بازدید 67474
دو هزار و دویست و سی و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: انتقاد از حذف هاشمی رفسنجانی در مستند‌نگاری جنگ / غرامت خانواده شهدای منا از عربستان چه شد؟ و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۰۴۹۷۱
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸ 25 September 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
اظهارات سردار نقدی درمورد هواپیمای اوکراینی

سردار نقدی در پاسخ به این که «سطح دسترسی خبرنگاران و افکار عمومی به اطلاعات در خصوص مسائلی از جمله هواپیمای اوکراینی خیلی پایین بود و اغنای مناسبی صورت نگرفت و سپاه کارکشته عمل نکرد» یادآور شد: کارکشته‌ای که می‌گویند معنی‌اش این است که قرائن بسیاری وجود داشته که ما می‌توانستیم خودمان را به آن آویزان کنیم و بگوییم اشتباهی انجام نشده و دشمن جنگ الکترونیک کرده، رسانه‌هایی که روش دشمن را در لاپوشانی‌ها و در کلاهبرداری و عوام فریبی‌ها می‌بینند انتظار دارند ما هم همان‌طور عمل کنیم، در حالی که ما با مردم‌مان صادقیم. اشتباه کردیم می‌گوییم اشتباه کردیم، انتقاد می‌کنند که چرا شما از آن روش‌ها استفاده نکردید؟ فلان قرائن می‌توانست مستمسک قرار بگیرد که این قضیه را منکر شوید، در حالی که ما با مردم‌مان صادقیم و قرار نیست از روش‌های دشمن استفاده کنیم، مردم هم قدر این صداقت را می‌دانند و به همین دلیل اعتماد دارند، ما هم دنبال عوام‌فریبی نیستیم که یک شگرد رسانه‌ای پیدا کنیم و مساله را بپوشانیم، مردم برای ما غریبه نیستند.

هلال احمر: در توزیع واکسن آنفلوانزا در مجلس نقشی نداشتیم

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر تاکنون اقدام به توزیع و پخش واکسن آنفلوانزا نکرده است، گفت: هلال احمر در توزیع این واکسن در مجلس نقشی نداشته است. محمد نصیری در گفتگو با تسنیم با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر تاکنون اقدام به توزیع و پخش واکسن آنفلوانزا نکرده است، اظهار کرد: در این زمینه، این مجموعه تابع تصمیمات سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت است. وی تصریح کرد: نحوه توزیع واکسن آنفلوانزا نیز از طریق سازمان غذا و دارو به جمعیت هلال احمر اعلام شده و به زودی نیز فرایند توزیع آن آغاز خواهد شد. نصیری در پاسخ به این پرسش که آیا جمعیت هلال احمر در ارتباط با در اختیار گذاشتن واکسن آنفلوانزا در مجلس شورای اسلامی نقش داشته است یا خیر، گفت: به هیچ عنوان در این زمینه ورودی نداشته و هنوز واکسن آنفلوانزا از سوی جمعیت هلال احمر توزیع نشده است.

رئیس کمیسیون بهداشت: یک عده از این مجلس خوششان نمی‌آید، علیه آن فضاسازی می‌کنند

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: برخی موضوع دریافت واکسن آنفلوانزا توسط مجلس را با قصد تخریب مجلس برجسته کردند. حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بنده در مورد صحت خبر دریافت این میزان واکسن آنفلوانزا توسط مجلس از رئیس سازمان غذا و دارو سوال کردم که وی ضمن تایید آن گفت: واکسن آنفلوانزا بین تمام مراکز بهداشتی و درمانی توزیع شده است. نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این موضوع که باید واکسن دریافت می‌کردند، حرف حقی است، اما بنده معتقدم باید ابتدا واکسن به اندازه کافی بین مردم توزیع می‌شد بعد به مجلس می‌دادند. به این دلیل که فضاسازی علیه آن می‌شود و مردم تصور می‌کنند که نکند خون نمایندگان رنگین‌تر از آن‌هاست. این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: البته ابتدا باید ۲.۵ میلیون واکسنی که قرار بود به زنان باردار و بیماران خاص داده شود، توسط داروخانه‌ها بین آن‌ها توزیع می‌شد، بعد به مجلس می‌دادند؛ آن هم در شرایطی که از ۱۶ میلیون واکسن درخواستی تنها کمتر از ۲ میلیون داریم؛ بنابراین، عجله‌ای نبود که در این شرایط سهمیه واکسن مجلس داده شود. رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما باید به این نکته توجه کنیم که یک عده از این مجلس خوششان نمی‌آید و علیه آن فضاسازی می‌کنند؛ بنابراین، در این مقطع زمانی و با وجود این شرایط موافق دریافت واکسن آنفلوانزا توسط مجلس نبودم.

خطیب جمعه قم: ترامپ آبروی ابرقدرتی آمریکا را بُرد

سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های مجازی نماز جمعه قم در حرم حضرت معصومه (س) اظهار داشت: در هفته‌های اخیر دشمن کینه توز ما سه بار در مجامع جهانی مانند مجمع عمومی و شورای امنیت سازمان ملل متحد شکست مفتضحانه‌ای خورد. وی افزود: دشمن دنبال این بود که تحریم‌هایی که علیه نظام اسلامی وضع کرده بودند، ادامه پیدا کند، اما به فضل پروردگار تعجب است که حتی هم پیمانان آمریکا نیز اجازه ندادند که مانور داشته باشد. وی افزود: هم پیمانان آمریکا یک نَه بزرگ به آمریکا گفتند و در بین همه کشور‌ها فقط یک کشور کوچک پیدا شد که به دعوت آمریکا پاسخ مثبت گفت. حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: آیا این برای آمریکا و رئیس جمهوری که آبروی آمریکا و ابرقدرتی آمریکا را بُرد ـ هرچند از اول هم آبرویی نداشت ـ یک ننگ نیست؟ عضو خبرگان رهبری همچنین با اشاره به هفته دفاع مقدس یادآور شد: نباید تصور کنیم که دوران دفاع مقدس با سرافرازی و تقدیم هزاران شهید سپری و تمام شد، دشمن امروز جنگ فرهنگی و اقتصادی علیه ما به راه انداخته، تفاوت آن روز با امروز در این است که در دفاع مقدس همه انگیزه داشتیم دشمن را از خاک کشور بیرون کنیم، متحد بودیم و در کنار حضرت امام (ره) قرار داشتیم، ولی امروز دشمن برای نسل جوان تهام فرهنگی و همچنین جنگ اقتصادی و تحریم را طراحی کرده است.

واعظی: خون مقامات از مردم رنگین‌تر نیست؛ اما...

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: خون مقامات از مردم رنگین‌تر نیست، اما تردید نکنید اگر رئیس‌جمهور ۱۴ یا ۲۱ روز بخواهد در منزلش بماند قطعا به کشور و تصمیم‌گیری‌ها لطمه وارد می‌شود. محمود واعظی درباره اینکه دفعه گذشته که وزیر پیشنهادی صمت معرفی شد، رئیس‌جمهور در جلسه رأی اعتماد وی حاضر نشد و پس از آن موجی از انتقاد‌ها را به همراه داشت و اینکه آیا احتمال دارد وی این بار در جلسه رأی اعتماد رزم حسینی حاضر شود، گفت: بار‌ها گفته شده است برای مقام‌های کشور ستاد ملی مبارزه با کرونا بر اساس حساسیت مسئولیت‌شان دستورالعمل‌هایی را ابلاغ کرده است؛ البته این به معنای آن نیست که خون یک مقام رنگین‌تر از مردم عادی ماست. رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: سلامتی همه ایرانیان خواه رئیس‌جمهور، وزیر و یا یک فرد معمولی باشد، برای ما مهم است.

خط فقر برای یک خانواده ۴ نفره ۱۰ میلیون تومان است

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با اشاره به اینکه خط فقر در جامعه برای خانوار ۴نفره ۱۰میلیون تومان است، گفت: بسیاری از کارگران توان خرید گوشی موبایل برای ادامه تحصیل فرزاندانشان را ندارند. حمیدرضا امام قلی تبار، بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور در گفتگو با تسنیم، درباره مشکلات کارگران در تأمین امرار معاش و هزینه‌های تحصیل فرزندان خود در شرایط دشوار قدرت خرید گفت: در چند سال اخیر، آحاد جامعه و علی الخصوص کارگران کشورمان تحت تاثیر شدید‌ترین فشار‌های اقتصادی همچون افزایش افسارگسیخته تورم، کاهش درآمد و کاهش قدرت خرید، افزایش فقر روبه رو بوده اند که در این اواخر، مهمان ناخوانده‌ای به نام کرونا به آن اضافه شده است. این معضلات، مدیریت و روال عادی زندگی کارگران را تحت الشعاع قرار داده و آن‌ها را در تأمین هزینه‌های روزانه به بن بست رسانده است.
 
از طرفی در یکی دوماه اخیر، تحمیل هزینه‌های تحصیل فرزندان کارگران چالش دیگری است که آن‌ها را به طور فزآینده‌ای با چالش مواجه نموده است. زیرا درآمد ناچیزشان حتی کفاف تأمین هزینه‌های مسکن شان را نخواهد داد. وی ادامه داد: در این شرایط توانایی تأمین مخارج دیگری چون تحصیل فرزندان خود را ندارند، زیرا عوامل فوق منجر به سقوط این قشر به پایین‌تر از خط فقر و فقر مطلق شده است. این موضوع از این حیث مورد تاکید است که بنا بر تعریف سازمان‌های جهانی خط فقر را حداقل درآمدی میداند که یک نفر بتواند در یک کشور زندگی نماید. با توجه به برآورد حدود ۱۰ میلیون تومانی خط فقر کشورمان برای یک خانواده ۴ نفره و دریافت خوشبینانه حقوق ماهیانه سه میلیون تومان، به راحتی می توان اثبات کرد که کارگران (بیش از نیمی از جمعیت کشورمان) در فقر مطلق هستند.
 
تهران بیشترین تعداد مستاجران را در میان شهر‌های مختلف کشور دارد

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار، بیشترین درصد خانوار‌های اجاره نشین به ترتیب در استان‌های تهران با ۴۳.۵ درصد، البرز با ۴۱ درصد، قم ۳۹.۳ درصد، کرمانشاه ۳۵.۲ درصد و خراسان رضوی با ۳۴.۲ درصد تعلق داشته است. کم‌ترین تعداد اجاره‌نشین‌ها نیز در استان‌های اردبیل با ۱۹.۴ درصد، گلستان ۲۱.۱ درصد، خراسان جنوبی و آذربایجان شرقی هر کدام ۲۱.۴ درصد و چهارمحال و بختیاری با ۲۱.۸ درصد ساکن بوده‌اند. در آبان ۱۳۹۰ از تعداد ۲۱ میلیون و ۴۹ هزار و ۹۳۴ خانوار ۲۶.۶ درصد خانوار‌ها اجاره نشین بوده‌اند. مقایسه بین دو سرشماری سال‌های ۹۰ با ۹۵ نشان می‌دهد که خانوار‌های اجاره نشین از ۲۶.۷ درصد در کل کشور در سال ۱۳۹۰ به ۳۰.۷ درصد در سال ۱۳۹۵ افزایش یافته است.

جزئیات تجارت ایران با اروپا در هفت ماهه سال ۲۰۲۰
 
اتاق بازرگانی تهران: در هفت ماهه سال جاری میلادی، میزان تجارت انجام‌شده میان ایران و ۲۷ کشور اروپایی به مرز دو میلیارد و ۶۵۰ میلیون یورو رسیده است. این عدد در مقایسه با هفت ماهه نخست سال قبل، کاهشی ۹ درصدی را نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از این کاهش، تحت تاثیر شیوع کرونا بوده است. در ماه نخست، بیش از ۴۵ و در ماه دوم بیش از ۴۲ درصد صادرات ایران به اروپا افزایش یافته است، اما این عدد در ماه‌های بعدی منفی شده و در آوریل رکورد منفی ۶۴ درصد را به ثبت رسانده است. در دو ماه اخیر، صادرات ایران به اروپا رشد داشته است. میزان واردات ایران از اروپا بیش از ۱۱ درصد کاهش یافته و تراز تجاری ایران در معامله با اروپا با فاصله‌ای زیاد، منفی است. مانند سال‌های گذشته، آلمان اصلی‌ترین شریک اروپایی ایران به شمار می‌رود و پس از آن ایتالیا، هلند، اسپانیا و فرانسه قرار دارند. /ایسنا

شرکتی که ۵۸ میلیون دلار پول گرفته، اما هنوز واکسن آنفلوآنزا را وارد نکرده است!

«سلیمی» عضو هیأت رئیسه مجلس: دولت در زمینه اعطای ۵۸ میلیون دلار به یک شرکت نورچشمی برای واردات واکسن آنفلوآنزا به کشور توضیح دهد، چون شنیده‌ام این ارز به کشور ترکیه برده شده و واکسنی هم وارد نشده است. نیاز ما در حال حاضر ۱۶ تا ۲۰ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزاست که فقط بین یک میلیون و ۲۰۰ هزار تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار دوز واکسن وارد کشور شده است. این انتقاد به دولت وارد است که چرا اقدام لازم برای واردات واکسن آنفلوآنزا از مدت‌ها قبل صورت نگرفته، در حالی که زدن این واکسن فقط در دو هفته ابتدای مهر تاثیر دارد و بعد از آن دیگر کارایی ندارد.

هدف گذاری جمهوری اسلامی گرفتن بغداد نبود

سردار علایی اولین فرمانده نیروی دریای سپاه گفت: امام انتظار آن را داشتند که مردم عراق از فرصت درگیر شدن صدام با ایران استفاده کنند و حکومتشان را عوض کنند، ولی برای اینکه ایران حکومت بعثی عراق را عوض کند، هیچ جایی ندیده‌ایم که امام چنین چیزی را از نیرو‌های مسلح یا دولت ایران خواسته باشند.

ماجرای بلیت ۶۴ میلیون تومانی تهران- استانبول!

آرمان بیات کارشناس صنعت حمل و نقل هوایی: این اتفاق یک پدیده منحصر به فرد بود که اتفاق افتاد، ماجرا از این قرار بود که افرادی زیادی که قصد سفر به ترکیه را داشتند، به دلیل وقت سفارت کشور‌هایی نظیر آمریکا، کانادا و استرالیا می‌خواستند، به هر طریقی که شده به ترکیه بروند، اما در این رابطه پروز‌های مستقیم بین دو کشور برقرار نبود و تنها در این رابطه شرکت قطر ایرویز یک خط پروازی برقرار کرده بود. زمانی که که در یک مسیر هوایی تنها یک شرکت به ارائه خدمات اقدام کند و در مقابل تقاضا نیز برای آن زیاد باشد، طبیعتا تقاضا بر عرضه پیشی می‌گیرد. با توجه به وضعیتی که پیش آمد، سازمان هواپیمایی کشوری با مسئولان ترک اقدام به رایزنی پرداختند و در اولین گام پرواز‌های شرکت ماهان به استانبول در حال برقراری است. سایر شرکت‌هایی نظیر ایران ایرتور، زاگرس و قشم ایر نیز به زودی پرواز‌های خود به ترکیه را از سر خواهند گفت، ترکیش ایرویز نیز برنامه جدید پروزای خود به تهران را اعلام کرده که آن نیز به زودی عملیاتی خواهد شد. /فرارو

موسوی خوئینی‌ها می‌خواهد جای خاتمی را بگیرد؟

علی صوفی گفت: آقای موسوی خوئینی‌ها می‌خواهد به آقای خاتمی کمک کند و حتما قصدی برای تصدی جایگاه او در جریان اصلاحات را ندارد. آیت‌الله موسوی خوئینی‌ها اخیرا در یادداشتی با تأکید بر ضرورت حضور حداکثری اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده نوشت که: «چرا ما صحنه را ترک کنیم؟ آیا عرصه را ترک می‌کنید تا معلوم نشود که آنان چه بر سر انتخابات می‌آورند؟ هرگز چنین گمانی به شما گرامیان نمی‌رود. پس در انتخابات شرکت کنید، یا پیروزی، یا افشای بیشتر چهره کسانی که انتخابات را به بازی گرفته‌اند». یادداشت اخیر او که در کانال شخصیِ تلگرامی‌اش منتشر شد، واکنش‌های زیادی را به همراه داشت. برخی گفتند این نامه از سر دلسوزی بوده است، برخی دیگر آن را یک دستور انتخاباتی به اصلاح‌طلبان قلمداد کردند و برخی دیگر نیز مطرح کردند که موسوی خوئینی‌ها می‌خواهد جای محمد خاتمی بنشیند و رهبری جریان اصلاحات را در دست بگیرد.

علی صوفی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در تحلیل این یادداشت گفت: «یادداشت اخیر آقای خوئینی‌ها را باید نوعی بازگشت او به عرصه سیاسی قلمداد کنیم. او بعد از مدت‌ها گوشه‌نشینی سیاسی، امسال یک نامه به رهبر انقلاب نوشت که بازتاب زیادی داشت و یادداشت اخیر او هم که رویکرد انتخاباتی اصلاح‌طلبان را مشخص می‌کند. با توجه به سابقه‌ای که آقای خوئینی‌ها در انقلاب دارد و با توجه به جایگاه او در بین نیروهای اصلاح‌طلب می‌توان انتظار داشت که یادداشت اخیرش زمینه مشارکت همه‌جانبه اصلاح‌طلبان در انتخابات را فراهم کند».
 
جدال توییتری محمود صادقی و امیرآبادی

عضو هیات‌رئیسه مجلس یازدهم نسبت به اظهارات محمود صادقی درباره این مجلس واکنش نشان داد. محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس دهم درباره وقایع اخیر رخ داده در مجلس یازدهم و عملکرد نمایندگان این مجلس در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: یکی از خبرنگاران پرسید چرا درباره‌ی اتفاقات جاری در مجلس یازدهم اظهارنظر نمی‌کنی؟ گفتم: راستش وقتی به این مجلس با آن قهر مردم از انتخابات فکر می‌کنم، یاد این سخنرانی امام می‌افتم: «... این مجلس چه ارتباطی به ملت ایران دارد. ملت ایران به این‌ها رأی ندادند...» احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم و عضو هیات‌رئیسه فعلی مجلس که اتفاقا در دوره دهم، هم در مجلس حضور داشت در واکنش به این نوشته صادقی زیر پیام او پاسخ داد: سلام نمی‌تونی اظهارنظر کنی، چون خودت در دوره دهم همه چیز گرفتی؟ در این جدال خودت هم گرفتی که امیرآبادی آن را آغاز کرده است، اشاره‌ای به این موضوع نشده که دقیقا نمایندگان مجلس دهم چه چیزی دریافت کرده‌اند که الان از آن‌ها عیله این نمایندگان استفاده می‌شود.
 
سخنان کدخدایی درباره زنان در حد یک شوخی است

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اینکه برخی بخواهند در زمان نزدیک به انتخابات بیایند و شعار‌هایی را عَلَم کنند تا فقط ویترین زیبایی را ایجاد کنند، تاثیرگذار نخواهد بود. اخیرا عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، در مصاحبه‌ای گفته است: «در انتخابات اخیر، تعداد خانم‌هایی که برای نمایندگی مجلس ثبت‌نام کردند و تایید صلاحیت شدند بسیار بود؛ از بین آن‌ها تعداد ۱۶، ۱۷ نفر انتخاب شدند. یعنی خانم‌ها هم به خودشان رای نمی‌دهند، اینجا که دیگر شورای نگهبان مقصر نیست. پس دقیقاً مساله ممنوعیت‌های قانونی نیست و پای مسائل فرهنگی در میان است. شاید در دوره‌های آتی، رئیس جمهور زن هم داشته باشیم.» در این ارتباط «فرزانه ترکان»، عضو حزب کارگزاران سازندگی، درباره سخنان سخنگوی شورای نگهبان در خصوص اینکه در انتخابات زنان به زنان رأی نمی‌دهند و در آینده رئیس‌جمهور زن خواهیم داشت، به برنا گفت: بسیاری از وعده‌هایی که در حوزه زنان داده شده هنوز محقق نشده است. متاسفانه زنانی که حق‌شان بوده و این شایستگی را داشتند در مناصب مهم قرار بگیرند به منصه ظهور نرسیده است.
 
او افزود: اینکه از زنان شایسته حتی به عنوان معاون وزیر یا ریاست دانشگاه‌ها و یا سیستم‌های مدیریتی آموزش‌وپرورش، وزارت علوم و اقتصاد استفاده نمی‌شود و حتی وقتی اسم وزیر زن برده می‌شود، موضع‌گیری‌های تندی از سوی برخی‌ گرفته می‌شود، به‌ گونه‌ای که موجب عقب‌نشینی رئیس‌جمهور از معرفی وزیر زن می‌شود، بنابراین این سخنان کدخدایی در حد یک شوخی است. زنان ما همچنان برای رسیدن به حقوق اولیه خود در حال تلاش هستند، چه برسد به اینکه بخواهیم، بحث‌های بالاتر را مطرح کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه آیا مسائل فرهنگی موجب شده ما یک رئیس‌جمهور زن نداشته باشیم یا بر این باورید که شورای نگهبان بستر لازم را برای حضور کاندیدا زن در انتخابات ریاست جمهوری، فراهم نکرده است؟ تصریح کرد: به‌ طور کلی نمی‌توان گفت که فقط یک نهادی مانند شورای نگهبان مقصر است، بلکه فضای عمومی جامعه ما، اعم از نهاد‌های قانونگذار و اجرایی برای احقاق حقوق زنان تلاش نکرده‌اند. هر گاه نزدیک به زمان انتخابات می‌شود همه نهاد‌ها از زنان، دفاع می‌کنند چراکه بحث حوزه زنان بحث جذابی است و از این روی، برای خود شعار‌هایی را مطرح می‌کنند تا بتوانند فضای عمومی جامعه را به سمت خود جذب کنند، اما به محض اینکه رقابت‌های انتخاباتی به پایان می‌رسد، همه این شعار‌ها و وعده‌ها در صندوقچه قرار می‌گیرد.
 
واکنش کدخدایی به تحریم قضات ایرانی

سخنگوی شورای نگهبان نسبت به تحریم‌های جدید دولت آمریکا علیه تعدادی از مسئولان قضایی ایران واکنش نشان داد. «عباسعلی کدخدایی» در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «در ادامه فشار‌ها بر ایران، دونالد ترامپ تحریم‌های جدیدی را بر قضات کشورمان وضع کرده است.» وی ادامه داد: «آیا قوه قضایه ایران نیز می‌تواند تحریم‌های مشابهی بر قاتلان سیاهپوستان این کشور که در هنگام دستگیری آن‌ها را شکنجه کرده و بدون محاکمه به قتل می‌رسانند، وضع کند؟» به گزارش ایرنا، وزارت خزانه‌داری آمریکا پنجشنبه شب در بیانیه‌ای که روی تارنمای این وزارتخانه قرار گرفت، اعلام کرد که «سیدمحمود ساداتی و محمد سلطانی» قاضی شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز و زندان‌های عادل آباد، ارومیه و وکیل‌آباد را تحریم کرده است.
 
ادعای رویترز: سفیر ایران در فرانسه احضار شد

خبرگزاری رویترز به نقل از برخی منابع مدعی شد که سفیر ایران در پاریس به وزارت امور خارجه احضار شده است.خبرگزاری رویترز به نقل از ''منبع مطلع'' که نامی از آنها ذکر نکرده، ادعا نموده است که وزارت خارجه فرانسه، سفیر ایران را به دلیل مسائل به اصطلاح حقوق بشری احضار کرده است. یک مقام وزارت خارجه فرانسه از پاسخ‌ گویی صریح در این باره امتناع کرد ولی گفته است که سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس مشترکا درباره آنچه او مسائل حقوق بشری خواند، اقدام کرده اند.
 
دست بزند، ایران همانند گذشته با قدرت به او پاسخ خواهد داد

سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی، رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص اینکه آیا تحریم‌های تسلیحاتی علیه کشورمان بر صنایع دفاعی کشور تاثیر خواهد داشت یا خیر، اظهار کرد: ما در حوزه تسلیحاتی به مقدار بسیار بالا خودکفا هستیم و نیازی به واردات نداریم. حرفی هم که رئیس جمهور جاهل و تروریست آمریکا مطرح کرده در دنیا هیچ خریداری ندارد. ترامپ با حرف‌های خود مضحکه عالم شده و اگر بخواهد به اقدامات قلدرمآبانه دست بزند، جمهوری اسلامی ایران همانند گذشته با قدرت به او پاسخ خواهد داد. وی در خصوص اینکه با پایان تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران؛ امکان صادرات تسلیحات و تجهیزات بومی برای ما وجود دارد یا خیر، گفت: انواع بسیاری از محصولات ما مشتریان خاص خود را دارد و می‌تواند یک منبع صادراتی و درآمدی برای ایران باشد.
 
غرامت خانواده شهدای منا از عربستان چه شد؟

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: همچنان موضوع شهدای منا را در مذاکرات و تفاهم نامه‌های حج با کشور میزبان پیگیری می‌کنیم. به گزارش مشرق، علی رضا رشیدیان در کنگره لاله‌های سفید به مناسبت بزرگداشت شهدای منا و مسجدالحرام برگزار شده بود، با گرامیداشت یاد و خاطره این شهدا و شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: با توجه به قطع روابط با عربستان، سازمان حج و زیارت موضوع شهدای منا را در دستور کار خود قرار داده و این موضوع همواره جزو ثابت مذاکرات محسوب می‌شود. وی ابراز امیدواری کرد: تشکیل کمیته حقیقت یاب با مشارکت همه کشور‌هایی که حجاج شأن شهید شده‌اند مورد انتظار است.

وی با بیان اینکه علل این حادثه هنوز در هاله‌ای از ابهام است، افزود: پاسخ به چرایی این حادثه خواست همه کشور‌های اسلامی و کشور ماست و بعد از حادثه در کلیه مذاکرات و تفاهم نامه‌های حج جمهوری اسلامی ایران با طرف عربستانی همواره یک بند ثابت در خصوص چرایی وقوع حادثه و پیگیری‌های حقوقی آن وجود داشته و دارد و ما این مهم را تا حصول نتیجه پیگیر خواهیم شد. وی با بیان اینکه پیگیری‌های حقوقی نیز از سوی سازمان بعد از وقوع حادثه آغاز شده است، افزود: در کنار پیگیری‌های سیاسی، مذاکرات، تفاهم نامه‌های حج، موضوع از طریق حقوقی همان ابتدا با جذب یک وکیل بین المللی و اخذ وکالتنامه از خانواده‌های شهدا پیگیری شد، اما با توجه به قطع روابط و نبود دفتر کنسولی عربستان در ایران و عدم پذیرش وکالتنامه وکیل یاد شده در دادگاه‌های عربستان، امکان پیگیری در مراجع قضایی آن‌ها میسر نشد، اما موضوع همچنان با جدیت دنبال می‌شود. رئیس سازمان حج وزیارت در ادامه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر عدم فراموشی فاجعه منا اشاره کرد و افزود: ما مسئول هستیم تا اجازه ندهیم یاد و خاطره شهدای منا و مسجدالحرام به فراموشی سپرده شود و اینکه دوم مهر ماه در تقویم کشور عزیزمان برای بزرگداشت شهدای منا ثبت شده نشان از اهمیت موضوع دارد.
 
واکنش ضرغامی به مستند انحرافی بی‌بی‌سی

عزت الله ضرغامی در واکنش به مستند انتشار یافته از رسانه بی‎ بی‌ سی، پستی را در صفحه‎اش منتشر و خاطراتی را در این باره بیان کرد. به دنبال پخش و انتشار مستند «کودتای خزنده» از رسانه معاند بی‌بی‌سی، که سعی در مخدوش کردن حقایق و وقایع دوران دفاع مقدس و تخریب محسوس فرماندهان نظامی در این دوران داشته است، عزت‌الله ضرغامی، رئیس سابق سازمان صدا و سیما و عضو شورای عالی فضای مجازی، پستی را در صفحه اینستاگرامش به اشتراک گذاشته و در ارتباط با همین موضوع نوشته است:

"پاسخ به مستند کودتای خزنده

مستند کودتای خزنده BBC را دیدم.
برای من حرف جدیدی نداشت. ولی مناسب است که بچه های جنگ که مرتبط با این وقایع بودند، روشنگری کنند.
و چقدر خوب است که خاطرات تلخ، به عنوان تجربه‌های شیرین، چراغ راه آینده باشد.
به همین مناسبت پست قدیمی (۹۵/۹/۶) "سرداران بسیجی" که اشاره‌ای به همین تجربه دارد را در پی نوشت تکرار می‌کنم.

شهید حاج داود کریمی (فرمانده سابق سپاه تهران)؛ شهید حاج کاظم رستگار، شهید حسن بهمنی و شهید ناصر شیری؛
هدیه به بر و بچه‌های قدیمی سپاه تهران و نازی‌آبادی‌های دوره‌ی دفاع مقدس.

بررسی اختلافات درون سپاه در سال ٦٣ و ماجرای پادگان ولی‌عصر (عج)، که نهایتا با قرائت تذکرنامه حضرت امام (ره) توسط شهید محلاتی در این پادگان پایان یافت، یک حقیقیت را روشن می‌کند؛ و آن اینکه:

اختلاف نظرهای کارشناسی اگر با حواشی انحرافی مخلوط شود، نتیجه‌اش جز تخریب و خسران سازمانی چیز دیگری نخواهد بود.
این چهار شهید بزرگوار و تعداد دیگری از فرماندهان سپاه تهران و تیپ سیدالشهدا (ع)، معتقد بودند که تمرکز عملیات، باید در جبهه‌ی غرب باشد نه در جنوب. در مقابل، دیگر بزرگان و فرماندهان سپاه نیز نگاه کارشناسی دیگری داشتند.
همچنین اختلاف دیدگاه‌ها در مورد جایگاه "صف و ستاد" در جنگ هم، مسئله ساز شده بود.
مصادره‌ی این اختلافات کارشناسی، توسط افرادی چون اکبر گنجی، مربی سیاسی پادگان ولی‌عصر (عج)، باعث شکل‌گیری جریانی انحرافی شد که می‌رفت تا در اوج جنگ، سپاه را به تفرقه و دو دستگی بکشاند!

بعد از قرائت تذکرنامه‌ی امام (ره)، حاج کاظم رستگار، حسن بهمنی و ناصر شیری به جبهه رفتند و در عملیات بدر، در ساحل شرقی رودخانه‌ی "دجله" هم‌زمان و در کنار هم با دیگر بسیجیان دریادل، بال در بال ملائک گشودند. آفرین بر آن‌ها.
حاج داود کریمی هم که بزرگ بچه‌ها بود، از سپاه بیرون آمد و در مغازه تراشکاری‌اش مشغول شد. در سال ٦٧ جانشین ستاد مبارزه با مواد مخدر شد و در عملیات مرصاد حضور چشمگیری داشت.

به دلیل جراحت سنگین جسمی و شیمیایی، اواخر عمر را با درد و رنج فراوان سپری کرد. با او ملاقات مفصلی در منزلش داشتم. خیلی درد می‌کشید و سرفه می‌کرد. چند بار مجبور به سکوت طولانی شد.

از طرف رهبری انقلاب هم نماینده‌ای از ایشان عیادت و مراتب محبت و عنایت‌شان را ابلاغ نمود.
تشییع جنازه‌اش در نازی‌آباد باشکوه بود؛ آقا محسن هم آمده بود."
 
چقدر از اسناد دفاع مقدس محرمانه است؟

سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در برنامه تلویزیونی دست خط گفت: کمتر از ۵ درصد اسناد جنگ فعلا غیرقابل انتشار است، اما اصل بر غیرمحرمانه بودن اسناد دفاع مقدس است.
 
پیش‌بینی زیباکلام از توافق ایران و آمریکا!

صادق زیباکلام نوشت: ایران و آمریکا در سال ۱۴۰۰ با یکدیگر توافق خواهند کرد! در آینده وضعیتی که در مورد برجام حاکم است، ادامه می‌یابد، اما آن چیزی که قطعی به نظر می‌رسد، این است که ایران در نهایت برجام ۲ را نیز امضا خواهد کرد. این توافق قطعا در دولت حسن روحانی منعقد نخواهد شد، چون طیف تندرو نمی‌خواهند مانند برجام امتیازات اقتصادی توافق احتمالی به اسم دولت روحانی تمام شود. وضعیت تعلیقی که وجود دارد تا زمان انتخابات سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت و بعد از آن که دولت محبوب اصولگرایان روی کار آمد، آن زمان مذاکرات برای یک توافق جامع آغاز می‌شود. با اجرای برجام ۲ نیز نرخ دلار کاهش پیدا کند و با ورود سرمایه گذاری‌های خارجی به ایران وضعیت اقتصادی به یک ثبات نسبی برسد، به نظر می‌رسد، همان اتفاقاتی که در سال ۶۸ و ماجرای قطعنامه ۵۹۸ را طی سال آینده دوباره نیز به نظاره خواهیم نشست.
 
انتقاد از حذف هاشمی رفسنجانی در مستند‌نگاری جنگ
 
سید محمد علی ابطحی در کانال تلگرامی خود نوشت: «پرهیز از تحریف تاریخ و نوشتن بی طرفانه آن تنها راه باور اجتماعی به مسایل تاریخی است. حذف آقای هاشمی رفسنجانی در تبلیغات چهلمین سالگرد شروع جنگ که بیشترین زمان فرماندهی دفاع مقدس به عهده او بود و حتی حذف آقای دکتر روحانی که دستیار همیشه هاشمی در ایام جنگ بود، زنگ خطر بزرگی برای تحریف و بی اعتبار کردن تاریخ و کودتای غیر خزنده حذف واقعیات جنگ برای آیندگان است.

