بازدید 39365
دو هزار و دویست و هشتاد و پنجمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: دیدگاه لاوروف درباره سیاست خارجی دولت بایدن پیرامون ایران / روایت رویترز از صادرات نفت ایران در دوران بایدن / تهیه طرحی در مجلس برای پاسخگویی کاندیدا‌ها برای وعده‌های انتخاباتی / علت مرگ سها رضانژاد بعد از چهار ماه مشخص شد و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۱۴۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴ 12 November 2020

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

شریعتمداری: شرط مذاکره با آمریکا، قصاص ترامپ است

حسین شریعتمداری:  بسیار بعید به نظر می‌رسد که جماعت یاد شده ـ برخی از مدعیان اصلاحات و شماری از دولتمردان ـ از هویت جو بایدن و کینه عمیق و بارها اعلام شده او علیه ایران اسلامی و مردم این مرز و بوم بی‌خبر باشند و پرسش این است که با وجود اطلاع از خباثت بایدن، چرا اصرار دارند آمدن او را به فال نیک! بگیرند؟! تنها پاسخ این سؤال (تاکید می‌شود که تنها پاسخ این سؤال) آن است که قصد دارند از این رهگذر، بر ناکارآمدی هفت سال و چند ماهه خود در اداره امور کشور و خسارت‌های فراوانی که به ملت تحمیل کرده‌اند سرپوش بگذارند و همه مشکلاتی که آفریده‌اند را به حساب ترامپ فاکتور کنند! البته داستان به این نقطه ختم نمی‌شود و از اظهارات گاه و بیگاه آنها می‌توان حدس زد در پی آنند که بار دیگر پای مذاکره با آمریکا را پیش بکشند و فاجعه دیگری نظیر برجام را به ملت تحمیل کنند که در این خصوص باید گفت آب در ‌هاون می‌کوبند، چرا که مذاکره با آمریکا به هیچ‌وجه اتفاق نخواهد افتاد و بازگشت آمریکا به برجام که بعضاً به آن دل‌بسته‌اند تنها با سه شرط امکان‌پذیر خواهد بود؛ اول اینکه تمامی تحریم‌ها لغو و ثانیاً دارایی‌های بلوکه ایران بازگردانده و ثالثاً خسارات‌ وارده جبران شود، یعنی آنچه از برجام انتظار می‌رفت و بدون آن اساساً برجامی وجود ندارد و مانند امروز فقط یک جسد متعفن است. و صد البته مجازات قصاص برای ترامپ و سایر عوامل شهادت شهید سلیمانی و شهید ابومهدی که جای خود دارد و هرگز صرف‌نظر کردنی نیست.

درگذشت معلم فداکار و قهرمان کرونا


«مریم اربابی»، آموزگار مدارس ابتدایی گرمه از شهرستان های خراسان شمالی که چند روز پیش به علت ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شده بود، درگذشت. تصویرش روی تخت بیمارستان، گوشی‌ در دست و در حال آموزش، دل ما معلمان و دانش‌آموزان را به درد آورد. یادش گرامی باد.

استقبال عمادالدین باقی از تغییرات جدید در دستگاه قضایی


عماد‌الدین باقی: حضور آقای زرگر در ریاست دادگاه انقلاب که سمتی اداری و تشریفاتی خواهد بود و ایشان در این سمت دیگر مقام قضایی نیست. آقای مقیسه هم که به دیوان می‌رود، در واقع وارد دوران بازنشستگی‌اش شده است. فضای دیوان هم متفاوت از دادگاه انقلاب است. آنجا شرایط تا حدودی متفاوت است. در نتیجه به نظر می‌رسد که بیشتر هدف از این تغییر آن بوده که از این جایگاه‌های فعلی‌شان برداشته شوند. وقتی دادگاه بدوی حکمی را صادر می‌کند، محکومان، وکلا، قوه قضاییه و همه و همه تا مدت‌ها اسیر حکمی می‌شوند که قاضی دادگاه بدوی داده است. درواقع این تصمیم ناشی از آن است که می‌خواهند از همان ابتدا جلوی برخی مشکلات گرفته شود. البته این به معنای آن نیست که مشکلات حل می‌شود؛ چراکه این چالش‌ها، چالش‌هایی به‌ واقع عمیقند که بخشی از آن هم ساختاری است و باید اشکالات ساختاری برطرف شوند، اما به نظرم همین گام‌هایی که برداشته شده و می‌شود هم گام‌هایی مثبت است، چراکه احکامی توسط این شعبات در دادگاه بدوی از سوی آقای صلواتی و مقیسه و در دادگاه تجدیدنظر توسط آقای زرگر برای برخی شهروندان صادر شده که بعضا آسیب بسیار وحشتناکی به آنها وارد کرده است؛ احکامی که به ‌لحاظ حقوقی به ‌شدت پر اشکال و معیوب بودند. به هر حال همین که با این تغییرات سعی می‌کنند تا حدودی قوه قضاییه را از شکل سابق دربیاورند و مانع شوند که چون گذشته چند شعبه خاص، بی‌توجه به قانون و مصلحت کشور و قوه قضاییه، آهنگ خود را بنوازند، به خودی خود گامی مثبت است.

علت مرگ سها رضانژاد بعد از ۴‌ ماه مشخص شد

چهار ماه پس از جان‌باختن «سها رضانژاد» دختر ۲۷ساله‌ی طبیعتگرد در ارتفاعات کردکوی استان گلستان، پزشکی قانونی در گزارشی علت اصلی فوت وی را اعلام کرد. حسین زارعی، مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان با بیان علت مرگ سها، جزئیات بیشتری از این حادثه تلخ را بازگو کرد. زارعی گفت: علت دقیق فوت خانم سها رضانژاد، صدمات متعدد بدنی بر اثر اصابت جسم سخت تعیین شده که می‌تواند با فرضیه سقوط از ارتفاع مطابقت داشته باشد. وی ادامه داد: ۱۸ مردادماه جسدی مجهول‌الهویه متعلق به یک خانم که در ارتفاعات شهرستان کردکوی پیدا شده بود، به پزشکی قانونی استان منتقل شد و تیمی تخصصی جسد را معاینه کردند. به‌دلیل گذشت زمان طولانی از رها شدن جنازه و از بین رفتن بافت نرم در بسیاری از قسمت‌های بدن و آثار فساد نعشی، امکان تعیین هویت از روی چهره و معاینه ظاهری امکان‌پذیر نبود. البته متعلقاتی همراه جسد بود که از آنها استفاده شد، اما به‌طور قطعی نمی‌توانستیم بگوییم که جسد متعلق به خانم رضانژاد است و به همین‌خاطر آزمایش DNA انجام شد. مدیرکل پزشکی قانونی گلستان گفت: پس از گرفتن نمونه از جنازه و خون پدر و مادر متوفی، نمونه‌ها برای انجام آزمایش DNA به تهران ارسال و با توجه به حساسیت موضوع، در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه آزمایش اعلام و هویت جسد شناسایی شد. زارعی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قسمت زیادی از بافت نرم بدن از بین رفته بود، تنها در حد معاینه ظاهری امکان بررسی علت فوت وجود داشت که در بررسی‌ها هیچ آثار بزه در جسد وجود نداشت و نتیجه آن اعلام شد. البته برای تعیین دقیق علت فوت، با وجود از بین رفتن بافت نرم و فساد نعشی، نمونه‌هایی برای آزمایش گرفته شد و مورد بررسی قرار گرفت که در آنها نیز نشانه‌ای مبنی بر بزه دیده نشد.

توئیت جنجالی ترامپ درباره انتخابات آمریکا


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در پیام‌هایی توییتری نوشت: همه می‌پرسند چرا نظرسنجی‌های اخیر ریاست جمهوری درباره من تا این حد غلط هستند. چون آنها جعلی هستند، درست مثل بیشتر رسانه جریان تنبل! او ادامه داد: بسیار خوشوقتم که اعلام کنم من رونا مک‌دنیل را برای ادامه کارش به عنوان رئیس کمیته ملی جمهوری‌خواهان کاملا حمایت و تایید می‌کنم. با ۷۲ میلیون رای، ما بیش از هر رئیس جمهور مشغول به کاری در تاریخ آمریکا رای گرفته‌ایم و پیروز خواهیم شد! ترامپ نوشت: هیچکس نمی‌خواهد گزارش بدهد که پنسیلوانیا و میشیگان به ناظران ما اجازه تماشا یا نظارت بر آرا را ندادند. این مسئولیتی در قبال صدها هزار رای است که نباید اجازه شمارش به آنها داده شود. بنابراین، من به راحتی در آن دو ایالت برنده هستم. اخبار را گزارش دهید!

یک نماینده دیگر مجلس کرونا گرفت


نماینده مردم اردکان (استان یزد) در مجلس شورای اسلامی به ویروس کرونا مبتلا شد. محمدرضا دشتی اردکانی که در پی بروز برخی علایم اقدام به دادن تست کرونا کرده بود، پس از مثبت شدن تستش در منزل قرنطینه شد تا مراحل درمان این بیماری را طی کند.

یک نماینده: کرونا یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر را در کشور بیکار کرد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت که کرونا یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از شاغلان را در کشور بیکار کرده است. علی بابایی کارنامی، روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان مازندران در ساری افزود که بیشتر این شاغلان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داشتند و این شرکت بیمه‌ای نیز تنها حدود سه ماه بیمه بیکاری به بیکاران پرداخت کرده است. وی گفت: در شرایط فعلی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برای کمک به این بیکاران برنامه‌ای را در دست تدوین دارد تا بتواند با تامین اعتبار مناسب، بخشی از هزینه‌های این بیکاران به گونه‌ای جبران شود. نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس طرح ساماندهی کارکنان دولت را هم از دیگر برنامه‌های مجلس اعلام کرد و افزود: در شرایط فعلی میزان پرداختی در دستگاه‌های دولتی عادلانه نیست و علت بخشی از فساد اداری نیز همین پرداخت ناعادلانه است. وی گفت: در شرایط فعلی دریافتی برخی از کارمندان در دستگاه‌های دولتی زیر ۲۰ میلیون ریال است و در این وضعیت بد اقتصادی نباید انتظار داشت که کارکنان در دستگاه‌های دولتی با این دریافتی با مشکل مواجه نشوند.

رای نهایی پرونده روح الله زم صادر شد

رئیس دیوان عالی کشور از صدور رای نهایی پرونده روح الله زم در دیوان عالی کشور خبر داد. حجت الاسلام مرتضوی مقدم گفت: جزئیات این رای به زودی اعلام می شود.مرتضوی مقدم افزود: یکی از وظایف مهم دیوان نظارت بر پرونده هاست که از بخشی از این نظارت‌ها از طریق رسیدگی به پرونده‌های ارسالی به دیوان محقق می‌شود.او افزود: پرونده‌هایی که رای آن‌ها در محاکم تجدیدنظر استان‌ها صادر و قطعی می‌شود نیز نیاز به نظارت دارد که به این منظور هیات‌های بازرسی متشکل از قضات مجرب دیوان به استان‌ها سفر می‌کنند و در مدت حضور خود همه پرونده‌ها را بررسی می‌کنند.وی ادامه داد: کمک به کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها و افزایش کیفیت رسیدگی‌ها از اهدافی است که در این بازرسی‌ها دنبال می‌کنیم.

دغدغه فیرحی در دیدار رمضانی با روحانی

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: شوربختانه ایران عالمی نواندیش، دانشمندی دغدغه‌مند و پژوهشگری الهام‌بخش را از دست داد. علیرضا معزی در این توییت افزود: در سال ۹۳ و در دیدار رمضانی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس‌ جمهوری، مرحوم حجت الاسلام والمسلمین داود فیرحی از دغدغه‌ خود درباره‌ خطر خشونت مذهبی و افراط‌گرایی گفت و به اهمیت پیامی که جهان از زبان حسن روحانی می‌شنود، پرداخت.

ذوالنور: بعد از میکروبی به نام ترامپ، انشالله زندگی عاری از کرونا در جهان حاکم شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اوضاع سیاسی در آمریکا خاطرنشان کرد: اراده خدا بر این تعلق گرفت که میکروبی به نام ترامپ از سر دنیا کم شود و بعد انشاءالله زندگی عاری از ویروس کرونا در جهان حاکم شود. نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مجلس ادامه داد: بالاخره ترامپی که تابستان‌های داغ و تحریم‌ها را به رخ مردم ایران می‌کشید سرنگون شد.رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با اعتماد به جوان‌ها و تکیه بر داشته‌های داخلی، دشمن را شکست دهیم.

حجت‌الاسلام مجتبی ذالنور امروز در جلسه شورای اداری استان که به‌ صورت ویدئوکنفرانس در سالن کرامت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: این ویروس ویرانگر و منحوس زحمات زیادی برای مردم و مسئولان ایجاد کرده است و این عزیزان با تلاش با این ویروس مقابله می‌کنند.نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: ‌قم به‌دلیل موقعیتی که دارد، امکان قرنطینه‌شدن را ندارد و باید مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه داشته باشند، این شهر در مسیر اتصال هفده استان قرار دارد و به دلیل زایرپذیری از ویژگی‌هایی برخودار است و قطعا کنترل وضعیت این شهر فشار مضاعفی برای مسئولان دارد.وی تصریح کرد: با همه این دشواری‌ها، این عملکرد راضی کننده است و اگر چه مردم مشکلات زیادی دارند، مسئولان نیز همه توان را به کار برده‌اند و امید است با مهربانی و عطوفت و لطف و عنایت الهی بتوان این شرایط را سپری کرد.ذالنور بیان کرد: صبر و مقاومت‌ها نتیجه می‌دهد و اگر چه زمان می‌برد، می‌توانیم با اعتماد به جوان‌ها و تکیه بر داشته‌های داخلی و امید نبستن به دشمن، دشمن را شکست دهیم.رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اوضاع سیاسی در آمریکا خاطرنشان کرد: اراده خدا بر این تعلق گرفت که میکروبی به نام ترامپ از سر دنیا کم شود و بعد انشاءالله زندگی عاری از ویروس کرونا در جهان حاکم شود.

تهیه طرحی در مجلس برای پاسخگویی کاندیداها برای وعده‌های انتخاباتی

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ما به‌دنبال تهیه طرحی هستیم که کاندیداها پس از کسب کرسی با رأی مردم نسبت به وعده‌های انتخاباتی‌شان پاسخگو باشند.عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌ما شاهدیم که در زمان تبلیغات انتخاباتی عده‌ای از کاندیداها وعده‌هایی می‌دهند که بعداً به آنها پشت می‌کنند و در عرصه اقدام و عمل این وعده‌ها را عملیاتی نمی‌کنند. وی افزود: این افراد از اعتماد مردم که بزرگترین سرمایه اجتماعی است برای کسب رأی خود خرج می‌کنند و بعد از کسب رأی مردم به وعده‌هایشان پایبند نیستند. نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در مجلس به دنبال تهیه طرحی هستیم که کاندیداهای انتخاباتی را نسبت به وعده‌های انتخاباتی‌شان پاسخگو کند و اینگونه نباشد که افراد فقط وعده بدهند و رأی جمع کنند. گودرزی خاطرنشان کرد: اینکه امروز وعده‌های پرطمطراق انتخاباتی در جامعه خریدار دارد و مورد استقبال واقع می‌شود، به خاطر ضعف دستگاه‌های نظارتی است که نظارتی بر این امر ندارند.وی افزود: ما شاهد هستیم که در تبلیغات انتخاباتی فرد کاندیدا وعده‌هایی می‌دهد که در محدوده اختیارات کرسی‌ که می‌خواهد با رأی مردم آن را کسب کند، نیست و از اختیارات دیگران برای این موضوع هزینه می‌کند.

روایت سردار حاجی‌زاده از قدرت موشکی ایران

صفحه توییتر منتسب به سردار امیرعلی‌حاجی‌زاده به مناسبت سالگرد شهادت پدر موشکی ایران نوشت: موشکی بر پایه اخلاص بنیان گذاری شد و امروز پس از گذشت ۳۶سال از آغاز این کار مبارک و ۹ سال از شهادت فرمانده و دانشمند پارسا حسن تهرانی مقدم تداوم پیدا کرده و توسط مقدم های گمنام عرصه علمی و عملیاتی، کار آن بزرگ مرد با شتاب به پیش می رود؛ روحش شاد و راهش مستدام باد.

محسن هاشمی‌: نمی توانم شهردار شوم

محسن هاشمی رئیس شورای شهر در پاسخ به این سوال که چرا قصد ندارد در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت کند، گفت: نمی‌توانم در انتخابات ریاست جمهوری یا شورای شهر کاندیدا شوم؛ شهردار هم نمی‌توانم بشوم، چون در سال ۱۴۰۰ شصت ساله می‌شوم و بازنشسته خواهم شد.

اینستاگرام یک پست قالیباف را حذف کرد

اینستاگرام پست رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص جنایت بی‌رحمانۀ داعش در افغانستان را حذف کرد.قالیباف در این مطلب نوشته بود: «جنایت داعش علیه فرزندان نازنین افغانستان، دل همۀ ما را به درد آورد. مسئول مستقیم تمامی جنایت‌های داعش، بنیانگذاران آدم‌کش آمریکایی و صهیونیست، تأمین‌کنندگان مالی آنها در منطقه و حامیان آنها هستند».

گرامی‌مقدم: اصلاح‌طلبان حتما ائتلاف نمی‌کنند

گرامی‌مقدم در پایان در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا با ایجاد شرایط جدید و تمایل برخی نیروهای سیاسی به روی کار آمدن یک دولت دیپلمات در ۱۴۰۰ این امکان وجود دارد که اصلاح‌طلبان باز هم به سمت ائتلاف بروند، گفت: «نکته اول این که رئیس‌جمهور باید در وهله نخست مدیری توانا و یکی از رجال برجسته سیاسی باشد و همکاران او در وزارت خارجه هم مجرب باشند؛ اما نکته دوم هم این است که با وجود همه این‌ها در حال حاضر اصلاح‌طلبان همچنان باور دارند که باید با نامزد اصلاح‌طلب وارد انتخابات شد؛ آن‌قدر هم جبهه اصلاحات با تعدد نامزد روبه‌روست که اگر بتوانیم از همین نامزدها بر سر یکی به اجماع برسیم، هنر کرده‌ایم. البته تا روز انتخابات ممکن اتفاقات متعددی رخ دهد و سیاست‌ها متناسب با آنها تعیین شود اما تا اینجای کار به اطمینان می‌گویم که اصلاح‌طلبان با نامزد اصلاح‌طلب وارد کارزار انتخابات می‌شوند، زیرا واقعا ائتلاف برای اصلاح‌طلبان هزینه‌های زیادی در پی داشت. علاوه بر این، ائتلاف در ایران منحصر به فرد است. در هیچ کجای دنیا قبل از انتخابات ائتلاف رخ نمی‌دهد و ائتلاف در کشورهای دیگر بعد از پیروزی یک حزب رخ می‌دهد».

روایت رویترز از صادرات نفت ایران در دوران بایدن

برخی منابع آگاه اظهارات جدیدی در باره وضعیت صادرات نفت ایران در دوره ریاست جمهوری بایدن مطرح کردند. به گزارش رویترز، منابع شرکت‌های تجاری و نفتی اوپک اعلام کردند، برگشت ایران به افزایش صادرات نفتی در دوره ریاست جمهوری جو بایدن مسیر طولانی خواهد داشت. بنابراین اوپک وقت زیادی برای تنظیم عرضه بازار دارد.چشم انداز افزایش عرضه نفت ایران پس از به کرسی ریاست جمهوری نشستن جوبایدن، نگرانی را در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و هم پیمانانش موسوم به اوپک پلاس ایجاد کرده است. اوپک در حال حاضر طرح کاهش تولید نفت را برای تنظیم قیمت بازار اجرایی می‌کند، اما رئیس شرکت تورب‌جورن معتقد است، «مذاکرات با ایران بعید است در سال ۲۰۲۱اتفاق بیفتد.»وی افزود: «من فکر نمی‌کنم مذاکره با ایران در سال اول ریاست جمهوری بایدن اتفاق بیفتد؛ چراکه وی اولویت‌های کاری مهم‌تری در داخل دارد.» برخی منابع هم از انجام مذاکره و صادرات نفت ایران در نیمه دوم سال ۲۰۲۱خبر دادند.رئیس مرکوریا انرژی هم گفته است بعید به نظر می‌رسد که افزایش صادرات نفت ایران قریب‌الوقوع باشد.رئیس شرکت مرکوریا تاکید کرده است: برخی مردم فکر می‌کنند مذاکراتی در چند ماه آینده اتفاق می‌افتد، اگر چنین باشد، باید سیاست منعطفانه‌تری را نسبت به ایرانیان انتظار داشته باشیم، اما من فکر می‌کنم این گفت‌وگوها چندین ماه طول خواهد کشید و احتمالا در نیمه دوم سال آینده اتفاق می‌افتد.

ادعای مقام آمریکایی: سال ۲۰۲۱ با ایران مذاکره خواهد شد

«الیوت آبرامز» فرستاده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه با شبکه «بلومبرگ» مدعی شد که کشورش با جمهوری اسلامی ایران مذاکره خواهد کرد.به نوشته وبگاه این شبکه خبری، آبرامز در این مصاحبه ادعا کرد که دولت آمریکا در دوره «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال خواهد کرد. آبرامز در ادامه، ضمن رد کردن احتمال اقدام نظامی دولت ترامپ علیه ایران مدعی شد که راهبرد اقتصادی سیاست فشار حداکثری، «اهرم فشار عظیمی» را برای رئیس‌جمهور بعدی آمریکا فراهم آورده است.این مقام آمریکایی در خصوص ایجاد رابطه احتمالی با جمهوری اسلامی ایران نیز مدعی شد: «صرف‌نظر از اینکه چه کسی در سال ۲۰۲۱ رئیس‌جمهور آمریکا باشد، مذاکره‌ای با ایران انجام خواهد گرفت». آبرامز در خصوص امتناع دونالد ترامپ از انتقال قدرت به «جو بایدن»، نامزد دموکرات انتخابات اظهار‌نظری نکرد. آبرامز ساعاتی پیش همچنین در مصاحبه با روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» در خصوص چگونگی برخورد با پرونده ایران صحبت کرد.آبرامز مدعی شده بود پس از ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ چه رئیس‌جمهور «دونالد ترامپ» باشد یا «جو بایدن» منافع آمریکا با تغییر رئیس‌جمهور یا حزب حاکم در این کشور تغییر نخواهد کرد.

دیدگاه لاوروف درباره سیاست خارجی دولت بایدن پیرامون ایران

وزیر امور خارجه روسیه دیدگاهی را راجع به چگونگی سیاست خارجی اتخاذی دولت بایدن درباره ایران مطرح کرد. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه گفت، فکر می کند سیاست خارجی آمریکا در دولت جو بایدن رئیس جمهور منتخب این کشور به ویژه درباره ایران و تغییرات آب و هوایی مشابه سیاست دولت باراک اوباما خواهد بود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۸
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۱۱۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
من موندم اقای شریعتمداری نمیتونه یه روزنامه رو با این همه حمایت دولتی مدیریت کنه. چطور روش میشه چشمش ببنده واسه کشور تصمیم بگیره.
پاسخ ها
مهسا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
:اعترافات تاجیک تئورسین اصلاحات
جریان اصلاح‌طلب حیات و ممات خود را در قدرت جست‌وجو می‌کند!
اصلاح‌طلبان زیست عدالتخواهانه‌ای ندارند!
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
چون مثل فوتبال مون هزینه اش رو ایشون نمیدن مردم بی نوا میدن
سبوس برنج شمال
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
اگر واقعا نمیخواهید مذاکره کنید قبول


پس بفرموده رهبر عزیز بیائید معیشت مردم رو حل کنید

مگه رهبری نگفتند کسی حق دخالت تو کار دولت رو نداره؟

الان سه ساله تندروها و چاپلوسان فقط فقط دارند از فرمان رهبری سرپیچی میکنند

یعنی کسی نباید به داد اینمردم مظلوم و ستم دیده برسد؟
نسیم
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
خطاب به مهسا

اعترافات باهنر از عقلای اصولگرا " در طی این چند سال دوستان اصولگرا و رقبای دولت مرتب در حال کشیدن آجر از زیر پای روحانی و دولتش بودند حتی بقیمت رنج و عذاب مردم"..... دیگر آنکه براساس گفته جناب تاجیک طی هشت سال ریاست احمدی نژاد و بر مسند قدرت بودن اصولگرایان؛اصلاحطلبان. به ممات رسیده و آن جماعتی که 24 میلیون را پای صندوق رای کشاندند اصلاحطلبان نبوده بلکه مشتی از ارواح و اموات بوده اند
ناشناس
| France |
۰۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
شریعتمداریه فکر کرده الان امریکاییها پشت در صف کشیدن بیان مذاکره کنند که اینهمه پیش شرط میذارید؟
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
همین حرفارو هفت سال پیش هم بر علیه شریعتمداری میزدید
ناشناس
| United Kingdom |
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
یک چیز جالب اینه که از کیهان ‌شریعتمداری یک اسم خشک و خالی مونده دقیقا مثل برجام
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
علی رغم تبلیغات گسترده وظبانه روزی بورس به دلایل زیرهمچنان نزولی خواهد بود یادربهترین حالت بانوسان ناچیز درجاخواهد زد:
۱- تحریم عنقریب بورس
۲- کاهش قیمت دلار
۳- افزایش نرخ سودبانکی ( کما اینکه ازهمین الان بیشتربانکهای خصوصی نرخ سودشان راافزایش داده اند)
۴-ازدست رفتن اعتماد عمومی به بورس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
واقعاً دوست داشتم ببینم برای یکبار هم که شده این اقای شریعتمداری جمله ای هر چند مختصر در مورد خباثت های شوروی سابق و روسیه فعلی قلم فرسایی کنند. آقای شریعتمداری نمی دانند که بیشترین ایرانی بدست روسها کشته است. بیشترین سرزمینهای ایران در نتیجه معاهده ننگنین ترکمنچای از ایران جدا شده است. 300 هزار جوان ایرانی از همین چهل سال پیش به وسیله سلاحهای ساخت روسیه شهید شده و به زیر خروارها خاک مدفون شده اند.
ناشناس
| United States |
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
کیهان واقعا سیاست را به لودگی کشانده
ناشناس
|
France
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
کنار آمدن ایران با جامعه جهانی و کد خدا از محالات وناممکن است.
این شل کن وسفت کن کردن ها با کد خدا هم فقطوفقط برای سوختن عمر وزندگی من وشماست.
اگر در هر سنی هستید و می توانید از این کشور خارج شوید یک لحظه درنگ نکنید که بعدا از پشیمانی شاخ در میاری.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
جناب شکوری عضو محترم اتاق بازرگانی هم همین توصیه را داشتند !
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
توی این مدت درست ترین پیشنهادی بود که شنیدم
واقعا فقط باید رفت همین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
جامعه جهانی!!!!
شما ها که بروید افراد انقلابی پست ها را می گیرند و جاهایی که این ها هستند اقتصاد را هم مانند آن بخش ها در صدر جهانی می اورند
فقط زودتر بروید به همراه آقایانی که مسوولیت دارند و تفکرات شما را دارند که آنجا داریم درجا می زنیم
تابناک همه نوع توهینی به کشورمی شود منتشرمی کنی ولی جرات منتشر کردن جواب ان را نداری و سانسور می کنی
این دفعه منتشر کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
چند روز دیگه که به ایران حمله کرد باز هم حرف مفت می زنید؟
سوشیانس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
بنده حقیر بخاطر پرستاری از پدر و مادرم نتونستم برم وگرنه برای رفتن یک لحظه هم درنگ نمیکردم. البته این موضوع برای چندین سال قبل هست و الان دیگه برای رفتن پیر شدیم.
خارجی ها حق آدم رو بخورند بهتر از اینه که در اینجا کارفرما از آدم مثل . . . کار میکشه و آخرشم حقوق وزارت کاری که کفاف یک هفته رو میده!!!!!!
ناشناس
| Romania |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
23:01
هرچه می کشیم از دست امثال مثل شماست. طوری حرف می زنید که انگار در این 42 سال نیروهای انقلابی سر کار نبودند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
مسئولین محترم تابناک برای صدمین بار عرض می کنم ، واقعاً چرا تعداد آرا به نظرات مردم را بطور درست نشان نمی دهید . بفرمائید چه سری در این کار شما هست تا ما هم بدانیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
خدا را شکر انتظار تورمی در جامعه به طور کامل داره محو میشه دیگه مردم پراید نمبخرن 150 که 200 بفروشن تا چند هفته قبل بسیاری به همین نیت ماشین خونه و دلار میخریدن با پیروزی بایدن این افکار از سر مردم پریده
پاسخ ها
سبوس برنج شمال
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
مگه رهبری نگفتن کسی حق نداره تو کار دولت دخالت
کنه؟

تاکی باید چوب بدبختیهای تندروها و چاپلوسان رو بخوریم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
تابناک لطفا نظرات رو زودتر منتشر کن نظرات رو میذاری و بعدا به صورت فله ای منتشر میکنی اینطوری نظرات تکراری زیاد میشه و هر کی برای خودش چیزی میگه
ناشناس
|
Singapore
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
عجب شرطی حسین شریعتمداری گذاشته.
این همه نبوغ و استعداد چطور در یک انسان جمع شده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
نبوغش از آن ساده لوحان بیشتر است
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
دوست ناشناس 22:16
شعار دادید خسته نشدید
ولی باور کنید ما جای شما خسته شدیم!!!!!!
ناشناس
|
Bulgaria
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
1
شریعتمداری به اندازه ۱۰۰۰ نسخه غیر اجباری فروخته شده روزنامه اش حق دارد راجع به اینده کشور نظر بدهد.‌البته اصلاحطلبان به جو بایدن دخیل نمیبندند.انها وقتی میبینند جریان اب رودخانه هم جهت شده از مختصر بصیرت و عقل خدادادی استفاده میکنند و فرصت را غنیمت میشمارند شریعتمداری که ذاتش متمایل به شرق است اما هر کسی کوچکترین بصیرتی داشته باشد از پارو زدن خلاف جریان اب رودخانه خود داری خواهد کرد و جریان سرکش اب را در جهت خواست خود بکار خواهد گرفت
پاسخ ها
نسیم
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
قضیه " بصیرت"" نیست...قضیه سنگ اندازی بر سر راه مذاکره و رسیدن به توافقی است که ممکن است از سوی اصلاح طلبان بدست آید...والا اگر طرف دیگر مذاکره کننده اصولگرایان باشند،شک نکن همین کیهان قصاص سردار را حواله به آخرت خواهد داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
قیمتای ترامپی همچنان بر بازار حاکمه مثلا دلار بایدنی که میتونه 6 7 هزار تومان باشه وجود نداره و همچنان دلار ترامپ 27 هزار تومان قیمتا به نحو ببخشید احمقانه ای همچنان متعلق به دوران ترامپ امیدواریم دولت باور کنه ترامپ برای همیشه به زباله دان تاریخ پیوست و الان بایدن رییس جمهور آمریکاست بایدن معاون اوباما و مدافع برجام و کم کم بریم به استقبال قیمتای واقعی که البته همونا هم بسیار بالا بود ولی اینقدر احمقانه نبود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
منافع آمریکا با تغییر رئیس‌جمهور یا حزب حاکم در این کشور تغییر نخواهد کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
هیچکس حق نداره فرصت سوزی بکنه !!!
اوج اشتیاق وعجله برای مذاکره با قاتلین شهیدسلیمانی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
اگر شرایط اقتصادی خوب بشه چرا مذاکره نکنیم، مثلا تا حالا مذاکره نکردن چه سودی داشته، مگه مردم عادی از فرزندان مسئولین که دارند توی آمریکا زندگی می کنند چی کم دارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
دیشب هم همین مغلطه رو فرمودی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
همیشه ودر همه جا اصل منافع یک کشور مهمه. مگر ال سعود اینهمه ایرانی را نکشتند یا صدام. بالاخره بخاطر سرنوشت مملکت امام راضی به مذاکره شدند باید بدونی که قاسم سلیمانی وامثال ایشون هم بخاطر کشور شهید شدند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
حداقل بگذارید سالگرد اون بزرگواربگذره بعد اشتیاق به مذاکره را روکنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
هیهات من الذله
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
لطفاً بفرمائید یک بررسی دقیق بفرمایند و ببینند چه کسی یا کسانی گرای دقیق سلیمانی را در اختیار آنها قرار داده است؟!!!!!!!!
ناشناس
|
Bulgaria
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
2
انجا امریکاست و ترامپ فرضا نخواهد نتایج انتخابات را بپذیرد نهاد های قانونی به راحتی او را به بیرون از کاخ سفید هدایت خواهند کرد.پس اسیر این اخرین بازیهای شو من خودشیفته؛ ترامپ نشویم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
اينو بايد صدا و سيما بفهمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
دولت بعدی ما مانند این دولت....!! نیست که باج بدهد و نوامیس کشور را بدهد بلکه شبیه دوره قبلی می شود که مجبور می شوید تحریم ها را بردارید بدون این که باج بدهیم به شما
پ ی ن در دوره قبلی داشتیم تمام تحریم ها را بر می داشتیم آن هم بدون این که بتن ریزی در دانش را قبول کنیم که این ها آمدن و......!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
چی شد؟ حرف از مذاکره میزنید ٬چند سال پیش که نفس مذاکره را نشانه نفاق ٬ سازشکاری٬ کنار امدن با شیطان و خباثت درون می دانستید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
یکبار دیگر نظرم را بخون بعد بیا از مذاکره حرف بزن
سیدرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
با سلام من نمی دانم از کدام دولت حرف می زنید.اما اگر منظورتان دولت احمدی نژاد است که تمام این تحریم ها نتیجه عملکرد او است. وایشان بود که قطنامه های شورای امنیت راکاغذ پاره خواند.
ناشناس
|
France
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
بعضی ها چه تخیلات و توهماتی دارند واقعا آدم می ماند به حال این افراد گریه کند یا بخندد قیمت یک گوجه را نمی توانند کنترل کنند دم از شرط و شروط برای آمریکا می زنند!!!! خواب این خیال پروران تعبیر نخواهد شد چه ترامپ باشد چه نباشد اگر ادعای ترامپ در موپرد تقلب ثابت شود دادگاه ترامپ را رییس جمهور آمریکا اعلام خواهد کرد این یک احتمال است که دور از ذهن نیست و خیال پروران را شوکه خواهد کرد. دوما فرض کنیم ترامپ دور بعد رییس جمهور آمریکا نباشد هنوز دو ماه و نیم از ریاست جمهوری اش مانده است و یقینا در این دو ماه و نیم همه تاسیسات هسته ای پیدا و پنهان را به همان سبک انفجار در نطنر از بین خواهد برد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
شما چقدر بابت کامنتهای مغرضانه هرشبت می گیری؟! نکند مزدور بی جیره مواجبی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
دولتی که فشل باشد و اعتیاد به نفت محال است آن را ول کن مگر زور بالا سرش باشد
مجلس لطفا فروش نفت خام را از دولت بگیرید آن وقت است که برای همیشه از تورم بالا و دو قطبی سازی کاذب خلاص می شویم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
صد سال است دولتهای ایران وابسته به فروش نغت هستند احتراما. تز خود را برای دولت بعد نگه دارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
بازم شریعتمداری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
اصلاح طلبی یعنی ذلت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
یعنی اشوب
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
اصولگرایی یعنی فرصت سوزی.یعنی یک درصدی ها. یعنی اتاق بازرگانی با چین یعنی موتلفه ای های سوپر پولدار که از طریق دور زدن تحریم تریلیاردر شدن.یعنی ذبح منافع ملی ایران برای یک جو قدرت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
یعنی فرار از پاسخگویی
یعنی فرافکنی
یعنی بدبخت کردن مردم دریغ از اظهار شرمندگی
یعنی وابستگی همه چی به مذاکره حتی قیمت گوجه!
یعنی توجیه !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
شکر خدا کارها داره خوب پیش میره به قول حافظ
دور فلکی یکسره بر منهج عدل است
خوش باش که باطل نبرد راه به مقصود
البته اگه تحریم پرستان اجازه بدن ملت یه نفسی بکشن
حالا که بایدن اصلاح طلب جای ترامپ فرصت طلب رو
گرفت در ایران هم اصلاح طلبان به قدرت برسن البته خودشون هم به زودی اسب رو زین میکنن روحانی هم داره هر روز پالس مذاکره میفرسته اینا میدونن نباید دولت رو از دست بدن و از دست هم نخواهند داد
کیوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
شما نگران میکروب های وطنی باشید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
بیکاری این عده را مدیون برادران چینی هستیم!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
لعنت به چین وروسیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
اقای ذوالنور! قرار شده ایت الله تبریزیان با استفاده از طب اسلامی واکسن کرونا را به زودی به بازار عرضه کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
اقای شریعتمداری! قرار شده محمود خاوری و دونالد ترامپ‌ تواماً در میدان ولیعصر اعدام شوند.
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
این ادبیات حرف مفت زدن بدون قدرت که فقط مردم هزینه آنرا می دهند، در ادبیات افراط گرا های همه جا دیده میشود.

