بازدید 65698
دو هزار و دویست و بیست و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند انصاری: مجمع، تصمیمی برای ورود مجدد به بحث FATF نگرفته است / چرا روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی حضوری شرکت نکرد؟ و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۰۱۶۹۸
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳ 09 September 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
جزئیات گفت‌وگوی تلفنی خاتمی و روحانی

روز چهارشنبه، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید عبدالواحد موسوی لاری» در گفت‌وگو با ایرنا، با اشاره به تماس تلفنی «حسن روحانی» و «سید محمد خاتمی» گفت: تماس تلفنی روحانی و خاتمی برای احوالپرسی و در فضای دوستانه بوده است، آن‌ها در ماه مبارک رمضان و برگزاری مراسم افطاری در مهمانی همدیگر شرکت می‌کنند و تماس‌های تلفنی مکرر داشته و دارند. وی افزود: همین اواخر هم آقای روحانی به خاتمی زنگ زدند و بعد از احوالپرسی و اظهار محبت، طبق صبحتی که از آقای خاتمی شنیدم، در بخشی از این گفتگو آقای روحانی گرفتاری‌های دولت و مشکلاتی که بر سر راه دولت وجود دارد را مطرح و آقای خاتمی هم نقطه‌نظراتی را در مورد سیاست خارجی و داخلی بیان کردند. وزیر پیشین کشور با بیان اینکه در این تماس تلفنی آقای خاتمی انتقادی برخورد نکرد، اظهار داشت: چیزی که من از آقای خاتمی شنیدم، انتقادی نبود و تماسی دوستانه بوده است. آقای روحانی گلایه‌ هایی از مشکلاتی که برایش درست کردند، مطرح و خاتمی هم مسائلی را که دولت باید انجام می‌داده و نداده، بیان کرده است. موسوی لاری ادامه داد: این گفت‌وگوی تلفنی در این فضای دوستانه انجام شده و چیزی که اخیرا در رسانه‌ها مطرح شده، صحیح نیست.

فیلم مربوط به فوت قاضی منصوری به ایران ارسال شد

دادستان تهران گفت: فیلم مربوط به حادثه منجر به فوت قاضی منصوری به ایران ارسال شده است. علی القاصی در گفت‌وگو با تسنیم گفت: پزشکی قانونی ایران در حال بررسی بررسی علت فوت مرحوم منصوری است، اما دادگستری رومانی اعلام کرد که وی خودکشی کرده است. وی در پاسخ به این که فیلم‌های مدنظر شما توسط مقامات رومانی به ایران ارسال شده است یا خیر گفت: بله ارسال شده و خودشان مکتوب هم اعلام کرده‌اند که این حادثه بر اثر خودکشی بوده است.

مجید انصاری: مجمع تصمیمی برای ورود مجدد به بحث FATF نگرفته است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: فکر نمی‌کنم که جلسه‌ای در روز‌های نزدیک با موضوع FATF در مجمع در پیش باشد. ضمن آنکه تصمیمی برای این موضوع که جلسه‌ای برای این موضوع برگزار شود، اعلام و گرفته نشده است. مجید انصاری در گفتگو با «انتخاب» درباره مواضع اخیر رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین و عدم همکاری بانک‌های روسی و چینی با ایران به علت عدم رعایت FATF، گفت: من از این موضوع خبری ندارم و بی‌اطلاعم. من اطلاع دقیقی ندارم که آیا این عدم همکاری رخ داده و اگر چنین اتفاقی رخ داده، دلیل اصلی آن چه بوده است. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا مجمع اخیرا بحثی درباره FATF داشته است، گفت: خیر جلسه‌ای با این موضوع اخیرا برگزار نشده و آخرین جلسات مربوط به همان دورانی بود که اطلاع‌رسانی شده بود. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آخرین جلسه مربوط به بحث FATF به چه زمانی برمی‌گردد، گفت: این جلسه به همان دوران ابتدایی طرح مساله مربوط می‌شود. الان دقیقا خاطرم نیست که تاریخ آن جلسات چه روزی بود. این عضو مجمع روحانیون مبارز در پاسخ به این پرسش که آیا مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیمی برای ورود دوباره به بحث FATF ندارد، گفت: فکر نمی‌کنم که جلسه‌ای در روز‌های نزدیک با این موضوع در پیش باشد. ضمن آنکه تصمیمی برای این موضوع که جلسه‌ای برای این موضوع برگزار شود، اعلام و گرفته نشده است.

سخنگوی قوه قضاییه: حکم پدر رومینا قطعی نیست

سخنگوی قوه قضاییه گفت: حکم پدر رومینا قطعی نیست و حکم صادره قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است. غلامحسین اسماعیلی افزود: حکم پدر رومینا بعد از رسیدگی در دیوان عالی کشور قطعی می‌شود.

علوم پزشکی سیرجان ابتلای ۳۷ دانش‌آموز به کرونا را تکذیب کرد

رئیس روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی سیرجان با تکذیب ادعای مثبت شدن تست کرونا در ۳۷ دانش‌آموز در مدرسه‌ای در شهر سیرجان گفت: مجموع بستری‌شدگان کرونا در سیرجان ۱۸ نفر است که بین آن‌ها کودک و نوجوان نداریم. روز گذشته ۱۸ شهریور در فضای مجازی پیامی منتشر شده و در حال دست به دست شدن است که نویسندگان آن مدعی شده‌اند طی ۲۴ ساعت گذشته، تست کرونا در ۳۷ دانش‌آموز هفت تا ده ساله در شهر سیرجان در مدرسه مثبت شده است. شایعه‌پردازان اعلام کرده‌اند حال ۱۶ نفر از دانش‌آموزان هم وخیم است! سیدعلی آتشی‌پور، رئیس روابط عمومی دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان با تکذیب این ادعا گفت: مجموع بستری‌شدگان کرونا در دو بیمارستان امام رضا (ع) و غرضی شهرستان سیرجان تا ظهر سه‌شنبه ۱۸ شهریور ۱۸ نفر بوده و بین بستری‌شدگان هم کودک و نوجوان نداریم. وضعیت کرونا در سیرجان همچنان قرمز است و کل موارد مثبت قطعی در مناطق زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ۱۷۷۵ نفر بوده که از این تعداد ۶۶۵ نفر بستری شده و ۳۴ بیمار کرونا جان خود را از دست داده‌اند. آمار بیماران بستری یک روز اخیر در سرجان هم فقط سه نفر بوده است.

کره سهمیه‌بندی شد

تولید «کره ملی» در فضای مجازی آنقدر خبرساز شد که برخی از کاربران نسبت به آن واکنش‌های متعددی نشان دادند. حال پیگیری‌ها نشان می‌دهد کره در فروشگاه‌های زنجیره‌ای سهمیه‌بندی شده است. یعنی به هر فرد یک کره ۱۰۰ گرمی تعلق می‌گیرد. در همین حال، رئیس اتحادیه سوپر مارکت‌ها از افزایش ۹۰ درصدی قیمت کره از دو روز گذشته خبر داد و گفت: در چند ماه گذشته کره در بازار نایاب بود و حالا طی دو روز گذشته، قیمت کره ۱۰۰ گرمی به هشت هزار تومان رسیده است. علت سهمیه‌بندی کره در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز این است که برخی فروشگاه‌ها کره را با قیمت قبل عرضه می‌کنند و به همین دلیل باعث هجوم مردم به فروشگاه‌های زنجیره‌ای شده است. سعید درخشانی افزود: قیمت کره ۱۰۰ گرمی در دو روز گذشته چهار هزار و ۵۰۰ تومان بود. حالا با افزایش قیمت‌ها ممکن است در این فروشگاه‌های زنجیره‌ای به هر فرد تنها یک کره ۱۰۰ گرمی بدهند. /تجارت نیوز
 
واکنش «نمکی» به ادعای امام جمعه ملارد درباره پسرش

وزیر بهداشت در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه گفت: تمنای اینجانب جهت دفاع و اعاده حیثیت خود نیست، بلکه دفاع از آنانی است که گامی برای فسادستیزی بر­می دارند و با برنامه‌­ریزی سازمان یافته در قد‌م­‌های اول، خانه‌­نشین و یا به طرق دیگر گرفتار می‌شوند. اخیراً ویدئویی در شبکه‌­های اجتماعی و فضای مجازی از سخنان امام جمعه محترم ملارد از تریبون نمازجمعه پخش شد که طبق فرمایش ایشان، فرزند اینجانب که از حدود بیست سال پیش مهندس عمران است به عنوان پیمانکار، سه پروژه بیمارستانی را چند سال پیش گرفته و پول آن را برداشته و رفته است. دستور فرمایید تا رسیدگی شود که اگر ایشان مدرکی دارند که آیا فرزند اینجانب پیمانکار است؟ (که نیست) وجهی را دریافت کرده است؟ (که نکرده است) و یا پروژه­‌ای را که متعهد به اجرا بوده، رها کرده است به اشد مجازات محکوم فرمایید. اما اگر آنچه فرموده‌­اند، کذب است، به عنوان رئیس محترم حق‌طلب قوه قضائیه اجازه ندهید بعضی از جایگاه‌ها و تریبون‌ها از برخورد قانونی مصون باشند. /تسنیم

ترامپ نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد!

برخی منابع خبری گزارش داده‌اند، رئیس‌جمهور آمریکا که از زمان حضور در کاخ سفید به دنبال تقویت جبهه تروریسم در منطقه غرب آسیا بوده به عنوان نامزد جایزه صلح نوبل معرفی شده است. گزارش‌ها حاکی است یک عضو پارلمان نروژ با توجه به توافق رژیم صهیونیستی و امارات «ترامپ» را نامزد دریافت جایزه صلح نوبل معرفی کرده است. نامزد‌های دریافت این جایزه معمولاً کاملاً محرمانه معرفی و انتخاب می‌شوند، اما هر ساله رسانه‌ها گمانه‌های زیادی درباره آن مطرح می‌کنند.

کسی که ادعای حل یک شبه مشکلات را دارد از دایره عقل خارج است

محسن کوهکن، عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری به خبرآنلاین گفت: اگر می‌خواهیم هزینه‌های کشور از دریچه انتخابات را کم کنیم، نباید منتظر بمانیم عده‌ای برای ماه‌های منتهی به انتخابات خود را معرفی کنند تا از میان آن‌ها یک نفر را انتخاب کنیم. در دوره‌های اخیر انتخابات ریاست جمهوری، کاندیدا‌های پیروز بر اساس فعل و انفعالات دقیقه نودی و بر حسب یک سلسله اتفاقات توانسته‌اند پیروز شوند. اتفاق سال ۷۶ نشان داد که تیم آقای خاتمی بر اساس یک بازه زمانی کوتاه مدت توانست حریف را شکست دهد، نه یک برنامه ریزی بلند مدت. شاید فرد پیروز دچار این خیال شود که تنها با اتکا به توانایی خود توانسته پیروز شود در چنین فضایی حتی این امکان وجود دارد که برخی فامیل بازی‌ها در دولت بروز کند. کسی که در ایام انتخابات ادعا می‌کند تمامی مشکلات را می‌تواند ظرف یک یا دو سال برطرف کند، قطعا سخن عقلانی به زبان نمی‌آورد. کشور ما نیازمند رئیس جمهوری است که همه تقصیر‌ها را بر گردن دولت قبلی نیندازد. کاندیدا‌های انتخابات ریاست جمهوری نباید با نماد‌های انتخاباتی غربی کسب رأی کنند.

خرید جدید پرسپولیس ممنوع الخروج است!

یکی از خرید‌های جدید تیم فوتبال پرسپولیس به دلیل بحث سربازی برای خروج از کشور مشکل دارد. میلاد سرلک که به تازگی با باشگاه پرسپولیس قرارداد امضا کرده، به دلیل بحث سربازی ممنوع الخروج است و تا این لحظه نمی‌تواند سرخ پوشان را برای سفر به قطر همراهی کند. /فارس

مجلس یازدهم گرفتار مسائل فرعی شده

روزنامه ایران نوشت: پایگاه خبری رجانیوز که از آن به‌عنوان ارگان جبهه پایداری یاد می‌شود، در گزارشی به‌ عملکرد سه ماهه مجلس یازدهم پرداخته و نوشته، به‌ نظر می‌رسد درگیری نمایندگان با مسائل فرعی و بی توجهی به مشکلات اصلی کشور، به یک اشکال رایج در میان نمایندگان بدل شده است. امروز مشکلات مردم بسیار بیش از آن است که نمایندگان بخواهند درگیر و دار مسائل دسته چندم سیاسی و قانون‌گذاری برای حذف رقبای خود از انتخابات ریاست جمهوری باشند؛ کاش فرصت مجلس جوان انقلابی قدر دانسته شود.

کاسبان تحریم در کشور دوست دارند ترامپ رئیس جمهور شود

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: نمی‌توان این واقعیت را کتمان کرد که در ایران حساسیت زیادی نسبت به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وجود دارد. علیرغم ظاهرسازی‌هایی که کاسبان تحریم می‌کنند و می‌گویند فرقی میان ترامپ و بایدن وجود ندارد و اصولاً ما نباید مسائل کشور را با این انتخابات مرتبط کنیم، آن‌ها از پیروزی درباره ترامپ استقبال می‌کنند، زیرا از کارشکنی‌های او علیه برجام سود برده‌اند و رونق آینده سیاسی و اقتصادی خود را نیز در گرو ادامه ریاست جمهوری او می‌دانند.

اصلاح قانون انتخابات، آش شوری که دل اصولگرایان را هم زده است

اعتماد با توجه به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری که دست شورای نگهبان را بازتر از همیشه می‌کند، نوشت: طرح تهیه شده از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس عملا در میان اصولگرایان نیز خریدار ندارد و در حقیقت آش تدارک دیده شده ازسوی این گروه از نمایندگان با همراهی اعضای شورای نگهبان چنان شور شده که در روز‌های اخیر اصولگرایان و رسانه‌های‌شان را نیز به واکنش واداشته است.

آیت الله طالقانی گفت، خلخالی متعادل نیست

سیدمحمود دعایی گفت: آقای طالقانی باور داشت که بعد از پیروزی انقلاب، باید مشی رسول‌الله (ص) در فتح مکه، که عفو عمومی دادند، اجرا می‌شد. برخی تندروی‌ها از سوی کسانی رخ داد که شور انقلابی داشتند و معتقد بودند باید فضای حاکم بر جامعه خشن باشد. چنین نیرو‌هایی به آیت‌الله طالقانی مراجعه کرده بودند که همت کنید تا دادگاه‌های انقلاب مماشات نکنند که ایشان عصبانی شده و گفته بود چرا توقع دارید انقلاب شمشیر را از رو ببندد و به شیوه شما عمل کند؟ آیت‌الله طالقانی اعتراض کرده بود که چرا این‌ها اعدام شده‌اند؟ برای مثال گفته بود چرا فرخ‌رو پارسا اعدام شده است؟ آن‌ها پاسخ داده بودند: این‌ها به حکم حاکم شرع عادل اعدام شده‌اند. آیت‌الله طالقانی گفته بود: کدام حاکم شرع؟ که پاسخ داده بودند: آقای خلخالی و مرحوم طالقانی با تبسم معناداری گفته بود: خلخالی اگر عادل است، اما متعادل نیست. مبنای آیت‌الله طالقانی آن بود که با رأفت اسلامی با متهمان برخورد شود و طبیعتا به تندروی‌هایی که رخ می‌داد، اعتراض می‌کرد. /شرق

رواج پدیده خانه‌های هوایی در مشهد

رئیس اتحادیه املاک مشهد از رواج پدیده بام‌فروشی در مناطق دو تا هفت این شهر خبر داد؛ اتفاقی که به آن خانه‌های هوایی هم می‌گویند. در مناطق دو تا هفت مشهد، این پدیده بیشتر رایج بوده که از جاده قدیم قوچان در بلوار توس آغاز شده و به سمت جاده رسالت و جاده سیمان، اواخر طلاب، محدوده بلوار پنجتن و خیابان سرخس، قلعه ساختمان و تا منطقه سیدی خارج از رینگ کمربندی شهر مشهد ادامه دارد. شهرداری هم تا زمانی که به خودش بیاید، این افراد شبانه یک طبقه زیاد می‌کنند. این مناطق برای خود شهری جداگانه شده و بام‌فروشی در این مناطق معمولا به خانه‌های هوایی معروف است. /ایسنا

اصلاح‌طلبان، تنها نماینده آرای خاکستری جامعه هستند

میرلوحی عضو شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان، تنها نماینده آرای خاکستری و متفاوت را اصلاح طلبان عنوان کرد و گفت: اصولگرایان فکر می‌کردند با بریدن قشر خاکستری از اصلاح‌طلبان، آن‌ها به سمت اصولگرایان می‌روند، ولی تجربه انتخابات گذشته نشان داد این قشر هرگز به اصولگرایان روی خوش نشان نمی‌دهند.
 
واکنش پسر پناهیان به انتقادهای اخیر علیه پدرش

رضا پناهیان پسر حجت الاسلام پناهیان به انتقادها درباره اموال و دارایی پدرش در یک توییت واکنش نشان داد. رضا پناهیان پسر حجت الاسلام پناهیان در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: « فقط وسط ناسزاها و کنایه‌ها در جریان باشید، من به عنوان پسر پناهیان تو یه خونه ۸۰ متری مستاجرم که الان نگر سرِ سالم...»
 
جزئیات دستور رهبر انقلاب به روحانی از زبان عضو هیات رئیسه مجلس

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در نبود وزیر قانونی در وزارت صمت هر روز بازار، تلاطم بیشتری را شاهد خواهد بود، گفت: دولت در معرفی وزیر صمت تعلل می‌کند. سید محسن دهنوی، عضو هیات رئیسه مجلس در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به اوضاع نابسامان بازار و گرانی های اخیر ـ که ناشی از نبود یک مدیریت واحد و منسجم است ـ گفت: سه ماه بعد از برکناری وزیر صمت توسط رئیس جمهور و معرفی مدرس خیابانی به عنوان جانشین رحمانی در دقایق پایانی به عنوان گزینه وزارت صمت و عدم کسب رای اعتماد مجلس شورای اسلامی توسط مدرس خیابانی، قرار بود تا ظرف مدت قانونی گزینه دیگری از سوی رئیس جمهور برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شود که تاکنون این امر محقق نشده است. وی افزود: با توجه به اتمام مهلت قانونی معرفی گزینه وزارت صمت، آقای رئیس‌جمهور با ارسال نامه ای به مقام معظم رهبری از ایشان استجازه کرده و معظم له نیز ذیل نامه ایشان نوشته‌اند: «در اسرع وقت وزیر معرفی شود». با این حال، هنوز هم دولت در معرفی وزیر تعلل می کند. عضو هیات رئیسه مجلس در پایان گفت: در نبود وزیر قانونی در وزارت صمت هر روز بازار، تلاطم بیشتری را شاهد خواهد بود و دست نمایندگان ملت هم برای پیگیری مشکلات مردم باز نخواهد بود، چنانکه طی چند روز گذشته گرانی در بازار خودرو و دیگر موارد مرتبط با وزارت صمت فشار روانی و مالی زیادی را به مردم تحمیل کرده است.
 