کلا وجود افرادی سودار در راس مراکز پژوهش تاریخی، حتی اگر بی طرفانه پژوهش کنند به اصالت آن آسیب می‌زند. متاسفانه مرحوم حسینیان و یا آقای سید حمید روحانی که در مراکز تاریخ نگاری رسمی بودند، سوگیری‌های پر رنگی داشتند و دارند. به این بهانه کاش مرکز اسناد انقلاب اسلامی در آینده رئیسی بی طرف داشته باشد تا در تاریخ دستاورد‌های مهم باورپذیر باشد.»
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۳
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۱۲۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
پیش بینی؟؟؟؟؟!!!!
این که واضح و صد در صده .....
اینکار بزودیه زود انجام میشه.....
زمینه سازی هاش رو هم دارن انجام میدن عزیزان.......
فقط قصد و هدف نابودی کل مملکت بود، شهدا....جانبازان....فقر.....ویرانی....جنگ ، آوارگی و........و....و....و....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
عزیزم دولت قبلی داشت با امریکا توافق می کرد که محدودیت ایجاد نکنند در هسته ای و تحریم ها را بردارن تا این که اقایان فعلی امدن سر کار و همه چیز را دادن ولی باز برگشتیم به نقطه اول
در ضمن دوستان شما دنبال برجام های دیگر بودن ولی هرگز اجازه داده نمی شد که بخواهید نوامیس کشور که حیاتی هم هست را نابود کنید واتفاق هم نمیافتد چون اجازه داده نمی شود
و یک چیز دیگر برجام تاریخ انقضا دارد وباید بعد از ان طبق ان پی تی با ما رفتار کنند بدون محدودیت
مگر این که اقایان دوستان شما در برجام چیزهایی....!
ببر بنگال
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
دقیقا
اما آیا تغییرات هم داره ؟ یعنی قیمت مسکن میاد پایین؟ گوشت هم ارزان میشه
ناشناس
| France |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
پیش بینی جناب استاد زیبا کلام کاملا صحیح است.
ولی این آقایون وقتی پای میز مذاکره می نشینند که نیمی از جمعیت ایران از فقر وفلاکت و قحطی مرده باشند.
همانند قبول قطعنامه ایران وعراق وهمانند برجام.
ویتنام را امریکا خاکش رو الک کرد و شخم زد وبلایی نبود که سرشون نیاورده باشد .سرانجام ویت کنگ ها فهمیدن با بد کسی در افتادن و الان هم به یکی از شرکای تجاری امریکا بدل شدند.
ناشناس
| France |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
باز هم خدا پدر اوباما را بیامرزد که از وقوع جنگ جلوگیری کرد.دشمنی با امریکا فقط به سود اقلیتی شاید چند هزار نفری است ولی برای بقیه مردم وکشور جز عقب افتادگی وفرصت سوزی چیز دیگری نبوده است.
ناشناس
| Singapore |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
من و دوستانم که 70 میلیون نفر هستیم خواستار عادی سازی روابط ایران با امریکا وکلیه کشورهای جهان هستیم.
متین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
خیال بافی های این مرد تمامی ندارد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
مگه شعارها همیشه نه شرقی نه غربی نبود؟؟؟!! حالا چرا الان فقط باید بشه نه غربی؟؟!! بذارین بشه هم شرقی هم غربی و .......!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
حتی تصوربرقراری رابطه با قاتلین بیشرم شهیدسلیمانی عین خیانت است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
الان هم نه شرقی و نه غربی است
ولی غرب خیلی دوست دارد در امور داخلی ایران دخالت کند و کشور را تجزیه کند وگرنه از راه قبلی بازگردد و تحریم های خودش را بردارد مانند شرق که کامل هم با ایران همکاری نمی کند بیاید کار کند
درک و فهمش همین است اگر خواسته باشیم بفهمیم
مازیار
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
این آقای زیبا کلام ظاهرا به سیم آخر زدند. ایشان تاریخ قرار داد، محتوای آن و اگر کمی بیشتر حوصله کنند، متن قرار داد را هم بیان می کنند.
بابک
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
ناشناس فرانسه نشین، 70 میلیون رفیق شما در فرانسه هستند یا ایران. چون ایران الان 80 میلیون جمعیت دارد. در اینجا کسی دنبال جنگ نیست. چندسال رفتند و آمدند،آخرش قرار دادی به امضای همه رسید. هر چه بود سازمانهای تحت نفوذ آنها 15 بار تاکید کردند این هیچ تخلفی نداشت. اما طرف مقابل چطور؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
شما از دخالت‌ها و سودجویی شرق کافر خبر داری؟ اگر تونستی بفهمی
ناشناس
| Philippines |
۰۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
خدا لعنت کنه کسانی را که زندگی ملت و اقتصاد کشور را فدای بازیهای سیاسی حزبی خود کردند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
این پیش بینی سریعاً رد میشه در انتخابات جنگ داخلی و احتمالاً براندازی و یا تغییر بنیادی رخ خواهد داد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
پیش بینی!!!؟
چیزی که انجام شد، دیگه پیش بینی نیست.
ما توافق کردیم. کشورهای بزرگ امضا کردند. سازمان ملل و شورای امنیت هم تأکید کرد
اما در آخر آمریکا پاره کرد
حالا آقای زیبا کلام توافق بهتر از این می خواستید!!!!!؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
امام حسن (ع با قاتلین پدر بزرگوارش مصالحه نکرد؟باید دید مصلحت چیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
شنبه ۵ مهر ساعت ۱۱:۰۷
دلار ۲۹۳۰۰
سکه ۱۳۵۰۰۰۰۰
بورس همچنان درحال سقوط
دلار فقط یک قدم مانده تا ورود به کانال ۳۰ هزارتومان
علی برکت الله !!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
مهم نیست کی در آمریکا رییس جمهور میشود مهم مذاکره است چه ترامپ رییس جمهور بشود چه بایدن مذاکرات شروع خواهد شد ولی با انتخاب بایدن راه مذاکره هموارتر خواهد بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
بعله که دوباره اقتصاد را سرکوب کنید وبعد با دبه کردن طرف مقابل اقتصاد را نابود کنید؟
یک ادم از یک سوراخ چند بار گزیده می شود!!!!!
ناشناس
| France |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
به امید بازگشایی سفارت ایالات متحده امریکا در میدان بهارستان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سفارت را باز می کنیم ولی زمانی که امریکا را در اینجا بیرون کردیم و از کشوری که مدعی ابر قدرتی است می شود یک کشور عادی برای دنیا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
ایران و آمریکا در حال مذاکره هستند در کشور عمان به نقل از روزنامه کویتی الجریده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
قطعا" توافق انجام میشه.....
تا وقتی که هدف مردم بود مهم نبود.....
اما الان که اوضاع داره برای بعضی ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بی ریخت میشه و احساس خطر میکنن....بی تردید توافق میشه....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
اره برای بعضی ها بی ریخت می شود چون دیگر نمیتوانند قاچاق و واردات زیادی به اقتصاد سریز کنند و یاسرمایه کشور را ببرند به خارج
ولی این دفعه را دیگر کور خواندین
متین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
خابشو ببینید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چه اشکال داره.... میشه کشور دوست و برادر آمریکا......!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
دقیقاً ذهمانطور که کشور عراق با اون همه جنایتی که در جنگ کرد خصوصاً حملات شیمیایی شد کشور دوست و برادر.
امریکا در قبال اون کاری بر علیه مردم نکرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
یعنی توافق با شیطان بزرگ!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
برای اونجاشم فکر کردن، یه سری میتینگ درست می کنم به اسم دلواپسان و غیره. تا قضیه کی بود کی بود من نبودم رو درست کنن از این داستانا و همچنان فیلم آمریکاستیزی رو در جهت پیشبرد منافعشان ادامه بدن و اگرچه مشتاقانه منتظر دلارهای آمریکایی هستن اما همچنان در فیلمنامه شان نقش شیطان بزرگ را برای آمریکا کنار گذاشته اند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
زهی خیال محال
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چرا خیال محال.به شما بگن امریکا دشمنه میگید صحیح است صحیح است بگن دوسته میگید صحیح است صحیح است..اتاق فکر جای دیگس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
بعد از چهل و اندی سال و یه دنیا خسارت جانی و مالی؟؟؟؟!!!!!توافق؟؟؟؟!
بوس بوس!!!!!
پاسخ ها
ببر بنگال
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
بله فقط میخواستنددیه نسل سوخته..ببخشید جزغاله و تباهی زنوگی جوانان یک نسل رو به تماشا بنشینند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
اگه در انتخابات آمریکا بایدن انتخاب بشه دلار در بازار ایران سکته خواهد کرد و به ده هزار تومان میرسد بعدا بین ده تا پانزده هزار تومان و ایران و آمریکا مذاکرات خود را برای برگشتن به برجام آغاز میکنند
اگه ترامپ انتخاب بشه دولت روحانی سکته میکنه و عملا مدت باقی مانده را ویلچری خواهد شد ولی ایران به سمت مذاکره با آمریکا میرود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
تو همونی نیستی که دلار 1000 هزار تومانی دست گرفته بودی؟
با تورم فعلی رقم اصلی دلار 15 هزار تومان است و هر وقت تورم منفی شد ان وقت این عدد 10 هزار تومانی را می بیند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
اینهمه آمریکا و ظالمین رو راست و چپ شکست دادیم!!!! حالا توافق؟؟؟!!!
نکنه اوضاع بی ریخته؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
دقت کن زیبا جون گفته و زیبا جون هم زیاد حرف تو خالی میزند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
من هنوز نفهمیدم چرا شهید رستگار و بهمنی و شیری یک جا شهید شدن و چرا برادران باکری یه جا شهید شدن؟
پاسخ ها
فرهاد
| Canada |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
جوابش واضحه که!! توفیق اجباری بود!!
ناشناس
| France |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چون نمیخواهی بفهمی. برای همینه که راحت میایی اینجا دروغ میگی. چند نفر دیگه هم مثل خودت بهت مثبت میدن
samarej
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
ناشناس فرانسوي يه كم دقت كن ببين چند نفر مثبت دادن بعد قضاوت كن. اون مستند از مستندترين فيلم
هاي شبكه معاند بود.روح همه شهدا قرين رحمت كه مظلومانه شهيد شدند
ناشناس
| Spain |
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
نوار رو یک چند بار دیگر گوش کن اگر نفهمیدی مشکل در افکارت یا درک و فهم تو از شرایط است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چقدر از اسناد دفاع مقدس محرمانه است؟
همونقدرش که هنوز بی بی سی افشا نکرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
مبارکه!!!!!! هر دم از این باغ خبری میرسد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آره دیگه......ببوسین روی همو و بغل کنین و تموم شه بره بابا......... اینقدر سخت نگیرین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چی شده مگه این 42 سال؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
فدای سر آقا زاده ها!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چه بخور بخوری هست تو این کشور آقای زیبا کلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
به زودی در مجلس میشنویم
و دشمنان بدانند که با این کارها نمیتوانند مجلس انقلابی را از مبارزه با فساد منحرف کنند...
فساد همینه که تو خودت رو به جای بیمار سرطانی و بچه پنج ساله جا میزنی و سهم واکسن آنفولانزای اونا را برمیداری
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
فعلا که نایب رییس مجلس جواب دندان شکنی به امثال تو داد که اگر ادم نرمالی باشید دیگر سرتان را بالا نمی کنید به همراه جناب صادقی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
گاهی فکر کنی بعد حرف بزنی وکیلویی کامنت کنی بهتره
اولا چون رو شد،گفتند واکسن ها را برمی گردانیم
دوما مگر می شود بهداری مجلس درخواست واکسن کند از کمیسیون پزشکی مجلس و هییت رییسه کسی خبر نداشته باشد....بعد که واکسن رسید و خبر درز رفت ،یادشان افتاد که باید برگردانند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
وقتی خود نمایندگان هم خبر ماشین دادن را می گویند و هم مانند همین واکسن و .... یعنی شفافیت و مجلس انقلابی
چیزی که دوستان شما در مجلس قبلی با حرف های قشنگ ولی در پشت میگرفتند و نم پس نمی دادن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سردار بزرگوار جناب آقای نقدی چگونه است زمانی از پیامبر اکرم وامام علی علیه الاسلام مثال میاورید واکنون از کشورهای کمونیستی چون روسیه وچین و کره شمالی که نظامیان آنها پولدارترین افراد کشور هستند قیاس میگیرید ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
پیش بینی زیبا کلام کاملا درست است. دقیقا همین اتفاق خواهد افتاد.
پاسخ ها
متین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
اول برو ببین سخنهای قبلی ش درست از آب در آمده بعد تایید کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
فقط یک چیزی درست گفت و ان هم در انتخابات اینده اصلاح طلب ها رای ندارند ولی این را همه حتی یک بچه هم میداند
samarej
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
شايد هم اتفاق افتاده و فقط يه امضاء مونده
ناشناس
|
Sweden
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
کدام یک از پیش بینی های آقای زیبا کلام درست از آب درآمده که این دومی باشد!؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
یک بار پرسیدن از او که برجام را خواندی که اینقدر دفاع می کنی گفت نه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
21:38
درست مثل جناب علم الهدی که خط بخط برجام را حفظ است که مدام انتقاد میکند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
علم الهدی می گوید چرا توافقی کردین که نمیتوانید از ان بهره مند شوید وطرف مقابل می زند زیرش ولی شما همچنان در ان میخواهید باشید
ناشناس
|
Sweden
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
حیف که خلخالی زود مرحوم شد اگر زنده بود به احتمال قوی او لیدر اصلاح طلبها می شد.
کنار خط مرگ
|
Sweden
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
خط فقر ۱۰ میلیونی را به آقای روحانی و همه
اصلا ح طلبان تبریک و خسته نباشید عرض می کنم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
هنوز نفهمیدی این اقا عدد را بالا برده که بازار گرمی کند برای کارفرمایان؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سردار گوش های ما را خیلی زیادی دراز می بینی برادر!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چوپانی تعریف می کرد:
سالها پیش من و چوپان دیگری به نام فتح اله که همسن پدر من بود، گله روستا را به چرا می بردیم. مرز ده ما با ده مجاور یک رودخانه پر آب بود.
بین دو ده از سالیان دور بر سر ورود گوسفندان به مراتع یکدیگر اختلاف زیادی بود که گاها به زد و خورد هم می کشید.

یک روز از سر غفلت گله ما از رودخانه گذشت و به مراتع دشمن رسیده بود. ناگهان هیکل درشت و غضبناک غضنفر چوپان آن ده نمایان شد. گله ما را مصادره کرد و گفت یکی از شما بیاید این ور آب تا گله را آزاد کنم. ما از نیت اصلی اش آگاه بودیم.
فتح اله به من گفت تو برو. من گفتم می ترسم مرا کتک بزند. فتح اله گفت: خودش و هفت جدش غلط می کند حتی اگر نگاه چپی به تو کند.
القصه من لرزان لرزان از رود گذشتم و به نزد غضنفر رسیدم ناگهان مرا گرفت و چوبش را به علامت زدن بالا برد. فتح اله از آن سوی رود داد زد و گفت اگر مردی بزنش تا ببینی چه سرت بیاورم.
غضنفر ترکه گز را چنان به پای من زد که جیغ من به هفت آسمان رسید. غضنفر رو به فتح اله کرد و گفت دیدی زدمش و تو هیچ کاری نکردی.
فتح اله گفت اگر یکبار دیگر بزنیش دودمانت را ریشه کن می کنم. اینبار غضنفز چنان با ترکه به پشت من کوبید که خون از پوستم بیرون زد. و گفت بفرما بازم زدمش.
فتح اله این بار گفت فلان فلان شده...
نخیر من دیدم اگر رجز خوانی فتح اله ادامه پیدا کند غضنفر مرا نابود خواهد کرد. شروع کردم به التماس که ببخش. غلط کردم و تعهد می دهم دیگر گله وارد مراتع شما نشود.
غضنفر آخرین ترکه را البته کمی آرام تر بر کفل ما کوبید و رفت. من، دست و پا و پشت شکسته گله را راندم و به نزد فتح اله آمدم.
داشتم بی هوش می شدم که شنیدم فتح اله می گفت: به روح پدرم قسم اگر یک بار دیگر تو را کتک زده بود، مادرش را به عزایش می نشاندم. من از هوش رفتم...
حالا حکایت روحانی و ترامپ است و ملت بیچاره ایران.

✅فتح اله مسئولان ایران
✅غضنفر مسئولان آمریکا
✅چوپان بدبخت هم مردم ایران
پاسخ ها
samarej
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
دمت گرم عالي بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
در تایید سخنان زیباکلام
برای آقایان آمریکاستیزی دستاویزی برای سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی ها و تضمینی در جهت حفظ موجودیت و منافع سیاسی شان است. آنجایی که خواسته یا ناخواسته آمریکاستیزی موجودیتشان را به خطر اندازد، در کسب رضایت خاطر غربی ها از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد!
پاسخ ها
متین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
شما غرب گداها مظهر بردگی وحماقتی هستید که منتظر توافق باقاتلین ملت و شهدا هستید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
قاتلین ملت و شهدا عراقی ها هستند که حالا شدن دوست و برادر.کور
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
آخه متین جان ما اگر موافق یا مخالفتی هم بکنیم از روی تشخیص و به اراده خودمان است نه اینکه چشم وگوش بسته فقط بله قربان گوی اوامر ملوکانه باشیم شما دلواپسان چند بار مواضعی 100درصد مخالف موضع قبلیتان گرفته اید و باز هم دفاع میکنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
در جواب متین خان 22:30 بابا جان نفرمودید کانادا کدام شهر اقامت داشته باشید؟
سهراب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
"خط فقر برای یک خانواده ۴ نفره ۱۰ میلیون تومان است"
مملکت اگر بزرگتر داشته باشه باید تمام مسئولین سیاسی و اقتصادی رو از بالای برج میلاد به پایین پرتاب کنه!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
اگر داشت که وضعیت ما مردم فلاکت زده اینطور نبود. بود؟
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
آقای واعظی برعکس فرمودیدمامطمئنیم که خون مسئولین همرنگ خون سایرانسانهااست اشتباه ازخودمدیران محترم کشورمااست که فکرمیکنندخونشان کمرنگ تروبی رمق ترازسایرین است وخدای نخواسته زودبیمارمیشوندوگرنه کسی که خونش خیلی پررنگ باشدقطعاکمتربیمارمیشوداینراشما به عرض مسئولین محترم برسانیدکه اینقدرنگران خودشان نباشندوبه مسئولین محترم یادآوری فرمائیدکه خونشان درخلقت همرنگ دیگرانست که اینقدردل نگران نباشندانشاالله هیچ اتفاقی برایشان نخواهدافتاد فقط برای حفظ سلامتشان همان قدرنگران باشندکه درموردسلامت بقیه نگرانند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سهمیه مجلس ،سهمیه دولت ،پس سهمیه مردم چی میشه
رها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
آقای زیبا کلام تکلیف عاشقان و سینه چاکان مسکو و پکن رو چه کارش کنیم؟!!!
پاسخ ها
متین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
غرب و شرق مهم نیست مهم این است که وطن فروشی نکنید
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
1
کسانی که برای زیارت اربعین هر ساله به عراق تشریف میبرند میدانند که فاصله برخی شهرهای ایران با عراق مثلا مهران به کوت عراق کمتر از فاصله تهران به کرج است اما در طول ۸ سال جنگ با عراق نتوانستیم ان شهرها را که هیچ مانع طبیعی هم در مسیر نداشتند تصرف کنیم.بنابراین سردار علایی درست میفرمایند که انزمان دیپلماسی برای دستیابی به صلح ضعیف عمل کرد،شاید چون انزمان امثال جناب ظریف جوان و کم تجربه بودند..این وسط نقش افرادی مثل اقای علم الهدی که در دورترین فاصله و امن ترین مکان نسبت به جنگ قرار داشتند و فرمایش ایشان که باید جنگ ادامه پیدا میکرد تا بغداد را تصرف کنبم،کجای دلمان بگذاریم؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
حالا چرا آقای کدخدایی عزیز این تحریم ها که دسترسی برخی را به استکبار غرب محدود می کند اینقدر شما را آشفته کرده است؟! البته ناراحت نشید هنوز آقازادگان بزرگوار هستند که تحریم ها را دور بزنند و هرطور که شده طعم نعمتهای حاصل از دنیای استکبار را بچشند!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
دسترسی به حساب های ارزی خارج از کشورش را ندارد.
آبدارچی جهنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
آقای سلیمی شما که میدانستید شرکت نور چشمی کم واکسن وارد کرده چرا به همان کم هم چشم داشت دارید وقبل از همه سهم مبارک خودتان راجدا کردید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
با اینهمه خبر ناامید کننده انتظار فرزندآوری هم دارند!
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
2
جناب موسوی که فرموده اید اصلاحطلبان در انتخابات شرکت کنند؛ پیش از شرکت در انتخابات خوبست پشت میزی نشسته و با طرف مقابل مناظره کنیم که در صورتی که مردم شرکت کردند و نماینده خود را معرفی نمودند ایا طیفی که قدرت و ثروت را در اختیار دارد حاضر به تمکین از نظر مردم خواهد بود؟اگر مردم به فردی که مذاکره را برگزیده بود رای دادند ، ایا طیف مقابل با شعار ای انکه مذاکره شعارت
استخر فرح در انتظارت رای مردم را به تمسخر نخواهند گرفت؟؟؟ ایا هنوز امضای توافق خشک نشده موشک با شعار هوا نخواهند کرد؟ایا پرچم اتش نخواهند زد؟؟ تا پیش از روشن شدن فایده شرکت در انتخابات "چه سر به کلاه چه کلاه بسر" هر کس انتخاب شود مبارک خود اقایان باشد.
دهقان فداکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
آقای واعظی شما مطمئن باشید که 14 تا 21روز که هیچ اگر روحانی کلا هم نباشد اوضاع بدتر از این نمیشود
حضورش به غیر از اعصاب داغونی چیزی برای مردم ندارد ونطقهایی که یک حرف راست توش نیست مثلا همین اخیرا راست راست تو دوربین نگاه میکرد ومیگفت که قیمت گندم رو از 400 تومان در سال 92به 4000تومان الان رسونده
خدمتتان عارضم که گندم سال 92قیمتش 550 تومان بود
باور کنید که ملت شعور دارند ومیفهمند
آبدارچی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
خط فقر شده 10میلیون ومن که حقوق ماهیانم به 2500هم نمیرسه الان کجای خط فقرم
بخدا خجالت میکشم که تو صورت زن وبچم نگاه کنم
کاش مسولین محترم یکبار شده بخاطر خرید چند کیلو میوه پیش خانوادش شرمگین بشن
البته مسولین هم پبش خانوادشون خجالت زده شدن البته نه مثل ماها برای چند کیلو میوه بلکه بخاطر اینکه چرا نتونستند برای آقازادشون توکانادا وآمریکا ویلای 5هزارمتری بخرن وآقازادشون مجبور باشه تو ویلای 2هزارمتری زندگی را به سختی سپری کند
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
والله اینها اگر بدانند شرم وخجالت چی هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
ته چاه فقر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
تا وقتی امثال شریعت مداری برای ملت نسخه بپیجند دلار ۵۰ هزاری بزودی رویت خواهد شد ولی اگه اسم مذاکره پیش آید تمام کالاها یک سوم خواهد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
البته نایب برحق جناب شریعت مداری جناب علم الهی با ارشادات هفتگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
همتی با این سیاست ارزی نابود کرد تمام سرمایه نقدی مردم تو بانکها رو اصلا از اول هم معلوم بود رو حرف این بشر نباید حساب کرد بابا جرا واقعیت رو جرات نمیکنی به ملت بگی ما تو شعب ابیطالب هستیم به خدا قسم حضرت رسول برای اینکه امت اسلام از هم پاشیده نشه با کفار مذاکره کردند شما که از حضرت رسول و امام حسن مجتبی که بالاتر نیستین هست و نیست کشور رو فدای هسته ای کردین به خدا قسم 5درصد مردم با سیاستهای شما موافق نیستند این رسم مملکت داری نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
خط فقر شده 10میلیون
خط شرم مسیولین جند شده
امروز جناب علم الهدی صلح امام حسن رو به ترک جنگ تعبیر کردن آدام مونده تو کشور جه کسانی برای سرنوشت ما تعیین تکلیف میکنند خدایی با وجود افرادی مثل ایشان کشور رییس جمهور و وزیر خارجه میخواد برای جی
فعلا اعضای کابینه رو معرفی میکنم
1جناب علم الهی رییس جمهور
2 جناب حسین شریعتمداری معاون اول
3 جناب ولایتی وزیر خارجه
جناب پناهیان و رفقا وزیر مسکن و جناب وزیر جنگ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سلام بهد از روزها به دیدن سایتتون آومدم، تبیلغاتی که از بغل میزنه بیرون اومد، حالک به هم خورد سایتتون رو بستم، چند روز دیگه بر می گردم!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
برای هواپیما همه راههای دروغ و فریب. را رفتند ولی نمی دانستند که تکنولوژی از فریبکاری جلوتر است و نمایان می کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
تمام این نوسانات ارزی کار دولت هست شک نکنید دولت برای اینکه یه تکانی به بازار سرمایه بده دست به جنین بازی کثیفی زده دقیقا سال 97بود که دولت بعد از جبران کسری بودجه دلار 19هزار تومان رو به 12هزار رسوند به غیر بانک مرکزی دلار کشور دست کیست تمام بدبختیها اول از همه جبران کسری بودجه ناشی جاپ پولهای بدون پشتوانه و رونق دادن به بورس ولی دولت داره دست به کار بسیار خطرناکی میزنه ملت ا در آستانه انفجار هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
از نوسان گیری در بورس دولت خاطره خوبی دارد حالا رفته سمت دلار
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
هیچ توافقی نمیشه چون خطرناکه.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
توافق نمی شه اجبارا جام زهر ها را میل می کنند!!!!
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
آقای زیبا کلام از این قبیل افاضات سخیف ومضحک زیاد داشته اند که به طاق مالیده شد اصلح است سکوت اختیار کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
دلار وارد کانال خطرناکی شده مواظب سرمایه خودتون باشید پشت صحنه خوابهای بدی دیدند همتی بد جوری عصبی شده
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
هدف گذاری جمهوری اسلامی گرفتن بغداد نبود.....!!!!!!

پس شعار راه قدس از کربلا می گذرد چه مفهومی داشت؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
اول بصره بود
ناشناس
| United States |
۰۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
از كنار رد ميشدن. كنارگذر بغداد ؛)
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
بنرهای نمازجمعه این هفته در کربلا را ندیده بودید؟؟؟؟
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
اگر به نظر مردم اهمیت میدید مذاکره کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
مهم نظر روسیه است!!!!!
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
جناب آقای ضرغامی ذکر تاریخ گذشته شما ایراد دارد حاجداود کریمی در تاریخ 11 بهمن 64 از طریق ستاد جنگ جهاد استان تهران بصورت نیروی مردمی ثبت نام نمود من هم که در جهاد مشغول بکار بودم بخاطر اینکه نیروی جایگزین نداشت برای اعزام ممانعت ایجاد میکردنند و با فرمان حضرت امام من نیز در این تاریخ عازم جبهه شدم و برگ ماموریت افراد نیز نزد بنده بود در مینی بوس که عازم جبهه بود داشتم برگ افراد دسته بندی میکردم که بدست نفرات اعزامی تحویل دهم چشمم به بنام جاج داود از قبل اسم ایشان را شنیده بودم که فرمانده منطقه 10 سپاه تهران بود از قضاء یکی از دوستانم نیز در دفتر ایشان کار میکرد نزد ایشان رفتم گفتم سلام حاج آقا شما هم اینجا هستید تعجب کرد که شناسایی شده است خودم را به ایشان معرفی کردم هیچ موقع فراموش نمیکنم جمله ایشان را گفت نیروی مردمی صفایش بیشتر است ساعت 9 ال 10 شب بود که به عقبه آبادان رسیدیم لباسمان عوض کردیم و جایمان را نیز در یک سنگر انداختیم برای خواب ،من رفتم بیرون سنگر تا همکارانم راببینم که ناگهان دوستان گفتند فرمانده مخابراتمان نیز آمد به من گفتم برو حاضر بشو برو فاو به فرمانده هان وقت جهاد گفتم بصورت محرمانه گفتم حاح داود کریمی فرمانده سابق سپاه تهران با من است ومن نیز هرجا بروم با ایشان می رم و بدون ایشان جای نمی روم با درخواست من موافقت کردند وبه اتفاق مسئول تدارکات جهاد استان به طرف اروند و سپس به منطقه فاو رفتیم تیز بینی ایشان مرا تعجب کرد به ساعتش دقیق شده بودوگفت سید زمانی که این دوبه به فاو رسیده زیاد است میبایست از 25 دقیقه به 13 دقیقه برسد من به ارودن افتادم و شدیداٌ خیس وسردم شده بود همکاران مرا به تدارکات بردنند و لباس گرم به من دادند و بعد مجدداٌ نزد حاجی آمدم رفتیم سنگر جای خوابمان را انداختیم اذن صبح بیدار شدیم نماز خواندیم کمی مجدداٌ خوابیدیم تا برای صبحانه بیدار شدیم وبعد گروهی از همکارنم به فاو آمدند بعد از سلام و علیک به من گفتند در سنگری که شما و دوستتان قرار بود دیشب بخوابیدتعدادی از همکاران به درج رفیع شهادت نایل آمدند موضوع را به حاج داود گفتم ایشان گفت سید شهادت از دستمان پرید و مابقی زندگیم با این شهید بماند در این مدت ششماه که با هم بودیم پیغام برای ایشان زیاد می آمد که بر گردد وبه مسئولیت جدیدی که مد نظرشان بود مشغول شود من را امین خود میدانست وبه من می گفتم و مابقی................................. بماند تا قطار به تهران آمدیم واز میدان راه آهن به طرف منزلمان رفتم من زودتر پیدا شدم وخداحافظی کردیم با همدر ارتباط بود که ایشان مسئول بازرسی وزارت پست و تلگراف و تلفن درر زمان مهندس غرضی شد وبعداٌ نیز مسئول مواد مخدر وبداز مسائل سیاسی که برایشان پیش آمد در کارگاه خود مشغول بکار بود ومن نیز هر موقع دلم میگرفت و به بهشت زهراء میخواستم بروم نزد ایشان میرفتم وبه اتفاق با موتور 125 عازم میشودیم وبعد از زیارت من ایشان به منزلشان در خانی آباد میرساندم و میرفتم وهر موقع که نزد ایشان می رفتم به من میگفت به گارگاه کاوه آهنگر خوش آمدیدخوشا به حال ایشان که شهید ومن نیز عقب مانده از قافله شهدا . .این را نوشتم که مسئولین بدانند که خودشان تنها جبهه نبودند روح ایشان و تمام شهدا گرانقدر انقلاب اسلامی شادوگرامی باد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
این زیبا کلام واقعا خودش را به ان راه زده یا نمیفهمه ، بابا با این امریکا دبه کار و نامرد ، مذاکره نمیخواهیم بکنیم ، واسه چی اینقدر موس موس میکنید .
ناشناس
|
France
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
کداخدایی :...آیا قوه قضایه ایران نیز می‌تواند تحریم‌های مشابهی بر قاتلان سیاهپوستان این کشور که در هنگام دستگیری آن‌ها را شکنجه کرده و بدون محاکمه به قتل می‌رسانند، وضع کند؟....

خب وضع کنید ببینیم به کجا می رسد ، اصلا کل قضات آمریکا را تحریم کنید چه اتفاقی می افتد؟ اما قضات جمهوری اسلامی که تحریم شده اند از این به بعد نمی توانند سفر اروپایی داشته باشند چون بلافاصله به اتهام نقض حقوق بشر بازداشت می شوند در ایران هم که کلی محافظ شخصی برای خود و خانه و محل زندگی خود دارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
چرا موثر نباشه این هم
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چه بخواهیم و چه نخواهیم ایران و آمریکا بر سر میز مذاکره خواهند نشست و ایران مجبور خواهد شد امتیازات بیشتری به آمریکا بدهد. پس چه بهتر که زودتر توافق انجام شود.
آینده نگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
به امیدا خدا جنگ واقعی با امریکا را کی شروع میکنید .؟ چون فرزندان آقایون بشدت برای جنگ بی تابی و بی قراری میکنند . حالا نمیشه خود امریکا دو تا موشک به یکی از دو ناو از رده گدشته بزند ؟ تا بهانه جنگ واقعی را تجربه کنیم . آخه وضعیت اداره کشور نه جنگ . نه صلح و نه مداکره عاقبتش مثل کوبا و کره شمالی خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
کسانیکه کاسب تحریم هستند هیج وقت نمیگذارن آب خوش از گلوی ملت پایین بره حالا تابناک دلت میخواد سانسور کن ولی کمی شرافت داشته باش و واقعیت جامعه رو به مسیولین برسون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
زیبا کلام فقط ژست روشنفکری دارد در تمامی محافل اصولگراها حضور دارد و بقل دست عباسی می نشیند بعد برای اصلاح شدن حرف می زند از جانب ملت حرف نزن که برات هزینه دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
به جای برجام صنعت بسازید تا کی میخواهید با پول نفت کشور برچخونید مفت خور
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
نه بابا از این خبرا نیست خودتون رو دست بالا نگیرین مگه احمدی نژاد 11روز قهر کرد آب از آب تکون خورد؟؟ تازه خیلی هم برای مردم و مملکت بهتر شده بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
قرار هست اقای خویینی ها جانشین محمد خاتمی شود . رای بی رای . دو دلیل دارد . دلیل اول اینکه حزب حاکم ( محافطه کار. تندرو . آرمانگرایان بدون تجارب سیاسی و علمی و اصولگرایی بدون نقشه راه ) هیچ حزب دوم و سومی راتحمل نمیکند . دوم اینکه اصولگرایان میگویند کلا گتمان اصلاح طلبی حتی با روش های اثبات علمی هم باشد قبول نداریم . چون روش های علمی و تجربی ایران را بسمت لیبرالی شدن سوق میدهد.در صورنی برخی با جسارت و بدون خجالت در تریبون ها میگویند انقلاب ایران برای رفاه . شادی . دمکراسی و ازاد اندیشی که نبود
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
هیچ چیزی جای خود ننشسته جای دیگریست
جابجا شد جای هر چیزی چگونه کشوریست؟

زلفعلی زلفی ندارد ایک نامش زلفعلیست
دیو رویی دیده ام گفتند اسمش گل پریست

جنگ با دشمن ندارد هیچ پایانی مگر
برملا شد عاقبت این جنگ جنگ زرگریست
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
کشورهای اروپایی سفرای ایران را به خاطر مسائل حقوق بشر احضار می کنند کسی نیست به این ها بگوید تحریم 80 میلیون جمعیت یک کشور از کمترین امکانات ( دارو .....) نقض حقوق بشر حساب نمی شود
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
ازدولت فعلی اتتظاری درخصوص بهبود وضعیت مسکن وکار ومعیشت نداشته باشید . بنظر میرسد تایایان دوره روحانی وضعییت بدتر خواهد شد وبهبودی درکار نباشد تا سران قوا دریک راستا قرار نگیرد همین است وبس . وقتی که روحانی به سران فعلی قوای فعلی درانتخابات ریاست جمهوری ودررسانه ملی بکوبد فکر میکنید که ان چیزی که عملا انها با توجه به مسئولیت شان بر میگردد وناشی از ندانم کاری دولت باشد ساکت خواهند نشست مردم باید تا انتخابات ریاست جمهوری صبر پیشه کنند وقتی که دولت یکدست شدبعد درخصوص ان اظهار نظر کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
جالبه! قبلا کامنت نویس های حقوق بگیر شنبه ها خواب می موندن و کامنت نمی دادن. معلومه حقوقشون رو افزایش دادن که از اول هفته شروع کردن. حداقل یجوری کامنت بذارین که خیلی تابلو نباشه!
كارشناس ارشد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
اين ملت ظرفيت همه چيز را دارد . هر بلايي سرشان بيايد كم است .!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
جناب نقدی ممکنه ابعاد ، اندازه و مقیاس مادی و معنوی این اشتباه زیانبار و مهلک را که صادقانه البته بعد از چند روز که بازخورد جهانی داشت به آن اعتراف کردید بفرمائید تا آلامی بر دل داغدیدگان باشد
رضا
|
-
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
آقای واعظی ! مردم را نپیچون ! دقیقا خون مقامات و مسوولان از خون ما مردم خیلی رنگین تر است ! چطور بچه 7 ساله میتونه کلاسهاش رو آنلاین برگزار کنه ، رییس جمهور نمیتونه جلساتش رو آنلاین برگزار کنه ؟
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
من ازجمله کسانی هستم که از ین مجلس این دوره خوشم نمیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
تابناک این همه ادم بیکار از کجا گیر اوردی بنظر میاد که همشون از البانی واست نظر ارسا می کنند جون همش شبیه همه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
اقای رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:
دو ساعت صغری و کبری چیدن که نمی خواست برای گفتن یک مخالفت
اصل واکسن بود که شکر خدا مجلس گرفت
ظاهرا این فقط خون اقای روحانی نیست که رنگین است
خون تمام حضرات مقامات بالانشین است که همچون جیبشان و ماشین نشان
ووووووووووووووووووووووو
رزنگین تر از ملت است
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
استاد دانشگاهمون که بگه 28 مرداد کودتا نبوده باید ترسید برای آینده کشور .
آقای زیبا کلام کاش هدف خودتون رو از این حرف رک و پوست کنده میگفتید ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
استاد زیبا کلام پیش بینیشون کاملا درست است. حضرات اصولگرا با مذاکره مشکل ندارند مشکلشون با مذاکره کننده است
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
چالش مومو محمد زارع جوشقانی تحریم های تسلیحاتی مذاکرات لبنان و اسرائیل انسولین