رئیس سازمان سنجش آموزش کشور عنوان کرد:
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در صورتی که می‌خواستیم موارد موردنظر وزارت بهداشت را اجرایی کنیم، اتفاقی می‌افتاد که خط قرمز ما بود و آن این بود که حتی در صورت تامین فضای کافی و ایجاد فاصله دو متری بین داوطلبان، باید سوالات کنکور به ۳۹۰ شهر ارسال می‌شد و در آنجا بر اساس فاصله‌گذاری جدید پلمب سوالات باز می‌شد و دفترچه‌ها مجددا مرتب می‌شدند که در این صورت احتمال لو رفتن سئوالات کنکور افزایش می‌یافت.
کد خبر: ۹۹۵۸۹۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۸ 11 August 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی با اشاره به جلسه عصر امروز که با حضور روسای کمیسیون‌های بهداشت و آموزش مجلس و همچنین وزیر علوم و وزیر بهداشت تشکیل شد، گفت: تصمیم گیری درخصوص تعویق یک ماهه برگزاری کنکور برعهده ستاد مقابله با کرونا گذاشته شد.

وی ادامه داد: طی چند روز گذشته پروتکل‌های بهداشتی تغییر کرد و وزارت بهداشت برای برگزاری کنکور سراسری دو شرط گذاشت. این در حالی بود که سازمان سنجش بسته بندی سوالات کنکور را تمام کرده بود و در مرحله ارسال آن به استان‌ها و شهر‌های محل برگزاری کنکور براساس پروتکل‌های کارشناسی ارشد بود.

رئیس سازمان سنجش درخصوص شروط وزارت بهداشت برای برگزاری کنکور سراسری گفت: اولین شرط وزارت بهداشت این بود که فاصله صندلی‌ها باید به دو متر افزایش یابد که امکان فراهم کردن فضای با این شرایط برای ما مقدور نبود. شرط دوم وزارت بهداشت این بود که در استان‌های گرمسیری سالن‌ها باید سطح اشغال ۲۰ درصدی داشته باشند، که این مورد نیز با توجه به ظرفیت مراکز برگزاری کنکور برای ما مقدور نبود.

خدایی با بیان اینکه در این جلسه نظر سازمان سنجش این بود که اگر پروتکل‌های بهداشتی همان پروتکل‌های آزمون ارشد که سوالات کنکور نیز براساس آن بسته بندی شده است، باشد و امکان فاصله گذاری تا دو متری بین صندلی‌ها تا حد مقدور فراهم باشد، امکان برگزاری کنکور وجود دارد که وزیر بهداشت با این امر موافقت نکرد.

وی ادامه داد: در صورتی که می‌خواستیم موارد مورد نظر وزارت بهداشت را اجرایی کنیم، اتفاقی می‌افتاد که خط قرمز ما بود و آن این بود که حتی در صورت تامین فضای کافی و ایجاد فاصله دو متری بین داوطلبان باید سوالات کنکور به ۳۹۰ شهر ارسال می‌شد و در آنجا بر اساس فاصله گذاری جدید پلمب سوالات باز می‌شد و دفترچه‌ها مجددا مرتب می‌شدند که در این صورت احتمال لو رفتن سوالات کنکور افزایش می‌یافت.

وی گفت: در این شرایط سازمان سنجش نمی‌تواند از معیار‌های خود کوتاه بیاید؛ بنابراین درخواست کردیم یا پروتکل‌های کنکور سراسری هم مانند آزمون ارشد باشد. یا سازمان سنجش با شرایط جدید وزارت بهداشت نمی‌تواند کنکور را در موعد مقرر برگزار کند و این موضوع طی نامه‌ای به استحضار دکتر غلامی وزیر علوم نیز رسید و اعلام کردم که حفاظت آزمون و لو رفتن سوالات را تضمین نمی‌کنم؛ لذا پیشنهاد کردیم ازمون سراسری با این وضعیت قابل برگزاری نیست و باید به تعویق بیفتد.