واقعیت این است که کشور ما در تحریمها آزمایش شد و فهمیدیم تولید داخل و مقاومت اقتصادی موثر در ایران وجود ندارد. اقتصاد ما همچنان وابسته به نفت است و ریسکهای بسیاری همچون کرونا در راه اند.
درس آن مهم است: زیرساخت بسازیم و بعد شعار در حد خودمان بدهیم.
مصالح ملی و مردم از همه تفکرات مسئولان بالاترند نه شعار مرگ باد و زنده باد.
باید از هر فرصت برای حذف افراط گراها استفاده شود.
راه تعامل با کشورها هموار شود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
اصلاح طلب و اصولگرا یعنی شیر یاخط .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
اصولگراها باختن بدجور هم باختن دلیل این بود که فکر میکردن ترامپ برای دور دوم انتخاب میشه و اصلاح طلبا هیچ شانسی ندارن انتخابات مجلس رو هم که بردن دیگه به خواب خرگوشی فرو رفتن اما بازی روزگار عجیبه
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
باید به این دوستان مجلس که میخوان یک طرح برای کاندیداها ارائه کنند گفت که عزیز من تو الفبای سیاسیت حالیت بود باید میدونستی که احزاب برا این کاره که پاسخگویی و انتخابات هیچوقت از هم تفکیک نشه
ولی حضرات در یک سیستم دموکراتیک چون نمیتونن رشد بکنن به دنبال حاشیه اند
صمد آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
از قدیم گفته اند:
شتر در خواب بیند پنبه دانه, گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه
پاسخ ها
صمد آقا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
چرا سانسور میکنی تابناک
این پیام ادامه داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
یکی بیاد روایت وضع اقتصادی مردم رو بگه!
محمد
|
United States
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
مشکل شما اینه که با فرافکنی دنبال میکروب‌های آمریکا گشتید ولی از میکروب‌های داخلی که همه چیز رو ‌نابود کردید و سفره مردم رو زیر فقر بردید همراهی کردید چون شما هم دستی داشتید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
همانطور که رهبری فرمودند مذاکره ای در کار نیست ، چرا که انها ملاحث موسکی و حقوق بشری رو دستاویز قرار میدهند ، حداقل باید فکر کنیم تحریم ها حداقل ۱۰ سال ادامه دارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
تو فکر کن 20 ساله دیگه و دلارا را نفروش چند تا ماشین در پارکینگ انبار کردی دلال ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
این هم بسته خبری درباره بورس

احمدی نژاد: در سال 82 در بورس تقلب کردند!
احمدی نژاد که در مناظرات انتخاباتی سال 88 حرف میزد گفت:اینکه میگویید بازار بورس غیر فعال است این اشتباه است اتفاقا بازار بورس بسیار فعال است اما شما خبر دارید حبابی که سال 82 83 در بورس ایجاد کردند تقلب بود یعنی حباب درست کردند قیمت کاذب بردند بالا

موسوی لارگانی: اعتماد ملت در بورس از دست رفت
سیدناصر موسوی لارگانی، نماینده مجلس درباره بورس طی توییتی نوشت: مشکل اصلی بورس اعتماد از دست رفته ملت است. وقتی دولت برای جبران کسری بودجه و تخصیص رانت، سرمایه خرد مردمی را جذب و کوره پولسوزی راه انداخت، انتظار اعتماد دوباره بیهوده است. روزی صدها پیام می رسد و تنها راه ، اقدام قانونی علیه کسانی است که این وضع را در بورس به وجود آورده اند.

قاضی زاده عنوان مجرمانه مدیران بورس را مشخص کرد
سیدامیرحسین قاضی‌زاده، نائب رئیس مجلس درباره عملکرد مدیران شرکت‌های حقوقی طی توییتی نوشت: در راستای پیگیری‌هایی که از دستگاه قضایی داشتم، مقرر شد از هفته آینده عملکرد مدیران شرکت‌های حقوقی بازار سرمایه که در موضوع بازارگردانی تعهدات خود را انجام نمی‌دهند با عنوان «اخلال در نظام اقتصادی کشور» بررسی شود.