توضیح عرف درباره رد صلاحیت نامزد حوزه انتخابیه میانه

رئیس ستاد انتخابات از رد صلاحیت علی شامی، نامزد میانه خبر داد و اعلام کرد، روز گذشته، شورای نگهبان این موضوع را به وزارت کشور اعلام کرده است. جمال عرف، معاون سیاسی وزارت کشور و رئیس ستاد انتخابات در جمع خبرنگاران درخصوص رد صلاحیت یکی از دو نامزد راه‌یافته به دور دوم انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه میانه، اظهار کرد: دو نامزد میانه، بهنام صفایی و علی شامی بودند که شورای نگهبان دیروز به ما اعلام کرد، یکی از دو نفر یعنی علی شامی رد صلاحیت شده‌؛ بر همین اساس، وقتی یک نفر داریم، انتخابات معنی و مفهموم ندارد و برای ۱۴۰۰ می‌رویم و در انتخابات ۱۴۰۰ براساس ماده ۹ و تبصره آن باید بحث کنیم که این انتخابات میان دوره‌ای انجام خواهد شد یا خیر. وی از علت رد صلاحیت نیز اظهار بی‌اطلاعی کرد.
 
توهمات ترامپ درباره ایران؛ فوراً بعد از انتخابات نزدمان می‌آیند
 
رئیس‌جمهور آمریکا در جمع هوادارانش ضمن تکرار ادعا‌ها و یاوه گویی‌های خود علیه ایران گفت: آن‌ها (ایران) فوراً بعد از انتخابات نزدمان می‌آیند و با ما توافق می‌کنند و ما با آن‌ها به توافق منصفانه‌ای می‌رسیم. دونالد ترامپ در این سخنرانی که در ایالت کارولینای شمالی، بامداد چهارشنبه برگزار شد، بار دیگر مدعی گشت که چین و ایران پیروزی «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را ترجیح می‌دهند. ترامپ گفت: «چین شدیداً خواهان پیروزی جو بایدن است. می‌دانید چه کشور دیگری شدیداً آن‌ها را می‌خواهد؟ ایران خیلی دوستشان دارد. چون من به آن فاجعه [توافق هسته‌ای] ایران خاتمه دادم که به موجب آن ۱۵۰ میلیارد دلار و ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد پرداخت کردیم.» وی در ادامه گفت: «می‌دانید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آن‌ها فقط منتظر انتخاباتند، چون کشورشان دارد فرومی‌پاشد. تولید ناخالص داخلی‌شان ۲۴ درصد کاهش داشته؛ کسی تا به حال چنین چیزی نشنیده. کشورشان دچار مشکل شده. من نمی‌خواهم دچار مشکلات باشند، ولی آن‌ها تا بعد از انتخابات صبر خواهند کرد.» وی اضافه کرد: «وقتی من در انتخابات پیروز شوم، نزد ما می‌آیند و خیلی سریع با ما توافق می‌کنند. نگاه کنید ببینید این اتفاق با چه سرعتی رخ خواهد داد. تشنه توافق هستند، ولی می‌خواهند صبر کنند. می‌گویند بگذارید دو ماه صبر کنیم شاید شانسمان زد و جو تنبل رأی آورد تا بتوانیم به یک توافق عالی برسیم.»
 
چرا روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی حضوری شرکت نکرد؟

رئیس دفتر رئیس جمهور به بیان توضیحاتی درباره علت عدم حضور روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس پرداخت و تاکید کرد: طبیعی است زمانی که برای موضوعی با اهمیت بسیار بالا نظیر جلسه رأی اعتماد یک وزیر در مجلس، دستورالعمل می‌گوید رئیس جمهوری نرود، در جلسه‌ی آغاز سال تحصیلی مدارس و نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی نیز دستورالعمل صادره همان است. محمود واعظی در واکنش به انتقادات از رئیس جمهوری درباره عدم حضور در مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس گفت: ستاد ملی برای همه مسئولین در رده‌های مختلف دستورالعملی برای فعالیت تعیین کرده که این دستورالعمل شامل مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری، وزرا، معاونین وزرا و سایر مقامات می‌شود و همه مقامات بر اساس دستورالعمل‌ها و پروتکل‌هایی که ابلاغ شده است، عمل می‌کنند.
 
انصاری: مجمع تصمیمی برای ورود مجدد به بحث FATF نگرفته است

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا مجمع اخیرا بحثی درباره FATF داشته است، گفت: خیر جلسه‌ای با این موضوع اخیرا برگزار نشده و آخرین جلسات مربوط به همان دورانی بود که اطلاع‌رسانی شده بود. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: فکر نمی‌کنم جلسه‌ای در روز‌های نزدیک با موضوع FATF در مجمع در پیش باشد. ضمن آنکه تصمیمی برای این موضوع که جلسه‌ای برای این موضوع برگزار شود، اعلام و گرفته نشده است. مجید انصاری درباره مواضع اخیر رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین و عدم همکاری بانک‌های روسی و چینی با ایران به علت عدم رعایت FATF، گفت: من از این موضوع خبری ندارم و بی‌اطلاعم. من اطلاع دقیقی ندارم که آیا این عدم همکاری رخ داده و اگر چنین اتفاقی رخ داده، دلیل اصلی آن چه بوده است. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا مجمع اخیرا بحثی درباره FATF داشته است، گفت: خیر جلسه‌ای با این موضوع اخیرا برگزار نشده و آخرین جلسات مربوط به همان دورانی بود که اطلاع‌رسانی شده بود. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آخرین جلسه مربوط به بحث FATF به چه زمانی برمی‌گردد، گفت: این جلسه به همان دوران ابتدایی طرح مساله مربوط می‌شود. الان دقیقا خاطرم نیست که تاریخ آن جلسات چه روزی بود.
 