به گزارش ایسنا، عصر امروز دکتر نمکی وزیر بهداشت در صفحه اینستاگرام خود از برگزاری جلسه‌ای با حضور روسای کمیسیون‌های بهداشت و آموزش و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به همراه مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور و وزیر علوم خبرداد و گفت: وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در این جلسه اعلام کردند که اجرای پروتکل‌های سختگیرانه در این زمان کوتاه امکان پذیر نیست مگر این دستورالعمل‌ها برای برگزاری آزمون‌های سراسری تغییر کند. در این جلسه اعلام کردم به عنوان وزیر بهداشت و متولی سلامت این کشور، قطعا سلامت فرزندانمان اولویت است و از این پروتکل‌های سختگیرانه کوتاه نخواهیم آمد که رئیس کمسیون‌های آموزش و بهداشت مجلس در این زمینه همراه و موافق بودند.

وزیر بهداشت گفت: به مسولان برگزاری کنکور اعلام کردم اگر نمی‌توانید این دستورالعمل‌ها را به درستی اعمال کنید با برگزاری کنکور در این تاریخ مخالفم و تاکید می‌کنم که کنکور در زمانی دیگر برگزار شود. در این جلسه و با توجه به موارد مطروحه، پیشنهاد وزارت علوم تعویق یک ماهه برگزاری کنکور بود که در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی می‌شود.

این موضع گیری‌ها و اظهار نظر‌ها در حالی بیان شد که دکتر منصور غلامی در نشست خبری که صبح امروز به مناسبت روز خبرنگار به صورت مجازی برگزار شد به اظهار نظر روز گذشته رییس مجلس شورای اسلامی در خصوص زمان برگزاری کنکور اشاره و اظهار کرد: صحبت‌های رییس مجلس دو بخش داشت بخش اول تایید نسبی برگزاری خوب آزمون‌ها بود که گقتند زحمت زیادی کشیده شده و کار خوبی انجام شده است و در بخش دوم تاکید داشتند در برگزاری آزمون سراسری دقت و تلاش بیشتری صورت بگیرد.

وزیر علوم با بیان اینکه امیدوارم بتوانیم کنکور را در موعد مقرر برگزار کنیم، گفت: رییس مجلس و نمایندگان اگر نظراتشان در رابطه با زمان برگزاری کنکور غیر از آن چیزی است که در پیش رو داریم به ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کنند و ما حتما از طریق این ستاد پیگیری خواهیم کرد، امیدوارم این آزمون را در موقع مقرر برگزار کنیم و داوطلبان را بیش از این در شرایط بلاتکلیفی قرار ندهیم.
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
کنکور لغو بشه بهتره. چون عملا با پروتکل های اعلامی نمیشه برگزار کرد. جمعیت خیلی زیاده و امکانات در خیلی از شهر ها وجود نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
قالیباف راحت شدی از اینکه حرفت به کرسی نشست خدا جای حق نشسته است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
واقعا شما مملکت را این طور اداده میکنید. شما که قدرت برگزاری یک کنکور را ندارید چگونه میخواهید با امریکا در بیفتید. هر روز یک بازی جدید با سرنوشت یک میلیون جوان. خجالت بکشید. تو پارکها و سواحل و بیمارستانها و ... همه مردم بدون ماسک کیپ تا کیپ کنار هم در حال جولان هستند بعد فقط گیر دادید به کنکور. حال فرض کنیم تو کنکور چند نفر هم کرونا بگیرند و یا اصلا بمیرند شما گه دارید با استرس همه این یک میلیون نفر را نابود میکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
آخه چرا اینقدر دیر. پسرت. آزمونش رو داد. تمام
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
آقای وزیر بهداشت
مگر جنابعالی شنبه هفته جاری به همراه وزیر علوم و رییس سازمان سنجش و رییس کمیسیون بهداشت بعد از یک روز جلسه به صورت زنده در تلویزیون و جلوی میلیونرها نفر منتظر اعلام نکردی کنکور با رعایت پروتکل سر وقت یعنی آخر مرداد برگزار میشود؟
مگر جنابعالی و آنهمه متخصص راجع به پروتکل و شرایط یک‌روز کامل حرف نزده بودید؟
مگر امروز شما مقدورات و امکانات کشور و سازمان سنجش اطلاع نداشتید؟
دیگر در این مملکت به حرف چه کسی اعتماد کنیم
ظاهرا فرزند آقای وزیر بهداشت کنکور کارشناسی ارشد شرکت کردند آقای وزیر بهداشت تا کنکور ما شناسی ارشد مشکل پروتکل و جان فرزندان مرز و بوم نداشت به کنکور سراسری که رسید جان بچه های ما عزیز شد
چین و ترکیه و افغانستان هم کتکورشان را برگزار کردند ولی شما که عرضه برگزاری کنکور ندارید چطور مبخواهید کووید-۱۹ را ریشه کن کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
ای کاش مسولان واقعا دلسوز بچه های ما بودند. وزیرا از ترس استیضاح،نمایندگان به دلیل قدرت نمایی دارن با روح و روان بچه های ما بازی میکنند. خدا ازتون نگذره . ما که نه تریبون داریم. نه قدرت. فقط واگذارتون میکنیم به خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
عجب!!!!!!!

مترو و هیئت های عزاداری را جمع کنید نه اینکه گیر بدهید به کنکور
خانواده کنکوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
خدا ازتون نگذره که چند ماهه که با روح و روان ما که بچه کنکوری داریم بازی می کنین.واقعا متاسفم که تاوان ناتوانی مسوولین در برگزاری کنکور را ما باید بدهیم.ما خسته شدیم و بچه هامون روانی شدن.چه کسی پاسخگوی وقت و هزینه ای که خانواده ها کردن و بچه ها دیگه کشش ندارن،هست؟؟؟
هر روز که از خواب بیدار میشین برای ما یک تصمیم میگیرین
سلیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
شماها با اين تصميمات غلط و بي حساب ملت رو ديوانه كردين .اخه از كجا تضمين مي كنيد يك ماه ديگه وضع بهتر مي شود ؟ بچه ها خسته شدند وجدان تان كجا رفته ؟يه روز مي گيد انجام مي شود يه روز ميگن .... اي خدا چه گناهي كرديم كه ايران دنيا امده ايم ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
ای کاش وزیر بهداشت و سایر مسئولین در مورد برگزاری عزاداری های محرم هم این جرات و جسارت را داشتند. نه اینکه برای حفظ صندلی خود در این موارد کوتاه می آیند که مبادا متهم به دین زدایی شوند. ویروس کرونا مجلس امام حسین (ع) و جلسه کنکور نمی شناسد و مانند مسئولین ما یک بام و دو هوا ندارد و یکسان عمل می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
شما را به خدا اینقدر با روح و روان کنکوریها و خانواده هایشان بازی نکنید ،وقتی در این مملکت هر روز بدتر از دیروز می شود این همه مسامحه و تاخیر اندازی برای چیست؟!!!!!!!!
دلنیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
من خودم کنکوریم دارم دیوانه میشه تورو خدا حداقل تا قطعی اش نکردین چیزی اعلام نکنین برای شما این بازیا راحته برای ما کنکوریا که یک سال تلاش کردیم برای ایندمون دیوانه کننده است
خواهشا حداقل زودتر این تعویق رو تصویب یا لغو کنین مارو از بلاتکلیفی نجات بدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
هفته پیش به مردم قول دادید تمام پروتکل ها و فاصله 2 متری رعایت میشه . چرا اونموقع اماده نکردید ک حالا نگید فرصت کافی نداریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
اینقدر با روان ما بازی نکنیدددد
بزارید کنکور بدیم.
فقط به فکر سلامتی جسم ما نباشید, به فکر سلامت روان ما هم باشید.
از دست شما روانی شدیم.
بزارید کنکور بدیممممممممممم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
اگه ب تعویق بیوفته ممنونتون میشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
احسنت ، تا انشالله اقدام بعدی حذف کنکور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
کار عاقلانه ایه تعویق کنکور
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
جام جهانی قطر آلودگی هوا تیم ملی فوتبال ایران حماسه ملبورن روز پرستار
آخرین اخبار