حقوقی ها سهام مردم را با قیمت نازل از دست آنها بیرون میآوردند
یکی از کارشناسان با تجربه بورس گفت : حقوقی ها صف تشکیل میدادند و با ایجاد ترس در سهامداران حقیقی ، سهم هارا در قیمت پایین جمع کردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
نگاهی به اتفاقات یک ده روز مانده به شهادت سردار سلیمانی : مانور مدام کیهان برای تسخیر سفارت آمریکا در عراق . هجوم مردم در عراق به سفارت آمریکا وتصرف آن برای چند ساعت . تهدید ترامپ به پاسخ شدید به این اقدام . شهادت سردار سلیمانی ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
احسنت.یک کلام لپ کلام
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
شریعتمداری تو تهران نشست هي اولدرم اولدرم كرده ، ان عزيز رو ازدست داديم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
اقای همتی اعتماد مردم رو از نظام بانکی از بین بردی ؟! یعتی چه به کارمندان دستور جاسوسی از حساب مردم میدهی ؟؟!! ارز ۳۵ هزار تومانی رو به هر طرفندی میخایی سرکوب کنی ، همه میدونند که دیگه ارزی نداری و چشم به عراق و پاکستان برای مبادله کالا داری ولی این کار شما بی اعتمادی به نظام بانکی و خروج سرمایه رو به همراه داره ؟؟ شما میتونی جلوی پولشویی های چمدانی رو بکیر ؟؟!! تمام فعالین بازار طلا خرده دلالانی که بخاطر بیکاری دنبال یه لقمه نون هستند رو زندانی کردین که میخاین بازار رو با چوب و چماق کنترل کنید ؟؟ یه فکر اساسی برای مبادلات تجاری کنید جالبه کوچکترین اعتراضی هم به رد لایحه مبارزه با مو

پولشویی بین الملی نمیکنه ؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
اگر تابناک به کیهان لطف نکنه ، کسی از افاضات خبردار هم نمیشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
خیلی مزخرف سانسور کردی ، خوب تیکه دوم رو هم نمی نوشتی
مجبور که نبودی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
قالیباف دنبال چیست ، قبای ریاست جمهوری برایت خیلی گشاد هست بخصوص با امدن جو، دیگه ما دیگه ترامپ انتخاب نمیکنیم ؟!زنده باد صلح و ارامش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
کاملا درسته قالیباف ریاست جمهوری رو در خواب ببینه ملت ایران دست از دولت بر نمیدارن
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
این بار باید یک اصلاح طلب رئیس جمهور بشه تا برای یکبار هم شده هر دو طرف آدم مناسب روبروی هم بنشینند
همیشه برعکس بوده یا اینوری فرصت ها رو سوزونده یا اونوری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
برقراری روابط با دنیا ضروری است!!!!!
اما نه اینکه به اسم مذاکره هرچه داشتیم نقد تحویل دهیم تا احتمال برداشتن تحریم ها افزایش یابد!!!!
دل را باید به امیدهای حقیق سپرد!! اقایان مسئولین! داخل کشور! جوونای همین مملکت
چجوری ما یک قدرت موشکی هستیم؟! با اتکاء به قدرت جوانهای همین مملکت
دولت جوری القا میکند کسی که با *سازش* موافق نیست با *برقراری روابط با دنیا* هم مخالف است
من میگم روابط باشد! اتکاء و وابستگی نباشد! که فردا طرف امریکایی اگر زد زیر توافق کاسه چه کنم چه کنم سر نگیریم
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
این همه بادمون نکن اخوی
چرا توی خوردو و مایحتاجون اتکامون به جوان ها نیست فقط خدای وسایل جنگی هستیم؟!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
کسی نمیگه وابستگی باشه.البته بجز دوستان شما که اب خوردنشون رو هم به چین و روسیه گره زده بودن اما با یک تشر امریکا قبله امالشون روسیه و چین خزیدن توی لونه.ما میگیم بدون اتکا به خارجی با همه بازی کنیم ولی بر اساس منافع ملی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
مذاکره ایران و امریکا فقط در صورت پیروزی ترامپ امکان پذیر خواهد بود ، چرا که بایدن تا انتخابات ۱۴۰۰ ایران هیچ اولویتی به مذاکره با ایران نخواهد داد ، پس به کامبک بزرگ ترامپ امیدوار باشید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
اتفاقا بایدن هم خودش انتخاب شده و هم با کمک اروپایی ها به اصلاح طلبان در ایران کمک میکنه از این به بعد جنگ انتخابات در ایران شروع میشه اصلاح طلبان و روحانی برای مرگ و زندگی میجنگن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
یک میلیارد دلار از صندوق توسعه در اختیار‌ دولت و ستادکرونا قرارگرفت
چرا پاسخگوی این قتل عام کرونایی نیستند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
کسانیکه به فکر تعطیل کردن مشاغل هستند ایا فکری به حال شکم های گرسنه ملت کردین ، اخر ماه و جیب ها خالی ؟! همه که مثل کارمتدان ۱۶ میلیون ناقابل اخر ماه به جیب نمیزنتد ، کاری که اول میشد با قرنطینه قم کنترل کرد اول تکذیب شد توسط همین حریرچی ، بعد ترسیدین ؟،! حالا میخایین تهران رو قرنطینه کنید ؟؟؟؟؟!! تعطیلی تهران مساوی حمله به جاده های شمال و جوجه کباب کردن ملت ؟؟
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
آقای ذوالنور از شما بعیده برای کم شدن شر کرونا از سر جهانیان دعا کنید.چون شاید بقیه دنیا نداند ولی ما که میدانیم شما خواستار نابودی تمام جهانیان هستید با این توجیح که همه کافرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
سردار ! کره شمالی هم قدرت اتمیه ولی مردمش از گرسنگی دارن میمیرن .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
شاید اونا وضعشون از ایران بهتر باشه اونا پولی ندارن که به خاطر اون با هم بجنگن اقتصاد کاملا دولتی
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
یکی از ملوک بی انصاف پارسایی را پرسید از عبادتها کدام فاضل تر است گفت تورا خواب نیمروز تا درآن یک نفس خلق را نیازاری .
ظالمی را خفته دیدم نیمروز
گفتم این فتنه است خوابش برده به
وآنکه خوابش بهتر از بیداری است
آنچنان بد زندگانی مرده به
سعدی
مجلس بهتر است با اینگونه حرفها سر خود را گرم کند وبا شعار و آتش زدن پرچم ومرگ بر این وآن و........هزینه درست نکند .آخه عزیزم چون با پاسخگویی نسبتی نداری اسم ات شده اصولگرا نسبت این دو تباین است این چه فرمایشی است ؟
تابناک جان دورت بگردم منتشر کن به خدا بی ربط نمی گم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
واقعا بجز این آقایان شریعتمداری و علم الهدی و احمد خاتمی دیگه کسی نیست برای مملکت نظر بده؟ روحانی که عملا هیچکاره است. پس چه دلیلی داره ما رای بدیم رئیس جمهور انتخاب کنیم. این که فقط تدارکاتچی هستش.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
قرار شده مملکت رو‌بدن دست این سه تا ، تا کار ناتمام احمدی نژاد را تمام کنند.
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
این لاوروف وروسیه چه زمانی میخواهند دست از سر ما بردارند خدا میدونه و بس! از روسیه به ایران در طول تاریخ چیزی جز آسیب نرسیده، نمیرسه و نخواهد رسید!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
کیهان از حد و حدود خودت بالاتر صحبت نکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
آقای شریعتمداری شما حداکثر یک روزنامه نگار هستید حق ندارید برای ملت ایران خط و مشی تعیین کنید لطفا به امورات شخصی خود توجه کنید که ممکن است شما را از محفل خارج کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
آقای محسن هاشمی شما تا ۹۰سالگی جا دارید حالا خواهشاً ناز نکنید این مملکت را از این پس آقازاده‌ها باید اداره کنند البته انشالله که ختم به خیر شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
آقای تابناک اخبار را سانسور نکن! آلمرت گفته که شاید در سال جدید میلادی مذاکره ای بشه اما ورود آمریکا به برجام باید با تغییراتی باشد یعنی باید دوباره مذاکره کنند برای برجام و قدرتهای منطقه ای ایران و این یعنی اینکه برجامی درکار نخواهد بود مگر اینکه ایران برجام اصلی را کنار بگذارد که اگر ایران میخواست این کار را بکند آمریکا از اول از برجام خارج نمی شد. مشتی خوش خیال نشسته اند که بایدن اومد و مملکت گل و بلبل می شود. زهی خیال باطل بایدن از ترامپ بدتر است و همین مظلوم نمایی ایران در دنیا را هم بایدن محو خواهد کرد و اجماعی جدید ایجاد خواهد کرد که حتی روسیه و چین هم قادر نخواهند بود گاه و بی گاه از ایران حمایت کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
به المرت استناد میکنی؟اون خودش الان...‌گیجه گرفته چرا ترامپ باخت.بایدن قبلا در پست معاون اوباما برجام رو امضا و تایید کرده پس برگشتنش پای امضای خودش اصلا عجیب نیست.
ناشناس
| France |
۰۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
برای تک تک تحریمهای ترامپ که بایدن اگر بخواهد لغو گنه تازه اگر بخواد کنگره باید تصویب کنه.تازه چرا بخواد لغو کنه فرجام که تمام شده رفته بیاد تحریم لغو کنه؟
بذارید عده ای با این شروط دلخوش باشند
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
شریعتمداری: شرط مذاکره با آمریکا، قصاص ترامپ است

چشم امر دیگه ای نبود
شماها برجام رو جسد کردید اگر همون موقع شرکتهای آمریکایی درگیر میشدن تحریمی در کار نبود ولی اینقدر برجام رو شما نیم بند اجرا کردید که چیزی برای از دست دادن نداشتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
تابی تو هم هی سانسور کن! نه توهین کردم نه تهمت زدم ولی نصف کامنتم رو قیچی کردی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
کامنت منو کلا سانسور کرد !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
تاپی پیام شما را قطع نکرده است از آنجا که اینترنت ما قطع و وصل می شود احتمالاً نصف پیامها به تابی سرورها ارسال نمی شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
سانسور خوبه
رأی های مثبت و منفی را هم مهندسی می کنه
به یک نظر منفی که تعدادش 16 بود، رأی دادم، شد 12 تا و برای روزها روی همین 12 باقی ماند و برای مثبت ها هم همین سانسور و مهندسی سازی را هم اعمال می کنه
دمش گرم با این همه شگرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
در عمرم دو بار فرشته ها را دیدم
بک بار در موسسه فرشتگان
یک بار در بورس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
نمی دونستم که آقای دوالنور از طرف خدا آمده است که اینقدر با اطمینان صحبت می کند! یک بار می گویند چه دمکرات و چه جمهوری خواه انتخاب شوند فرقی نمی کنند و سگ زرد برادر شغال است الان هم که طوری از انتخاب نشدن ترامپ صحبت می کنند که عدم انتخاب او پاداشی از سمت خدا برای ما است شر این ویروس ترامپ را از ما کم کرد آیا کدام حرف شما را باید قبول کرد حداقل اگر با مردم صادق نیستید با خودتان صادق باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
کلا رای بی رای.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
من پیش بینی می کنم که یخ بین ایران و آمریکا در سال 1400 آب خواهد شد
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
آیا چینی ها با این کشتاری که در سراسر جهان انجام دادند می توانند بعداً در کشورهای مختلف از جمله ایران کار بکنند؟؟؟؟؟
قابل توجه سفیر چین در ایران
بینام
|
Canada
|
۰۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
آقای شریعتمداری قصاص چیه برادر؟ ترامپ را باید یک قاچاقچی مکزیکی با چاقو سلاخی کند.
بینام
|
Canada
|
۰۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
این مقام آمریکایی که گفته سال آینده مذاکره میشه یعنی اینکه به یقین میداند که در حال حاضر بایدن قرارهایش را با دولت آقای روحانی کذاشته. پس دلیل عصبانیت شرامپ از ایران این بود که گفت تا ژانویه تحریمها را بیشتر میکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
علی رغم تبلیغات گسترده وظبانه روزی بورس به دلایل زیرهمچنان نزولی خواهد بود یادربهترین حالت بانوسان ناچیز درجاخواهد زد:
۱- تحریم عنقریب بورس
۲- کاهش قیمت دلار
۳- افزایش نرخ سودبانکی ( کما اینکه ازهمین الان بیشتربانکهای خصوصی نرخ سودشان راافزایش داده اند)
۴-ازدست رفتن اعتماد عمومی به بورس
بانام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
کلا هر کس که تریبونی دارد یک شرطی برای مذاکره با امریکا میگذارد و نقش وزارت خارجه در حد پایین کاملا تنزل یافته
بانام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
اقای حاجی زاده انقدر هر هفته یک موشک جدید ساختید و از قدرت موشکی گفتید که دیگه کسی به این موضوع توجهی نداره دقیقا موضوع موشک شده مثل موضوع کرونا قبلا همه دنبال این بودند که مرگ میر کرونا کم شده یا زیاد ولی الان انگار نه انگار که کرونایی وجود داشته هیچ کس هم توجهی به عدد و ارقامش نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
این شریعتمداری اگه این همه رانت وحمایت نداشت حتی توانایی اداره یک‌کاروانسرا راهم نداشت . یک عمره که فقط حرف مفت میزنه . البته یک‌ چیزی در وجود این آقا هست و اون هم خستگی ناپذیر بودن در زدن حرفهای نادرسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
به حسین اقا بفرمایید که اولا این دولت و اون دولت نداره و شما همه دستتان تو هم هست و مردمند که سر کارند. . دوم اینکه این نتیجه همان دولتی است که شما تو روزنامه ات همه جانبه پشتیبانی می کردی. شما کجای این مملکت هستی که در همه امور دخالت و تعیین تکلیف میکنی. مگر اینجا صاحب نداره که شما باید همه سیاستها را تعیین کنی .
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
آلودگی هوا مهرداد میناوند علی انصاریان احمد جهان بزرگی نمایشگاه مجازی کتاب