واکنش آشنا به ماجرای اتهامات مالی علیه پناهیان

حسام الدین آشنا نظرش را در مورد ماجرای اتهامات مالی علیه حجت الاسلام والمسلمین پناهیان بیان کرده و با یادآوری تفاوت زندگی قشر‌های مختلف جامعه نوشت: «تخریب نکنیم». حسام الدین آشنا، مشاور رییس جمهور در حساب توییتری خود نوشت: «شیوه تأمین زندگی واعظ و منبری و مداح با کارمند و کارگر و کاسب متفاوت است.بانیان مجالس مذهبی، گاه بخشی از هزینه‌های رفت و آمد، درمان یا حتی زندگی و مسکن وعاظ را تأمین می‌کنند. این امر عیب نیست؛ جدید، عجیب یا اختصاصی هم نیست.
#تخریب‌نکنیم
#پناهیان».
 
واکنش ظریف به اظهارات مشمئزکننده مکرون

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، امروز در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه ـ که کفرگویی را جزو آزادی بیان خوانده بود ـ این اظهارات را مشمئزکننده خواند. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) در واکنش به اظهارات مقام‌های فرانسوی در ارتباط دادن اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) به آزادی بیان، در توییتی نوشت: آزادی بیان یا دورویی نهادینه شده؟ برانگیختن خشونت و نفرت علیه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون مسلمان با افترای کلیشه‌ای و هتک حرمت کتاب مقدس و پیامبر آن‌ها (مسلمانان). وی در ادامه چنین اظهارنظر‌هایی را سیاسی کردن وقایع در تاریخ معاصر برای بهره‌برداری سیاسی خواند و آن را مشمئزکننده توصیف کرد. ظریف در پایان توییت خود، خواستار پایان دادن به چنین اظهارنظر‌ها و برخورد‌هایی شد. رئیس‌جمهور فرانسه روز جمعه در اظهاراتی از توهین به مقدسات دفاع کرد و آن را بخشی از آزادی بیان خواند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۷۲
انتشار یافته: ۶۹
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
اظهارات مشمئزکننده اشنا واغظی که پول مفت می گیرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
در این دولت، فاجعه بارترین حوادث علیه مردم همین کشور رقم خورد. مسایل بسیار دردناکی در این دولت به مردم تحمیل شده است.
ناتوانی از کنترل مسایل اقتصادی موجب فاجعه ی آبان ماه98شد. که در خاطر زخمی این ملت برای همیشه ماندگار است، و ناتوانی و ضعف های متعدد دیگر،
مسایل پنهان اگر به راحتی قابل کتمان است، مسایل آشکار آنقدر عیان اند که بدون توضیح و تفسیر بی کفایتی را نشان دهند.
ناشناس
| France |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
بله.این دولت مسائل فاجعه باری رخ داد چون عده ای همفکر شما از فردای روز انتخابات به جهت انتقام از رای مردم کارشکنی وسنگ اندازی را در کار این دولت شروع کردید همه هم می دانند.آقا شما زیر بار رای وانتخابات نمی روید..
ناشناس
| France |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
شوربختانه کشور برادر چین دستور عقیم سازی زنان مسلمان از 19 سال تا59 سال را به زور اجرایی نموده و دست به یک نسل کشی آشکار می زند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
ایرانخودرو از بی وزیری وزارت صمت نهایت سو استفاده را کرد و وانت آریسان را دو برابر و نیم گران کرد. گل و بلبلبه این میگن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
حاصل کار دولت روحانی، اعتبار زدایی از اصلاحات بوده است،
آقای خاتمی از اعتبار خود برای این دولت و برای بقای حیات سیاسی خود خرج کرد اما نتایج اقدامات دولت، قدرت حاصل از اقبال عمومی به این جریان را یک جا می بلعد.
دولت قصور و تقصیر و ناامیدی، نتایج اقدامات خودش را با فاصله گرفتن از قدرت بهتر درک خواهد کرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
سنگ انداز در بورس و خودرو وارز را دیدیم که دولت محترمتان چطور دارد با قیمت ها بازی می کند ودرامد کسب می کند پرچم فرانسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
این ستاد کرونا کیا هستند خودشان برای خودشان رده تعریف کرده اند.نمیدانم بخندم یا گریه کنم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
لطفا یک نفر به گران فروشی وحشتناک وانت آریسان رسیدگی کند. این خودرو دیروز هم قیمت بازار شد و کارخانه اونو از 52 میلیون به 120 میلیون بالا برد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
بله مفامات 80-70 ساله باید غیرحضوری زنگ مدرسه رو بزنند و میلونها بجه و نوجوون باید حضوری برن در دل خطر . که آقایون مانورتبلیغاتی بدن که همه چیز عادیه .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
بابا یک نفر به این دوستم وانت اریسان بده هرکجا وقت گیر اورد کامنت گذاشت بس کن دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
البته متن کاملش اینه:
وسط ناسزاها و کنایه‌ها در جریان باشید من به عنوان پسر پناهیان تو یه خونه ۸۰ متری مستاجرم که الان نگر سرِ سالم......»
توییتر فور آیفون!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
قیمت کارخونه ای وانت آریسان نابودم کرد.
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
واکنش آشنا به ماجرای اتهامات مالی علیه پناهیان
از قدیم گفتن چوب رو که ور داری .... حساب کار خودشو می کنه. آسیاب به نوبت آقای آشنا
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
نفرمایید جناب آشنا....روحانیت در ساده زیستی باید الگو باشد ..مگر روی منبر نمیگفتن ونمیگویند که امیر مومنان خود کفشهایش را وصله میزد. مگر حضرت فاطمه (س)دستهایش مبارکش از دساس(اسیاب دستی برای گندم)همیشه تاول زده نبود.الان بینی وبین الله بعضی ازمسیولینی که لباس محترم روحانیت دارند چگونه زندگی میکنند........نمیگویم به سبک ایمه معصوم باشند اما حداقل طوری زندگی کنند که مردم فکر نکنند که تافته جدا بافته باشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
خوب حالا ایشون ساده زیست هستند یا نه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
نخیر ایشون راه راه زیستن
ساده زیست چیه مرد مومن دلت خوشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
کاسبی شما از برجام چی بود؟ سرکوب دلار که واردات را به صرفه کنید و یا با نگه داشتن پایین دلار خروج سرمایه را رقم بزنید؟چون وقتی هزینه داخلی که تورم بالا دارید ولی دلار را سرکوب می کنید خود به خود خارج کشور برای سرمایه گذاری به صرفه است تا داخل
یا هردو دنبال می کردین هم واردات و هم خروج سرمایه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
دلار خریدی رو دستت مونده ؟؟؟؟ ضرر که نکردی به سودت قانع باش
وکیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
اوضاعی که در این نوشته ها دیدم مشخصه خیلی خرابه و اینکه هنوز چرا زنده ایم و مملکت سرجاشه جای تعجب داره
ناشناس
|
Finland
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
آیا چین و ایران مشتاق انتخاب بایدن نیستند؟
آیا اقتصاد ما در آستانه فروپاشی نیست؟
آیا مسئولان در برای مذاکره در حالت استندبای نیستند که شاید بایدن بیاید و امتیازات بیشتری بگیرند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
امتیاز بگیرید یا امتیاز بدهید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
آقای رضا پناهیان
اگر پدرتان یکی از هدیه‌هایی که گرفته است را به شما نمی‌دهد، به مردم ربطی ندارد!!
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
حقتونه وقتی شخصی مثل احمدی نژاد به بهانه چندقطبی شدن انتخابات با برنامه ریزی قبلی رد صلاحیت میشه بایدم به این وضع دچار بشین. هرچند برای بالایی ها مهم نیست و اونا همچنان بیشتر از قبل دنبال چاپیدنن
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
اقای آشنا بدبختی فعلی جامعه ما همین طرز تفکر شماست که فکر میکنید بعضی ها از بقیه به خاطر شغلشان برابرترند . میتونند از شغلهاشون استفاده کنند و پولهای بدون رنج و کار بدست بیاورند و و فکر نمیکنند پولی نزدیک 30 میلیارد که به یکی میرسد مطمئنا بدون چشمداشت نیست عزیز.
ناشناس
|
France
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
ماستمالی. سیاست کل کابینه و همه وزرا.البته حقم دارند چون هیچ اختیاری ندارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
چه خبر مهمی برای یک خبر حاشیه دوبار بنویسید!! مانندfatf
به جای این چیزها رو در خبرهات ازfatfداخلی بزن که نگذارند پول ها برود به سمت دلالی که ماشینی که 40 میلیون قیمت ندارد بشود 100 میلیون یا دلاری که در حال حاضر ارزشش 15 هزار تومان است بشود 26 هزار تومان تا اقایان دولتی از سود های ان.....!
ناشناس
|
Singapore
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
1
جناب اشنا نکند شما هم زیر علم خودتان سینه میزنید؟ هدیه به خانواده بی سرپرست اگر دور از دوربینها باشد که اکثرا نیست ،خیلی هم پسندیده است و هدیه به تریبون داری که رانت رسانه ای دارد و تریبونش مرتب حمایت و تبلیغ میشود کاملا شائبه دارد. در این مورد خاص هدیه دهنده نایب رییس کارخانه ماکارونی بوده . و هدیه گیرنده هم از مخالفان برجام و تعامل با دنیاست. خوب یک شرکت ماکارونی که به ریال دستمزد کارگرانش و هزینه برق و اب را میدهد و به دلار به استرالیا و هند و کانادا صادر میکند از خدا چه میخواهد؟؟؟
"گران شدن دلار"؛ هر چند که به ضرر اکثریت مردم و قشر مستضعف باشد .نفعی شبیه کاسبان تحریم. جناب اشنا بارها دیگران را به تقوی و بصیرت و رعایت انصاف دعوت کردید شما را به بصیرت دعوت میکنم انشالله همه عاقبت بخیر شویم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
واکنش پسر پناهیان به انتقادهای اخیر علیه پدرش) آقای پناهیان ان روزهایی که به منتقدین رییس دولت محبوبت تهمت و افترا میزدی و توهین میکردی به معترضین تهمت غربزده و مهره غرب میزدی و اثبات هم نمی کردی چون حمایت می شدی فکر میکردی یک روز نوبت خودت هم بشه حالا حال اونا را درک کن
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
به آقای آشنا
هزینه خرید زمین و ساخت یک آپارتمان چند طبقه را با پول تاکسی و غذا و اسکان ماه رمضان نمی توان لاپوشانی کرد. این دیگر بخشی از هزینه ها نیست. بعد بانیانی در کار نبود یک یا دو نفر بوده اند که احتمالا اصلا ربطی هم به مجالسی که شما می فرمایید نداشته اند. شراکتی انجام داده اند که آنها پول داده اند و ملکی برای آقای واعظ مشهور ساخته اند. یک طبقه اش برداشته سه طبقه دیگر را فروخته و بعدتر هم نتوانسته با این پول خانه بخرد!!!!!!!! الان هم مستاجر است و منتظر است دوستی دیگر برایش خانه ای دیگر بسازد ان شاء الله
ناشناس
|
Singapore
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
2
به یاد ندارم ...خاطرم نیست.... نمیدانم....جناب انصاری شما در مجمع تشخیص مصلحت حضور دارید تا مصلحت کشور را بدانید به خاطر اورید و یادتان باشد وگرنه نیازی به زحمت حضور شما در انجا نیست.اگر چنین که فرمودید باشد و اطلاعی نداشتید که چه قرار است بشود و تصویبش نکردید که بدا بحال شما و ما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
انصاری: مجمع تصمیمی برای ورود مجدد به بحث FATF نگرفته است) بله اصولا یک سری بخاطر مخالفت با حسن روحانی با fatf مخالفند فقط جناح بازی برایشان مهم است .دیگه اینکه مردم با وجود تحریمها و نبود دارو و .... گرفتار عدم تصویب این لوایح شدند و حتی قادر به مراودات عادی مالی با چین و روس هم نیستند باید چکار کنند برایشان چه اهمیتی دارد!!!
ناشناس
|
Singapore
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
3
کسی که دستور شلیک به بزرگترین فرمانده مبارز علیه تروریستهای داعشی داده نامزد جایزه صلح نوبل بشود!!!! یاد جایزه نوبل صلح به خانم انگ سان سوچی افتادم که پس از قتل عام و نسل کشی مسلمین در برمه ناچار شدند تا از او پس بگیرند.دیگر هیچ چیز در این دنیا برایم عجیب نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
