بازدید 22524
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس قرمزپوش به تعطیلات رفت/ نماد‌های تاثیرگذار بر شاخص کل بورس، تخصیص ۵۱ سهم بگیلان به هر کد معاملاتی، نرخ دلار در این صرافی‌ها بدون تغییر است، قیمت سکه طرح جدید ۸ مرداد ۹۹، پیش‌بینی کارشناسان درباره افزایش شدید قیمت طلا، قیمت نفت تغییر چندانی نکرد و کسری بودجه عربستان به حدود ۳۰میلیارد دلار رسید را در بر دارد.
کد خبر: ۹۹۳۵۷۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱ 29 July 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس قرمزپوش به تعطیلات رفت/ نماد‌های تاثیرگذار بر شاخص کل بورس، تخصیص ۵۱ سهم بگیلان به هر کد معاملاتی، نرخ دلار در این صرافی‌ها بدون تغییر است، قیمت سکه طرح جدید ۸ مرداد ۹۹، پیش‌بینی کارشناسان درباره افزایش شدید قیمت طلا، قیمت نفت تغییر چندانی نکرد و کسری بودجه عربستان به حدود ۳۰میلیارد دلار رسید را در بر دارد.

بورس قرمزپوش به تعطیلات رفت/ نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس

در نیمه دوم بازار در روز جاری بیشتر شاخص‌های بورس با کاهش مواجه بودند. شاخص کل با ۳۸۱۶۷ واحد کاهش معادل منفی ۱.۹۷ درصد به یک میلیون و ۹۰۳ هزار و ۲۵ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۱۰۰۳۷ واحد کاهش معادل منفی ۱.۹۷ درصد به ۵۰۰ هزار و ۴۸۴ واحد، شاخص کل هم وزن با ۱۴ واحد کاهش معادل ۰.۰۰ درصد به ۵۰۶ هزار و ۹۷۰ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۹ واحد کاهش معادل ۰.۰۰ درصد به ۳۳۲ هزار و ۸۵۲ واحد، شاخص آزاد شناور با ۴۶۳۸۰ واحد کاهش معادل منفی ۱.۸۵ درصد به دو میلیون و ۴۶۶ هزار و ۹۱۴ واحد، شاخص بازار اول با ۳۶۶۵۵ واحد کاهش معادل منفی ۲.۵۴ درصد به یک میلیون و ۴۰۵ هزار و ۷۴۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۱۴۵۴ واحد کاهش معادل منفی ۱.۰۸ درصد به ۳ میلیون و ۷۸۷ هزار و ۷۲۱ واحد رسید. در نیمه دوم داد و ستد‌های امروز بورس، در یک میلیون و ۷۲۹ هزار نوبت معاملاتی، ۷ هزار و ۸۶ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۳۶ هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان در بورس معامله شد. هفت نماد تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در نیمه دوم بازار در روز جاری عبارت بودند از: فولاد، فارس، فملی، شپنا، شتران، شبندر و تاپیکو.

تخصیص ۵۱ سهم بگیلان به هر کد معاملاتی

در هشتمین عرضه اولیه فرابورس در حالی به هر کد ۵۱ سهم تخصیص یافت که میزان مشارکت کنندگان ۵ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۱۲۷ کد معاملاتی بود. به گزارش نبض بورس، عرضه ۶ درصد سهام بگیلان با کشف قیمت ۲۴۰۰۰ ریالی انجام شد.

نرخ دلار در این صرافی های بدون تغییر است

در معاملات امروز (چهارشنبه هشتم مردادماه ۹۹) بازار ارز، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی سطح کشور، به نرخ ۱۹۵۰۰ تومان از مردم خریداری می‌شود و در مقابل به قیمت ۲۰۵۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می‌شود که نسبت به روز سه شنبه، تغییری ندارد. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها، به نرخ ۲۲۵۰۰ تومان از مردم خریداری می‌شود و در مقابل بدون تغییر نرخ نسبت به روز قبل، به قیمت ۲۳۵۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود.

صالحی: بازداشت من «قیمت دلار» را بالا برد

تسنیم: متهم صالحی یکی از مدیران سابق بانک مرکزی در دادگاه گفت: من تئوریسین ارز هستم و این موضوع را در جهان ثابت کرده‌ام و پولی برای رشوه نگرفتم. بازداشت من و دیگر مدیران باعث شد بانک مرکزی شاهرگ خودش را بزند و همین موضوع سبب شد که قیمت دلار اکنون بالا برود و باید منتظر دلار ۳۲ هزار تومانی هم باشیم.

