکره نمیکنن پس دعوای اصلاح طلب اصولگرا جنگ زرگری نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
خخخخخه آن وقت با کد خدا بستید و آنها اینجا سفارت زدن آن وقت گرانی و تورم تمام می شود؟
تاریخ بخوان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
تمام کشورها که با هم روابط عادی دارند بد بخت و بیچاره هستند و فقط ما خوبیم ؟جناب خخخخخخخخخ!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
هر وقت فهمیدی چی گفتم متوجه خخه من هم می شوی
نااشنا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
مشکل اساسی کشور داخلی است انهم نداشتن یک سیستم همهگیر وفراگیر است ووجود مراکز قدرت بیشمار ویک پست تشریفاتی بدرد نخور که هیچی حرفش خریدار ندارد وضربه گیر برای پست های عالی رتبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
شماها که کلا برای طرح های مردمی مجلس همانند این یا خانه خالی که دلالان آن را نگه می دارند مخالفت میکنید و همراه دولت قرار گرفتید خوب مجلس را هم تعطیل کنید و هزینه اداره مجلس را بدهید برای کرونا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
یه دلال 700 تا خونه داره
700 تا کارگر یه خونه ندارن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
طرح را شورای نگهبان رد کرده شازده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
شماها که کلا برای طرح های مردمی مجلس همانند این یا خانه خالی که دلالان آن را نگه می دارند مخالفت میکنید و همراه دولت قرار گرفتید خوب مجلس را هم تعطیل کنید و هزینه اداره مجلس را بدهید برای کرونا
پاسخ ها
ناشناس
| Denmark |
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
بهترنیست بگوئی طرح های عوامفریبانه همچون مالیات به خانه ای که مستاجرمناسب پیدانمیکندویاطرح یارانه جدید که اگرشورای نگهبان نبود ویا یگ نظارتی برقوانین مجلس توسط نهادی مستقل صورت نمیگرفت این طرح های برای تخریب آینده اقتصاد کشور حتی یکیشان کافی بودچه رسد که هرروزطرحی نو براندازند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
تحریم هنوز برای آقایان چپ گرا نمرده و دارند با آن بازی می کنند تا یک فرجی شد دوباره کشور را به مرحله نابودی این بار با عمق بیشتری بکشانند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
چپ گرایان نوین که ضد تحریمن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
۴ ماهه بورس ۵۰ درصد سقوط کرده صداوسیماواکثرجراید وسایتها شتردیدی ندیدی ! حالا بعداز مدتها یکی دو درصد اونم به زور رفته بالا امشب خبر صداوسیما و فردا تیتر روزنامه ها بخصوص روزنامه سینه چاک بورس یعنی د.ا. دیدنیه !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
میرسلیم که خودش هم نمی داند دنبال چی است یا لا یجانی با آن سابقه درخشانش!! بیاد یا ظریف که هنوز.....! ؟ بی خیال
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
ظریف در حد همان خودکار پرتاب کردن است
ناشناس
|
France
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
سوالات امتحانی آقای حقیقت کلام در مقطع دکتری دانشگاه علوم سیاسی تابناک
لطفا برای پاسخ به سوالات کمی در حدود 10 دقیقه برای هر سوال فکر کنید.

1 چرا اعراب با اسرائیل سازش کردند؟

2 ما در صحنه بین الملل در 40 سال گذشته چه پیروزی ها وچه شکست های را تجربه کرده ایم؟

3 به نظر شما سیاست بایدمقدم بر اقتصاد باشد یا اقتصاد باید مقدم برسیاست باشد؟


4 در عرصه سیاست داخلی طی کردن مسیر آینده همانند گذشته آیا ایران را به سر منزل مقصود می رساند؟

5 آیا ایران کشور مستقلی است؟
کتاب باز واستفاده از هر منبع اطلاعاتی آزاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
من این حرفها سرم نمی شه !
مرگ بر امریکا !
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
مثال: بقالی های تازه تاسیس توسط آدمهای تازه به دوران رسیده تا مشتری هایشان زیاد می شود برخورد واخلاقشان با مشتری عوض می شود ولی با اصالتها اگر یک میلیون مشتری هم داشته باشند به تک تک مشتریها احترام قائلندواز دست دادن یک مشتری ناراحتشان می کند .ضمن احترام به همه مشاغل گفتم بقالی، شما که تابناکی وجای خود داری ما ملت خود سانسوریم وبه اندازه کافی خودمان خودمان را ممیزی می کنیم بعد تابناک شما دوباره کامنتها را سانسور می کنی تهدید !می کنم درصورت ادامه سانسور کامنتهای من از سایتت خداحافظی خواهم کرد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
این میخواد یه نونی بخوره ما میخوایم یه حرفی بزنیم قهر کردن نداره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
صبح یک جور سانسور می کند شب ها یک کمی دست و دل بازتر است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
علاوه بر سانسور تحریف هم می کند با حذف بخشهایی ازمطلب معنا و منظور نویسنده را
.کاملا تغیر می دهد اگر نظری را نمی پسندی اصلا منتشر نکن بجاش نظر خودت رو بنویس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
جناب روزنامه ماله کش دولت اگر بخواهیم جوابت را بدهیم تابناک منتشر نمی کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
جوابت رو بفرست رسانه ملی منتشر می کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
ای عزیزم این چه فرمایشی است همه تریبونهای رسمی وغیر
رسمی کشور دراختیار شما وتفکر شماست
الان فحاشی به دولتاز افضل فضائل است هر چه می خواهد دل تنگت بگو که تابناک هم در انتشار نظرات امثال شما هیچ ضیقی ندارد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
برو کیهان کامنت کن..آنجا آزاد است
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
جالبه نمایندگان مجلس انقلابی میگن وا بازی های سیاسی نمیشیم و کار نظارتی و قانون گذاری انجام میدیم اما نمایندگان استان کرمان بخاطر استاندار جدید میخوان وزیر رو استیضاح کنن
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
کاشکی کارقانون گذاری رابدست مطلعین میسپردند وخودشان جهت حفظ سلامتشان میرفتندقرنطینه تاپایان کرونا وریشه کنی آن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
دو خبر نایب رییس مچلس و مقاله جمهوری اسلامی همه چیز رو به روشنی نشون میده فقط در بورس مافیا تونست 70 هزار میلیارد تومان رو بیرون ببره از پول ملت بیچاره با یه شگرد ساده سه ماه تمام عرضه رو محدود و تقاضا رو افزایش دادن مرداد ناگهان عرضه رو افزایش دادن بعضیا زمان فریب رو به روز و ساعت پیدا کردن مافیا یعنی این در یک روز مشخص 70 هزار میلیارد تومان پول چند میلیون نفر رو میدزدی
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
3
جناب مهاجری درست فرمودند و این مافیاست که برخی سیاستهای کشور را گروگان گرفته تا چند دلار بیشتر از طریق دور زدن تحریم و کاسبی با چین و روسیه و دیگر کشورها بدست بیاورد.این مافیا هرگز جواب نداده اگر قرار است استثمار شویم چه فرقی میکند توسط چین باشد یا روسیه یا امریکا؟؟ انچه مسلم است یارانه ۴۵ دلاری زمان احمدی نژاد الان از متوسط درامد یک خانواده ۵ نفره در اکثر نقاط کشور بیشتر است و این یعنی سقوط اقتصادی یک ملت با سرعتی کمی کمتر از سرعت نور
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
کاسبی برجام در چی بود؟
ارزان نگه داشتن دلار که هم پول های خزانه را نابود کنید و هم ببرید به ترکیه و کانادا خانه بخرید و واردات را به صرفه کنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
چشمت سرمایه گذاری های که داشت وارد مملکت میشد رو نمیدید؟یک نمونه اش تو صنایع نفت و گاز و خودرو.
تا حالا فکر کردی ارزش پول یک کشور با چی بالا میره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
با همین فرمان که دارید می روید و زنان ها را اوردین بیرون از خانه تا کار کنند در آینده نزدیک مقام اول آزار بانوان در جهان کسب خواهید کرد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
چرااراجیف میگوئی دردنیای امروززنان ومردان پابپای همدیگر برای خرج زندگی تلاش میکنندودرضمن روستائیان ما بطورسنتی زن ومرد درکارکشاورزی همپای هم کارمیکنند همینطورگله داری وغیره این سنت. مااست دنیای غرب وتمدن آنهم بهمین صورت قبل ازذکر مسائل مضحک کمی فکرکردن ضررندارد
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
امنیت اقتصادی روحی روانی شغلی و اجتماعی نیست ادعا نکنید
ناشناس
|
Romania
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
چقدر عملکرد پلیس با باور مردم تفاوت دارد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
درکشوراسلامی خانمها درکوره روستاهاهم بایدامنیت کامل داشته باشندچه رسد به شهرها وتهران اگرنداشته باشند دلیل بر عدم جدیت ضابطین امورامنیتی است
ناشناس
|
Spain
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
دولت کل مشاغل وادارات را از ساعت هشت شب تا شش صبح فرداد تعطیل کند تا کرونا ریشه کن شود !!! واقعا که محدودیت برای ساعات شب !!! بروید خجالت بکشید با این برنامه هایتان رسما بگوئید دنبال کم کردن افراد پیر ومیانسال وبیمار از جامعه هستیم درست مانند آمریکا آنوقت مردم تکلیف خودشان را میفهمند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
همین امروز 24/8/1399 توی خیابابون ما 6 تا ارازل اوباش با قمه اومدن ماشین هارو آسیب زدن و تخریب کردن رفتن پلیس ام اومد ولی جز گزارش نویسی کاری نکردن قبلا ام ارازل اوباش اومده بودن با پلیس صحبت و مکاتبه کردیم بیان کانکس یا استیشن پلیس بذارن همه جا پیگیری کردیم ولی دریغ از یک پیگیری توسط کلانتری و مسئولین
آدرس دارآباد خیابان موزه اگه دوست داشتید پیگیری کنید
اگه دوست داشتید پیگیری کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
عزیزم ! با همسایه ها یه دوسه فقره اختشاش
، ریز و نمکی تو محل داشته باشید خیلی زود 4-5 تا کانسکس نیروی انتظامی تو کوچه هاتون نصب می کنن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
پلیس بیچاره چی کار کند آنها را می گیرند و هنوز مهر گرفتنشان توسط پلیس خشک نشده آزاد می شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
لطفا فرمایشات رهبری رو اویزه گوشتان قرار دهید جناب روحانی ، حمایت رهبری را قدر بدانید ، مطمین باشید اگه تذکر رهبری نبود شما حالا جایگاهی در هیت دولت نداشتید ؟ مذاکره با شیطان را از گوش خود بیرون کنید ،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
از نظر شما نرمش مذاکره با شیطان بود؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
برجام =ترکمنچای
مذاکرات این طیف غرب گرا یک طرفه است
ناشناس
| Japan |
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
اشتباهی مثبت دادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
سردار عزیز
همه کشور خلاصه شده در تهران ..
الان اگر دریافتی کارمندان را مقایسه کنید یک کارمند در تهران حداقل دو برابر یک کارمند در سایر نقاط کشور دریافتی دارد. باور کنید در کلان شهرهای دیگر هم هزینه ها مثل تهران بالاست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
طرف از امنیت در تهران پرسیده و او هم در مورد تهران گفته
دقیق بخوان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
یکی از مشکلات اساسی داخل عدم انسجام داخلی در سیاست خارجی و داخلی نسبت به دوستان و دشمنان ماست ، بر خلاف امریکا که تقریبا روی مسیله ایران اجماع دارند به طوری در دوره اوباما از ۴۱۸ نماینده ۳۹۸نماینده موافق تحریم ایران بودند و توانستتد با اجماع داخلی پرونده ایران رو شواری امنیت ببرند ، ساده لوحانه است که گول ابنبات چوبی امریکا رو بخوریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
امروز هم هیلاری خانم صحبت از اجماع جهانی بر علیه ایران کرد؟؟! چشم حسن روشن که ذوق زده شده و عشق مذاکره داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
هاشمی طبا در مورد دکتر ظریف نظر داده، یا للعجب! هاشمی طبا که تائید صلاحیت شده توانایی رئیس جمهور شدن را دارد ولی ظریف ندارد؟! مگه میشه مگه داریم....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
فقط کافیه نیم ساعت در کنار خیابان منتظر تاکسی بایستید تا عمق رعایت اخلاقیات توسط ایرانیان فهیم را درک کنید
از جوان مسن تا پراید سوار و نیسان سوار و بنز سوار بوق می زنند و توقف می کنند و حتی دنده عقب می گیرند و با صدای بلند پیشنهاد بیشرمانه می دهند
برایشان مانتویی و چادری و با لباس فرم اداره و بدحجاب و بی حجاب فرقی نداره و نوجوان و جوان و میان سال از دستشان در امان نیستند
من نمی دونم تعریف جناب سردار از امنیت چیه و آیا در خیابان راه بروی و کسی پیشنهاد بی شرمانه ندهد جزو امنیت محسوب می شود یا نه
باور نمی کنید به یک دانشگاه سر بزنید و از تمام دختران نظر سنجی کنید تا متوجه عمق فاجعه بشوید
تابناک جان می خوای ساسور کنی که به کسی بر نخوره ؟؟
ولی تو یک رسانه ای و انتشار این کامنت ها که جنبه ی واقعیت دارد شاید تلنگری باشد به مسئولین
پاسخ ها
Bet
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
دقیقا
دیگه چندتا ویدیو از تجاوز و اسیدپاشی و سربریدن.
زنها باید دربیاد
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
سرزمین شعر و کنایه هاست
جای حافظ خالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
بدون شک ترامپ در صورت از دست دادن ریاست جمهوری دستدبه یک اقدام خطرناک در خاورمیانه خواهد زد .ولی شکر خدا تا اینجا که هر چه دولت مردان امریکا حماقت کروند به نفع ایران بود ، از جنگ افغانستان گرفته تا سرنگونی صدام که باعث نفوذ ایران در عراق شد .
yas
|
Denmark
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
مبا رک با شد و تقبل الله -
ایرا ن با جا ده ابریشم خدا حا فظی کرد وبه علت حما قت ار منستا ن و با کو که مستعمره تر کیه است به ترکیه و پو تین وا گذا ر شد
هما نطوری که شا ه در غفلت بحرین را به اعرا ب وا گذا ر کرد ایرا ن
دوبا ره قر با نی معا د لا ت سیا سی منطقه شد
- الا ن گذ شته از جا ده ابریشم تر کیه با بد ست گر فتن کا مل آ ذر با یجا ن با و صل شدن نخجوا ن به تر کیه و با کو، رو یا ی پا ن تر کیزم
عثما نی که وصل کر دن تر کیه به آ سیا ی مر کزی ر سما عملی شد
پا نصد سا ل پیش قشو ن قز لا ش ار دبیلی بعد از صد سا ل جنگ با
امپرا طو ری عثما نی این مسیر را بسته بو د با تد بیر ها ی رو با ه گو نه
ار د و غا ن از قبیل سینه زدن با شیعه ها و آ ذری ها را برا درا ن تر ک
خو اندن و با توا فق کر دن با پو تین که یک ما فیا ی رو سی است فا تحه
آ ینده ایرا ن و آ ذر با یجا ن آ زا د که حدود ۸ ۱میلیو ن آ ذری ایرا ن است
خو ا نده شد جر یا ن خزنده پا ن تر ک قوی خوا هد شد اول به خا طر حا کمیت کا مل تر کیه بر با کو و دوم سلطنت طلب ها و بها یی ها در ایرا ن
با تحقیر آ ذری ها و تحر یف کر دن تا ریخ ، آ ذری ها را از ایرا ن می توا نند جدا بکنند تا اینجا به خا طر خط قر مز فلسطین ایرا ن ، در خلیج فا رس اعرا ب خوا ب تصرف ایرا ن را می بینند و در شما ل پو تین و تر کیه فا تحه
جا ده ابریشم ایرا ن را خو ا نند و ایرا ن یک منطقه بی ارز ش کا مل خو ا هد بو د مر دم بیشترد ر اختلا ف و ضعف فر هنگی و ا خلا قی ا فتا ده اند
و یا دتا ن با شد پو ل ها ی میلیا ردی ایرا ن که د ر ۴۰ سال پیش به تر کیه و دو بی ر فت اقتصا د اینها را قو ی کرد و اسلحه ها ی یشر فته خر ید ند و دختر ها ی ایرا نی را در دو بی و تر کیه می فر و شند و بدا نید
تما م جنگ زر گری ادو غا ن و اعرا ب با اسرا ییل
ایرا ن بد بخت را به عقیده تبدیل کرد و لی خو ا ب ،خوا ب عمیقی هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
جزیرهٔ بحرین که از دیرباز جزو ایران بوده، از حدود سال ۱۱۶۰ به اشغال آل‌خلیفه درآمد و در سال ۱۲۷۰ در زمان قاجار تحت سلطهٔ بریتانیا قرار گرفت، اگرچه در طول این سال‌ها بحرین در عمل از حاکمیت ایران خارج شده‌بود، اما ایران هیچگاه حاضر نشد اشغال بحرین را به رسمیت بشناسد تا سال 1349 که یک نظر سنجی از مردم بحرین انجام شد و آنها از حاکمیت ایران و بریتانیا و استقلال - به استقلال رای دادند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
این یک دفعه رو با احمدینژاد موافقم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
در باره ادعای احمدی نژاد فقط باید به مردم هشدار داد که در صورت عدم شرکت در اتتخابات ممکنه افراد روان پریشی که دچار توهم توطئه جهانی بر علیه ما هستند به قدرت برسند!لن وقت وضع ما حتی از این هم یدتر نخواهد شد؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
جامعه ی جهانی تحمل نخواهد کرد و ما از این حالت استخوان لای زخم رها خواهیم شد
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
مگه الان همینطوری نیست عزیزم ؟ مگه اینکه بگی بالاتر از سیاهی رنگ دیگری هم هست !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
احمدی نژاد متوهم بود ولی مردم به خاطر کارایی که میکرد توهمش رو نادیده میگرفتن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
جامعه جهانی برای سوریه و لیبی و دیگر کشورهاچکار کرد هیچی !فقط تا وقتی که در یک سیستم اغتشاش به وجود بیاد همراهی می کنند ،، بعد مردم اون کشور رو به حال خودشون ول می کنن !ساده لوح نباشید و این قدر ماهواره نگاه نکنید.!
ناشناس
| Japan |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
همیشه قبل ازانتخابات بااین حرفهاکه آره بیایید!وگرنه تندروهابقدرت میرسندو...مردمدیگه گول این چرت وپرتهارانمیخورندرای بی رای!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
برنامه ی مسئولین برای بازارهایی که برای همیشه از دست رفتن چیه؟
نفت و گاز و کلا محصولات پتروشیمی ما و حتی برق توسط کشورهایی مثل روسیه و عربستان جایگزین شدن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
اگه برجام رو اجرا کنیم و قول بدیم سرمون تو مار خودمون باشی بایدن اجازه میده برگردیم به بازار
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
امکان نداره ما به هیچ قیمتی دفاع از مظلومان عالم را رها کنیم
ما وظیفه داریم آرمانهای فلسطین را محقق کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
تعریف و تفسیر ایشون از امنیت چیست ؟
آنچیز که زنان از رفتار مردان می بینند کاملا با یک رفتار متمدنانه و مسلمان وار فاصله داره
البته به هیچ عنوان ربطی به پوشش افراد نداره چون انسان بیمار بیماره و صرفا حضور و وجود جنس زن او را تحریک به بی احترامی و تعرض زبانی و عملی می کند
ولی اغلب این آزار ها گزارش نمی شود چون :
1- کرم از خود درخته
2- حتما حجابتون کامل نبوده یا کاری کردین که جلب نظر شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
من فقط دلم می خواد دو موضوع برام روشن بشه
1- جامعه اماری که حضرات به آن استناد می کنند و به عملکرد خودشان نمره های خوب خوب می دهند
2- اون مردمی که با پلیس تماس می گیرند و برای حجاب زنها و شادی جوانان معترض می شوند و پلیس کارهای پرهزینه انجام میده !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
دلار ترکیه ۲۸۵۰۰
دلار هرات دوستان همتی۲۶۵۰۰
درهم ۷۸۰۰تومان
این ۲۰۰۰تومان رانت به جیب چه کسانی میرود؟؟!!
نوسان گیران به فکر غارت جیب ملت هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
تبلیغ دلار رو نکن دلال نامحترم همه این قیمتا کاذبه دلار 8 تومان نمیارزه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
مقاله جمهوری اسلامی اصل و اساس همه نوشته هاست یعنی همه نوشته ها و مقالات امروز درباره ایران باید رو همین نوشته بشه بعد عده ای سعی میکنن نادیده بگیرن یا بهش حمله کنن چرا؟ برای اینکه مافیا و فرزند منحوسش دلالیسم در تار و پود جامعه تنیده شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
واقعیت سال آخرهمه دولتها با دولت سایه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
موتور چاپ نقدینگی کشور با چاپ ایران چکهای ۱۰۰هزاری روشن شده تا پایان سال نقدینگی به ۳۶۰۰۰هزار میلیارد خواهد رسید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
نقدینگی بد نیست نقدینگی مثل خون برای بدن برای اقتصاد لازمه مشکل اینه که این پول در اقتصاد نمیچرخه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
امروز استارت بورس برای فتح شاخص ۳میلیونی زده شد ، بشتابید ملت سودهای روزانه ۱۰ دزصدی منتظرماست ؟؟ روحانی مچکریم ، مذاکره ، مذاکره ، مذاکره ، یه ۵ سال دیگه میشه ملت رو سرگرم کرد و عمر جوانان رو تلف و یه عده رو دق مرگ کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
مذاکره رمز یه زندگی آبرومندانه و مثل یه آدم متمدن هست فقط انسانای نخستین با جنگ مشکلاتشون رو حل میکردن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
دوباره پول نیاز دارند که مقاومت کنند
یکی دو هفته 5 تا 5 تا سود می دهند
مردم که جمع شدند و پولهاشونو آوردند ییهویی صف فروش یه جوری قفل می شه که دستتون به پول نمی رسه تا زمانی که کسری بودجه دولت حل بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
اگه یه نفر میخواد ایران رو نجات بده باید مقاله توانمند جمهوری اسلامی رو ملاک عمل قرار بده
ناشناس
|
Singapore
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
تو شهر ازمیر البته چند سال قبل از زلزله، شب ساعت سه بیرون بودم و با کمال تعجب میدیدم که دخترا تنهایی بیرون هستند و جوری براشون عادی بود و احساس امنیت میکردن که من تعجب میکردم و برعکس ساعت هشت شب توی خیابون مولوی تهرون وقتی که مغازه ها میبستن، بسیار احساس خوف میکردم وقتی که سرباز راهور بودم، الآن این حرفها رو نمیتونم هضم کنم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
این حرفها را برای کسانی می زنند که جز ایران جایی را ندیده اند
حدیث
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
لطفا برای امنیت بیشتر بانوان با فحاشی آمران به معروف به زنان و دختران هم برخورد کنید
پاسخ ها
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
سردار اشتباه به عرض ملوکانه رساندند و شایدآمار جای دیگری را خوانده اید با این نگرش شما
تغییر در فرماندهی تهران و سپردن کار به کاردان از اوجب واحبات تهران است موید باشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
آینده مشخص می شود که ترور سردار سلیمانی بدون اطلاع روسیه امکان پذیر نبوده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
چشم بسته غیب گفتی سوال اینه که میتونست کاری کنه؟ و البته این سوال هم مطرحه که تا چه حد با حضور ایران در سوریه موافق بود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
دروغ کنتور نداره ! یکدفعه میگفتی جهان !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
مثل اینکه تامین کسری بودجه از طریق بورس شروع شد، ارزان ها برای به دام انداختن کبوترها پهن کنید ، ملت رو به جون هم بندازید که بهترین سرگرمی برای ماست ؟سوق سنگین سهام فولاد وپتروشیمی بخاطر افت دلار در پبس است ؟؟! صف فروش و صف خرید ایجاد کنید و ملت رو با استرس و فشار خون راهی قبرستان کنید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
نمکی بیش از این نمک به زخم پرستاران و کادر درمان نپاش از قرار معلوم فوق العاده ویژه بین نیروهای ستادی و درمان به یک اندازه تعیین شده ؟! بدون شک این کار یک جنایت در حق پرسنل درمان است ؟؟ متاسفانه نظاموپرستاری و معاونت پرستاری ۸ ماه از سال وعده افزایش ۵۰ درصدی میدن و همکاران رو گول میزنتد ؟ شرم کنید چطور برای نورچشمی ها پول هست ولی برای مدافعین جبهه سلامت نیست یک بازیکن فوتبال در سال ۷ میلیارد پول میگیره ؟؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
مصرف مواد افیونی و مخدر داخل زندان؟ واسه همینه به جای ادب شدن بدتر میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
زمان قدیم اینطور نبود کسی جرئت نمی کرد کس چپ به کسی نگاه کند خود مرد ادبشان می کردند ولی حالا روز روشن خانه های هستند در محلات افراد جور واجور وارد این خانه رفت امد می کنند کس جرئت ندارد به انها تو بگوید نیرو انتظامی بدون توجه به ان محل نمی گزارد بایستی یک قاضی دنبال ماشین گشت نیرو انتظامی باشد همانجا حکم پلمپ خانه داد شود یا ماشین موتور مزاحم اگر درگیر هم شوی حتما کشته می شوی چرا باید در جمهوری اسلامی اینطور باشد قبول دارم خانمها با بد حجابی مردها را تحریک می کنند
بیچاره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
اقای رییسی ریاست محترم قوه قضاییه.باتوجه به وظایف شرعی وقانونی لازم است بدون توجه به ماهیت این باندها برای حراست ازکیان کشور وحقوق مردم اقدام سزیع برای جلوگیری ازاعمال خلاف باندها دستورات لازم صادر فرمایند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
از فرمانده عالی نیروی انتظامی تقاضا دارد هر چه زودتر نسبت به جابجائی فرمانده نیروی انتظامی تهران اقدام نمایند با این تحلیل و نتیجه گیری آقای رحیمی مشخص می شود چقدر نسبت به مسائل و رویداد های اجتماعی تهران در اشتباه می باشند و البته همین باعث تشدید مشکلات امنیتی تهران شده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
بهتره رییس جمهور و ستاد کرونا نقاشی بکشند و وارد بحثهای پیچیده نشوند. بعد از چند روز شنبه شنبه گقتن آقایون ایران را به سه رنگ قرمز، نارنجی و زرد رنگ آمیزی کرده اند. چه اثری روی کرونا داره به عقل هیچ عاقلی نمیرسه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
هنوز تکلیف آن درآمد هنگفت نفتی زمان محمود مشخص نشده! نفت بالای صد و چهل دلار!!! هنوز تکلیف غرامت جنگ از عراق معلوم نیست! هنوز هزینه های برون مرزی معلوم نیست! ذ
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
یک نفر با سواد بگذارید خبرها را تایپ کند، سازمان خصوصی بازی است نه خصوصی سازی. متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
خدایا این مموتی را یا شفا بده و یا ببرش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
کنایه روحانی به احمدی نژاد می تونه لطیفه هزاره سوم باشه
خیلی جالب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
آقای سردار رحیمی این را باید زنان تهران پرسید آیا وقعا شما نظرسنجی کردید و به این نتیجه رسید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
روحانی که فقط حرف می زند و...
حداقل دکتر احمدی نژاد چند میلیون خانه تحویل مردم داد .
ناشناس
|
France
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
فکر می کنم کشور ما از معدود کشورهایی است که مقامات و مسئولانش از عملکرد خود تعریف می کنند و اگر کسی بگوید نادرست گفته اند به جرم تشویش اذهان عمومی و توهین . تحت پیگرد قرار می گیرد. حالا این جناب رییس پلیس ادعا می کند تهران امن ترین جا برای زنان است !!!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
مهرداد میناوند علی انصاریان علی اصغر عنابستانی احمد جهان بزرگی نمایشگاه مجازی کتاب
آخرین اخبار