کلا به خاطر اینکه از کل معاهده های صلح آمیز کنار رفته شایستگی ندارد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
جوک عالم هستند
ناشناس
|
Thailand
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
آقا زاده پناهیان ، ما خیلی شرمندهدشما هستیم ، شما باید تو ویلا های ۱۰۰۰ متری زندگی کنید نه آپارتمان هشتاد متری . !!!
والا همه چیزمون از سر سفره ما به برکت امثال ابوی شما به برادران کشورهای اطراف فرستاده شده ، دیگه چیزی نداریم تقدیم کنیم . شما نگران نباشید ! همون شریک ابوی شما یه واحد هم‌به جنابعالی هدیه میدن ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
توهمات ترامپ درباره ایران؛ فوراً بعد از انتخابات نزدمان می‌آیند) توهمی در کار نیست چه ترامپ چه بایدن در هر حالت ایران توافق مجدد و مذاکره میکند چون همین 100 میلیاردی که روحانی در سایه برجام توانست ذخیره کند هم خرج غذا و دارو شد و تمام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
باعث خنده ما شدی
اگر روحانی نمی امد برجامی شکل نمی گرفت یعنی دولت بعدی قطعا با این رویه امریکا توافقی صورت نمی گیرد چون دیگر باج نمی دهیم و دانش کشور را تعلیق کنیم در ضمن ما همیشه مذاکره می کریدم ولی باج نمیدادیم چون میدانستیم که انها دبه می کنند تا این که این اقایان امدن توافقی سراسر خسارت به ملت زدن
هرچند که درطول این 7 سال بالای 100 میلیارد دلار سرکوب ارزی کردین که اخرش هم دلار را چند برابر تحویل ملت دادین
و حالا کم کم دارید یاد می گیرد اقتصاد را بر مبنای علم ان اداره کنید هر چند دارید از عمد.....بعضی کارها می کنید ولی اخرش راه به جایی نمی برید و ثبات وتورم کم به اقتصاد ایران می اید بعد از 50 سال تورم دو رقمی
زارع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
جایزه صلح نوبل عجب جوک خنده داری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
آقای آشنا
ماله کشی نفرمایید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
پسر پناهیان میگه مستاجرم و از باباش دفاع کرده، یاد این ضرب المثل میفتی که میگه به روباه گفتن کو شاهدت گفت دمم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
اقای اشنا میدونه از کی حمایت کنه از کسایی که روزی بدرش بخورن
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
ریال به دومین پول بی ارزش جهان تبدیل شده.واقعا مسئولین کی میخواهند به این دوره دلالی و تحریم خاتمه دهند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
راستی !!! رای بی رای !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
اینجا میایم فقط خودمون رو خالی میکنیم.
حرف ملت پشیزی اهمیت نداره برای مسئولین.
حال و آینده ی کشور در خطره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
جناب اشنا ، یادمان رفته بود که شما خودتان منبری بوده اید و هر چند فعلا از لباس روحانیت استفاده نمی کنید !!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
اقای رضا پناهیان،خیلی ها را میشناسم که پولهای وحشتناکی اندوخته اند اما در خانه های محقر مینشینند.درست زندگی کردن مهم است.البته بنا ندارم که شما را محکوم کنم اما وقتی پدرتان یک طرفه به قاضی میروند و خطاهای یک طرف را میبینند و طرف دیگر را نوازش میکنند پس باید هم منتظر پاتک باشند.
اصفهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
جناب اشنا طوری سخن برزبان میارید انگار مردم ایران عوام ونادان هستند جناب اشنا قطعا این توئیت شما بخاطر بستن دهان اقای پناهیان هست نه ازسر دلسوزی وحق بعدش مگر روحانیان صدقه خور هستند؟ مگر روحانیان دفترچه تامین اجتماعی ندارند؟ کی گفته مریض میشوند فردی وبانی پیدا میشود اینهارا به درمانگاه میبرد؟ چرا این حرفهارا میزنید این حرف شما نه تنها دروغ محض هست بلکه شان روحانیت را پایین میاورد اقای پناهیان اشتباه کرده باید قبول کنیم کاراقای پناهیان ولو فردی ان منزل را هدیه کرده باشه اقای پناهیان برای اینکه وامدار کسی نباشد نباید قبول میکرد نه تنها این روحانی بلکه روحانیان دیگری هم نباید تن به چنین هدیه ای بدهند؟ اگر هدیه اقای پناهیان حلال وشرعی هست پس باید هدیه به اقای طبری را مباح بدانیم شاید بگویید هدیه طبری بخاطر اختلاس ودستکاری دررای قضات بود منم میگویم هدیه به اقای پناهیان زمینه یک رانت بود پس هدیه به اشخاص دولتی مقامات ومنبریها وروحانیان ممنوع
جناب اشنا من یادم هست روزی حضرت امام ره دربین روحانیان مسئول سخنرانی میکرد وروبه انان کرد وگفت اگر شماروحانیون ملک واموالی دارید ولو ارث پدری هم باشد درزمان مسئولیت ازاین اموال استفاده نکیند چون افکارعمومی فکر میکنند دست شما درخزانه بیت المال هست که دران مقطع این فرمایشات حضرت امام ره درپیام انقلاب منتشر شد حال هدیه گرفتن اقای پناهیان صلاح زوحانیت ونظام ودینداری وی نبود ماله کشی ممنوع
جناب اشنا اگر همه افراد مواظب رفتار وکردار وشان خودباشند کمتر مورد انتقاد قرارمیکیرند وهمچنین اگر من وشماها از اشتباهات یک روحانی ووزارتی وغیروزارتی دفاع ناحق نکنیم تلنگریست برای ان فرد تا هم به اشتباهش پی ببرد وهم به دینداریش توجه نماید وگرنه فلانی روحانی هست بخاطر شان ولباس روحانیت سکوت کنیم نه کشرو نه دینداری مردم روبه به پیشرفت نمیرود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
معلومه آ‌شنا و امثال ایشان خوب بهشون هدایا می سازه
کی گفته نحوه تامین معاششون باید با بقیه فرق داشته باشه؟!
امام علی هم کارگری و باغداری می کرد و تازه از منابعش برای بقیه استفاده می کرد
اینجا بر عکس شده
چاپ کن سانسورچی جدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
رسول خدا

در آخر زمان از اسلام جز نامی و از قرآن جز پوستی باقی نمی ماند

من این گفته رو با پوست و گوشتم درک میکنم
پاسخ ها
رحیمی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
ز اسباب حجره دری باقی مانده بود که آنرا هم کندند و بردند و خوردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
ترامپ نامزد جایزه صلح نوبل شد . ( سیاستمداران خواستند با این جایزه جلوی جنگ طلبی ترامپ را بگیرند .) سیاست یعنی همین
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
نگران نباش پسر جان که در خانه ۸۰ متری مستاجر هستی آن زمین ۴۴۰ متری که پدر پاک دستتان در سعادت آباد به قیمت ۱۱ میلیون تومان ( یعنی صفر تومان ) خریده است هم هست!!!!
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
محسن کوهکن گفت . کاندیدای ریاست جمهوری نباید با شعارها و نمادهای غربی کسب رای کند . چون در دوره دوم خرداد هماصلاح طلبان در دقیقه نود به پیروزی رسیدند . سوال ؟ دمکراسی . حق سرنوشت مردم . عدالت . آزادی . حقوق شهروندی شعارهای غربی هستند ؟ شعارهای شما ها چی هست . شلاق .حجاب اجباری . فقط اینو بدان دیگر کسی کیسه برنج و گندم را شبانه بین فقرا به دوش نمیکشد . دیگر کسی اسب سوار نمیشود و در خانه گاه گلی نمیکند ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
اینکه جناب پناهیان بجای شفاف سازی اومدند از شعار ودین وروحانیت برای پوشش دادن هدیه ها استفاده کردهداند یعنی یکجای کار میلنگد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
در کل نتیجه میگیریم مملکت رو هواست !!! و از این مسئوان کاری ساخته نیست ! باید طرحی نو برانداخت ! تابی سانسور میکنی خودت بخونو به دوستات بگو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
اقای پناهی ما باور می کنیم که شما مسئاجرید وتنها منبع درامدتان نیز یارانه اتان می باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
مجلس یازدهم وارد مسایل فرعی شده و وظیفه اصلی خود را فراموش کرده است . .......وقتی نمایندگان فعلی مجلس با عدم سواد سیاسی به مجلس راه یافتند اولین ترکش را بسمت استیضاح روحانی رفتند ولی نشد . حالا در صدد فرمایشی کردن این پست با ارایه طرحی شناب زده برای ارسال و تایید به شورای نگهبان هستند . سوال ؟ آیا کسانیکه چنین فکر میکنند و کسانیکه این لوایح را تایید میکنند . شاید روزی خودشان در این پست قرارگرفتند . شما فکر کن رییس جمهور در یک کابینه ای نشسته است و دور و برش تمام وزرا از دستگاهای امنیتی و نطامی تشکیل شده باشد جه اتفاقی میفتد ؟ در صورتی خود رییس جمهور اسما دولت بی تفنگ هست . هر سخنی و مطلبی در باب اقتصاد و اموزش و فرهنگ و حقوق و روابط خارجی و داخلی و سیاسی رییس جمهور مشاوره بگیرد بیشتر تمثیل ها و راهکارها از تجربه جنگ هست . برای تشریح نظرم باید بگویم که اگر یادتان باشد در موقع انتخابات افرادی که نطامی بودند از تجربه جنگ حرف میزدند . در صورتی در حوزه سیاسی . دمکراسی و اقتصاد با جنگ همخوانی ندارد ‌.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
من وقتی کلیپ سخنان‌پناهیان را دیدم . ایشان گفتند اگر من از اول سرگدشت خودم را تعریف کنند مردم دلشان میسوزد و برای من پول جمع میکنند ( آقای پناهیان ) ؟ من در سال ۶۷ در یک شرکت خصوصی با حقوق ماهی نه هزار و سیصد تومان شروع بکار کردم طی بیست سال از خرید زمین گرفته تا ساخت منزل۱۰۵ متری طول کشیده . یعنی خرد خرد درست کردم . لذا تعجبم از طیف شما که در رده دوم قدرت و سیاست هستید چطور موفق به ساخت یک منزل نشدید ؟
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۰
یعنی ملک سی چهل میلیا ردی داره بازهم میگه باید برای من گریه کنید عجب کم اشتها.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
شما که در مورد استاد پناهیان اینطوری قضاوت می کنید و حکم می دهید، تا حالا چقدر سلسله مباحث ایشان را دنبال کرده اید؟ لااقل بخاطر خودتون این کار رو انجام بدید و اینقدر دنبال حواشی نباشید.
بعدا بخاطر همین حرف های بی سروته که در مورد ایشان می زنید محاکمه خواهید شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
کره هم به مشکلات مملکت اضافه شد..بااین اوضاع میخوان مدیریت جهانی داشته باشن..کجای دنیاکره میشه معظل؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
جالبه آشنا از پناهیان حمایت می کنه و روحانی هم همون حرفهای علم الهدی رو می زنه . ظاهرا هم روحانی کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان و خاتمی بوده ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
فرخ رو پارسا اردیبهشت 59 اعدام شد و آیت الله طالقانی شهریور 58 رحلت کردند . چطور در مورد اعدام فرخ رو پارسا ایشون نظر دادن ؟؟؟ البته روح مطلب درسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
من معلمم و بیشترین آسیب را از تحریم دیده ام آما به دلایلی از رای آوردن ترامپ خوشحال خواهم شد و مطمئن باشید که رای خواهد آورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
به خاطر حفظ منافع خودشان هر گونه دروغ را می گویند واز منافع ملی چشم پوشی
وان را غارت میکنند. مثال ان راننده دولتی که ماشین اداره را رانندگی می کند واگر بی احتیاتی کرد در یک دست انداز افتاد داد می زند که ای کمرم واگر ماشین خودش در این دست انداز افتاد می گوید وای فنرهای ماشینم داغون شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
نخست وزیر عراق به ترامپ قول داده که بعد از کاهش نیروهای امریکای در عراق میخواهند شبه نطامیان عراق را خلع سلاح کنند . چون راه بهانه این نیروها در عراق با خروج تدریجی امریکا توجیه پذیر نخواهد بود . نخست وزیر فعلی عراق نظرش این هست که با بودن این نیروها جنگ نیابتی و غیر کلاسیک تمامی ندارد و دوم امکان بروز و وجود داعشی دیگر را فراهم‌میکند . هم ایران و هم امریکا از عراقبیرون خواهند رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
چرا دلار گران شد ؟ تحریم . اف ای تی اف . تنش های و بین امللی سیاسی . دامن زدن به واردات بابت امتیاز حق وتو به چین . واقعی نبودن قیمت دلار . و کالاها . خروج سرمایه از کشور به دلیل عدم سرمایه گداری بخش خصوصی و ورود نهادهای سیاسی و نطامی دراقتصاد . عدم توجه لازم و حمایت از تولید داخلی . .........اما با گران شدن دلار صادرات رونق میگیرد و تفریحات انتالیا کمتر میشود ولی فقیر فقیرتر خوا۶د شد . بازی کردن با نرخ دلار فقرا را به گل مینشاند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۰
پس میلاد سرلک به سفر قطر کند!!!!!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
الهام چرخنده نادر مختاری مکانیسم ماشه علیرضا رزم حسینی هفته دفاع مقدس آنفلوانزا