قیمت سکه طرح جدید ۸ مرداد ۹۹

قیمت سکه طرح جدید امروز چهارشنبه هشتم مرداد ۹۹ در معاملات بازار آزاد تهران به ۱۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان و سکه یک گرمی یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است. هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۶۰ هزار و ۷۵۵ تومان است.

پیش‌بینی کارشناسان درباره افزایش شدید قیمت طلا

راشاتودی، در معاملات هفته جاری قیمت طلا رکورد تاریخی خود را شکست و با قیمتی معامله شد که تا پیش از این سابقه نداشت. دلیل افزایش قیمت طلا در معاملات هفته جاری اقبال آن در میان سرمایه‌گذاران به عنوان دارایی ایمن در سایه بحران اقتصادی کنونی بود.

در معاملات روز دوشنبه قیمت طلا به رقم ۱۹۴۰ دلار رسید که رکورد سال ۲۰۱۱ فلز زرد را شکست. افزایش بی‌سابقه تنش سیاسی بین چین و آمریکا از یک سو و بحران پیش آمده به خاطر شیوع ویروس کرونا از سوی دیگر، دلیل بالا رفتن قیمت طلا بود، اما این فلز در معاملات دیروز هم ۱۹۵۴.۳ دلار معامله شد. بری داوس، مدیرعامل مؤسسه مارتین‌پلیس می‌گوید: چیزی که مهم است این که چقدر سریع طلا رکورد سپتامبر سال ۲۰۱۱ را شکست و از آن عبور کرد. وی می‌گوید:‌ از همه مهمتر این است که به همین سادگی از ۱۸۰۰ دلار عبور کرده بود. داوس می‌گوید: این به من نشان می‌دهد که بازار بسیار بسیار قوی است.

این کارشناس اقتصادی پیش‌بینی می‌کند قیمت طلا طی دو سال آینده به ۳۵۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید، اما ممکن است در این مسیر شاهد اصلاح هم باشیم. به گفته داوس بازار‌های آسیایی و به خصوص خاورمیانه طلای زیادی را از بازار جمع کردند. به اعتقاد این کارشناس بازار طلا غرب راهی ندارد، جز آنکه با افزایش قیمت جایگاه خود در بازار طلا را باز پس گیرد. به اعتقاد داوس، عوامل زیادی وجود دارند که قیمت طلا را صعودی می‌کند که از جمله آن‌ها تغییرات در بازار ارز و همچنین اجرای بسته‌های کمک اقتصادی برای مقابله با تبعات کرونا هستند.

قیمت جهانی طلا در محدوده ۱۹۵۰ دلار تثبیت شد

سی‌ان‌بی‌سی: روز چهارشنبه، در حالی که نگرانی از بحران کرونا و احتمال تورم ناشی از بسته‌های مالی حمایتی قیمت طلا را تقویت کرده است، سرمایه‌گذاران منتظر نتیجه اجلاس فدرال‌رزرو هستند. تا ساعت ۷:۰۰ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا ۰.۲۴ درصد یا ۴.۷ دلار نسبت به قیمت بسته شده دیشب، رشد کرد و به ۱۹۴۹.۳۰ دلار رسید. قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، هم در حالی در ۱۹۵۳.۰۸ دلار تثبیت شد که در معاملات دیروز رکورد تاریخی ۱۹۸۰.۵۷ دلار را به ثبت رسانده بود. در معاملات هر روز شاخص‌ها در یک قیمت باز شده و معاملات آغاز می‌شوند، سپس قیمت‌ها بالا و پایین رفته و در انتهای معاملات آن روز در یک قیمت بسته می‌شود. این قیمت بسته شده مبنای محاسبه رشد و افت در معاملات روز بعد به حساب می‌آید. بنا بر این در معاملات هر روز دو رکورد وجود دارد: رکورد میان‌روزی و رکورد قیمت بسته شده.

قیمت نفت تغییر چندانی نکرد

به علت افزایش تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در آمریکا و تقویت نگرانی‌ها در مورد تقاضا برای سوخت در بزرگ‌ترین مصرف کننده سوخت در جهان، قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه اندکی تغییر کرد. این افزایش اندک ناشی از کاهش غافلگیرکننده ذخایر نفت خام آمریکاست، اما نگرانی‌ها در مورد کرونا مانع از افزایش بیشتر می‌شود. هر بشکه نفت برنت با ۲۰ سنت افزایش ۴۳.۴۲ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۹ سنت افزایش ۴۱.۱۳ دلار معامله شد. گروه صنعتی موسسه امریکن پترولیوم اعلام کرد، ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته ۶.۸ میلیون بشکه کاهش یافت و به ۵۳۱ میلیون بشکه رسید. تحلیلگران انتظار افزایش ۳۵۷ هزار بشکه را داشتند. آمار‌های رسمی امروز اعلام می‌شود. اما هنوز شدت گرفتن همه گیری کووید ۱۹، نگرانی‌ها در مورد کاهش تقاضا برای سوخت را زنده نگه داشته است که می‌تواند بازاری با مازاد عرضه ایجاد کند. بخش تحقیقات ING اعلام کرد: «به نظر می‌رسد که بهبود تقاضا که بسیاری در نیمه دوم سال انتظار داشتند بسیار خوش بینانه بوده است.» تحلیلگران در مورد خطر‌های متوجه بهبود اقتصاد آمریکا نگرانند درحالی که بیانیه فدرال رزرو که امشب منتشر خواهد شد، مشخص خواهد کرد که بانکداران مرکزی تا چه میزان این خطر‌ها را ارزیابی کرده اند.


بانک مرکزی: سقف یک متر مسکن در تهران ۴۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

بانک مرکزی امروز در گزارشی با عنوان "گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در تیر ماه سال ۱۳۹۹" نوشت: در تیرماه سال ۱۳۹۹، تعداد معامالت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۴ هزار واحد مسکونی بالغ گردید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۹۳.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین در تیرماه سال ۱۳۹۹، متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معامالت ملکی شهر تهران ۲۰۹.۱ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۱۰.۴ و ۵۶.۶ درصد افزایش نشان می دهد.

صالحی: بازداشت من «قیمت دلار» را بالا برد/ بانک مرکزی: سقف یک متر مسکن در تهران 45 میلیون و 300 هزار تومان/ سرپرست وزارت صمت: بازار در حال حاضر با کمبود و گرانی مواجه نیست

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۴۵۳ میلیون ریال به منطقه ۱ و کمترین آن با ۹۶.۳ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۸ به ترتیب ۵۱.۸ و ۵۸.۲ درصد افزایش نشان میدهند.

سرپرست وزارت صمت: بازار در حال حاضر با کمبود و گرانی مواجه نیست

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تاکید بر برخورد با گران‌فروشان، تصریح کرد، در حال حاضر کالا به وفور وجود دارد و تغییرات قیمت کالاها ناشی از افزایش هزینه‌های تولید است و نه گران‌فروشی. به گزارش ایسنا، حسین مدرس خیابانی با بیان اینکه بازار در حال حاضر با کمبود و گرانی مواجه نیست، تصریح کرد: بخش عمده‌ای از کالاها تحت تاثیر شاخص‌های کلان اقتصاد مثل نرخ ارز، نرخ تورم و دستمزد هستند، ضمن اینکه وفور و فراوانی کالا هم وجود دارد. بنابراین افزایش قیمتی که در حال حاضر در همه کالاها شاهد هستیم، متاثر از شاخص‌های کلان اقتصادی است و اگر جلو تغییرات طبیعی قیمت متاثر از افزایش قیمت عوامل تولید را بگیریم و دستوری برخورد کنیم، یعنی در سال جهش تولید، جلوی تولید را می‌گیریم. وی افزود: البته در این شرایط عده‌ای هم سوء استفاده می‌کنند، بنابراین اگر گران‌فروشی ناشی از احتکار و امتناع اتفاق افتاده باشد و نه تغییرات قیمت و گرانی،  به شدت برخورد می‌کنیم.

کسری بودجه عربستان به حدود ۳۰میلیارد دلار رسید

به دنبال ضربه ناشی از کاهش قیمت نفت به درآمدهای عربستان سعودی، این کشور در سه ماهه دوم سال کسری بودجه ۱۰۹.۲ میلیارد ریالی (۲۹.۱۲ میلیارد دلار) را به ثبت رساند. بر اساس گزارش وزارت دارایی عربستان در خصوص عملکرد سه ماهه بودجه ای این کشور، بحران ویروس کرونا در سال جاری به بخش غیرنفتی بزرگترین صادرکننده نفت جهان خسارت زده و بار افت تاریخی قیمت نفت را بر اقتصاد این کشور دوچندان کرده است. درآمدهای نفتی ریاض در سه ماهه دوم سال با کاهش ۴۵ درصدی نسبت به سال گذشته، به ۲۵.۵ میلیارد دلار و مجموع درآمدهای این کشور نیز با ریزش ۴۹درصد به حدود ۳۶ میلیارد دلار رسیده است.

براساس داده‌های مذکور، هزینه‌های کلی عربستان در سه ماهه دوم سال نسبت به مدتی مشابه در سال گذشته ۱۷ درصد کاهش یافت و به حدود ۶۵ میلیارد دلار رسید. «مونیکا مالک» اقتصاددان ارشد بانک تجاری ابوظبی در این خصوص گفت: کاهش هزینه‌ها برای مهار کسری بودجه ضروری است. موضع کنشگرانه دولت در قبال پاندمی همین حالا نیز در اقدامات ریاضتی اعمال شده در آوریل مشهود است. با این حال، این موضوع دورنمای احیای اقتصادی را تضعیف می‌کند. عربستان سعودی که در سال جاری با عمیق‌ترین رکود تاریخ خود مواجه شده است، با رونمایی از اقداماتی همچون حذف حق هزینه زندگی از فیش حقوقی کارمندان دولت و همچنین سه برابر کردن مالیات بر ارزش افزوده، درآمدهای دولت را تا ۱۵ درصد تقویت کرد. صندوق بین المللی پول پیش‌بینی کرده که اقتصاد عربستان در سال جاری به اندازه ۶.۸ درصد کوچک شود؛ رقمی که مقامات سعودی آن را «بدبینانه» خوانده‌اند. عربستان سعودی در سه ماه نخست سال کسری بودجه ۹ میلیارد دلاری را به ثبت رساند، تا به این جای سال، از طریق بازارهای بین المللی ۱۲ میلیارد دلار درآمدزایی داشته و ۱۰.۹۶ میلیارد دلار نیز از بازار داخلی وام گرفته است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
این اقای سرپرست وزارت صمت انتظار چه تورمی را دارد که میگوید بازار با گرانی مواجه نیست . تورم در تیر ماه نسبت به خرداد 6 دصد بوده است . اگر همین رود ادامه یابد که با این تفکرات دولتی ها ادامه می باید در پایان سال تورم رسمی بیش از 60درصدی رقم می خورد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
در کنار نمودارهای قیمت لازم هست نمودار های نسبت تولید واحد مسکونی در مناطق تهران نسبت امسال به سال قبل هم آورده شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
همین الانش هم تورم بالای ۳۰۰ درصدهست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
اوضاع بودجه کشورمان خیلی عالی است ، که خبر از کسر بودجه عربستان می دهید.
یک سوزن، و یک جوآل دوز!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
اون موقع که احمدی نژاد درآمدهای هنگفت نفتی را داشت به آتش می کشید
کشور عربستان با اون درآمدها اوراق قرضه ی امریکارو داشت می خرید
حالا اومدید در مورد اقتصاد عربستان نظر میدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
اوضاع بازاز خوبی گرانی هم نیست من شاهدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
همه چیز عالیه! بودجه عالی، ارز عالی، اقتصاد خرد عالی، اقتصاد کلان عالی، مدیران عالی، مجلس عالی...... فقط یه مشکل کوچولو، جیب ملت خالی!
پاسخ ها
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
البته برای بعضی ها!!!! صد در صد موافقم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
بدون شک سودهای باداورده روزانه ۴-۵ درصدی بورس نورچشمی عامل اصلی رشدشدیدنقدینگی وافزایش تورم و متلاطم شدن بازارهای رقیب مثل ارز وطلا وخودروومسکن است
والبته این وسط تنهاجاییکه ازاین رشد غیرعادی منتفع نمیشه تولید هست یک عده طمعکار که عمدتا ازرانت برخوردارهستند بخاطرهمین سوداوری بی منطق وبرای پرکردن جیبهایشان دربورس سرمایه گذاری میکنند ودولت هم چشمانش رابرتبعات مخرب این رشد نامعقول وغیرطبیعی بسته وفقط دنبال منافع خودشه
تازمانیکه رشدبی دلیل وغیرمنطقی بورس ادامه داشته باشد رشد نقدینگی وتورم وحشتناک ادامه خواهدداشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
قیمت رؤیائی مسکن فقط و فقط در رؤیا قابل فروشه! در واقعیت حتی یکصدم قیمت رؤیائی هم فروش نمیره! خخخخخخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
ببخشین گرانی یعنی چی؟
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
صالحی مدیر سابق بانک مرکزی در دادگاه گفت: من تئوریسین ارز هستم . متاسفانه این خود بزرگ بینی مدیران ما باع گرانی ارز شد و باید گفت شما هیچ چیز از تئوری ارز نمی دانید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
خدایا یعنی میشه چهل و پنج میلیون وامی جور کنم تا یک متر مربع مسکن در تهران بخرم.اللهم عجل لولیک الفرج
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
چندين دهه هست كه خبر خوشي نشنيده ايم
مشاور۹۹
|
Luxembourg
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
سقوط ارزش دلار آمریکا

رویترز: ارزش دلار آمریکا به شاخص ۹۳/۳۷۷ سقوط کرد که در ۲ سال گذشته بی سابقه است.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
بورس اقتصاد کشور را بهم ریخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
"بخش عمده‌ای از کالاها تحت تاثیر شاخص‌های کلان اقتصاد مثل نرخ ارز، نرخ تورم و دستمزد هستند"
از عوامل گرانی چرا از بورس نام برده نمیشود وقتی قیمت یک سهم 10 برابر میشود و دولت به آن افتخار میکند و حمایت میکند طبیعی است که سود سهم هم باید 10 برابر شود این سودو پولی که بایدتوسط کارخانجات به سهامداران پرداخت شود از کجا باید بیاد ، از گران کردن کالا
عباس
|
United States
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
سرپرست وزارت صمت را از خواب بیدار کنید؟
دو ماه با حقوق یک کارگر ساده بدید زندگی کنه دیگه این حرفا یادش میره؟
مملکتی که دلارش 24000
گوشت کیلوی 120000
و ماشین که قبلا کیلویی معامله میشد الان نرخ میلیونی داره
آقای رییس جمهورشم که تازه جمعه مطلع میشه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
آقای وزیر صمت فکر کنم مدتهاست خرید نرفته اند که ببینند گرانی بیداد میکند. واقعا که؟!
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
بعد اخبار تلویزیون ما تا یک صدم درصد تورم مثلا توی آمریکا بالا بره سریع سرتیتر خبرها مینویسه بحران اقتصادی آمریکا را به زانو درآورد ، آمریکا رو به فروپاشی اقتصادی ، بعد فیمت های اینجا رو میبینی سالانه دویست درصد به بالا افزایش قیمت داره میگن گرانی نیست اینا ، بقول سخنگوی جالبی که هر چی گران میشد میگفت : چیزی گران نشده ، فقط قیمت ها اصلاح شده...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
چه توجیح جالبی!! اگر جلو گرانی را بگیریم در واقع جلو رشد تولید را گرفته ایم آن هم در سال جهش تولید!!!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
توجیه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
سرپرست وزارت صمت تورو خدا بگو کجا زندگی میکنی ماهم بیاییم اونجا. اخه با چه رویی این حرفهارو میزنین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
امروز دمپایی ایرانی پسرانه گرفتم 60 هزارتومن بعد وزیر می گه گرانی نیست؟ همون دمپایی که پارسال بیست و پنج تا سی و پنج هزار تومن بود....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
این تبلیغ کاشت مو چه اشکالی دارد که مصرید اون کله حال بهم زن را بنمایش بگذارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
امریکا و عربستان نابود شدند. ایران و ونزوئلا و کره شمالی و سوریه ابرقدرت های جهان
kazemali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
جناب آقاي وزيرصمت يعني شما نميبيني درجامعه اين همه گراني هست چطور روتان ميشه بگين گراني وجود ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
راهش چاپ دلاره!! اگه بفهمن تکنولوژی چاپ خاص اون رو
عالیه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اربعین 1400 پنجشیر اعمال ماه صفر توافق هسته ای موقت حسن میرکاظمی