بازدید 7984

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد تهران شد

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دقایقی پیش به‌منظور گفتگو با تنی چند از مقامات بلندپایه کشورمان وارد تهران شد.
کد خبر: ۹۹۸۷۰۶
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۹ 24 August 2020
به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، «رافائل ماریانو گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دوشنبه شب وارد تهران شد تا با مقامات ایرانی از جمله حسن روحانی رئیس‌جمهور، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان درباره مسائل پادمانی در ایران گفتگو کند.

روز جمعه برخی رسانه‌ها از جمله شبکه ان‌اچ‌کی ژاپن از سفر قریب‌الوقوع رافائل گروسی به ایران به‌منظور گفتگو با مقامات کشورمان در زمینه مسائل پادمانی خبر داده بودند.

متعاقباً «کاظم غریب‌آبادی» نماینده دائمی ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز شنبه در پیامی توئیتری ضمن تأیید این خبر اعلام کرد: «در راستای تعامل و همکاری جاری بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و بر اساس دعوت ایران، رافائل گروسی این هفته از ایران دیدار خواهد کرد. ایران یکی از شرکای اصلی آژانس است و ما امیدواریم این دیدار به تقویت همکاری دوجانبه منجر شود.»

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز با انتشار پیامی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر با اعلام روز سفرش به تهران، اظهار داشت: «امیدوارم کانال همکاری مثمرثمری از طریق گفتگوی مستقیم ایجاد شود. این امری ضروری است.»

صبح امروز دوشنبه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارتباطی با درخواست اخیر آمریکا برای بازگشت خودکار تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران -که به مکانیسم ماشه معروف شده است- نیز ارتباط دارد یا خیر، تصریح کرد: «سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی هیچ ارتباطی به مکانیزم ماشه ندارد. البته مکانیزم ماشه اصطلاح نادرستی است که آمریکای‌ها باب کرده‌اند.»

وی افزود: «ما گفت‌وگوهای زیادی با آژانس داشته‌ایم و سفر اخیر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز به ایران در همین چارچوب صورت می‌گیرد.»
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی