بازدید 19566
۳

امکان فروش ۶۰ درصد سهام عدالت بعد از عید غدیر

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران گفت: بعد از عید غدیرخم علاوه بر ۳۰ درصد قبلی، امکان فروش ۳۰ درصد دیگر و در مجموع ۶۰ درصد سهام عدالت فراهم می شود.
کد خبر: ۹۹۲۷۷۵
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹ 26 July 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، حسن قالیباف اصل افزود: براساس آیین نامه سهام عدالت که شنبه نهایی شد و برای ابلاغ به مراجع ذیربط به امضای اعضای شورای عالی بورس رسید، مقرر شد کسانی که روش مستقیم را در آزاد سازی سهام عدالت انتخاب کردند بتوانند بعد از عید غدیرخم علاوه بر ۳۰ درصد قبلی، برای ۳۰ درصد دیگر و در مجموع ۶۰ درصد، حق فروش داشته باشند.

رییس سازمان بورس گفت: در روش غیرمستقیم آزادسازی سهام عدالت که شرکت‌های سرمایه گذاری استانی در آن دخیل هستند، پذیرش این شرکت‌ها از اواسط مرداد در بورس تهران آغاز می‌شود و آن‌ها نیز بعد از عید غدیر می‌توانند در مجموع ۶۰ درصد سهام خود را به فروش برسانند.

وی همچنین اظهار داشت: در جلسه شنبه مقرر شد سهام شرکت‌های سرمایه گذاری استانی بازار گردانی شود تا قیمت آن‌ها کمتر از ۹۸ درصد خالص ارزش دارایی‌های شرکت‌های سرمایه گذاری در بورس یا همان (NAV) نباشد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۳
حالا همان 30 درصد را که برای فروش گذاشتیم پولش را بدید 60 درصد پیشکش.تازه جالبه که هیچکس هم جوابگو نیست
سلام.والا من هنوز مشکل دارم تو فروختن ۳۰درصد اولش.شماره مو ویرایش کردم اما واسه فروش نهایی همون شماره قبلیه میاد.من از خرداد درگیر فروش این ۳۰درصد اولم
سازمان بورس هنوزاجازه فروش برای 30 درصد قبلی نداده است و مانع فروش می شود . از 14 تیر بخش کمی از سهام عدالت را از طریق یکی از کارگزاریها برای فروش گذاشته ام اما هنز فروش نرفته و کارگزاری اعلام می کند منتظر مجوز سازمان بورس است. دولت اجازه فروش سهام عدالت را به صورت عملی نمی دهد چون سبب ریزش بورس می ود و شرکتها و افراد وابسته به دولت زیان می کنند. اعلام ازای سهام عدالت فقط ابزاری برای دلخوشی مردم است تا از فشار روانی ناشی از تورم فاجعه امیز بکاهد. این دولت هیچوقت در فکر مردم نبوده و نخواهد بود فقط به فکر تامین منابع برای اتخابات اینده و افزودن ثروت وابستگانش است.
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی